پاسپورت دانمارک

20 مرداد 1399 3 نظر

پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک، شرایط شهروندی دانمارک و روش های مختلف مهاجرت به دانمارک در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. شرایط دریافت پاسپورت دانمارک چگونه است؟ آیا امکان اخذ پاسپورت کشور دانمارک برای ایرانیان وجود دارد؟ سعی بر آن شده نکات مهم و اساسی در این باره به صورت خلاصه و روان خدمت شما سروران گرامی ارائه گردد. دانمارک از جمله کشورهای اسکاندیناوی می باشد و مردم آن جزء شادترین مردم جهان به حساب می آیند. سطح بالای رفاه اجتماعی دانمارک باعث مهاجرت افراد زیادی به این کشور شده است. سروران گرامی چنانچه در خصوص مهاجرت به دانمارک و همچنین شرایط اخذ پاسپورت دانمارک سؤال دارید، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت پرسش و پاسخ، نظرات و سؤالات خود را مطرح نموده تا پاسخ آن را در اسرع وقت توسط کارشناسان مجرب دریافت نمایید.

 • پاسپورت دانمارک و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت دانمارک و اعتبار آن
 • پاسپورت دانمارک و روش های اخذ پاسپورت
  • پاسپورت دانمارک از طریق کار
  • پاسپورت دانمارک از طریق تحصیل
  • پاسپورت دانمارک از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت دانمارک از طریق تولد
  • پاسپورت دانمارک از طریق ازدواج
  • پاسپورت دانمارک از طریق پناهندگی
 • پاسپورت دانمارک و نکات مهم در باب دانمارک
 • پاسپورت دانمارک و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت دانمارک
 • پاسپورت دانمارک و سخن پایانی

پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک و شرایط عمومی آن

کشور دانمارک در شمال اروپا واقع شده و شهر کپنهاگ پایتخت آن است. جمعیت کشور دانمارک 5/5 میلیون نفر و زبان رسمی مردم آن دانمارکی می باشد. اختلاف طبقاتی پایین، کمترین میزان فساد اداری و رفاه اجتماعی بالا از ویژگی های بارز این کشور زیبا به حساب می آید که باعث شده مردم کشورهای مختلف از سراسر جهان درصدد اخذ پاسپورت دانمارک برآیند. جالب است بدانید پاسپورت دانمارک سومین پاسپورت معتبر جهان در سال 2019 محسوب می شود و دارندگان پاسپورت دانمارک می توانند به 26 کشور اروپایی سفر نمایند. در کشور دانمارک قانون خون اجرا می شود، یعنی اینکه شخص متولد شده در خاک این کشور را نمی توان شهروند دانمارکی دانست، مگر اینکه پدر یا مادر وی شهروند کشور دانمارک باشند.

پاسپورت دانمارک و اعتبار آن

همانطور که گفته شد پاسپورت دانمارک در میان پاسپورت های معتبر جهان جای دارد و رتبه سوم را با 165 امتیاز، مشترکاً با کشورهایی نظیر سوئد، فنلاند، ایتالیا، کره جنوبی، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، اسپانیا، نروژ و ایالات متحده آمریکا داراست. این امتیازدهی بر اساس شاخص میزان قبولی پاسپورت کشورها بدون ویزا است، به طوری که هر شهروند این کشور با پاسپورت دانمارک می تواند بدون ویزا به 165 کشور جهان سفر نماید. اروپا، آمریکای شمالی، شرق آسیا و کشورهایی که پیشرفته و صنعتی می باشند، دارای معتبرترین پاسپورت ها می باشند که پاسپورت دانمارک از جمله آنهاست. همچنین دارنده این پاسپورت از مزایای زیادی مانند تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا از جمله آکسفورد و کمبریج، دسترسی به خدمات بهداشتی در سراسر اتحادیه اروپا و ... برخوردار می شود.

پاسپورت دانمارک

پاسپورت دانمارک و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت دانمارک از طرق مختلفی قابل اخذ می باشد. این روش ها عبارتند از مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی که می تواند در نهایت منجر به اقامت دائم و اخذ پاسپورت دانمارک شود. طبق قانون کشور دانمارک، افرادی واجد شرایط اخذ پاسپورت دانمارک می باشند که اقامت دائم این کشور را داشته و حداقل به مدت 9 سال در کشور دانمارک زندگی نمایند. این نوشتار توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت به دانمارک و روش های اخذ پاسپورت دانمارک به نگارش در آمده و کپی از آن بدون ذکر منبع اشکال شرعی و قانونی دارد. مهاجر پس از حدود 9 سال زندگی در دانمارک می تواند برای اخذ پاسپورت دانمارک اقدام نماید.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به دریافت اقامت دانمارک

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به دریافت اقامت دانمارک

 

اخذ پاسپورت دانمارک از طریق کار

اخذ پاسپورت دانمارک از طریق کار همانند کشور های اتحادیه اروپا از قوانین و شرایط خاصی پیروی می نماید. اگر شما در زمینه ای متخصص و ماهر هستید، می توانید از طریق پیشنهاد کاری (job offer) در دانمارک مشغول به کار شوید. پیشنهاد کاری به این صورت است که شما در ابتدا باید مورد تأیید یک کارفرما قرار گیرید، در واقع کارفرما خواهان تخصص شما باشد. پیشنهاد کاری در حالت کلی در اتحادیه اروپا به این صورت است که ابتدا باید در کشور دانمارک به مدت 3 ماه آگهی شود، چنانچه متقاضی مورد نظر کارفرما در این کشور یافت نشد، بار دیگر به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و اگر فرد واجد شرایط این کار در کل اتحادیه اروپا یافت نشد، کارفرما می تواند برای متقاضی مورد نظرش در خارج از اتحادیه اروپا دعوتنامه ارسال نماید به شرطی که آن فرد بتواند در خاک کشور دانمارک به صورت قانونی حضور داشته باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که کارفرما باید مورد تأیید آژانس بین المللی استخدام (SIRI) باشد. در نهایت کار در این کشور منجر به اقامت دائم و اخذ پاسپورت دانمارک می گردد. نمودار ذیل نرخ بیکاری کشور دانمارک در سال 2018 را نشان می دهد.

پاسپورت دانمارک

 

مدارک مورد نیاز جهت ارائه برای دریافت کار در کشور دانمارک:

 • تکمیل فرم درخواست اقامت AR6
 • تأیید اقامت در دانمارک
 • فرم قرارداد کاری
 • مدارک تحصیلی و مهارتی
 • ارسال مدارک حقوقی
 • کپی تمام صفحات پاسپورت

تحصیل در ترکیه

کار در دانمارک

 • اخذ پاسپورت دانمارک از طریق تحصیل

در کشور دانمارک دانشگاه های درجه یک زیادی وجود دارد. همین موضوع سبب شده علاقمندان بسیاری در سراسر جهان رویای تحصیل در چنین دانشگاه هایی را داشته باشند. سطح علمی بالا، روش منحصر به فرد تدریس و رفاه دانشجویی عالی از ویژگی های بارز دانشگاه های کشور دانمارک به حساب می آید. شما می توانید در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرش بگیرید. برای تحصیل در تمام مقاطع، دانش زبان دانمارکی یا انگلیسی الزامیست. لازم به ذکر است که تحصیل به زبان دانمارکی تقریباً رایگان است. به دلیل اینکه در ایران آموزشگاه یا نهادی جهت یادگیری زبان دانمارکی وجود ندارد، تحصیل در این کشور به زبان دانمارکی، برای دانشجویان ایرانی دشوار خواهد بود. متقاضی تحصیل در دانمارک باید حداقل آیلتس 6 و بیشتر را دارا باشد. مقطع لیسانس در کشور دانمارک همانند اکثر کشورها 4 ساله می باشد. دانشجویان متقاضی در این مقطع بعد از اتمام دوران تحصیل، فرصت های شغلی بسیار خوبی خواهند داشت که می تواند منجر به اقامت دائم و همچنین اخذ پاسپورت دانمارک گردد. لازم به ذکر است، صرف تحصیل در این کشور، منجر به اخذ پاسپورت دانمارک نمی شود.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در دانمارک و سایر کشورهای اسکاندیناوی

