کار در نروژ

23 مرداد 1399 2 نظر

کار در نروژ

کار در نروژ، لیست مشاغل مورد نیاز نروژ در سال 2020، مهاجرت به نروژ از طریق کار و شرایط اخذ ویزای کار نروژ برای ایرانیان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به نروژ از طریق کار، با دریافت پیشنهاد کاری از این کشور امکان پذیر است. با توجه به قوانین ارسال دعوتنامه از سوی کارفرمایان اروپایی برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، به نظر می رسد که بهتر است روش های دیگری را برای ورود به این کشور و اخذ ویزای کار نروژ برای ایرانیان پیشنهاد کرد. برای مثال با تحصیل در نروژ می توان علاوه بر کسب تخصص و مدرک تحصیلی در این کشور، مسیر هموارتری را برای کار در نروژ پیش رو داشت. برای اطلاع از نرخ بیکاری در کشور نروژ، مشاغل مورد نیاز و شغل های پردرآمد در نروژ می توانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید. همچنین در صورت تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) و یا تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت خواهید کرد. در ادامه، به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط کار در نروژ و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار
 • لیست مشاغل مورد نیاز نروژ 2020
 • میزان حقوق و شغل های پردرآمد در نروژ
 • کاریابی در نروژ و معرفی مؤسسات کاریابی
 • کار در نروژ و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت به نروژ از طریق کار و اخذ اقامت و تابعیت
 • سئوالات متداول راجع به کار در نروژ
 • کار در نروژ و سخن پایانی

کار در نروژشرایط کار در نروژ و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار

کار در نروژ

کار در نروژ فقط از طریق دریافت پیشنهاد شغلی میسر است. بدین صورت که شخص باید از طرف یک کارفرمای معتبر در کشور نروژ دعوت به کار شود. این دعوت باید به صورت رسمی بوده و با تأیید سفارت و اداره مهاجرت صورت گیرد. قطعا این روش، برای اشخاصی که قصد مهاجرت به نروژ دارند، دشوار است؛ چرا که کارفرمای نروژی با چالش هایی برای بکارگیری نیروی غیربومی و خارج از اتحادیه اروپا مواجه خواهد بود. البته با توجه به نرخ بیکاری در کشور نروژ (حدود 4 درصد) شرایط کار در این کشور مساعد است؛ اما استخدام نیروی خارج از اتحادیه اروپا با دشواری ها و پیچیدگی های خود مواجه است. چنانچه فرد به قصد تحصیل در نروژ وارد این کشور شود، می تواند با یافتن شغل مناسب و دریافت پیشنهاد شغلی با حضور در این کشور، ویزای کاری نروژ را دریافت کند. به نظر می رسد دریافت ویزای کاری نروژ برای ایرانیان از این طریق با ریسک و سختی کمتری همراه باشد.

کار در نروژ

تحصیل در نروژ

به طور کلی شخصی که قصد کار در نروژ را دارد باید این موضوع را در نظر بگیرد که مدارک مورد نیاز برای انجام این کار چیست. تمامی مطالب مربوط به این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی MIE می باشد و هرگونه کپی برداری از این مطالب، به لحاظ قانونی جرم محسوب شده و از لحاظ شرعی حرام است. مدارک مورد نیاز برای پیدا کردن کار در نروژ که بر اساس سیستم پیشنهاد کاری می باشد، به ترتیب در بند زیر نام برده شده است. برای اقدام به دریافت ویزای کاری می بایست مدارک زیر را به کنسولگری فنلاند ارائه کرد.

 • تکمیل کردن فرم درخواست
 • ارائه بیمه نامه
 • داشتن پاسپورتی با حداقل اعتبار ۶ ماهه و حداقل دارای ۳ صفحه خالی
 • ارئه تمکن مالی
 • ۶ قطعه عکس
 • رزرو هتل یا اقامتگاه
 • نشان دادن علقه قوی در ایران
 • قرارداد استخدام

لیست مشاغل مورد نیاز نروژ 2020

یکی از ارکان اصلی مهاجرت کاری به هر کشوری، دانستن مشاغل مورد نیاز آن کشور است. چرا که زمانی که بدانید یک کشور چه نیازهایی دارد راحت تر می توانید ویزای آن کشور را دریافت کنید. یک کشور برای جبران کمبود نیروی کار خود در برخی زمینه ها ممکن است شرایط جذب نیرو را راحت تر کند تا نیاز جامعه رفع شود. بنابراین ورود از این درگاه، شانس فرد در به دست آوردن موقعیت شغلی مورد نظر را افزایش می دهد. اداره کار و مهاجرت کشور نروژ، هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز نروژ را ارائه می دهد تا جذب نیروی کار در نروژ در این زمینه ها بیشتر باشد. شما می توانید با مطالعه لیست مشاغل مورد نیاز نروژ 2020 از نیازهای شغلی به روز این کشور اطلاع یابید. برخی از این مشاغل عبارتند از:

 

برخی از مشاغل مورد نیاز نروژ 2020

مهندسی طراحی سایت

تحلیل گر مسائل اقتصادی

مهندس داده ها

برنامه ریز عرضه و تقاضای کالا

تکنسین مرکز داده ها (IT)

طراحی محصولات (اتومبیل)

مدیر بازاریابی

تحلیل گر تجارت

متخصص فناوری اطلاعات

مدیر توسعه تجارت (بخش سلامت) مدیر فروش

مدیر روابط عمومی با مشتری

مهندس معماری

میزان حقوق و شغل های پردرآمد در نروژ

افرادی که قصد مهاجرت دارند باید برای مدیریت هزینه های زندگی خود در آن کشور، مشغول به کار شده و یا بودجه زیادی با خود وارد این کشور نمایند. هرچه مقدار مشاغل افراد در سطحی از استانداردهای اجتماعی باشد، شخص از امتیازات بیشتری بهره مند خواهد شد. پس برای هر متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق کار، میزان حقوقی که برای شغل وی در نظر گرفته شده است، بسیار مهم است. میزان حقوق تمامی مشاغل، یکسان نبوده و حتی ممکن است شهرها نیز در موضوعات درآمدی با هم دیگر متفاوت باشند. افرادی که متقاضی مهاجرت به نروژ از طریق کار هستند، با مطالعه این بخش از مقاله می توانند با حقوق برخی مشاغل از جمله شغل های پردرآمد در نروژ آشنا شوند. توجه شما را به جدول زیر جلب می نماییم.

 

مشاغل کشور نروژ

درآمد سالیانه به یورو

مهندس نفت و گاز

102.132

مدیر IT

105.069

مهندس نرم افزار

79.376

مهندس مکانیک

80.587

مدیر

126.082

مهندس

79.110

کاریابی در نروژ و معرفی مؤسسات کاریابی

به طور کلی مؤسسات کاریابی نقش عمده ای در مهاجرت کاری به هر کشوری دارند. به ویژه آن دسته از کشورهایی که ویزای جستجوی کار و یا نیروی کار ماهر همانند کانادا را ندارند؛ چرا که این مؤسسات می توانند امور کاریابی را از راه دور برای متقاضیان مهاجرت به نروژ از طریق کار مدیریت نمایند. مؤسسات کاریابی در نروژ به چند حالت وجود دارند: این مؤسسات یا به صورت حضوری فعال هستند و یا به صورت آنلاین و در بسیاری از مواقع نیز به هر دو صورت. این مقاله توسط گروه حقوقی مؤسسه ملک پور تهیه و نگارش شده است؛ هر گونه کپی و رو نوشت از این مقاله غیر قانونی می باشد و پیگرد قانونی خواهد داشت. با مراجعه شخص متقاضی به مؤسسات حضوری کاریابی، فرصت های شغلی کشور نروژ بر اساس شرایط شخص تحلیل شده و در صورت امکان، جلسه مصاحبه با کارفرما هماهنگ می شود. مؤسسات غیرحضوری کاریابی نیز به صورت آنلاین، خدمات خود را به متقاضی کار در نروژ ارائه می دهند. بدین صورت که این مؤسسات آگهی های استخدام را در صفحات خود منتشر می کنند و به متقاضی کار این امکان را می دهند که با مؤسسه خواهان نیرو ارتباط بگیرند. مؤسسه حقوقی ملک پور چندی از مؤسسات کاریابی در نروژ را به شما عزیزان معرفی می نماید.

 • http://www.jobsinoslo.com/
 • https://www.indeed.com/l-Norway,-ME-jobs.html
 • https://www.glassdoor.com/Job/norway-jobs-SRCH_IL.0,6_IN180.htm

کار در نروژ

کار در نروژ و بررسی ویزای همراه

کشور نروژ از ویزای همزمان همراه برخوردار است. از آن جایی که شاید کشورهای اسکاندیناوی شرایط بهتری برای الحاق همراه داشته باشند، مقصد مناسبی برای مهاجرین متأهل می باشند. در صورتی که شخص از پیشنهاد شغلی برای مهاجرت از طریق کار در نروژ برخوردار باشد، می تواند همراهان خود را با خود در کشور نروژ داشته باشد. سیستم ویزای کشور نروژ به این صورت می باشد که می توانید برای الحاق همراه به صورت همزمان اقدام کنید. اما به جهت رعایت شرایط مهاجرتی و رعایت سیستم دریافت ویزا، بهتر است نگرانی افسر ویزا را کاهش داده و کمی با فاصله برای همراه اقدام نمایید. اما همراه چه شخصی است؟ اصولاً همسر قانونی شخص و فرزندان مجرد زیر 18 سال متقاضی کار در نروژ را به عنوان همراه می شناسند.

مهاجرت به نروژ از طریق کار و اخذ اقامت و تابعیت

برای دریافت اقامت دائم از کشور نروژ، عموماً شخص باید به صورت مستمر و مداوم به مدت 3 سال در این کشور حضور داشته باشد. به بیان دیگر، شخص باید در طول این سه سال، اقامت بلند مدت و قانونی داشته باشد. افراد می توانند به راحتی پس از مدت سه سال کار کردن در این کشور، اقامت دائم کشور نروژ را دریافت کنند.

برای دریافت تابعیت کشور نروژ، در ابتدا باید در ده سال گذشته 7 سال در این کشور حضور قانونی داشته باشید. همچنین برای هر سال نیز باید اقامت یک ساله داشته باشید. از طرف دیگر دانستن زبان رسمی نروژی و همچنین دانستن فرهنگ و تاریخ تمدن کشور نروژ، از لزومات دریافت تابعیت از کشور نروژ می باشد.

به طور کلی شخصی که از طریق کار در نروژ قصد اقدام نماید، در صورتی که هر سال قرارداد کاری خود را به مدت یک ساله منعقد کند می تواند بعد از مدت 3 سال حضور مداوم در این کشور، درخواست اقامت دائم داشته باشد.

سئوالات متداول راجع به کار در نروژ

نرخ بیکاری در کشور نروژ چگونه است؟

کشور نروژ دارای نرخ پایین بیکاری و حدود 4 درصد است؛ اما با توجه به لزوم دریافت دعوتنامه کاری و چالش های پیش روی کارفرمایان در این زمینه، به نظر می رسد که دریافت ویزای کار نروژ برای ایرانیان خارج از این کشور دشوار باشد.

بهترین راه برای دریافت پیشنهاد کاری در نروژ چیست؟

از آن جایی که ارسال دعوتنامه کاری برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، برای کارفرمایان نروژی دشوار بوده و دارای پیچیدگی هایی است، پیشنهاد می شود که متقاضیان به قصد تحصیل در نروژ وارد این کشور شده و سپس به یافتن پیشنهاد کاری در این کشور بپردازند.

کاریابی در کشور نروژ چگونه است؟

روش های مختلفی برای کاریابی در کشور نروژ وجود دارد. برخی مؤسسات به صورت حضوری و برخی دیگر به صورت غیرحضوری و آنلاین، خدمات خود را به متقاضیان کار در نروژ ارائه می دهند.

آیا امکان اخذ ویزای همراه و اقامت و تابعیت نروژ از طریق کار در این کشور وجود دارد؟

متقاضیان کار در نروژ می توانند به طور همزمان، درخواست اخذ ویزای همراه را اعلام نمایند. متقاضیان پس از 3 سال حضور و کار در کشور نروژ می توانند اقامت دائم نروژ را و در صورت 7 سال حضور در نروژ در طی ده سال اخیر، پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

 

_____________ کار در نروژ و سخن پایانی _____________

کار در نروژ، راه های مهاجرت کاری در نروژ و چگونگی دریافت اقامت کاری در نروژ در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کشور نروژ، یکی از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت است؛ اما از آن جایی که مهاجرت کاری به این کشور با سختی هایی مواجه هست، بهتر است که شخص از روش های دیگری مانند تحصیل در نروژ اقدام کند. به این صورت که شخص به قصد تحصیل در نروژ، به این کشور عزیمت کرده و پس از تحصیل، به جستجوی شغل مورد نظر خود و دریافت پیشنهاد شغلی می پردازد. با دریافت ویزای کاری نروژ می توان پس از چند سال و با رعایت شرایط، اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت نروژ را دریافت کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار در نروژ می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را کامل کنید تا مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین در پایان این مقاله در قسمت "ثبت پرسش" می توانید از فرصت ایجاد شده برای طرح سئوالات خود و پاسخگویی مشاوران به آن استفاده نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ستاره حسامی
عرض ادب و ارادت من دو سوال دارم 1.من برای ارشد مدیریت به زبان انگلیسی در نروژ قصد دریافت پذیرش دارم. همسر و فرزند 4 ساله م چه مدت بعد به من ملحق میشن؟ 2.چه مدت بعد از تحصیل امکان اقامت در این کشور و گشتن دنبال کار رو دارم و آیا اقامت همراهان من در این مدت بلامانع هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص اینکه خانواده چه مدت بعد می تواند الحاق شود بسته قوی بودن کیس و پرونده است که در این خصوص شما باید با وکیل خودتان مشورت نمایید اما بصورت عمومی می تواند 3 تا 4 ماه به طول بیانجامد. درمورد فرصت کاریابی بعد تحصیل هم شما تا 6 ماه فرصت کاریابی هم دارید. موفق باشید.
جواد حمیدی
با سلام و عرض خسته نباشید. ایا برای کار در نروژ راهی وجود داره که بتونیم در سریعترین زمان ممکن برای جاب افر اقدام کنیم؟ من 31 سالمه لسانس مکانیک هستم. به صورت تخصصی کارم تعمیرات ماشین های خارجی هست. چطوری میتونم برای پیدا کردن کار اقدام کنم. فقط زبانم یک مقدار ضعیف هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای اینکه از این طریق اقدام کنید باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت معتبر داشته باشید اما با توجه به رشته شما اگر سطح زبان خود را ارتقا دهید می توانید از طریق جاب سیکر هم اقدام فرمایید لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
مشاوره رایگان