کار پس از تحصیل در بلاروس

17 دی 1399 2 نظر

کار پس از تحصیل در بلاروس

برای کار پس از تحصیل در بلاروس و اقامت پس از تحصیل در بلاروس متقاضیان میبایست در وهله اول وضعیت دریافت روایداد کاری و شرایط کار در بلاروس را بررسی کنند. این کشور در حیطه کشورهای عضو اتحادیه کشورهای مستقل قرار دارد و بنام روسیه سفید مشهور است. درخصوص کار پس از تحصیل در بلاروس باید عرض کنیم خدمتتان که در این کشور به نسبت کشور های تاپ تقاضای کار پس از تحصیل کمتر است و اکثراً اشخاص این کشور را شاید به عنوان سکوی پرتاب تلقی می کنند. در این کشور افراد تنها در صورتی که بتوانند کارفرمایی پیدا کنند که به آن ها جاب افر یا پیشنهاد شغلی اعطا کند می توانند از این روش ویزای کاری اخذ کنند و وارد بازار کار این کشور شوند. مقاله پیش روی شما عزیزان بوسیله تیم تخصصی مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است و شرایط کار پس از تحصیل در بلاروس در این مقاله بررسی شده است. در این نوشتار تلاش شده است که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص کار پس از تحصیل در بلاروس و اقامت پس از تحصیل در بلاروس خدمتتان ارائه گردد. باعث افتخار مؤسسه MIE است که این امکان را فراهم نموده تا شما عزیزان با مؤسسه ما تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان متخصصین امور مهاجرتی مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) استفاده نمایید. همچنین چنانچه فرم تماس را کامل کنید، تماس تلفنی به منظور ارائه مشاوره تلفنی رایگان دریافت خواهید کرد.

 • شرایط کار پس از تحصیل در بلاروس
 • مدارک مورد نیاز جهت کار پس از تحصیل در بلاروس           
 • نرخ بیکاری و بازار کار بلاروس
 • مشاغل مورد نیاز بلاروس 2021
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در بلاروس
 • نحوه کاریابی در بلاروس
 • معرفی مؤسسات کاریابی در بلاروس
 • سئوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در بلاروس
 • سخن پایانی درباره کار پس از تحصیل در بلاروس

کار پس از تحصیل در بلاروسشرایط کار پس از تحصیل در بلاروس

افرادی که به قصد کار پس از تحصیل در بلاروس برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند باید در ابتدا یک کارفرما در بلاروس داشته باشند تا بتوانند اقدام نمایند. با توجه به این نکته که کشور بلاروس از منظر صنایع موجود و مراودات اقتصادی در وضعیت نسبتاً خوبی قرار گرفته است ولی نباید این نکته را فراموش کرد که دریافت ویزای کار بلاروس دشواری خاص خود را داراست. پس نتیجتاً افرادی که به هدف کار پس از تحصیل در بلاروس به این کشور مهاجرت می کنند میبایست در وهله اول به جستجوی کارفرما پرداخته و پیشنهاد شغلی اخذ نمایند. در این کشور افرادی که پیشنهاد شغلی اخذ می نمایند قطع به یقین نمی توانند مشغول به کار شوند زیرا باید تاییدیه اداره کار و اداره مهاجرت بلاروس نیز در یافت گردد. مقاله پیش روی شما عزیزان توسط متخصصین امور مهاجرتی مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری و حتی استفاده از محتویات این مقاله حتی با تغییر کوچک شرعاً و قانوناً حرام است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های اخذ اقامت بلاروس می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

کار پس از تحصیل در بلاروس

اقامت بلاروس

مدارک مورد نیاز جهت کار پس از تحصیل در بلاروس

عزیزانی که قصد دارند جهت کار پس از تحصیل در بلاروس اقدام کنند می بایست به این نکته توجه ویژه نمایند که ابتدایی ترین کار تهیه مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کاراست. آماده نمودن و تکمیل مدارک با دقت تمام امر بسیار مهمی است که پیش از تقاضای ویزا و ارجاع به سفارت مورد نیاز است. نکات بسیار مهم در خصوص این امر در ذیل جهت آگاهی شما عزیزان آورده شده است.

 • شناسنامه و پاسپورت فرد تقاضا دهندهتحصیل دکترا در اتریش
 • مجوز PRP برای مهاجرین
 • برخورداری از اقامت موقت
 • به همراه داشتن پیشنهاد شغلی
 • به همراه داشتن آخرین مدرک تخصیلی و مدارک تحصیلی پیشین
 • بیمه نامه معتبر
 • کارت سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه

نرخ بیکاری و بازار کار بلاروس

عزیزانی که متقاضی کار در بلاروس و کار پس از تحصیل در بلاروس هستند می بایست به نرخ بیکاری بلاروس در چند سال اخیر توجه ویژه کنند. نرخ و میزان بیکاری در هر کشوری نشان دهنده شرایط اقتصادی و کاری در آن کشوراست. پس نکته مهمی که در این بخش می توان به آن اشاره داشت این است که پیش از هر گونه اقدامی جهت کار پس از تحصیل در بلاروس یا تفاوتی ندارد هر کشو دیگری، باید به نمودار ها و شاخص های بیکاری کشور هدف توجه ویژه داشت. اگر بخواهیم در خصوص میزان بیکاری در کشور بلاروس صحبت کنیم بایستی از این منظر نگاه کنیم که در چند سال اخیر شاخص بیکاری چه میزان بوده است. همان گونه که در نمودار ذیل مشاهده می فرمایید این کشور نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. پس نتیجه می گیریم برای عزیزانی که در این کشور حضور دارند یافتن شغل امری بسیار ساده است ولی نباید این نکته را فراموش کرد که با توجه به سختی که در دریافت ویزای کاری در این کشور برای عزیزان مهاجر وجود دارد، آنچنان توصیه نمی گردد.

کار پس از تحصیل در بلاروس

 

کار پس از تحصیل در بلاروس

کار در بلاروس

مشاغل مورد نیاز بلاروس 2021

قطعاً متقاضیان کار پس از تحصیل در بلاروس با توجه به این نکته که باید جاب آفر اخذ نمایند واز نرخ بیکاری در بلاروس نیز آگاهی دارند در جستجوی لیست شغل های مورد نیاز بلاروس هستند. این اشخاص با آگاهی از مشاغل مورد نیاز بلاروس 2020 می توانند با توجه به نیاز بلاروس به نیروی متخصص جهت کار پس از تحصیل در بلاروس و دریافت پیشنهاد شغلی و در نهایت ویزای کار عمل نمایند. در این خصوص باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که کشور بلاروس با توجه به مشاغل مورد نیازش هر ساله در خصوصی برخی از مشاغل اعلام نیاز می کند و ممکن است لیست مشاغل مورد نیاز بلاروس 2020 هر سال با سال دیگر متفاوت باشد.

در جدول زیر برخی ازمشاغل تعریف شده و مورد نیاز بلاروس 2020 آورده شده است:

 

 لیست مشاغل

 تعداد افراد برای مشاغل مورد نیاز بلاروس 2020

مهندس IT

539 نفر

پزشک متخصص

463 نفر

نقاش

299 نفر

نجار بتنی

270 نفر

کارگر بتنی

146 نفر

صندوق دار

139 نفر

برنامه ریز

135 نفر

آموزگار

114 نفر

استادیار

107 نفر

میزان حقوق و درآمد مشاغل در بلاروس

در مورد کار پس از تحصیل در بلاروس و میزان حقوق در این کشور باید گفت، افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند میزان حقوق و درآمد متفاوتی می توانند داشته باشند چرا که با توجه به شغل و تخصصی که فرد دارد حقوق و مزایای متفاوتی نیز خواهد داشت. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که میزان دریافتی ماهانه در این کشور حدوداً 189 هزار روبل معادل تقریباً 3900 دلار آمریکا است. در جدول ذیل میزان دریافتی ماهانه چند جایگاه شغلی در بلاروس آورده شده است:

 

جایگاه شغلی

دریافتی ماهانه

مدیریت فناوری و اطلاعات IT

1080 دلار

پزشک عمومی

3134 دلار

مدیریت پروژه

23715 دلار

کارگردان

39000 دلار

 نحوه کاریابی در بلاروس

برای کار پس از تحصیل در بلاروس اینکه اطلاعات کاملی در زمینه جستجوی کار در بلاروس داشته باشید می‌تواند متقاضیان را راهنمایی کند. به طور مثال عزیزانی که قصد دارند پس از پایان تحصیل جهت کار پس از تحصیل در بلاروس اقامت گزینند بهتر است پیش از وارد شدن به این کشور با چگونگی جستجوی کار در بلاروس آشنا باشند. عزیزانی که تمایل دارند از کار پس از تحصیل در بلاروس برخوردار شوند و با دریافت روادید کاری به کار در بلاروس بپردازند می توانند از طرق وبسایت های جستجوی شغل یا مؤسسات کاریابی مورد تایید اداره کار و اداره مهاجرت بلاروس شغل خویش را پیدا کنند. این عزیزان با پیدا نمودن شغل می توانند از کارفرمای خویش پیشنهاد شغلی اخذ کرده و برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند. در صورتی که تمایل دارید به بلاروس مهاجرت کنید یا از کار پس از تحصیل در بلاروس برخوردار گردید می توانید جهت کسب اطلاعات جامع از چگونگی کار پس از تحصیل در بلاروس ونحوه کاریابی در بلاروس و حتی دیگر کشورها، از ویدئوی گام به گام تا کار در خارج از کشور به تدریس استاد ملک پور که در لینک زیر موجود است استفاده نمایید.

کار پس از تحصیل در بلاروس

معرفی مؤسسات کاریابی در بلاروس

عزیزانی که متقاضی هستند که از کشور دیگری همچون ایران به بلاروس مهاجرت کاری داشته باشند، مورد نیاز است از طرق سایت های مؤسسات جستجوی کار در بلاروس عمل کنند. در این کشور قوانین جستجوی کار بدین ترتیب است که عزیزان متقاضی نمی توانند ویزای جستجوی کار داشته باشند یا باید با مؤسسات کاریابی مکتبه داشته باشند یا کارفرمایی را پیدا کرده و پیشنهاد شغلی اخذ نمایند. در کل این کشور ویزای جستجوی کار را برای ایرانیان صادر نمی کند. بنابراین عزیزانی که متمایل هستند که کار پس از تحصیل در بلاروس داشته باشند باید به این نکات توجه ویژه نمایند. در جدول زیر بعضی از وبسایت های معتبر کاریابی در این کشور آورده شده اند:

 

وبسایت مؤسسات کاریابی مورد تایید کشور بلاروس

https://www.jobrank.org/by/

www.allyoucanread.com

www.expressglobalemployment.com

https://www.jobzella.com/search/belarus/jobs


سئوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در بلاروس

✅ میانگین درآمد در کشور بلاروس چقدر است؟

به طور میانگین میزان دریافتی ماهیانه در این کشور حدوداً 189 هزار روبل معادل تقریباً 3900 دلار آمریکا است.

✅ شرایط کار در کشور بلاروس چگونه است؟

کشور بلاروس به علت قوانین سخت خود در زمینه استخدام مهاجرین و نیروی کار بین المللی، با کمبود نیروی کار مواجه شده و نرخ بیکاری پایینی دارد.

✅ شرایط ویزای همراه کشور بلاروس به چه ترتیب است؟

این کشور به عزیزانی که قصد تحصیل و حتی کار پس از تحصیل در بلاروس را دارند ویزای همراه اعطا می کند که این ویزا شامل همسر شخص و فرزندان زیر 18 سال وی می گردد.


_____________سخن پایانی درباره کار پس از تحصیل در بلاروس_____________

اینکه در کشور بلاروس کار کنیم یا کار پس از تحصیل در بلاروس داشته باشیم شاید کمی دور از ذهن باشد و قطعاً بدلیل وضع قوانین پیچیده در خصوص جذب تیرو به نسبت اکثر کشورهای اروپایی از متقاضیان کمتری برخوردار است ولی در کل نباید این نکته را فراموش نمود که کشور بلاروس با کمبود شدید نیروی کار دست به گریبان است و بلاروس از نظر اوضاع کار در وضعیت نسبتاً متوسط رو به رشد واقع شده است. ولی درکل عزیزانی که جهت دریافت ویزای کاری بلاروس اقدام می کنند با سختی و مشقت زیادی روبه رو می شوند و تا وقتی که متقاضی کار توانایی مجاب کردن یک کارفرما را نداشته باشد و نتواند پیشنهاد شغلی دریافت کن، نمی تواند برای ویزای کار اقدام کند. عمدتاً علتی که کشور بلاروس جهت کار انتخاب نمی گردد به همین دلیل است. متقاضیان کار پس از تحصیل عمدتاً کشورهایی را هدف قرار می دهند که بتوانند به راحتی ویزای کار را بدست آورند و مشغول به کار شوند، به همین دلیل کار پس از تحصیل در بلاروس به نسبت بسیاری از کشورها از طرفداران کمتری برخوردار است. در این مقاله درباره اقامت پس از تحصیل در بلاروس از طریق کار صجت شد. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این مقاله شرایط کار پس از تحصیل در بلاروس را به شرح شما خوانندگان گرامی رسانید تا اطلاعات جامعی از کار پس از تحصیل در بلاروس داشته باشید در صورت تمایل برای پاسخ به سئوالات خود می توانید با برقراری تماس تفلنی با مؤسسه و یا کامل کردن فرم تماس بر روی وب سایت، از مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) بهره مند شوید و یا با طرح سئوالات خود در قسمت پرسش و پاسخ در کوتاهترین زمان ممکن به پاسخ سئوالات خود دست یابید.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
قنبرزاده
سلام. خسته نباشید. شرایط برای اینکه در بلاروس کار کنیم و بعد از این سابقه کار برای کار در کشورهای مطرحی مثل آمریکا و انگلیس استفاده کنیم چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور بلاروس شما نیازمند به داشتن یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می باشید. درمورد کشور های آمریکا و انگلستان هم اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید این شانس برای شما فراهم است هرچند با پاسپورت ایرانی این دو کشور خیلی سخت گیری می کنند. موفق باشید.
سیده ریحانه سادات راد
عرض ادب و ارادت در صورتی که در روسیه تحصیل کنیم ایا این امکان وجود داره که در بلاروس بتونیم فرصت شغلی مناسب پیدا کنیم و ویزای کار بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بعد از تحصیل بله می توانید دنبال کار بگردید و مشغول به کار شوید و ویزا شما کاری شود.
مشاوره رایگان