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در دانمارک و سایر کشورهای اسکاندیناوی

تحصیل در ترکیه

تحصیل در دانمارک

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک:

 • پاسپورت، شناسنامه و تمام مدارک شناسایی که تمامی آنها باید ترجمه گردند.
 • مدارک مالی که نشان دهنده توانایی تأمین نیازهای تحصیل و زندگی را داشته باشید.
 • تکمیل فرم تقاضای ویزا به صورت تایپ شده
 • پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر با مهر دانشگاه
 • یک قطعه عکس رنگی
 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • بیمه نامه مسافرتی شینگن تا سقف 30000 یورو
 • اخذ پاسپورت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت دانمارک از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. کشورهای اروپایی همواره درصدد جذب سرمایه گذار می باشند که کشور دانمارک از جمله آنها محسوب می شود. از دلایلی که دانمارک را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده، می توان به فساد بسیار پایین، نظام اقتصادی خوب و برخورداری از استانداردهای لازم سرمایه گذاری اشاره کرد. از آنجایی که کشور دانمارک هیچگونه تفاوتی بین سرمایه گذاران اتحادیه اروپا و سرمایه گذاران خارجی قائل نمی شود، مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. لازم به ذکر است که تمامی روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت در دانمارک نمی گردد. به طور مثال خرید ملک در دانمارک منجر به اخذ اقامت نمی شود. برای اخذ اقامت در دانمارک باید از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی اقدام نمود. سرمایه گذار در ابتدا از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت، اقامت موقت 3 ساله و بعد از آن اقامت دائم دریافت می نماید، بعد از گذشت 9 سال از اقامت موقت و پرداخت مالیات به دولت می تواند پاسپورت دانمارک را دریافت نماید.

تحصیل در ترکیه

سرمایه گذاری در دانمارک

 • اخذ پاسپورت دانمارک از طریق تولد

یکی دیگر از راه های اخذ پاسپورت دانمارک، تولد می باشد که این روش از اصل خون پیروی می نماید. اصل خاک به این صورت است که کافیست نوزاد در خاک کشوری به دنیا آید تا پاسپورت آن کشور به وی اعطا شود. در جهان 30 کشور وجود دارد که از اصل خاک استفاده می نمایند که برزیل و کانادا از جمله آنها می باشند. در کشور دانمارک اصل خون اجرا می شود. در اصل خون گفته می شود که پدر یا مادر نوزاد باید تبعه کشور دانمارک باشند، در این صورت است که به فرزندشان پاسپورت دانمارک اعطا می شود.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

اخذ پاسپورت دانمارک از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت دانمارک از طریق ازدواج همواره از قوانین و شرایط سخت گیرانهای برخوردار است. شما نمی توانید از همان ابتدای ازدواج با یک تبعه دانمارکی، پاسپورت دانمارک را کسب نمایید و در صورت جدایی در سال های ابتدایی زندگی، پاسپورت دانمارک به شما تعلق نمی گیرد. قانون دیگری که در این کشور وجود دارد این است که تبعه دانمارکی باید تمکن مالی به میزان تأمین زندگی خود و همسر را داشته باشد و می بایست آن را با نشان دادن گواهی تمکن مالی یا سند ملکی به سفارت اثبات نماید. یادگیری زبان دانمارکی توسط فرد خارجی الزامی می باشد. اثبات رابطه بین شهروند دانمارکی با شخص خارجی از دیگر شرایط این فرایند می باشد و شما ملزم هستید که از طریق عکس، فیلم، ایمیل و ... رابطه تان را اثبات نمایید.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

 

❖ سروران ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر در باب پاسپورت دانمارک می توانید ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده نمایید. با تماشای این ویدیو به طور کامل با انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف آشنا می شوید. و می توانید بهترین راه را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید. با تماشای این ویدیو دیگر نیاز به وکیل یا مؤسسه مهاجرتی نخواهید داشت و خود می توانید امور مهاجرتی خود را انجام دهید.

