شرایط اکسپرس اینتری کانادا

17 اسفند 1397 بدون نظر

کانادا به عنوان یکی از بزرگ ترین کشور مهاجر پذیر در جهان مقصد سفر تعداد زیادی از مردم است که علاقه مند هستند تا در این کشور اقامت کنند. تحصیل، شغل و زندگی از جمله مهمترین اهداف افرادی است که برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام می کنند. از سال 2015 روش های اخذ اقامت برای مهاجرت به کانادا تغییر یافت و تمامی استان های کشور کانادا به جز کبک با اجرای قانون جدید به مهاجران مجوز اقامت دادند.این کار اگرچه در های کشور کانادا را برای تعداد کثیری از افراد که برای کار به این کشور مهاجرت می کردند را بست اما مدت زمان گرفتن اقامت را از سال های زیاد به چند ماه کاهش داد و این فرصتی بود تا مهاجران بتوانند سریع تر از بلا تکلیفی بیرون آیند.

اکسپرس اینتری Express Entry قانونی جدید می باشد که از سال 2015 برای مهاجرت افراد تبیین شده و اجرا می شود. شرایط مختلفی برای اکسپرس اینتری کانادا وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. همچنین در سال 2017 اصلاحاتی این قانون داشته است که سیستم امتیاز دهی را در این قانون با تغییراتی همراه کرده است.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

در ابتدا می بایست افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند در سایت اداره ی مهاجرت این کشور ثبت نام کنند. پس از ثبت نام در این سایت این امکان به وجود می آید تا پرونده ی هر فرد توسط مقامات دولت فدرال این کشور بررسی شده و به آن امتیاز دهند. از آنجا که در روش اکسپرس اینتری زمان اهمیت داشته و بعد از مدت زمان معین پرونده ها دوباره باید به جریان بیوفتند، توصیه می شود تا افراد پس از ثبت نام برای گرد آوری مدارک خود اقدام نمایند.

سیستمی که امتیاز دهی را در اکسپرس اینتری مشخص می نماید به تازگی در سال 2017 تغییر یافته و دو شرط ذیل به آن اضافه شده است:

·        اولویت با کسانی است که تسلط کاملی به زبان فرانسه داشته باشند.

·        امتیاز برای افرادی که خواهر یا برادر ساکن کشور کانادا دارند، در نظر گرفته می شود.

این دو شرط از آن جهت به شرایط اکسپرس اینتری اضافه شده است که با تقاضای بسیار زیاد برای مهاجرت به این کشور، میانگین امتیازات کاهش یافته و برای بالا بردن این امتیازات این قوانین به سیستم امتیاز دهی افزوده شده است.

در سایت اداره مهاجرت کانادا افراد می بایست میزان تحصیلات، تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه و مدارک آن، سابقه کاری خود و همسر و سایر افراد خانواده را بیان کنند. در صورتی که فرد در این سوالات به سوال تسلط به زبان فرانسه پاسخ خیر بدهد، ادامه ی سوالات برای وی به نمایش در نخواهد آمد و وی نمی تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام نماید.

همچنین هنگام وارد نمودن اطلاعات در سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری می بایست دقت لازم به عمل آید و اگر به عمد یا غیر عمد اطلاعات فردی اشتباه وارد شود، فرد تا 5 سال نمی تواند ویزای مهاجرت به کانادا را اخذ نماید.بعد از تایید توسط کارفرما و دولت فدرال کانادا دعوت نامه ای برای فرد ارسال می شود. متقاضی مجاز است تا در طی 90 روز تقاضای خود را برای مهاجرت به صورت آنلاین ثبت نماید و در غیر این صورت دوباره مراحل از نو آغاز خواهد شد.

استفاده از شرایط اکسپرس اینتری کانادا زمان مهاجرت را تا 6 ماه نیز کاهش می دهد و این فرصت خوبی خواهد بود تا افراد بتوانند سریع تر و با سهولت بیشتر برای مهاجرت به استان های مختلف این کشور به جز استان کبک اقدام نمایند. همچنین سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و می بایست افراد با تعیین وقت قبلی به سفارت این کشور در کشور های همسایه سفر کنند.

ثبت پرسش

مطالب مرتبط و مفید