تحصیل در هلند

12 شهریور 1399 2 نظر

تحصیل در هلند
تحصیل در هلند، مدارک لازم برای ویزای دانشجویی هلند و همچنین میزان هزینه های تحصیل در کشور هلند در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. شانس اخذ ویزای تحصیلی هلند برای ما ایرانیان چقدر است؟ آیا امکان کار پاره وقت در حین تحصیل در هلند وجود دارد؟ برای مهاجرت تحصیلی به هلند چقدر هزینه لازم است؟ آیا امکان اخذ اقامت و یا تابعیت پس از تحصیل در کشور هلند وجود دارد؟ آیا امکان مهاجرت خانوادگی به هلند به واسطه تحصیل وجود دارد؟ در این مقاله تلاش نموده ایم که به این قبیل سئوالات شما عزیزان پاسخ بدهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در هلند و سایر روش های مهاجرت به این کشور می توانید فرم تماس را تکمیل نمایید. همچنین با تلفن های مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی در این خصوص بهره مند گردید. در ادامه، عناوین زیر مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت:

 • تحصیل در هلند و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در هلند در مدارس
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در هلند در مقطع دکترا
 • تحصیل در هلند به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در هلند و هزینه های تحصیل و زندگی در هلند
 • تحصیل در هلند و کار دانشجویی
 • تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در هلند و معرفی دانشگاه های برتر هلند
 • تحصیل در هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند
 • تحصیل در هلند و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در هلند و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل
 • سئولات متداول در زمینه تحصیل در هلند
 • تحصیل در هلند و سخن پایانی

تحصیل در هلندتحصیل در هلند و شرایط عمومی آن

افرادی که قصد تحصیل در هلند دارند باید اطلاعاتی پیرامون شرایط عمومی این کشور داشته باشند. هلند، کشوری اروپاییست و در همسایگی کشورهای انگلستان، بلژیک، کشورهای حوزه اسکاندیناوی و آلمان قرار دارد. این کشور، در شمال غربی اروپا واقع است و پایتخت آن نیز شهر آمستردام می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به تحصیل در هلند

علاوه بر شهر آمستردام که پایتخت این کشور است، می‌توان از روتردام، لاهه، آیندهوون و... به عنوان شهرهای مهم این کشور نام برد. مساحت کشور هلند، ۴۲ هزار کیلومتر مربع است و جمعیتی در حدود ۱۷ میلیون نفر در این کشور فوق العاده زیبای اروپایی زندگی می نمایند. زبان رسمی کشور هلند، زبان‌هلندی است؛ اما این کشور از جمله کشورهایی است که بیش از ۹۰ درصد مردم آن کاملاً به زبان انگلیسی مسلط هستند. به طوری که افرادی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌نمایند، جهت تحصیل و کار در این کشور می توانند به زبان انگلیسی مشغول شوند. واحد پول کشور هلند، یورو می باشد و اقتصاد آن اغلب بر پایه کشاورزی، دامداری و بانکداری استوار است. هلند در رتبه اول دنیا در پرورش و صادرات گل قرار دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون روش های مهاجرت به هلند می توانید از طریق لینک زیر اطلاعات مربوطه را به دست آورید.

تحصیل در هلند

روش های مهاجرت به هلند

تحصیل در هلند در مدارس

تحصیل در هلند و در مدارس این کشور یکی از روش های مهاجرت به این کشور است؛ اما برای این امر نیاز هست که دانش آموز، فرد قیمی را در کشور هلند داشته باشد. آموزش در کشور هلند از سن ۵ سالگی و به صورت اجباری آغاز خواهد شد. امکان تحصیل در مدارس هلند به دو زبان هلندی و انگلیسی فراهم می باشد. در کشور هلند،

 دانش آموزان از سن پنج سالگی وارد مدرسه شده و مدت ۷ سال را در مقطع ابتدایی، تحصیل خواهند کرد. پس از آن و در سن ۱۲ سالگی، دانش آموزان تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان آغاز خواهند کرد. در کشور هلند سه سبک تحصیل در مقطع دبیرستان وجود دارد که طول دوره تحصیل در آن ها به مدت چهار سال، پنج سال و شش سال خواهد بود که در ادامه می توانید مشخصات مربوط به نام آن ها را مشاهده بفرمایید:

 • preparatory vacational secondary education (vmbo) که تحصیل در آن چهار ساله است.
 • senior general secondary education (havo) که تحصیل در آن پنج ساله است.
 • university preparatory education (vwo) که تحصیل در آن شش ساله است.

 هزینه های تحصیل در مدارس هلند رایگان نمی باشد و سالیانه حدود ۶ هزار و ۱۷ هزار یورو، هزینه در بر خواهد داشت.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

یکی از بهترین و راحت ترین روش های مهاجرت به کشور هلند، روش تحصیل در هلند است. هموطنان عزیزمان می توانند با همکاری مؤسسه حقوقی ملک پور برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدامات لازم را انجام بدهند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند عموماً ۳ سال به طول خواهد انجامید. کشور هلند یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا و دنیا برای تحصیل می باشد و از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار است. کشور هلند دارای ۱۳ دانشگاه می باشد که همگی آنها بسیار معتبر هستند. افرادی که قصد تحصیل در کشور هلند را دارند می بایست دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ باشند. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که هزینه های تحصیل در هلند بسته به رشته، شهر، مقطع و دانشگاه متفاوت است و در بازی بین ۷ هزار الی ۱۲ هزار یورو قرار می گیرد. دانشجویان مقطع کارشناسی، حق کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را نیز خواهند داشت.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که دارای مدرک کارشناسی معتبر باشند، می توانند برای تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد به این کشور زیبا مهاجرت نمایند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد لازم است که مدرک آیلتس 6.5 ارائه دهند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بستگی به نوع رشته و دانشگاه و... متفاوت خواهد بود؛ اما در بازه ای بین ۷ هزار تا ۱۵ هزار یورو معمولاً قرار می‌گیرد. عموماً رشته های مربوط به  MBA، فناوری اطلاعات، امنیت شبکه و... هزینه های بیشتری دارند. نکته جالب توجه این است که افرادی که در مقطع کارشناسی در هلند مشغول به تحصیل هستند می توانند به صورت پیوسته تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه بدهند و به صورت مستقیم، مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز اخذ نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجویان حق انجام کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته دارند.

تحصیل در هلند در مقطع دکترا

تحصیل در هلند در مقطع دکترا، نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد دارد. شرایط تحصیل در مقطع دکترا نسبت به مقطع کارشناسی ارشد و مقطع کارشناسی، متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند فرد باید دارای استاد سوپروایزر یا استاد راهنما باشد و رزومه فرد، مورد تأیید وی قرار گیرد. فردی که برای مقطع دکترا اقدام می نماید، باید دارای رزومه تحصیلی مناسب، معدل خوب، مقالات بین المللی و مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ باشد. هزینه های تحصیل در دوره دکترا بسیار پایین است؛ چرا که فرد علاوه بر این که تحصیل می‌کند می‌تواند به صورت کارمند در دانشگاه به تحقیق و انجام پروژه های درسی مشغول باشد. عموماً هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند، کمتر از ۲ هزار یورو است و دانشجو اجازه کار به مدت 40 ساعت در هفته خواهند داشت.

تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی همراه با تحصیل در هلند ممکن می باشد. بورسیه تحصیلی توسط کالج ها، دانشگاه ها و یا دولت هلند به دانشجویانی خارجی که ارائه می شود که تمکن مالی مناسب برای پرداخت هزینه های تحصیلی خود را ندارند و از طرفی دارای استعداد و دانش بالایی هستند. معمولاً بورسیه های تحصیلی به سه شکل ارائه می شوند، برخی از این بورسیه های تحصیلی صرفاً هزینه‌های تحصیلی فرد را شامل می‌شوند، نوع دوم این است که بورسیه ای که داده می‌شود هم هزینه‌های زندگی و هم هزینه‌های تحصیلی فرد را پوشش می دهد و نوع سوم از بورسیه های تحصیلی صرفاً کمک هزینه‌ای برای تحصیل و زندگی فرد می باشد. در جدولی که در ادامه می توانید مشاهده نمایید، بورسیه های تحصیلی برخی از دانشگاه های هلند برای شما عزیزان به نگارش در آمده است که می توانید با مشاهده آن از میزان کمک هزینه های بورسیه های تحصیلی آگاه شوید:

 

مراکز ارائه کننده بورسیه

مبلغ بورسیه به یورو

بورسیه تحصیلی دولت هلند

5000

بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن

10000 الی 15000

بورسیه تحصیلی دانشگاه اوترخت

11000

بورسیه تحصیلی تعالی آمستردام AES

25000

بورسیه تحصیلی دانشگاه Twente

6000 الی 25000

بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام هلند

15000

بورسیه تحصیلی دانشگاه لاهه

5000

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه اخذ بورسه های تحصیلی می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

تحصیل در هلند

بورسیه تحصیلی در هلند

تحصیل در هلند و هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

بی شک یکی از مهمترین مواردی که متقاضیان تحصیل در هلند باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند، میزان هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. پیش از این، هزینه های تحصیل در هلند را در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار دادیم. به طور میانگینف هزینه های تحصیل در هلند را در عموم رشته ها و دانشگاه ها باید بین ۷ تا ۱۵ هزار یورو در نظر داشت؛ اما هزینه های زندگی، دو عامل مهم و اساسی دارند: عامل اول نوع و سبک زندگی فرد است و عامل دوم، شهر محل زندگی فرد است که میزان هزینه‌ها را تعیین می نماید. آمستردام که پایتخت کشور هلند استف از جمله شهرهای گرانقیمت این کشور محسوب می شود. به عنوان مثال، هزینه زندگی یک زوج در شهر آمستردام ما بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد و بدون شک، این میزان هزینه در سایر شهرها کمتر خواهد بود. در ادامه جدولی برای هزینه های زندگی و جدولی نیز برای هزینه‌های اجاره ملک در هلند برای شما تهیه و تنظیم شده است که می توانید آن را مشاهده نمایید:

 

موادغذایی

هزینه ها بر حسب یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

15

غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

60

یک وعده در مک دونالد2

8

برنج 1 کیلو گرم

1.15

گوشت گاو معادل 1 کیلوگرم

14.33

سینه مرغ 1 کیلو گرم

8.52

حمل و نقل

هزینه ها

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3

تاکسی 1 کیلومتر تعرفه عادی

2.22

بنزین 1لیتر

1.63

خدمات شهری

هزینه ها

هزینه آب، برق، گاز و زباله

161.42

اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه

38.17

 

همچنین در جدول زیر می توانید هزینه های مربوط به مسکن در شهر آمستردام را مشاهده نمایید:

 

مسکن

هزینه ها

اجاره آپارتمان 1خوابه در مرکز شهر

1004

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

799

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1644

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

1250

هر مترمربع خرید ملک در مرکز شهر

4077

هر مترمربع خرید ملک در اطراف شهر

3067

تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و کار دانشجویی

یکی از ویژگی های بسیار خوب تحصیل در هلند این است که فرد دانشجو این امکان را دارد تا به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار گردد تا بتواند از لحاظ مالی، خود و یا خانواده خویش را حمایت نماید. افرادی که برای تحصیل در هلند وارد این کشور می‌شوند می‌توانند در حین تحصیل خود به مدت زمان ۲۰ ساعت در هفته، به کار پاره وقت مشغول باشند و بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی خود را تأمین نمایند. مدت زمان کار دانشجویی در مقطع دکترا متفاوت تر از سایر مقاطع هست؛ چرا که دانشجویان مقطع دکترا وقت بیشتری را می توانند برای کار اختصاص دهند. عموماً افرادی که در مقطع دکترا در هلند مشغول به تحصیل هستند، تا ۴۰ ساعت در هفته می توانند به کار پاره وقت در این کشور مشغول گردند. این کار پاره وقت هم می تواند مرتبط با رشته تحصیلی دانشجویان باشد و هم می‌تواند اشتغال به شغل های دیگر باشد.

تحصیل در هلند

کار ضمن تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و بررسی ویزای همراه

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب تحصیل در هلند این است که فرد در صورتی که متأهل باشد می تواند در کنار همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود در این کشور مشغول به تحصیل و کار گردد. وقتی در حقوق بین الملل از همراه صحبت به من میان می آید، منظور همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد خواهد بود. بدین منظور لازم است که فرد، تمکن مالی مناسب و کافی را برای تأمین مالی هزینه های خانواده داشته باشد. توصیه می گردد عزیزانی که متأهل هستند و قصد تحصیل در هلند را دارند، به صورت همزمان برای ویزای خود و خانواده شان اقدام ننمایند. این افراد بهتر است ابتدا خود اقدام کرده و پس از ورود به خاک هلند، درخواست الحاق خانواده بدهند. چرا که در این صورت است که شانس ویزای این فرد بسیار بالاتر خواهد بود. اما اگر فردی اصرار داشته باشد که حتماً با همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به صورت همزمان به کشور هلند ورود پیدا کند، این امر نیز امکان پذیر خواهد بود و مؤسسه حقوقی ملک پور در این زمینه یاری رسان هموطنان عزیزمان می باشد.

تحصیل در هلند و معرفی دانشگاه های برتر هلند

تحصیل در هلند همواره یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت هم وطنان ما برای تحصیل در قاره اروپا می باشد. کشور هلند دارای دانشگاه هایی است که به لحاظ علمی در سطح بالایی قرار دارند و مدارک آنها بسیار معتبر است. برخی از دانشگاه‌های برتر کشور هلند در در رنکینگ جهانی، جزو بهترین دانشگاه های دنیا بوده و در رتبه های دو رقمی یا سه رقمی قرار دارند. مدارکی که شخص از دانشگاه های هلند دریافت می نماید، در سراسر دنیا از اعتبار ویژه ای برخوردار است. در جدولی که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد، لیستی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور هلند را مشاهده خواهید نمود که برای کسب اطلاع شما عزیزان تهیه و تنظیم شده است:

 

 

نام دانشگاه

رنک بین المللی

1

Technische Universiteit Delft

182

2

Universiteit van Amsterdam

185

3

Rijksuniversiteit Groningen

190

4

Universiteit Twente

219

5

Wageningen Universiteit

240

6

Universiteit Leiden

263

7

Vrije Universiteit Amsterdam

316

8

Universiteit Utrecht

324

9

Technische Universiteit Eindhoven

382

10

Radboud Universiteit

495

تحصیل در هلند

اعزام دانشجو به هلند

تحصیل در هلند و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

پس از صدور پذیرش، فرد برای تحصیل در هلند در یکی از دانشگاه‌های این کشور می بایست پروسه اخذ ویزای تحصیلی این کشور را آغاز نماید. همواره توصیه می شود که پروسه اخذ ویزا توسط مؤسسه حقوقی معتبری انجام گیرد؛ چرا که ارائه ناقص یا عدم ارائه برخی از این مدارک موجب خواهد شد که ویزای تحصیلی فرد، رد شده و ریجکت گردد. لازم به ذکر است که کپی برداری از این مقاله که به دست مشاوران مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، به طور شرعی و قانونی حرام می باشد. اخذ ویزای تحصیلی هلند، فرد علاوه بر اینکه باید پذیرش رسمی از یکی از دانشگاه های این کشور داشته باشد، باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشد که در بخش های قبلی به سطح زبان مورد نظر پرداخته شده است. در ادامه، لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند را مشاهده می نمایید:

 • پاسپورت معتبر
 • انگیزه نامه
 • مدارک هویتی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مربوط به بیمه نامه مسافرتی

تحصیل در هلند

ویزای تحصیلی هلند

تحصیل در هلند و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در هلند

در این بخش قصد داریم که یکی دیگر از ویژگی های تحصیل در هلند را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم. امکان کار پس از تحصیل در کشور هلند فراهم می باشد. افرادی که با اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور هلند شده و مشغول به تحصیل در این کشور هستند، می‌توانند به صورت پاره وقت در هنگام تحصیل خود به کار مشغول گردند. این افراد پس از اتمام دوران تحصیل خود، اجازه کار به صورت تمام وقت را خواهند داشت و افراد می توانند تا یک سال پس از اتمام تحصیل خود در کشور هلند مانده و به جستجوی کار مشغول گردند، در صورتی که فرد به کار در این کشور دست یابد، اقامت کاری کشور هلند را دریافت خواهد کرد و از این طریق می‌تواند اقامت دائم کشور هلند را اخذ نماید. اصولاً مهاجرت تحصیلی به کشور هلند یکی از ساده ترین، بهترین و ارزانترین راه های اخذ اقامت کشور هلند می باشد. با مطالعه لینک ذیل، اطلاعات به روزی از کار در هلند به دست خواهید آورد. همچنین به منظور کسب اطلاع شما عزیزان، نمودار نرخ بیکاری هلند نمایش داده شده است.

تحصیل در هلند

کار در هلند

تحصیل در هلند و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیلبی شک یکی از بهترین و ارزان ترین روش های اخذ اقامت و یا تابعیت هلند، مهاجرت تحصیلی به این کشور خواهد بود. همانطور که در گفتارهای پیشین نیز به آن اشاره کردیم، فردی که برای تحصیل وارد کشور هلند می شود این امکان را دارد که به صورت پاره وقت در هنگام تحصیل خود مشغول به کار گردد. این اجازه کار پاره وقت، پس از اتمام تحصیل وی تبدیل به اخذ اجازه کار تمام وقت خواهد شد و هنگامی که فرد به کار تمام وقت در هلند دست یابد می تواند با مداومت در اشتغال به صورت تمام وقت به مدت ۵ سال و پرداخت مالیات و در صورت عدم انجام هرگونه جرم که موجب دیپورت وی از کشور هلند شود، می تواند اقامت دائم کشور هلند را به دست آورد. در صورتی که فرد اقامت دائم خود را اخذ نماید، می تواند پس از دو سال درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور را نماید.

کار در هلند

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون روش های مهاجرت به کشور هلند و یا مهاجرت به سایر کشورها می توانید از پکیج ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که به تدریس جناب استاد استاد ملک پور است استفاده نمایید:

تحصیل در هلند

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سئولات متداول در زمینه تحصیل در هلند

✅آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های هلند امکان پذیر است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های هلند باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید. 

 

✅آیا تحصیل بدون مدرک زبان در هلند امکان پذیر است؟

برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

 

✅شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هلند چیست؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و ... ارائه دهید.

 

✅شرایط کار پس از تحصیل در هلند چیست؟

پس از فارغ التحصیلی به شما فرصت داده می شود تا در کشور هلند به جستجوی کار بپردازید. در صورتی که در شغلی مناسب استخدام شوید می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

 

_____________________ تحصیل در هلند و سخن پایانی _____________________

تحصیل در هلند، معرفی دانشگاه های برتر هلند، مدارک لازم برای ویزای دانشجویی هلند و همچنین بررسی امکان کار پس از تحصیل در کشور هلند در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. با مطالعه این مقاله آموختیم که تحصیل در کشور هلند، یکی از بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت در قاره اروپا می باشد. تحصیل در هلند دارای ویژگی های متعددی است که از جمله آنها می توان به تحصیل ارزان، امکان کار پاره وقت در حین تحصیل، امکان کار پس از تحصیل، اخذ اقامت و تابعیت از این طریق و امکان بردن همراه اشاره کرد. علاقمندان به تحصیل در هلند و اطلاع از شرایط آن می توانند با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایند تا از طریق، موفق به دریافت مشاوره تلفنی رایگان شوند. شما عزیزان می توانید سئوالات خود را در این زمینه در بخش "ثبت پرسش" مقاله مطرح نمایید تا مشاورین، پاسخگوی سئوالات شما باشند.

ثبت پرسش
مسعود کامرانی
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوبتون من برای تحصیل در هلند میخوام برای دوره های کوتاه مدت 1 ساله اقدام کنم ایا میشه تو رشته هایی مثل مدیریت تکنولوژی پاک و مدیریت نو آوری و این جور گرایشات تحصیل کنم ؟ من کارم تو زمینه کامپیوتر هست و شنیدم هلند تو زمینه های نوآوری و کارآفرینی و استارت آپ و همینطور تکنولوژی های سالم خیلی پیشرفت کرده و شرایط خوبی داره. بعد امکانش هست همزمان با تحصیل کار دانشجویی انجام داد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه بتونیم بهتر کمکتان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بلی اگر شرایط عمومی خوبی داشته باشید هم برای دانشگاه و هم برای دوره های یک ساله و دوساله هلند می توانید اقدام کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
سارا يوسفى
با سلام و عرض ادب ممنون از مطالب مفيدتون. تحصيل در هلند با سن ٣٦ سال و مدرك ليسانس امكان پذير است؟ شهريه تحصيل در مقطع فوق ليسانس در هلند چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان عموماً تحصیل در کشور هلند نیازمند به نمره زبان آیلتس می باشد اگر از سطح زبان خوبی برخوردار باشید بلی شانس خوبی دارید و عموم هزینه ها هم بسته به رشته و دانشگاه و شهر میانگین از 12 تا 20 هزار یورو متغییر می باشد. موفق باشید.

مطالب مرتبط و مفید


مشاوره رایگان