اقامت ترکیه

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

 • اخذ پاسپورت دانمارک از طریق پناهندگی

لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور، روش پناهندگی را پیشنهاد نمی کند و هیچ گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد و مطلب ارائه شده صرفاً جهت افزایش آگاهی مخاطبین گرامی است.

همان طور که مستحضر هستید پاسپورت دانمارک از طرق مختلفی قابل دریافت می باشد که پناهندگی از جمله آنهاست. پناهنده اصطلاحاً به کسی گفته می شود که به دلیل مذهب، عقاید سیاسی، نژاد و ... ترس از شکنجه و یا کشته شدن در کشورش دارد. کشور دانمارک عضو کنوانسیون ژنو می باشد. هدف اصلی این کنوانسیون فعالیت های بشر دوستانه و حمایت از پناهندگان است. به موجب این عهدنامه، کشور دانمارک موظف به اعطای خدماتی مانند اردوگاه برای زندگی، خدمات بهداشتی و... به پناهجویان می باشد. پناهجویان بعد از پشت سر گذاشتن مسیرهای بسیار خطرناک، در ابتدای ورود به خاک دانمارک و پس از درخواست پناهندگی، اقامت موقت قابل تمدید دریافت می نمایند و بعد از گذشت 9 سال زندگی در دانمارک می توانند پاسپورت دانمارک را دریافت نمایند.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

پاسپورت دانمارک و نکات مهم در باب دانمارک

پاسپورت دانمارک و اخذ آن دارای نکات مهم بسیاری می باشد. متقاضیانی که خواهان اخذ پاسپورت دانمارک می باشند، باید نکات ذیل را مدنظر خود قرار دهند.

 • برای اخذ انواع ویزاهای دانمارک به گذرنامه با اعتبار بالای 6 ماه لازم است.
 • برای اخذ پاسپورت دانمارک ابتدا افراد باید اقامت دائم کسب کنند.
 • یکی دیگر از نکات مهم برای اخذ پاسپورت کشور دانمارک سازگارپذیری افراد با محیط است. سازگارپذیری یعنی اینکه متقاضی باید با قوانین، فرهنگ، آداب و رسوم، تاریخ و زبان کشور دانمارک آشنا باشد.
 • معمولاً بعد از کسب اقامت دائم و سازگار شدن با محیط، برای اخذ پاسپورت از متقاضیان آزمونی جهت تعیین سازگارپذیری به عمل می آید.
 • افرادی که در آزمون سازگاری موفق به کسب نمره قبولی شوند، می توانند برای اخذ پاسپورت کشور دانمارک اقدام نمایند.

 

سئولات متداول در زمینه اخذ پاسپورت دانمارک

✅ طریق اخذ پاسپورت دانمارک چیست؟
اخذ پاسپورت دانمارک پس از اقامت به مدت معین در این کشور و پس از اخذ اقامت دائم امکان پذیر می باشد. به طور کلی روش های مختلفی ( نظیر کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری، ازدواج ، تولد و پناهندگی ) برای دریافت پاسپورت دانمارک وجود دارد و هر کدام از این روش ها پروسه زمانی مختلفی دارند.


✅ رتبه پاسپورت دانمارک در جهان چند است؟
پاسپورت دانمارک در سالیان متمادی جزء ۱۰ پاسپورت برتر و معتبر دنیا قرار گرفته است و شما با داشتن پاسپورت این کشور قادر خواهید بود تا به بیش از ۱۶۰ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا آزادی سفر داشته باشید.


✅ آیا امکان خرید پاسپورت دانمارک وجود دارد؟
دانمارک در حال حاضر پروسه ای برای خرید گذرنامه دانمارک وجود ندارد و متقاضیان نمی توانند مانند کشور هایی نظیر قبرس، پاسپورت دانمارک را خریداری کنند.


✅ مراحل اخذ پاسپورت دانمارک چیست؟
امتحان شهروندی دانمارک شامل مواردی از قبیل امتحان زبان دانمارکی و تاریخ این کشور می باشد و متقاضی در صورت ادغام شدن با شرایط می تواند پاسپورت دانمارک را دریافت کند.

 

_____________________ پاسپورت دانمارک و سخن پایانی _____________________

پاسپورت دانمارک و شرایط شهروندی دانمارک در این مقاله به طور خلاصه و مفید خدمت شما دوستان عزیز ارائه گردید. از آنجا که اخذ پاسپورت دانمارک به دلیل رفاه عالی، اختلاف طبقاتی پایین، نبود فساد اداری و اقتصاد پیشرفته این کشور، مد نظر افراد بسیاری قرار دارد، لذا بر آن شدیم که موارد مهم مرتبط با اخذ پاسپورت کشور دانمارک را به نگارش در آوریم. پاسپورت دانمارک و اعتبار آن، روش های اخذ پاسپورت، نکات مهم اخذ پاسپورت کشور دانمارک از جمله مواردی می باشد که در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفت. چنانچه در خصوص مهاجرت به کشور دانمارک از طرق قانونی سؤال داشته باشید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و سؤالات خود را با کارشناسان و مشاوران مجرب در میان بگذارید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت پرسش و پاسخ، نطرات و سؤالات خود را مطرح نموده تا مشاورین مجرب در اسرع وقت در صدد پاسخ به آن برآیند.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
فربد سلطانی
سلام ممنون از مقاله خوبتون من ۳۰ ساله هستم و لیسانس مهندسی عمران دارم در حال حاضر مشغول به کار هم هستم چجوری میتونم تو دانمارک کارفرما پیدا کنم ؟ و اینکه اگر بتونم ویزای کار بگیرم چقدر زمان میبره تا پاسپورت دانمارک رو دریافت کنم ؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان بکنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما به صورت کلی کشور دانمارک ویزای جستجوی کار به ایرانی ها نمی دهد و باید از طریق کاریابی ها بین المللی اقدام کنید و از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت نمایید. درخصوص اخذ پاسپورت دانمارک شما پس از 5 - 6 سال کار و پرداخت مالیات می توانید درخواست پاسپورت نمایید. پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مجید مظفری
با سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون من ۲۵ ساله هستن ایا با تحصیل در دانمارک اجازه کار دارم؟ و میتونم از پی هزینه های خود بربیام ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار دارند ولی معمولاً بصورت پارت تایم یا پاره وقت است که برای پوشش بخشی از هزینه های شما می تواند کمک کند. اما اگر کار تمام وقت داشته باشید این امکان برای شما وجود دارد که ویزای تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایید. موفق باشید.
مهدی صادقی
سلام متشکر از مقاله خوبی که در خصوص پاسپورت دانمارک برای ما قرار دادید. میخواستم بدونم آیا برای رشته مامایی هم می تونیم برای اقامت دانمارک اقدام کنیم و بعد از این طریق پاسپورت دانمارک رو اخذ کنیم؟ چند سال طول میکشه پاسپورت دانمارک رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور دانمارک مثل سوئد اعلام نکرده کادر درمان و از پزشک، دندانپزشک و پرستار نام برده رشته مامایی باید استعلام گرفته شود، بهتر است که با موسسه تماس بگیرید تا مشاوران براساس استعلام خدمتتان پاسخ بدهند اما بصورت کلی پس از معادلسازی که وارد بازار کار می شوید می توانید پس از چند سال برای پاسپورت هم اقدام نمایید. موفق باشید.
مشاوره رایگان