کار در بلاروس

20 مرداد 1399 2 نظر

کار در بلاروسکار در بلاروس، شرایط اخذ ویزای کار کشور بلاروس و اخذ اقامت و تابعیت کشور بلاروس از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا از شرایط کار در بلاروس اطلاع دارید؟ آیا نحوه کاریابی در بلاروس را می دانید؟ کار در بلاروس از جمله مواردی است که به نسبت برخی از کشورهای اروپایی متقاضیان کمتری دارد چرا که اشخاصی که قصد کار در بلاروس دارند فقط در صورت داشتن کارفرما و فراهم نمودن شرایط اخذ ویزای کار در این کشور می توانند وارد بازار کار شوند. برای کار در کشور بلاروس بهتر است قبل از اقدام، به نرخ بیکاری در این کشور توجه شود و سپس شخص متقاضی برای کار در کشور بلاروس اقدام نماید چرا که نرخ بیکاری در هر کشوری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کشورهایی که نرخ بیکاری پایینی دارند کشوری مناسب برای مهاجرت کاری و اخذ اقامت محسوب می شوند. در این مقاله که توسط تیم مؤسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده، شرایط کار در بلاروس مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات جامعی در مورد کار در کشور بلاروس به شما ارائه می دهد. همچنین این امکان را دارید که با تماس با مؤسسه از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره MIE اتریش بهره مند شوید.

 • کار در بلاروس و مقدمه ای بر آن
 • کار در بلاروس و شرایط عمومی آن
 • کار در بلاروس و ویزای کاری بلاروس
 • کار در بلاروس و مدارک مورد نیاز کار در بلاروس
 • کار در بلاروس و نرخ بیکاری در بلاروس
 • کار در بلاروس و مشاغل مورد نیاز 2020
 • کار در بلاروس و میزان حقوق در بلاروس
 • کار در بلاروس و نحوه کاریابی در بلاروس
 • کار در بلاروس و مؤسسات کاریابی در بلاروس
 • کار در بلاروس و بررسی ویزای همراه
 • کار در بلاروس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلاروس
 • سوالات رایج درباره کار در بلاروس
 • کار در بلاروس و سخن پایانی

کار در بلاروس

کار در بلاروس و شرایط عمومی آن

برای کار در بلاروس و اخذ ویزای کاری بلاروس باید در ابتدا شرایط اخذ ویزا و شرایط کار در کشور مورد نظر بررسی گردد تا بتوان با اطلاعات کامل برای کار در این کشور اقدام کرد. کشور بلاروس کشوری است که در حوزه CIS واقع شده است و به روسیه سفید شهرت دارد همچنین این کشور از نظر رسمی با عنوان جمهوری بلاروس نام برده می شود. همسایگان این کشور شامل روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی می باشد. پایتخت بلاروس شهر بزرگ و زیبای مینسک است. همچنین مردم این کشور به زبان بلاروسی صحبت می کنند. کشور بلاروس دارای جمعیت 10045200 نفری می باشد. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن و استفاده از محتوای این مقاله حتی با تغییر کوچکی در کلمات آن شرعا و قانونا حرام می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های مهاجرت به بلاروس می توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

تحصیل در ترکیه

روش های مهاجرت به بلاروس

کار در بلاروس و ویزای کاری بلاروس

افرادی که به قصد کار در بلاروس برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند باید در ابتدا یک کارفرما در بلاروس داشته باشند تا بتوانند اقدام نمایند. با وجود اینکه این کشور از نظر صنایع و کسب و کار در موقعیت مناسبی قرار دارد اما اخذ ویزای کار این کشور با دشواری و سختی بسیاری همراه است بنابراین اشخاصی که قصد کار در بلاروس را دارند باید در ابتدا با یافتن کارفرما و اخذ دعوت نامه از شخص کارفرما برای ویزای کار این کشور اقدام نمایند. در صورتی که فرد متقاضی موفق به یافتن کارفرما شود، شخص کارفرما باید اثبات نماید که شخص واجد شرایط موقعیت شغلی مذکوردر بین شهروندان بلاروس نیست در این صورت می تواند برای فرد متقاضی دعوت نامه کاری ارسال نماید و فرد مهاجر با ارائه دعوتنامه درخواست ویزای کار خود را ارسال نماید. اشخاصی که از خارج از حوزه CIS هستند و قصد کار در بلاروس را دارند باید در ابتدا اجازه اقامت موقت در این کشور را دریافت نمایند تا بتوانند وارد کشور شوند این اجازه اقامت در ابتدا به مدت 90 روز خواهد بود که در صورت تأیید کارفرما می تواند به اقامت بلند مدت و در نهایت به اقامت دائم تبدیل گردد. اگر قصد مهاجرت به بلاروس از طریق کار را دارید می توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

تحصیل در ترکیه

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

کار در بلاروس و مدارک مورد نیاز کار در بلاروس

جهت اقدام برای کار در بلاروس، اوین قدم تهیه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در بلاروس می باشد. تهیه و تکمیل با دقت مدارک یکی از مهمترین مواردی است که قبل از درخواست ویزا و مراجعه به سفارت باید انجام داد. در ذیل به مدارک مورد نیاز برای کار در بلاروس اشاره می نماییم:

 • سند شناسایی یا همان مدارک هویتی فرد متقاضی
 • PRP برای اشخاص خارجی ساکن در بلاروس
 • اجازه اقامت موقت در بلاروس
 • ارائه دفتر ثبت اشتغال ( بدین معنی است که افرادی که برای نخستین بار در بلاروس استخدام و مشغول به کار می شوند باید شخص کارفرما اسامی این گونه افراد را در دفتر ثبت اشتغال به ثبت رسانده باشد.)
 • ارائه مدارک تحصیلی و دانشگاهی شخص متقاضی
 • ارائه بیمه نامه برای فرد متقاضی
 • ارائه گواهی سلامت فرد متقاضی
 • ارائه گواهی نامه رانندگی (این اسناد در صورت نیاز و مطابق با قوانین بلاروس باید توسط شخص کارفرما از فرد متقاضی درخواست شود.)
 • قرارداد بیمه اجباری برای کمک های اورژانسی

کار در بلاروس و نرخ بیکاری در بلاروس

در صورتی که در اندیشه کار در بلاروس هستید باید به نرخ بیکاری این کشور توجه ویژه ای داشته باشید چرا که با توجه به نرخ بیکاری در هر کشور می توان به وضعیت کاریابی در آن کشور پی برد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی برای کار در بلاروس یا حتی کشورهای دیگر بهتر است نرخ بیکاری آن کشور را مورد بررسی قرار دهید.

کار در بلاروس

در مورد نرخ بیکاری در بلاروس باید گفت اگرچه این کشور دارای نرخ بیکاری 0.35 درصد می باشد، با توجه به سختی که در اخذ ویزای کار کشور بلاروس وجود دارد، توصیه نمی شود چرا که افرادی که قصد کار در این کشور را دارند تنها در صورتی می توانند اقدام نمایند که در ابتدا کارفرمای خود را از کشور بلاروس یافته باشند. به همین دلیل افرادی که در اندیشه مهاجرت کاری هستند می توانند کشوری را انتخاب نمایند که در اخذ ویزا پروسه ساده تری داشته باشد و فرد متقاضی بتواند به راحتی ویزای کار دریافت نماید که باید گفت در حال حاضر کشورهایی مانند آلمان و اتریش از شرایط بسیار مطلوبی برای کار و اخذ ویزای کار برخوردار هستند. به عنوان نمونه مقاله کار در اتریش جهت مطالعه بیشتر قرار داده می شود.

تحصیل در ترکیه

کار در اتریش

کار در بلاروس و مشاغل مورد نیاز 2020

به طور قطع افرادی که در اندیشه کار در بلاروس هستند و قصد کار در این کشور را دارند به دنبال لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور نیز هستند تا بتوانند با توجه به نیازی که این کشور به نیروی کار دارد برای کار در بلاروس و اخذ ویزای کار این کشور اقدام نمایند. در مورد مشاغل مورد نیاز در بلاروس باید گفت که هر ساله این کشور با توجه به نیازی که به نیروی کار دارد ممکن است لیست مشاغل متفاوتی داشته باشد به همین دلیل افراد متقاضی کار در بلاروس باید قبل از یافتن کارفرما به مشاغل مورد نیاز در این کشور توجه نمایند و پس از جستجوی کارفرما، بتوانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند. در ذیل به برخی از مشاغل مورد نیاز در بلاروس می پردازیم.

مشاغل مورد نیاز

تعداد نیروی کار مورد نیاز

مهندس IT

539 نفر

پزشک متخصص

463 نفر

نقاش

299 نفر

نجار بتنی

270 نفر

کارگر بتنی

146 نفر

صندوقدار

139 نفر

برنامه نویس

135 نفر

معلم

114 نفر

استادیار و اساتید

107 نفر

کار در بلاروس و میزان حقوق در بلاروس

در مورد کار در بلاروس و میزان حقوق در این کشور باید گفت، افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند میزان حقوق و درآمد متفاوتی می توانند داشته باشند چرا که با توجه به شغل و تخصصی که فرد دارد حقوق و مزایای متفاوتی نیز خواهد داشت. مطابق با آخرین اطلاعاتی که در مورد میزان حقوق در بلاروس وجود دارد متوسط میزان حقوق و مزایا در این کشور در حدود 189.160.923 روبل است که معادل 3.921.220 دلار می باشد. برخی از حقوق و مزایا در بلاروس به شرح زیر است:

مشاغل

میزان حقوق و مزایا

مدیریت IT

10.871 دلار

پزشک عمومی

3.134 دلار

مدیریت پروژه

23.715 دلار

کارگردان

39.731 دلار

کار در بلاروس و نحوه کاریابی در بلاروس

برای کار در بلاروس آشنایی با نحوه کاریابی در این کشور می‌تواند به افراد متقاضی کمک شایانی نماید. افرادی که برای کار در بلاروس اقدام می ‌نمایند بهتر است قبل از ورود به این کشور با نحوه کاریابی در بلاروس آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند در مدت زمان کمتر کار مورد نظر خود در این کشور را به دست آورند. افرادی که قصد کار در بلاروس و اخذ ویزای کار را دارند می توانند از طریق سایت های کاریابی و یا حتی مؤسسات کاریابی معتبر در بلاروس و یا آگهی های کاری که در این کشور انجام می‌ شود کار مورد نظر خود را بیابند تا پس از یافتن کار بتوانند از شخص کارفرما نامه پیشنهاد کاری دریافت نموده و جهت اخذ ویزا اقدام نمایند. اگر قصد مهاجرت دارید برای اطلاعات کامل و جامع از نحوه کار در کشورهای مختلف و البته سایر روش های موجود جهت مهاجرت به کشورها می توانید با مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.

اقامت ترکیه

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

کار در بلاروس و مؤسسات کاریابی در بلاروس

متقاضیانی که از ایران قصد مهاجرت کاری به بلاروس را دارند، نیاز است از طریق از طریق سایت های کاریابی بلاروس اقدام کنند. طریقه کار این سایت ها به گونه ای است که کارفرما و متقاضی کار را از طریق آگهی استخدام به یک دیگر معرفی خواهند کرد و نیاز هست تا فرد با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کاری، سن و...، رزومه خود را به کارفرمای بلاروسی معرفی نماید و پس از آن پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت نماید، برخی از مشاغل مورد نیاز کشور بلاروس که در سایت های کاریابی به چشم می می خورد اکثرا کارهای فنی، تخصصی، مهندسی در زمینه های مختلف هستند که در لیست مشاغل به آنها اشاره شد. برخی از سایت های کاریابی در بلاروس به شرح زیر هستند:

سایت های کاریابی معتبر در بلاروس

https://www.jobrank.org/by/

www.allyoucanread.com

www.expressglobalemployment.com

https://www.jobzella.com/search/belarus/jobs

 

کار در بلاروس

کار در بلاروس و بررسی ویزای همراه

کار در بلاروساشخاصی که قصد مهاجرت به بلاروس و کار در بلاروس را دارند قطعا یکی از مهم ترین مسائلی که شاید فکر بسیاری از افراد را به خود درگیر کند بررسی ویزای همراه باشد.بهتر است بگوییم که شرایط ویزای همراه یکی از مهمترین مسائل برای اشخاص متقاضی کار در بلاروس و اخذ ویزای کار است. در صورتی که بخواهید به کار در بلاروس بپردازید پس از دریافت مجوز کار در این کشور می توانید همسر و فرزندان خود را نیز همراه داشته باشید. همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال خواهد شد که پس از یافتن کار و دریافت مجوز از این کشور که پس از استخدام شخص متقاضی میسر خواهد شد شخص می تواند برای همراهان خود درخواست ویزای همراه نماید.

کار در بلاروس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلاروس

افرادی که قصد کار در بلاروس را دارند از مهم‌ ترین مسائلی که به آن توجه ویژه دارند وضعیت اقامت و تابعیت در این کشور می‌باشد. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد اشخاصی که بتوانند در این کشور کارفرمای خود را پیدا نمایند و با دریافت دعوت نامه کاری از این کشور بتوانند مجوز کار در این کشور را به دست آورند می توانند اقامت و در نهایت تابعیت خود را نیز دریافت کنند. در ابتدا اشخاصی که مجوز کار از این کشور را دریافت می نمایند، مجوز اقامت با اعتبار 1 سال دریافت می کنند که پس از آن نیز قابلیت تمدید به مدت 2 سال دیگر را خواهد داشت که در صورتی مجوز کار در بلاروس تمدید شود و شخص متقاضی بتواند در مدت 1 سال حضور خود حرفه و تخصص خاصی را در این کشور ارائه نماید در این صورت می‌تواند مجوز 2 ساله کار در این کشور را نیز دریافت کند. در صورتی که شخص متقاضی بتواند به مدت 5 سال تمام در بلاروس به کار بپردازد و از حقوق ماهیانه خود مالیات این کشور را پرداخت نماید، می تواند درخواست اقامت دائم این کشور را مطرح کند. پس از دریافت اقامت دائم و با گذشت 7 سال از مدت حضور خود در این کشور شخص متقاضی می تواند درخواست تابعیت کشور بلاروس را داشته باشد. مهمترین مسائلی که برای دریافت تابعیت این کشور وجود دارد این است که شخص متقاضی به زبان رسمی این کشور تسلط کافی داشته باشد در این صورت تابعیت بلاروس به فرد اعطا خواهد شد.

 

پاسخ به سوالات رایج درباره کار در بلاروس

✅کار در بلاروس چگونه امکان پذیر است؟

برای کار در بلاورس می بایست از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشید.

✅مهم ترین مشاغل مورد نیاز بلاروس کدامند؟

از جمله مشاغلی که در کشور بلاروس دچار کمبود نیروی کار هستند می توان به مهندس IT، برنامه نویس، کارگر بتنی و نقاش نام برد.

✅میانگین حقوق پرداختی به کارگران در کشور بلاروس چقدر است؟

مطابق با آخرین اطلاعاتی که در مورد میزان حقوق در بلاروس وجود دارد، متوسط میزان حقوق و مزایا در این کشور در حدود 189.160.923 روبل است که معادل 3.921.220 دلار می باشد.

✅کاریابی در بلاروس چگونه ممکن است؟

برای کاریابی در بلاروس می توان با ویزای توریستی به این کشور سفر نموده و به جستجوی کار پرداخت، یا اینکه از طریق وبسایت موسسات کاریابی در بلاروس به دنبال جاب آفر گشت.

 

_____________________ کار در بلاروس و سخن پایانی _____________________

کار در بلاروس شاید به نسبت بسیاری از کشورها از طرفداران کمتری برخوردار باشد اما باید گفت که این کشور از نظر وضعیت کار در شرایط مناسبی قرار دارد اما باید بدانید که اخذ ویزای کار کشور بلاروس با سختی و مشکلات بسیاری همراه است و تا زمانی که شخص متقاضی نتواند کارفرمای خود را در این کشور بدست آورد، امکان دریافت ویزای کار بلاروس امکان پذیر نخواهد بود به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند معمولا کشورهایی را انتخاب می نمایند که بتوانند به راحتی ویزای کار را بدست آورند و مشغول به کار شوند، به همین دلیل کار در بلاروس به نسبت بسیاری از کشورها از طرفداران کمتری برخوردار است. مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله شرایط کار در بلاروس را به شرح شما خوانندگان گرامی رسانید تا اطلاعات جامعی از کار در بلاروس داشته باشید در صورت تمایل برای پاسخ به سئوالات خود می توانید از مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید و یا با مطرح کردن سئوالات خود در قسمت پرسش و پاسخ در کوتاهترین زمان ممکن به پاسخ سئوالات خود دست یابید.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ایلیا طیبی
سلام و خسته نباشید خدمت شما. من 29 ساله هستم مجرد و فوق لیسانس الکترونیک. با توجه به نیازی که این کشور در زمینه رشته من داره ایا راهی هست که من بتونم به رومانی مهاجرت کنم. میزان دارایی من 250 میلیون هست ممنون میشم راهنامییم کنید /
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. البته باتوجه به رزومه ای که می فرمایید کشورهایی مثل آلمان و اتریش هم می توانید از طریق کار اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاروره رایگان تلفنی دریافت نمایید. موفق باشید.
سام درشی
سلام. خسته نباشید. من 27 سالمه و لیسانس برق هستم. 450 تومن پول دارم. تخصصم در زمینه بورد های صنعتی هست. ایا برای کار در بلاروس می تونم اقدام کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله ، شما با اخذ پیشنهاد کاری از یک کارفرما می توانید ویزای کاری اخذ کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. ولی بعضی کشورها بدون اخذ ویزای کاری می توانید وارد کشور شده و ویزای خد را به کاری تبدیل کنید. رشته شما یکی از رشته های پرطرفدار در کشورهاهی اروپایی نظیر آلمان، اتریش، سوئد می باشد و اگر سابقه کاری بعد از فارغ التحصیلی داشته باشید می توانید با ویزای 6 ماهه وارد کشوری مثل آلمان شوید و با اخذ پیشنهاد شغلی ویزای خود را به کاری تبدیل کنید که تبدیل به اخذ اقامت دائم و پاسپورت می شود. روشهای تحصیلی نیز گزینه خوبی برای مهاجرت شما می باشند، چون با اخذ مدرک دانشگاهی از کشور مقصد می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید که ممکن است نیازی به ارائه مدرک زبان نیز نداشته باشید. پیشنهاد ما به شما دوست عزیز این است که با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در مورد روشهای تحصیلی و کاری مشاوره رایگان دریافت کنید.
مشاوره رایگان