مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

18 اسفند 1397 2 نظر

یکی از این روش هایی که متقاضیان اخذ اقامت اروپا انتخاب می کنند ، مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت می باشد که برای مهاجرت به انگلستان می توانند از روش هایی نظیر ثبت شرکت یا خرید بیزینس پلن به اقامت این کشور دست یابند. اطلاع از قوانین ثبت شرکت در انگلیس برای ورود به این کشور و اخذ اقامت الزامی است و در این بخش به معرفی شرایط و قوانین انگلستان در این موضوع می پردازیم.

 

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت:

اخد اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت شرایط خاص خود را داراست. در این روش که به کارآفرینی انگلستان نیز شناخته می شود متقاضی باید معادل ۲۰۰ هزار پوند مدارک مالی ارائه نماید و این مبلغ را به مدت ۳ ماه در حساب مورد تایید دولت انگلستان قرار دهد. علاوه بر این مبلغ متقاضی باید طرح تجاری یا بیزینس پلان ارائه کرده و این طرح به تایید دولت انگلیس برسد.

 

مدارک مالی مربوط به ویزای ثبت شرکت یا کارآفرینی انگلستان:

برای ثبت شرکت در انگلیس مدارک مالی متقاضی باید بررسی گردد، این ارزیابی به این نحو است که متقاضی باید اثبات نماید که ۲۰۰ هزار پوند در اختیار دارد و این مبلغ در موسسه یا موسسات مالی معتبر موجود است، هم چنین امکان برداشت مبلغ مورد نظر از کشور انگلستان وجود دارد. تامین این هزینه مالی صرفا بر عهده خود متقاضی اصلی نمی باشد و متقاضی می تواند با کمک اعضای خانواده، سرمایه گذاران دیگر یا سایر شرکت ها این مبلغ را تامین نماید، دقت نمایید که این کمک مالی تنها برای تامین ۲۰۰ هزار پوند اجرایی است و متقاضی نمی تواند برای اثبات قدرت تامین معاش خود در انگلیس از شخص ثالثی استفاده نماید. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این مبلغ باید وارد پروسه کسب و کار متقاضی شود و وجود آن صرفا در حساب متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور کافی نیست.

مدارکی که متقاصی ارائه می نماید باید از نطر مالی مورد اعتبار باشد و طرح تجاری یا پلان فرد امکان اجرا داشته و از اعتبار کافی برخوردار باشد هم چنین دولت انگلستان رزومه متقاضی را از نظر تجربه وی در کسب و کار یا ثبت شرکت های قبلی، فعالیت ها و سفرهای گذشته مورد ارزیابی قرار می دهد.

 

سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان:

علاوه بر ۲۰۰ هزار پوند جهت سرمایه گذاری در کسب و کار برای مهاجرت به انگلستان ، متقاضی باید هزینه های تامین مالی خود و خانواده، درخواست ویزا خود و همراهان، تمدید ویزا و ... را در نظر داشته باشد.

متقاضی ثبت شرکت در کشور انگلستان علاوه بر اثبات دارایی و سرمایه باید اثبات نماید که توانایی ارتباط برقرار کردن با سایر افراد را داراست به این منظور که باید نشان دهد که قادر به ادراک زبان انگلیسی یا صحبت کردن به این زبان می باشد. برای اثبات این امر، متقاضی یا باید شهروند یکی از کشورهای انگلیسی زبان نظیر آمریکا، استرالیا، کانادا و ... باشد یا باید مدرک زبان انگلیسی در سطح B1 یا معادل آیلتس ۴ را ارائه نماید. داشتن مدرک زبان برای شهروندان غیر انگلیسی زبان امری الزامی می باشد و متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان خواهد بود.

با رعایت شرایط فوق متقاضیان، امکان ثبت شرکت در کشور انگلیس را خواهند داشت و می توانند مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت را از روش مذکور اجرایی نمایند.

 

تمدید ویزای ثبت شرکت یا کارآفرینی در انگلستان:

متقاضی با ثبت شرکت در کشور انگلستان در ابتدا اقامت ۳ سال و ۴ ماهه دریافت می کند که در صورت فعال بودن بیزینس، مدت زمان اقامت ۲ سال دیگر تمدید می گردد و در نهایت با تمدید ویزا، پس از مدت ۵ سال متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم کشور انگلستان می شود.

برای تمدید ویزای متقاضی در کشور انگلستان شرایطی مورد نیاز است که عبارت است از:

·   متقاضی باید اثبات نماید که مبلغ ۲۰۰ هزار پوند وی به صورت مستقیم در یک یا چند کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شده است.

·   متقاضی باید اثبات نماید که شرایط مالیاتی در این کشور را رعایت نموده و مالیات را پرداخت نموده است.

·   متقاضی باید اثبات نماید که در کسب و کاری که در کشور انگلستان راه اندازی نموده است فعالیت داشته و کسب و کار وی فعال می باشد.

·   متقاضی باید اثبات نماید که با شروع کسب و کار خود در این کشور توانسته ۲ موقعیت شغلی تمام وقت به مدت یک سال برای شهروندان انگلستان فراهم نماید.

این نکته حائز اهمیت است که متقاضی برای تمدید ویزای خود به مدرک زبان انگلیسی نیاز ندارد و می تواند حداکثر مدت ۱۸۰ روز را خارج از خاک کشور انگلستان سپری نماید. با شرایط فوق ویزای شخص متقاضی و همراهان وی تمدید شده و در انتها امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت انگلستان برای آن ها فراهم می باشد.

متقاضی در پروسه ثبت شرکت کشور انگلستان می تواند برای خانواده (همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال) درخواست دهد و الزامی است که پس از ۶ ماه از ورود به کشور انگلستان برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نماید. متقاضی تنها می تواند در زمینه ای که سرمایه گذاری نموده است مشغول به کار گردد اما همراهان وی اجازه کار در هر یک از مشاغل را خواهند داشت.

مدارک اولیه مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت :

·   پاسپورت

·   شناسنامه و ترجمه آن

·   عقدنامه و ترجمه آن (در صورت وجود)

·   گواهی عدم سوء سابقه کیفری

·   سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی در یک بیزینس معتبر

·   مدرک زبان در سطح آیلتس ۴

 

به طور معمول مزایای ثبت شرکت در کشور انگلستان از جمله امکان دریافت اقامت موقت ظرف مدت کمتر از ۶ ماه برای نفر اصلی و خانواده، امکان وجود شریک در طی پروسه و درخواست اقامت برای آن ها (حضور دو خانواده)، امکان تحصیل و خدمات درمانی به صورت رایگان و امکان سفر و تجارت در کشورهای اروپایی این روش را مورد توجه بسیاری از افراد برای ورود و مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت قرار داده است.

پروسه های ثبت شرکت باید قطعا زیر نظر وکیل متخصص و حرفه ای انجام گیرد تا در انتها با شکست یا از بین رفتن زمان و هزینه روبه رو نگردد. برای این امر ارتباط با وکلا و اخذ مشاوره های تحصصی در این زمینه مناسب ترین گزینه برای انتخاب تصمیمی مطمئن در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت می باشد.

ثبت پرسش
علی توکلی نژاد
سلام و عرض ادب آیا به صرف ثبت شرکت در انگلستان می توان به اقامت در این کشور رسید؟ آیا نیاز به ارائه بیزینس پلان می باشد؟ ممنون از سایت خوبتون با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان بلی حتماً باید یک بیزنس پلان یا طرح تجاری قوی داشته باشید. البته مدنظر داشته باشید در حال حاضر با روش 2 میلیون پوندی می توان در کشور انگلستان سرمایه گذاری و به اقامت رسید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
امین احمدی
سلام و احترام ممنون از مقاله کاملتون، بنده مقطع کارشناسی را در انگلستان گذرانده ام. ولی ۵ سال است که به ایران بازگشته ام آیا روش سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی برای بنده امکان پذیر است؟ آیا می توانم به همراه نامزدم بروم؟ خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اقدام به روش 50 هزار پوندی انگلستان شما باید از داخل خاک انگلستان اقدام کنید و ثابت کنید که این مبلغ را هم در انگلستان بدست آورده اید و طبق آخرین آپدیت قوانین هم کشور انگلستان الان فقط از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی اقامت می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.

مشاوره رایگان