بورسیه تحصیلی در هلند

18 شهریور 1399 3 نظر

بورسیه تحصیلی در هلندبورسیه تحصیلی در هلند، شرایط تحصیل در کشور هلند، روش های اخذ اقامت از طریق تحصیل در هلند و همچنین شرایط فاند تحصیلی و بورسیه دکترا در هلند در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا اخذ بورسیه تحصیلی در هلند برای اتباع ایرانی امکان پذیر است؟ آیا امکان کار ضمن تحصیل در هلند وجود دارد؟ هزینه تحصیل در کشور هلند چه مقدار است؟ آیا پس از اتمام تحصیل با بورسیه تحصیلی در هلند، امکان تبدیل اقامت تحصیلی به کاری وجود دارد؟ در این مقاله سعی بر این نموده ایم که به این قبیل سئوالات شما پاسخ دقیق و قانونی دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون بورسیه تحصیلی در هلند می توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور (اتریش MIE) تماس گرفته و یا با پر کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردید. در ادامه عناوین زیر را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • بورسیه تحصیلی در هلند و شرایط عمومی آن
 • بورسیه تحصیلی در هلند و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در هلند 
 • بورسیه تحصیلی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در هلند در مقطع دکترا
 • برترین دانشگاه های هلند
 • بورسیه تحصیلی در هلند و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی در هلند و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی در هلند و هزینه های زندگی
 • سئولات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در هلند
 • بورسیه تحصیلی در هلند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی هلندبورسیه تحصیلی در هلند و شرایط عمومی آن

افرادی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در هلند را دارند می بایست از شرایط عمومی این کشور برجسته اروپایی اطلاع داشته باشند. کشور هلند از بهترین کشورهای قاره اروپا است که در زمره کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. هلند، کشوری واقع در شمال شرق اروپا است که مساحتی در حدود 42 کیلومتر مربع دارد و حدود 17 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. همسایگان هلند، کشورهای آلمان، انگلستان و بلژیک می باشند. عموم مردم کشور هلند مسیحی بوده و به زبان هلندی تکلم می کنند، اما نکته مهم این است که اکثر مردم هلند به زبان انگلیسی مسلط می باشند همچنین واحد پول کشور هلند به دلیل حضور این کشور در اتحادیه اروپا واحد یورو است. پایتخت هلند شهر زیبای آمستردام می باشد و از دیگر شهرهای مهم کشور هلند می توان به روتردام، خرونینخن، آیندهوون و لاهه اشاره کرد. کشور هلند، بزرگترین تولید کننده گل و گیاه در جهان است و از اقتصاد پیشرفته ای بهره مند می باشد. یکی از پرتقاضاترین روش های مهاجرت به هلند، تحصیل در این کشور است. تحصیل در مدارس هلند و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. رشته های تحصیلی در هلند متنوع است و متقاضیان می توانند با مراجعه به مقاله زیر، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورند.

بورسیه تحصیلی در هلند

تحصیل در هلند

بورسیه تحصیلی در هلند و شرایط اخذ آن

افرادی که در اندیشه اخذ بورسیه تحصیلی در هلند هستند این امکان برای آنها فراهم است که بتوانند در این کشور بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. همچنین امکان دریافت فاند تحصیلی هلند برای افراد واجد شرایط وجود دارد. بورسیه های تحصیلی متفاوتی در کشور هلند ارائه می گردد. به طور کلی بورسیه های تحصیلی به سه بخش تقسیم می گردند: برخی از بورسیه های تحصیلی شامل پوشش هزینه های زندگی و تحصیل می شوند، برخی دیگر صرفاً هزینه های تحصیل را پوشش خواهند داد و آخرین نوع بورسیه های تحصیلی مربوط به بورسیه هایی هست که صرفاً به صورت کمک هزینه به دانشجویان داده می شود و همه هزینه های فرد را شامل نمی شود. برخی از بورسیه های تحصیلی کشور هلند در ادامه معرفی شده اند:

 • بورسیه دانشگاه عالی لیدن: برای دانشجویانی که اتباع خارج از اروپا هستند که میزان آن 10 هزار یورو برای کمک هزینه های تحصیلی و 15 هزار یورو بابت هزینه های زندگی است.
 • بورسیه دانشگاه ماستریخت: که کلیه هزینه های زندگی و تحصیل را پوشش خواهد داد.
 • بورسیه دانشگاه رادود: صرفاً کمک هزینه ای بابت تحصیل در هلند را به اتباع غیر اروپایی ارائه می نماید.
 • بورسیه دانشگاه عالی اوترخت: بورسیه این دانشگاه شامل 11 هزار یورو هزینه های زندکی و رایگان شدن هزینه های تحصیل در هلند می باشد.
 • و...

بورسیه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند 

بورسیه تحصیلی در هلند

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در هلند برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند را دارند بسیار سخت و مشکل می باشد؛ ولی امکان پذیر است. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند را دارند می توانند برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام نمایند. از ویژگی های تحصیل در کشور هلند این است که هزینه های تحصیل در این کشور زیاد نیست و به نسبت سایر کشورهای برتر اروپایی، هزینه های کمتری را در بر دارد. با این اوصاف، شخص نیاز نیست که برای اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی اقدام نماید؛ چرا که شانس بسیار ضعیفی برای اخذ بورسیه تحصیلی در هلند را دارد. اخذ بورسیه تحصیلی در هلند همانند اکثر کشورها که بورسیه تحصیلی را به اتباع خارجی اعطا می کنند غالباً برای مقطع دکتری ممکن است. برخی از دانشگاه های هلند که امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در آن ها امکان پذیر است به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه علوم برادا
 • دانشگاه خرونینخن
 • دانشگاه علوم hus
 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه saxion

بورسیه تحصیلی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در هلند در مقطع کارشناسی ارشد به نسبت کارشناسی، شرایط نسبتاً آسان تری دارد. افرادی که بخواهند در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند. پذیرش بگیرند می بایست مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه نمایند. علاوه بر مدرک زبان، شخص باید دارای مدرک کارشناسی نیز باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند معمولاً بین یک سال تا یک سال و نیم به طول خواهد انجامید که معمولاً افراد ۶۰ الی ۹۰ واحد درسی را در دوره کارشناسی ارشد پاس می کنند. البته در برخی از رشته های خاص ممکن است کارشناسی ارشد بیش از یک سال و نیم به طول بیانجامد و تا سقف سه الی چهار سال نیز ادامه پیدا کند.، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند معمولاً بین ۷ الی ۱۰ هزار یورو می باشد که البته برخی رشته ها نیز هزینه‌های تحصیلی بالاتری دارند و ممکن است تا مرز ۱۴ هزار یورو نیز قرار بگیرد. برای اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع نیز محدودیت هایی وجود دارد و بر طبق توضیحاتی که خدمت شما عزیزان داده شد در می یابیم که عموم بورسیه های تحصیلی صرفاً برای مقطع دکترا ارائه می گردد و این بورسیه های تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار محدود و اندک اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی در هلند در مقطع دکترا

افرادی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در هلند را دارند می بایست اطلاعاتی پیرامون تحصیل در مقطع دکتری در این کشور را به دست آورند. اصولاً دانشجویانی که قصد تحصیل در مدرک دکترا دارند شرایطی متفاوت تری را نسبت به متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تجربه می کنند. افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند ابتدا باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. به طور کلی برای تحصیل در مقطع دکتری، یافتن استاد راهنما یا سوپروایزر و دریافت تأیید همکاری از وی نیاز است؛ اما در خدمات جدید مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، اخذ پذیرش دکتری در هلند نیاز به دریافت تأیید استاد راهنما، ارائه مقالات ISI و حتی ارائه مدرک زبان به دانشگاه ندارد و توسط این مؤسسه، تأیید شما توسط استاد راهنمای مربوطه انجام می شود. اما باید توجه داشت که در زمان اخذ ویزای تحصیلی هلند، ارائه مدرک زبان با نمره متناسب الزامیست. 

پیرامون هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در هلند می بایست گفت که اصولاً افرادی که برای تحصیل دکترا به کشور هلند وارد می گردند، شهریه ای را بابت تحصیل پرداخت نمی‌کنند. تحصیل دکترا در هلند تقریباً رایگان است و دانشجو می تواند به صورت کارمند در دانشگاه مشغول به تحصیل و تحقیق باشد. علاوه بر اینکه تحصیل در مقطع دکترا رایگان است و دانشجو می تواند مبلغی حدود 1300 الی 2000 یورو را به عنوان کمک هزینه برای انجام کارهای تحقیقاتی خود دریافت نماید.

برترین دانشگاه های هلند

بورسیه تحصیلی در هلند

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در هلند را دارند بی‌شک به اطلاعات لازم در خصوص برترین دانشگاه های هلند نیاز دارند. کشور هلند به دلیل استفاده از سیستم آموزشی مدرن و باکیفیت و برخورداری از دانشگاه های برتر در سطح قاره اروپا و جهان، یکی از مقاصد بسیار خوب برای مهاجرت تحصیلی هموطنانمان می باشد. بر طبق دست بندی که در سال ۲۰۱۹ از دانشگاه برتر جهان ارائه شد کشور هلند در این رده بندی در رتبه بسیار خوبی قرار دارد و ۱۳ دانشگاه از برترین دانشگاه های هلند در بین ۳۵۰ دانشگاه برتر در سطح جهان انتخاب شدند. امکان تحصیل تقریباً رایگان در دوره دکترا و همینطور تحصیلات ارزان قیمت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و سپس امکان کار در این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی موجب شده است که هموطنانمان علاقه بسیاری را برای تحصیل در کشور هلند داشته باشد. جهت آگاهی شما عزیزان جدولی از دانشگاه‌های دولتی برتر کشور هلند را تهیه و تنظیم نموده ایم که در ادامه می توانید آن را مشاهده نمایید:

 

نام دانشگاه

رتبه در هلند

رتبه در جهان

دانشگاه صنعتی دلفت

1

182

دانشگاه آمستردام

2

185

دانشگاه گرونینگن

3

190

دانشگاه تونته

4

219

دانشگاه واژنینگن

5

240

دانشگاه لیدن

6

263

دانشگاه وریج آمستردام

7

316

دانشگاه اوترخت

8

324

دانشگاه صنعتی ایندهوون

9

382

دانشگاه رادبور

10

495

بورسیه تحصیلی در هلند و مدارک مورد نیاز

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در هلند نیاز است تا مدارکی را به طور صحیح و قانونی به سفارت هلند در ایران ارائه نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی هلند را اخذ نمایند. بسیار مهم هست که این مدارک به درستی، قانونی و با دقت جمع آوری و ارائه گردد؛ چرا که همواره دیده شده است که ارائه ناقص، نامطلوب و یا عدم ارائه هر یک از این مدارک موجب شده است که فرد نتواند ویزای تحصیل در هلند را دریافت نماید. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است. هرگونه کپی برداری از آن شرعا، عرفا و قانونا غیر مجاز می باشد. افرادی که برای تحصیل در هلند اقدام می کنند می بایست هزینه های زندگی و بیمه خود را به مدت سه ماه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز نمایند و پس از آن، برای تهیه مدارک زیر جهت ارائه به سفارت هلند اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند عبارتند از:

بورسیه تحصیلی در هلند

 

 • فرم پذیرش دانشگاه
 • فیش پرداخت هزینه های تحصیل
 • فیش پرداخت هزینه های اقامتی
 • گردش حساب
 • مدارک هویتی
 • مدرک زبان مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه
 • مقالات ISIبرای مقطع دکترا
 • گواهی پزشکی و سلامت

علاوه بر تحصیل، روش های قانونی دیگری برای مهاجرت به هلند وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب روش های مختلف مهاجرت به هلند می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

بورسیه تحصیلی در هلند

روش های مهاجرت به هلند

بورسیه تحصیلی در هلند ویزای آن

اولین اصل برای اخذ بورسیه تحصیلی در هلند و یا سایر کشورها این است که ابتدا فرد بتواند پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور اخذ نماید. پس از اخذ این پذیرش تحصیلی، فرد می بایست مدارکی که در عنوان فوق الذکر به آنها اشاره شد را به سفارت هلند ارائه نماید. همواره پیشنهاد می گردد که این مدارک با راهنمایی و مشورت یک وکیل امور مهاجرتی یا مؤسسه امور مهاجرتی معتبر تهیه و ارائه گردد تا شخص ریسک های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی خود را بسیار کاهش دهد. شما عزیزان می توانید جهت اطلاعات بیشتر پیرامون بورسیه تحصیلی در هلند، اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در این کشور پکیج ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که تدریس استاد استاد ملک پور است را تهیه و مشاهده نمایید. شما می توانید با تهیه این پکیج ویدیویی، بسیاری از سئوالات و اطلاعات خود را به دست آورده و خود به عنوان وکیل خود برای اخذ پذیرش، بورسیه تحصیلی و ویزای کشور هلند اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقاله زیر معرفی شده است.

بورسیه تحصیلی در هلند

ویزای تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی در هلند و هزینه های زندگی

بورسیه تحصیلی در هلندپس از بررسی شرایط مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی در هلند و شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و همچنین مدارک مورد نیاز به اخذ ویزای تحصیلی هلند می‌بایست دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور اطلاعاتی را نیز پیرامون هزینه های زندگی در هلند داشته باشند. همانطور که هزینه های تحصیل در کشور هلند به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین تر است هزینه های زندگی در آن را نیز پایین است. بی شک شهرهای بزرگ هر کشور به خصوص پایتخت آن، گرانقیمت ترین شهرهای کشور مقصد برای زندگی می باشند. در کشور هلند نیز در شهرهای بزرگی همچون آمستردام و روتردام هزینه‌های زندگی بالاتر از میانگین سایر شهرهای کشور هلند می باشد. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور هلند را بررسی کرد خواهیم دید که برای یک زندگی دانشجویی فرد می تواند با ۸۰۰ الی 1100 یورو در کشور هلند زندگی نماید. البته لازم به ذکر است افرادی که برای تحصیل وارد کشور هلند می گردند اجازه کار به صورت پاره وقت رانیز دارند و می توانند بخشی عمده از این هزینه های زندگی را از طریق کار پاره وقت تأمین نمایند. در جدول زیر هزینه های کالا و خدمات و هزینه های اجاره ملک در کشور هلند مورد بررسی قرار گرفته است:

 

موادغذایی

هزینه ها بر حسب یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

15

غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

60

یک وعده در مک دونالد2

8

برنج 1 کیلوگرم

1.15

گوشت گاو معادل 1 کیلوگرم

14.33

سینه مرغ 1 کیلوگرم

8.52

حمل و نقل

هزینه ها

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3

تاکسی 1 کیلومتر تعرفه عادی

2.22

بنزین 1لیتر

1.63

خدمات شهری

هزینه ها

هزینه آب، برق، گاز و زباله

161.42

اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه

38.17

 

همچنین هزینه های اجاره ملک در هلند نیز به ترتیب زیر است:

 

مسکن

هزینه ها به یورو

اجاره آپارتمان 1خوابه مرکزشهر

1004

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

799

اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر

1644

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

1250

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

بورسیه تحصیلی در هلند

شرایط زندگی در هلند

 

سئولات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در هلند

آیا امکان اخذ بورس تحصیلی هلند برای ایرانیان وجود دارد؟
بله. در صورت داشتن شرایط لازم، امکان دریافت بورس تحصیلی هلند برای متقاضی وجود دارد.

 

آیا با دریافت بورس تحصیلی هلند، تحصیل برای دانشجو رایگان خواهد بود؟
دو نوع بورس تحصیلی وجود دارد: اسکولارشیپ و فاند. دانشجو در صورت اخذ بورسیه فول فاند، نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل در هلند نخواهد داشت و مبلغی را نیز برای کمک هزینه زندگی در یافت خواهد نمود.

 

آیا دانشجو در حین تحصیل در هلند، امکان کار دانشجویی خواهد داشت؟
بله. البته این موضوع بستگی به مقطع تحصیلی که در آن مشغول به تحصیل هستید دارد.

 

آیا برای تحصیل در هلند و اخذ بورسیه تحصیلی هلند حتماً می بایست مدرک زبان هلندی ارائه کرد؟
خیر. در بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور هلند، برنامه های تحصیلی بسیاری به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

 

_____________________ بورسیه تحصیلی در هلند و سخن پایانی _____________________

بورسیه تحصیلی در هلند، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند، هزینه های زندگی و تحصیل در هلند و نیز شرایط فان تحصیلی و بورسیه دکترا در هلند در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. با مطالعه این مقاله آموختیم که امکان اخذ بورسیه تحصیلی در هلند برای ما ایرانیان امکان پذیر است. همچنین دریافتیم که هزینه های زندگی و تحصیل در کشور هلند به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می باشد. علاوه بر مواردی که گفته شد مدارک لازم جهت مهاجرت تحصیلی به هلند مورد مطالعه شما عزیزان قرار گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اخذ ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی در هلند می توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردید. ضمن اینکه با تکمیل فرم تماس، درخواست شما به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان مشاوران اعلام می شود. همچنین شما عزیزان می توانید سئوالات خود را در این خصوص در بخش "ثبت پرسش" مطرح کنید تا مشاورین در سریع ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهند.

ثبت پرسش
ریحانه موسوی
سلام و عرض ادب خدمت شما بسیار ممنونم از مقاله خوب شما من 38 سالمه و مدرک فوق لیسانس و ایلتس 7 د ارم میخواستم بدونم می تونم برای پذیرش دکترا در کشور هلند بدون مقالات isi اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پذیرش در مقطع دکتری شرایط خاص و ویژه خود را دارد و کاملاً رقابتی است. برای برخی رشته و دانشگاه هایی که معدل محور هستند شما بدون مقاله هم می توانید اقدام نمایید. علاوه براین شما نیازمند به یک استاد راهنما یا سوپروایزر نیز هستید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسانما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرشاد عسکری زاده
سلام . وقتتون بخیر. ایا برای بورسیه تحصیلی هلند برای مقطع فوق لیسانس با سطح زبان ایلنس 6.5 و معدل 18 از دانشگاه دولتی شانسی برای بورسیه شدن وجود داره. شما خدماتی دارید واسش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای بورسیه شدن باید شرایط خاصی از قبیل معدل 20 داشتن مقالات و نمره زبان عالی و... الزامی میباشد لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
حامد پور هادی
سلام و عرض ادب. ممنون از مقاله خوبتون. خواستم بدونم ایا اخذ بورسیه در هلند شامل تمام هزینه ها میشه؟ و اینکه برای بورسیه گرفتن چه شرایطی باید داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما خیلی کلی می باشد و معمولا کشور هلند برای مقطع دکتری فاند به دانشجو ارائه می دهد ولی فاند نیز براساس رزومه هر شخص متفاوت می باشد. برخی فاندها partial فاند و یا فول فاند می باشد. برخی از این فاندها فقط شامل هزینه تحصیل می باشد. سپاس

مطالب مرتبط و مفید


مشاوره رایگان