مدارک ویزای توریستی انگلستان

16 آذر 1399 بدون نظر

مدارک ویزای توریستی انگلستان

مدارک ویزای توریستی انگلستان، مراحل صدور ویزای توریستی انگلستان، دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان و پاسخ به این سوال که ایا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟ را دراین مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم. ویزای توریستی انگلستان که به ویزای ویزیتور نیز معروف است، ویزای اقامت کوتاه مدت انگلستان است که به دارندگان آن اجازه داده می شود تا 6 ماه در انگلستان بمانند؛ اما با این حال سفارت حق صدور ویزا برای مدت زمان کوتاه تری را دارد. در ادامه به بررسی مدارک ویزای توریستی انگلستان خواهیم پرداخت. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سال ها حضور و تجربه در عرصه مهاجرت می تواند اطلاعات کافی را در خصوص مدارک ویزای توریستی انگلستان در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه MIE و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان در خصوص مدارک ویزای توریستی انگلستان و دیگر موارد مورد نیاز دریافت نمایید.

 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان
 • مراحل صدور ویزای توریستی انگلستان
 • دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان
 • وکیل مهاجرت به انگلستان
 • وقت سفارت برای دریافت ویزای توریستی انگلستان
 • نکات مهم در باب اخذ ویزای توریستی انگلستان
 • سوالات متداول راجع به مدارک ویزای توریستی انگلستان
 • سخن پایانی در زمینه مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس

مدارک ویزای توریستی انگلستانمدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان

طیف گسترده ای از مردم هر ساله با اهداف مختلف از جمله گشت و گذار، تحصیل و یا حتی کار به انگلستان سفر می نمایند. علی رغم این که اتباع بسیاری از کشورهای غربی، به ویژه کشورهای اروپایی می توانند بدون ویزا به انگلستان وارد شوند؛ بقیه شهروندان جهان جهت حضور در کشور انگلستان به ویزا احتیاج دارند.ویزای ویزیتور انگلستان یا ویزای توریستی انگلستان به ویزای اقامت کوتاه مدت انگلستان گفته می شود که در این نوع ویزا به شخص دارنده آن این اجازه داده می شود که حداکثر تا مدت 6 ماه در کشور انگلستان حضور داشته باشد. با این حال سفارت انگلستان این اجازه را دارد که ویزا را برای مدت زمان کمتری صادر نماید.

این ویزا برای کسانی تنظیم شده است که مایل به سفر به انگلستان برای اهداف زیر می باشند:

 • جهانگردی
 • دیدار اعضای خانواده
 • درمان پزشکی
 • به دلایل حرفه ای

ویزای ویزیتور انگلستان یا ویزای توریستی انگلستان جایگزین ویزاهای زیر گردیده است:

 • ویزای ویزیت خانواده
 • ویزای عمومی
 • ویزای بازدید کننده کودک
 • ویزای ویزیتوری تجاری، شامل ویزای دانشگاهیان، پزشکان و دندانپزشکان
 • ویزای بازدید کننده ورزشی
 • ویزای احتمالی کارآفرین
 • ویزای درمانی
 • ویزای تأیید وضعیت مقصد (ADS)

 در قسمت زیر شرایط مورد نیاز و مدارک ویزای توریستی انگلستان را خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار مدت زمان ویزای توریستی (داشتن یک صفحه خالی در گذرنامه)
 • فرم درخواست ویزای انگلیس؛ با توجه به نوع ویزای انگلستان که متقاضی آن هستید، ممکن است نیاز به تکمیل فرم به صورت آنلاین در وب سایت visa4uk باشد.
 • ارائه تمکن مالی مناسب که نشان دهنده بودجه کافی شما برای مدت زمان حضورتان در انگلستان می باشد.
 • ارائه اسنادی که نشان دهنده محل اسکان شما در مدت زمان ویزای توریستی در انگلستان است (رزرو هتل، اجاره منزل).
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده وضعیت شغلی فرد و میزان درآمد متقاضی باشد.
 • ارائه نامه پرینت حساب برای مدت 6 ماه
 • ارائه بلیط رفت و برگشت به انگلستان و برنامه سفر برای مدت حضور در انگلستان
 • ارائه برنامه سفر دقیق که نشان دهنده تمام اطلاعات مربوط به چگونگی سفر است و نوع کاری را که قصد انجام آن را در انگلستان دارید نشان می دهد؛ شامل تاریخ سفر و مکان هایی که از آنها بازدید خواهید کرد.
 • ارائه دعوت نامه در صورت موجود بودن
 • نامه سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 93 پوند

