چالش مهاجرت به کانادا شدت پیدا کرده است

3 اسفند 1398 1 نظر

پرستاری کانادا

مهاجرت به کانادا در سالیان اخیر به واسطه روش های مختلفی که این کشور پیش روی مهاجران قرار داده است، همواره در حال افزایش بوده است. هر ساله افراد زیادی از مسیرهای متنوع به این کشور ورود می کنند. از جمله این افراد، دانشجویانی هستند که برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه های این کشور می شوند. همچنین با توجه به اقتصاد پویای این کشور، سرمایه گذاران زیادی از اقصی نقاط دنیا تمایل دارند تا از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شده و با خرید یک کسب و کار و یا کار آفرینی به این کشور مهاجرت نمایند.

البته دولت کانادا این امکان را برای مهاجران قرار داده است تا با داشتن یک سری فاکتورها و در قالب سیستم اکسپرس اینتری وارد این کشور شوند و اقامت دریافت نمایند که از مطلوب ترین روش ها برای افرادی است که تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند و همواره رقابت بسیار زیادی بر سر کسب اقامت کانادا از این طریق وجود دارد و متقاضی باید امتیازات لازم در این سیستم را کسب نماید تا شانس این را پیدا کند که در کشور کانادا اقامت پیدا کند.

با توجه به روند رو به رشدی که مهاجرت به این کشور در سال های گذشته داشته و بالا رفتن میزان تقاضا برای ورود به این کشور، کشور کانادا فیلترهای ورود افراد را بیشتر نموده و تمایل به پذیرش افرادی دارد که نسبت به سایرین برتری هایی در فاکتورهای مختلف داشته باشند که از مهم ترین این معیارها می توان به شرایط سنی، مدرک تحصیلی، میزان دارایی و از همه مهمتر سطح زبان اشاره کرد که در روش های مختلف تفاوت هایی دارند.

ضمناً کشور کانادا برای فرزندانی که در این کشور به دنیا می آیند سیستم خاک را ملاک تابعیت نوزاد قرار می دهد و با توجه به این موضوع بسیاری از خانوده ها برای اینکه فرزندانشان بتوانند پاسپورت این کشور را داشته باشند به روش های گوناگون وارد این کشور می شوند تا فرزندشان در کانادا به دنیا آمده و تبعه این کشور گردد.

برخی افراد در بین روش های متنوعی که برای ورود به این کشور وجود دارد، خطرناک ترین روش یعنی پناهندگی را برای مهاجرت انتخاب می کنند. در سالیان گذشته اکثر پناهندگان از مرزهای مشترک با آمریکا اقدام به ورود به کانادا را داشته اند که در مقایسه با سالیان گذشته افزایش زیادی داشته است. یکی از مقامات اداره مهاجرت کانادا با اشاره به افزایش دمای این کشور در سالیان اخیر، روند ورود پناهندگان به این کشور در سال های آینده را افزایشی پیش بینی کرده است. نیجریه، پاکستان و کلمبیا کشورهایی هستند که بیشترین میزان پناهندگان به کانادا را در سالیان اخیر داشته اند.

به استناد آمار می توان گفت که در سال 2019 کشور کانادا پذیرای 341,000 متقاضی مهاجرت به این کشور بوده است که این نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است. جالب است بدانید که کشور هند با 85,585 نفر متقاضی بیشترین میزان تقاضا برای مهاجرت به این کشور را داشته است و ایران با 6,055 نفر در رده دهم این آمار قرار گرفته است. در جدول زیر شما می توانید جدول 10 کشور با بیشترین تعداد مهاجر به کانادا در سال 2019 را مشاهده نمایید.

 

تعداد مهاجرین

کشور

رتبه

85,585

هند

1

30,260

چین

2

27,815

فیلیپین

3

12,595

نیجریه

4

10,800

آمریکا

5

10,790

پاکستان

6

10,120

سوریه

7

7,025

اریتره

8

6,110

کره

9

6,055

ایران

10

 

امتیاز 3.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Rahim bayat
سلام و عرض احترام ایا راهی هست که با ویزای توریستی وارد کانادا شد و اون رو تبدیل به ویزای کاری و اقامت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزای توریستی کانادا جز ویزاهایی است که امکان تبدیل دارد ولی به سهولت ویزاهای دیگر نیست. معمولاً ویزاهای توریستی قابلیت تبدیل ندارند. موفق باشید.
مشاوره رایگان