مهاجرت به نروژ

16 مهر 1399 2 نظر

مهاجرت به نروژ
مهاجرت به نروژ
، شرایط دریافت اقامت و تابعیت کشور نروژ و همچنین امتیاز بندی مهاجرت به نروژ در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آیا نروژ کشور مناسبی برای مهاجرت می باشد؟ شرایط مهاجرت به نروژ چیست؟ چگونه می توان اقامت و یا تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ آیا اقدام از طریق تمامی روش های مهاجرت به نروژ برای افراد خارجی مثل ایرانیان مقدور و امکان پذیر است؟ مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در راستای پاسخ به سئوالات فوق و کمک به شما عزیزان جهت مهاجرت به کشور نروژ، در خدمت شماست تا بتوانید اطلاعات کافی و صحیح را در این زمینه دریافت نمایید. ما در این مقاله به صورت تخصصی به روش های مهاجرتی کشور نروژ خواهیم پرداخت. در صورت مطالعه این مقاله و بدون پاسخ ماندن سئوالات خود می توانید از مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه استفاده نمایید. بدین منظور کافیست که با تلفن های مؤسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت رسمی مؤسسه کامل کنید. ادامه به مبانی زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط عمومی مهاجرت به نروژ
 • مهاجرت به نروژ از طریق کار
 • مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل
 • مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج
 • مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در نروژ
 • شرایط اخذ تابعیت و اقامت کشور نروژ
 • سئولات متداول در زمینه مهاجرت به نروژ
 • سخن پایانی

مهاجرت به نروژشرایط عمومی مهاجرت به نروژ

پادشاهی نروژ، کشوری در شمال اروپا و حوزه اسکاندیناوی است که می تواند جزو برترین کشورهای دنیا از منظر مهاجرتی باشد. کشوری با زبان رسمی نروژی و واحد پولی کرون که بزرگترین شهر و پایتخت آن، شهر اسلو می باشد. جمعیت این کشور، حدود 5 میلیون نفر است که در مساحتی 385 هزار کیلومتری گنجانده شده اند. نروژ به تازگی رتبه جالبی برای مهاجرت را دریافت کرده است؛ اکثر افراد خارجی به علت دور بودن نروژ از دنیای سیاست بین الملل و داشتن آرامشی منطقه ای، به دنبال مهاجرت به نروژ هستند. به طور کلی کشور نروژ نیز 6 روش مهاجرتی مرسوم دارد که در این مقاله به بحث و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. مؤسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجربه های متفاوت و متمایز مهاجرتی در حدود بیش از 15 سال، می تواند راه شما را برای مهاجرت روشن کند. از این رو می توانید تمامی اطلاعات مهاجرتی خود را از طریق این مقاله یا دریافت مشاوره های تخصصی از مؤسسه حقوقی ملک پور کسب نمایید.

مهاجرت به نروژ از طریق کار

مهاجرت به نروژ

یکی از روش های مهاجرت به نروژ، کار می باشد. به طور کلی شخصی که قصد مهاجرت به نروژ از طریق کار را داشته باشد، باید یک پیشنهاد شغلی از این کشور دریافت نماید که به صورت رسمی اجازه کار وی را تضمین کند. در غیر این صورت فرد باید یک شخص اروپایی باشد یا اینکه از کشور نروژ فارغ التحصیل شده باشد. پس اگر شخصی قصد مهاجرت به نروژ از طریق کار را دارد، باید از سوی یک کارفرمای رسمی دولت کشور نروژ، یک پیشنهاد شغلی رسمی و تأیید شده دریافت نماید. در این قسمت در پاسخ به این سئوال که "آیا کشور نروژ برای تمرکز در خصوص دریافت پیشنهاد شغلی مناسب هست یا خیر؟" باید به بررسی نرخ بیکاری کشور نروژ بپردازیم.

مهاجرت به نروژ

همانطور که ملاحظه نمودید، کشور نروژ از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است. اما برای دریافت ویزای جست و جوی کار این کشور به عنوان یک شخص ایرانی، باید از کشور نروژ فارغ التحصیل شده باشید. در ادامه به بررسی روش های دیگری همچون تحصیل و سرمایه گذاری و... خواهیم پرداخت.

مهاجرت به نروژ

کار در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

افرادی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند باید بدانند که یکی دیگر از روش های مهاجرت به نروژ، تحصیل می باشد. در این قسمت به بررسی مقاطع تحصیلی کشور نروژ خواهیم پرداخت.

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی می تواند بین 3 تا 4 سال باشد. این مقطع با توجه به رشته مورد نظر، ممکن است مدت زمان متفاوتی داشته باشد. رشته هایی همچون حقوق، مهندسی ها، علوم طبیعی و اجتماعی و... از رشته های این مقطع می باشد. تحصیل در این مقطع به زبان های انگلیسی و نروژی فراهم است. برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در این کشور، ممکن است سازوکاری متفاوت در خصوص زبان تحصیل دانشجویان در نظر گیرند.

مهاجرت به نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد می تواند به مدت 1 سال و نیم تا 2 سال انجام شود. این مقطع برای تحصیلات تخصصی و ادامه تحصیل دانشجویان بسیار مناسب است و دارای رشته هایی همچون رشته های مهندسی، معماری،‌ طراحی و... می باشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی در این کشور می تواند در برخی از شرایط به صورت رایگان ارائه شود. سطح زبان آیلتس 6.5 از ملزومات زبانی این مقطع می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در نروژ می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در مقطع دکتری در نروژ در 24 دانشگاه کشور نروژ امکان پذیر است. عموماً تحصیل دکتری در این کشور به زبان های انگلیسی و نروژی امکان پذیر است. طول تحصیل در کشور نروژ در مقطع دکتری، بین 3 تا 4 سال است. هزینه های تحصیل در این مقاطع عموماً در حالت های تحقیقات بنیادی، رایگان می باشد.

 

رنک جهانی

رنک کشوری

دانشگاه

119

1

Universitetet i Oslo

263

2

Norges teknisk-naturvitenskaplige universitet

164

3

Universitetet i Bergen

1248

4

Universitetet i Stavanger

1120

5

Universitetet i Agder

389

6

UiT Norges arktiske universitet

1770

7

Handelshøyskolen BI

1785

8

Universitetet i Sørøst-Norge

2127

9

OsloMet

2383

10

Norges Handelshøyskole

مهاجرت به نروژ

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بعضی مواقع، راحت ترین راه مهاجرت به یک کشور به شمار می آید. چرا که با تزریق مستقیم پول، می توان اقامت برخی کشورها را دریافت کرد. پس طبیعتاً یکی از مسیرهای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در نروژ به چند روش خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی، خرید سهام یا اوراق قرضه و... تقسیم می شود. در این بخش به بررسی چندی از این عناوین خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت در نروژ بدین صورت است که نیاز به سرمایه اولیه نمی باشد. البته این موضوع را باید در نظر بگیرید که ثبت شرکت در نروژ منجر به اقامت در این کشور نخواهد شد. خرید ملک نیز به همین گونه است. تنها مزیتی که خرید ملک در نروژ برای شما دارد این است که بتوانید یک ویزای توریستی برای بازدید و سر زدن به ملک خود در نروژ دریافت نمایید.

شاید بهترین روش سرمایه گذاری که بتوان از طریق آن برای مهاجرت به نروژ اقدام کرد، خرید اوراق قرضه باشد. برخی مواقع با سهیم شدن در آبادانی کشور می توان اقامت کشور نروژ را دریافت کرد. البته این موضع تبصره های بسیاری دارد که لازمست برای اقدام از طریق آن، حتماً با یک وکیل معتبر مشاوره شود. در ادامه به موضوع ازدواج با تبعه نروژی خواهیم پرداخت.

مهاجرت به نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه کشور نروژ،‌ از راه های مهاجرت به نروژ می باشد. افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه نروژی را دارند می توانند درخواست اخذ اقامت و تابعیت کشور نروژ را اعلام نمایند. این روش به چندین حالت متفاوت امکان پذیر می باشد. در حالت اول، از کشور مبدأ یعنی ایران اقدام می شود. با ثبت ازدواج به صورت رسمی در کشور ایران می توانید درخواست الحاق به تبعه نروژی را داشته باشید. با مراجعه به سفارت نروژ در ایران می توان برای این امر اقدام کرد. این حالت به اشخاص متقاضی مهاجرت به نروژ توصیه نمی شود. چرا که ممکن است پیامدهای جالبی برای زوجین نداشته باشد. حالت دوم این است که در کشور بی طرف، ازدواج خود را به ثبت برسانید. بدین صورت که در کشورهایی که نیازی به ویزا ندارند -مانند ترکیه- ازدواج خود را در سفارت کشور نروژ ثبت نمایید. این منطقی ترین روش ممکن است. حالت سوم این است که شخص تبعه نروژ در کشور خود، درخواست الحاق همسر را اعلام نماید. با داشتن یک وکیل اروپایی برتر می توان این اقدام را انجام داد. این روش بهترین اقدام است. در ادامه به تولد فرزند در کشور نروژ خواهیم پرداخت.

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

تولد فرزند و دریافت تابعیت کشور برای فرزند تازه متولد شده، از روش های مهاجرت به نروژ است. نکته مهم این بخش این است که قانون اعطای تابعیت کشور نروژ بر اساس خون می باشد. یعنی در صورتی تابعیت کشور نروژ به شخص تازه متولد شده منتقل می شود که یکی از پدر یا مادر طفل در حین تولد فرزند، تابعیت نروژ را داشته باشند. اما به منظور درک بهتر سیستم اعطای تابعیت، بهتر است که انواع روش های اعطای تابعیت در این بخش بررسی شود.

 • اعطای تابعیت بر اساس خاک: فرزندی که در خاک کشوری با سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون متولد شود، می تواند بر اساس تولد در خاک آن کشور، درخواست تابعیت دهد. کشورهای کانادا، امریکا، برزیل و... از این قانون مهاجرتی تبعیت می کنند.
 • اعطای تابعیت بر اساس خون: فرزند تازه متولد شده، تابعیت کشوری را دریافت می کند که پدر یا مادر وی، تبعه آن باشند. کشورهایی مانند ایران، آلمان، اتریش، نروژ، دانمارک و... از این سیستم اعطای تابعیت پیروی می کنند.
 

مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی

پناهندگی روش غیرقانونی در خصوص مهاجرت به نروژ می باشد. این روش در حالت های مختلف برای افراد خطرناک بوده و دارای ریسک هایی می باشد. چرا که در صورت رد شدن پرونده وی، از سفرهای توریستی وی حتی به کشورهای خارجی جلوگیری می شود. پس در انتخاب روش مهاجرتی خود دقت لازم را داشته باشید. در صورت پذیرفته شدن پناهندگی در نروژ، شرایط بد نگهداری در کمپ ها و محل های اسکان کشور نروژ، عدم وجود امکانات رفاهی و اجتماعی و درمانی از معایب این روش می باشد. همچنین در صورتی که این روش را به خوبی پشت سر بگذرانید، کل جامعه به شما به چشم یک شخص تحمیل شده و اضافه نگاه می کنند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

برای تخمین راه های مهاجرت و انتخاب بهترین روش مهاجرتی و آگاهی از انواع آن ها، پیشنهاد می کنیم که ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمایید. در این ویدئو می توانید بهترین روش مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. در ادامه نیز با مطالعه مقاله زیر می توانید معایب و مزایای پناهندگی را جویا شوید.

مهاجرت به نروژ

پناهندگی نروژ

هزینه های زندگی در نروژ

مهاجرت به نروژ
هزینه های زندگی، از اصلی ترین معیارهای مهاجرت به هر کشوری است. مهاجرت به نروژ نیز شامل همین موضوع می شود که نیاز به بررسی دارد. کسی که قصد مهاجرت به نروژ را داشته باشد، هزینه های زندگی خود را در شهرهای مختلف تخمین می زند. مؤسسه حقوقی ملک پور، با تجربه فراوان در زمینه مهاجرت و امور بین الملل، هزینه های زندگی در نروژ را در جدولی برای شما عزیزان ضمیمه این بخش کرده است. این مقاله در خصوص مهاجرت به نروژ نگارش شده و هر گونه رونوشت و کپی از آن، غیرقانونی می باشد. اما به طور کلی هزینه های زندگی در پایتخت این کشور بسیار بالا بوده و به شما عزیزان توصیه و پیشنهاد نمی شود که این شهر یعنی اسلو را برای مهاجرت به نروژ انتخاب کنید. هزینه زندگی در شهر اسلو در حدود 1500 تا 2000 یورو در نظر گرفته شده است. اما هزینه زندگی در شهرهای دیگر می تواند تا حدودی بهتر باشد. در شهرهایی مثل "است اونجر" هزینه زندگی در حدود 1200 تا 1500 یورو تخمین زده شده است که فاصله زیادی هم با پایتخت این کشور ندارد. هزینه بالای زندگی به جهت تأمین سوخت های فصیلی و هزینه های انرژی می باشد.

 

مواد غذایی

هزینه ها به یورو

غذا در رستوران ارزان قیمت

18.21

شیر 1 لیتر

1.83

نان 500 گرمی

2.75

برنج 1 کیلو گرم

2.60

تخم مرغ 12 عددی

3.80

مرغ 1 کیلوگرم

12.30

گوشت قرمز 1 کیلوگرم

25.23

حمل و نقل

هزینه ها به یورو

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

3.64

تعرفه تاکسی برای 1 کیلومتر

1.45

بنزین 1 لیتر

1.62

خدمات

هزینه ها به یورو

هزینه های مصرفی مانند آب، برق، گاز و...

159.36

اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه

48.19

 

هزینه های مسکن نیز در کشور نروژ به شرح زیر است:

 

اجاره مسکن

هزینه ها به یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1037

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر

810

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1700

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

1326

مهاجرت به نروژ

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

شرایط اخذ اقامت و تابعیت نروژ

شخصی که قصد مهاجرت به نروژ را دارد، در انتهای برنامه ریزی خود، دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور را در نظر دارد. برای دریافت اقامت دائم کشور نروژ، حداقل باید سه سال اقامت این کشور را دارا باشید. در این حالت است که شما می توانید اقامت دائم خود را از کشور نروژ دریافت نمایید. البته رعایت سایر ملزومات را نیز باید در نظر بگیرید. در صورتی که در 10 سال اخیر، 7 سال را در کشور نروژ حضور قانونی داشته اید، می توانید درخواست تابعیت این کشور را به مقامات این کشور ارائه دهید. البته دانستن زبان رسمی نروژی نیز از ملزومات دریافت تابعیت این کشور می باشد. به طور کلی کشور نروژ، اقامت دائم خود را به صورت آسان تر نسبت به دیگر کشورهای اسکاندیناوی مثل دانمارک به افراد خارجی ارائه می نماید. البته اعتبار اقامت دائم نروژ به مدت 2 سال می باشد. در صورتی که در خصوص تابعیت یا پاسپورت نروژ سئوالاتی داشتید، می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و اطلاعات مهاجرتی خود را افزایش دهید.

مهاجرت به نروژ

پاسپورت نروژ


سئوالات متداول راجع به مهاجرت به نروژ

 • پرسش: کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به نروژ کدام است؟
 • پاسخ:یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کشور نروژ، کار در این کشور است. برای این امر لازم است که از یک کارفرما در کشور نروژ، پیشنهاد شغلی دریافت نمایید.
 • پرسش: هزینه های زندگی در نروژ چه مقدار است؟
 • پاسخ:هزینه های زندگی در نروژ بستگی به عوامل متعددی از جمله سبک زندگی افراد و محل زندگی ایشان دارد. به طور میانگین، هزینه زندگی در این کشور، حدود 2000 یورو می باشد.
 • پرسش: کدام روش مهاجرتی به نروژ، منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟
 • پاسخ:به طور کلی در صورتی که اشخاص به مدت 5 سال در کشور نروژ مشغول به کار شده و مالیات و بیمه خود را به دولت پرداخت نمایند، می توانند برای دریافت اقامت دائم نروژ اقدام نمایند. دانشجویان در حال تحصیل در نروژ نیز در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نروژی در حین یا پایان دوره تحصیلی خود، می توانند اقامت خود را به کاری تغییر داده و مقدمات اخذ اقامت نروژ پس از 5 سال کار را فراهم سازند.
 • پرسش: بهترین روش مهاجرت به نروژ کدام است؟
 • پاسخ:انتخاب بهترین روش مهاجرت به نروژ، به شرایط هر شخص از جمله سابقه کار، سطح و رشته تحصیلی و میزان تمکن مالی بستگی دارد. بنابراین یک روش مهاجرتی را نمی توان برای تمام افراد توصیه کرد.

_____________________  مهاجرت به نروژ و سخن پایانی _____________________

مهاجرت به نروژ، شرایط اخذ اقامت نروژ و امتیاز بندی مهاجرت به نروژ در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همانطور که در طی این مقاله و بررسی مباحث مرتبط با موضوع مهاجرت به نروژ بیان شد، بهترین روش های مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل می باشد. چرا که دغدغه و ریسک آن جهت اخذ ویزا و مهاجرت به نروژ از طریق آن پایین می باشد. نروژ یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر می باشد که خدمات رفاهی مناسبی را به شما عزیزان ارائه می دهد. اما شرایط کار و سرمایه گذاری در این کشور به نسبت روش های دیگر پیچیده تر می باشد و به همین دلیل، مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) شما را به اقدام از این روش ها توصیه نمی نماید. در صورتی که در خصوص مهاجرت به نروژ سئوالاتی داشتید، می توانید از مشاوره های تلفنی رایگان ما استفاده نمایید. بدین منظور می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید. همچنین تکمیل فرم تماس نیز منجر به دریافت تماس از سوی مشاورین و مشاوره رایگان تلفنی ایشان می شود. در انتهای این بخش در قسمت "ثبت پرسش" نیز فرصتی برای طرح سئوالات شما می باشد. در این صورت، سئوالات شما در کمتر از 12 ساعت، پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ارشد اولیایی
سلام و عرض ارادت قبل از هر چیز ممنونم از تیم فوق العاده MIE و جناب دکتر ملک پور عزیز. بسیاری از دوستانم با موسسه شما موفق به مهاجرت شدند و من رو هم با شما آشنا کردن. تو این مدت مقالات شما رو دنبال میکنم و غیر از حس خوبی که ازتون دریافت میکنم، اطلاعات بسیار جالبی در خصوص روش های مهاجرت یاد گرفتم ازتون. با توجه به اطلاعاتی که از راه های مهاجرت به نروژ بدست آوردم، یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به اروپا تحصیل فوق لیسانس در نروژ هست. خواستم بدونم که من که رشته نرم افزار خوندم میتونم برای تحصیل در کارشناسی ارشد رشته IT اقدام کنم؟ آیلتس 7 دارم و اینکه همسرم 6 ماه بعد بتونه بهم ملحق بشه هم وجود داره. یا کشور دیگه ای مشابه با شرایط نروژ برای تحصیل وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان باتوجه به شرایط عمومی که می فرمایید کشور نروژ گزینه مناسبی است و تحصیل در آن هم رایگان می باشد. درمورد تغییر رشته هم بلی این امکان وجود دارد و شانس کاریابی با رشته هایی مثل نرم افزار، کامپیوتر، IT بسیار بالاست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
مهران صمدی
سلام و وقت بخیر، ممنونم که اینقد مقاله های خوب و علمی برای ما می نویسید و اطلاعاتمون رو راجع به مهاجرت افزایش میدین. راستش من از دوران دبیرستان شروع کردم به خوندن زبان نروژی و الان در حد آ2 بلدم و می تونم به ب1 هم برسونم حتی. خواستم بدونم که آیا امکان مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل برای من وجود داره که برم اونجا دوره لیسانس بخونم؟ ممنون میشم هزینه هاش رو هم بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان خیلی عالیه که زبان نروژی را بلد هستید، نظام تحصیلی کشور نروژ رایگان و اتفاقا برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس شما باید در حد B2 زبان نروژی مدرک داشته باشید اگر از تمکن مالی مناسبی هم برای زندگی در نروژ برخوردار باشید این امکان برای شما میسر است. البته چون دانشگاه دولتی است معمولاً ظرفیت های محدودی دارند و روی ویزا سختگیری می کنند پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان