مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

18 اسفند 1397 1 نظر

آیا تا به حال به مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری فکر کرده اید ؟ در میان راه های مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشور انگلستان یکی از پرطرفدارترین و در عین حال پر هزینه ترین روش ها، سرمایه گذاری می باشد.

 

کشور انگلستان بزرگترین کشور بین چهار کشوری می باشد که با هم بریتانیا را تشکیل می دهند. این کشور هم چنین  بین این چهار کشور با 52 میلیون نفر  جمعیت پرجمعیت ترین نیز می باشد. در بین جزایر بریتانیای کبیر کشور اسکاتلند در شمال انگلستان، ولز در غرب و ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند نیز در غرب دریای ایرلند قرار گرفته اند.  

این کشور با سیستم پارلمانی اداره می گردد و ششمین اقتصاد قوی دنیا را دارد. نکته دیگر در خصوص انگلیس این است که اولین کشور صنعتی دنیا می باشد نتیجتا سطح بالای توسعه یافتگی آن قابل درک می باشد.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

شما تنها در صورتی می توانید برای اخذ ویزای Tier 1 ( که یک نوع ویزای سرمایه گذاری می باشد ) درخواست نمایید که :

·         تصمیم داشته باشید 2 میلیون پوند یا بیشتر را در این کشور سرمایه گذاری نمایید

·         خارج از حوزه اقتصادی اروپا یعنی  EEAو سوییس باشید

 

مدت زمانی که پروسه های سرمایه گذاری جهت اخذ ویزای Tier 1به طول خواهند انجامید

سریع ترین زمانی که می توانید درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دهید سه ماه پیش از سفرتان می باشد به عنوان مثال شما می توانید در صورتی که برنامه سفر به انگلستان را در تاریخ  ژوئن دارید از ماه مارس برای اخذ ویزای Tier 1  درخواست دهید.

 

هزینه های اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

شما می بایست مبلغ  یک هزار و ششصد و بیست و سه هزار پوند جهت اپلای برای ویزای Tier 1 بصورت آنلاین و اینترنتی و یا از طریق پست پرداخت نمایید.شما هم چنین به ازای هر فردی که اضافه می شود می بایست  10 هزار و 50 پوند به علاوه 2 هزار و 233 پوند نیز پرداخت نمایید.

از این نوع سرویس می توان برای 4 نفر اصلی ( main applicant  ) و حداکثر 10 نفر در هر بازدید استفاده نمود. نفرات اصلی یا همان main applicants کسانی هستند که به بودجه مالی دسترسی دارند.

با استفاده از ویزای Tier 1  بیشترین زمانی که می توانید در انگلستان حضور داشته باشید 3 سال و 4 ماه می باشد.

 

شرایط اصلی که فردی واجد شرایط سرمایه گذاری در انگلستان شناخته شود :

·         فرد سرمایه گذار می بایست بیش از 16 سال سن داشته باشد.

·         فرد می بایست تمام پول را در اختیار خود داشته باشد و تمام مبلغ دو میلیون پوند می بایست متعلق به خود نفر اصلی بوده باشد و امکان اخذ وام نیست.

·         فردی که قصد اخذ اقامت انگلستان را از طریق روش سرمایه گذاری دارد می بایست بیشترین زمان حضور را در هر سال در این کشور داشته باشد نه کشورهای دیگر.

 

کارهایی که با ویزای Tier 1  انگلستان ( سرمایه گذاری ) می توان و نمی توان انجام داد :

با ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما می توانید :

·         مبلغ 2 میلیون پوند را می توانید در سرمایه گذاری های دولتی، شرکت های سهامی و بازرگانی که از شرکت های ثبت شده و فعال انگلستان هستند، سرمایه گذاری نمایید.

·         کار کنید یا به تحصیل بپردازید.

·         در شرایطی که 10 میلیون پوند سرمایه گذاری کرده اید پس از 2 سال می توانید درخواست اقامت دهید.

·         در شرایطی که مبلغ 5 میلیون پوند سرمایه گذاری کرده اید پس از 3 سال می توانید درخواست اخذ اقامت دهید.

 

با ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما نمی توانید :

·         در شرکت هایی که در اصل در ارتباط با سرمایه گذاری با املاک غیر منقول هستند، سرمایه گذاری و فعالیت نمایید.

·         به عنوان یک فرد ورزشکار حرفه ای یا یک مربی ورزشی کار کنید.

·         کمک هزینه های دولتی اخذ نمایید.

هم چنین نمی توانید به عنوان یک پزشک یا دندان پزشک فعالیت کنید مگر اینکه یکی از شرایط ذیل را داشته باشید :

·         مدرک مقدماتی پزشکی یا مدارج بالاتری را در این حوزه از یکی از موسسات بریتانیایی که جزو موسسات شناخته شده و مورد تایید از سوی دولت بریتانیا هستند اخذ کرده باشید.

·         آخرین باری که در کشور انگلستان حضور داشته اید به عنوان یک پزشک یا دندان پزشک در این کشور مشغول به کار بوده باشید.

 

آیا هم چنان در خصوص مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری باز هم سوالاتی دارید یا پس از مطالعه مقاله بالا پرسش های جدیدی برایتان پیش آمده است ؟ پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر و قبل از هر گونه اقدامی با یک وکیل حاذق و متبحر در حیطه بین الملل و آشنا به مباحث تجارت بین الملل تمام کشورها مشورت نمایید چرا که با توجه به میزان سرمایه مورد نیاز و روش های متنوع سرمایه گذاری در انگلستان آگاهی از قوانین حساسیت از ویژه ای برخوردار است.

ثبت پرسش
سینا شمس
سلام و تشکر از سایت خوبتون بنده 57 ساله هستم و قصد سرمایه گذاری در انگلستان رو دارم فوق لیسانس مهندسی شیمی هستم و سرمایه کافی هم دارم امکان سرمایه گذاری در حال حاضر تو انگلستان هست؟ و میتونم خانواده ام رو همراهم ببرم؟ اگر اونجا سرمایه گذاری کنیم امکان استفاده از خدمات شهروندی رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان شما حداقل باید مبلغ 2 میلیون پوند سرمایه گذاری کنید که می توانید برای خود و خانواده تا یک اقامت حداکثر 3 سال و 4 ماهه دریافت کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.

مشاوره رایگان