بورسیه تحصیلی در آلمان

4 آذر 1399 4 نظر

بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان، روش های مهاجرت تحصیلی به آلمان و چگونگی دریافت اقامت تحصیلی آلمان در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا آلمان کشور مناسبی برای تحصیل می باشد؟ آیا می توان اقامت تحصیلی کشور آلمان را دریافت کرد؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان چیست؟ کشور آلمان در چندین دهه اخیر، به کشوری قدرتمند و با صنعت پیشرفته اقتصادی تبدیل شده است. به همین خاطر است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت، این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند. اکثر افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشوری مثل آلمان را دارند، در پی اخذ بورسیه تحصیلی می باشند. اما نکته ای که می تواند کشور ها را بر اساس شرایط مهاجرتی شان، تفکیک کند، بورسیه های تحصیلی و یا تحصیل رایگان ها می باشد. اگر در خصوص نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان سئوالاتی دارید، می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

 • بورسیه تحصیلی در آلمان
 • بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع مدارس
 • بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع دکتری
 • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان
 • هزینه زندگی در آلمان
 • کار دانشجویی در آلمان
 • شرایط اخذ ویزای همراه آلمان
 • معرفی دانشگاه های برتر آلمان
 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان
 • شرایط کار پس از تحصیل در آلمان
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمان از طریق تحصیل
 • سئولات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در آلمان
 • سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمانبورسیه تحصیلی در آلمان

آلمان کشوری در قلب اروپای مدرن است. کشور آلمان به جهت تحول های صنعتی که در قرن 21 داشته است، به کشوری مدرن، صنعتی و تنظیم کننده تبدیل شده است. این کشور که با کشورهای اتریش و هلند و لهستان همسایه می باشد، نقش بسیار زیادی در تعیین اقتصاد منطقه ایفا می کند. واحد پول رسمی این کشور یورو می باشد و پایتخت آن شهر بزرگ برلین می باشد. این کشور در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن و همچنین ناحیه اقتصادی اروپا عضو می باشد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا، اولین کشوری را که انتخاب می کنند، آلمان است. این کشور به جهت برتری نسبی که در این قاره دارد، انتخاب بسیاری از متقاضیان مهاجرت می باشد. اما باید به خدمت شما عرض کنیم که این معیار غلط است.

کشور آلمان با توجه به تحصیلات رایگان و همچنین بورسیه های تحصیلی، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد؛ اما نه تنها گزینه. بسیاری از افراد به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان می باشند. در این مقاله به این موضوعات خاص خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی یعنی اینکه هزینه های زندگی و تحصیل شما را بپردازند. پس شما باید یک سود و منفعتی برای دولت یا نظام آموزشی آن کشور داشته باشید تا بتوانید این بورسیه را دریافت کنید. اما تحصیل رایگان با بورسیه تحصیلی تفاوت دارد. به این صورت که شما فقط هزینه تحصیل را نخواهید پرداخت. ولی هزینه های زندگی و خورد و خوراک خود را باید پرداخت کنید. اگر به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در آلمان و یا دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان هستید، می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات مهاجرتی خود را افزایش دهید.

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع مدارس

در این قسمت به بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع مدارس خواهیم پرداخت. بسیاری از والدین، به این موضوع می اندیشند که فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس زیر 18 سال، به کشور های اروپایی اعزام کنند. این والدین که نگران آینده تحصیلی و شغلی فرزندان خویش هستند، می خواهند به هر ترتیبی فرزندان خود را به این کشور های برتر جهت تحصیل در مدارس اعزام کنند. نکته اصلی ای که وجود دارد این است که فلسفه ارائه برنامه های بورسیه ای، به این جهت است که شخص را حمایت می کنند تا همزمان برای دولت یا نظام آموزشی کشور دارای منفعت باشد. به این ترتیب بورسیه تحصیلی در مقاطع زیر 18 سال و قبل از دانشگاه یعنی مدارس، خیلی منطقی نیست. در این فرضیه ها، والدین اگر می خواهند با هزینه کم، فرزندان شان در آن کشور مشغول به تحصیل شود، باید در ابتدا به فکر مهاجرت خود باشند. به این صورت که اگر والدین شخص اقامت بلند مدت یک کشور را داشته باشند، می توانند برای فرزندان خود نیز تحصیل رایگان در مدارس دولتی آن کشور ها درخواست کنند. اگر به فکر تحصیل رایگان برای فرزندان تان در اروپا هستید، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات مهاجرتی را دریافت کنید.

