خرید ملک در آمریکا

23 خرداد 1400 2 نظر

خرید ملک در آمریکا

خرید ملک در آمریکا، واجدین شرایط خرید ملک در کشور آمریکا، مراحل قانونی خرید ملک در آمریکا و قیمت خرید و اجاره ارزان ترین خانه در آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آمریکا که یکی از کشورهای پهناور و پر جمعیت می باشد دارای شرایط اقتصادی و سیاسی بسیار مناسبی است. آمریکا یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا به حساب می آید، زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی در سطح جهان است، لذا هر ساله افراد زیادی تمایل به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آمریکا را دارند. خرید ملک در آمریکا بر خلاف بسیاری از کشورها، نوعی سرمایه گذاری جهت دریافت اقامت این کشور تلقی نمی گردد و روش های دیگری جهت دریافت اقامت آمریکا نظیر کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره وجود دارد. اما متقاضیان خرید ملک در کشور آمریکا باید دارای اطلاعات کافی در این زمینه باشند تا بتوانند به سود مطلوب در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک دست پیدا نمایند، لذا متقاضیان برای دریافت هرگونه اطلاعات در این زمینه می توانند با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و همچنین با وارد کردن مشخصات خود در فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردند. در ادامه با ما همراه باشید تا موارد موجود در زیر را بررسی نماییم:

  • شرایط عمومی خرید ملک و املاک و مستغلات در آمریکا
  • واجدین شرایط خرید ملک در آمریکا
  • استانداردهای سرمایه گذاری موثر بر خرید ملک در آمریکا
  • شاخص های سرمایه گذاری موثر بر خرید ملک در آمریکا
  • مراحل قانونی خرید ملک در آمریکا
  • اقامت آمریکا با خرید ملک
  • هزینه های خرید و اجاره ملک در آمریکا
  • سوالات متداول راجع به خرید ملک در آمریکا
  • نکات نهایی در خصوص خرید ملک در آمریکا

خرید ملک در آمریکاشرایط عمومی خرید ملک و املاک و مستغلات در آمریکا

افراد بسیاری وجود دارند که به منظور سرمایه گذاری و یا مهاجرت به کشوری دیگر، فرایند خرید خانه در آمریکا را انتخاب می نمایند، هرچند خرید خانه در برخی از کشورها منجر به دریافت اقامت دائم آن کشور می گردد، اما خرید ملک در آمریکا راهی برای دریافت اقامت این کشور نمی باشد. افراد برای خرید خانه در آمریکا هیچ گونه محدودیتی نداشته و تنها با داشتن ویزای توریستی و یا انواع دیگری از ویزا می توانند موفق به خرید ملک در این کشور گردند. مراحل قانونی جهت انجام این فرایند وجود دارد که برای افراد استفاده کننده از تسهیلات بانکی این فرایند 25 الی 30 روز و برای افرادی که از تسهیلات بانکی استفاده نمی نمایند، تنها 7 روز به طول می انجامد. افرادی که در کشور آمریکا خانه خریداری می نمایند باید سالیانه مالیات پرداخت کنند. همچنین در شهرهای مختلف این کشور، نرخ افزایش سود در زمینه خرید ملک متفاوت است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاٌ و قانوناٌ حرام است. افراد متقاضی خرید ملک در آمریکا باید در ابتدای ورود خود خانه ای را اجاره نموده و پس از انجام تحقیقات لازم در این زمینه به خرید خانه اقدام نمایند. وبسایت های مختلفی وجود دارند که به افراد در پیدا نمودن مناسب ترین و ارزانترین خانه در آمریکا در شهرهای مختلف، کمک می نمایند. اما در کل لازم به ذکر این نکته می باشد که خرید ملک در آمریکا فرایند چندان سودآوری آوری نمی باشد و شاید بهتر باشد که متقاضیان انجام این کار، روش های دیگر سرمایه گذاری را نیز مورد بررسی قرار دهند.

خرید ملک در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

واجدین شرایط خرید ملک در آمریکا

افراد متقاضی خرید ملک در آمریکا باید دارای شرایطی باشند که در این قسمت از مقاله مود بررسی قرار می گیرند. همانگونه که ذکر گردید در این کشور هیچ گونه محدودیتی برای خرید خانه توسط افراد خارجی وجود ندارد. افراد خارجی متقاضی خرید خانه در آمریکا نیازی به گرین کارت و یا شهروندی آمریکا ندارند. افرادی که با ویزای توریستی و یا انواع دیگری از ویزا وارد خاک کشور آمریکا می گردند، می توانند جهت خرید ملک در آمریکا اقدام نمایند. افرادی که با ویزای توریستی اقدام به خرید خانه می نمایند، تا 6 ماه حق اقامت در خاک این کشور را دارند. مدارک لازم برای انجام این پروسه عبارتند از: گذرنامه معتبر، ویزای آمریکا، شماره مالیات بر درآمد شخص خریدار و کارت شناسایی عکس دار. افراد خریدار ملک در آمریکا باید توانایی پرداخت مالیات را داشته باشند، نرخ مالیات در کشور آمریکا معمولاٌ بین 0% تا 4% از ارزش کل خانه است که باید به صورت سالیانه پرداخت شود. متقاضیان خرید ملک در آمریکا لازم است بدانند که برای خرید خانه در این کشور نیازی به وجود خود شخص خریدار نیست و وکیل و نماینده قانونی از جانب وی توانایی انجام این کار را دارد.

خرید ملک در آمریکا

استانداردهای سرمایه گذاری موثر بر خرید ملک در آمریکا

سرمایه گذاری در هر زمینه در تمامی کشورها از جمله آمریکا نیازمند آگاهی از استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری است. استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در واقع نشان دهنده اوضاع اقتصادی یک کشور می باشند و لذا می توانند سهم بزرگی در تصمیم گیری افراد برای خرید ملک در آمریکا داشته باشند. دو استاندارد بسیار مهم عبارتند از نرخ کنترل فساد و نرخ مصادره اموال. نرخ مصادره اموال که نشان دهنده میزان مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در زمان تغییر حکومت یا اعمال تحریم است، دارای بازه ای بین 1 تا 7 است که هرچه این عدد کوچکتر باشد، امنیت سرمایه گذاری بالاتر است. در زیر نمودار نرخ مصادره اموال در کشور آمریکا نشان داده شده است:

خرید ملک در آمریکا

نرخ کنترل فساد نیز نشان دهنده میزان قدرت و نفوذ دولت در کنترل فساد در یک کشور است. این مورد دارای بازه بین 2. 5 الی 2. 5- است که هر چه به 2. 5 نزدیکتر باشد، نشان می دهد آن کشور در موقعیت مطلوبتری در زمینه کنترل فساد قرار دارد. در نمودار موجود در زیر نرخ کنترل فساد در آمریکا نشان داده شده است:

خرید ملک در آمریکا

شاخص های سرمایه گذاری موثر بر خرید ملک در آمریکا

از جمله شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک، شاخص هایی نظیر نرخ تورم، نرخ تولید ناخالص داخی و نرخ مالیات می باشند. نرخ تورم نشان دهنده میزان تغییرات در توانایی خرید و فروش در فاصله های زمانی مشخص شده برای متقاضیان است. نرخ تورم در کشور آمریکا در طی سال های اخیر کاهش پیدا نموده است که در نمودار زیر نشان داده شده است:

نرخ تولید ناخالص داخلی: این مورد نشان دهنده میزان رشد اقتصادی یک کشور است که در کشور آمریکا این نرخ در سال های اخیر نشان دهنده رشد اقتصادی در آمریکا بوده است. نمودار موجود در زیر نرخ تولید ناخالص داخلی را در طی سال های اخیر در این کشور نشان می دهد:

خرید ملک در آمریکا

نرخ مالیات بر درآمد: این شاخص که در امر خرید و فروش املاک و مستغلات در آمریکا نقش اساسی ایفا می نماید، میزان نرخ مالیات اعمال شده بر فروش است. از آنجایی که متقاضیان خرید و یا فروش ملک باید مالیات مرتبط با آن را پرداخت نمایند، لذا این شاخص دارای اهمیت می گردد. در جدول زیر انواع نرخ مالیات در کشور آمریکا نشان داده شده است:

 

مالیات در کشور آمریکا

نرخ قبلی

آخرین میزان

مالیات بر درآمد اشخاص

37%

37%

مالیت بر فروش

0%

0%

مالیات بر درآمد شرکت ها

21%

21%

مراحل قانونی خرید ملک در آمریکا

از آنجایی که خرید ملک در آمریکا یک نوع سرمایه گذاری سودده محسوب نمی گردد، لذا دارای مراحل قانونی مختص به خود می باشد. در صورتی که فرد متقاضی تمایل به دریافت وام و تسهیلات خرید خانه داشته باشد، پروسه کاری 30 روز و در صورت خرید نقدی بدون نیاز به تسهیلات این پروسه 10 روز به طول می انجامد. ملک انتخاب شده توسط متقاضی جهت اطلاع از داشتن یا عدم داشتن مشکل قانونی استعلام می گردد، شهرداری نیز بررسی های لازم را در زمینه های عمرانی و شهرسازی انجام می دهد. متقاض باید درخواست خرید خانه در آمریکا را ثبت نماید، ملک مورد نظر خود را با استفاده از مشاوره متخصصان موجود در این زمینه انتخاب، و اسناد مربوطه را در دفاتر اسناد رسمی تکمیل نماید. لازم به ذکر است که تمامی هزینه های مربوط به مالیات و هزینه های مربوطه دیگر باید پرداخت شوند. پس از طی تمامی این مراحل و پرداخت مبلغ مورد نظر فروشنده، ملک از فروشنده دریافت می گردد و متقاضی می تواند در آن سکونت نماید. لازم به ذکر است که برای یافتن خانه در کشور آمریکا وبسایت هایی وجود دارند که امکان خرید ارزان ترین خانه در آمریکا را برای متقاضیان فراهم می نمایند.

اقامت آمریکا با خرید ملک

متقاضیان خرید ملک در آمریکا و اقامت این کشور نمی توانند به صورت مستقیم اقامت این کشور را از این طریق و سرمایه گذاری در زمینه ملک به دست آورند. برخی از افراد که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند، تصور می نمایند که با سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک در این کشور می توانند به گرین کارت و اقامت آمریکا دست پیدا نمایند، در حالی که این تصور کاملاٌ اشتباه است. در صورتی که فردی تمایل به دریافت اقامت آمریکا داشته باشد باید از طریق راه های دیگر جهت دریافت اقامت اقدام نماید. در واقع خرید ملک در کشور آمریکا امکان سکونت فرد را برای مدت زمان ویزای ورودی فراهم می نماید و هیچگونه مجوز اقامتی برای فرد نیست.

روش های مختلفی نظیر اخذ اقامت آمریکا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی وجود دارد که افراد متمایل به مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا می توانند از طریق یکی از این روش ها اقدام نمایند.

خرید ملک در آمریکا

اقامت آمریکا

پیشنهاد می گردد ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید تا با اطلاعات کامل در خصوص مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

هزینه های خرید و اجاره ملک در آمریکا

یکی از موضوعاتی که متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یک کشور باید به آن توجه نمایند، هزینه خرید و یا اجاره ملک در آن کشور است. هزینه های خرید و اجاره خانه در هر کشوری از جمله آمریکا از شهری به شهر دیگر و یا از ایالتی به ایالت دیگر و یا حتی ازمحله ای به محله دیگر متفاوت می باشند. متقاضان خرید ملک با مراجعه به وبسایتهای مربوط به خرید و اجاره املاک و مستغلات در آمریکا می توانند خانه مورد نظر خود را جهت خرید و یا اجاره پیدا نمایند و یا قبل از اقدام به هر کاری می توانند از مشاوره وکلای مجرب مؤسسات مهاجرتی معتبر بهره مند گردند. هم اکنون حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید خانه در آمریکا یا به عبارتی ارزان ترین خانه در آمریکا 257 هزار دلار است، برخی از ارزانترین شهرهای آمریکا جهت خرید مسکن عبارتند از اوکلاهاما، پیتسبرگ، کلیولند، ممفیس و غیره، و برخی از گرانترین شهرها عبارتند از سن خوزه، سن فرانسیسکو، سن دیگو، نیویورک، لوس آنجلس و غیره. در جدول زیر قیمت اجاره خانه در آمریکا و خرید ملک در این کشور را در چندین شهر آمریکا مورد بررسی قرار می دهیم:

 

شهر

قیمت اجاره خانه

قیمت خرید خانه

دالاس

آپارتمان ۱ خوابه = ۱٫۳۷۸ دلار

هر متر مربع = ۲٫۴۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۲٫۵۷۵ دلار