مدارک ویزای توریستی انگلستان

مراحل صدور ویزای توریستی انگلستان

افرادی که تمایل به اخذ ویزای توریستی انگلستان یا ویزیتور ویزا دارند، با ارائه مدارکی به سفارت انگلستان می توانند برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایند. متقاضی باید به این نکته توجه داشته باشد که ارائه مدارک صحیح و کامل یکی از مهم ترین مسائل برای اخذ ویزای توریستی انگلیس می باشد. به منظور اخذ ویزا و ارائه مدارک ویزای توریستی انگلستان، شخص متقاضی باید از 3 ماه قبل برای اخذ ویزا اقدام نماید تا بتواند نتیجه دلخواه را به درستی به دست آورد. جهت اخذ این نوع ویزا لازمست که از خارج از کشور انگلستان درخواست خود را اعلام نمایید و پس از ارائه درخواست ویزای توریستی انگلستان، مدارک مورد نیاز را که در بخش قبل به آن پرداخته شد برای سفارت انگلستان ارسال نمایید. مدت زمان بررسی مدارک متقاضی ممکن است تا سه هفته زمان ببرد. در صورتی که مدارک کامل باشد، ویزای توریستی انگلستان برای متقاضی صادر می شود. همانگونه که در مطالب بالا اشاره شد به طور کلی ویزای توریستی انگلستان برای مدت 6 ماه صادر می شود؛ اما بسته به نوع ویزای توریستی متقاضی ممکن است به شخص زمان بیشتری داده شود و ویزا تمدید گردد؛ برای مثال فردی که با ویزای توریستی برای درمان وارد انگلستان می شود می تواند در صورت تأیید، ویزای خود را تا 11 ماه تمدید نماید. همچنین کسانی که به عنوان همراه دانشجویان در حال تحصیل، درخواست ویزای همراه را می دهند اجازه حضور در انگلستان به مدت 12 ماه برای آن ها صادر خواهد شد. کسانی که تمایل دارند به صورت منظم و برای مدت های طولانی تر به انگلستان سفر کنند، این امکان را دارند تا برای ویزای توریستی بلند مدت 2 ساله یا 5 ساله و یا 10 ساله در خواست بدهند؛ البته قابل ذکر است که در این نوع ویزا، متقاضی اجازه دارد در طول سال تنها 6 ماه در انگلستان حضور داشته باشد.

مدارک ویزای توریستی انگلستان

جاذبه های گردشگری منچستر انگلستان

دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هر متقاضی هنگام درخواست ویزای توریستی انگلستان، ریجکت شدن ویزاست. ریجکت شدن ویزا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مطابق با آمار منتشر شده در سال 2018 بیش از 373.580 ریجکتی از سفارت های انگلستان صادر شده است. این مقاله توسط موسسه مهاجرتی ملک پور تهیه شده است و هر گونه استفاده از این مقاله شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. به طور کلی به کسانی که تمایل دارند جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان اقدام نمایند پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام و ارسال مدارک ویزای توریستی انگلستان برای سفارت، با وکیل مهاجرت مشورت نموده و در این راه از تجربه متخصصین امور مهاجرت، نهایت بهره را ببرند. در این قسمت به بررسی 10 مورد از رایج ترین مسائلی که منجر به ریجکت شدن ویزای ویزیتور انگلستان می شود می پردازیم:

 1. اشتباه در فرم درخواست ویزا
 2. ارائه نامه تمکن با سپرده های بالا برای ویزای بازدید از انگلستان

در ویزای بازدید از انگلستان، متقاضیان اظهارات حساب بانکی خود را به عنوان اثبات وضعیت مالی خود ارائه می دهند. بارها پیش آمده که متقاضیان در حساب های بانکی خود سپرده های کلانی را قرار داده اند و نامه تمکن آن را به سفارت انگلستان منعکس می کنند. متقاضیان معمولاً در نامه خود نمی توانند منبع این واریزها را توضیح دهند و اغلب رد می شوند.

 1. انتخاب اشتباه دسته ویزا: بسیاری از اوقات، افراد اغلب دسته ویزا را اشتباه انتخاب می کنند و به دلیل، درخواست ویزای آن ها رد می شود؛ به عنوان مثال، برخی از افراد ویزای نامزدی انگلستان را به جای ویزای همسر انتخاب می کنند.
 2. کمبود در اسناد ارائه شده به سفارت: دلیل دیگر ریجکتی ویزای انگلستان این است که افراد اغلب در ارائه مدارک خود کوتاهی می کنند. برخی از آنها صورت های بانکی را ارائه نمی دهند و یا برخی دیگر در ارائه اسناد رابطه خود کوتاهی می نمایند. بنابراین به منظور جلوگیری از ریجکتی ویزا لازم است که در زمان درخواست، تمامی اسناد مورد نیاز را به طور کامل و در نهایت توجه ارائه نمایید.
 3. عدم افشای پرونده های قبلی: ممکن است برای متقاضی در گذشته مشکل مهاجرتی یا حقوقی پیش آمده باشد و تصمیم می گیرند که آن را فاش نکنند. از جمله مواردی که منجر به ریجکت شدن ویزا می شود ممنوعیت ها یا برخی از محکومیت های کیفریست که در گذشته اتفاق افتاده است. به ویژه اگر مدت زمان طولانی سپری شده باشد، وزارت کشور و اداره امور مهاجرت انگلستان تمام موارد را بررسی می نمایند و همه چیز را زیر سوال می برد. در صورتی که سفارت متوجه قصد گمراهی و فریب متقاضی و تلاش وی در معرفی اشتباه خود شود، ممکن است که عدم پذیرش ویزای انگلستان کمترین نگرانی متقاضی باشد و عواقب بیشتری در انتظار وی باشد.
 4. عدم تأمین نیازهای مالی: یکی دیگر از دلایل عمده ریجکتی ویزا در انگلستان، عدم تأمین نیازهای مالی است. با توجه به نوع ویزا، متقاضی باید یک نیاز مالی خاص را برآورده کند. هر متقاضی تحت این نوع ویزا باید معیارهای نیاز مالی را داشته باشد.
 5. عدم مراجعه در تاریخ مقرر شده توسط سفارت انگلستان
 6. پرداخت نکردن هزینه های مربوط به ویزا
 7. نداشتن مدارک و عدله کافی برای نشان دادن بازگشت به کشور
 8. نداشتن مدارک کافی و مشخص نبودن هدف از سفر به انگلستان

مدارک ویزای توریستی انگلستان

وکیل مهاجرت به انگلستان

رسیدن به نتیجه دلخواه و اخذ ویزای توریستی انگلستان در گرو آگاهی و داشتن اطلاعاتی درست و دقیق می باشد. انجام پروسه و ارسال مدارک ویزای توریستی انگلستان در صورتی که متقاضی اطلاعات درستی در دسترش نداشته باشد بی شک منجر به ریجکتی و هدر دادن وقت و سرمایه متقاضی خواهد شد. انگلستان به واسطه تحریم هایی که بر روی کشور عزیزمان وجود دارد، ایران را جزو کشورهای ریسک قرار داده است و در حالت عادی به سختی به شهروندان ایران ویزا اعطا می نماید. به همین دلیل متقاضیان باید توجه داشته باشند که در صورتی که شرایط آن ها مطلوب باشد، تنها یک اشتباه می تواند منجر به ریجکت شدن ویزا شود. به همین دلیل تاکید می شود که در پروسه اخذ ویزای توریستی انگلستان، از وکلا و مشاورین امور مهاجرت راهنمایی گرفته شود تا میزان اشتباهات به حداقل کاهش یافته و شانس اخذ ویزا به بالاترین حد خود برسد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن دفاتر رسمی در سراسر اروپا و جهان و با همکاری بهترین وکلای مهاجرت در سطح بین الملل، با ارائه خدماتی بی نظیر در امر مشاوره و اخذ ویزا می تواند شانس اول شما عزیزان برای اخذ ویزای توریستی انگلستان باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت های موسسه حقوقی ملک پور، مقالاتی مرتبط با روش های مهاجرت به انگلستان و دیگر کشورهای جهان را مطالعه نمایید.

مدارک ویزای توریستی انگلستان

مشاوره مهاجرتی

همچنین با خریداری و مشاهده مجموعه ویدئویی گام به گام اخذ اقامت به تدریس استاد ملک پور می توانید اطلاعات مهاجرتی کاملی را در خصوص کشورهای مختلف از جمله انگلستان به دست آورید و همانند یک وکیل آگاه تصمیم گیری کرده و اقدام نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

وقت سفارت برای دریافت ویزای توریستی انگلستان

تعیین وقت سفارت یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسائل در پروسه اخذ ویزای توریستی انگلستان به شمار می رود. کسانی که تمایل به تعیین وقت سفارت انگلستان را دارند پس از ارسال مدارک ویزای توریستی انگلستان باید مطابق با شرایط زیر عمل کنند:

 • ورود به سایت visa4uk.fco.gov.uk
 • ثبت نام و وارد کردن اطلاعات متقاضی به صورت صحیح
 • اتمام ثبت نام و دریافت کد ریجستری برای تعیین وقت سفارت
 • در مرحله بعد متقاضی سه ساعت این فرصت را خواهد داشت تا با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت، هزینه های ویزا را پرداخت نماید.
 • پس از اتمام مراحل فوق، متقاضی باید در سایت co.uk/global ثبت نام نماید.

هموطنان عزیز باید به این نکته توجه نمایند که به دلیل نبود سفارت انگلستان در کشور عزیزمان، جهت اخذ وقت سفارت برای ویزیتور ویزای انگلستان باید به نزدیکترین سفارت مراجعه نمایند و فقط امکان انجام مراحل بیومتریک در تهران وجود دارد. همچنین با توجه به مدت زمان صدور ویزای انگلیس، برای اعلام درخواست و ارسال مدارک خود، برنامه زمان بندی مناسبی داشته باشند.

نکات مهم در باب اخذ ویزای توریستی انگلستان

 • برای این که در روند اخذ ویزای توریستی انگلستان به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید باید به بعضی نکات توجه ویژه داشت که در این قسمت به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:
 • متقاضی اخذ ویزای توریستی انگلستان باید با ارائه مدارک اثبات نماید که هدف او از سفرش به انگلستان بازدید است و با اتمام تاریخ ویزا به کشور خودش باز خواهد گشت.
 • فرد متقاضی باید اثبات نماید که از پس هزینه ی زندگی در مدت ویزا در انگلستان بر خواهد آمد و مدارکی دال بر تمکن مالی همراه با منبع ارائه نماید.
 • متقاضی باید به این نکته توجه نماید که اگر بیشتر از زمان اعتبار ویزا در خاک انگلستان بماند، ویزای وی باطل خواهد شد و در صورت امکان 6 هفته مانده به اتمام وقت ویزا برای تمدید آن ااقدام نماید.
 • اگر فردی درخواست اخذ ویزای ویزیتور درمانی انگلستان را دارد باید نشان دهد که از پس هزینه های درمان خود بر خواهد آمد و پس از اتمام مدت زمان ویزا، خاک انگلستان را ترک خواهد کرد.
 • افرادی که اقدام به پر کردن فرم در خواست ویزا می کنند؛ در صورتی که ده روز بعد تمام مدارک ویزای توریستی انگلستان را به سفارت تحویل ندهند، درخواست آن ها باطل خواهد شد.
 • افرادی که از انگلستان دعوت نامه دارند شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی انگلستان خواهند داشت.
 • ارائه نامه تمکن مالی از اصلی ترین و مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان به شمار می رود. پروانه کسب، سند مالکیت ملک و هر دارایی که می تواند وضعیت مالی را اثبات کند، جزو اسناد تمکن مالی محسوب می شود.

مدارک ویزای توریستی انگلستان

ویزای انگلیس


سوالات متداول راجع به مدارک ویزای توریستی انگلستان

✅ مدت زمان اقامت با ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

با این ویزا می توان به مدت 6 ماه در انگلستان اقامت داشت. بسته به شرایط، سفارت می تواند ویزا را با مدت اعتبار کمتر صادر کرده و یا مدت ویزا را تمدید نماید.

✅ برای گرفتن ویزای توریستی انگلستان از چه زمانی باید اقدام کرد؟

سه ماه قبل از تاریخ سفر بایستی برای دریافت ویزای توریستی انگلستان و ارسال درخواست اقدام کرد.

✅ اخذ ویزای توریستی انگلستان برای چه سفرهایی امکان پذیر است؟

برای سفر به انگلستان با اهداف جهانگردی، دیدار اعضای خانواده، درمان پزشکی و دلایل حرفه ای، ویزای توریستی انگلستان صادر می شود.


_____________________ سخن پایانی در زمینه مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس_____________________

مدارک ویزای توریستی انگلستان، دلایل ریجکتی ویزای انگلستان، تمکن مالی مناسب برای ویزای توریستی انگلستان و پاسخ به این سوال که ایا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟ را در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دادیم. ویزیتور ویزا یا ویزای توریستی انگلستان از اصلی ترین و مهم ترین ویزا های کشور انگستان محسوب می شود. انگلستان کشوری پیشرفته و زیبا واقع در اروپا می باشد که هر ساله افراد بیشماری خواهان مهاجرت و بازدید از آن از روش های گوناگون هستند. در پاسخ به این سوال که آیا سفارت انگلیس ویزا می دهد یا خیر؛ باید گفت که با تکمیل مدارک ویزای توریستی انگلستان و ارسال آن به سفارت این کشور، در مدت زمان نهایتاً 3 هفته جواب ویزای انگلیس به متقاضی داده می شود و می توان گفت سریع ترین پروسه در زمینه مدت زمان صدور ویزای انگلیس و گرفتن جواب ویزای انگلیس می باشد. اما باید به این موضوع هم توجه کرد که چیدمان مدارک، نحواه ارائه آن ها و رعایت نکات مهم در خصوص درخواست ویزا، اهمیت بسزایی در پذیرش درخواست و عدم رد آن دارد. بنابراین در صورت ارائه اسناد و مدارک دال بر هدف سفر، سفارت انگلیس ویزا می دهد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سال ها تجربه در امور مهاجرت می تواند اطلاعات کامل را در خصوص مدارک ویزای توریستی انگلستان در اختیار شما متقاضیان اخذ ویزای ویزیتور انگلستان قرار دهد. شما دوستان می توانید با برقراری تماس با موسسه به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه ما در میان بگذارید تا آن ها با ارائه مشاوره تلفنی رایگان، بهترین گزینه را به شما عزیزان پیشنهاد دهند. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید آن ها را در بخش "ثبت پرسش" مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن پاسخ داده شود.

امتیاز 3.44 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان