مهاجرت به دومینیکا

7 مهر 1399 بدون نظر

مهاجرت به دومینیکا

شرایط مهاجرت به دومینیکا و انواع مسیرهای مهاجرتی به این کشور، سفر به دومینیکا و گرفتن پاسپورت دومینیکا در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. به طور کلی مهاجرت به دومینیکا از هفت طریق امکان پذیر است. این مسیرها شامل مهاجرت از طریق تولد، ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، مهاجرت برای افراد خاص و همچنین پناهندگی می باشند. در این نوشتار شرایط دریافت اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا از طریق این هفت مسیر مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. پر واضح است که برای مهاجرت هیچ قاعده ای به صورت کلی وجود ندارد. در نتیجه فردی که تصمیم به مهاجرت به دومینیکا یا سایر کشورها می گیرد در ابتدای امر می بایست تمام مسیرهای مهاجرت به کشور مقصد را مورد بررسی دقیق قرار دهد و بهترین گزینه را با توجه به خصوصیات و شرایط زندگی خود اعم از سن، مدرک تحصیلی و زبان، بودجه و سابقه کاری خود بر می گزیند. برای کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به دومینیکا در این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است برای کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت به سایر کشورهای توسعه یافته و طراز اول جهانی نیز می توانید از وب سایت مؤسسه حقوقی ملک پور بازدید به عمل آورده و یا برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) ارتباط تلفنی برقرار نموده و یا فرم تماس را کامل کنید و از مشاوره تخصصی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

عناوین قابل بررسی در این نوشتار:

 • مهاجرت به دومینیکا از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق کار
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به دومینیکا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به دومینیکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در دومینیکا
 • شرایط اخذ تابعیت دومینیکا
 • سئوالات متداول راجع به مهاجرت به دومینیکا
 • سخن پایانی در باب مهاجرت به دومینیکا

مهاجرت به دومینیکامهاجرت به دومینیکا از طریق تولد فرزند

تمام کشورها در جهان برای اعطای تابعیت به واسطه تولد از یکی از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. سیستم خون به این معنا می باشد که تابعیت متولد بر اساس تابعیت پدر یا مادر وی مشخص خواهد شد و همچنین در مقابل سیستم خون؛ سیستم خاک وجود دارد. در کشورهایی نظیر کانادا، برزیل و آمریکا بر اساس سیستم خاک به واسطه تولد در قلمرو این کشورها متولد، تابعیت این کشور را به صورت خودکار اخذ می نماید. برای توضیح در خصوص مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق تولد می بایست در ابتدا به این نکته که این کشور از چه سیستمی برای اعطای تابعیت پیروی می کند را مورد بررسی قرار داد. جالب است بدانید اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا به واسطه تولد در این کشور بر اساس سیستم خاک صورت می گیرد. به این معنا که صرف متولد شدن فرزند در خاک این کشور باعث می شود تا وی پاسپورت دومینیکا را دریافت نماید. البته لازم به ذکر است که از طریق تولد فرزند اقامتی به پدر یا مادر وی داده نخواهد شد.

مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به دومینیکا ازدواج می باشد که در این پاراگراف در این خصوص توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود. در کشور دومینیکا برای ازدواج محدودیت سنی وجود دارد. عقد ازدواج برای اتباع مذکر زیر شانزده سال و تبعه مونت زیر پانزده سال غیر قانونی می باشد. چنانچه فردی قصد قصد ازدواج مجدد داشته باشد، می بایست عملاً حداقل ده ماه از ازدواج سابق وی گذشته باشد تا بتوانید مجدداً برای ازدواج اقدام نماید. جالب است بدانید برای الحاق به همسر در دومینیکا لازم است که حتماً همسر دومینیکایی بتواند تمکن مالی مکفی برای برآمدن از پس هزینه های زندگی خود و همسر را داشته باشد و محل زندگی مناسبی برای سکونت خانواده در نظر داشته باشد. در این این کشور برای الحاق پارتنر یا نامزد تبعه دومینیکایی ویزایی تحت عنوان ویزای نامزدی تعریف نشده است و از این لحاظ امکان الحاق و یا سفر به دومینیکا به جز از طریق ازدواج برای یک زوج وجود ندارد. برای مهاجرت به دومینیکا و دریافت پاسپورت دومینیکا لازم است که حداقل سه سال از ازدواج و زندگی یک زوج و همچنین حضور در این کشور گذشته باشد تا این امکان برای اتباع خارجی فراهم شود که بتوانند درخواست خود را برای دریافت پاسپورت دومینیکا تسلیم نمایند.

مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل مستقیماً اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا را برای متقاضی به همراه نخواهد آورد و این کار کردن پس از تاریخ اتمام تحصیلات است که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد شود. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی می باشد. در نتیجه تحصیل در تمامی مقاطع در این کشور به زبان انگلیسی امکان پذیر است. این کشور واقع در قاره آمریکا است. در نتیجه نظام تحصیلی حاکم بر آن از سیستم آموزشی آمریکا تبعیت می کند و این امکان برای دانشجو مهیا است تا پس از اتمام تحصیل دیگر کشورهای انگلیسی زبان همانند آمریکا، کانادا و استرالیا مهاجرت نماید.

 به صورت کلی دانشگاه های دومینیکا در رتبه بندی جهانی جزو دانشگاه های برتر به شمار نمی آیند. دانشگاه ها به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی شده است. دانشگاه های خصوصی از شرایط بهتری برای تحصیل برخوردار می باشند. دوره تحصیل کارشناسی چهار ساله، کارشناسی ارشد دو ساله و دکتری حدوداً چهار الی پنج ساله خواهد بود. برای تحصیل در دومینیکا ابتدا می بایست برای پذیرش تحصیلی و سپس برای ویزای تحصیلی اقدام نمود و سفر به دومینیکا برای ادامه تحصیل بدون داشتن پذیرش و ویزا امکان پذیر نمی باشد. متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های دومینیکا در هر ترم حدوداً 17 تا 20 هزار دلار تخمین زده شده است. در جدول زیر نام برخی از دانشگاه های دومینیکا قید شده است.

 

دانشگاه های دومینیکا

Dominica State College

University of the West Indies

All Saints University School of Medicine

International University for Graduate Studies

New World University

Stock Farm

 

شما می توانید برای آگاهی از مسیرهای قانونی مهاجرت به دومینیکا و یا سایر کشورهای طراز اول در سطح جهان محصول گام به گام تا اخذ اقامت به تدریس استاد ملک پور؛ مدیریت محترم مؤسسه حقوقی ملک پور را تهیه و مشاهده نمایید و با تطبیق شرایط فعلی خود با این روش ها بهترین انتخاب ممکن را برای آینده خود رقم بزنید.

گام به گام تا اخذ اقامت

مهاجرت به دومینیکا از طریق کار

دومینیکا در زمره کشورهایی قرار می گیرد که به صورت مستقیم ویزای کار صادر نمی کند. در نتیجه برای کار کردن در این کشور متقاضی می بایست از یک کارفرمای دومینیکایی پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت نماید و در واقع مستقیماً دعوت به کار شود. تنها در این صورت است که می تواند برای درخواست ویزای کار دومینیکا اقدام نماید. مدت اعتبار این ویزا یک ساله خواهد بود. ضمن این که پیش از اتمام این مدت فرد باید درخواست تمدید آن را تسلیم نماید تا برای یک سال دیگر تمدید شود. این شرایط برای مدت پنج سال می بایست تکرار شود تا این امکان برای متقاضی فراهم شود که بتواند درخواست اقامت دائم دومینیکا را داشته باشد. لازم است بدانید در وهله اول مجوز و ویزای کار تنها در شرایطی صادر خواهد شد که مدت قرارداد کاری متقاضی مهاجرت به دومینیکا از طریق کار بیش از صد و هشتاد روز باشد. عموماً برای مهاجرت به دومینیکا یا هر کشور دیگری از طریق کار توصیه می شود پیش از هر گونه اقدامی نرخ بیکاری در کشور مقصد مورد بررسی قرار بگیرد تا فرد بتواند به صورت کلی از میزان نیاز آن کشور به نیروی کار انسانی اطلاعات لازم را دریافت نماید. نرخ بیکاری در دومینیکا حدوداً 23 درصد تخمین زده می شود که عملاً جزو بالاترین ارقام موجود می باشد. در کنار نرخ بیکاری همچنین آگاهی از مشاغل مورد نیاز دومینیکا نیز می بایست مورد رصد قرار گیرد. شما می توانید مشاغل مورد نیاز در دومینیکا را در جدول ذیل این مطلب مشاهده نمایید.

 

عناوین شغلی مورد نیاز در دومینیکا

 وکیل دادگستری

پیمانکار ساختمان

متخصص هواشناسی

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی کامپیوتر و گرایش های مرتبط

مدیریت پروژه

پردازش و تحلیل داده

مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش های مهاجرت به دومینیکا می باشد که در این قسمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مهاجرت به دومینیکا به واسطه سرمایه گذاری می تواند در قالب خرید ملک، خرید اوراق قرضه و سهام، ثبت شرکت و... تعریف شود. مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به صورت کلی از دو طریق امکان پذیر است. سرمایه گذاری در صندوق های دولتی و خصوصی این کشور که در زمینه های مختلف صنعتی نظیر کشاورزی، حمل و نقل، صنعت توریست و... می باشد که باید به خاطر داشته باشید این سرمایه گذاری بدون بازگشت است و شما در ازاء سرمایه گذاری حداقلی به مبلغ 100 هزار دلار آمریکا برای یک نفر، می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید و در روش دوم سرمایه گذاری که برای بسیاری از متقاضیان جذاب است؛ مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک می باشد. سرمایه گذاری در این حوزه برگشت پذیر است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری دویست هزار دلار بوده و بعد از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری شما می توانید ملک خریداری شده خود را بفروش برسانید. نکته قابل توجه این است که شما به عنوان یک فرد با تابعیت ایرانی تنها زمانی می توانید در این بخش ورود نمایید که اقامت کشوری غیر از ایران را داشته باشید. در این حالت با یک سرمایه گذاری برگشت پذیر توسط خرید ملک می توان برای سرمایه گذار و خانواده وی پاسپورت دومنیکا را از همان اول دریافت کنید. بازار ملک یکی از ارزشمندترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها به شمار می آید.

مهاجرت به دومینیکا

مهاجرت به دومینیکا از طریق پناهندگی

دومینیکا از جمله کشورهای متعهد به کنوانسیون پناهندگان می باشد و طبق اختیاراتی که از سازمان ملل متحد دارد، تحت عنوان؛ Comision Nacional para Refugiados یا اداره پناهندگان مهاجر (NOR) امکان رسیدگی به پرونده پناهجویان در خاک کشور دومینیکا را خواهد داشت. بر طبق قوانین پناهجو می بایست از لحظه ورود در خاک دومینیکا درخواست خود را اعلام نماید تا طبق روال در اداره مرتبط به شرایط وی رسیدگی گردد. در صورت عدم ابلاغ مجازات زندان برای وی در نظر گرفته خواهد شد. پناهجو امکان استفاده از وکیل و مترجم را به صورت رایگان و البته در صورت تشخیص کمیسون خواهد داشت. پر واضح است که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی؛ اعم از ارائه مشاوره و یا ارائه خدمات حقوقی نخواهد داشت و این مطالب صرفاً در راستای افزایش اطلاعات عمومی شما همراهان گرامی ارائه خواهند شد. پناهندگی پرخطرترین روش برای مهاجرت می باشد و هرگز توصیه نمی شود که فردی از این طریق مهاجرت نماید. در خصوص مهاجرت به دومینیکا نیز پیشنهاد می گردد ابتدا مسیرهای مهاجرتی قانونی مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار داده و شرایط خود را با این روش ها تطبیق دهید تا بهترین انتخاب ممکن را به صورت قانونی و با حفظ شان انسانی خود برگزینید.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

مهاجرت به دومینیکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به دومینیکا و یا دیگر کشورها در جهان؛ نوعی از مهاجرت است که مختص افراد خاص اعم از هنرمندان و یا ورزشکاران می باشد. برای این که فردی بتوانید از این طریق مهاجرت کند لازم است که در شغل خود به عنوان یک فرد شناخته شده و حرفه ای به شهرت کشوری و بین المللی رسیده باشد. ضمن این که می بایست اثبات نماید تمام درآمد و امرار معاش وی از این طریق صورت می گیرد. در کنار این موارد اثبات این که در خصوص کارهای هنری و یا حرفه ورزشی خود دارای قراردادهای معتبر می باشد الزامی است. اگر تحت عنوان هنرمند قصد مهاجرت دارد می بایست در نمایشگاه مختلف داخلی و بین المللی شرکت کرده باشد و با قرارداد فروش آثار و همچنین ارائه مستندات، مدارک و عکس هنرمند بودن خود را اثبات نماید. لازم به ذکر است که کشور دومینیکا این روش را به رسمیت نمی شناسد و مهاجرت به دومینیکا از این طریق اجرایی و امکان پذیر نخواهد بود.

مهاجرت به دومینیکا

اقامت هنرمندان در اتریش

 

در مقابل برخی کشورها نظیر کانادا یا اتریش این نوع خاص از اقامت را کاملاً تحت پوشش قوانین مهاجرتی خود قرار می دهند. شما می توانید از طریق لینک های یاد شده برای دریافت اطلاعات در خصوص مهاجرت هنرمندان به اتریش و کانادا اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مهاجرت به دومینیکا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

هزینه های زندگی در دومینیکا

یکی از اولویت های متقاضی مهاجرت به دومینیکا یا سایر کشورها؛ آگاهی از میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد پیش از مهاجرت می باشد. برای این که بتوانید پیش زمینه و تصویر مناسبی از میزان هزینه های زندگی در دومینیکا را در نظر بگیرید در قالب دو جدول بخش اعظم هزینه های مصرفی اعم از هزینه های زندگی و هزینه های مرتبط با مسکن را برای افزایش اطلاعات شما بزرگواران به نمایش گذارده ایم. لازم است بدانید مقاله پیش رو تماماً توسط تیم حقوقی مؤسسه مشاوره ای ملک پور به نگارش در آمده است و هر گونه کپی برداری از آن تحت هر عنوان و قالبی غیر قانونی و خلاف عرف و شرع و اخلاقیات خواهد بود. جالب است بدانید به نسبت آمریکا و کانادا و یا سایر کشورهای حوزه کارائیب دومینیکا هزینه های زندگی به نسب کمتری را دارد. صنایع کشاورزی یکی از صنعت های قوی در این کشور می باشد و افراد بومی بسیاری از محصولات را به صورت ارگانیک و طبیعی به عمل می آورند. همچنین این محصولات با قیمت های پایین و مناسب ارزش گذاری می شود و در دسترس عموم می باشد. میانگین هزینه های زندگی در دومینیکا برای یک خانواده دو نفره در هر ماه حدوداً هزار و پانصد دلار آمریکا می باشد.

 

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

$ 4.44

هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی)

$  43.66

مک دونالد

$   5.55

اینترنت ماهیانه

$  64.75  

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

$  3.70

تاکسی (1 کیلومتر)

$ 2.30

بلیط حمل و نقل عمومی (1 طرفه)

$ 1.20

برنج سفید (1 کیلوگرم)

$   1.46

شیر (1 گالن)

$   2.50

آب (یک و نیم لیتر)

$  1.85

 

هزینه های مرتبط با محل سکونت در دومینیکا در جدول زیر مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که برای محاسبه هر چه آسان تر تمامی مبالغ به دلار آمریکا معادل شده است.

 

 اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

$  333.02

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

$  215.85

خرید آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر (هر متر مربع)

$  1.351.56 

خرید آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر (هر متر مربع)

$  120.26

شارژ ساختمان (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع

$  46.25

شرایط اخذ تابعیت دومینیکا

دومینیکا کشوری کوچک در میان جزایر کارائیب و واقع در قاره آمریکا می باشد. در دست داشتن پاسپورت دومینیکا علاوه بر این که امکان سفر به دومینیکا و قاره آمریکا را میسر می کند، راهی برای ورود آسان به کل قاره اروپا می باشد. چرا که دارنده پاسپورت دومینیکا منعی برای رفت و آمد به اروپا نخواهد داشت. در عین حال برای ورود به استرالیا، آمریکا و کانادا نیز همانند تبعه ایران برای ورود وی سختگیری نخواهد شد. طبق قوانین مهاجرت بین الملل در کشور دومینیکا؛ تابعیت مضاعف و در واقع تابعیت دومینیکا باعث سلب تابعیت سابق متقاضی مهاجرت به دومینیکا نخواهد شد. در نتیجه این امکان برای اتباع ایرانی فراهم است تا با اخذ تابعیت دومینیکا همچنان تابعیت فعلی خود را نیز حفظ نمایند. مهاجرت به دومینیکا و دریافت پاسپورت این کشور از چند طریق میسر خواهد بود. روش های غیر مستقیم شامل تحصیل و کار و ازدواج می باشند. مسیر مستقیم برای خرید پاسپورت دومینیکا، سرمایه گذاری از طریق اهدای مبلغ مشخص به ازای هر نفر به دولت این کشور می باشد. این مبلغ برای یک نفر صد هزار دلار و برای یک خانواده چهار نفره یکصد و هفتاد و پنج هزار دلار آمریکا می باشد. ضمن این که به ازای ملحق شدن هر نفر از اعضای خانواده شامل برادر، خواهر، پدر و مادر مبلغ بیست و پنج هزار دلار اضافه خواهد شد. خرید پاسپورت دومینیکا در یک بازه زمانی زیر شش ماه انجام می پذیرد و در نتیجه جزو یکی از کم هزینه ترین و آسان ترین مسیرهای ورود به کشورهای طراز اول در سطح جهان نظیر آمریکا، کانادا، انگلستان و کل قاره اروپا می باشد.

مهاجرت به دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

سئوالات متداول راجع به مهاجرت به دومینیکا

✅ آیا مهاجرت به دومینیکا و دریافت اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

خیر. دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک با تابعیت ایرانی امکان پذیر نمی باشد.

✅ آیا مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری برای اتباع ایرانی امکان پذیر است؟

بله. خرید پاسپورت دومینیکا از طریق اهدای مبالغی به صورت نقدی در راستای کمک به رونق دولت دومینیکا با مبلغ حداقل 100 هزار دلار برای یک نفر و حدودا 175 هزار دلار برای یک خانواده چهار نفره امکان پذیر می باشد.

✅ آیا مهاجرت به دومینیکا از طریق کار امکان پذیر می باشد؟

خیر. دومینیکا مستقیماً ویزای جستجوی کار صادر نمی نماید. برای کار در این کشور می بایست جاب آفر داشته باشید.

✅ حداقل هزینه مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دومینیکا چه مبلغی می باشد؟

برای یک نفر این مبلغ 100 هزار دلار آمریکا به صورت بدون بازگشت می باشد.

✅ از چه طریقی می توان به دومینیکا مهاجرت نمود؟

تولد، ازدواج و سرمایه گذاری از جمله مسیرهای مستقیم منتهی به دریافت اقامت و پاسپورت دومینیکا خواهند بود.

 

_____________سخن پایانی در باب مهاجرت به دومینیکا_____________

شرایط مهاجرت به دومینیکا، سفر به دومینیکا و گرفتن پاسپورت دومینیکا را به دقت بررسی نمودیم و تمام مسیرهای مهاجرتی منتهی به دریافت پاسپورت دومینیکا را مورد بررسی قرار دادیم. مهاجرت به دومینیکا از طریق کار و یا تحصیل را به دلیل نرخ بیکاری بالا، عدم ارائه ویزای کار مستقیم، میزان بالای شهریه های تحصیلی و همچنین اعتبار کم دانشگاه های این کشور توصیه نخواهیم نمود. شما می توانید برای تحصیل و یا کار به مطالعه شرایط کشورهای طراز اولی در دنیا نظیر اتریش، هلند، آلمان و کانادا بپردازید. تولد و ازدواج دو روشی هستند که می توانند به دریافت پاسپورت دومینیکا منجر شوند. چنانچه مشاهده نمودید سرمایه گذاری از طریق خرید ملک برای اتباع ایرانی میسر نمی باشد. خرید پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری و اهدای مبالغ مشخصی به ازای هر نفر به دولت این کشور اما یکی از کم هزینه ترین راه های ورود به تمام کشورهای دنیا می باشد. شما می توانید در قسمت دیدگاه ها سئوالات خود را در خصوص عنوان این مقاله؛ مهاجرت به دومینیکا و همچنین خرید پاسپورت دومینیکا با ما به اشتراک بگذارید و پاسخ خود را به جامع ترین صورت ممکن دریافت نمایید و یا با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) ارتباط برقرار نموده و ضمن تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجرب حقوقی ما بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان