بورسیه تحصیلی در انگلیس

18 اسفند 1397 1 نظر

انگلستان یکی از محبوبترین و بهترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان و دانش آموران بین المللی است . نظام آموزش بسیار قوی و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و کوتاه بودن مقاطع تحصیلی از دلایل انتخاب انگلیس برای اقامت تحصیلی است

بورسیه تحصیلی انگلیسی در أنواع مختلف برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی وجود دارد . دانش آموزان بین المللی حتی در مقطع دبیرستان امکان دریافت بورسیه تحصیلی دارند . که این کمک هزینه شامل تخفیف حتی ۷۰ درصدی در هزینه کالج دارد .در این مقاله ما به بررسی أنواع بورسیه تحصیلی در انگلیس می پردازیم.


بورسیه تحصیلی در انگلیس درمقطع دبیرستان :

دانش آموزانی که معدل بالا دارند می توانند با کمک موسسات حقوقی معتبر زمان اخذ پذیرش درخواست بورسیه تحصیلی کنند . بر اساس شرایط تحصیلی دانش آموز امکان دریافت بورسیه تا ۵۰ در صد شهریه را دارند . زمان ثبت نام و درخواست پذیرش باید درخواست بورسیه و کمک هزینه تحصیلی شما ‍ثبت شود . علاقمندان به دریافت این نوع بورسیه حتما برای اقدام از مشاوره موسسات حقوقی برخوردار شوید.

 


بورسیه تحصیلی در انگلیس در مقطع کارشناسی :

در این مقطع امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی تقریبا ممکن نیست . بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی متعلق به دانشجویان بریتانیا و اروپا است .

چنانچه دانشجو در طی مقطع تحصیلی در دوره لیسانس معدل و رزومه خوبی را ارایه نماید می تواند برای درخواست بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهد . اکثر دانشگاههای انگلستان د ر مقطع کارشناسی ارشد  برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی خود بورسیه های مختلفی را ارایه می کنند .


بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد :

متقاضیان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد باید در هنگام ثبت نام درخواست خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی اعلام کنند .شرایط و مدارک مورد نیاز در دانشگاهها و رشته های مختلف متفاوت خواهد بود . مبلغ بورسیه تحصیلی دریافتی نیز با توجه به شرایط دانشگاه پرداخت می شود .


بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری:

این بورسیه در دو نوع برای متقاضیان وجود دارد . بورسیه دانشگاه و بورسیه استاد . دانشجویان زمان درخواست سوپروایزر در مقطع دکتری باید بررسی کنند که چه دانشگاههایی امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان می دهد . در ایم مقطع در صورت ارایه رزومه عالی انکان دریافت بورسیه وجود دارد .

 

انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان :

 

·         بورسیه دولتی انگلستان

·         بورسیه دانشگاهها

 

بورسیه تحصیلی دولت شامل حال دانشجویان بین المللی نمی شود .

بورسیه تحصیلی دانشگاهها نیز برای دانشجویان بین المللی بسیار سخت گیرانه است .

بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی کمک هزینه تحصیلی بر اساس شرایط مالی دانشجو به وی داده نمی شود . فاکتور اصلی در ارایه بورسیه به دانشجویان فقط توانایی های شخصی و رزومه تحصیلی و ارایه بالاترین سطح از زبان انگلیسی در هر مقطع و ارایه یک انگیزه نامه بسیار ایده ال از سوی دانشجو است . فارغ التحصیلی از دانشگاه مورد تایید و معتبر از جمله نکات بسیار مهم در دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان است .


بورس تحصیلی MCC

این بورسیه د رمقطع لیسانس و در رشته های  حسابداری، علوم انسانی، هنر، ورزش، تجارت، مدیریت ساخت و ساز، آشپزی، تنوع فرهنگی، تنوع، آموزش و پرورش / آموزش ابتدایی کودک، نسل اول، آموزش FIT آمادگی تناسب اندام، GED، مراقبت های بهداشتی، باغبانی / علوم گیاهی، علوم انسانی، روزنامه نگاری / نوشتن، مهندسی تولید / تولید، موسیقی، پرستاری، نیازهای ویژه، STEM، ارایه می شود . این بورسیه فقط به فارغ التحصیلان و دارندگان مدرک دیپلم از انگلیس تعلق می گیرد .


بورسیه شرکت SUEZ

برنامه ی محققین UNCF کمک هزینه تحصیلی 5000 دلاری برای هرسال تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهد . این بورسیه  توسط بنیاد SUEZ پرداخت می شود. این بورسیه در رشته ها زیر پرداخت می شود :

 حسابداری، مدیریت بازرگانی مهندسی عمران، ارتباطات، علوم رایانه، مهندسی برق، انگلیسی، مهندسی محیط زیست، علوم محیطی، بهداشت و ایمنی (علوم محیطی انتخابی)، امور مالی، منابع انسانی، بازاریابی، مهندسی مکانیک، علوم سیاسی

کمک هزینه های تحصیلی در  انگلستان به چه مسایلی  وابسته است :

·         آیا شما از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا کشور دیگری هستید؟

·         در انگلستان تحصیل کرده اید (قوانین مختلفی برای انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز وجود دارد)

·         سطح تحصیل شما

·         توجه داشته باشید که هزینه دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در سطح نهادی تعیین می شود، بنابراین شما باید از دانشگاه یا کالج هایی که مایلید در آن تحصیل کنید ،شرایط بورسیه را بررسی کنید .


منابع علمی و تحقیقاتی در انگلیس :

·         Euraxess UK  : محل های تحقیقاتی در انگلستان

·         کمک های مالی سلطنتی  : تحقیقات علمی دکتری

·         نیوتون صندوق  و سایر طرح های مالی، کمک های مالی و سایر فرصت های مالی را برای محققان از کشورهای خاص فراهم می کند.


بورس تحصیلی جهانی

·         جایزه چیینینگ : کمک هزینه تحصیلی تحصیلات تکمیلی از دولت انگلیس به دانش آموزان با توانایی بالقوه به عنوان رهبران آینده

·         بورس تحصیلی و برنامه ی دانشجویان کشورهای مشترک المنافع: کمک هزینه تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای اتباع کشورهای مشترک المنافع، که توسط دولت انگلیس تامین می شود و در نظر دارد از افرادی حمایت کند که به توسعه کشور خود کمک خواهند کرد.


چنانچه ملاحظه فرمودید دراین مقاله به بررسی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان پرداختیم . دانشجویان بین المللی شانس کمتری برای دریافت این کمک هزینه های تحصیلی دارند . علاقمندان تحصیل و اقامت تحصیلی درانگلستان باید بدانند که بهتر است از مقطع زیر دیپلم و دوره متوسط برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس اقدام کنند . در مقطع متوسطه دانش آموزان نمونه امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی را در حد بسیار بالایی دارند .

اگر علاقمند به مهاجرت تحصیلی به انگلیس و اخذ اقامت تحصیلی انگلیس هستید با موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان این موسسات بهره مند شوید 
ثبت پرسش
سمانه عبداللهی
سلام مرسی بابت مقاله ی خوبتون. من دیپلم تجربی دارم و دانشجوی سال اول در دانشگاه سراسری هستم. به دلیل مهاجرت کل خانواده، سال آینده به انگلستان میایم.سوالم اینه که آیا امکانش هست بتونم اونجا با بورسیه پزشکی بخونم؟ با توجه به این که پذیرش سراسری دارم و هم معدل دیپلم و هم ترم اول دانشگاه بالای 19.5 بوده. همچنین به تازگی تونستم آیلتس 8 بگیرم. ممنون از کمکتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما مد نظر داشته باشید که پزشکی انگلستان آزمون ورودی دارد و برای موفقیت در این آزمون بهتر است که شما حتما دوره A Level را بگذرانید.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.

مشاوره رایگان