مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

27 فروردین 1399 1 نظر

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

به طورکلی مهاجرت به کشورهای مختلف از 7 روش تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل، شرایط خاص و سرمایه گذاری امکان پذیر است. افراد بسیاری مایل به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به خصوص در کشورهای بسیار محبوبی مانند انگلستان هستند. بریتانیا در بین کشورهای اروپایی، جزو کشورهای پیشرو در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی است. از دلایل محبوبیت انگلستان در بین سرمایه گذاران خارجی می توان به وجود امنیت اقتصادی، رعایت استانداردهای جهانی و ایجاد فرصت های شغلی گسترده برای سرمایه گذاران اشاره کرد. انگلیس در سال 2008 موفق به حفظ جایگاه برتر خود از نظر سرمایه گذاری خارجی در اروپا شد و در سال های اخیر نیز با ایجاد بستر قانونی، فرصت مناسبی را برای ورود سرمایه گذاران خارجی جهت تقویت اقتصاد کشور خود به وجود آورده است. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در روش های مختلفی قابل پیگیری است. برای مثال، اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید سهام، یکی از برترین روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و بهره مندی از مزایای آن است. جهت انتخاب بهترین کشور و روش برای سرمایه گذاری، مشورت با وکلای متخصص و مجرب در این زمینه توصیه می شود. شما می توانید با مطالعه مقاله پیش رو اطلاعات مفیدی در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری به دست آورده و با تکمیل فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردید. عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است عبارتند از:

 • اخذ تابعیت انگلیس از طریق ویزای سرمایه گذاری و دریافت تابعیت انگلیسی
 • بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در انگلستان
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در سرمایه گذاری انگلیس
 • اقامت انگلستان از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت و کارآفرینی
 • اقامت انگلستان از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه دولتی
 • مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان
 • سخن پایانی در باب مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاریاخذ تابعیت انگلیس از طریق ویزای سرمایه گذاری و دریافت تابعیت انگلیسی

سرمایه گذاری با توجه به ایجاد امکان سود آوری برای افراد، یکی از روش های محبوب جهت اخذ اقامت این کشور محسوب می شود. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، از روش های مختلفی امکان پذیر است و از جمله این روش ها می توان به خرید ملک، خرید سهام و ثبت شرکت اشاره کرد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از آن، شرعاً و قانوناً ممنوع است. متقاضی پس از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری خود به صورت فعال و پرداخت مالیات در طول این مدت می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم نماید. از آن جا که امکان دریافت تابعیت مضاعف در انگلستان وجود دارد، متقاضیان می توانند پس از گذشت 6 سال از اقامت خود، درخواست خود را جهت اخذ تابعیت این کشور اعلام نمایند. اما اخذ تابعیت نیز دارای شرایطیست که متقاضی ملزم به رعایت و دارا بودن آن ها می باشد:

 • متقاضی باید حداقل 5 سال در انگلستان حضور داشته و در طول این مدت نباید بیشتر از 450 روز در خارج از کشور باشد. (سه ماه در سال)
 • موازین اخلاقی را رعایت کرده و هیچ یک از قوانین مهاجرت را نقض نکرده باشد.
 • دانش خوبی از فرهنگ بریتانیا داشته باشد و به زبان انگلیسی، ولزی و یا اسکاتلندی مسلط باشد.

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد قوانین جدید سرمایه گذاری در انگلستان

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد قوانین جدید سرمایه گذاری در انگلستان

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در انگلستان

تحلیل و بررسی استاندارد های سرمایه گذاری، از مهمترین اقدامات قبل از تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاران قبل از اقدام می بایست از وجود امنیت سرمایه گذاری در کشور مقصد مطمئن شوند. نگرانی هایی همچون از دست دادن سرمایه و ایجاد تبعیض میان اتباع و افراد خارجی، از جمله مواردیست که طبیعتاً برای سرمایه گذاران ایجاد دغدغه می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک کشور امن برای سرمایه گذاران، وجود سیستم قضایی مناسب و سالم است و از آن جا که در کشور انگلستان سیستم قضایی بسیار سالم و قوی برقرار می باشد، عمدتاً افراد با اطمینان خاطر نسبت به سرمایه گذاری در انگلستان اقدام می نمایند. به طور کلی استانداردهای سرمایه گذاری در یک کشور را می توانیم از طریق سه عامل اصلی نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارت و کنترل فساد بررسی نماییم. در ادامه به منظور روشن تر شدن این موضوع برای شما همراهان گرامی، به توصیف این استانداردها و تحلیل وضعیت آن ها در کشور انگلستان می پردازیم.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 • ریسک مصادره اموال در انگلستان

نمودار زیر، وضعیت ریسک مصادره اموال در کشور انگلستان را در طی چند سال گذشته نمایش می دهد. ریسک مصادره اموال شامل احتمال وقوع کلیه اقدامات تبعیض آمیز توسط دولت میزبان می شود که بدون هیچ گونه جبران کافی، سرمایه گذار را از سرمایه گذاری خود محروم می نماید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 

 • کنترل فساد در انگلستان

نمودار زیر، وضعیت انگلستان را از جهت میزان کنترل فساد در سال های گذشته نشان می دهد. این شاخص مربوط به میزان فساد در قوه قضاییه و بخش های نظارتی یک کشور است که نحوه برخورد قوه قضاییه یک کشور با فساد مالی را نشان می دهد.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 

 • کنترل نظارتی در انگلستان

نمودار زیر، وضعیت انگلستان را از نظر شاخص کنترل نظارت در سال های گذشته نشان می دهد. این شاخص نمایانگر میزان نظارت دولت یک کشور بر قوانین و اجرای آیین نامه های موجود است که به پیشرفت سرمایه گذاری و بخش خصوصی اقتصاد، کمک شایانی می کند.

 

 

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در سرمایه گذاری انگلیس

از مهمترین عواملی که قبل از اقدام برای سرمایه گذاری در یک کشور باید بررسی گردد، شاخص های تأثیرگذار در سرمایه گذاری هستند. این شاخص ها در انواع روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری از جمله اخذ اقامت از طریق خرید سهام در انگلستان، خرید ملک در انگلستان و دیگر روش های سرمایه گذاری تأثیرگذار می باشند. از جمله این شاخص ها می توانیم به میزان تورم، مالیات و میزان تولید ناخالص داخلی و یا رشد اقتصادی اشاره کنیم. در ادامه به بررسی این شاخص ها و تحلیل نمودار آن ها در کشور انگلستان می پردازیم.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 

 • تورم در انگلستان

نمودار زیر، میزان تورم در کشور انگلستان را در چند سال اخیر نشان می دهد. این شاخص بیان کننده میزان ثبات اقتصادی در یک کشور است.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 

 • مالیات در انگلستان

نمودار زیر، میزان مالیات در انگلستان در چند سال اخیر را نشان می دهد. یکی از مهمترین عوامل برای سرمایه گذاران خارجی، میزان مالیاتیست که می بایست به دولت کشور میزبان پرداخت نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 

 

 • تولید ناخالص داخلی در انگلستان

نمودار زیر وضعیت کشور انگلستان را از لحاظ تولید ناخالص داخلی در سال های اخیر نشان می دهد. هر چه تولید ناخالص داخلی در کشوری بیشتر باشد، میزان رشد اقتصادی آن کشور نیز بالاتر است. همانطور که در نمودار مشاهده می نمایید، این میزان در سال های گذشته دارای روند صعودی بوده است.

 

 

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

بهتر است متقاضیان عزیز در رابطه با اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک ، این نکته را در نظر بگیرند که مطابق با قوانین انگلستان، با اینکه امکان خرید ملک برای افراد خارج از این کشور نیز امکان پذیر است؛ افرادی که کمتر از دو سال در این کشور حضور داشته باشند، به منظور خرید ملک با قوانین نسبتاً سخت گیرانه ای روبه رو می باشند. یکی از نکات مهم در رابطه با خرید ملک در انگلستان این است که خرید ملک می بایست با پرداخت وجه نقد صورت پذیر است و بهتر است که متقاضیان به منظور خرید ملک در انگلستان با توجه به شرایط سخت دریافت وام از دولت این کشور، برای این امر اقدامم ننمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

متقاضیان خرید ملک در انگلستان برای بررسی شرایط و در نظر گرفتن مبلغ مورد نیاز برای این امر می بایست شرایط و قیمت های بازار ملک در این کشور را در نظر بگیرند. به طور کلی در مدتی نسبتاً کوتاه، سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک روندی نزولی به خود گرفت؛ اما پس از گذشت مدتی در سال 2018 کشور انگلستان در زمینه خرید ملک به عنوان یکی از پیشروان در بین کشورهای اروپایی شناخته شد. لازم به ذکر است که در انواع روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، روش خرید ملک به خودی خود راه ورود به این کشور به حساب نمی آید و اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک به عنوان یک راه اصلی ممکن نمی باشد. در جدول زیر میانگین قیمت ها به ازای هر مترمربع آپارتمان در انگلستان آورده شده است:

 

ملک در انگلستان

قیمت به یورو

 یک مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

4،473.81 یورو

 یک مترمربع آپارتمان در خارج از شهر

3،134.27 یورو

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت و کارآفرینی

اقتصاد قوی کشور انگلستان یکی از مهمترین نقاط قوت این کشور جهت جذب سرمایه گذاران خارجی است . این کشور از نظر بانک های بین المللی توانست در فهرست تجارت جهانی در سال۲۰۱۸، جزو ۷ کشور اول دنیا باشد. به طور مثال برای راه اندازی یک تجارت و کسب و کار در کشورهای اروپایی، به طور میانگین ۳۲ روز زمان لازم است؛ در حالی که در کشور انگلستان، این پروسه به مدت حدود ۱۳ روز زمان می برد . در این بخش به بررسی چگونگی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت و کارآفرینی می پردازیم. ثبت شرکت در انگلستان از دو روش قابل انجام است:

 • سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی

این روش، مختص متقاضیانیست که می خواهند از خارج از اتحادیه اروپا برای راه اندازی کسب و کار اقدام نمایند. لازم به ذکر است که این روش فقط برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده، مدارک دانشگاهی از دانشگاه های این کشور دریافت کرده و به دنبال تبدیل ویزای تحصیلی خود به اقامت دائم می باشند و یا افرادی که یک طرح نوآورانه برای سرمایه گذاری دارند، امکان پذیر است. در این روش، شخص متقاضی باید طرح تجاری جدیدی ارائه دهد که توسط نهادهای انگلستان مورد بررسی قرار گرفته و تأیید شود. همچنین شخص متقاضی باید باید ثابت کند که از درآمد کافی برای حمایت از خود برخوردار است. شخص متقاضی بایستی حداقل ۹۴۵ پوند در حساب بانکی خود داشته باشد و حد اقل ۵۰ هزار پوند سرمایه گذاری نماید . مهاجرت اعضای خانواده از طریق innovator visa شامل همسر ، فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزندان بالای ۱۸ سال که به خانواده وابسته هستند امکان پذیر می باشد .

 • سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی در انگلستان (Entrepreneur visa (tier 1

امکان اقدام از این روش از تاریخ ۲۹ مارچ ۲۰۱۹ وجود ندارد. در این قسمت به تشریح شرایطی که پیش از این وجود داشته است می پردازیم:

اشخاصی که قصد سرمایه گذاری از این طریق را دارند به عنوان کارآفرین ، entrepreneur visa  دریافت می نمایند. اشخاص متقاضی باید توجه کنند که اخذ اقامت انگلستان از این طریق بر اساس یک سیستم امتیازبندی بوده و متقاضی باید ۹۵ امتیاز را در این مسیر کسب کند . نحوه امتیازبندی بر اساس موارد زیر می باشد:

 • مدرک زبان انگلسی حداقل آیلتس ۶
 • میزان دارایی مناسب متقاضیان (حداقل ۲۰۰ هزار پوند سپرده کوتاه مدت و به مدت حداقل ۳ ماه در حساب فرد باشد.)
 • استخدام حداقل دو کارمند انگلیسی تمام وقت به مدت ۱۲ ماه
 • مورد تأیید قرار گرفتن طرح تجاری متقاضی

در صورت واجد شرایط بودن، در ابتدا به شخص یک ویزا و اقامت ۳ ساله اعطا می شود و پس از آن متقاضی می تواند درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه نماید.

مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

اقامت انگلستان از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه دولتی

اقامت انگلستان از طریق خرید سهام، یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری است که از سال 2008 توسط دولت این کشور مطرح شد و با این طرح، قدم در راه تقویت اقتصاد انگلستان نهاد. اقامت انگلستان از طریق خرید سهام بدین گونه است که مقاضیان با خرید حداقل 2 میلیون پوند اوراق قرضه و یا سرمایه گذاری در شرکت های انگلستان، برای دریافت اقامت و پاسپورت انگلستان برای خود و خانواده هایشان اقدام می نمایند. متقاضیان سرمایه گذاری و اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید سهام می بایست حداقل سه ماه قبل از اقدام برای درخواست اقامت، مبلغ 2 میلیون پوند را در حساب خود به دولت انگلستان نشان دهند. اقامت انگلستان از طریق خرید سهام، شامل نفر اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می شود. همچنین افراد برای سرمایه گذاری از این طریق نیاز است شرایط زیر را داشته باشند:

 • سن بالای 18 سال
 • اثبات عدم سابقه کیفری
 • تأییدیه منابع سرمایه لازم

مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در انگلستان

مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، معایب و مزایایی را می توان برشمرد. مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری به طور خلاصه عبارتند از:

 • این روش با توجه به اینکه تمامی سرمایه باید در حساب شخص متقاضی باشد، کم ریسک است.
 • با سرمایه گذاری در انگلستان می توان اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمود.
 • قابلیت انجام این روش در مدت کوتاه
 • اخذ ویزای 1tier با برخورداری از تمامی امکانات یک شهروند انگلیسی همراه می باشد.
 • شخص متقاضی می تواند از این طریق برای خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت دریافت کند.

معایب مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری به طور خلاصه عبارتند از :

 • میزان بالای سرمایه ای که لازم است جهت سرمایه گذاری هزینه شود.
 • میزان بالای مالیات در این کشور که فرد متقاضی باید متناسب با سرمایه ای که وارد می کند ، پرداخت نماید.

شما همراهان گرامی می توانید با استفاده از محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، اطلاعات کافی در زمینه انواع روش های مهاجرت را بدست آورید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

راهنماي گام به گام انتخاب مسير مهاجرت

سئوالات متداول راجع به مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

 • پرسش: چه روش هایی برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد؟
 • پاسخ: سرمایه گذاری در انگلستان از روش های گوناگونی مانند خرید ملک، خرید سهام و ثبت شرکت امکان پذیر است.

 

 • پرسش: بهترین روش برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری چیست؟
 • پاسخ: یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت، خرید سهام شرکت های بریتانیایی است. حداقل میزان سرمایه گذاری از این طریق، ۲ میلیون پوند می باشد.

 

 • پرسش: شرایط اخذ پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی چیست؟
 • پاسخ: در این روش متقاضیان اجازه دارند به مدت سه سال و چهار ماه در این کشور حضور یابند و پس از آن، ویزای خود را برای مدت ۲ سال دیگر تمدید نمایند. پس از گذشت ۵ سال می توان برای اقامت دائم انگلستان و یک سال بعد، برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست داد.

 

 • پرسش: شرایط لازم برای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید سهام چیست؟
 • پاسخ: سن بالای 18 سال؛ اثبات عدم سوء سابقه کیفری؛ تأییدیه منابع تأمین سرمایه لازم

 

______________ سخن پایانی در باب مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری ______________

یکی از طرق اخذ اقامت و تابعیت در انگلستان، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. همانگونه که بررسی شد سرمایه گذاری در انگلستان از روش های گوناگونی برای متقاضیان امکان پذیر است. کشور انگلستان به دلیل داشتن اقتصاد بسیار قوی و نیز فراهم آوردن امنیت کافی برای سرمایه گذاران خارجی، مقصد ایده آلی برای متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق سرمایه گذاری می باشد. در حال حاضر یکی از بهترین راه های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت، خرید سهام شرکت های بریتانیایی است. حداقل میزان سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید سهام، ۲ میلیون پوند می باشد. در این روش، متقاضیان اجازه دارند که به مدت سه سال و چهار ماه در این کشور حضور داشته و پس از آن، ویزای خود را برای مدت ۲ سال دیگر تمدید نمایند. سپس با گذشت ۵ سال، برای اقامت دائم انگلستان درخواست نمایند و بعد از گذشت یک سال، درخواست اخذ تابعیت و درخواست پاسپورت را اعلام کنند. امید است توانسته باشیم به پاسخ های شما همراهان گرامی در باب مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری پاسخ دهیم. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با تکمیل فرم تماس یا برقراری تماس تلفنی، از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت "ثبت پرسش" سئوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت، پاسخگوی سئوالات شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سینا شمس
سلام و تشکر از سایت خوبتون بنده 57 ساله هستم و قصد سرمایه گذاری در انگلستان رو دارم فوق لیسانس مهندسی شیمی هستم و سرمایه کافی هم دارم امکان سرمایه گذاری در حال حاضر تو انگلستان هست؟ و میتونم خانواده ام رو همراهم ببرم؟ اگر اونجا سرمایه گذاری کنیم امکان استفاده از خدمات شهروندی رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان شما حداقل باید مبلغ 2 میلیون پوند سرمایه گذاری کنید که می توانید برای خود و خانواده تا یک اقامت حداکثر 3 سال و 4 ماهه دریافت کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان