مهاجرت پزشکان به آمریکا

23 خرداد 1400 بدون نظر

این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل و شرایط معادل سازی به شما ارائه می دهد. مهاجرت پزشکان به آمریکا یکی از انواع روش های مهاجرت از میان مشاغل مختلف است که نیاز به بررسی و مطالعه بیشتری دارد، چرا که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی جهت تحصیل و کار در کشورهای خارجی می بایست مدارک درسی خود را معادل سازی کنند و بعد از گذران دوره های معادل سازی و قبولی در آزمون می توانند آزادانه به تحصیل و کار بپردازند. ایالات متحده به افرادی که تابعیت خارجی دارند و دارای تجربه کار و تحصیل به عنوان یک پزشک هستند اجازه می دهد تا از چند طریق به ایالات متحده مهاجرت کنند. پزشکان متقاضی جهت کار در ایالات متحده می بایست از رشته پزشکی فارغ التحصیل شده باشند و آزمون عملی را نیز پشت سر گذاشته باشند. متقاضیان مهاجرت پزشکان به آمریکا و طبابت می بایست مجوز مورد نظر را دریافت کرده و سپس بدون محدودیت به کار خود مشغول شوند. همراه گرامی جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر در مورد معادل سازی مدرک پزشکان در آمریکا و دیگر موارد مربوط به مهاجرت به آمریکا یا دیگر کشورها می توانید به وب سایت مؤسسه ملک پور (MIE اتریش) مراجعه نمایید و انواع مقالاتی را که در این زمینه وجود دارد مطالعه نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از شرایط مهاجرتی خود با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

 • مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق کار
 • رشته های مورد قبول جهت معادل سازی مدرک تحصیلی در کشور آمریکا
 • مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق تحصیل
 • روند معادل سازی مدارک پزشکی در آمریکا
 • هزینه های مهاجرت پزشکان به آمریکا
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در آمریکا
 • شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در آمریکا
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به آمریکا
 • شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در آمریکا
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به آمریکا
 • سوالات متداول راجع به مهاجرت پزشکان به آمریکا
 • سخن پایانی درباره مهاجرت پزشکان به آمریکا

راه های مهاجرت پزشکان در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

تحصیل در مدارس کانادا

 

مهاجرت پزشکان به آمریکا

مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق کار

بعضی از فارغ التحصیلان رشته پزشکی تمایل دارند پس از اتمام زمان تحصیل و اخذ مدرک تحصیلی خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند و در کشور مقصد مشغول به کار شوند. پزشکان ایرانی که قصد دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند، می توانند از طریق دریافت ویزای کار به کشورهایی که نیاز به نیروی پزشک دارند و یا جهت ادامه تحصیل به کشورهای مورد نظر مهاجرت کنند. به دلیل تفاوت در روش های پزشکی و تفاوت در برقراری ارتباط با بیمار در کشورهای مختلف، فارغ التحصیلان رشته پزشکی می بایست برای کار، مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کنند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه راه های مهاجرت پزشکان

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه راه های مهاجرت پزشکان

 

معادل سازی عبارتست از دوره هایی که متقاضیان می بایست جهت همگام سازی مدارک پزشکی خود در آن شرکت کنند و پس از به دست آوردن نمره مناسب در آزمون می توانند به طبابت در کشور مقصد اقدام کنند. پزشکان از جمله افرادی هستند که به صورت مستقیم با مردم از اقشار مختلف در ارتباط هستند، در نتیجه توانایی برقرار کردن ارتباط، آشنایی با فرهنگ و تسلط به زبان رسمی کشور مقصد بسیار مهم می باشد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه معادلسازی مدرک پزشکان

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه معادلسازی مدرک پزشکان

رشته های مورد قبول جهت معادل سازی مدرک تحصیلی در کشور آمریکا

به دلیل اینکه کشور آمریکا دارای دانشگاه های معتبری است، متقاضیان بی شماری علاقمند به تحصیل در آمریکا می باشند. تحصیل در آمریکا در میان پزشکان و دندانپزشکان بسیار محبوب می باشد. جدا از امکانات تحصیلی که در کشور آمریکا وجود دارد به دلیل بالا بودن میزان حقوق و درآمد، دندانپزشکان و پزشکان زیادی علاقه مند به کار در آمریکا هستند. آمریکا نیز به این گروه از پزشکان اجازه معادل سازی و همگام سازی مدارک تحصیلی خود را می دهد تا بتوانند از طریق آن به ادامه تحصیل یا طبابت در آمریکا بپردازند. متقاضیان مهاجرت پزشکان به آمریکا با داشتن مدرک تحصیلی خود در یکی از رشته های علوم پایه می توانند در آزمون معادل سازی شرکت کنند و با کسب قبولی در آزمون معادل سازی مدرک پزشکان در آمریکا، مشغول به کار شوند.

مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری روش مناسبی برای بالا بردن سطح درآمد افراد می باشد. متقاضیان با سرمایه گذاری می توانند بازنشستگی خود را تأمین کنند. سرمایه گذاری می تواند باعث رشد میزان ثروت افراد شود. با این وجود سرمایه گذاری ریسک هایی برای سرمایه گذاران نیز دارد از این رو متقاضیان می بایست قبل از سرمایه گذاری با موکلین خبره در امر مهاجرت مشورت کنند. متقاضیان سرمایه گذاری در ایالات متحده می توانند از حمایت های آمریکا بهره مند شوند. سرمایه گذاری در ایالات متحده مزایای بسیاری دارد چرا که آمریکا با بیش از 300 میلیون جمعیت و بزرگترین اقتصاد جهان یکی از مهمترین بازارها برای شرکت ها می باشد. پزشکان این امکان را دارند که از طریق سرمایه گذاری به آمریکا مهاجرت کنند. پزشکان با داشتن شرایط لازم و داشتن تمکن مالی بالا می توانند جهت سرمایه گذاری در آمریکا اقدام کنند. در ادامه بهترین سرمایه گذاری هایی که متقاضیان می توانند از طریق آن مهاجرت کنند آورده شده است:

 • کارآفرینی: مشاغل کوچک، استارت آپ، شرکت های بزرگ و اجتماعی
 • ثبت شرکت: با حداقل سرمایه گذاری 900 هزار دلار و ایجاد 10 شغل

افراد غیر مقیم آمریکا که تمایل دارند پول خود را از ایالت متحده خارج کنند مسائلی مربوط به پرداخت مالیات بر درآمد را باید طی کنند. افتتاح حساب بانکی در آمریکا از دیگر مشکلات افراد غیر مقیم آمریکا می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در آمریکا مجبور به رعایت قوانین مالیاتی، قانونی و اقتصادی ایالات متحده می باشند. ثبت شرکت در آمریکا از دلایلی است که گرفتن گرین کارت آمریکا را آسان تر می کند. متقاضیان کارآفرینی در آمریکا می توانند با حداقل 900 هزار دلار سرمایه به همراه هزینه های جانبی و ایجاد 10 شغل می توانند اقامت دائم آمریکا را اخذ کنند. از طریق این برنامه همسر و فرزندان زیر 21 سال نیز می توانند به آمریکا مهاجرت کنند. مدت زمانی که طول می کشد تا متقاضیان از رو کارآفرینی در آمریکا اقامت را دریافت کنن 1 الی تا 1.5 می باشد.

مهاجرت پزشکان به آمریکا از طریق تحصیل

گروهی از پزشکان هستند که تمایل دارند از طریق تحصیل به خارج از کشور اقدام کنند. پزشکانی که قصد دارند ادامه تحصیل بدهند، جهت دریافت تخصص خود می بایست ابتدا مدارک خود را از طریق کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) اعتبار سنجی کنند، پس از صدور گواهینامه می بایست یک برنامه آموزش اقامت معتبر را در ایالات متحده یا کانادا به پایان برسانند. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. این روند حداقل 3 سال طول می کشد. متقاضیان فارغ از آموزش هایی که در خارج از ایالات متحده دیده اند، می بایست یک دوره به عنوان دستیار پزشک کار کنند و سپس جهت تحصیلات تکمیلی اقدام نمایند. فارغ التحصیلان بر اساس قصد و هدفشان از مهاجرت و انتخاب کشوری که می خواهند مهاجرت کنند می بایست درخواست مجوز بدهند. صدور مجوز دولت در ایالت های مختلف دارای شرایط متفاوتی می باشد.

تحصیل در ترکیه

تحصیل پزشکی در آمریکا

روند معادل سازی مدارک پزشکی در آمریکا

پزشکان می توانند با معادل سازی مدارک خود از طریق تحصیل یا کار به آمریکا مهاجرت نمایند. معادل سازی مدارک پزشکان در 3 مرحله انجام می شود. در مرحله اول فارغ التحصیلان از نظر اطلاعاتی همچون اطلاعات علوم پایه ای پزشکی مورد سنجش و آزمون قرار می گیرند. مرحله دوم خود، شامل دو آزمون می باشد و در مرحله سوم مربوط به آزمون نهایی است که سوالاتی در زمینه مدیریت شرایط بیماران از ابتدا تا زمان بهبود و یافتن سلامتی کامل پرسیده می شود. همراهان گرامی بهتر است قبل از هرگونه اقدام به مهاجرت با وکلای خبره مشورت کنید تا بتوانید از خطرات احتمالی و ضررهای ممکن و سوءاستفاده افراد سودجو جلوگیری کنید. هفت مرحله برای تبدیل شدن به یک دکتر مجاز در ایالات متحده در زیر آورده شده است:

 • متقاضی می بایست در فهرست آموزش پزشکی بین المللی، بنیاد پیشرفت تحقیقات پزشکی بین المللی باشد.
 • دریافت گواهی
 • قبولی در امتحان USMLE
 • درخواست اقامت
 • اخذ اقامت
 • قبولی در آزمون
 • مراجعه به هیأت پزشکی دولتی
 • دریافت مجوز تمرین پزشکی

هزینه های مهاجرت پزشکان به آمریکا

بحث هزینه های زندگی در امر مهاجرت بحثی بسیار مهم می باشد. بسیاری از افرادی که اقدام به مهاجرت می کنند از هزینه های زندگی در کشور مقصد بی اطلاع هستند. مهاجرت پزشکان به آمریکا نیز نیازمند داشتن اطلاعاتی در مورد هزینه های زندگی است. هزینه های زندگی شهرهای مختلف، در کشورهای بزرگ متفاوت می باشد. هزینه های زندگی در آمریکا در ایالت های مختلف متفاوت می باشد. در ادامه در جداولی هزینه زندگی در آمریکا آورده شده است.

 

 • رستوران:

موارد

مبلغ به یورو

وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

15.00

وعده غذایی(2 نفره)

58.00

نوشابه(1 بطری)

1.90

آب(بطری 0.33 لیتری)

1.53

کاپوچینو

4.27

 

 • هزینه خریدهای فروشگاهی:

موارد

مبلغ به یورو

شیر(1لیتر)

0.85

قرص نان سفید تازه(500 گرم)

2.71

برنج(1کیلوگرم)

4.00

تخم مرغ(12عدد)

2.31

پنیر محلی(1کیلوگرم)

11.02

 

 • هزینه حمل و نقل:

موارد

مبلغ به یورو

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی

2.25

شروع تاکسی(تعرفه عادی)

68.50

تاکسی 1 کیلومتر(تعرفه عادی)

3.25

بنزین(1لیتر)

0.67

 

 • هزینه اجاره مسکن:

موارد

مبلغ به یورو

آپارتمان(1 خوابه) در مرکز شهر

1.342.85

آپارتمان(1 خوابه) بیرون شهر

1.082.10

آپارتمان(3 خوابه) در مرکز شهر

2.154.75

آپارتمان(3 خوابه) بیرون شهر

1.723.55

 

 • هزینه خرید مسکن:

موارد

مبلغ به یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

3.541.82

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

2.124.40

تحصیل در ترکیه

هزینه زندگی در آمریکا

میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در آمریکا

عموم مردم فرض می کنند که پزشکان افراد ثروتمندی هستند. زیرا شغل پزشکی یک شغل معتبر محسوب می شود و نیاز به سخت کوشی و آموزش فراوان دارد. با این حال درآمد خوب داشتن با ثروتمند بودن متفاوت می باشد. حقوق و دستمزد پزشکان میان مشاغل مختلف به شدت متفاوت می باشد. حقوق پزشکان و پرستاران شامل حمل و نقل، مسکن و سایر مزایا می باشد. پزشکانی که در ایالات متحده مشغول به کار هستند معمولاً سالانه حدود 223.000 دلار درآمد کسب می کنند. حداکثر حقوق پزشکان در آمریکا 376.000 و حداقل درآمد پزشکان 81.800 دلار می باشد. یکی از عوامل مهم در تعیین سطح حقوق افراد میزان تجربه کاری آنها می باشد. با بالا رفتن سطح تجربه افراد دستمزد بالاتری نیز کسب می کنند. بالاترین متوسط حقوق پزشکان در سال 2020 بر اساس تخصص در زیر آورده شده است:

 • ارتوپد 511.000 دلار
 • جراحی پلاستیک 479.000 دلار
 • گوش و حلق و بینی 455.000 دلار
 • قلب و عروق 438.000 دلار
 • رادیولوژی 427.000 دلار

متوسط حقوق پرستاران در آمریکا 28.91 دلار در ساعت و 11.250 دلار اضافه کاری در سال است. در جدول زیر ارتباط میان حقوق و دستمزد پرستاران و سال های تجربه کاری آن ها آورده شده است:

 

سال های تجربه

دستمزد یک ساعت

کمتر از 1 سال

26.13

1تا2سال

28.09

3تا5سال

29.48

6تا9سال

30.54

بیش از 10سال

34.15

شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در آمریکا

یکی از خواسته ها و نگرانی های متقاضیانی که به جهت تحصیل، کار یا سرمایه گذاری مهاجرت می کنند، همراه داشتن خانواده در کشور مقصد می باشد. بعد از تصمیم به مهاجرت این نگرانی همراه افراد است که آیا امکان بردن همراه را دارند؟ ویزای الحاق خانواده به همسر و فرزندان وابسته و فرزندان زیر 18 سال اجازه داده می شود که بتوانند به شخص اصلی که مهاجرت کرده است بیپوندند. پزشکانی که از طریق ادامه تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری به آمریکا مهاجرت می کنند، می توانند بعد از اخذ اقامت تحصیلی یا کاری خودشان و با گذشت 1 الی 2 ماه درخواست الحاق خانواده در آمریکا را بدهند و سپس همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با خود همراه داشته باشند. والدین، خواهر و برادر از طریق ویزای همراه اجازه ورود را نمی توانند اخذ کنند. مدت زمان ویزای همراه تا مدت زمان دانشجویی و مدت زمان قرارداد کاری فرد اصلی اعتبار دارد. فرد می بایست برای همراه بردن خانواده خود تمکن مالی ارائه بدهد.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای همراه:

 • تمکن مالی
 • شناسنامه فرزند(برای فرزند زیر 18 سال)
 • سند ازدواج
 • اگر ازدواجشان قانونی ثبت نشده باشد باید مدارکی برای اثبات زندگی مشترکشان ارائه دهند و ثابت کنند به مدت حداقل 2 سال زندگی مشترک داشته اند.
 • کپی شناسنامه

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به آمریکا

کلیه فارغ التحصیلان پزشکی که می خواهند وارد شورای تأیید اعتبار برای تحصیلات شوند می بایست توسط کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ACGME) تأیید شوند و همچنین نیاز به قبولی در امتحاناتی دارند که صلاحیت دریافت مجوز را دریافت کنند. از مدارک مورد نیاز جهت معادل سازی پزشکان می توان به داشتن مدارک تحصیلی اشاره کرد.

شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در آمریکا

در این مقاله به شرایط مهاجرت پزشکان از ایران جهت تحصیل، کار و سرمایه گذاری پرداختیم. همانطور که گفته شد پزشکان جهت مهاجرت به آمریکا می بایست مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کنند. متقاضیان می بایست آزمون USMIE را پشت سر گذاشته و در این آزمون نمره قبولی را اخذ کنند. بعد از موفقیت در این آزمون می توانند در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند. روند اخذ اقامت دائم آمریکا پیچیده است. چندین روش وجود دارد که از طریق آن ها یک تبعه خارجی می تواند مقیم ایالات متحده شود. اقامت از طریق استخدام نیاز به بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل هر یک از موارد با توجه به موقعیت فرد و سابقه مهاجرت شهروند خارجی، اعتبار علمی، تجربه حرفه ای، حضور در جامعه دانشگاهی، تخصص بین المللی می باشد. ایالات متحده به صراحت دانشجویان بین المللی را از تلاش برای گرفتن گرین کارت منع نمی کند. متقاضیان اخذ گرین کارت آمریکا می بایست دارای شرایط زیر باشند:

 • استادان و محققان برجسته
 • افرادی که توانایی خارق العاده ای در هنر، علوم، تجارت، دو میدانی یا آموزش و پرورش دارند.
 • مدیران اجرایی که طی 3 سال گذشته در شعبه خارجی یک شرکت آمریکایی کار کرده اند.
 • در زمینه تخصص خود شغلی پیدا کنند.

پزشکانی که از طریق سرمایه گذاری و با پرداخت 500 دلار به آمریکا مهاجرت می کنند و برای 10 نفر ایجاد شغل دائمی ایجاد کنند می توانند در خواست گرین کارت آمریکا را داشته باشند.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به آمریکا

گاهی افراد تمامی پول و سرمایه خود را هزینه می کنند تا به داشتن زندگی عالی و اخذ اقامت کشور مقصد برسند. دارایی افراد ممکن است حاصل سال ها تلاش و کار کردن باشد. و تصمیم افراد هنگام مهاجرت تاثیر مهمی می تواند در آینده افراد داشته باشد. تمامی افرادی که قصد مهاجرت دارند قصدشان رسیدن به زندگی بهتر از کشور مادر است. اما این که افراد تصمیم بگیرند به چه کشوری و از چه راهی مهاجرت کنند بسیار مهم است که می بایست افراد قبل از مهاجرت مورد تحقیق و بررسی قرار دهند. مؤسسه حقوقی ملک پور با حدود 20 سال سابقه درخشان و فعالیت تخصصی در زمینه مهاجرت می توانند شما را برای رسیدن به بهترین مقصد راهنمایی کند، بهترین راه برای کسب اطلاعات تماس با مشاورین خبره مؤسسه ملک پور و نیز شرکت در وبینارهای مختلف مؤسسه است. رساندن شما به سطح بالا از اطلاعات به روز مهاجرتی و پاسخ دهی به سئوالات مهاجرتی و رفع نیاز های شما هدف این مجموعه است. همراه گرامی می توانید با پرونده ویزاهای مؤسسه ملک پور را مشاهده نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها

جهت اخذ هرگونه راهنمایی در زمینه مهاجرت پزشکان به آمریکا و به طور کلی هر گونه راهنمایی درباره راه درست مهاجرت می توانید از طریق مشاوره رایگان با مشاورین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به صورت کاملاً رایگان اطلاعات کسب کنید. همراه گرامی همچنین محصولی بسیار عالی در مؤسسه حقوقی ملک پور به نام راهنمای گام به گام اخذ اقامت وجود دارد، در این پکیج اطلاعات لازم درخصوص مهاجرت توضیح داده شده است. این مجموعه بسیار ارزشمند می تواند اطلاعات مفیدی به شما در زمینه مهاجرت بدهد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به مهاجرت پزشکان به آمریکا

✅ میانگین درآمد پزشکان در آمریکا چقدر است؟

پزشکان معمولاً در آمریکا سالانه حدود 223.000 دلار درآمد کسب می کنند.

✅ مهاجرت پزشکان به آمریکا از چه طریق امکان پذیر است؟

مهاجرت پزشکان از ایران از طریق کار به معادل سازی مدارک و داشتن کارفرما امکان پذیر است.

✅ آیا پزشکان می توانند خانواده خود را با خود همراه داشته باشند؟

بله همسر و فرزندان تا زیر 21 سال می توانند از طریق ویزای همراه به فرد اصلی بپیوندند.

✅ ادامه تحصیل پزشکان در آمریکا به چه صورت است؟

پزشکانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند ابتدا می بایست مدارک خود را معادل سازی کنند.


_____________________سخن پایانی درباره مهاجرت پزشکان به آمریکا_____________________

در این مقاله به صورت علمی و تخصصی شرایط مهاجرت پزشکان به آمریکا مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. در این مقاله گفتیم پزشکان و دندانپزشکان برای ادامه تحصیل و کار در کشورهای خارجی می بایست مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کنند و بعد از قبول شدن در آزمون و کسب امتیازات مناسب، اجازه دارند به صورت آزادانه در آمریکا طبابت کنند و یا به تحصیل خود ادامه دهند. در این مقاله به صورت مفصل در مورد مهاجرت پزشکان به آمریکا، میزان حقوق پزشکان و هزینه های زندگی در آمریکا صحبت شد. پزشکان در آمریکا به صورت میانگین حدود 22.3000 دلار در سال درآمد کسب می کنند. همراهان گرامی لطفاً جهت بالا بردن سطح دانش خود از مهاجرت می توانید مقالات مختلف در وب سایت مؤسسه ملک پور را مطالعه نمایید. همچنین از طریق تماس تلفنی با مشاورین خبره مؤسسه ملک پور با داشتن مشاوره تلفنی رایگان از شرایط مناسب مهاجرت خود مطلع شوید. به شما پیشنهاد می شود مقاله مهاجرت پزشکان به سوئد را مطالعه نمایید. لطفاً سوالات، پیشنهادات و نظرات خود را در انتهای مقاله در بخش ثبت پرسش، ثبت و ارسال نمایید تا در اولین فرصت به سوالاتتان پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش