ویزای تحصیلی انگلیس

21 آذر 1399 4 نظر

ویزای تحصیلی انگلیسویزای تحصیلی انگلیس، مهاجرت به انگلستان از روش تحصیل و شرایط تحصیل رایگان در انگلستان را در این مقاله به رشته تحریر در آورده و به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس کدامند؟ آیا با تحصیل در انگلستان می توان به اقامت دائم این کشور دست یافت؟ هزینه های تحصیل در کشور انگلستان چه مقدار است؟ متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس همواره سئوالاتی را مطرح می نمایند که ما در این مقاله سعی در ارائه پاسخ مناسب و علمی به آن ها داریم. شرایط عالی تحصیل، نظام آموزشی بسیار قوی و اعتبار بالای مدرک تحصیلی دریافت شده از مراکز علمی انگلستان باعث شده تا این کشور، هر ساله میزبان هزاران دانشجوی بین المللی از سرتاسر جهان باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با تجربه بیش از 15 سال فعالیت در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را در زمینه اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و دیگر روش های مهاجرتی یاری نموده و همراه شما در مسیر مهاجرت باشد. همراهان گرامی می توانند از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور و یا کامل کردن فرم تماس، به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را در یک مشاوره تلفنی، با مشاورین مجموعه در میان گذاشته و با بررسی شرایط خود، به بهترین روش مهاجرتی ممکن دست یابند.

 • شرایط زندگی در انگلستان
 • اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع مدارس
 • اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی
 • اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد
 • اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری
 • دوره های کار تحصیل انگلستان
 • تحصیل در انگلیس به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
 • شرایط کار دانشجویی در انگلیس
 • شرایط اخذ ویزای همراه انگلیس
 • معرفی دانشگاه های برتر انگلستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس
 • شرایط کار پس از تحصیل در انگلیس
 • اخذ اقامت و پاسپورت انگلیس با تحصیل
 • سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیسشرایط زندگی در انگلستان

انگلستان کشوری واقع در شمال غربی قاره اروپاست که از بیشتر از صد جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. از معروف ترین جزایر این کشور می توان به جزیره من و جزیره وایت اشاره کرد. پایتخت انگلستان، شهر لندن می باشد. جمعیت انگلستان بیش از 66 میلیون نفر است. مساحت این کشور، 130.395 کیلومتر مربع است. از همسایگان انگلیس می توان از اسکاتلند در شمال و کشور ولز از سمت غرب نام برد. زبان رسمی مردم در این کشور، انگلیسی می باشد که یکی از دلایل محبوبیت این کشور برای مهاجرت است. با وجود اینکه کشور انگلستان، یک جامعه چند مذهبی به شمار می رود؛ اما دین اکثریت مردم در این کشور مسیحیت است. واحد پول کشور انگلستان، پوند می باشد. سیستم حکومتی در انگلستان سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. انگلستان به دلیل سطح بسیار بالای آموزش و کیفیت بی نظیر کالج ها و دانشگاه ها، مقصد بسیار از دانشجویان بین المللی است و سالیانه متقاضیان بسیاری، خواهان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می باشند.

ویزای تحصیلی انگلیس

مهاجرت به انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع مدارس

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در سنین پایین نیز این امکان را دارند که در این کشور مشغول به تحصیل شوند. سیستم آموزش در انگلستان به 4 بخش اصلی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش بیشتر و آموزش عالی تقسیم می شود. کودکان در انگلستان موظف هستند به طور قانونی در آموزش ابتدایی و متوسطه شرکت نمایند. آموزش ابتدایی در انگلستان از 5 سال شروع می شود و تا 11 سالگی ادامه دارد. دانش آموزان از سن 11 سالگی، وارد دوره دبیرستان شده و تا 16 سالگی در مقطع دبیرستان تحصیل می کنند. مقطع دبیرستان در انگلستان GCSE نام دارد. در سن 16 سالگی و بعد از گذراندن دوره دبیرستان، دانش آموزان برای اتمام دوره تحصیل خود وارد دوره های به نام FUNDATHION یا A- LEVEL می شوند. دوره های A-LEVEL بیشتر مناسب برای دانش آموزانی می باشد که قصد تحصیل در رشته های پزشکی تحصیل را داشته، نمرات عالی تحصیلی کسب نموده اند و قصد ورود به دانشگاه های برتر انگلستان را دارند. مدارس کشور انگلستان به طور کلی به به دو دسته تقسیم می شوند، مدارس دولتی و مدارس خصوصی یا غیر دولتی. تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان انگلیسی به صورت رایگان بوده و هزینه ای ندارد. کلاس های خصوصی مانند کلاس های شنا و.. شامل هزینه می باشند. دانش آموزانی که جهت تحصیل در این کشور، اقدام به مهاجرت می نمایند، باید در این کشور قیم قانونی معرفی نمایند که مورد تأیید دولت انگلستان باشد و یا در مدارس شبانه روزی به ادامه تحصیل بپردازند. مدارس شبانه روزی همراه با ارائه خدماتی مانند خوابگاه، برنامه های ورزشی آموزشی و خوراک می باشند. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، بسته به نوع مدرسه و امکانات آن، از سالی 27.000 پوند تا 38.000 هزار پوند متغیر است.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی

بسیاری از دانشجویان بین المللی، آرزوی گرفتن مدرک لیسانس در انگلستان را دارند. دانشگاه های انگلستان، هزاران دوره عالی و مدرک تحصیلی اعطا می کنند. طول دوره تحصیلی مقطع لیسانس در انگلستان، یک دوره 3 ساله می باشد. دوره لیسانس در انگلستان در انواع مختلفی ارائه می شود که شامل: مدرک لیسانس هنر (BA)، لیسانس علوم (BSc)، لیسانس مهندسی (BEng) و لیسانس آموزش (Bed) می باشد. متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی انگلستان، پس از اتمام دوره متوسطه خود بایستی برای ورود به دانشکده های پزشکی انگلستان، آزمون ورودی بدهند و در صورت قبولی می توانند برای تحصیل در رشته های پزشکی وارد دانشگاه شوند. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان ابتدا باید از سوی یک دانشگاه در این کشور پذیرش شوند و پس از اخذ پذیرش می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس که tier 4 نام دارد، اقدام نمایند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان باید مدرک زبان آیلتس 6 ارائه دهند. همچنین ارائه مدرک دیپلم 12 ساله، از الزامات پذیرش در مقطع لیسانس می باشد. هزینه تحصیل در این مقطع، سالیانه بین 10 تا 15 هزار پوند بوده و بسته به دانشگاه و شهر، متغیر می باشد. در این قسمت نام برخی از رشته هایی را که در دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی ارائه می شوند، خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم:

 

لیست برخی از رشته های تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

باستان شناسی

روانشناسی، جامعه شناسی

تاریخ

حقوق

ادبیات انگلیسی

رشته های مهندسی

کامپیوتر

فلسفه

اقتصاد، مدیریت

زیست شناسی، علوم زمین

رشته های پزشکی

ریاضی

هنر و موسیقی

شیمی

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع فوق لیسانس در کشور انگلستان، معمولاً یک دوره یک ساله می باشد که این میزان در مقایسه با کشورهای دیگر، کم تر می باشد. گر چه هزینه تحصیل در انگلستان با پوند محاسبه می شود؛ اما به دلیل یک ساله بودن این دوره، معمولاً هزینه های تحصیل در این دوره، پایین تر یا برابر با دیگر کشورهاست. متقاضیان اخذ اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 برای این دوره ارائه دهند. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور تهیه و تدوین شده و هر گونه استفاده از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. متقاضیانی که نمره آیلتس آن ها 6 است، می توانند برای گذراندن دوره pre master وارد انگلستان شده و با گذراندن این دوره، دانش زبان خود را به سطح مورد نیاز برسانند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان، با توجه به شهر و دانشگاه از 11 تا 15 هزار پوند متغیر است.

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری

تحصیل در دوره دکتری در کشور انگلستان، یک دوره 3 ساله می باشد. برای ورود به این مقطع، داشتن رزومه عالی و مقالات معتبر، بسیار مهم و حائز اهمیت است. همچنین ارائه آیلتس 7 از الزامات ورود به این دوره می باشد. از دیگر شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع دکترا، داشتن سوپروایزر و یا استاد راهنما از دانشگاه های انگلستان است. دوره دکترا در کشور انگلستان، به صورت پژوهش محور و یا آموزش محور است. افرادی که سطح زبان آن ها از نمره 7 پایین تر باشد، می توانند برای دوره pre phd اقدام نموده و پس از گذراندن این دوره و رسیدن به سطح مورد نیاز، برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمایند. اکثر دوره ها در مقطع دکتری به صورت کار دانشجویی می باشد و دانشجویان در مقطع دکتری، امکان دریافت حقوق دارند. متقاضیان در این مقطع اجازه دارند به صورت پاره وقت به 30 ساعت کار در هفته مشغول شوند. همانطور که در توضیحات این بخش و بخش های قبلی دیده شد، ارائه مدرک زبان برای تحصیل در سطوح دانشگاهی این کشور، الزامی می باشد.

شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

با توجه به مشکلات و محدودیت های یادگیری زبان، پیشنهاد ما به شما، استفاده از بسته های آموزش دوره فوق فشرده زبان (SIC) می باشد. در این بسته آموزشی، به روزترین روش های آموزشی به کار برده شده تا در مدت زمان کوتاهی، موفق به اخذ مدرک آیلتس مورد نیاز و یادگیری زبان به صورت کاربردی گردید.

ویزای تحصیلی انگلیس

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

دوره های کار تحصیل انگلستان

دانشجویان مشغول به تحصیل در انگلیس این امکان را ارند تا با انتخاب دوره های کار تحصیل، در عین تحصیل به کار نیز بپردازند و کسب درآمد کنند. این دوره ها برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری قابل انتخاب هستند و به این صورت است که دانشجو دو سال اول تحصیل را به تحصیل پرداخته و در سال سوم هزینه تحصیل وی رایگان بوده و کار با پرداخت حقوق به وی داده می شود و در سال چهارم می تواند تماماً به کار پرداخته و کسب درآمد کند. دانشجو این امکان را دارد تا پس از اتمام تحصیلات، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و اقامت خود را در انگلستان تمدید نماید.

شرایط تحصیل در انگلستان

کار تحصیل انگلستان

تحصیل در انگلیس به همراه بورسیه تحصیلی

با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در انگلستان، این کشور از گران ترین کشورها برای تحصیل و زندگی به شمار می رود و این می تواند به عنوان نقطه منفی جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به شمار رود. دانشجویانی که برترین نمرات و معدل را داشته باشند، این امکان برای آن ها وجود دارد که بتوانند با دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های مورد نظر خود، با هزینه های پایین تری در کشور انگلستان اقدام به تحصیل نمایند. در این قسمت برای شما عزیزان، تعدادی از انواع بورسیه تحصیلی در انگلیس را بررسی نموده ایم:

 

بورسیه

بودجه

بورسیه تحصیلی ADNOC (فقط دانشجویان امارات متحده عربی)

کاملاً تامین مالی

بورسیه های بین المللی کارشناسی (علوم کامپیوتر) دانشگاه بیرمنگام

بودجه جزئی(1500 پوند)

بورس جایزه صندوق یادبود جروین انسینک

کاملاً تامین مالی

بورسیه بشردوستانه، دانشگاه داندی

کاملاً تامین مالی (حداکثر 38.500 پوند)

بورس های تحصیلی مارشال پاپوورث برای کشورهای در حال توسعه

کاملاً تامین مالی

بورسیه توسعه جهانی معاون صدراعظم در دانشگاه پورتسموث در

بودجه جزئی (1600 پوند)

شرایط تحصیل در انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلیس

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

یکی از مواردی که متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید به آن توجه نمایند، هزینه های زندگی در این کشور است. هزینه های زندگی در انگلستان در هر شهر با شهر دیگر متفاوت است، به عنوان مثال، هزینه زندگی در لندن به مراتب گران تر از لیورپول می باشد. در این قسمت، لیستی از قیمت های برخی اقلام مصرفی در شهر لندن را بررسی کرده و به صورت جدول، خدمت شما ارائه کرده ایم:

 

اقلام مصرفی

مقدار

قیمت

شیر

ا لیتر

0.97 پوند

نان

500 گرم

1.12 پوند

برنج

1 کیلو

1.39 پوند

تخم مرغ

12 عدد

2.10 پوند

پنیر

1 کیلو

7.12 پوند

مرغ

1 کیلو

6.16 پوند

گوشت

1 کیلو

8.57 پوند

سیب

1کیلو

1.93 پوند

موز

1 کیلو

1.14 پوند

پرتغال

1 کیلو

2.01 پوند

گوجه فرنگی

1 کیلو

2.53 پوند

سیب زمینی

1 کیلو

1.22 پوند

پیاز

1 کیلو

1.17 پوند

کاهو

1 کیلو

0.73 پوند

 

هزینه های اجاره و خرید مسکن در انگلستان نیز قابل توجه می باشد. برای این منظور به بررسی میانگین اجاره و هزینه خرید ملک در بخش های مختلف شهر در کشور انگلستان پرداخته ایم.

 

اجاره و خرید ملک

قیمت

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،765.12 پوند

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

3،160.80 پوند

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

1،241.16 پوند

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

2،051.22 پوند

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

12،156.17 پوند

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

6،636.08 پوند

شرایط تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

شرایط کار دانشجویی در انگلیس

همان طور که در بالا گفته شد تحصیل و زندگی در انگلستان هزینه های بسیار بالایی دارد. از این رو متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس، نگرانی هایی در مورد هزینه های زندگی در این کشور دارند. در همه کشورهای دنیا اکثر دانشجویان بین المللی، اجازه کار را به صورت نیمه وقت در حین تحصیل دارند. این امکان برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد که به صورت همزمان و در کنار تحصیل، به صورت 20 ساعت در هفته به کار بپردازند؛ اما با این مقدار کار، تنها می توان مقداری از هزینه های زندگی دانشجویی را جبران کرد. همچنین این امکان وجود دارد که دانشجویان در زمان تعطیلات، به صورت تمام وقت به کار مشغول شوند. دانشجویان در مقطع دکترا نیز اجازه کار 30 ساعت در هفته را دارند. دانشجویانی که توسط دانشگاه بورسیه شده اند، از سال 2015 برای آن ها این امکان وجود ندارد که در کنار تحصیل به کار بپردازند. از آن جایی که دانشجویان با مدرک زبان و دانش زبان انگلیسی برای تحصیل وارد انگلستان می شوند و از طرفی زبان رسمی این کشور نیز انگلیسی می باشد، دانشجویان با سهولت بیشتری می توانند جذب بازار کار شده و پیشنهاد شغلی در این کشور دریافت نمایند.

شرایط تحصیل در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستان

شرایط اخذ ویزای همراه انگلیس

در علم مهاجرت، معمولاً منظور از همراه، همسر و فرزند زیر 18 سال محسوب می شود. افرادی که مهاجرت از طریق تحصیل را انتخاب می نمایند، شرایط الحاق همراه، از نکاتی است که باید به آن توجه داشت. توجه داشته باشید که این امکان برای همراهان متقاضیان تحصیل در مقطع مدارس انگلستان وجود ندارد که به صورت همزمان با فرزندان خود به این کشور سفر نمایند. بنابراین همراهان بایستی با دریافت ویزای توریستی انگلستان، برای ملاقات فرزند خود به انگلستان سفر کنند. برای این منظور لازم است که مدارک ویزای توریستی انگلستان، به طور کامل تهیه شده و در اختیار افسر ویزا قرار گیرد.

ویزای تحصیلی انگلیس

مدارک ویزای توریستی انگلستان

همچنین متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع لیسانس نیز نمی توانند جهت الحاق همسر و فرزند زیر 18 سال خود، درخواست ویزای همراه بدهند. لذا همراهان و خانواده ایشان باید در طول تحصیل با دریافت ویزای توریستی، برای ملاقات با دانشجو به انگلستان سفر نمایند. اما متقاضیان ویزای تحصیلی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس و دکتری این امکان را دارند که به صورت همزمان برای ویزای همراه اقدام نموده و همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه با خود به انگلستان ببرند. نام ویزای همراه در انگلستان، Tier 4 dependent visa می باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه در انگلستان به شرح زیر است:

 • گذرنامه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • فرم درخواست ویزا و تکمیل آن
 • عکس متقاضی و همراهان
 • ارائه نامه پیرینت بانکی

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

کشور انگلستان یکی از قطب های بزرگ آموزشی در جهان است و سالانه متقاضیان بسیاری از سراسر جهان برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس اقدام می نمایند. بسیاری از بزرگان و دانشمندان جهان، تحصیلات خود را در کشور انگلستان به اتمام رسانیده اند؛ چرا که بهترین و برترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار گرفته اند. ما در این قسمت، نام برترین دانشگاه های انگلستان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 • دانشگاه آکسفورد: دانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیسی زبان در دنیا است. دانشگاه آکسفورد جزو 10 دانشگاه برتر جهان می باشد.
 • دانشگاه کمبریج: این دانشگاه نیز جزو برترین دانشگاه های انگلستان می باشد و در حال رقابت شدید با دانشگاه آکسفورد است.
 • دانشگاه کالج لندن: این دانشگاه، یکی از بزرگترین و متنوع ترین دانشگاه های برتر انگلیس است و دارای 38900 نفر دانشجو می باشد. تقریباً 40 درصد دانشجویان این دانشگاه، از تبعه خارج از انگلستان هستند.
 • دانشگاه منچستر: این دانشگاه، بزرگترین جامعه دانشجویی را در بین این دانشگاه های برتر انگلیس دارد. تقریباً 41000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشندکه تقریباً 11000 نفر آنها خارج از اتحادیه اروپا می باشند.

 

اسامی دانشگاه

رتبه در انگلیس

رتبه در جهاان

1

University of oxford

دانشگاه آکسفورد

1

19

2

University of Cambridge

دانشگاه کمبریج

2

27

3

The University of Edinburgh

دانشگاه ادینبرگ

3

46

4

University College london

دانشگاه کالج لندن

4

57

5

The University of manchester

دانشگاه منچستر

5

93

6

The London School Of Economics And Political Seience

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

6

112

7

University Of Leeds

دانشگاه لیدز

7

117

8

University Of Glasgow

دانشگاه گلاسکو

8

119

9

The University Of Nottingham

دانشگاه ناتینگهام

9

134

10

University Of Southampton

دانشگاه ساوتهمپتون

10

138

شرایط تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

ویزا های تحصیلی انگلستان به 3 دسته تقسیم می شوند:

General student visa یا ویزای عمومی، Child student visa یا ویزای دانشجویان برای مدارس، ویزای کوتاه مدت تحصیلی.

متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس بعد از پذیرش توسط دانشگاه، باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را آماده کرده و به سفارت انگلستان در تهران تحویل دهند. این مدارک بسته به نوع ویزا و مقطع تحصیلی، متغیر می باشد. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که هرگز از مدارک جعلی و تقلبی استفاده نکنند؛ زیرا در صورت مشاهده، پرونده آن ها ریجکت می گردد. در این قسمت ما به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس teir 4 می پردازیم:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا توسط متقاضی
 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه در انگلستان
 • اعلام محل اسکان
 • ارائه مدرک زبان (برای دانشجویان مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری)
 • پرداخت هزینه های ویزا (مبلغ 335 پوند)
 • ارائه اثر انگشت
 • ارائه نامه اجازه والدین برای تحصیل دانش آموزان زیر 18 سال
 • شرایط کار پس از تحصیل در انگلیس

شرایط تحصیل در انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس

 • شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان

همانگونه که می دانیم، از 1 ژانویه سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند. دانشجویان خارج از انگلیس می توانند 6 ماه قبل از شروع دوره خود برای ویزا اقدام کنند. طبق شرایط ویزای سابق، آنها فقط 3 ماه برای درخواست و دریافت ویزا فرصت داشتند. بنابراین به متقاضی کمک می کند ویزای دانشجویی خود را خیلی پیش تر از دوره خود دریافت کنید. هزینه این ویزا 348 پوند است و برای تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل انگلیس 475 پوند هزینه دارد.

به تازگی انگلستان که به دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده باشند اجازه می دهد برای مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند یا اگر دکترای خود را گذرانده باشند 3 سال اقامت پس از تحصیل بگیرند.

شرایط کار پس از تحصیل در انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و تحصیل در این کشور می تواند یک موقعیت عالی و یک مسیر مناسب برای کار و زندگی در این کشور باشد. از مواردی که دانشجویان برای تحصیل در یک کشور در نظر می گیرند، مدت زمانیست که کشور مقصد به دانشجو مهلت می دهد تا پس از پایان تحصیلات خود، فرصت برای یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار انگلستان داشته باشد. معمولاً کشور انگلستان ویزای کاری خود را بدون داشتن کارفرما به متقاضی اعطا نمی کند. دانشجو باید قبل از اتمام دوره بتواند کار مورد نظر و کارفرما را پیدا کند؛ در غیر این صورت باید برای تمدید ویزا، درخواست خود مبنی بر تمدید را به اداره مهاجرت انگلستان اعلام نماید. علاوه بر یافتن کارفرما و دریافت پیشنهاد شغلی، دانشجویان می توانند با کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

کار در جمهوری چک

یکی از موارد دیگری که دانشجویان باید در نظر بگیرند، نرخ بیکاری در انگلستان می باشد. با توجه به ضرورت بررسی این امر، در این قسمت، نمودار نرخ بیکاری کشور انگلستان را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

ویزای تحصیلی انگلیس

شرایط تحصیل در انگلستان

کار در انگلستان

اخذ اقامت و پاسپورت انگلیس با تحصیل

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس پس از پایان تحصیلات خود باید بتوانند کار فرما و شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور انگلستان، تنها با تحصیل در این کشور امکان پذیر نمی باشد. افرادی که بتوانند بعد از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار شوند، می توانند بعد از گذشت 5 سال جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. با توجه به شرایط سخت در کشور انگلستان جهت اعطای اقامت به افراد خارج از اتحادیه اروپا، متقاضیان باید دارای تخصص و مهارت خاصی باشند تا این امکان برای آن ها وجود داشته باشد که بتوانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. افراد بعد از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم انگلستان را اخذ نمایند. سپس با گذشت 10 سال و در صورتی که مرتکب جرم و جنایتی نشده و مالیات خود را به طور منظم و دقیق پرداخت کرده باشند، می توانند برای اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نمایند.

شرایط تحصیل در انگلستان

پاسپورت انگلستان


سئوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی انگلستان

✅ آیا امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در کشور انگلستان وجود دارد؟

خیر، دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان باید شهریه پرداخت نمایند؛ اما به منظور کاهش هزینه ها، امکان دریافت بورسیه وجود دارد.

✅ آیا تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان موجب دریافت اقامت برای والدین می شود؟

خیر؛ تحصیل فرزندان در انگلستان، دارای آثار اقامتی برای والدین نمی باشد و تحت شرایطی به والدین دانش آموز، ویزای توریستی اعطا می شود.

✅ آیا می توان بدون مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان اقدام نمود؟

خیر؛ داشتن مدرک زبان یکی از الزامات دریافت ویزای تحصیلی انگلستان است. در صورتی که نمره زبان شما کمی پایین تر از نمره مورد نظر باشد، در برخی از دانشگاه ها می توانید دوره های کوتاه مدت قبل از تحصیل دوره اصلی دریافت نمایید.

✅شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

از 1 ژانویه سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند.

✅ شرایط دریافت بورسیه در مقطع لیسانس برای دانشجویان به چه صورت است؟

اغلب بورسیه ها در مقاطع بالاتر به دانشجویان تعلق می گیرد و برای دریافت آن دانشجویان باید از رزومه خوب تحصیلی، نمرات عالی، مقالات معتبر و... برخوردار باشند.


_____________  سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی انگلیس ___________

ویزای تحصیلی انگلیس، روند اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور انگلستان و شرایط تحصیل رایگان در انگلستان را در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار دادیم. انگلستان کشوری با نظام و سیستم آموزشی قوی در قاره اروپا می باشد. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می توانند برای تحصیل در تمامی مقاطع، به این کشور مهاجرت نمایند. مؤسسه حقوقی ملک پور با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را یاری نموده و در این راه، همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید با مطالعه مقالاتی در مورد ویزای تحصیلی انگلیس و دیگر روش های مهاجرتی در سایت ها و فضاهای مجازی مؤسسه، به افزایش اطلاعات خود در زمینه های مهاجرتی بپردازید. همچنین شما می توانید با برقراری تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و یا پر کردن فرم تماس، شرایط را برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان فراهم ساخته و بهترین روش و کشور را برای دستیابی به مقاصد مهاجرتی خود بشناسید. همچنین در صورتی که سئوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید، در اولین فرصت توسط کارشناسان ما به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ریحانه صادقی
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون من یک دختر 16 ساله دارم و قصد دارم برای تحصیل انگلستان براش اقدام کنم امکان پذیر هست؟ و از کی باید اقدام کنیم؟ ممنونم از پاسخگوییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی چون سن ایشان برای مقطع دبیرستان است هم ترم سپتامبر می توانند اقدام کنند هم ترم ژانویه و شما باید حداقل 6 ماه زودتر اقدام نمایید. پیشنهاد میکنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
محیا افرایی
با سلام ممنون از مطالب عالیتون من ۲۷ ساله هستم فوق لیسانس رشته معماری با معدل ۱۸ از دانشگاه سراسری، مدرک زبان آیلتس ۶.۵ دارم. آیا با دارایی در حدود ۱ میلیارد تومان امکان اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله شما می توانید برای دوره های مستر مجدد و یا دکتری اقدام بفرمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید. سپاس
ارمان هاشمی
با سلام و عرض ادب خدمت شما. من 19 ساله هستم و در ترکیه در مدرسه انگلیسی زبان دیپلم گرفتم . برای ویزای تحصیلی انگلستان میخوام اقدام کنم ولی واسم خیلی مهم هست بتونم در دانشگاه های تاپ این کشور پذیرش بگیرم. ایا موسسه ملک پور میتونه در این زمینه به من کمک کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله بسته به معدل و نمره ایلتس میشه براتون اقدام کرد
شجاعی
سلام وقتتون بخیر. من دیپلم دارم و 18 ساله هستم. میخواستم برای تحصیل دوره A level اقدام کنم و سطح زبانم خوبه. چون گفتید ویزای تحصیلی انگلیس بر اساس امتیازبندی هست، من حتما باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشم یا بدون مدرک زبان هم می تونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و احترام بدون مدرک زبان هم امکان دارد اما زودتر باید اقدام کنید بدلیل سنتون
مشاوره رایگان