مهاجرت به سوئیس

9 فروردین 1400 6 نظر

مهاجرت به سوئیسمهاجرت به سوئیس، روش های اخذ اقامت و تابعیت سوئیس، هزینه های زندگی در سوئیس، شرایط مهاجرت به سوئیس و اخذ وکیل مهاجرت به سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا از روش های مهاجرت به کشور سوئیس اطلاع دارید؟ روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور سوئیس چیست؟ حداقل هزینه لازم جهت زندگی در کشور سوئیس چه مقدار است؟ همانطور که می دانید سوئیس یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت می باشد. مهاجرت به سوئیس، روش های متعددی دارد که شخص متقاضی می تواند از طریق آن ها اقدام نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارید باید مطابق با شرایط خود، یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور را انتخاب نمایید. روش هایی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد را می توان برای مهاجرت به سوئیس نام برد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه مهاجرت به سوئیس می باشد که برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و یا برای تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان و مشاوران این موسسه برخوردار گردید.

 • زندگی در سوئیس و شرایط مهاجرت به سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در سوئیس
 • اخذ اقامت و تابعیت سوئیس
 • مزایای مهاجرت به سوئیس
 • سوالات متداول راجع به مهاجرت به سوئیس
 • سخن پایانی درباره مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیسزندگی در سوئیس و شرایط مهاجرت به سوئیس

با توجه به اینکه مهاجرت به سوئیس روش های متعددی دارد، قبل از پرداختن به روش های مهاجرت به این کشور بهتر است از شرایط عمومی کشور سوئیس اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشید و سپس برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت سوئیس برای رده های سنی متفاوت

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت سوئیس برای رده های سنی متفاوت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت سوئیس برای رده های سنی متفاوت

 

سوئیس کشوری است که در اروپای غربی واقع شده است و با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس شناخته شده است. این کشور از سمت شمال با کشور آلمان، از سمت شرق با کشور اتریش و لیختن اشتاین و از سمت غرب با کشور زیبای فرانسه و سمت جنوب با کشور ایتالیا هم مرز و همسایه می باشد. مساحت کشور سوئیس 41290 کیلومتر مربع است. این کشور دارای 26 ایالت می باشد که به اصطلاح کانتون نامیده می شود. پایتخت این کشور، شهر بزرگ و زیبای برن می باشد. همچنین 2 شهر ژنو و زوریخ، جزو قطب های اقتصادی این کشور به شمار می آیند. جالب است که بدانید سوئیس یکی از کشورهای ثروتمند در جهان محسوب می شود و دارای بالاترین درآمد در جهان می باشد. زبان رسمی برای کشور سوئیس نمی توان تعیین کرد، زیرا چهار زبان فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و رومانی در این کشور رایج می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه مهاجرت به سویئس

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به سوئیس

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیسمهاجرت به سوئیس از طریق کار، یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز گردد. جالب است که بدانید افراد ساکن در اتحادیه اروپا (شهروندان اتحادیه اروپا) و همچنین کشورهای عضو تجارت آزاد اروپا مانند نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند می توانند به راحتی ویزای کار سوئیس را دریافت نمایند. اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار سوئیس را دارند باید در ابتدا کارفرمای خود را در این کشور پیدا نمایند. در صورتی که موفق به یافتن کار فرما شوید، شخص کارفرما باید در ابتدا یک آگهی شغلی در کشور سوئیس و سپس در اتحادیه اروپا انجام دهد. در صورتی که شخص بومی متقاضی کار یافت نشد فرد کارفرما می تواند برای متقاضی، دعوت نامه کاری خود را ارسال نماید تا فرد متقاضی برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کند. اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار سوئیس باید برای اقامت در این کشور، مجوز های لازم را دریافت نمایند که این مجوزها ممکن است کوتاه مدت و دارای مدت 3 تا 12 ماه و یا بلند مدت با طول مدت بیش از 12 ماه و نامحدود باشد. نکته ای که باید بدانید این است که اقامت شخص متقاضی تا مدت زمانی که مشغول به کار باشد، قابلیت تمدید را خواهد داشت و با گذشت 5 سال از اقامت شخص متقاضی، فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به سوئیس از طریق کار را دارید یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه نمایید، نرخ بیکاری در این کشور می باشد. در حال حاضر کشور سوئیس دارای نرخ بیکاری 2.5 درصد می باشد که با بر اساس آن می توان گفت یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت خواهد بود. در مقاله زیر، قوانین مربوط به مهاجرت به سوئیس از طریق کار توضیح داده شده است.

مهاجرت به سوئیس

کار در سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، یکی از روش‌ های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور محسوب می ‌شود. تعداد زیادی از افراد، خواهان استفاده از نظام آموزشی ارزشمند کشور سوئیس می باشند و به همین منظور، تعداد درخواست مهاجرت تحصیلی به سوئیس در طول یک سال زیاد می باشد. جالب است که بدانید نظام آموزشی در کشور سوئیس به صورت بولونیایی می باشد. همچنین آموزش رایگان برای شهروندان این کشور به صورت اجباری خواهد بود. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که زبان آموزش در کشور سوئیس شامل زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی می شود؛ اما در مدارس و دانشگاه های این کشور دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در کشور سوئیس در تمامی مقاطع امکان پذیر است و دانشجویان می توانند در مدرسه و سپس دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه دهند.

 • تحصیل در مدارس سوئیس:

تحصیل در مدارس سوئیس به مدت 9 سال می ‌باشد. آموزش در این مقطع به صورت اجباری خواهد بود و دانش ‌آموزان باید در ابتدا، در مقطع ابتدایی و سپس در مقطع متوسطه، تحصیلات خود را ادامه دهند. آموزش در مقطع ابتدایی به مدت 4 تا 6 سال خواهد بود. همچنین تحصیل در دوره متوسطه 3 تا 5 سال می باشد. تحصیلات دبیرستان برای دانش ‌آموزان در این کشور به صورت اجباری نخواهد بود؛ اما طول دوره تحصیل در این مقطع بین 3 تا 4 سال خواهد بود. جالب است که بدانید دانش آموزان در مقطع دبیرستان می توانند به صورت علمی و یا به صورت فنی حرفه ای تحصیلات خود را ادامه دهند. دانشجویانی که در مقطع دبیرستان به صورت علمی به تحصیل می ‌پردازند می ‌توانند برای ورود به دانشگاه و همچنین آموزش حرفه‌ ای در دانشگاه آماده شوند و دانشجویانی که در مقطع فنی و حرفه ‌ای به تحصیل می ‌پردازند می توانند پس از تحصیل وارد بازار کار شده و آموزش حرفه ای خود را ادامه دهند.

مهاجرت به سوئیس

تحصیل در مدرسه بین المللی سوئیسی در دبی

 • تحصیل در دانشگاه های سوئیس:

مهاجرت به سوئیس

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های سوئیس را دارند می توانند در تمامی مقاطع مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیلات خود را ادامه دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند با ارائه آیلتس حداقل 6 می توانند در این مقطع تحصیل نمایند. همچنین تحصیل در این مقطع در بسیاری از رشته‌ ها امکان‌ پذیر است و دانشجویان می ‌توانند در رشته‌ هایی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مدیریت، رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن، آموزش زبان، هنر و.... تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند با ارائه آیلتس 6.5 این امکان را دارند که از دانشگاه این کشور، پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. همچنین هزینه تحصیل در این مقطع نیز متفاوت می ‌باشد و بستگی به رشته و دانشگاه شخص خواهد داشت.

برای تحصیل در مقطع دکترا، شخص متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس نیازمند ارائه حداقل آیلتس 7 می باشد و همچنین قبل از ورود به دانشگاه، شخص دانشجو باید تأیید سوپروایزر خود را داشته باشد تا بتواند پذیرش تحصیلی خود را از این کشور اخذ نماید. همچنین ارائه مقالات نیز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بسیار حائز اهمیت می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا نیز بستگی به رشته و دانشگاه شخص دارد. البته دانشجویانی که در مقطع دکترا اقدام به تحصیل می نمایند، امکان دریافت فاند را خواهند داشت تا بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور به حداقل برسانند. مقاله زیر دارای اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل در کشور سوئیس می باشد.

به طور میانگین، هزینه تحصیل در سویئس در مقاطع دانشگاهی با احتساب هزینه زندگی سالیانه در حدود 30 تا 34 هزار فرانک سوئیس می باشد. همچنین افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوب در حین تحصیل در سوئیس بوده اند بصورت تضمینی از سوی دانشگاه های سوئیس به شرکت ها و موسسات سوئیسی جهت استخدام معرفی می شوند.

مهاجرت به سوئیس

تحصیل در سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئیس می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد. در مورد سرمایه ‌گذاری در کشور سوئیس باید بدانید که روش ‌های متفاوتی برای سرمایه‌ گذاری در این کشور وجود دارد؛ مانند خودحمایتی، خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و... . شخص متقاضی با توجه به شرایط و میزان دارایی خود می تواند در یکی از روش‌ های سرمایه ‌گذاری اقدام نماید تا از این طریق، به اقامت و تابعیت این کشور دست یابد.

مهاجرت به سوئیس

 • خرید ملک در سوئیس:

هر چند که خرید ملک در سوئیس یکی از روش ‌های سرمایه ‌گذاری در این کشور محسوب می شود؛ اما اگر قصد خرید ملک در سوئیس را دارید بهتر است بدانید که هر چند امکان خرید ملک در این کشور وجود دارد، اما منجر به اخذ اقامت بلند مدت برای شخص متقاضی نخواهد شد. اشخاصی که اقدام به خرید ملک در سوئیس می نمایند، می توانند به مدت 6 ماه در سال را در این کشور حضور داشته باشند. اما خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای شخص متقاضی نخواهد شد. بنابراین به علاقمندان اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق سرمایه گذاری توصیه می شود که از روش های سرمایه گذاری غیر از خرید ملک در این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

 • ثبت شرکت در سوئیس:

همانطور که می دانید برای ثبت شرکت، روش های متفاوتی وجود دارد؛ اما اگر خواهان ثبت شرکت در سوئیس هستید باید روشی را انتخاب نمایید که به اقامت و سپس تابعیت شما در این کشور منجر گردد. برای ثبت شرکت در سوئیس، شخص متقاضی باید در ابتدا بیزینس پلن یا همان طرح اقتصادی خود را ارائه نماید. در صورتی که طرح اقتصادی شخص متقاضی مورد تأیید قرار گیرد، این امکان را خواهد داشت که شرکت خود را در این کشور به ثبت رسانیده و مشغول به فعالیت گردد. یکی از رایج ترین شرکت ‌هایی که در سوئیس به ثبت می‌رسد، شرکت با مسئولیت محدود می باشد که شخص متقاضی برای ثبت این شرکت باید حداقل سرمایه ای در حدود 100000 فرانک را دارا باشد.

مهاجرت به سوئیس

کار شرکت سوئیس

 • کارآفرینی در سوئیس:

از دیگر روش هایی که شخص متقاضی می تواند از طریق آن به اقامت و تابعیت سوئیس دست یابد، کار آفرینی در سوئیس می باشد. اشخاصی که قصد انجام کارآفرینی در سوئیس دارند، باید در ابتدا طرح تجاری خود را ارائه نمایند. پس از تأیید طرح تجاری از طرف دولت سوئیس، این امکان وجود دارد که متقاضیان طرح اقتصادی خود را در این کشور راه ‌اندازی نمایند. شخص متقاضی برای انجام کارآفرینی در کشور سوئیس باید حداقل 500000 فرانک سوئیس را دارا باشد. همچنین برای انجام کار آفرینی، شخص متقاضی باید حداقل 10 نفر از شهروندان سوئیس را در شرکت خود استخدام نماید. نکته مثبت در خضوص کارآفرینی در سوئیس این است که مبلغ سرمایه گذاری پس از تایید بیزنس پلن می بایست به حساب بانکی در کشور سوئیس منتقل شود و نه قبل از آن. اگر قصد سرمایه گذاری در سوئیس را دارید پیشنهاد می کنیم که قوانین مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری را مطالعه نموده و سپس برای این روش اقدام نمایید.

مهاجرت به سوئیس

سرمایه گذاری در سویئس

 • اقامت خودحمایتی سوئیس:

خودحمایتی یا اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، روش مهاجرتی است که تنها با نمایش میزان سرمایه مورد نیاز امکان پذیر است. در این روش که بیشتر برای افراد متمکن و بازنشسته توصیه می شود، افراد بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی یا مدرک زبان خاصی می توانند تنها با نمایش میزان دارایی و سرمایه بانکی خود، برای سرمایه گذاری، مهاجرت و اخذ اقامت سوئیس اقدام نمایند. بدین گونه که به ازای تفاضل سنی 55 تا 78 سال بایستی تمکن مالی خود را نمایش داده و از درآمد ماهیانه ثابت برخوردار باشید. در این صورت به شما اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی و به صورت موقتی اعطا می شود که با تمدید سالیانه آن، پس از چند سال می توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کرده و سپس مقدمات اخذ پاسپورت سوئیس را فراهم نمایید. توجه فرمایید که تعداد پذیرش متقاضیان از این روش، محدود است و برای این روش بایستی در بازه زمانی تعیین شده اقدام کرد. فرد متقاضی اصلی می در این روش باید بالای 55 سال باشد تا بتواند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت بازنشستگی سوئیس را اخذ نماید. همچنین متقاضی می تواند در کشور سوئیس به خرید ملک و سرمایه گذاری بپردازد، به شرطی که نیاز به استخدام در آن پروژه و شرکت و یا منجر به گرفتن موقعیت شغلی کارگر سوئیسی نباشد و تنها به قصد اخذ سود از سرمایه گذاری باشد. اطلاعات کامل در خصوص این روش جذاب مهاجرت و مبلغ سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خودحمایتی را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری در سوئیس

خودحمایتی سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر روش های مهاجرت به سوئیس می باشد که قصد داریم در این بخش به آن بپردازیم. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج را دارند باید با یک شهروند سوئیسی ازدواج نمایند. در صورتی می توان با تبعه سوئیسی ازدواج کرد که بتوان قصد ازدواج و زندگی مشترک با وی را اثبات کرد. در این صورت می تواند درخواست ویزای ازدواج خود را مطرح کند. همچنین شخص متقاضی باید گواهی تجرد خود را ارائه نمایند تا امکان اخذ ویزا برای شخص متقاضی وجود داشته باشد. یک از شروطی که برای ازدواج با فرد تبعه سوئیس وجود دارد، داشتن حداقل سن 18 سال می باشد. همچنین ازدواج باید در حضور مأمور شهرداری و یا مأمور اداره مهاجرت این کشور انجام شود. از موارد دیگری که در ازدواج با فرد تبعه باید رعایت گردد این است که شخص تبعه باید اثبات نماید که توانایی تأمین هزینه ‌های زندگی 2 نفر را خواهد داشت. همچنین ارائه فیش حقوقی و داشتن ملک جداگانه، یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج برای متقاضی خواهد بود. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و توسط کارشناسان جمع آوری و نوشته شده شده است. افرادی که به کپی برداری و یا تکثیر بی اجازه آن اقدام می نمایند، مرتکب عمل غیرقانونی و حرام شده اند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند اثبات نماید که ازدواج با شخص تبعه کشور سوئیس صوری نمی باشد، می تواند پس از گذشت 3 تا 5 سال، درخواست اقامت این کشور را اعلام کرده و پس از آن نیز پاسپورت کشور سوئیس را به دست آورد.

مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به سوئیس

تولد، یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئیس محسوب می شود. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در کشور سوئیس را دارند باید با قوانین این کشور در این زمینه نیز آشنایی داشته باشند. با توجه به اینکه 2 نوع سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد وجود دارد مانند سیستم خاک و سیستم خون، لازم است بدانید که کشور سوئیس از سیستم خون تبعیت می کند و اخذ اقامت و تابعیت از طریق پدر و مادر به فرزند منتقل می شود. اگر فرزندی در خاک کشور سوئیس متولد شود و پدر یا مادر وی دارای تابعیت سوئیس باشند، فرزند می تواند به تبعیت از پدر یا مادر خود، اقامت و تابعیت سوئیس را دریافت نماید. در صورتی که فرزند از پدر یا مادری در خاک سوئیس متولد شود که اقامت و تابعیت این کشور را نداشته باشند، فرزند در ابتدا اقامت و تابعیت والدین خود را دریافت می کند. همچنین باید بدانید اگر فرزندی در خاک کشور سوئیس متولد شود اما والدین وی بدون تابعیت باشند، فرزند می تواند مطابق با قوانین، تابعیت سوئیس را دریافت نماید؛ چرا که کشور سوئیس سیستم خاک را به صورت فرعی پذیرفته است.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

هرچند که پناهندگی جزو روش های مهاجرت به سوئیس محسوب می شود، اما باید بدانید که روشی درست و قانونی برای مهاجرت نخواهد بود. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و با پرداختن به موضوع پناهندگی در این بخش، قصد آگاهی بخشی به شما مخاطبان عزیز دارد.

اشخاصی که اقدام به پناهندگی سوئیس می نمایند باید بدانند که ممکن است خطرات بسیاری را در این راه متحمل شوند که در بسیاری از مواقع این خطرات برای شخص متقاضی غیرقابل جبران خواهد بود. اشخاصی که اقدام به پناهندگی می نمایند و این روش را برای مهاجرت خود و اعضای خانواده انتخاب می کنند باید بدانند که امکان کار به صورت قانونی و همچنین تحصیل در این کشور را نخواهند داشت؛ تا زمانی که به درخواست پناهندگی شخص متقاضی پاسخ داده شود. در بسیاری از مواقع، اشخاصی که اقدام به پناهندگی می نمایند ممکن است در مسیرهایی مانند دریا، جنگل، کوه و... مال و حتی جان خود از دست دهند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

به همین دلیل به اشخاصی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند پیشنهاد می نماییم که از روش های قانونی برای مهاجرت خود استفاده نمایند تا امکان کار و تحصیل را داشته باشند و همچنین با ریسک بسیار کمتری برای مهاجرت خود و اخذ اقامت و تابعیت اقدام نمایند.

مهاجرت به سوئیس

پناهندگی سوئیس

مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

همانطور که می دانید مهاجرت به سوئیس روش های متعددی دارد. در بسیاری از مواقع، هنرمندان و افراد فوق موفق امکان مهاجرت با روش های دیگر مانند اخذ ویزای هنرمندان را خواهند داشت. در مورد مهاجرت به سوئیس برای هنرمندان و افراد فوق موفق باید بدانید که این کشور در حال حاضر پروسه ویزایی برای این گونه افراد ندارد. به همین دلیل اشخاصی که قصد مهاجرت از طریق این روش را دارند می توانند برای کشوری مانند اتریش اقدام نمایند. در مورد مهاجرت هنرمندان و افراد فوق موفق باید بدانید که در صورتی می توانید از این روش اقدام نمایید که توانایی اثبات هنرمند بودن و فوق موفق بودن را داشته باشید. مانند اینکه شخص متقاضی، گالری، نمایشگاه و یا حتی آثار هنری متعدد داشته باشد تا بتواند هنرمند بودن و فوق موفق بودن خود را اثبات نموده و از این طریق، درخواست ویزای هنرمندان را اعلام نماید. در صورتی که قصد اخذ ویزای هنرمندان و افراد فوق موفق را دارید می توانید با کارشناسان ما مشاوره نمایید.

مهاجرت به سوئیس

اقامت هنرمندان

هزینه های زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس، یکی از مواردی است که در بحث مهاجرت باید مورد بررسی قرار گیرد. اشخاصی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند بهتر است از شرایط زندگی و هزینه های زندگی در این کشور به طور کامل اطلاع داشته باشند تا بتوانند با شرایط بهتر و آینده نگری بیشتری برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. به همین دلیل در این بخش از مقاله به هزینه های زندگی در سوئیس پرداخته و جزییات هزینه های زندگی را بررسی می نماییم.

 

موارد

هزینه ها به یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

23.48

کاپوچینو

4.27

1 بطری آب معدنی

3.34

1 لیتر شیر

1.50

1 کیلوگرم برنج

2.70

12 عدد تخم مرغ

4.96

1 کیلوگرم پنیر

20.94

1 کیلوگرم گوشت گاو

45.81

1 کیلوگرم فیله مرغ

23.33

1 کیلوگرم گوجه فرنگی

3.79

1 گیلوگرم سیب زمینی

2.61

1 کیلوگرم پیاز

2.43

 

در مورد هزینه های زندگی در سوئیس، علاوه بر هزینه های خورد و خوراک باید در مورد هزینه های مسکن و اجاره ملک نیز اطلاع داشته باشید. به همین دلیل در جدول زیر می توانید هزینه های خرید و اجاره ملک نیز مطالعه نمایید.

 

موارد

هزینه ها به یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،374.53

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

1،063.18

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2،538.82

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،996.24

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

10،160.43

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

7،127.92

 

مهاجرت به سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

اخذ اقامت و تابعیت سوئیس

مهاجرت به سوئیساگر قصد مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت این کشور را دارید باید بدانید که روش های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که می توانید اقدام نمایید. اشخاصی که اقامت دائم سوئیس را دریافت می نمایند، می توانند از تمامی امکانات شهروندان این کشور استفاده نمایند؛ مانند تحصیل رایگان، خدمات درمانی رایگان، افتتاح حساب بانکی و... . اما زمانی که شخص متقاضی تابعیت یا پاسپورت کشور سوئیس را دریافت می کند، علاوه بر امکانات فوق، مواردی مانند حق رای و شرکت در مسائل سیاسی کشور را نیز خواهد داشت. اشخاصی که قصد اخذ اقامت سوئیس را دارند، در صورتی که موفق به یافتن کار تمام وقت در این کشور شده و بتوانند از حقوق و درآمد خود، بیمه و مالیات پرداخت نمایند می توانند با گذشت 5 سال از اقامت خود، درخواست اقامت دائم این کشور را نمایند و اقامت دائم سوئیس را اخذ نمایند. جهت اخذ پاسپورت کشور سوئیس، شخص متقاضی باید شرایط اخذ پاسپورت را فراهم نماید. مانند اینکه به زبان آلمانی حداقل در سطح A2 تسلط کافی داشته باشد. همچنین بایست به تاریخ این کشور نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند درخواست تابعیت خود را پس از گذشت 10 سال مطرح کرده و پاسپورت کشور سوئیس را اخذ نماید.

مهاجرت به سوئیس

پاسپورت سوئیس

برای اطلاع از قوانین مهاجرت در سوئیس و بسیاری از کشورها ویدئویی تحت عنوان راهنمای گام به گام اخذ اقامت تهیه و جمع آوری شده است که با مشاهده این ویدئو می توانید به بسیاری از قوانین، اشراف کامل داشته باشید.

گام به گام تا اخذ اقامت

مزایای مهاجرت به سوئیس

در بخش انتهایی این مقاله قصد داریم شما را با مزیت های کشور سوئیس که شما را به اخذ اقامت این کشور علاقمند می کند اشاره خواهیم نمود. مزایای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت این کشور به شرح زیر است:

 • فرهنگ بالا
 • جرم و جنایت پایین
 • زیبایی چشم نواز
 • رفاه اجتماعی بالا
 • بانکهای امن و اقتصاد پایدار
 • دموکراسی بالا
 • صنعت ساعت و شکلات مشهور در سطح جهانی

سوالات متداول راجع به مهاجرت به سوئیس

پرسش:بهترین راه مهاجرت به سوئیس کدام است؟

پاسخ:با توجه به تعدد روش های مهاجرتی، انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به سوئیس، بسته به شرایط افراد مانند سن، سطح تحصیلات و میزان تمکن مالی متفاوت خواهد بود. 

پرسش:ارزان ترین راه مهاجرت به کشور سوئیس کدام است؟

پاسخ: یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت به سوئیس، اقدام از طریق کار است. مهاجرت به سوئیس از طریق کار، نیازمند دریافت دعوتنامه و پیشنهاد کاری از کارفرمای سوئیسی می باشد. 

پرسش:هزینه ماهیانه زندگی در کشور سوئیس چه مقدار است؟

پاسخ:به طور کلی هزینه زندگی به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی افراد، شهر و محل سکونت، تعداد خانوار و... بستگی دارد؛ اما به طور معمول، هزینه زندگی در سوئیس، ماهیانه حدود 2000 یورو می باشد.

پرسش: ✅آیا مهاجرت به سوئیس از طریق تولد امکان پذیر است؟

پاسخ:سیستم اعطای تابعیت سوئیس از طریق تولد، تابع قانون خون می باشد. بر این اساس، در صورتی فرد می تواند از طریق تولد به اقامت و تابعیت این کشور دست یابد که از پدر و یا مادر سوئیسی متولد شده باشد.


_____________________ سخن پایانی درباره مهاجرت به سوئیس _____________________

مهاجرت به سوئیس، اخذ تابعیت و اقامت سوئیس، شرایط مهاجرت به سوئیس و اخذ وکیل مهاجرت به سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. امید است که توانسته باشید با توجه به مطالب ارائه شده، مناسب ترین روش مهاجرت به سوئیس متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده باشید. همانطور که می دانید مهاجرت به سوئیس روش های متعددی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی دارد که هر فرد برای مهاجرت خود و اعضای خانواده خویش باید یکی از روش ها را انتخاب نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به کشور سوئیس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور را دارید باید بتوانید در این کشور مشغول به کار و فعالیت شوید و با پرداخت مالیات، اقامت و سپس تابعیت کشور سوئیس را دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با دارا بودن تیم وکلای مجرب در اروپا این امکان را دارد تا شما را در مورد مهاجرت به سوئیس راهنمایی نماید. به این منظور شما می توانید علاوه بر پر کردن فرم تماس، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان به صورت تلفنی بهره مند شوید. همچنین در صورتی که سوالات متعددی در باب مهاجرت دارید می توانید با مطرح کردن سوال خود در قسمت "ثبت پرسش" در پایان این مقاله، به پاسخ سوالات خود دست یابید.

امتیاز 5 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی پارسایی
سلام ممنون از شما بابت مقاله جالبتون برای مهاجرت به سوئیس. نکته ای که در مورد سوئیس خیلی مطرحه اینه که هزینه هاش خیلی بالاتر از کشورهای دیگه مثل اتریش و آلمان و ... هست. البته من سرمایه چندانی ندارم و ترجیحم اینه که جایی برم که بتونم سریع کار پیدا کنم و هزینه هام رو پوشش بدم. شرایطش هست که تو سوئیس کار پیدا کنم از ابتدا؟ اگر نه شما کجاها رو پیشنهاد میدین؟ من 30 سالمه و ارشد مکانیک دارم. زبان هم IELTS 7.5 رو گرفتم و 4 ساله تو شرکت سایپا مشغول به کار هستم. اما حس می کنم اینجا دیگه جای من نیست و جلوی پیشرفت من رو میگیره. ممنون میشم راهنماییم کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای کار در سوئیس شما باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. اما باتوجه به رزومه ای که می فرمایید شما شانس اقامت کاری کانادا از طریق اسکیلدورکر و همچنین ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش را دارا می باشید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
علیرضا قاسمی
با سلام.من 18 ساله هستم و امسال دیپلمم رو میگرم.ایلتس 6 هم دارم .برای کارشناسی در سوییس امکان تحصیل به زبان انگلیسی هست ؟اگه هست شهریش در سال چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید بلی شما در سوئیس می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و شهریه ها بسته به رشته و دانشگاه متغییر بوده ولی بصورت میانگین سالیانه 9 تا 20 هزار یورو متغییر می باشد. پیشنهاد میکنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
فرزین جوادی
سلام و درود ممنون از این مقاله خیلی عالی مهاجرت به سوئیس خواستم بپرسم از طریق تحصیل رایگان امکان پذیر هست؟ میشه به زبان فرانسوی رایگان درس خوند؟ اگر میشه کالج فرانسوی هم هست که بیایم اونجا زبان فرانسوی رو هم یاد بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور سوئیس نظام تحصیلی رایگان ندارد البته در برخی از کانتون یا استان های آن تحصیل به زبان بومی هزینه کمتری دارد. نکته دیگر اینکه کشور سوئیس روی دوره های زبان خیلی سخت ویزا می دهد اما اگر هدفتان یادگیری زبان فرانسوی و تحصیل رایگان است کشور فرانسه گزینه مناسبی می تواند برای شما باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نوید
سلام عرض ادب سوالی که دارم در خصوص اقامت دایم سوئیس هست آیا مانند دیگر کشورهای اروپایی بعد از ۵ سال کار و زندگی در سوئیس اقامت دائم داده میشود و یا بیشتر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور سوئیس یک مقدار متفاوت تر از بقیه کشورهای اتجادیه اروپا است و معمولاً پاسپورت خود را 10 ساله می دهد اما بنا به شرایطی و بسته به نوع اقامت می توان بعد 5 سال درخواست اقامت دائم هم داد. موفق باشید.
رستمی
سلام وقتتون بخیر بنده قصد مهاجرت به سوئیس را دارم می خواستم بدونم شرایط مالیات برای شخصی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارد به چه صورت هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بستگی به میزان سرمایه گذاری شهر و منطقه و نوع سرمایه شما دارد ، برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
همايون
سلام و عرض ادب. بنده شرایط تحصیلی مناسبی دارم.معدل خوب.مقالات علمی و سطح زبان بالا. آیا میتونم در دانشگاه های دولتی سوئیس پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، شما اشاره ای به سن خود برای تحصیل در کشور سوئیس نداشتید که این موضوع در کنار تمکن مالی شما، از دیگر نکات مهم برای مهاجرت به سوئیس هستند. امکان تحصیل در دانشگاه های سوئیسی بسته به رشته تحصیلی شما و زبان تحصیلی برای شما وجود دارد. برای این منظور با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان