بورسیه تحصیلی در انگلیس

31 فروردین 1399 2 نظر

بورسیه تحصیلی در انگلیس

کشور انگلیس که به عنوان یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل دانشجویان تلقی می گردد، دارای نظام آموزشی عالی و بسیار باکیفیت است. یکی از دلایل انتخاب این کشور توسط دانشجویان، ارائه دروس به زبان انگلیسی، کوتاه بودن مدت زمان دوره های تحصیلی و ارائه بورسیه های مختلف تحصیلی می باشد. کشور انگلستان، انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی را به دانش آموزان و دانشجویان بین المللی اختصاص داده است. اخذ بورسیه­ تحصیلی در انگلیس دارای شرایط مختص به خود نظیر معدل بالا و میزان تسلط متقاضی بورسیه تحصیلی انگلستان به زبان انگلیسی بوده و نیازمند ارائه مدارکی نظیر رزومه تحقیقاتی و پژوهشی و مقالات معتبر علمی می باشد. بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف درسی مدرسه و دانشگاه امکان پذیر است. اطلاعات دقیق در خصوص شرایط و مبلغ کمک هزینه تعدادی از برترین دانشگاه های انگلستان در مقاله بیان شده است که شما را دعوت به مطالعه آن ها می نماییم. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره مهاجرتی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل کرده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید. در ادامه با ما همراه باشید تا عناوین ذیل را مورد بررسی قرار دهیم:

 • بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه های مختلف انگلستان
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه متروپالیتن لندن
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه وست لندن
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه وست مینستر
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه ناتینگهام
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه برادفورد
 • شرایط سنی جهت اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس
 • بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان
 • مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس
 • هزینه های زندگی در انگلستان برای یک دانشجو
 • نکات نهایی اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس

بورسیه تحصیلی در انگلیسبورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف

در این بخش از مقاله، بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر دبیرستان، مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری مورد بررسی قرار می‌گیرد. دانش آموزان ممتاز و دارای معدل بالا می‌توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس در مقطع دبیرستان اقدام نمایند. دانش آموزانی  که موفق به دریافت بورسیه می‌شوند، با توجه به بورسیه دریافتی خود تنها ملزم به پرداخت 50 درصد شهریه مدرسه هستند. هنگامی که دانش آموز در مدرسه ثبت نام نموده و پذیرش خود را اخذ می‌نماید، درخواست بورسیه و کمک هزینه جهت تحصیل وی نیز باید همزمان ثبت گردد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر نیست و تنها مختص دانشجویان بریتانیایی و اروپاییست. دانشجویان ممتاز و فعال در مقطع کارشناسی می‌توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه در این مقطع با توجه به دانشگاه‌های مختلف و همچنین رشته پذیرش شده، متفاوت است. در مقطع دکترا نیز در صورت داشتن رزومه عالی تحصیلی و تحقیقاتی و همچنین داشتن مقالات معتبر می‌توان جهت دریافت بورسیه تحصیلی کشور انگلستان اقدام کرد. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام است. آن دسته از دانش آموزان و دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی انگلستان که واجد شرایط هستند، می توانند با دریافت مشاوره از وکلای مجرب و معتبر در زمینه تحصیل، نسبت به دریافت بورسیه اقدام نمایند. مؤسسه معتبر حقوقی ملک پور (MIE اتریش) این فرصت را در اختیار متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس قرار داده است که با تکمیل فرم زیر، شرایط آن ها را برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه ها و کشورهای مختلف بررسی نماید.  

بورسیه تحصیلی در انگلیس

فرم درخواست بررسی شرایط اخذ بورسیه

 

همچنین در مقالات زیر اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف و چگونگی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل ارائه شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های مختلف انگلستان

کشور انگلیس دارای بهترین دانشگاه ها با بالاترین رنکینگ در بین دانشگاه های جهان می ­باشد. در این میان می توان به دانشگاه­ هایی نظیر آکسفورد و کمبریج با قدمت چندین ساله اشاره نمود که سالیانه توجه بسیاری از متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان را به خود جلب می­ نماید. اما هر کدام از این بورسیه ها دارای دسته ­ای از شرایط عمومی و خصوصی می­ باشند که با توجه به شرایط هر یک از این دانشگاه ها، در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به صورت کلی چندین عامل اصلی وجود دارند که افراد را واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس می کند. از جمله این عوامل عبارتند از: رزومه تحقیقاتی و پژوهشی، مقالات علمی معتبر، معدل آخرین مدرک تحصیلی متقاضی و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی. برخی از بورسیه­ های ارائه شده، کل شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویی و برخی دیگر، نیمی از هزینه دانشگاه را پوشش می دهند. در این بخش از مقاله به بررسی بورسیه تحصیلی انگلستان در دانشگاه­ های مختلف می ­پردازیم.

 

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد (Rhodes Scholarships at University of Oxford)

این بورسیه، یکی از قدیمی ترین و در عین حال معتبرترین و بهترین بورسیه ­های موجود در سرتاسر جهان است که  تمامی هزینه ­های دانشجویی متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان را تحت پوشش قرار داده و شامل هزینه های زندگی شخصی، بیمه سلامت، حمل و نقل و شهریه دانشگاه می شود. تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان نخبه، نوعی تحصیل رایگان تلقی می ­گردد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج (Gates Cambridge Scholarships)

این بورسیه شامل دانشجویان نخبه ­ای می­ گردد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتر را دارند. این بورسیه تمامی شهریه دانشگاه را پوشش می ­دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه متروپالیتن لندن (ISH-London Met Scholarship Scheme)

دانشگاه متروپالیتن واقع در لندن دارای یک برنامه پیوسته بورسیه برای متقاضیان بورسیه های تحصیلی در انگلیس در مقطع فوق لیسانس است که هزینه یک سال زندگی دانشجو و شهریه دانشگاه را پوشش می ­دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ (Edinburgh Global Masters Scholarships)

بورسیه تحصیلی که در این دانشگاه به متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان اعطا می ­شود، شامل سی نوع بورسیه است که تنها به دانشجویان برجسته در سطح بین الملل و افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند اعطا می شود. این بورسیه، تنها بخشی از شهریه دانشگاه را پوشش می ­دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول (Bristol University International Office Scholarships)

دانشگاه بریستول دارای 5 نوع بورسیه تحصیلی برای متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع لیسانس است و مقداری از شهریه دانشگاه به مبلغ 8500 پوند را پوشش می ­دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه وست لندن (University of West London Scholarships)

دانشگاه وست لندن به متقاضیان نخبه بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، بورسیه­ هایی اعطا می­ نماید. این بورسیه ­ها تا سقف 5000 پوند از شهریه دانشگاه را پوشش می دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه وست منستر (University of Westminster International Scholarships)

متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، می­ توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه اقدام نمایند. این نوع بورسیه هزینه زندگی دانشجویی،حمل و نقل، شهریه دانشگاه و هزینه­ های اقامت را پوشش می ­دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ناتینگهام (Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham)

این نوع بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان کشورهایی نظیر آفریقا، هند و کشورهای متحدالمنافع است و به دانشجویان مقطع فوق لیسانس اعطا می ­گردد. این دانشگاه هر ساله به 105 دانشجو بورسیه اعطا می نماید؛ 30 عدد از این بورسیه­ ها، کل شهریه دانشگاه و تحصیل رایگان و مابقی، نیمی از شهریه دانشگاه را پوشش می­ دهند.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه برادفورد (University of Bradford Scholarships for Developing Countries in Crisis)

متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان که دولت­های آنها دارای مشکلات سیاسی بوده و درگیر جنگ و بحران مالی هستند، می­توانند از این دانشگاه بورسیه تحصیلی معادل 20 هزار پوند دریافت نمایند که شهریه دانشگاه و هزینه زندگی و اقامت را تحت پوشش قرار داده و تحصیل رایگان را برای آنان فراهم می سازد.

شرایط سنی جهت اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس

جهت دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان و به منظور طی نمودن این پروسه به صورت موفقیت آمیز، متقاضیان بایستی موارد بسیاری را مد نظر قرار دهند. یکی از اصولی ترین مواردی که متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان باید به آن توجه نمایند، توجه به شرایط سنی و گپ تحصیلی است. متأسفانه اکثر متقاضیان بورسیه تحصیلی در انگلیس از تأثیر این عامل، بی اطلاع بوده و یا نسبت به آن بی توجه هستند. به منظور اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی این کشور، عامل  گپ تحصیلی و سن بسیار تأثیرگذار است و در صورتی که شما در شرایط سنی ایده الی قرار نداشته باشید، ممکن است حتی در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه، با ردی درخواست ویزا مواجه گردید. به عنوان مثال به منظور اخذ بورسیه تحصیلی پزشکی، متقاضی نبایستی بیش از 30 سال سن داشته باشد. همچنین در برخی از دانشگاه ها جهت اخذ بورسیه تحصیلی، متقاضی باید در محدوده سنی کمتر از 25 سال باشد. بنابراین متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس بهتر است که قبل از اقدام، از شرایط و محدودیت های سنی اعمال شده در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی مورد نظر خود اطلاع یافته و سپس برای دریافت بورسیه مورد نظر اقدام نمایند. همانطور که گفته شد، گپ تحصیلی و شرایط سنی فرد در دریافت ویزای تحصیلی این کشور، بسیار حائز اهمیت است. اطلاعات کامل در خصوص ویزای تحصیلی انگلستان در مقاله ذیل ارائه شده است.

بورسیه تحصیلی در انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس

بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان در سراسر جهان، جهت ادامه تحصیل در مقطع پزشکی، راهی کشور انگلستان می ­شوند. با توجه به هزینه­ های سطح بالای زندگی و همچنین هزینه زیادی تحصیل رشته پزشکی در این کشور، برخی از دانشجویان، متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان هستند. اما امکان دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان در رشته پزشکی برای همگان میسر نیست و دانشجو باید دارای شرایط خاصی باشد که عبارتست از: دریافت مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر، معدل بالای 18، مدرک زبان آیلتس با نمره 7.5، ارائه انگیزه نامه مورد قبول، ارائه دو توصیه نامه از سوی اساتید دانشگاه و ارائه رزومه تحصیلی. یکی دیگر از مواردی که متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان در رشته پزشکی باید به آن توجه نمایند این است که دانشگاه های اعطا کننده این نوع بورسیه، بازه زمانی مشخصی را جهت ارسال درخواست دانشجویان مشخص نموده­ اند. بدین ترتیب دانشجویان بایستی در این بازه زمانی، درخواست خود را ارسال کرده و اقدامات لازم را انجام دهد تا بتوانند از بورسیه تحصیلی در انگلیس در رشته پزشکی بهره مند گردند.

مدارک مورد نیاز دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس

همانطور که بیان شد، هر یک از دانشگاه های موجود در کشور انگلستان دارای شرایط خاصی برای اعطای بورسیه تحصیلی انگلستان به متقاضیان بوده و هر یک در بازه زمانی مشخصی، به بررسی و پذیریش درخواست های بورسیه می پردازند. اما ارائه تعدادی از مدارک نیز برای دریافت بورسیه در اکثر دانشگاه ها مشترک می باشند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • روزمه شامل سوابق تحصیلی، شخصی و شغلی
 • انگیزه نامه (حداقل متشکل از 500 کلمه)
 • مدرک زبان با نمره مشخص شده توسط دانشگاه جهت دریافت بورسیه (حداقل نمره آیلتس 7)
 • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی شامل ریزنمرات

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس در ابتدا باید درخواست پذیرش و بورسیه خود را به همراه مدارک مورد نیاز دانشگاه مورد نظر ارسال نموده و پس از دریافت پذیرش، نسبت به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند. توجه به این نکته ضروریست که ارائه کامل و بدون نقص مدارک، موجب تسریع در فرآیند اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی درخواستی شما می شود. پیشنهاد می کنیم که با تهیه محصول آموزش زبان مؤسسه حقوقی ملک پور، سطح زبان خود را به سطح زبان مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان ارتقا دهید.

بورسیه تحصیلی در انگیس

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

هزینه های زندگی در انگلستان برای یک دانشجو

همانگونه که اطلاع دارید، کشور انگلستان یک کشور پیشرفته با نظام آموزشی بسیار عالیست؛ اما هزینه ­های زندگی در این کشور تا حدودی بالا می باشد. به جرأت می ­توان گفت که هزینه­ های زندگی در کشور انگلیس به دو بخش هزینه­ های زندگی در شهر لندن و هزینه­ های زندگی در شهرهای دیگر تقسیم می­ گردد. متقاضیان بورسیه تحصیلی در انگلیس باید توجه نمایند که شهر لندن، یکی از گرانترین شهرهای جهان بوده و هزینه زندگی یک دانشجو در این شهر، ماهیانه حدود 800 پوند است. علاوه بر این، هزینه اجاره خانه یا آپارتمان را نیز که حدود 800 تا 1000 پوند است باید به این مبلغ اضافه کرد. لازم به ذکر است که هزینه­ های زندگی در شهرهای دیگر انگلستان برابر با 60 درصد هزینه­ های زندگی در لندن است. با توجه به نوع بورسیه تحصیلی می توان بخش از هزینه های زندگی را نیز گاه تا میزان قابل توجهی کاهش داد.

 

_____________ نکات نهایی اخذ بورسیه تحصیلی در انگیس _____________

در این مقاله نکات مهم در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس و شرایط دریافت آن مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان باید توجه داشته باشند که دریافت بورسیه، دارای فرایند پیچیده ایست و قبل از هر اقدامی بایستی اطلاعات خود را درخصوص پروسه انجام کار و شرایط مرتبط با آن تکمیل نمایند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس در دانشگاه ها، رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی، متفاوت است؛ البته شرایط و عوامل مشترکی نیز برای واجدین شرایط دریافت بورسیه تعریف شده است. از جمله این عوامل می توان به مدرک زبان با نمره بالا، کارنامه تحصیلی درخشان، رزومه تحصیلی عالی، مقالات معتبر و... اشاره کرد. همچنین شرایط سنی و گپ تحصیلی نیز دارای تأثیر بسیاری در اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس و ویزای این کشور است. با توجه به هزینه های نسبتاً بالای تحصیل و زندگی در انگلیس، دریافت بورسیه می تواند کمک شایانی به فرد متقاضی در تأمین هزینه ها نماید. در صورت تمایل برای ارائه درخواست بورسیه تحصیلی می توانید با مشاورین ما در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به صورت تلفنی و رایگان مشاوره نمایید. برای این منظور می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس با ما در ارتباط باشید. همچنین در پایان این مقاله نیز در بخش "ثبت پرسش" این فرصت در اختیار شما سروران گرامی قرار گرفته است تا با طرح سئوالات خود، پاسخ آن ها را بیابید.

ثبت پرسش
سمانه عبداللهی
سلام مرسی بابت مقاله ی خوبتون. من دیپلم تجربی دارم و دانشجوی سال اول در دانشگاه سراسری هستم. به دلیل مهاجرت کل خانواده، سال آینده به انگلستان میایم.سوالم اینه که آیا امکانش هست بتونم اونجا با بورسیه پزشکی بخونم؟ با توجه به این که پذیرش سراسری دارم و هم معدل دیپلم و هم ترم اول دانشگاه بالای 19.5 بوده. همچنین به تازگی تونستم آیلتس 8 بگیرم. ممنون از کمکتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما مد نظر داشته باشید که پزشکی انگلستان آزمون ورودی دارد و برای موفقیت در این آزمون بهتر است که شما حتما دوره A Level را بگذرانید.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
اسما
سلام آیا صرف رتبه تک رقمی کنکور منجر به اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل رایگان در کشور انگلیس به افرادی تعلق می گیرد که اقامت این کشور را داشته باشد. سپاس

مطالب مرتبط و مفید


مشاوره رایگان