بوستون

آپارتمان ۱ خوابه = ۲٫۴۲۰ دلار

هر متر مربع = ۱۰٫۰۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۴٫۱۱۶ دلار

کلمبیا

آپارتمان ۱ خوابه = ۷۸۳ دلار

هر متر مربع = ۱٫۳۷۱ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۱۴۰۰ دلار

همیلتون

آپارتمان ۱ خوابه = ۸۱۵ دلار

هر متر مربع = ۱۴۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۱۶۷۵ دلار

نیویورک

آپارتمان ۱ خوابه = ۳٫۱۲۰ دلار

هر متر مربع = ۱۴٫۰۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۶٫۵۰۰ دلار

اونتاریو

آپارتمان ۱ خوابه = ۱٫۳۰۰ دلار

هر متر مربع = ۳٫۸۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۲۶۵۰ دلار

پترسون

آپارتمان ۱ خوابه = ۱۲۰۰ دلار

هر متر مکعب = ۱٫۵۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۲٫۳۰۰ دلار

اورلاندو

آپارتمان ۱ خوابه = ۱٫۲۷۹ دلار

هر متر مکعب =۲٫۵۰۰ دلار

آپارتمان ۳ خوابه = ۲٫۰۵۰ دلار


سوالات متداول راجع به خرید ملک در آمریکا

✅ آیا خرید ملک در آمریکا منجر به دریافت اقامت این کشور می شود؟

خیر، خرید ملک در آمریکا نتیجه اقامتی در پی نخواهد داشت.

✅ آیا برای خرید ملک در آمریکا نیاز به دریافت ویزای خاصی هست؟

خیر، متقاضیان با هر نوع ویزایی که وارد کشور آمریکا شوند می توانند جهت خرید ملک اقدام نمایند.

✅ پروسه خرید ملک و مراحل قانونی آن چند روز به طول می انجامد؟

در صورت دریافت وام و تسهیلات 30 روز و در صورت خرید نقدی 10 روز.

✅ حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه در آمریکا چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه در آمریکا 257 هزار دلار است.


____________نکات نهایی در خصوص خرید ملک در آمریکا____________

خرید ملک در آمریکا، قیمت خرید و اجاره ارزان ترین خانه در آمریکا و خرید ملک در آمریکا به منظور اخذ اقامت این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند. همانگونه که بیان گردید خرید ملک در آمریکا منجر به اخذ اقامت این کشور نمی گردد و در واقع سرمایه گذاری چندان سوددهی نمی باشد. هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک در آمریکا برای اتباع خارجی وجود ندارد و افراد با هر نوع ویزایی که وارد کشور آمریکا می شوند، می توانند جهت خرید ملک اقدام نمایند. افرادی که در این کشور اقدام به خرید خانه می نمایند باید مالیات مرتبط با آن را پرداخت نمایند. مراحل قانونی مرتبط با خرید خانه در آمریکا در صورت دریافت وام 30 روز و در صورت خرید نقدی 10 روز به طول می انجامد. متقاضیان خرید ملک در آمریکا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات در این زمینه می توانند با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایند و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردند. علاوه بر این شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت انتهایی همین مقاله مطرح نمایند تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

امتیاز 4.35 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نادر زاهد
سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتان من دوست دارم از طریق خرید ملک اقامت بگیرم هرچند موقت آیا با خرید ملک در آمریکا اقامت موقت هم میتوانم کسب کنم حتی خرید با وکالت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلا و عرض ادب در حال حاضر به ایرانیها اجازه سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق را نمی دهند و فقط کسانی می توانند اقدام کنند که پاسپورت کشور دیگری را دارند. موسسه حقوقی ملک پور می تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند بنابراین،شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیقتر با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت دریافت نمایید. سپاس
یانا مرادی
سلام وقت بخیر من متوجه نشدم ایا ما به عنوان یک ایرانی اجازه داریم خرید ملک انجام بدیم در آمریکا؟ ایا ویزایی هرچند توریستی به ما داده میشه با سرمایه گذاری در املاک؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت بله برای خرید ملک در این کشور محدودیتی برای شما برقرار نمی باشد منتهای مراتب از این طریق اقامتی نیز شامل حال شما نخواهد شد. شما می توانید برای دریافت جزییات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان با موسسه تماس بگیرید. موفق باشید.