مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

27 اسفند 1398 2 نظر

 

سالیانه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت و ورود به کشور هلند را دارا می باشند. مهاجرت به هلند  از روش های مختلف نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... امکان پذیر است. یکی از این روش ها، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در کشوری نظیر هلند به دلیل بهره مندی از شرایط بی نظیر تحصیل، امکانات رفاهی فوق العاده، عضویت در اتحادیه اروپا، فرصت شغلی پس از تحصیل و در انتها اخذ اقامت دائم این کشور مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل متقاضیان محسوب می شود و هر ساله تحصیل در هلند متقاضیان خاص خود را داراست.

کشور هلند در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر آمستردام می باشد. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی مردم، زبان هلندی می باشد. وجود دانشگاه های بی نظیر، شرایط محیطی مناسب و بسیار زیبا، حضور در اتحادیه اروپا و امکان کار در این کشور، هلند را مورد نظر بسیاری از افراد قرار داده است. تمامی دروس در کشور هلند به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان می توانند در هر دو زبان مشغول به تحصیل شوند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند

تحصیل در هلند برای مقطع کار شناسی امکان پذیر است و در بیشتر دروس به زبان خود کشور یا زبان آلمانی ارائه می گردد. با زبان آلمانی متقاضی به مدرک آلمانی در سطح B1 نیازمند است اما برخی از دروس که به زبان انگلیسی نیز امکان تحصیل را به متقاضی می دهد به مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ احتیاج دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند در اکثر رشته ها به دلیل ارائه دروس به زبان خود کشور، نیازمند مدرک زبان هلندی است که این امر اقدام برای این مقطع را برای متقاضیان دشوار می نماید. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس با شرایط مشابه می توانند برای کشورهایی نظیر دانمارک، کانادا، آلمان، اتریش و ... اقدام نموده و در این کشورها به ادامه تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند ۳ تا ۴ سال زمان می برد و داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله برای اخذ پذیرش مورد نیاز می باشد. متقاضیان تحصیل در هلند به صورت پاره وقت اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را خواهند داشت که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را تامین نماید. هزینه تحصیل در هلند برای دانشجویان در این مقطع بین ۷ تا ۱۲ هزار یورو در سال است که بسته به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر هزینه ها متفاوت خواهد بود.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

کشور هلند تحصیل در فوق لیسانس در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود که برای ورود به حداقل مدرک زبان در سطح آیلتس ۶.۵ نیازمند است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند ۲ سال است و متقاضیان تحصیل در این کشور ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت را خواهند داشت که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را تامین نماید. متقاضیان با اجازه کار خود ساعتی بین ۸ تا ۱۰ یورو می توانند درآمد داشته باشند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو در سال محاسبه شده است که بسته به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند عبارت است از:

•    مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات

•    مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات

•    مدرک زبان در سطح آیلتس ۶.۵ یا B2 آلمانی

 

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند ۳ تا ۴ سال است و متقاضیان تحصیل در این کشور ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت را خواهند داشت که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را تامین نماید. دانشجویان مشغول به تحصیل در این مقطع، در صورتی که رزومه مطلوبی داشته باشند می توانند به صورت ماهیانه مبلغ ۲ هزار یورو حقوق دریافت نمایند که این کمک هزینه بسیار بر شرایط تحصیل و زندگی متقاضی تاثیرگذار خواهد بود. اخذ پذیرش از این مقطع به یافتن استاد راهنما و مکاتبه با وی وابسته است و اخذ پذیرش رابطه مستقیم با رزومه فرد خواهد داشت. در این مقطع با توجه به رزومه، نمرات، مدرک زبان و .... امکان اخذ بروس تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور هلند عبارت است از:

•    مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات

•    مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات

•    مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات

•    مدرک زبان در سطح آیلتس ۷

 

متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور هلند نیاز به دریافت ویزا برای ورود به این کشور خواهند داشت.

از مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند در پروسه مهاجرت به هلند از طریق تحصیل عبارتند از:

•    اصل مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و دانشگاه به همراه ترجمه رسمی

•    پاسپورت و کپی آن

•    گواهی سابقه کار

•    توصیه نامه یا recomendation letter از ۲ استاد راهنما برای افراد دارای تحصیلات دانشگاهی

•    اصل مدرک زبان به همراه کپی

•    عکس متقاضی

•   انگیزه نامه

•    عکس و ....

 

متقاضیان تحصیل در کشور هلند ماهی ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو هزینه زندگی خواهند داشت که این هزینه شامل هزینه های خوراک، مسکن، پوشاک، حمل و نقل، اینترنت و ... می شود. هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی و محل سکونت متقاضی متفاوت خواهد بود. متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می توانند پس از تحصیل در این کشور با تبدیل ویزا به ویزاهای کاری و کار و اقامت در این کشور، اقامت دائم کشور هلند را دریافت نمایند.

به صورت کلی مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل گزینه مناسبی برای ورود افراد و اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. برای اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل نیاز به سپری شدن پروسه پذیرش و ویزا می باشد که با داشتن شرایط لازم و تهیه تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزا و پذیرش، شانس متقاضیان برای این کشور مناسب می باشد. ویزای تحصیلی هلند با کاریابی متقاضی به ویزای کاری تبدیل شده و متقاضی با کار در این کشور به اقامت دائم کشور هلند دست می یابد. پروسه های اخذ پذیرش و ویزا باید زیر نظر وکیل متخصص و حرفه ای انجام گیرد تا ریسک های موجود به حداقل یا صفر برسد. برای این امر ارتباط با وکلا و اخذ مشاوره های تحصصی در این زمینه مناسب ترین گزینه برای انتخاب تصمیمی مطمئن در زمینه مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد.

سئوالات متداول راجع به مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

  • پرسش: شرایط کلی تحصیل در کشور هلند چیست؟
  • پاسخ: متقاضیان تحصیل در هلند باید متناسب با مقطع و دوره تحصیلی خود، مدرک آیتلس و مدارک تحصیلی لازم را ارائه دهند. جالب است که بدانید سن دانشجو در هلند نسبت به بسیاری از کشورها، از اهمیت خاصی برخوردار نیست.

 

  • پرسش: آیا دانشجویان می توانند در زمان تحصیل در هلند، خانواده خود را به همراه داشته باشند؟
  • پاسخ: دانشجویان می توانند پس از ورود به کشور هلند و دریافت اقامت موقت خود، درخواست الحاق همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را اعلام نمایند.

 

  • پرسش: وضعیت بازار کار هلند و شرایط کار پس از تحصیل در این کشور چگونه است؟
  • پاسخ: کشور هلند در زمینه های مختلف اقتصادی در اروپا و جهان، پیشتاز بوده و بازار کار مناسبی را برای فارغ التحصیلان و متخصصان فراهم نموده است. دانشجویان می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی در هلند، وارد بازار کار هلند شده و ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند.

 

  • پرسش: آیا با مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • پاسخ: مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. دانشجویان می توانند پس از ورود به این کشور و در حین یا پایان تحصیلات خود، با جستجوی کار مناسب و دریافت پیشنهاد شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود، اقامت کاری هلند را دریافت کرده و پس از چند سال، آن را تبدیل به اقامت دائم هلند نمایند.
ثبت پرسش
سوسن عاطفى
سلام دختر من در حال حاضر در آمستردام و با ويزاى يكساله بعد از فارغ التحصيلى از مقطع كارشناسى ارشد مديريت بين المللى دانشگاهى زندگى ميكند كه متاسفانه تاكنون هنوز موفق به امكان كار نشده، لذا از شما درخواست دارم ميتوانيد جهت پيدا كردن كار و يا امكان تحصيل در مقطع دكترا بدون هزينه دانشگاهى و دريافت حقوق به ايشان كمك نماييد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری به همراه بورسیه تحصیلی بستگی به شرایط دانشجو و سطح علمی وی دارد. با توجه به اینکه فرزند شما در محل حضور دارد، شرایط مناسبی است تا خود حضوراً جهت هماهنگی با سوپروایزر از دانشگاه های مورد نظر اقدام نموده و با توجه به فرمایشات استاد مربوطه، موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شوند. در مورد جست و جوی کار باید گفت، با توجه به رشته تحصیلی ایشان، امکان کار فراهم بوده و شما می توانید از مؤسسات کاریابی اقدام فرمایید. جهت دریافت راهنمایی در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
مجید امامی
باسلام واحترام خدمت جنابعالی روزبخیر من وخانمم جهت مهاجرت به هلند میخواهیم اقدام کنیم . مدرک خانم دکتری زبان ادبیات انگلیسی که اکنون تدریس میکنند و سن ایشون ۴۱ سال است بنده هم ۵۷ سال دارم و مهندسی کامپیوتر و IT و همچنین بیولوژی را گذراندم فعالیتهایی در زمینه رستوران تدریس موسیقی وسلفژ و فعالیت در زمینه ملکی داشته ام و میخواستم سرمایه گذاری و شغل آزاد داشته باشم مسافرتهای غیر شینگن داشتیم ممکنه بفرمایید حداقل هزینه ها و درنهایت مستقرشدن در این کشور چگونه است . ممنون و سپاس از جنابعالی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما، امکان مهاجرت شما از طریق پروسه های سرمایه گذاری فراهم است. در صورت داشتن طرح بیزنس نوآورانه امکان ثبت شرکت خواهید داشت یا از روش های دیگر در سایر کشورها امکان اقدام وجود دارد که عموماً پرونده های سرمایه گذاری حدود 100 هزار یورو پشتوانه احتیاج دارد که البته کل این مبلغ درگیر نمی شود و با مبالغ کمتر پروسه استارت می خورد. روش سرمایه گذاری 50 هزار یورویی در یکی از کشورهای حوزه شنگن نیز قابل توصیه است که راهی جهت ورود به هلند برای شما باز می کند. جهت کسب جزئیات این روش ها با مؤسسه تماس حاصل فرموده، مشاورین ما از طریق مشاوره تلفنی رایگان راهنمای شما خواهند بود. * مانا باشید *

مشاوره رایگان