دانشگاه های فنلاند

24 مهر 1399 2 نظر

دانشگاه های فنلاند

در مقاله دانشگاه های فنلاند تلاش شده است که به صورت علمی و تخصصی به اصلی ترین و مهمترین نکات دانشگاه های این کشور، رتبه بندی دانشگاه های فنلاند، شرایط تحصیل در فنلاند و هزینه های زندگی در این کشور بررسی گردد. از مهمترین نکات در باب تحصیل در فنلاند، کیفیت بالا و نظام آموزشی پیشرفته در این کشور می باشد. همچنین دانشگاه های فنلاند دارای رتبه بسیار بالایی در میان دانشگاه های جهان هستند و در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی و هزینه های مناسب، برنامه و کورس های تحصیلی ارائه می نمایند. نمره زبان آیلتس 6 برای مقطع لیسانس و آیلتس 6.5 و 7 به ترتیب برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری برای تحصیل در فنلاند مورد نیاز می باشد. هزینه های تحصیل در کشور فنلاند در دانشگاه و مقاطع مختلف بسیار متفاوت است؛ اما به صورت میانگین می توانید با سالانه در حدود 10 هزار یورور در دانشگاه های برتر این کشور به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. در این کشور فرد اصلی و همسر به همراه فرزندان زیر 18 سال می توانند بدون ایجاد ریسک قابل توجه در ویزا برای اخذ کارت اقامت تحصیلی اقدام نمایند و همراه فرد اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت. تیم تحقیق و پژوهش موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در این مقاله سعی کرده است که به مهمترین نکات تحصیل و دانشگاه های فنلاند بپردازند و نظام آموزشی این کشور را به صورت کامل علمی و با بهره گیری از منابع معتبر مورد ارزیابی قرار دهد و لینک هایی را برای اطلاعات تکمیلی در هر بخش معرفی نماید. همچنین شما عزیزان همواره با پر نمودن فرم تماس رایگان در وب سایت های این موسسه و یا تماس با شماره تلفن های این موسسه، از مشاوره تلفنی رایگان جهت بررسی کامل شرایط مهاجرتی خود بهره مند گردید.

در ادامه مقاله دانشگاه های فنلاند به بررسی زیر عنوان هایی به شرح زیر پرداخته خواهد شد.

  • شرایط عمومی تحصیل در فنلاند
  • رنکینگ دانشگاه های فنلاند
  • معرفی دانشگاه های برتر فنلاند
  • هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند
  • سوالات متداول راجع به دانشگاه های فنلاند
  • سخن پایانی

دانشگاه های فنلاندشرایط عمومی تحصیل در فنلاند

تحصیل در کشور فنلاند با توجه بالا بودن کیفیت آموزشی در این کشور و پیشرو بودن این کشور در خصوص متدهای آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی و امکانات کمک آموزشی بی نظیر، همواره جزو پر طرافدارترین مقاصد در جهان می باشد. این کشور با توجه به اینکه کشور پر جمعیتی نمی باشد؛ اما دارای 20000 هزار دانشجوی بین المللی است. فنلاند کشور اروپایی عضو شنگن می باشد که دارای 5.518.000 نفر جمعیت دارد و همسایه کشورهایی چون روسیه، نروژ و سوئد می باشد. همواره کشور های اسکاندیناوی همچون فنلاند، دانمارک، سوئد و نروژ و ایسلند جزو برترین کشورهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی بوده اند و مردم بسیار شادی دارند. کشور فنلاند مانند دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، اعتقاد بسیاری به تحصیل بدون محدودیت سنی و زندگی در کل دوران زندگی (Long life learning) دارند و در سال های اخیر کتب و مقالات مختلفی را در خصوص جدیدترین روش های تدریس تهیه کرده و در اختیار جهانیان قرار داده اند. شرایط سنی در دانشگاه ها و سفارت کشور فنلاند در صورت ارائه دلایل کافی و مدارک کامل وجود ندارد و اگر فردی بتواند در دانشگاه های کشور فنلاند اخذ پذیرش نماید می تواند با ارائه مدارک و مدارک کامل و کافی جهت اخذ کارت اقامت دانشجویی این کشور اقدام نماید.

 

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور درمورد تحصیل در فنلاند

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور درمورد تحصیل در فنلاند

پروسه ویزا در کشور فنلاند سرعت بسیار بالایی دارد و پس از ارائه درخواست و تکمیل بودن مدارک ممکن است بین چند ساعت تا دو ماه زمان ببرد. در اصل شما در پروسه کارت اقامت دانشجویی که می تواند 1 ساله و در نهایت 2 ساله باشد، ابتدا کل اطلاعات و مدارک و شرایط را در وب سایت اداره مهاجرت این کشور آپلود نموده و در خواست خود را از طریق سایت Enter Finlan ارائه می نمایید و سپس به سفارت مراجعه نموده و اصل مدارک و باقی اطلاعات هویتی را ارائه می نمایید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت و تحصیل در فنلاند می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید.

رنکینگ دانشگاه های فنلاند

همانطور که در بخش قبل اشاره گردید دانشگاه های فنلاند همواره به دلیل متدهای آموزشی جدید و کاربردی خود مطرح بوده و شرایط تحصیلی خاص و کاملاً مدرنی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. دانشگاه های فنلاند در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری شرایط تحصیلی بسیار مناسبی را با هزینه های تحصیل مناسب به زبان های فنلاندی و انگلیسی در اختیار علاقه مندان قرار می دهند و همواره بورسیه های مختلفی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان ارائه می نمایند. هزینه های تحصیل در فنلاند با توجه به هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در سایر کشورها بسیار مناسب بوده و برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا سالانه در حدود 2 - 17هزار یورو خواهد بود. البته به عنوان یکی از بورسیه های سراسری در فنلاند می توان به بورسیه یادگیری زبان فنلاندی اشاره نمود که می توان با یادگیری آن و با توجه به سطح زبان، تخفیف مناسبی بر روی شهریه دانشگاه دریافت نمود. در اکثر دانشگاه های فنلاند جهت ورود به مقطع لیسانس، نیاز به ارائه آیلتس 6 و برای مقطع فوق لیسانس نیاز به آیلتس 6.5 و برای مقطع دکتری آیلتس 7 با نمره رایتینگ بالای 6 نیاز می باشد؛ اما برخی دانشگاه های در این کشور وجود دارند که برای اخذ پذیرش آنها نیاز به نمره زبان نبوده و خود دانشگاه در هنگام پذیرش با فرد مصاحبه خواهد نبود و سطح زبان دانشجو را بررسی خواهد نمود. شایان ذکر است که دانشگاه های مقطع لیسانس در فنلاند دارای امتحان ورودی هستند و فرد باید یا به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین در امتحان ورودی این دانشگاه ها شرکت نماید که معمولاً متشکل از دروس ریاضی، هوش، فیزیک و شیمی می باشد.

با بررسی رتبه بندی دانشگاه های فنلاند می توانید ذهنیتی از سطح علمی دانشگاه های این کشور به دست آورید. دانشگاه های فنلاند در رتبه بندی دانشگاه های جهان نیز از رتبه خوبی برخوردار هستند و 7 دانشگاه برتر این کشور در آخرین رتبه بندی سال 2020 در رتبه زیر 500 در جهان قرار گرفته اند. در ادامه به معرفی 5 دانشگاه برتر این کشور پرداخته خواهد شد. شایان ذکر است که تقریباً تمامی دانشگاه های کشور فنلاند جدا از رنکینگ جهانی دانشگاه در جهان بسیار معتبر بوده و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. برای تصمیم گیری بهتر و تکمیل اطلاعات خود در خصوص شرایط تحصیل در برخی از برترین کشور های جهان همچون هلند، انگلستان و نروژ می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید و اطلاعات خود را تکمیل نمایید و یا با کلید واژه ملک پور در گوگل مقصد تحصیل مورد نظر خود را سرچ نمایید تا بتوانید به اطلاعات کامل و به روز در خصوص تمامی جزئیات تحصیل آن کشور بدست آورید.

دانشگاه های فنلاند

دانشگاه هلسینکی (Helsinki University)

رتبه اول در بین دانشگاه های فنلاند دانشگاه هلسینکی می باشد که در پایتخت این کشور قرار دارد. دانشگاه هلسینکی قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش عالی در کشور فنلاند است که از یک جامعه علمی بین المللی تشکیل شده است که دارای 40000 دانشجو و محقق می باشد. در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی، دانشگاه هلسینکی به طور معمول در میان 100 دانشگاه برتر قرار دارد. این دانشگاه در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان، رتبه 96 را به خود اختصاص داده است. دانشگاه هلسینکی به دنبال راه حل هایی برای چالش های جهانی است و روش های جدیدی برای تفکر برای بشریت ایجاد می کند. این دانشگاه با استفاده از قدرت علمی خود از سال 1640 به جامعه، آموزش و پرورش و رفاه اجتماعی مردم کمک کرده است.

دانشگاه های فنلاند

دانشگاه آلتو (Aalto university)

در میان دانشگاه های فنلاند، رتبه دوم به دانشگاه آلتو تعلق می گیرد. این دانشگاه در شهر اسپو در در نزدیکی شهر هلسینکی و در جنوب کشور فنلاند قرار گرفته است. این دانشگاه در آخرین آمار سال 2020 در رتبه 184 قرار گرفته است. دانشگاه آلتو دانشگاهیست که از چندین رشته از جمله رشته های مرتبط علم پایه و هنر، فناوری و تجارت تشکیل شده است. از اصلی ترین شعارهای این دانشگاه این است که"ما متعهد به شناسایی و حل چالش های بزرگ جامعه و ساختن آینده ای نوآور هستیم". این دانشگاه دارای شش دانشکده با نزدیک به 20 هزار نفر دانشجو و 4500 کارمند می باشد که بیش از 400 نفر آنها استاد هستند. رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه آلتو طیف گسترده ای اعطا می شود و ما همچنین برنامه های دکترا را در تمام زمینه های تحصیلی ارائه می دهیم.

دانشگاه تورکو (Turko University)

دانشگاه تورکو، واقع در شهر تورکو در بخش جنوب غربی کشور فنلاند قرار دارد. پس از دانشگاه هلسینکی و دانشگاه تامپره، این دانشگاه رتبه سومین دانشگاه بزرگ کشور را بر اساس تعداد ثبت نام دانشجویان در سال دارد. این دانشگاه در آخرین رنکینگ جهانی رتبه 287 در رده بندی QS را دارد و سومین دانشگاه برتر کشور فنلاند است. این دانشگاه در سال 1920 تاسیس شده است و دارای کمپس هایی در شهرهای رائوما (Rauma)، پوری (Pori)، کوو (Kevo) و سالو (Salo) است.

دانشگاه جایواسکایلا (Jyväskylä university)

دانشگاه Jyväskylä یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر Jyväskylä در بخش نسبتاً شمالی جنوب فنلاند است. این دانشگاه ابتدا یک کالج تربیت معلم فنلاندی زبان بوده است که در سال 1863 تاسیس شده است. این دانشگاه در حال حاضر حدود 15000 دانشجو در دوره های دانشگاهی ثبت نام می نماید. رتبه این دانشگاه در آخرین رتبه QS 346 بوده و در رتبه 4 در میان دانشگاه های فنلاند را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه های فنلاند

دانشگاه اولو (University of Oulu)

دانشگاه اولو یکی از بزرگترین دانشگاههای کشور فنلاند است و رتبه 5 را در میان دانشگاه های این کشور دارد. این دانشگاه در شهر اولو واقع شده است. این دانشگاه در 8 ژوئیه 1958 تاسیس شد و حدود 13000 دانشجو و 2900 کارمند دارد. این دانشگاه 21 برنامه بین المللی کارشناسی ارشد در دانشگاه ارائه می نماید و در رشته های هنر، پزشکی، مهندسی، علوم پایه و بسیاری از رشته های دیگر مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می نماید.

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

برای انتخاب مقصد تحصیل در میان کشورهای جهان، هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل همواره یکی از اصلی ترین مسائل در انتخاب می باشند. انتخاب مقصد مناسب باید ترکیبی از هزینه های مناسب و کیفیت بالای تحصیل باشد تا پس از تحصیل فرد بتواند به واسطه تحصیل و سرمایه گذاری که در تحصیل شخصی خود انجام داده است به درآمد مناسب و پیشرفت در کار دست یابد. البته در نظر گرفتن شرایط کاری و نرخ بیکاری و میزان حداقل حقوق در آن کشور هم می تواند از عوامل بسیار تعیین کننده باشد. هزینه های تحصیل در کشور فنلاند در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است؛ ولی مثل گذشته دیگر هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست. هزینه های تحصیل در فنلاند ممکن است در بازه بین 2 تا 17 هزار یورو متغیر باشد. به صورت میانگین شما می تواند در حدود 10 هزار یورو برای هزینه های تحصیل در این کشور در نظر بگیرید و این نکته را بدانید که کشور فنلاند به فرد دانشجو 25 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت می دهد و هزینه تحصیل برای افرادی که اقامت دائم یا تابعیت کشور های اتحادیه اروپا یا خود فنلاند را دارند کاملاً رایگان می باشد. در این کشور فرد اصلی و همراهان می توانند به صورت همزمان اقدام نمایند و همراه فرد اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و سن برای تحصیل در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها مانند کانادا و انگلستان در اخذ پذیرش و ویزا اهمیت ندارد و فرد در هر سنی و هر مقطعی تحصیل نماید. البته برای افراد بالای 40 سال باید کمی برای انتخاب مقطع و دلیل تحصیل دقت نمود. تعدادی از مهم ترین هزینه های زندگی در کشور فنلاند در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح

قیمت به یورو

1

یک وعده غذا در رستوران معمولی

12

2

یک وعده غذای کومبو در مک دونالد

8

3

1 لیتر شیر

0.93

4

1 کیلو گرم برنج

2.05

5

12 عدد تخم مرغ

2.01

6

1 کیلو سیب زمینی

0.93

7

1 کیلوگرم فیله مرغ

9.60

 

هزینه های اجاره مسکن در فنلاند به صورت میانگین در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح

قیمت به یورو

1

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

767

2

آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

596

3

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1322

4

آپارتمان سه خوابه در حومه

991

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند می توانید به مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند مراجعه نمایید. به صورت کلی به شما عزیزان توصیه می گردد که برای تکمیل اطلاعات و بررسی بهتر شرایط مهاجرتی خود و در نظر گیری تمامی جنبه های مهاجرتی خود و خانواده تان می توانید به محصول گام به گام اخذ اقامت رجوع نمایید که با تلاش استاد ملک پور تهیه شده است و تمامی روش های مهاجرتی در این محصول فوق العاده به صورت کامل تحلیل شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این محصول می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به دانشگاه های فنلاند

✅ معتبرترین دانشگاه های فنلاند کدامند؟

کشور فنلاند از نظر آموزش و بروزرسانی سیستم تدریس، در سطح جهان شناخته شده است و دارای دانشگاه های معتبری مانند هلسینکی، التو، اولو و تورکو می باشد.

✅ میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در فنلاند چقدر است؟

تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند در حدود 2 تا 17 هزار یورو در سال، بسته به دوره و رشته تحصیلی فرد هزینه دارد.

✅ آیا تحصیل در دانشگاه های فنلاند نیاز به مدرک زبان دارد؟

در اکثر دانشگاه های فنلاند نیاز به ارائه مدرک آیلتس 6 در مقطع لیسانس، آیلتس 6.5 در مقطع فوق لیسانس و آیلتس 7 در مقطع دکتری می باشد. در برخی دانشگاه ها نیز نیازی به ارائه مدرک زبان نبوده و سطح زبان دانشجو در مصاحبه ابتدایی با دانشگاه سنجیده می شود.

✅ هزینه زندگی دانشجویی در هلند چقدر است؟

مقدار هزینه بسته به مکان و شرایط زندگی فرد متفاوت است؛ برای مثال هزینه زندگی دانشجویان خارج از هلسینک 700 تا 1000 یورو در ماه می باشد.

 

_____________________ سخن پایانی _____________________

در مقاله دانشگاه های فنلاند سعی گردید اصلی نکات در باب تحصیل در فنلاند و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور پرداخته شود و به اختصار 5 دانشگاه برتر این کشور معرفی گردید. به صورت کلی اصلی ترین نکته در خصوص تحصیل در فنلاند، کیفیت بالا و نظام آموزشی پیشرفته در این کشور می باشد. همچنین دانشگاه های فنلاند دارای رتبه بسیار بالایی در میان دانشگاه های جهان هستند و در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی و هزینه های مناسب، برنامه و کورس های تحصیلی ارائه می نمایند. نمره زبان مورد نیاز در بسیاری از دانشگاه های این کشور، حداقل نمره آیلتس 6 می باشد که معمولاً در مقطع لیسانس مورد قبول قرار می گیرد؛ ولی دانشگاه هایی در این کشور وجود دارند که خود از متقاضیان مصاحبه و امتحان گرفته و برای اخذ پذیرش آنها نیاز به مدرک آیلتس نمی باشد. در این کشور فرد اصلی و همراهان می توانند به صورت همزمان اقدام نمایند و همراه فرد اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و سن برای تحصیل در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها مانند کانادا و انگلستان در اخذ پذیرش و ویزا اهمیت ندارد و فرد در هر سنی و هر مقطعی تحصیل نماید. البته برای افراد بالای 40 سال باید کمی برای انتخاب مقطع و دلیل تحصیل دقت نمود. اگر طی مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال و یا نکته ای در خصوص دانشگاه های فنلاند پیش آمد می توانید به سادگی در بخش "ثبت پرسش" در انتهای این مقاله ان را مطرح نمایید تا مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در اسرع وقت به انها پاسخ دهند. همچنین شما عزیزان همواره با پر نمودن فرم تماس رایگان در وب سایت های این موسسه و یا تماس با شماره تلفن های این شرکت، از مشاوره رایگان جهت بررسی کامل شرایط مهاجرتی خود بهره مند گردید.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حمید
سلام ارادتمند ممنونم از مقاله خوبتون آیاکسی که از ایران زبان فنلاندی بدونه میتونه برای دانشگاه های فنلاند که مجانی هستن پذیرش بگیرل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 18 سالمه و میخوام برم رشته مکانیک بخونم در فنلاند هزینه تحصیل چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام سال اول ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو و از سال دوم رایگان
مشاوره رایگان