مهاجرت به بلاروس از طریق کار

25 اردیبهشت 1399 1 نظر

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از راه های متناسب با شرایط خود و کم ریسک برای مهاجرت و اخذ اقامت استفاده نمایند. روش های تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، ازدواج و .... می تواند از روش های اخذ اقامت برای کشورهای مختلف از جمله بلاروس محسوب شود. اکثر افراد به دلیل تمایل به استفاده از روش های کم هزینه، کسب درآمد و اخذ اقامت ترجیح می دهند از روش کاری برای مهاجرت به کشورهای مورد نظر خود اقدام نمایند. یکی از این موارد اخذ اقامت بلاروس است و به دلیل رشد سریع کسب و کار، تاسیس کارخانجات، سیستم تولید مطلوب، سطح پایین بیکاری و بهبود شرایط اقتصادی بیش از پیش، بسیاری از افراد تمایل دارند برای مهاجرت به بلاروس از طریق کار اقدام نمایند.

 

اخذ ویزای کار کشور بلاروس

به طور معمول در پروسه های کاریابی اولویت با شهروندان خود کشور بلاروس می باشد حتی اگر فردی خارجی به صورت دائم در کشور بلاروس سکونت داشته باشد. کارفرمایان تنها در صورتی می توانند با نیروی کار خارجی قرارداد منعقد کنند که هیچ نیروی کار بلاروسی برای کار مورد نظر وجود نداشته یا تخصص و شرایط لازم را نداشته باشد. مناسب ترین راهی که برای اخذ ویزای کاری کشور بلاروس  و مهاجرت به بلاروس از طریق کار وجود دارد داشتن پیشنهاد شغلی مناسب به همراه دعوتنامه ی کاری از سوی کارفرمای بلاروسی می باشد که این دعوتنامه باید شامل قرارداد کاری برای متقاضی باشد.

روابط کار میان کارفرما و متقاضی باید به صورت قرارداد کاری به زبانی که برای هر دو طرف قابل فهم باشد  نوشته و ارائه شود و باید دقت لازم در این امر صورت گیرد که مدت اعتبار قرارداد کاری متقاضی بیش از مدت اعتبار مجوز اشتغال وی نباشد.


مهاجرت به بلاروس از طرق کار

متقاضیان واجد شرایط برای اخذ ویزای کار کشور بلاروس

متقاضیانی که در کشور بلاروس سکونت دارند اما هنوز تبعه این کشور محسوب نمی شوند می توانند با داشتن شرایط لازم اجازه کار در کشور بلاروس را دریافت نمایند، از جمله متقاضیان واجد شرایط برای این امر عبارتند از:

·         متقاضیانی که از یکی از روش های اخذ اقامت موفق به دریافت اقامت دائم بلاروس شده اند.

·         اشخاصی که بر اساس وظایف فرامرزی مسئولیت انجام مشاغلی خاص را دارا می باشند نظیر متقاضیان کار در دفاتر دیپلماتیک و موسسات کنسولگری معتبر در جمهوری بلاروس، نمایندگان سازمان های بین المللی، شرکت های خارجی واقع در قلمرو جمهوری بلاروس و ....

·         متقاضیانی که مطابق با معاهدات بین المللی در نهادهای مستقر در خاک جمهوری بلاروس مشغول به کار می باشند نظیر عالمان، فرهنگیان و ....

·         روحانیون موظف به انجام فعالیت های دینی در سازمان های مذهبی و رسمی این کشور

·         متقاضیانی که به عنوان کارکنان رسانه های جمعی خارجی معتبر در جمهوری بلاروس مشغول به کار هستند.

·         اشخاصی که به عنوان سخنران یا مربی برای سخنرانی ها یا جهت تدریس در موسسات آموزشی آموزش عالی یا آموزش های حرفه ای پیشرفته به مدت کمتر از ۹۰ روز به بلاروس دعوت می شوند.

·         اشخاصی که در جهت های مختلف تصریح شده توسط معاهدات بین المللی از جمهوری بلاروس مشغول  به کار می باشند.

·         بنیانگذاران و مدیران سازمان های تجاری که با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در جمهوری بلاروس می توانند جهت کار در این کشور حضور داشته باشند.

بین کشورهای بلاروس، روسیه و قزاقستان معاهده ای صورت گرفته که این امکان را می دهد که شهروندان کشور مذکور با شهروندان جمهوری بلاروس جهت فعالیت های کاری شرایط برابری داشته باشند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کشور بلاروس

برای انجام فعالیت های کاری و دریافت اجازه کار کشور بلاروس، متقاضی می بایست مدارک مورد نیاز را به اداره امور داخلی در Mingorispolkom و وزارت مربوطه ارائه نماید. از جمله شرایط و مدارک لازم برای این امر عبارت است از:

·         برنامه کاری متقاضی

·         تکمیل فرم های مربوط به درخواست و اجازه کار متقاضی

·         کپی پاسپورت متقاضی

·         تایید هزینه پردازش و ارزیابی مدارک متقاضی

دقت نمایید در صورت آماده سازی مدارک ظرف مدت ۱۵ روز و به تایید رسیدن آن، از تاریخ تصویب به مدت یکسال به متقاضی اجازه کار اعطا خواهد شد. این اجازه کار تنها برای یک کارفرما خواهد بود و در صورتی که متقاضی خارجی تمایل به اخذ چند شغل داشته باشد باید برای تمامی مشاغل و کارفرمایان بلاروسی مجوز کار دریافت نماید.

 

مراحل اخذ ویزای کار کشور بلاروس

متقاضی اخذ ویزای کار کشور بلاروس باید اسناد و مدارک لازم را آماده سازی و ارسال نماید و در صورتی که اجازه کار را از کارفرما دریافت نمود می تواند با ارائه مدارکی نظیر

·         فرم درخواست

·         تاییدیه مدارک ثبت نام دولت از نهادهای قانونی یا کارآفرینان فردی

·         تاییدیه ثبت نام تجاری کشور مبدا متقاضی با شرکت های خارجی (در صورتی که کارفرما شرکت های خارجی محسوب گردد)

·         پیش نویس قرارداد کار، امضا و مهر آن توسط کارفرما

·         ضمانت نامه تایید توانایی لازم

·         تایید هزینه پردازش جهت ارزیابی مدارک متقاضی

و ..... برای اخذ ویزای کار کشور بلاروس اقدام کند.

 

با توجه به اولویت شهروندان بلاروس نسبت به متقاضیان خارجی برای اخذ کار در این کشور، انجام پروسه ویزای کار و کاریابی در جمهوری بلاروس برای متقاضیان آن با دشواری و پیچیدگی هایی همراه خواهد بود. داشتن مهارت و تخصص لازم، آشنایی به زبان (به خصوص زبان روسی که در کاریابی فرد بسیار تائیرگذار است)، داشتن پیشنهاد شغلی از این کشور، قرارداد کاری و .... شرایط را برای اخذ ویزای کار و پس از آن اقامت بلاروس برای متقاضیان این امر با دشواری هایی همراه می سازد در نتیجه ما به شما توصیه می کنیم برای مهاجرت به بلاروس تمامی روش های متناسب با شرایط خود را مورد بررسی قرار داده و از روش های آسانتری برای این امر اقدام نمایید. یکی از این روش ها می تواند اخذ ویزای تحصیلی کشور بلاروس باشد چرا که متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند پس از تحصیل به دنبال کار متناسب با تخصص و مهارت خود بوده و در صورت کاریابی می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نموده و اقامت بلاروس را به دست آورند.

 

هر یک از کشورها برای اخذ ویزای کار شرایط و قوانین خاص خود را دارا می باشند، مهاجرت به بلاروس از طریق کار نیز می تواند یکی از این روش ها محسوب شود اما با توجه به شرایط و ریسک هایی که در این امر وجود دارد ما به شما توصیه می کنیم پیش از هر تصمیمی در خصوص بهترین و مناسب ترین راه برای اخذ اقامت کشور مورد نظر خود تحقیقات لازم را انجام دهید و حتما با یک دفتر مهاجرتی معتبر صحبت کرده و مشاوره های لازم را بدست آورید.

ثبت پرسش
میلاد جعفری
سلام ممنون از شما بابت راهنمایی مهاجرت به بلاروس از طریق کار. من مقاله های مربوط به کار در کشورهای مختلف خوندم. به نظرم بلاروس بدون زبان روسی کار پیدا کردن خیلی سخته و شرایط کار در کشورهای آلمان و اتریش به نظرم فراهم تره برای بنده که مهندسی برق خوندم و سابقه کار دارم. درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیامند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی بلی و اتفاقاً رشته شما جز رشته هایی ایت که در آلمان و اتریش کمبود نیروی کار دارند و از شانس و موقعیت کاری بهتری برخوردار می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.

مشاوره رایگان