ویزای تحصیلی مجارستان

29 خرداد 1399 بدون نظر

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان، هزینه تحصیل و ویزای همراه دانشجویی، مدارک ویزای تحصیلی مجارستان و سایر نکات در مورد تحصیل دراین کشور در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. مجارستان کشوری در اتحادیه اروپا و عضو شنگن است که برای اکثر افراد به عنوان سکوی پرتاب به کشورهایی مانند اتریش، آلمان، سوئد، سوئیس، هلند و سایر کشورهای سطح بالای اروپا محسوب می شود. هزینه های دانشگاهی ارزان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه و بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها یا کالج های این کشور، سبب محبوبیت مجارستان نزد متقاضیان تحصیل در خارج از کشور شده است. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت مفتخر است که در این راه یاری رسان شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، در یک مشاوره تلفنی رایگان، شرایط خود را مورد ارزیابی قرار دهید. عناوینی که در مقاله پیش رو به آن ها پرداخته شده است، شامل موارد زیر می شود:

 • شرایط عمومی تحصیل در مجارستان
 • اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای تحصیل در مدارس
 • اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی در مجارستان
 • اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
 • اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل دکتری در مجارستان
 • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان
 • هزینه تحصیل در مجارستان و زندگی دانشجویی
 • ویزای تحصیلی مجارستان تحصیل و کار دانشجویی
 • بررسی ویزای همراه دانشجویی مجارستان
 • معرفی دانشگاه های برتر مجارستان
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی مجارستان و وضعیت اقامت و تابعیت
 • سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی مجارستان
 • کلام پایانی در باب ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستانشرایط عمومی تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است و در اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت این کشور، شهر زیبای بوداپست است. مجارستان به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل در همه مقاطع و کم بودن هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اتحادیه ی اروپا، مقصدی بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای مهاجرت محسوب می شود. مدت زمان دوره های تحصیلی لیسانس 3 الی 4 سال، فوق لیسانس 1 الی 2 سال، و دوره ی PhD 3 الی 4 سال است. نظام آموزشی در این کشور، سیستم بولونیا است؛ یعنی مدارک تحصیلی در این کشور مورد تأیید در سایر کشورهای عضو اتحادیه می باشد. تحصیل در اکثر مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی است و کشور مجارستان نسبت به گپ تحصیلی دانشجویان حساسیت زیادی به خرج نمی دهد. پروسه اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان تنها 15 روز به طول می انجامد. در ادامه به بررسی جزئی تر ویزای تحصیلی مجارستان می پردازیم.

ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای تحصیل در مدارس

در مجارستان نیز مانند سایر کشورها، مهد کودک اولین مرحله از سیستم آموزش است. هر کودک بین سه تا شش سال در مجارستان حق دارد در مهد کودک شرکت کند. حضور در مهد کودک از پنج سالگی اجباری است مهد کودک ها با حداکثر چهار ساعت تمرین در روز، کودکان را برای مدرسه آماده می کنند.

کودکان تا 16 سالگی باید در مدارس تحصیل کنند. تحصیل در مقطع ابتدایی هشت سال به طول می انجامد. این دوره 8 ساله به دو سطح تقسیم می شود. دانش آموزان پس از هشت سال تحصیل در مدرسه های ابتدایی،باید حداقل 2 سال در یکی از مدارس متوسطه نیز شرکت کنند. زبان تحصیلی در مدارس، آلمانی و انگلیسی است. پس از تحصیل 8 ساله در مقطع ابتدایی، دانش آموزان می توانند انتخاب کنند که آیا تحصیل در دبیرستان را میخواهند ادامه دهند یا تحصیل در هنرستان را؟ دانش اموزان تا 16 سالگی باید در آموزش پایه شرکت کنند. هزینه تحصیل در مقطع متوسطه رایگان است؛ اما همانطور که ذکر شد برای ورود به مقطع دبیرستان دانش آموزان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند.

هدف از تحصیل درمقاطع دبیرستان، آموزش دقیق تر دانش آموزان و آماده سازی آنها برای دانشگاه است. همچنین مدارس دو زبانه ای نیز وجود دارد که دانش آموزان در هر هفته حداکثر 20 ساعت با یک زبان خارجی صحبت می کنند.

 • مدرسه فنی و حرفه ای 

در مدارس حرفه ای دانش آموزان دارای مدرک تحصیلی دوگانه هستند. دانش آموزان پس از چهار سال مدرسه (که ورودی دانشگاه است) مدرک دیپلم دریافت کرده و به عنوان نیروی کار تخصصی شناخته می شوند. تقریباً یک سوم از دانش آموزان دوره ابتدایی،تحصیل در مدارس فنی حرفه ای را انتخاب می کنند. برای تحصیل در مدارس فنی و حرفه ای، دانش آموزان باید امتحان ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارند. مدارس فنی وحرفه ای در مجارستان به طور متوسط در یک هفته بین 30 تا 32 ساعت برای دانش اموزان کلاس برگزار می کنند. محتوای دوره شامل تقریباً 50-60٪ آموزش عمومی، 30-20٪ تئوری حرفه ای و 20٪ تجربه کاری است.

مدارس فنی حرفه ای در مجارستان به سه نوع تقسیم می شوند:

 • مدرسه آموزش تکنسین (برای رشته های مکانیک، انرژی، بیومکانیک و غیره)
 • مدرسه آموزش نیرو های ماهر (برای رشته های صنعتی، کشاورزی و غیره)
 • مدرسه آموزش حرفه ای میانه (شامل حمل و نقل، خدمات پستی، تجارت، غذا و غیره)

در فهرست زیر نام تعدادی از مدارس بین المللی در مجارستان را مشاهده می کنید:

 

برخی از مدارس بین المللی مجارستان

Britannica International School

American International School of Budapest (AISB)

The British International School, Budapest

Budapest British International Academy

Lycée Francais de Budapest

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی در مجارستان

پروسه تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان بین 3 الی 4 سال به طول می انجامد. لازمه تحصیل در این مقطع، دانش زبان انگلیسی در حد IELTS با نمره ی 6 است. تحصیل در مجارستان در دوره لیسانس در اکثر رشته ها امکان پذیر است. رشته هایی اعم از رشته های مهندسی، علوم اجتماعی، رشته های هنری و. . . برای دانشجویان وجود دارد. تحصیل در رشته های پزشکی نیز برای دانشجویان امکان پذیر است؛ اما باید دوره های پیش نیاز و امادگی را بگذرانند. ارائه مدرک تحصیلی دیپلم و داشتن مدرک زبان IELTS از اصلی ترین مدارک است و سن متقاضی نباید بیشتر از 21 سال باشد. برای تمامی دانشجویان بین المللی در مجارستان، اجازه کارکردن در حین تحصیل به صورت نیمه وقت نیز وجود دارد تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را به دست آورند. عموم دانشجویان در شغل های سبک مانند فروشندگی، خرده فروشی، تجارت، حمل و نقل، گردشگری، املاک و مستغلات، رسانه ها، تبلیغات، خدمات حقوقی، حسابداری، بیمه، مد و غیره مشغول به کار می شوند.

یکی از مهم ترین رشته های تحصیلی که مورد استقبال متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل قرار گرفته است، رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد. تحصیل پزشکی در مجارستان همراه با دوره پیش پزشکی و شرکت در آزمون ورودی بوده و متقاضیان می توانند با شرکت در این دوره ها، علاوه بر تقویت دروس تخصصی آزمون و یادگیری زبان، شانس خود را برای پذیرش پزشکی در دانشگاه های معتبر دیگر کشورهای معتبر اروپایی امتحان کنند. در مقاله زیر، اطلاعات کامل در این زمینه ارائه گردیده است.

ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مجارستان برای دانشجویان بین المللی گزینه ای بسیار ایده آل از بابت هزینه های تحصیل است. فوق لیسانس در مجارستان مانند سایر کشورها، پروسه ای 1 و نیم الی 2 ساله دارد و دانشجویان بین المللی در اکثر رشته ها می توانند ادامه تحصیل دهند. دانشجویان این مقطع تحصیلی مجاز به الحاق همراه نیز می باشند (همسر و فرزند تا 18 سال). عموم دانشجویان بین المللی در مقطع فوق لیسانس اجازه کار تا 25 ساعت در هفته را دارند و همراه وی نیز می تواند با کسب اجازه از اداره مهاجرت، مشغول به کار شود. شرایط اصلی برای تحصیل در این مقطع، ارائه مدرک لیسانس معتبر و داشتن دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 6. 5 است. همانگونه که ذکر شد مجارستان به دلیل داشتن هزینه های کم تحصیل و زندگی و موقعیتی مناسب از لحاظ ورود نسبت به سایر کشورهای عضو شنگن، محبوبیت بسیاری نزد دانشجویان دارد.

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل دکتری در مجارستان

تحصیل در دوره ی PhD در کشور مجارستان برای دانشجویان خارجی امکان پذیر می باشد. این مقطع تحصیلی عموماً بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد. تمام دانشجویان این مقطع در حین تحصیل اجازه کار دارند و می توانند همراه را در کنار خود داشته باشند. دانشجویان متقاضی این مقطع تحصیلی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز دانشگاه مانند رزومه تحصیلی مناسب می باشند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) خدمات ویژه ای را برای اخذ پذیرش دکتری در مقطع دکتری در نظر گرفته است. در این راستا دانشجویان می توانند بدون ارائه مدرک آیلتس و مقالات ISI پذیرش دریافت کرده و پروسه یافتن و تأیید استاد راهنما یا سوپروایزر را به موسسه حقوقی ملک پور برسانند. لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان، ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره مناسب ضروری می باشد.

در جدول زیر اطلاعاتی را در خصوص تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری مشاهده می فرمایید.

 

تحصیلات دکتری در مجارستان - جزئیات اصلی

دانشگاه ها

69

جوایز نوبل

13

قدیمی ترین دانشگاه

دانشگاه پیس(1988)

دانشجویان بین المللی

25،628

طول دوره دکتری

3-5 سال

متوسط ​​هزینه ها

5،000-15،000 یورو

سال تحصیلی

سپتامبر تا جولای

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی پروسه ای تقریباً دشوار است. به طور کلی بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری ارائه می شود. بورسیه از سوی دانشگاه به دانشجویانی اعطا می شود که دارای رزومه ی تحصیلی بسیار خوب اعم از داشتن چندین مقاله ی معتبر ISI، داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره ی حداقل 7، ترجمه و یا تألیف کتاب و به طورکلی سابقه ی علمی پژوهشی خوب هستند. بورسیه ها اغلب تمام هزینه های تحصیل و زندگی فرد را شامل می شوند که به آن فول فاند گفته می شود و یا دانشگاه قسمتی از هزینه های تحصیل دانشجو را می پردازد که به آن فاند گفته می شود. اما همانطور که گفته شد بورسیه تنها برای مقطع دکتری اهدا می شود. در فهرست زیر نام تعدادی از بورسیه تحصیلی مجارستان را مشاهده می کنید:

 

اسامی بورسیه تحصیلی مجارستان

Stipendium Hungaricum

Bilateral State Scholarships

Erasmus+

CEEPUS

EEA Grants Scholarships

 

قطعاً بسیاری از متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل، خواستار اخذ بورسیه تحصیلی این کشور می باشند. مطالعه مقاله مرتبط در این زمینه می تواند اطلاعات مفیدی را به متقاضیان عزیز منتقل کند.

ویزای تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان و زندگی دانشجویی

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به علت پایین بودن شهریه های دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، بسیار مورد توجه دانشجویان است و مقصدی ارزان و مطمئن برای دانشجویان محسوب می شود. پرداخت هزینه های دانشگاه در مجارستان با توجه به دوره تحصیلی و محل تحصیل دانشجو متفاوت است و این هزینه ها باید مورد بررسی قرار گیرد. به طور معمول برای تحصیل در اکثر مقاطع دانشگاهی در مجارستان باید مبلغی بین 5000 الی 14000 یورو را در نظر داشت. اکثر دانشجویانی که هزینه های تحصیل در کشورهای اروپایی برای ایشان زیاد است، کشور مجارستان را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می نمایند. تحصیل در این کشور هزینه های بسیار کمتری دارد و اکثر دانشجویان، مجارستان را به عنوان سکوی پرتاب برای ورود به کشورهایی مانند اتریش، المان، سوئد و. . . قلمداد می کنند. هزینه زندگی در مجارستان نیز بستگی به نوع زندگی هر فرد دارد؛ اما به طور میانگین هزینه سال زندگی در مجارستان بین 6 الی 12 هزار یورو تخمین زده می شود. در جدول زیر به بررسی بعضی اقلام مصرفی در مجارستان می پردازیم:

 

نانام اجناس

قیمت

شیر1 لیتر

220. 57 FT

نان 500 گرم

209. 90 FT

برنج 1 کیلوگرم

300. 62 FT

تخم مرغ 12

491. 69 FT

پنیر1 کیلوگرم

1،735. 97 FT

مرغ 1 کیلوگرم

1،391. 63 FT

1 کیلوگرم گوشت قرمز

2،395. 68 FT

سیب1 کیلوگرم

321. 31 FT

موز1 کیلوگرم

414. 23 FT

پرتقال 1 کیلوگرم

372. 11 FT

گوجه فرنگی 1 کیلوگرم

528. 07 FT

سیب زمینی 1 کیلوگرم

239. 69 FT

پیاز 1 کیلو گرم

253. 84 FT

کاهو 1 سر

257. 56 FT

آب بطری 1. 5 لیتری

105. 83 FT

تاکسی (تعرفه عادی)

700. 00 FT

هزینه برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله

48،600. 10 FT

اینترنت60 مگابیت

4،243. 43 FT

باشگاه ورزشی

10،807. 41 FT

اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر

128،829. 95 FT

اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

95،327. 82 FT

اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

229،332. 57 FT

اجاره آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز

167،258. 01 FT

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را مطالعه نمایید.

ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

ویزای تحصیلی مجاستان تحصیل و کار دانشجویی

مجارستان نیز همانند بسیاری از کشورها به دانشجویان بین المللی خود اجازه کار در حین تحصیل می دهد. تمام دانشجویان برای تأمین هزینه های زندگی خود و یا به دست آوردن تجربه کاری، در طول تحصیل یا تعطیلات تابستانی به طور نیمه وقت مشغول به کار می شوند. بسته به نوع تابعیت دانشجو، ساعات کار و شرایط کار برای وی متفاوت است. دانشجویان تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به علاوه دانشجویان کشورهای نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین، محدودیتی در مورد ساعت کاری ندارند. شهروندان سایر کشورها می توانند در هفته 24 ساعت مشغول به کار باشند. بیشتر مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه ها در مجارستان، دارای دفاتر شغلی هستند که دانشجویان می توانند از طریق آن در خصوص فرصت های شغلی موجود در مجارستان اطلاعات کسب کنند. این دفاتر از طریق بانکهای اطلاعاتی و همچنین مؤسسات کاریابی برای دانشجویانی که به دنبال شغل هستند فرصت های شغلی را ارائه می دهند و در برنامه ریزی و مدیریت شغلی به آنها کمک می کنند. مجارستان در سال گذشته 2019 نرخ بیکاری بسیار کمی داشته است (3. 3 %) که این امر گواه بر مناسب بودن فضای شغلی برای افراد است.

بررسی ویزای همراه دانشجویی مجارستان

دانشجویانی که برای تحصیل به مجارستان مهاجرت می کند این نکته را باید بدانند که می توانند در طی مدت زمان تحصیل، همراه را در کنار خود داشته باشند. منظور از همراه همسر و فرزند تا 18 سال است. دانشجو پس از اخذ کارت اقامت خود می تواند برای الحاق همسر و فرزندان خود، درخواست را به اداره مهاجرت در مجارستان ارائه دهد تا همراهان به او ملحق شوند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از آن بدون اجازه و ذکر منبع دارای منع قانونی و شرعی می باشد. بهتر است دانشجو ابتدا برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام کرده و پس از اخذ کارت اقامت خود، برای الحاق همسر و فرزند خود در خواست دهد تا ریسک ویزا کم شود. پروسه الحاق همراه به شخص اصلی بین 3 الی 4 ماه زمان می برد و همراه شخص در مجارستان می تواند اجازه کار را از اداره مهاجرت این کشور درخواست کند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) محصولی را به تدریس استاد ملک پور تهیه کرده است که در آن به شرح تمامی نکات و قوانین مهاجرتی کشورهای برتر پرداخته است. کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول و تهیه آن از طریق لینک زیر امکان پذیر است.

ویزای تحصیلی مجارستان

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

معرفی دانشگاه های برتر مجارستان

همانطور که گفته شد کشور مجارستان مقصدی ایده آل برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. سطح علمی بالا، هزینه های مناسب تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا، این کشور را به سکوی پرتاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. در جدول زیر نام دانشگاه های برتر کشور مجارستان را خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم.

 

رنکینگ در مجارستان

رنکینگ جهانی

نام دانشگاه

1

470

University of Szeged

2

601-650

University of Debrecen

3

701-750

Eötvös Loránd

3

701-750

University of Pécs

4

801-1000

Budapest University of Technology and Economics

4

801-1000

Corvinus University of Budapest

 

اگر بخواهیم مزایای تحصیل در کشور مجارستان را در حالت کلی بیان کنیم باید این نکات را یاد آوری کرد:

 • دانشگاه های مجارستان تحصیلات را با کیفیت بالا و با هزینه شهریه مناسب ارائه می دهند.
 • مجارستان کشوری مدرن و ایمن است، اما پایین ترین هزینه زندگی در اروپا را دارد.
 • مجارستان یک کشور متنوع و چندفرهنگی است و تجربیات سرگرم کننده زیادی برای دانشجویان خارجی دارد.
 • در مجارستان 66 موسسه آموزش عالی وجود دارد؛ از دانشگاه های کوچک علوم کاربردی گرفته تا دانشگاه های برتر تحقیقاتی.
 • بیش از 35 موسسه آموزش عالی در مجارستان، برنامه های دانشگاهی را به زبان های خارجی ارائه می دهند.
 • مجارستان مفتخر است که در بین 20 کشور برتر دنیا با بیشترین تعداد برندگان جایزه نوبل قرار دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

یکی از مهم ترین مراحل مهاجرت تحصیلی، اطلاع از مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا و پذیرش است. در فهرست زیر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را خدمت شما بزرگوران ارائه کرده ایم:

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدرک دیپلم و سایر مدارک مقاطع تحصیلی
 • نامه تمکن مالی (پرینت حساب)
 • مدرک دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 به بالا
 • نامه پذیرش از دانشگاه

زمان درخواست برای اخذ پذیرش تحصیلی، اکتبر و فوریه هر سال می باشد.

ویزای تحصیلی مجاستان موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجوی محصل در مجارستان پس از اتمام دوره تحصیلی خود می تواند اجازه اقامت پس از تحصیل را برای ورود به بازار کار مجارستان از اداره مهاجرت این کشور دریافت کند. دانشجو باید حداقل 15 روز قبل از اتمام دوره تحصیل، درخواست خود را مبنی بر اقامت پس از تحصیل در مجارستان به اداره مهاجرت ارائه دهد. این مجوز به دانشجو اجازه می دهد که تا 9 ماه پس از تحصیل در مجارستان بماند و جست وجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را انجام دهد. افرادی که موفق به پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود می شوند، نوع اقامت و تایپ ویزای آنها از تحصیلی به کاری تغییر کرده و با پرداخت بیمه و مالیات می توانند اقامت خود را تبدیل به دائم کنند. در واقع شما با تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری، مقدمات اخذ اقامت دائم مجارستان و اتحادیه اروپا را فراهم خواهید نمود.

در نمودار زیر نرخ بیکاری مجارستان را مشاهده می نمایید که در سال گذشته 3. 3% بوده است. این میزان نشان دهنده پایین بودن بیکاری و وسیع بودن بازار کار در این کشور است و شما پس از اتمام تحصیل خود می توانید با شانس و اقبال بیشتری کار مورد نظر خود را در این کشور بیابید.

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجاستان و وضعیت اقامت و تابعیت

مهاجرت از طریق تحصیل به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت نمی شود. برای تبدیل ویزای موقت تحصیلی به اقامت دائم، باید در این کشور مشغول به کار شد. کشورهای اروپایی به دانشجویان بین المللی بعد از اتمام تحصیل فرصتی 6 ماهه الی 1 ساله می دهند تا دانشجو شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد. در این صورت فارغ التحصیلان با کار درمجارستان و پرداخت بیمه و مالیات می توانند اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. پس از 5 سال کار در مجارستان، فرد اقامت دائم گرفته و مجموعاً پس از 8 سال می تواند برای تابعیت و اخذ پاسپورت مجارستان درخواست دهد. در تصویر زیر قدرت پاسپورت کشور مجارستان را مشاهده می کنید. دارندگان پاسپورت مجارستان می توانند به 123 کشور بدون ویزا ورود کنند؛ برای ورود به 46 کشور باید در بدو ورود ویزا دریافت کرده وبرای ورود به 23 کشور نیز باید از قبل ویزا دریافت کنند.

ویزای تحصیلی مجارستان

سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی مجارستان

✅ مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چیست؟

سطح پایین هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان و در عین حال کیفیت بالای آموزش در این کشور، از جمله مزایای تحصیل در مجارستان است. همچنین با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، بستر برای مهاجرت و ادامه زندگی در کشورهای برتر اروپایی مانند اتریش و آلمان فراهم می شود.

✅ آیا با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می توان اقامت و پاسپورت مجارستان را دریافت کرد؟

بله؛ در صورت یافتن کار و دریافت پیشنهاد شغلی پس از تحصیل در مجارستان می توان ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری مجارستان تبدیل کرده و با 5 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات در این کشور، اقامت دائم مجارستان را دریافت کرد.

✅ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان چیست؟

دانشجویان واجد شرایط با رزومه تحصیلی عالی و مدرک زبان آیلتس نمره بالا می توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکتری اقدام نمایند.

✅ هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان چه مقدار است؟

برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی مجارستان می توان میانگین هزینه 5 الی 14 هزار یورو و برای هزینه زندگی در این کشور سالیانه 6 الی 12 هزار یورو تخمین زد.

 

_____________کلام پایانی در باب ویزای تحصیلی مجارستان_____________

ویزای تحصیلی مجارستان، هزینه تحصیل و ویزای همراه دانشجویی در مجارستان، بورسیه تحصیلی مجارستان، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و بسیاری از نکات و موارد دیگر در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کشور مجارستان به دلیل هزینه های پایین تحصیل در مقاطع دانشگاهی و در عین حال بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها، مقصدی بسیار مناسب و مورد پسند دانشجویان است. همچنین این کشور به منزله پلی برای مهاجرت به کشورهای دیگر اعم از سوئیس، اتریش، آلمان و. . . قلمداد می شود. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن سابقه کاری بیش از 15 سال در زمینه های مهاجرتی به کشورهای سطح بالای جهان می تواند یاری رسان شما عزیزان در این زمینه باشد. شما می توانید با عضویت در فضاهای مجازی موسسه اعم از تلگرام، اینستاگرام،توئیتر، یوتیوب و... از اطلاعات به روز در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. همچنین در صورت تماس با موسسه حقوقی ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، درخواست شما برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت می شود. ضمن اینکه می توانید نظرات و سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" در پایان مقاله مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان به آنها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان