روش های مهاجرت به هلند

19 اسفند 1397 2 نظر
 

امروزه بسیاری از افراد برای تحقق بخشیدن به رویا و اهداف خویش از روش های مهاجرتی متناسب با شرایط خود برای ورود به کشورهای مختلف اقدام می نمایند. یکی از کشورهای مورد تقاضا برای بسیاری از متقاضیان کشور هلند می باشد. متقاضیان بسیاری به دلیل شرایط مطلوب و بینظیر این کشور مهاجرت به هلند را انتخاب می کنند. این افراد می توانند از روش های مختلفی نظیر اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... به این کشور ورود کرده و در نهایت به اقامت و تابعیت هلند دست یابند. هر یک از روش های بیان شده جهت اخذ اقامت هلند شرایط خاص خود را داراست که در ادامه به توضیحاتی در خصوص هر یک می پردازیم.

 

درباره کشور هلند:

هلند از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می باشد که با کشورهای آلمان، بلژیک، بریتانیا و .... همسایه است. پایتخت این کشور را شهر آمستردام تشکیل داده است که از شهرهای مهم این کشور می توان به لاهه، روتردام، اوترخت، تیلبورخ و .... اشاره کرد. زبان رسمی مردم در کشور هلند، شاخه ای از زبان ژرمنی و مشابه آلمانی است و اکثر مردم هلند توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند. زیبایی ها، آب و هوای معتدل، سطح مطلوب زندگی، اقتصاد مناسب و ... بسیاری از افراد را به این کشور سوق می دهد.

 

روش های مهاجرت به کشور هلند:

به طور کلی از روش های مختلفی می توان برای ورود و مهاجرت به هلند اقدام کرد که این روش ها عبارتند از:

·   روش تولد

·   روش ازدواج

·   روش تحصیل در هلند

·   روش کار

·   روش سرمایه گذاری و کارآفرینی

·   روش ثبت شرکت در هلند

·   روش پناهندگی

 

مهاجرت به هلند از طریق تولد:

امروزه بسیاری از متقاضیان تمایل دارند برای تولد فرزند خویش در یکی از کشورهای اروپایی یا انگلیسی زبان اقدام نمایند. در صورتی که متقاضی برای تولد فرزند خویش در کشور هلند اقدام نماید تحت شرایطی می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید. در حالت کلی نظام کشور هلند بر مبنای نظام خون است و به صورت استثنا اصل خاک را می پذیرد به این معنا که با تولد فرزند در خاک این کشور تابعیت به فرزند داده نمی شود و فرزند از طریق نسب خود تابعیت می گیرد اما در صورتی که فرزندی در خاک کشور هلند متولد گردد و به همراه والدین خود به مدت ۵ سال از یکی از روش های قانونی در کشور هلند سکونت نماید می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور هلند درخواست دهد.

 

مهاجرت به هلند از روش ازدواج:

اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج و الحاق به همسر ،  یکی از زودبازده ترین راه های مهاجرت به این کشور است. در صورتی که فردی با یک شهروند هلندی ازدواج کند یا نامزد یا همسر وی اقامت دائم کشور هلند را داشته باشد می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. هدف از ازدواج متقاضیان باید مشخص باشد و با مدارکی بر این مبنا اثبات گردد که متقاضیان به مدت ۲ سال با یکدیگر ارتباط داشته اند  و ازدواج آن ها حقیقی است که این امر پس از ۳ سال منجر به اخذ تابعیت می شود.

 

مهاجرت به هلند از روش تحصیل:

سطح علمی بالا، مراکز تحقیقاتی پیشرفته، کیفیت مطلوب دانشگاه های کشور هلند و بسیاری از مزیت های دیگر سبب می شود که افراد بسیاری برای ادامه تحصیل در هلند اقدام نمایند. تحصیل در این کشور در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان های انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و متقاضیان می توانند با داشتن مدرک دیپلم برای دانشگاه های این کشور درخواست نمایند. برای تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی به مدرک زبان در سطح آیلتس ۶ نیاز است که در صورت پایین تر بودن سطح زبان (آیلتس ۵ یا ۵.۵) متقاضی می تواند در دوره های زبان پیش از شروع دانشگاه شرکت نماید و سطح زبان خود را افزایش دهد. در صورت تمایل به تحصیل به زبان آلمانی به ارائه مدرک زبان در سطح B1 آلمانی نیاز است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند ۴ ساله می باشد و متقاضی سالی ۸ تا ۱۲ هزار یورو هزینه تحصیل خواهد داشت که همزمان امکان کار به صورت پاره وقت (۱۰ ساعت در هفته) را داراست.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی با داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ امکان پذیر است، طول دوره تحصیل در این مقطع ۲ ساله و هزینه های تحصیل ۱۲ تا ۱۵ هزار یورو برآورد شده است که متقاضی امکان کار به صورت همزمان (۲۰ ساعت در هفته) را داراست. تحصیل در مقطع دکترا به مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ نیازمند است، طول دوره تحصیل در این مقطع ۴ ساله است و متقاضی برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مقالات بین المللی، نمرات و معدل مطلوب داشته و برای یافتن استاد راهنما اقدام نماید. متقاضی این فرصت را دارد که پس از تحصیل به مدت یکسال در کشور هلند بماند و به دنبال کار بگردد. در صورت یافتن کار و پرداخت مالیات متقاضی می تواند اقامت دائم کشور هلند را دریافت نماید.

 

مهاجرت به هلند از روش کار:

بر اساس قوانین مربوط به کار در کشورهای اتحادیه اروپا اخذ ویزای کار از این کشورها با داشتن دعوت نامه کاری از کارفرما امکان پذیر است. در صورتی که فردی تمایل داشته باشد از خارج از کشور هلند و اتحادیه اروپا برای کار در هلند اقدام نماید باید قوانین و پروسه مخصوص به اخذ کار را سپری نماید، بر این مبنا در صورتی که فرد بخواهد برای دریافت شغل به کشور هلند ورود نماید باید دعوت نامه کاری دریافت نماید و علاوه بر آن کارفرما ۳ ماه کار مورد نظر را در کشور هلند آگهی نماید، در صورتی که فردی متقاضی شغل مورد نظر نشد کارفرما باید ۳ ماه کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی نماید و باز هم اگر کسی برای شغل مورد نظر درخواست ننمود، متقاضی می تواند برای این شغل انتخاب شود. به طور کلی شانس کار و کاریابی در کشور هلند برای فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند و اروپا نسبت به دیگر متقاضیان بیشتر می باشد و از طریق ویزای کار فرد می تواند با تمدید ویزا در نهایت اقامت کشور هلند را اخذ نماید.

 

مهاجرت به هلند از روش سرمایه گذاری و کارآفرینی:

متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری با دارایی معادل ۱.۲۵۰.۰۰۰ یورو می توانند برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای کشور هلند اقدام نمایند. سرمایه گذاران باید منبع پول خود را مشخص نمایند اما نیازی به ارائه گزارش حسابرسی نمی باشد. این سرمایه گذاری باید در بخش های خصوصی این کشور همچون استخدام، نوآوری، غیرمالی و ... هزینه گردد. افراد با سرمایه گذاری در کشور هلند در صورت پایداری و سودآوری حرفه مورد نظر می توانند اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند که با تمدید آن به مدت ۵ سال می توانند اقامت دائم کشور هلند را اخذ کنند.

فردی که تمایل به کارآفرینی در کشور هلند دارد باید از جهت رزومه تحصیلی، تجربه کاری، سابقه کاری و کارآفرینی، سود دهی و منافع شغل مورد نظر برای دولت هلند، طرح تجاری، میزان مبلغ سرمایه گذاری و ... مورد ارزیابی قرار گیرد، تمامی موارد بیان شده امتیازات مخصوص به خود را داراست که متقاضی با دریافت امتیازات بیان شده می تواند جهت ویزای کارآفرینی در کشور هلند اقدام نماید.

 

مهاجرت به هلند از روش ثبت شرکت:

متقاضیان مهاجرت به کشور هلند با داشتن سرمایه لازم، طرح تجاری مطلوب و استخدام و شراکت با اتباع هلندی می توانند در این کشور شرکتی را به ثبت برسانند. شرکت مورد نظر باید سود ده بوده و قوانین تجارتی و مربوط به ثبت شرکت را رعایت نماید. با این شرایط متقاضیان ثبت شرکت در کشور هلند می توانند پس از مدت ۳ سال برای اقامت دائم این کشور و پس از مدت ۵ سال برای تابعیت هلند درخواست نمایند.

 

مهاجرت به هلند از روش پناهندگی:

 بر اساس کنوانسیون بین المللی در امور مربوط به پناهندگی، کشورهای اروپایی در صورت مستحق بودن پناهجو موظف به پذیرفتن وی می باشند اما امروزه این امر به سادگی گذشته اتفاق نمی افتد و خطرات بسیاری را برای متقاضیان امر مهاجرت پیش روی آن ها می گذارد. بررسی پرونده پناهجویان و تایید پرونده آن ها در مورد صلاحیت پناهندگی از مدت زمان ۲۱ روز تا ۶ ماه زمان می برد. با موافقت پرونده آن ها در اداره مهاجرت به متقاضیان این امر اقامت ۵ ساله اعطا می گردد که در انتها منجر به دریافت پاسپورت و تابعیت می شود. با توجه به خطرات و آسیب هایی که این مسیر برای مهاجرین دارد به هیچ عنوان پناهندگی در هلند ، به عنوان یکی از راه های مهاجرت به این کشور توصیه نمی گردد.

راه های مهاجرت به کشور هلند گسترده است و افراد می توانند بسته به شرایط خود برای هر یک از روش های مهاجرتی در این کشور اقدام نمایند. هر یک از روش های بیان شده همچون ویزای تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و .... با انجام روند قانونی و شرایط پروسه منجر به اعطای اقامت دائم هلند و سپس تابعیت برای متقاضیان می گردد.

ثبت پرسش
سوسن عاطفى
سلام ميخواهم بدانم براى امكان يافتن كار در آمستردام جهت دخترم كه درحال حاضر آنجا با ويزاى يكساله بعد از فارغ التحصيلى از دانشگاه درمقطع فوق ليسانس زندگى ميكند ميتوانيد كمك نماييد؟

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، جهت جست و جوی کار، شما باید از مؤسسات کاریابی اقدام نمایید. همکاران ما در دفتر مرکزی وین می توانند شما را در جهت مسیر درست راهنمایی نمایند. در صورت تماس با دفتر مرکزی وین از طریق شماره تماس های ارائه شده در بخش "تماس با ما" هزینه تماس با دفتر وین، صرفاً تا تهران محاسبه می شود و می توانید از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. * مانا باشید *
مهدی زحمتکش
با سلام من در مورد اخذ اقامت از طریق ویزا کار برای استرالیا و یا کانادا و یا از طریق اثبات تمکن مالی نیاز به مشاوره دارم

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. شماره های تماس در قسمت "تماس با ما" موجود است و یا در صورت تمایل نسب به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید تا کارشناسان ما از طریق واتساپ با شما تماس گیرند. *مانا باشید *