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در مدارس آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی

یکی دیگر از مقاطعی که یک متقاضی مهاجرت برای دریافت بورسیه به آن فکر می کند، مقطع کارشناسی یا لیسانس است. افرادی که به دنبال بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی یا لیسانس هستند، باید این موضوع را بدانند که همانطور که در بند قبلی گفته شد، افراد عموما در مقاطعی می توانند بورسیه تحصیلی در آلمان را دریافت کنند که یک منفعتی برای دولت یا نظام آموزشی آن کشور داشته باشد. دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی می تواند برای دانشجویان بومی امکان پذیر باشد اما برای دانشجویان بین المللی، قطعا دارای سختی هایی هست. طول دوره کارشناسی در این کشور بین 3 الی 4 سال می باشد. اگر به دنبال تحصیل رایگان در آلمان هستید، در ادامه به آن می پردازیم.

کشور آلمان از زمره آن دسته از کشور هایی است که تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. به این گونه که افراد با دانستن زبان آلمانی می توانند برای تحصیل رایگان در این کشور اقدام کنند. البته به همین راحتی ها نیست. چرا که قبولی در دانشگاه های دولتی، معدل بالا، سطح زبان و سن مناسب از اصلی ترین شرایط مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی به صورت تحصیل رایگان می باشد.

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، شاید به نسبت دیگر مقاطع راحت تر باشد. چرا که شخص برای مطالعت تکمیلی برای تحصیل اقدام کرده است و می تواند برای بورسیه های تحصیلی اقدام کند. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عموما بین 2 تا 3 سال است که اشخاص ممکن است مشغول به تحصیل شوند. افرادی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس می باشند، بهتر است که شرایط مناسبی همچون سن مناسب، نمرات خوب و سطح زبان انگلیسی یا آلمانی در حد پیشرفته را بدانند. در این صورت می توانند راحت تر برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان اقدام کنند.

یک نکته قابل ذکر است که اگر خواهان دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان می باشید، بهتر است که شرایط توسط مؤسسه حقوقی ملک پور بررسی و تحقیق شود و در نهایت خود برای این موضوع اقدام کنید. چرا که برای دریافت برنامه های بورسیه ای، عموما نیاز به بررسی شرایط توسط مقامات دانشگاهی دارد که بهتر است متقاضی خود دست به این اقدام بزند.

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع دکتری

افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان می باشند، این را باید بدانند که اصلی ترین مقطعی که ممکن است افراد بورسیه ای دریافت کنند، در مقطع دکتری می باشد. مقطع دکتری در کشور آلمان عموما به مدت 3 الی 4 سال می باشد. کشور آلمان سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی در حدود 260 هزار نفر می باشد. دکتری در این کشور در دو حالت تحقیقات محور و مطالعات محور می باشد. در هر دو صورت شخص می تواند بورسیه تحصیلی در آلمان را دریافت کند.

افراد می توانند برای تخمین رزومه خود با مشاورین ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشند و کیس خود را تخمین بزنند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان می توانید از مشاورین حقوقی مؤسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. از این رو برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید و اطلاعات مهاجرتی خود را در خصوص تحصیل و بورسیه های تحصیلی دریافت کنید.

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

 نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان

بسیاری از افرادی که قصد دریافت برنامه های بورسیه تحصیلی در آلمان را دارند، عناوین دقیقی از بورسیه های تحصیلی در آلمان نمی دانند. بسیاری از برنامه های بورسیه در کشور های اروپایی، از طرف دانشگاه یا مؤسسات آموزشی ارائه می شود. به عبارت دیگر درصد کمی هستند که از طرف دولت حمایت شوند. مراجعه تحصیلی خصوصی و غیر دولتی در کشور آلمان خواهان دریافت دانشجویان بین المللی بیشتری هستند. اما معروف ترین برنامه بورسیه تحصیلی در آلمان برنامه دولتی Erasmus می باشد. این برنامه را دانشجویان بین المللی بیشتری انتخاب می کنند. مؤسسه حقوقی ملک پور در دریافت این برنامه بورسیه، می تواند کمک بسیاری به شما عزیزان انجام دهد.

اما نکته مهمی که در این قسمت باید بدان بپردازیم، این است که چرا زمان خود را تلف کنید تا ببینید آیا کشور آلمان برای دریافت برنامه های بورسیه ای به شما جواب مثبت می دهد یا خیر. مادامی که تحصیل به زبان آلمانی در این کشور به صورت رایگان انجام می شود، چرا برای این موضوع اقدام نکنیم؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل با مشاورین برتر مؤسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید. ما برای شما در ادامه برخی از برنامه های بورسیه ای را قرار دادیم.

 

نوع مؤسسه

نام بورسیه تحصیلی

دولتی

DAAD بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی Erasmus

غیر دولتی

بورسیه تحصیلی انیشتین برای فوق دکتری

بورس های تحصیلی هاینریش بول

بورسیه تحصیلی هامبولت برای فوق دکتری

بورسیه تحصیلی Konrad-Adenauer-atiftung

بورسیه های تحصیلی ماری کوری برای کشورهای در حال توسعه

بورسیه تحصیلی Mawista

هزینه زندگی در آلمان

افرادی که متقاضی دریافت برنامه های بورسیه تحصیلی در آلمان می باشند، باید به این موضوع آگاه باشند که اگر چه ممکن است این برنامه را دریافت کنند، اما داشتن هزینه های زندگی و پتانسیل مالی از اولویت های مهاجرت می باشد. به این صورت که شما با دست خالی و بدون هیچ هزینه ای نباید دست به مهاجرت بزنید و در این راه اقدام کنید. برای مهاجرت به هر کشوری عموما شخص باید هزینه های زندگی را دارا باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور برای ارائه پاره ای از توضیحات در خصوص هزینه های زندگی در کشور آلمان، برای شما عزیزان جدولی تهیه کرده است. این جدول حاوی هزینه های زندگی در کشور آلمان می باشد.

همانطور که می دانید برنامه های بورسیه ای در هر کشوری در چند حالت می باشد. به این صورت که برخی برای تامین هزینه های تحصیل شما می باشند و برخی دیگر برای هزینه های تحصیل به علاوه هزینه های زندگی. با این فرض که بخواهید هزینه های زندگی خود را خودتان مدیریت کنید، مؤسسه حقوقی ملک پور این جدول را برای استاندارد هزینه های دانشجویی برای شما عزیزان الگو قرار داده است.

 

مواد غذایی

هزینه ها / پوند

غذا در رستوران ارزان قیمت

10

غذا برای 2 نفردر رستوران عادی

45

غذا در مک دونالد

8

شیر یک لیتر

.72

نان 500 گرمی

1.43

برنج 1 کیلو گرم

2.14

تخم مرغ 12 عددی

1.97

مرغ 1 کیلوگرم

7.93

گوشت قرمز 1 کیلوگرم

10.53

حمل و نقل

هزینه ها

بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی

2.7

کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی

70

تعرفه تاکسی برای 1 کیلومتر

2

خدمات

هزینه ها

هزینه های مصرفی مانند آب، برق، گاز و...

217

تعرفه مکالمه تلفن همراه برای 1 دقیقه

.1

پوشاک

هزینه ها

شلوار جین

75.73

کفش چرمی

102

اجاره مسکن

هزینه ها

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

720

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر

536.77

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1364

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

1015

تحصیل رایگان در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

کار دانشجویی در آلمان

اگر چه شما ممکن است بورسیه تحصیلی در آلمان را بتوانید دریافت کنید، اما موضوع اصلی این است که بسیاری از افراد می خواهند در کشور آلمان مشغول به کار شوند. این کار دانشجویی چه شرایطی باید داشته باشد؟ آیا مشاغل تخصصی مربوط به شغل خود را می توانند دریافت کنند؟ مؤسسه حقوقی ملک پور به این مسائل پاسخ می دهد.

اگر چه بورسیه ای که شما دریافت می کنید حتی ممکن است هزینه های زندگی شما را در نظر بگیرد، اما شخص ممکن است بخواهد هزینه های خود را مدیریت کند و پول خود را در مصارف دیگر خرج کند. از این رو افرادی که بورسیه تحصیلی در آلمان را نیز دریافت می کنند، اجازه دارند که به صورت غیر تخصصی و نیمه وقت تا حدود 20 ساعت در طول هفته مشغول به کار شوند. چرا که بسیاری از بورسیه های تحصیلی صرفا کمک هزینه شهریه های دانشگاهی می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور با بررسی دقیق و به روز اطلاعات می تواند به شما این نوید را بدهد که افرادی که اقامت تحصیلی کشور آلمان را دریافت نموده اند، می توانند برای دریافت اجازه کار خود در این کشور به صورت دانشجویی را دریافت کند.

تحصیل رایگان در آلمان

کار ضمن تحصیل در آلمان

شرایط اخذ ویزای همراه آلمان

همان طور که می دانید، متقاضیان مهاجرت به آلمان، شاید در مواقعی دارای خانواده و همراه باشند. به عنوان مثال شاید همسر یا فرزندانی داشته باشند که خواهان همراهی از طرف آنان در کشور آلمان باشند. از این رو متقاضیان مهاجرت به آلمان می توانند برای دریافت اقامت و ویزای همراه برای اعضای خانواده خود اقدام کنند. البته که ممکن است این الحاق به صورت همزمان نباشد، اما به هر جهت این حق مسلم یک مهاجر در کشور آلمان یا هر کشوری دیگر می باشد که همراهان خود را در کنار خود داشته باشد.

اما نکته بسیار مهم این است که اگر فردی با دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان بتواند ویزای تحصیلی و اقامت تحصیلی این کشور را دریافت کند، چه افرادی را می تواند همراه با خود داشته باشد؟
مؤسسه حقوقی ملک پور به این موضوع پرداخته است. افرادی همراه شخص مهاجر به حساب می آیند شامل تنها همسر قانونی شخص اصلی که در حال تحصیل است و یا فرزندان زیر 18 سال که مجرد هستند، می شود. در صورتی که پدر یا مادر شخص بالای 65 سال باشند و ثابت کند که آن ها نیاز به نگهداری دارند، می توانند در مواقعی آن ها را نیز در کنار خود داشته باشند.

معرفی دانشگاه های برتر آلمان

افرادی که خواهان دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان هستند، قطعا قصد دارند در بهترین دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند. چرا که عموم این گونه افراد در سطحی ایده آل از تحصیل می باشند و کمال گرا فکر می کنند. اما نکته بسیار مهمی که در این قسمت باید بدان بپردازیم این است که متقاضیان برای این که شرایط مهاجرتی خود بهتر پیش رود، بهتر است که انتخاب دانشگاه مورد نظر را به دست وکیل مهاجرت بسپارند. چرا که اگر شما بخواهید دانشگاهی را از قبل برای وکیل تعیین کنید، وکیل ممکن است به علت سختی کار و یا تکمیل ظرفیت و هر گونه علت دیگر، از انجام مراحل مهاجرت شما دست بکشد.

نکته دیگر این است که شاید حتی به احتمال، برای اینکه وکیل مهاجرتی برای شما نتواند بورسیه تحصیلی در آلمان را در نظر گیرد. آن زمان باید به دانشگاه ها و مؤسساتی که هم ظرفیت دارند و هم می شود برای آن ها اقدام کرد، قدم برداشت. برای توضیحات بیشتر در خصوص مهاجرت از طریق دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان با مشاورین ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. در ادامه لیستی از دانشگاه های برتر این کشور را برای شما عزیزان ضمیمه کرده ایم.

 

نام دانشگاه

رتبه دانشگاه در جامع بین الملل

دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich

61

 دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München

62

دانشگاه هایدلبرگ Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

64

مؤسسه فناوری کارلسروهه KIT, Karlsruhe Institute of Technology

116

دانشگاه هومبولت برلین Humboldt-Universität zu Berlin

121

دانشگاه آزاد برلین Freie Universitaet Berlin

130

دانشگاه صنعتی آخن RWTH Aachen University

144

دانشگاه صنعتی برلینTechnische Universität Berlin (TU Berlin)

147

دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن Eberhard Karls Universität Tübingen

168

دانشگاه فرایبورگ Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg

186

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان

از اصلی ترین نکاتی که برای مهاجرت باید در نظر گرفت، نحوه ارائه مدارک مورد نیاز می باشد. بسیاری از افرادی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان اقدام می کنند، در گام های اولیه اقدامات خود به مشکل می خورند. چرا که نحوه ارائه مدارک از اصلی ترین نکاتی می باشد که شخص باید رعایت کند. مؤسسه حقوقی ملک پور در این راستا می تواند به شما راهنمایی های خاص خود را ارائه دهد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش و نوشته شده است و هر گونه رو نوشت و اقدام به کپی برداری غیر قانونی بوده و پیگیرد خواهد داشت. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

 • دریافت نامه پذیرش از دانشگاه یا مؤسسات آموزش عالی
 • ارائه پاسپورت معتبر که دارای حداقل 6 ماه اعتبار است.
 • ارائه نامه تمکن مالی به میزان هزینه های زندگی یک سال در آلمان
 • ارائه مدارک هویتی متقاضی و در صورت متاهل بودن ارائه نمودن سند ازدواج
 • داشتن آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • داشتن مدرک زبان معتبر و مناسب با سطح انتخابی
 • داشتن چند قطعه عکس استاندارد

شرایط کار پس از تحصیل در آلمان

متقاضیان مهاجرت به کشور های مختلف از طریق تحصیل عموما به این فکر هستند که با تحصیل به مدت چندین سال برای شخص منفعتی نخواهد داشت. اما پس از تحصیل شرایط اشخاص به چه صورت خواهد شد؟ آیا افراد می توانند مناسب با مدرک و تحصیلاتی که دریافت کرده اند، کار و شغل مناسب و مورد نظر خود را دریافت کنند؟ به نمودار زیر توجه کنید.

همانطور که ملاحظه کردید نرخ بیکاری در این کشور در حد پایینی قرار دارد. زمانی ه نرخ بیکاری پایین باشد، یافتن کار برای متقاضی نیز راحت تر می باشد. این ها مسائلی هستند که می توانند در ذهن متقاضیان دریافت برنامه های بورسیه تحصیلی در آلمان تاثیر گذار باشد. افراد اگر کشور های برتر دنیا را انتخاب کرده اند که نرخ بیکاری آن ها زیر 5 درصد می باشد، قطعا برای موقعیت کار پس از تحصیل خود می توانند در آن کشور اقدام کنند. چرا که دولت به فکر کاهش نرخ بیکاری و ثابت نگهداشتن آن می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

تحصیل رایگان در آلمان

کار پس از تحصیل در آلمان

در کشوری مثل آلمان، پس از اتمام تحصیل در این کشور، افراد بین 6 ماه تا یک سال مهلت دارند تا شغل مورد نظر خود را بیابند و یا ادامه تحصیل دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص موقعیت کار پس از تحصیل در کشور های اروپایی و آمریکایی، می توانید راهنمای گام به گام اخذ اقامت به خریداری کرده و به اطلاعات دقیق حقوقی کشور ها بپردازید.

گام به گام تا اخذ اقامت

اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمان از طریق تحصیل

یکی از بهانه های ورود به کشور آلمان، از طریق تحصیل می باشد. این کشور دارای پتانسیل های قوی اقتصادی و صنعتی می باشد و برای نیروی کار خود در این کشور ارزش قائل هستند. از این رو متقاضیان مهاجرت و دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان رغبت بیشتری برای دریافت اقامت این کشور دارند. از این رو مؤسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان اطلاعات اقامتی و تابعیتی این کشور را در نظر گرفته است.

برای آن که از این کشور اقامت دائم دریافت کند باید به مدت 5 سال در این کشور حضور تاثیر گذار و فعال داشته باشید. اگر خواهان دریافت تابیعت کشور آلمان هستید، عموما بعد از 8 سال زندگی در این کشور اقدام به دریافت تابعیت این کشور خواهید کرد. دانستن سطح زبان آلمانی در حد پیشرفته و همچنین دانستن بخشی از تاریخ فرهنگ و تمدن این کشور، از ملزومات دریافت تابعیت کشور آلمان می باشد.

تحصیل رایگان در آلمان

اقامت آلمان


سئولات متداول در زمینه بورسیه تحصیلی در آلمان

✅ نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان چگونه است؟

مهم ترین نکته برای دریافت بورسیه تحصیلی، ارائه یک رزومه علمی قوی است. مواردی همچون معدل بالا، مقالات ISI، نمره بالای مدرک زبان و پروپوزال قوی می توانند در اخذ بورسیه تحصیلی تاثیر گذار باشند.

✅ اخذ بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد چگونه امکان پذیر است؟

بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود، برای دریافت بورسیه در مقطع ارشد باید رزومه خیلی خاصی داشته باشید. یا اینکه برخی از دانشجویان در ابتدا بدون بورسیه وارد می شوند و پس از گذراندن چند ترم از دانشگاه، با ارائه عملکرد خوب، درخواست بورسیه می کنند.

✅ آیا با اخذ بورسیه تحصیلی هزینه زندگی در آلمان نیز تامین می شود؟

برخی از بورسیه تنها بر روی شهریه هستند و بخشی از شهریه یا همه آن را پوشش می دهند. برخی بورسیه های دیگر نیز علاوه بر پرداخت شهریه، هزینه زندگی دانشجو را نیز تامین می کنند.

✅ آیا تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان است؟

دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند و عموماً به زبان آلمانی تدریس می کنند.


___________ سخن پایانی درباره بورسیه تحصیلی در آلمان ___________

بورسیه تحصیلی در آلمان، راه های مهاجرت تحصیلی به آلمان و شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در سال 2020 در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. آلمان کشوری برتر در قلب اروپای مدرن می باشد که مقصد بسیاری از مهاجرین می باشد. این کشور به طور کلی در رده های بالای ایجاد شغل و اقتصاد در گردش می باشد. اگر خواهان دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان هستید، حتما قبل از هر گونه تصمیم گیری جدی برای این موضوع از وکیل مهاجرت خود مشورت بگیرید. چرا که ممکن است شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان را نداشته باشید. اگر در خصوص مهاجرت به آلمان و دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان سئوالاتی دارید، می توانید با تماس با کارشناسان ارشد ما از مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید. همچنین در انتهای این بخش از قسمت ثبت دیدگاه می توانید سئوالات ذهنی خود را مطرح کنید تا افراد صاحب علم بدان بپردازند.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نگین خراسانی
سلام وقت بخیر من ۱۷ سالم هست و از الان میخوام واسه دانشگاه اقدام کنم و اینکه واسه بورسیه تحصیلی و اخذ اقامت از کی باید اقدام کرد؟ رشته تحصیلیم تجربی هست و میخوام پزشکی بخونم و اینکه آزمون ورودی هم برای دانشگاه دارندبا داشتن مدرک دیپلم نمیشه رفت دانشگاه بدون آزمون؟ و اینکه میشه همونجا دوره زبان برداشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز مد نظر داشته باشید که رشته پزشکی در اکثر کشورها دارای آزمون ورودی می باشند و این آزمون هم به زبان خود همون کشور برگزار میشه یکی از دلایل این امر هم این هستش که شما با مردم عادی سر و کار کارید و مسلط شدن به زبان محلی خیلی به شما کمک میکنه. پیشنهاد من به شما کشورهایی چون انگلستان، کانادا، مجارستان، آلمان و فرانسه است که دوره پیش پزشکی دارند و شما یکسال آموزش می بینید، حتی کشور فرانسه دوره زبان داره و شما زبان را در کشور فرانسه میخونید و بدون آزمون وارد دانشگاه می شوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان و بیشتر بررسی شود. موفق باشید.
علی ایمانی
سلام و وقت بخیر. متشکر از مقاله خوبتون در خصوص بورسیه تحصیلی در آلمان.ممنون میشم بفرمایید برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان تا چه حد آلمانی باید بلد باشم و اینکه با زبان انگلیسی هم میتونم بورسیه دریافت کنم؟ من کارشناسی ارشدم رو در دانشگاه دولتی و با معدل حدود 19 دریافت کردم در رشته مهندسی شیمی. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی به زبان انگلیسی هم برای شما مهیا است. پروسه اخذ بورسیه تحصیلی یک مسیر رقابتی و رزومه محور می باشد. فاکتورهایی چون مدرک زبان مقالات علمی چاپ شده و از همه مهمتر داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما خیلی مهم است. موفق باشید.
Hamida.Zamani
سلام ! من میخواهم بخاطری ماستری به کشور آلمان سفر کنم چطور میتوانم راجستر کنم چطور میتوانم کار خود را شروع کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در مقطع مستر در کشور آلمان شما نیازمند به داشتن لیسانس هستید و اگر بخواهید در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید نیازمند به مدرک زبان انگلیسی و در دانشگاه های دولتی نیازمند به دانش زبان آلمانی می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه من 20 ساله هستم و دیپلم تجربی دارم با معدل حدود 20 تمایل دارم برای پزشکی کشور اتریش بورس بگیرم چطور میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای تحصیل رایگان در اتریش باید زبان آلمانی شما در سطح C1 باشد. و برای دانشگاههای دولتی ازمون داده و قبول شوید. و همچنین قبل از شروع دوره پزشکی در اتریش دوره پیش پزشکی بگذرانید که باید شهریه پرداخت کنید. سپاس
مشاوره رایگان