تحصیل پزشکی در آمریکا

18 خرداد 1400 6 نظر

تحصیل در آمریکا را می توان به عنوان علاقه مشترک تمامی دانشجویان جهان معرفی نمود. کمتر فردی را می توان پیدا کرد که علاقه مند به تحصیل در آمریکا نبوده باشد و برای اقدام در این راستا تحقیق نکرده باشد. حال تحصیل در رشته های پزشکی که خود یکی از پر مخاطب ترین رشته ها است، در کشوری مانند آمریکا مخاطبان بسیاری دارد. این امر می تواند علل مختلفی مانند وجود برترین دانشگاه های جهان در کشور آمریکا، بالاترین سطح قدرت سیاسی و اجتماعی، همچنین فرصت های شغلی با درآمد بالا و زبان رسمی انگلیسی داشته باشد. ولیکن به علت نبودن اطلاعات صحیح و موثق بسیاری از دانشجویان قادر به تصمیم گیری و اقدام در این راستا نمی باشند و سوالات بسیاری برای شما عزیزان به وجود آمده است. به همین منظور این مقاله به دست مشاورین حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور تحقیق و نگارش گردیده است؛ تا بتوانیم به سوالات ایجاد شده برای شما عزیزان پاسخ دهیم. همچنین شما بزرگواران قادر خواهید بود درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در آمریکا و همچنین تحصیل رایگان پزشکی در آمریکا یا قصد اقدام در این راستا، با کارشناسان و وکلاء بین المللی موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. علاوه بر این، با پر کردن فرم تماس نیز می توانید تماس و مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین مجرب این موسسه دریافت نمایید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی ورود به پزشکی در کشور آمریکا
 • آزمون ورودی پزشکی کشور آمریکا
 • برترین دانشگاه های پزشکی آمریکا
 • مدارک مورد نیاز دریافت پذیرش از کالج های پزشکی
 • مدت زمان تحصیل پزشکی در آمریکا
 • هزینه های تحصیل پزشکی در آمریکا
 • هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا
 • تحصیل داروسازی در آمریکا
 • تحصیل دندان پزشکی در آمریکا
 • تحصیل پرستاری در آمریکا
 • مدارک و شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا
 • بازار کار پزشکی در آمریکا
 • سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی در آمریکا
 • سخن پایانی در باب تحصیل پزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا

 

تحصیل پزشکی در آمریکا

شرایط عمومی ورود به رشته پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در کشور آمریکا تقریباً با نظام تحصیل پزشکی در بیشتر کشور های جهان متفاوت می باشد. دانشجو برای آنکه بتواند در کشور آمریکا مشغول به تحصیل تخصصی پزشکی شود، بایستی ابتدا یک لیسانس 4 ساله در رشته های علوم پایه پزشکی مانند شیمی، زیست شناسی و... را دریافت نماید. که به این دوره اصطلاحا pre-med گفته می شود تا پس آن بتواند با شرکت در آزمون ورودی کالج های پزشکی این کشور وارد دوره تحصیلی پزشکی گردد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی بایستی صبوری بسیاری داشته باشند؛ چون دوره تحصیل در کشور آمریکا دوره ای طولانی می باشد. ولیکن به دلیل وجود برترین دانشگاه های جهان در این کشور بسیاری از دانشجویان تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند در این کشور موفق به تحصیل شوند دانشجویان برای ورود به دوره های pre-med بایستی دارای دیپلم 12 ساله باشد و سطح زبان آنها در حد آیلتس 6 تا 6.5 باشد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا

 

سطح زبان بسته به دانشگاه فرد و رشته او می تواند متغیر باشد. دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی 4 ساله خود می توانند با قبولی در آزمون ورودی پزشکی وارد دانشگاه های این کشور شوند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود در دانشگاه مجدد در آزمون دیگری شرکت نموده و سپس فارغ التحصیل می شوند. در حال حاضر غیر از کشور آمریکا کشورهای کانادا و استرالیا نیز از این نظام (ابتدا شرکت در دوره کارشناسی) استفاده می نمایند.

آزمون ورودی پزشکی کشور آمریکا

به طور کلی دانشجویان برای تحصیل پزشکی در آمریکا دو آزمون پیش رو دارند؛ آزمون اول آزمون MCAT  می باشد. این آزمون از سوی انجمن بین المللی کالج های پزشکی برگزار می شود، آزمون MCAT  پیش نیاز ورود و دریافت پذیرش از کالج های پزشکی می باشد. این آزمون به صورت چهار گزینه ای بوده و در بخش های زبان، فیزیک، زیست و شیمی برگزار می گردد. دانشجویان حدود پنج ساعت فرصت دارند تا به سوالات مطرح شده در این آزمون پاسخ دهند. دانشجو پس از مشخص شدن امتیاز خود در صورتی که نمره او بالاتر 500 باشد قادر خواهد بود تا برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها اقدام نماید. دانشجو برای دریافت پذیرش و شرکت در این آزمون بایستی فارغ التحصیل دوره های کارشناسی علوم پزشکی بوده و سطح آیلتس 7 الی 7.5 داشته باشد. هزینه شرکت در این آزمون حدود 300 دلار آمریکا می باشد. دانشجویان الزامی برای شرکت در این آزمون در خاک کشور آمریکا نخواهند داشت و این آزمون در کشورهایی مانند انگلستان، ترکیه و امارات نیز برگزار می گردد.

آزمون دوم که دانشجویان در پایان دوره تحصیلی خود در کالج پزشکی آمریکا بایستی در آن شرکت نمایند آزمونUSMLE نام دارد.  این آزمون موجب تایید مهارت پزشکی دانشجو از سوی انجمن کالج های پزشکی آمریکا می گردد. این آزمون در سه بخش متفاوت و در مرور زمان برگزار خواهد شد. مرحله اول این آزمون در سال دوم تحصیلی دانشجویان در کالج پزشکی برگزار می گردد. دانشجویان پزشکی در سال چهار مجدد در این آزمون و در بخش دوم آن شرکت خواهند نمود؛ و بخش آخر این آزمون پس گذشت یک سال از دوره کارآموزی ( انترنی) برگزار خواهد شد. دانشجو در صورت عدم قبولی در این آزمون نمی تواند در رشته پزشکی فارغ التحصیل و وارد بازار کار شود . این آزمون همانطور که توضیح داده شد صرفاً در خاک آمریکا برگزار می گردد.

برترین دانشگاه های پزشکی آمریکا

آمریکا همواره مهد دانشگاه های برتر جهان بوده است و به دلیل وسعت و سرمایه بسیار زیاد تعداد دانشگاه های معتبر این کشور بسیار زیاد می باشد و همیشه در بین برترین دانشگاه های جهان این کشور دارای نمایندگان بسیاری است. در حال حاضر کشور آمریکا بیش از 170 کالج آموزش پزشکی دارد، که هر کدام از این کالج ها شرایط خاصی برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته اند ولیکن نقطه مشترک آن آزمون MCAT می باشد در ادامه ده دانشگاه برتر این کشور از نظر رشته های پزشکی را ذکر خواهیم نمود:

رتبه در کشور

دانشگاه

1

دانشگاه هاروارد

2

دانشگاه جانز هوپ کینز

3

دانشگاه استنفورد

4

دانشگاه پنسیلوانیا

5

دانشگاه سانفرانسیسکو – کالیفورنیا

6

دانشگاه کلمبیا

7

دانشگاه لس آنجلس – کالیفورنیا

8

دانشگاه واشنگتون – سنت لوییس

9

دانشگاه کرنل

10

مدرسه پزشکی مایو

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از کالج های پزشکی

دانشجویان بایستی برای دریافت پذیرش در کالج های پزشکی کشور آمریکا ابتدا اقدام به ترجمه کلیه مدارک خود نمایند. سپس در آزمون MCAT شرکت نمایند، در صورتی که نمره آنها در این آزمون بالای 500 باشد می توانند برای دریافت پذیرش از دانشگاه مد نظر خود بسته به شرایط ورودی آن دانشگاه اقدام کنند. دانشجویان بایستی توجه داشته باشند در صورتی که دارای مدرک دیپلم هستند و یا مجوز قبولی در آزمون ورودی پزشکی را ندارند حتی اگر مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنند دانشگاه بدون توجه به آن مدارک روزمه دانشجو را بررسی نخواهد نمود. ورودی کالج های پزشکی در آمریکا در دو ترم ژانویه و سپتامبر می باشد. مدارک عمومی برای دریافت پذیرش تحصیلی از کالج های پزشکی کشور آمریکا به شرح ذیل است:

 • گذرنامهتحصیل دکترا در اتریش
 • مدرک دیپلم 12 ساله و گواهی فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی
 • مدرک قبولی در آزمون MCAT
 • مدرک زبان برای ورود به کالج های پزشکی حدود آیلتس 7 می باشد البته این معیار در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد.
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • سوابق شغلی

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل در آمریکا

مدت زمان تحصیل پزشکی در آمریکا

دوره تحصیل پزشکی در کشور آمریکا با توجه به عنوان رشته فرد که پزشکی ، دندان پزشکی و ... خواهد بود متفاوت است. ولیکن به طور کلی دانشجو بایستی ابتدا 4 سال مشغول به تحصیل در دوره های کارشناسی علوم پایه شود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است و هرگونه سو، استفاده از آن موجب پیگرد قانونی خواهد بود. دانشجو پس از آن و در صورت قبولی در آزمون ورودی وارد دوره های اصلی و تخصصی پزشکی خواهد شد که آن نیز به مدت 4 سال خواهد بود. در این مقطع دانشجو در بخش تئوری تحصیلات خود را به پایان رسانده است؛ بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که پزشکی در آمریکا هشت سال به طول می انجامد. ولیکن بایستی بیان نمود دانشجو پس از دوره تحصیلی تئوری خود حدود 3 الی 7 سال دوره انترنی یا کارآموزی پیش رو خواهد داشت فلذا مدت زمان تحصیل در پزشکی کشور آمریکا حدود 11 ساله به طول می انجامد.

هزینه های تحصیل پزشکی در آمریکا

هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا، از جمله متداول ترین سوالاتیست که در خصوص تحصیل پزشکی در کشور آمریکا مطرح می شود. قطعاً توانایی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی و برخورداری از پشتوانه مالی محکم، نقش بسزایی در تعیین مسیر مهاجرت و موفقیت فرد در مسیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا دارد. گر چه هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا بالاست؛ اما با توجه به شرایط کاری و کیفیت بالای زندگی در این کشور، افراد بسیاری ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا را به عنوان یک سرمایه گذاری سودده شناخته و برای تحصیل تخصص پزشکی یا فوق تخصص پزشکی در آمریکا اقدام می نمایند. البته با اطلاع از هزینه و شرایط بورسیه تخصص پزشکی در آمریکا و در صورت داشتن شرایط بورسیه شدن در رشته پزشکی می توان بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا را تأمین کرد. هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا در مقطع کارشناسی، سالیانه 15 تا 25 هزار دلار آمریکاست؛ اما هزینه تحصیل پزشکی در کالج بین 38 تا 68 هزار دلار در سال می باشد. در ابتدای این بخش اشاره شد که هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا بالاست؛ به همین دلیل به متقاضیان و علاقه مندان تحصیل در رشته پزشکی در خارج از کشور که از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند، پیشنهاد می کنیم که شرایط تحصیل پزشکی در کشورهایی چون فرانسه، اتریش، آلمان یا اسپانیا را مطالعه نمایند.

هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا

هزینه های زندگی در کشور آمریکا که دارای حدود 50 ایالت با سطح زندگی و موقعیت جغرافیایی متفاوتی می باشد بسیار متغییر است. بیان میانگین هزینه های زندگی برای یک فرد در این کشور امری دشوار می باشد. ولیکن به طور کلی یک زندگی دانشجویی در کشور آمریکا می تواند حدود 1500 الی 2000 دلار در ماه هزینه داشته باشد. بایستی توجه نمایید که هزینه های زندگی را سبک زندگی دانشجو مشخص می نماید ولیکن با در نظر گرفتن حداقل ها دانشجو بایستی بیش از هزار دلار در ماه هزینه نماید. برخی از هزینه های زندگی در آمریکا در ادامه بیان می گردد:

 

عنوان

قیمت(دلار آمریکا)

غذا

یک وعده غذا در رستوران ارزان

15

یک وعده غذای متوسط برای دونفر

55

شیر یک لیتر

0.84

یک قرص نان

2.70

سینه مرغ یک کیلوگرم

11.98

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی ماهیانه

75

بنزین هر لیتر

0.72

فولکس واگن گلف صفر کیلومتر

23.000

اجاره مسکن

آپارتمان یک خوابه مرکز شهر

1.361

آپارتمان یک خوابه حاشیه شهر

1.091

آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

2.209

خرید مسکن

یک متر آپارتمان مرکز شهر

2.851

یک متر آپارتمان حاشیه شهر

2.083

تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل در رشته دارو سازی در کشور آمریکا کمی نظام متفاوتی با دیگر رشته های این حوزه دارد. به این نحو که دانشجو بایستی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل نماید. دانشجویان برای ورود به دوره های کارشناسی پس از اتمام دوره دوازده ساله تحصیلی دیپلم خود می توانند اقدام نمایند. برای ورود به دوره های داروسازی دانشجو بایستی دارای سطح زبان آیلتس حدود 7 باشد. دانشجویان در انتها برای ورود به بازار کار بایستی در زمینه رشته خود در آزمون های جامع نیز شرکت نمایند. میانگین هزینه های تجصیل در دارو سازی کشور آمریکا حدود 30 هزار دلار در سال است.

تحصیل دندان پزشکی در آمریکا

یکی از جذاب ترین دوره های تحصیلی در جهان دندان پزشکی است، جایی که دانشجو حجم مطالعه کم تری نسبت به پزشکان و داروسازان پیش رو خواهد داشت. ولیکن از شان اجتماعی و در آمد بسیار بالایی برخوردار است. دانشجویان برای ورود به دوره های دندان پزشکی بایستی ابتدا یک دوره کارشناسی را پشت سر بگذارند و سپس آزمون ورودی را شرکت نمایند. پس از آن این امکان وجود دارد در صورت داشتن معیار های ورود به کالج های پزشکی اقدام به تحصیل در رشته دندان پزشکی نمایند. دوره دندان پزشکی از دوره های پزشکی عموما کوتاه تر می باشد و حدود 8 سال به طول می انجامد.

تحصیل پرستاری در آمریکا

پرستاری یکی از شاخه های مهم در پیراپزشکی است. جایی که دانشجویان آن بایستی از نظر اخلاق و برخورد هم چنین حس مسئولیت در هنگام ورود به دانشگاه کنترل شوند. پرستاران همیشه در جوامع پیشرفته دارای شان اجتماعی و امکانات مناسبی می باشند. دوره های پرستاری در کشور آمریکا به صورت کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شود و دانشجویان برای تحصیل در این دوره ها بایستی حدود 18 الی 30 هزار دلار در سال هزینه نمایند. پرستاری عموماً دارای دورهای مختلفی می باشد در بسیاری از موارد به دلیل ورود سریع به بازار کار دانشجویان اقدام به تحصیل در مقطع تحصیلی نمی نمایند و صرفاً دوره های دو ساله یا یک ساله کمک پرستاری را پشت سر خواهند گذاشت. پرستاران بایستی سطح زبان بسیار خوبی برای برقراری ارتباط مستمر با بیماران داشته باشند، به همین منظور دانشجویان بین المللی نیازمند داشتن آیلتس بالای 7 برای ورود به این دوره ها می باشند.

مدارک و شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا

کشور آمریکا با توجه به شرایطی که بر سر راه مهاجران اعمال نموده است. مشکلات بسیاری را برای دریافت ویزا به وجود آورده است. به همین علت در حال حاضر تنها ویزایی که ایرانیان شانس دریافت بالایی در آن را دارند ویزای تحصیلی و یا F1 می باشد. این پروسه بسیار تخصصی و حقوقی است و بایستی در این راه از مشاوره وکلای بین المللی بهره مند گردید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 16 سال سابقه در این خصوص و بهره مندی از برترین وکلا  در سطح جهان می تواند افتخار آن را داشته باشد و  تا رسیدن به خواسته هایتان شما را یاری نماید. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا به شرح ذیل می باشد:

 • مدارک تحصیلی دیپلم و کارشناسیتحصیل دکترا در اتریش
 • مدارک کاری(در صورت وجود مخصوصا کار های داوطلبانه)
 • مدرک قبولی در آزمون MCAT
 • فرم تکمیل شده I-20 صادره از دانشگاه
 • تکمیل فرم ویزای غیر مهاجرت DS-160
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • گذرنامه داره اعتبار
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • بیمه درمانی برای سال اول
 • مدرک زبان مطابق با رشته تحصیلی و مقطع
 • انگیزه نامه و توصیه نامه

توصیه می شود که پیش از هر گونه اقدام جدی در زمینه امر مهم و حیاتی مهاجرت، به تماشای محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت نشسته و بهترین گزینه موجود و روش مهاجرتی را با توجه به شرایط فردی خود و خانواده محترمتان انتخاب نمایید. به اعتقاد ما تهیه این محصول توسط استاد استاد ملک پور، گام و خدمت بزرگی در راستای افزایش علم مهاجرت برای تمام افراد متقاضی و علاقمند می باشد و متقاضیان با مشاهده دقیق جزییات آن می توانند به مثابه یک مشاور مهاجرتی مجرب، اطلاعات لازم را به دست آورند.

گام به گام تا اخذ اقامت

بازار کار پزشکی در آمریکا

بازار کار در کشور آمریکا، برای افرادی که قصد دارند پس از تحصیل در این کشور وارد بازار کار شوند را می تواند بهشت کاری تلقی نمود. دانشجویان دوره پزشکی که فارغ التحصیل می شوند بایستی بدانند نرخ بیکاری در کشور آمریکا 3.87 درصد می باشد و این عدد نشان از بازار کاری فوق العاده برای کشوری است که بیش از 300 میلیون نفر جمعیت دارد. اما نکته بسیار مهم درآمد پزشکان در کشور آمریکا است در این کشور پزشکان به طور کلی حدود 192 الی 663 هزار دلار آمریکا در سال در آمد دارند و میانگین این امر حدود سالانه 294 هزار دلار خواهد بود؛ که از هر جایی در جهان این درآمد برای پزشکان بالاتر است. دانشجو در صورت ورود به بازار کار و تبدیل ویزای خود به کاری می تواند پس از گذشت 2 الی 5 سال درخواست گرین کارت یا اقامت دائم کشور آمریکا را نماید. در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری در کشور آمریکا نمایش داده شده است:

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا

اقامت آمریکا


سوالات متداول راجع به تحصیل پزشکی در آمریکا

آیا تحصیل در آمریکا موجب دریافت اقامت دائم می شود؟

خیر تحصیل به خودی خود دارای آثار اقامتی نمی باشد و دانشجو بایستی پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شود.

آیا امکان شرکت در آزمون MCAT در خارج از آمریکا وجود دارد ؟

همانطور که در بخش آزمون بیان شد، بله دانشجو در صورت داشتن صلاحیت برای شرکت در آزمون می تواند در کشوری مانند ترکیه این آزمون را شرکت نماید.

آیا به دانشجویان ایرانی بورسیه تعلق خواهد گرفت؟

به صورت کلی بله، ولیکن بایستی شرایط آن را داشته باشید برای این امر مقالات بورسیه در آمریکا را مطالعه فرمایید.

آیا تحصیل پزشکی در آمریکا فقط به زبان انگلیسی است ؟

خیر در بعضی از دانشکده ها و کالج ها زبان اسپانیایی نیز ارائه می گردد.

میانگین هزینه های تحصیل رشته های پزشکی در کالج های پزشکی آمریکا چه مقدار است؟

این هزینه های بسته به شهر و ایالت و دانشگاه متغییر است. ولیکن حدود 38 الی 68 هزار دلار آمریکا می تواند باشد.


_____________ سخن پایانی در باب تحصیل پزشکی در آمریکا_____________

تحصیل پزشکی در آمریکا، شرایط دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا و همچنین تحصیل رایگان پزشکی در آمریکا در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در انتهای آن به چهار سوال بسیار پر تکرار شما همراهان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور پرداخت شد. همانطور که در متن مقاله اشاره شد آمریکا در حال حاضر یکی از برترین کشورهای جهان برای تحصیل است این کشور علاوه بر داشتن برترین دانشگاه های جهان دارای بازار کار بسیار خوب و درآمد های فوق العاده می باشد. ولیکن به دلیل قوانین وضع شده بر علیه ایرانیان، مهاجرت به این کشور به غیر از مهاجرت تحصیلی ریسک بسیار بالایی دارد. در حال حاضر دانشجویان ایرانی در صورت مناسب بودن شرایط خود می توانند به کمک وکلای خبره در این امر موفق به دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا شوند. امید است توانسته باشیم در این مقاله به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. شما عزیزان همواره قادر خواهید بود در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص دارید با مشاورین موسسه MIE تماس حاصل فرموده و یا با پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. ضمن این که شما عزیزان می توانید در قسمت ثبت پرسش در انتهای این مقاله سوال خود را ثبت نموده و پاسخ آن را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 4.43 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
شایان موحد
سلام و احترام، ممنون از مقاله خوبتون، دو سوال برایم پیش آمده آیا اخذ بورس تحصیلی در آمریکا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از ایران امکان پذیر است؟ آیا برای ورود به دانشگاه های این کشور در رشته پزشکی نیاز به امتحان ورودی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله در صورتیکه شرایط شما خوب باشه و رزومه قوی داشته باشید و نمره زبان خوبی بگبرید میتوانید اقدام نمایید .آزمون ورودی هم خواهید داشت .
نجف پور
پزشکی برای کجا اقدام کنیم ممنون میشم خصوصا مدارک بنده رو چک کنین و بیان بفرمائید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با کارشناسان تماس بگیرید حتما راهنماییتون میکنن
شادی نوروزی
درود ، ایا میتونیم بدون گذراندن دوره های کارشناسی و فقط با دادن ازمون mcat وارد دانشگاه های پزشکی امریکا بشویم ؟(من در حال حاضر دانشجو پزشکی تهران هستم.)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز خیر، شما باید لیسانس علوم پایه داشته باشید و بعد با قبولی در آزمون وارد دانشگاه پزشکی شوید.
Javad
مدرک علوم پایه را میتوان در ایران گرفت یا باید در امریکا بگیریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممکن است برخی واحدهای شما تطبیق داده شود اما ریسک کار شما بالا خواهد بود. ضمن اینکه شما برای ورود به رشته پزشکی باید در خاک این کشور آزمون بدهید که ویزایی برای این منظور به شما تعلق نخواهد گرفت. پس بهتر است که دوره لیسانس خود را در کشور مقصد بگذرانید.
تهمینه آرزو
سلام و عرض حرمت به شما ! من دانشجوی سال چهارم دانشکده پزشکی در افغانستان استم ،میتوانم تخصص را در امریکا ادامه دهم ؟ اگر بلی امتحان و شرایطی که لازم است را لطفا بیان کنید ممنون شما !
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما برای گذراندن دوره تخصص در آمریکا ابتدا باید وارد این کشور شده و مدرک خود را معادلسازی نمایید که این امر با گذراندن امتحان USMLE امکان پذیر است. پس از آن نیز برای آزمون پذیرش تخصص باید شرکت نمایید که در صورت قبولی بتوانید برای تخصص آموزش ببینید.
Javad
مدرک علوم پایه را میتوان در ایران گرفت یا باید در امریکا بگیریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممکن است برخی واحدهای شما تطبیق داده شود اما ریسک کار شما بالا خواهد بود. ضمن اینکه شما برای ورود به رشته پزشکی باید در خاک این کشور آزمون بدهید که ویزایی برای این منظور به شما تعلق نخواهد گرفت. پس بهتر است که دوره لیسانس خود را در کشور مقصد بگذرانید.