ویزای لاتاری آمریکا

23 خرداد 1400 1 نظر

لاتاری آمریکا

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 و همچنین فلسفه ویزای لاتاری آمریکا آشنا کنیم. همانطور که می دانید، کشور آمریکا سالانه طی یک قرعه کشی از بین افرادی که در سیستم لاتاری ثبت نام نموده اند به صورت تصادفی انتخاب نموده و برای مراحل بعدی اخذ ویزای لاتاری آمریکا از آنها دعوت به عمل می آورد. این ثبت نام در عین سادگی، نکاتی در خود دارد که اگر متقاضی آنها را رعایت نکند، ثبت نام وی بدون اینکه به وی اطلاع بدهند لغو شده و در در نتیجه قرعه کشی قرار نخواهد گرفت. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با صفر تا صد ثبت نام لاتاری آمریکا آشنا نماییم تا بتوانید شانس خود را برای اخذ اقامت آمریکا بیازمایید. شما عزیزان در صورتی که هر گونه سوالی در زمینه ثبت نام ویزای لاتاری آمریکا و راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و با کارشناسان مجرب ما مشاوره اولیه رایگان داشته باشید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

موضوعات زیر در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت:

 • تعریف لاتاری آمریکا
 • واجدین شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا
 • مراحل ثبت نام لاتاری آمریکا
 • زمان ثبت نام لاتاری آمریکا
 • مزایای لاتاری آمریکا
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه ویزای لاتاری آمریکا
 • سوالات متداول راجع به ویزای لاتاری آمریکا
 • سخن پایانی درباره ویزای لاتاری آمریکا

 

کار در لهستان

تعریف لاتاری آمریکا

برنامه مهاجرت گوناگونی یا به عبارتی، لاتاری گرین کارت، برنامه قرعه کشی دولت آمریکا برای دریافت کارت اقامت دائم کشور آمریکاست.  این برنامه طی قانون مصوب 1990 اجرا شده و به برنامه ویزای بلندمدت گوناگونی (DV) معروف است. این برنامه توسط کشور ایالات متحده آمریکا طراحی و اجرا شده و سالیانه به 55000 نفر از متقاضیان واجد شرایط در سرتاسر جهان اقامت دائم آمریکا را اعطا می نماید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد ثبت نام لاتاری آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ثبت نام لاتاری آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ثبت نام لاتاری آمریکا

 

اولین ثبت نام این برنامه در سال 1995 و برای شهروندان 12 کشور (که ایران جزوشان نبود) طراحی و اجرا شد. هدف از اجرای این برنامه، حفظ تنوع و گوناگونی نژادی در کشور آمریکاست. در سال 2019، در حدود 12 میلیون نفر در این برنامه ثبت نام نمودند. در سال 2005 تلاش هایی برای توقف اجرای این برنامه صورت پذیرفت که ناکام ماند.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

اقامت آمریکا

واجدین شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

دولت آمریکا برای افرادی که متقاضی ثبت نام لاتاری آمریکا هستند ضوابطی را تعیین نموده است. یکی از این ضوابط این است که متقاضی شهروند یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام در این برنامه باشد. این کشورها سالیانه در وبسایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا قرار داده می شوند که خوشبختانه شهروندان ایرانی طی سالیان متوالی، جزو واجدین شرایط ثبت نام در این برنامه اقامتی بوده و هستند. طبق اعلام وبسایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا، در سال 2020 تنها شهروندان کشورهای بنگلادش، برزیل، کانادا، چین، هنگ کنگ، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، السالوادور، گواتمالا، هائیتی، هندوراس، هند، جامائیکا، مکزیک، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، کره جنوبی، انگلستان، ایرلند شمالی و ویتنام مجاز به ثبت نام در لاتاری آمریکا نیستند.

همچنین تعداد 50000 کارت اقامت دائم آمریکا تنها به متقاضیانی که در زمان ثبت نام به نحوی در آمریکا حضور دارند (بجز پناهندگان و کشورهای NACARA و همچنین افراد دیپورت شده سابق) اعطا خواهد شد.

دیگر شرط شرکت در این برنامه این است که فرد شرکت کننده، حداقل دارای مدرک دیپلم بوده و یا در شغل خود حداقل 2 سال سابقه کار حرفه ای و قابل اثبات داشته باشد و در صورتی که فرد در این قرعه کشی برنده شود و این مدرک را نتواند به سفارت آمریکا ارائه دهد، قبولی وی لغو خواهد شد. همچنین متقاضی می بایست سالم بوده و فاقد بیماری های واگیردار و خطرناک باشد. دیگر شرط قبولی در این آزمون، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه جنایی توسط متقاضی می باشد.

دیگر نکته قابل ذکر این است که متقاضی حتماً می بایست در هنگام ثبت نام، اسامی همسر و فرزندان خود را در فرم ثبت نام ذکر نموده باشد و در غیر این صورت، پس از قبولی نخواهد توانست همسر و فرزندان ذکر نشده در فرم ثبت نام را به همراه خود به کشور آمریکا ببرد.

مراحل ثبت نام لاتاری آمریکا

افرادی که قصد دارند تا در این برنامه شرکت کنند، پس از تهیه مدارک لازم از جمله عکس پاسپورتی و شماره گذرنامه و ... که در هنگام ثبت نام به متقاضی داده می شود می توانند ثبت نام خود را در سایت تکمیل کرده و شماره پیگیری دریافت نمایند. ولی این پایان کار نیست و افراد پس از اعلام نتیجه قرعه کشی و قبولی در آن می بایست مراحل زیر را طی نمایند تا بتوانند اقامت دائم آمریکا از طریق برنامه لاتاری گرین کارت را کسب نمایند. مراحل صفر تا صد ویزای لاتاری آمریکا را در ذیل برای شما لیست کرده ایم:

 • ثبت نام
 • انتخاب واجدین شرایط
 • برگزیده شدن
 • تایید واجد شرایط بودن متقاضی
 • تکمیل و ارسال فرم درخواست ثبت نام برای ویزای اقامتی افراد بیگانه
 • مصاحبه اولیه
 • بررسی مصاحبه
 • اطلاع رسانی برای مصاحبه نهایی
 • مصاحبه نهایی
 • ارسال مدارک تکمیلی
 • دریافت مجوز اقامتی آمریکا

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام ویزای لاتاری آمریکا معمولاً از اوایل ماه اکتبر (مهر ماه) شروع شده و تا اوایل نوامبر (آبان ماه) ادامه دارد. وزارت امور خارجه آمریکا هر سال دستورالعمل های دقیقی را برای ورود به برنامه DV منتشر می کند. این دستورالعمل ها شامل تاریخ ثبت نام هستند که در طی آن می توانید وارد شوید. کلیه اطلاعات باید طی دوره ثبت نام مشخص در وب سایت الکترونیکی (E-DV) ارسال شود. هیچ ثبت نام خارج از تاریخ مشخص شده یا ثبت نام کاغذی پذیرفته نخواهند شد. این قانون در هر دوره ثبت نام فقط یک بار برای هر شخص امکان پذیر است. وزارت امور خارجه آمریکا برای شناسایی چندین ثبت نام از فناوری پیشرفته استفاده می نماید. اگر بیش از یک بار ارسال نمایید، رد صلاحیت می شوید. این وب سایت تا تاریخ و زمان مشخص شده در صفحه وب دستورالعمل DV فعال نمی شود. پس از ارسال اطلاعات کامل، صفحه تأیید حاوی نام خود و یک شماره تأیید منحصر به فرد را مشاهده خواهید کرد. این صفحه تأیید را برای سوابق خود چاپ کنید.

هر ساله در تاریخ 7 مه، نتایح لاتاری در همان وبسایتی که در آن ثبت نام کرده اید قابل مشاهده خواهد بود.

مزایای لاتاری آمریکا

در این بخش شما را با مزایای ثبت نام ویزای لاتاری آمریکا و برنده شدن در آن آشنا خواهیم نمود:

 •  از ابتدا اقامت بلند مدت خواهید گرفتسرمایه گذاری در استرالیا
 • ارزان ترین راه دریافت گرین‌کارت آمریکا
 • هزینه ی پایین ثبت نام
 • امکان به همراه داشتن همسر و‌ فرزندان تا ۲۱ سال
 • اخذ گرین کارت آمریکا در کمتر از دو سال بعد از انتخاب شدن
 • امکان ثبت نام بدون محدودیت سنی و حتی با دیپلم

  همچنین با این ویزا شما اجازه دارید:

  اخذ اقامت گرین کارت آمریکااجازه کار
 • اجازه تحصیل
 • زندگی در آمریکا
 • اجازه راه اندازی بیزنس
 • اجازه افتتاح حساب

خدمات موسسه ملک پور در زمینه ویزای لاتاری آمریکا

خوشبختانه موسسه ملک پور برای افرادی که به هر دلیلی امکان ثبت نام در این برنامه اقامتی را توسط خود ندارند (عدم تسلط بر زبان انگلیسی یا عدم تسلط بر ثبت نام کامپیوتری) این امکان را فراهم نموده است تا صفر تا صد ثبت نام لاتاری آمریکا را برای متقاضیان با دریافت هزینه اندک انجام دهند. این افراد می توانند با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و در این زمینه راهنمایی اخذ نمایند.

 

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

وکیل مهاجرت به آمریکا

همچنین اگر قصد اخذ اقامت آمریکا و به طور کلی، مهاجرت را دارید بهتر است در ابتدا از قوانین مهاجرت به صورت کامل اطلاع داشته باشید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید به همین دلیل می توانید ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا از تمام قوانین اطلاع کافی را بدست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: 📌لاتاری امسال شرایط اقدام تغییری کرده؟تا چه تاریخی ماکسیمم میشه ثبت نام کرد؟ من ایلتس دارم ۲۹ ساله و‌ لیسانس. ایا شرایط من اوکی‌هست برای ثبت نام؟

پاسخ:


سوالات متداول راجع به ویزای لاتاری آمریکا

تکلیف لاتاری گرین کارت برای ایرانیان بعد از رفتن ترامپ چیست؟

با توجه به طرح مهاجرتی جدید، از این پس گرین کارت آمریکا طبق روال گذشته به شهروندان برنده شده در قرعه کشی از کشورهای واجد شرایط اعطا خواهد شد.

بعد از برنده شدن در لاتاری چه کنیم؟

بعد از اینکه در لاتاری برنده شدید باید فرم درخواست ویزای DS-260 را پر کنید و هر کدام از اعضای خانواده جداگانه باید پر کنند. بعد از آن تاریخ مصاحبه شما مشخص می شود. در زمان 2-3 هفته ای که تا وقت مصاحبه زمان دارید باید مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید که شامل اصل و ترجمه شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج یا طلاق، مدارک عدم سوء پیشینه، اسناد مربوط به تمکن مالی و صورت حساب بانکی خواهد بود. بعد از آن باید معاینات پزشکی و واکسیناسیون برای اخذ گرین کارت را انجام دهید و مدارک آن را به صورت مهر و موم در روز مصاحبه به همراه دیگر مدارک مورد نیاز ارائه دهید. بعد از مصاحبه نیز یک ویزا به شما داده می شود که 6 ماه فرصت دارید که به خاک آمریکا وارد شوید در غیر این صورت ویزای شما به طور خودکار باطل می شود.

آیا دولت آمریکا کمک هزینه هایی برای شخصی که لاتاری برنده شده است تا زمان استقرار کامل اعطا می کند؟

خیر هیچ گونه کمک مالی از جمله بلیت هواپیما یا بیمه و یا هزینه اسکان به شخص برنده گرین کارت داده نمی شود و شخص باید قبل از مهاجرت تمکن مالی خود را ثابت کند و نشان دهد که سربار دولت آمریکا نخواهد شد. یا باید از طریق اسپانسر باشد که می تواند دوست، فامیل یا شرکتی که پیشنهاد شغلی به شما داده است باشد یا اینکه تمکن مالی مناسبی در کشور خود داشته باشید و آن را نشان دهید.

آیا پر کردن فرم ثبت نام لاتاری امریکا هزینه ای دارد؟

برای پر کردن فرم لاتاری کافی است به سایت dvlottery.state.gov مراجعه کنید و اطلاعات دقیق خود را وارد کنید. بسیاری از موسسات و آژانس ها بابت پر کردن فرم از شما هزینه درخواست می کنند، که حق الزحمه این موسسات هست. به دولت آمریکا برای ثبت نام لاتاری نیازی نیست هزینه ای بپردازید.


_______________سخن پایانی درباره ویزای لاتاری آمریکا_____________

در این مقاله کوتاه سعی نمودیم تا شما را با تمامی شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا 2023 آشنا کنیم. راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا تا انتهای آن که دریافت اقامت دائم آمریکاست در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. افرادی که قصد شرکت در برنامه اقامتی گوناگونی آمریکا یا همان ویزای لاتاری آمریکا را دارند می توانند  شخصاً نسبت به ثبت نام در این برنامهش رکت نموده و یا ثبت نام خود را به ما بسپارند. چنانچه شما عزیزان قصد اخذ مشاوره در زمینه ثبت نام ویزای لاتاری آمریکا را دارید می توانید با از طریق راه های تماس با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و مشاوره اخذ نمایید. متشکریم که با دادن 5 ستاره به این مقاله، ما را خوشنود می سازید.

امتیاز 5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
فلورا
سلام آیا سابقه کار هم جزو مدارک هستند یا فقط اسناد تمکن مالی کافی است؟ و آیا ترجمه ی آنها باید مهر دادگستری هم بخورد یا ترجمه به تنهایی کافی است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت نیازی به سابقه کار نیست. می بایست تمکن مالی مناسب برای دریافت ویزا ارائه نمایید و مدارک شما می بایست ترجمه رسمی شوند. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید