مهاجرت به پرتغال

20 مهر 1399 1 نظر

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال، تجربه زندگی در پرتغال و مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال در این مقاله که پیش روی شما عزیزان است مورد بحث و برسی علمی قرار خواهد گرفت. برای مهاجرت به کشور پرتغال چه کارهایی را باید انجام داد؟ مؤسسه حقوقی ملک پور برای مهاجرت به این کشور چه خدماتی را ارائه می نماید؟ آیا مهاجرت به کشور پرتغال از راه تحصیل و کار امکان پذیر است؟ آیا امکان دریافت اقامت و تابعیت کشور پرتغال امکان پذیر است ؟ در این مقاله سعی نموده ایم که به این قبیل سئوالات شما پاسخ صحیح و قانونی بدهیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به پرتغال و دریافت اطلاعات مربوط به زندگی در این کشور می توانید با مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس بگیرید واز مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین این مؤسسه بهره مند شوید. در ادامه مقاله به بررسی عناوین زیر می پردازیم:

 • مهاجرت به پرتغال و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 • مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
 • مهاجرت به پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به پرتغال برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به پرتغال و هزینه های زندگی در پرتغال
 • مهاجرت به پرتغال و اخذ تابعیت پرتغال
 • سئولات متداول در زمینه مهاجرت به پرتغال
 • مهاجرت به پرتغال و سخن پایانی

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال و شرایط عمومی آن

برای مهاجرت به پرتغال ابتدا می بایست اطلاعات عمومی مربوط به این کشور را به دست آوریم. جمهوری پرتغال کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است، پایتخت این کشور لیسبون و از جمله شهر های مهم این کشور می توان به پورتو، براگا، لیرا، ستوبال و فارو اشاره کرد. جمعیت کشور پرتغال نزدیک به 11 میلیون نفر و به دلیل حضور در اتحادیه اروپا واحد پول آن یورو است و زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی است.

 

فایل تصویری موسسه ملکپور در زمینه مهاجرت به پرتغال

فایل صوتی موسسه ملکپور در زمینه مهاجرت به پرتغال

 

امروزه پرتغال از جمله کشور های توسعه یافته اروپا به شمار می آید که از جمله صنایع بزرگ و مطرح این کشور می توان از شراب سازی، ماهی ساردین، مصنوعات چوب‌پنبه‌ای، صنایع غذایی، خودرو سازی و... است. دریانوری از جمله صنایع کاری این کشور است، چرا که با توجه به مجاورت با اقیانوس اطلس این کشور توانسته است در صنعت توریسم هم به پیشرفت های قابل مشاهده ای دست یابد.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق کار به این کشور را دارند و خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند می بایست از این کشور یک پیشنهاد شغلی (job offer) از یک کارفرمای پرتغالی داشته باشند. پروسه به کار رسیدن در کشور پرتغال پروسه ای نسبتا سخت است، چرا که نرخ بیکاری کشور پرتغال نزدیک به 8 درصد می باشد و در این نرخ در مقایسه با کشور های برتر قاره اروپا همچون آلمان و اتریش، که نرخ بیکاری زیر 5 درصد دارند و به دنبال نیروی کار هستند نرخ بالایی است.

مهاجرت به پرتغال

افرادی که از طریق پیشنهاد شغلی به این کشور وارد می شوند اکثرا در مشاغل و صنایعی چون صنایع خودرو سازی به خصوص خودرو های سنگین مانند کامیون و اتوبوس، هواپیما سازی، صنعت مد، صنایع فرهنگی، بهداشت، عمران و کشاورزی مشغول به کار می شوند. اشخاصی که ویزای کار در پرتغال را دریافت می کنند به صورت سال به سال اقامت کاری آنها تمدید می گردد و پس از پنج سال این اقامت کاری تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. پس از گذشت یک سال از اخد اقامت دائم کشور پرتغال شخص می تواند درخواست پاسپورت کشور پرتغال را داشته باشد. اما با توجه به شرایط سخت دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور پیشنهاد می شود اگر قصد مهاجرت از طریق کار را دارید از طریق ویزاهای جست و جوی کار در کشور هایی که به دنبال جذب نیروی کار هستند همانند آلمان و اتریش اقدام نمایید از طریق لینک های زیر می توانید اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید.

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

برای مهاجرت به پرتغال و تحصیل در این کشور افراد باید به زبان پرتغالی یا انگلیسی مسلط باشند. تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی این کشور به زبان پرتغالی تقریبا رایگان است، ولی دانشگاه ها و مدارس بین المللی کشور پرتغال شامل هزینه است. در ادامه می توانید میزان هزینه ها برای تحصیل در مقاطع مختلف کشور پرتغال را مشاهده نمایید. تحصیل در مقطع کارشناسی و دکتری هم به همین ترتیب است و به دو زبان پرتغالی و انگلیسی امکان پذیر است و به مدت 3 الی 4 سال به طول خواهد انجامید. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال به طول می انجامد. رشته های عمده ای که در کشور پرتغال و دانشگاه های آن بسیار مورد استقبال است رشته های بیزینس و کسب وکار، کامپیوتر و ای تی، هنر، علوم اجتماعی و... است. برخی از دانشگاه های پرتغال به دانشجویانی که توانایی های تحصیلی بالایی دارند بورس تعلق می گیرد. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه پورتو، دانشگاه لیسبون برای رشته MBA و... است. در جدول زیر می توانید نرخ شهریه مقاطع تحصیلی کشور پرتغال را مشاهده نمایید:

 

مقطع تحصیلی

هزینه ها

زبان مورد نیاز

مدارس دولتی

رایگان

پرتغالی

مدارس بین المللی

10000 الی 12000 یورو

انگلیسی

کارشناسی در دانشگاه های دولتی

رایگان

پرتغالی

کارشناسی دانشگاه های بین المللی

3000 الی 8000 یورو

انگلیسی

کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی

رایگان

پرتغالی

کارشناسی ارشد دانشگاه های بین المللی

1500 الی 2000 یورو

انگلیسی

دکتری در دانشگاه های دولتی

 رایگان

پرتغالی

دکتری در دانشگاه های بین المللی

6000 الی 15000 یورو

انگلیسی

مهاجرت به پرتغال

تحصیل در پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

افرادی که از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت به پرتغال را دارند باید موارد متعددی را مورد بررسی قرار بدهند. از جمله این موارد عبارتند از: میزان رشد اقتصادی، میزان احترام حقوقی به قراردادهاییست که یک طرف آن تبعه خارجی است، نظام حقوقی، نظام مالیاتی و... . کشور پرتغال از جمله کشور هاییست که در سالیان اخیر پیشرفت فراوانی داشته است. این کشور بستر سرمایه گذاری افراد خارجی را از طرق مختلف نظیر خرید ملک و خودحمایتی فراهم کرده است. از جمله ویژگی های دولت پرتغال که موجب جذب سرمایه گذاران خارجی شده است به قرار زیر است:

 • کاهش نرخ مالیات
 • معافیت ده ساله از مالیات بر درآمد
 • معافیت مالیات تمبر

خرید ملک و خودحمایتی پرتغال، دو روش برتر سرمایه گذاری در این کشور هستند که دریافت اقامت را نیز در پی خواهند داشت. در روش خودحمایتی، شما بدون اینکه نیاز باشد مبلغی به دولت پرتغال بپردازید، تنها با نشان دادن تمکن مالی به میزان 9000 یورو برای نفر اصلی و 4500 یورو برای نفر دوم، و صرف مقداری هزینه جانبی به اقامت پرتغال برسید. در این روش شما برخلاف کشورهای اتریش، فرانسه، یونان و اسپانیا اجازه کار نیز خواهید داشت.نکته قابل ذکر دیگر این است که شرایط سرمایه گذاری در پرتغال بسیار مساعد است و امکان افتتاح حساب بانکی در این کشور برای ایرانیان وجود دارد؛ این در حالیست که در بسیاری از کشورها از جمله آلمان، با توجه به شرایط کنونی سیاسی ایران و روابط بین الملل، باز کردن حساب برای ایرانیان راحت یا امکان پذیر نمی باشد.

مهاجرت به پرتغال
 

همچنین افراد خارجی می توانند با خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو یا 350 هزاریورو، اقامت کشور زیبای پرتغال به دست آورند و پس از آن برای نگهداری و اجاره ملک خود یا فروش آن تصمیم گیری کنند. امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اروپا، علاوه بر پرتغال، برای کشورهایی نظیر اسپانیا نیز فراهم شده است. در مقالات زیر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص این روش سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی به دست آورید.

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه پرتغالی براساس قوانین داخلی پرتغال یکی از راه های اخذ تابعیت و مهاجرت به پرتغال به شمار می آید. اشخاصی که با تعبه پرتغالی مزدوج می شوند باید این ازدواج به مدت بیش از 3 سال با این شهروند پرتغالی ادامه داشته باشد،، در صورتی که تمام موارد اعم از ارائه مدارک واقعی، داشتن اقامت معتبر، کتمان نکردن حقیقت و گذشت این مدت زمان از ازدواج را رعایت کند می تواند درخواست تابعیت خود را به دولت پرتغال ارائه دهد. پرسه ازدواج با تبعه پرتغالی پس از ثبت در سیستم کشوری و تایید از طرف دادگاه مدنی منجر به اخذ تابعیت برای فرد خارجی می گردد. کلیه ازدواج ها بین شهروندان پرتغالی و یا بین شهروند پرتغالی و یک خارجی باید در دفتر ثبت مدنی (سیستم ثبت کشور) ثبت شوند. همچنین ذکر این نکته نیز مهم است که فرد پس از این که از طریق ازدواج در پرتغال تابعیت این کشور را بدست آورد، اگر از همسر خود جدا شود تابعیت وی لغو نمی گردد.

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد

به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد بر طبق دو سیستم حقوقی بر اساس سیستم خون ( اخد تابعیت از پدر و مادر ) و یا بر اساس سیستم خاک ( اخذ تابعیت بر اساس کشور محل تولد ) امکان پذیر است. بر اساس قانون جدید که در جولای 2018 توسط پارلمان پرتغال تصویب شد کودکان خارجی که در خاک پرتغال متولد شده اند در صورتی که یکی از والدین حداقل به مدت 2 سال در پرتغال اقامت داشته باشد، شهروند پرتغال به حساب می آیند و می توان برای کودک درخواست پاسپورت داد. افرادی که در خاک پرتغال متولد شوند و ملیت دیگری نداشته باشند نیز به واسطه تولد در پرتغال شهروند پرتغال محسوب می شوند. پس به این ترتیب در صورتی می توان برای بچه متولد شده در خاک این کشور اقامت گرفت که والدین قبل از تولد فرزند می بایست مهاجرت به پرتغال داشته باشند به مدت حداقل 2 سال در این کشور اقامت قانونی داشته باشند و صرف تولد بچه در پرتغال موجب اخذ اقامت نه برای فرزند و نه برای والدین نخواهد شد.

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی و یا کشور های دیگر دنیا همواره بد ترین و پرخطر ترین راه ممکن برای مهاجرت است. پناهندگی راهی پر خطر و غیر قانونی است که افراد زیادی در این راه جان و مال خود را از دست دادند. افرادی که به عنوان پناهنده وارد کشور پرتغال می گردند می بایست در مدت زمان 8 روز خود را به بخش خدمات بیگانگان این کشور معرفی نمایند. و این نهاد است که تصمیم گیری می کند که افرادی که شامل این پرونده هستند این امکان را دارند که در خاک پرتغال بمانند یا خاک این کشور را ترک کنند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

 

مؤسسه حقوقی ملک پور به دلیل خطرات و غیر قانونی بودن مهاجرت از این طریق هیچ گونه خدماتی در این راه ارائه نمی کند و اکیدا به هموطنان عزیز توصیه می کند که با توجه به امکان مهاجرت از طرق قانونی به هیچ عنوان از این روش غیر قانونی برای مهاجرت اقدام ننمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون خطرات پناهندگی وارد لینک زیر شوید:

مهاجرت به پرتغال

مزایا و معایب پناهندگی

مهاجرت به پرتغال و هزینه های زندگی در پرتغال

بی شک یکی از مهمترین دغدغه ها و سئوالات افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال را دارند این است که هزینه های زندگی و اجاره ملک در این کشور به چه میزان است. کشور پرتغال از جمله کشور هایی است که هزینه های پایینی برای زندگی دارد و لازم به ذکر است که میانگین حقوق در این کشور 1600 یورو در ماه است و اگر فردی به طور میانگین درآمد ماهیانه 2000 یورو داشته باشد می تواند زندگی خوبی را در این کشور داشته باشد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و لازم برای شما عزیزان که قصد مهاجرت به پرتغال را دارید در جدول های زیر هزینه های زندگی را برسی کرده ایم:

 

محصول، کالا یا خدمات

هزینه ها به یورو

یک لیتر شیر

62/0

اب معدنی

32/0 الی 87/0

برنج یک کیلو

87/0

تخم مرغ 12 عدد

67/1

مرغ

40/5

گوشت قرمز هر کیلو

27/9

سیب، موز، پرتقال

12/1 الی 52/1

پیاز و سیب زمینی

80/0 الی 91/0

خدمات پزشکی و بهداشتی

5 الی 10

تاکسی

60/1 الی 25/2

هرلیتر بنزین بدون سرب

82/1

 

در جدول زیر نیز می توانید میزان هزینه ها برای اجاره ملک در این کشور را مشاهده نمایید:

 

نوع ملک

هزینه ها به یورو

اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

614

اپارتمان یک خوابه در خارج از شهر

441

اپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1200

اپارتمان یه خوابه در خارج شهر

738

خرید اپارتمان در مرکز شهر

2700 ( هر متر مربع )

خرید اپارتمان در خارج از شهر

1500 ( هر متر مربع )

مهاجرت به پرتغال

هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال

مهاجرت به پرتغال و اخذ تابعیت پرتغال

همانطور که در بالا به آن پرداخته شد، اخذ اقامت این کشور از شش طریق تحصیلی، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و... امکان پذیر است. افرادی که بعد از مهاجرت به پرتغال به مدت پنج سال در این کشور اقامت داشته باشند می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند و به مدت یک سال پس از دریافت اقامت دائم شخص می تواند درخواست پاسپورت این کشور را بدهد. افرادی که قصد دریافت اقامت و پاسپورت این کشور را دارند می بایست رابطه عاطفی و سیاسی و علقه خود به این کشور را اثبات نماید و با آگاهی به زبان پرتغالی و ادغام در اداب و رسوم و فرهنگ جامعه پرتغال و احترام به قوانین مدنی و اساسی این کشور می تواند به تابعیت کشور پرتغال نائل آید. پیشنهاد می گردد برای مهاجرت به پرتغال شما عزیزان می توانید با تهیه محصول ویدیویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که تدریس استاد ملک پور است، راساً و بدون نیاز به وکیل برای راه های مختلف مهاجرت به پرتغال اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در اسپانیا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

 

 

سئولات متداول در زمینه مهاجرت به پرتغال

✅روش های مهاجرت به پرتغال کدامند؟
کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی. (غیر قانونی)

✅بهترین روش ماخذ اقامت و تابعیت پرتغال کدام است؟
روشهای خرید ملک پرتغال و خودحمایتی پرتغال آسان ترین و بهترین روش های اخذ اقامت و سپس تابعیت پرتغال محسوب می شوند.

✅آیا خرید پاسپورت پرتغال امکان پذیر است؟
خیر. ولی با روش هایی مانند خودحمایتی پرتغال و خرید ملک پرتغال پس از 6 سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت پرتغالی کسب نمایید.

✅تاثیر داشتن وکیل در مهاجرت به پرتغال چیست؟
شما شخصاً می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به پرتغال را فرا بگیرید. ولی وکیل مهاجرت می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.

_____________________ مهاجرت به پرتغال و نتیجه گیری _____________________

مهاجرت به پرتغال، تجربه زندگی در پرتغال و همچنین نحوه دریافت اقامت و تابعیت کشور پرتغال در این مقاله که مورد مطالعه شما عزیزان واقع شد مورد بحث و برسی قرار گرفت. پرتغال یکی از کشورهای زیبا و در حال توسعه اتحادیه اروپا است که در سال های اخیر به مقصد مناسبی برای مهاجرت و کسب اقامت و تابعیت یک کشور اروپایی تبدیل شده است همچنین افراد با دریافت اقامت این کشور امکان سفر به بیش از صد کشور دنیا بدون نیاز به ویزا را خواهند داشت. برای مطالعه بیشتر و جمع آوری اطلاعات پیرامون مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت و تابعیت این کشور می توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین این مؤسسه استفاده نمایید. لازم به ذکر است شما می توانید تمام سئوالات خود را در این مورد را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کنید تا در سریعترین زمان ممکن به آن پاسخ بدهیم. 

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
بهرام
آيا من ميتونم براي مهاجرت به پرتغال از طريق خريد ملك پدر و مادرم رو هم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان هم بنا به شرایطی برای شما در پروسه های خرید ملک پرتغال فراهم است. موفق باشید.
مشاوره رایگان