کار پس از تحصیل در آمریکا

23 خرداد 1400 بدون نظر

کار پس از تحصیل در آمریکا

کار پس از تحصیل در آمریکا، مشاغل مورد نیاز آمریکا، بازار کار آمریکا و تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کار پس از تحصیل در آمریکا برای افراد بسیاری به عنوان یک شیوه مهاجرتی تلقی می گردد. کشور آمریکا یک جمهوری فدرال تشکیل شده از 50 ایالت است و از نظر وسعت چهارمین کشور بزرگ جهان و از نظر جمعیت سومین کشور پر جمعیت جهان می باشد.اقتصاد کشور آمریکا یک اقتصاد بسیار عظیم و فرا صنعتی می باشد و در زمینه های اقتصادی این کشور در راس تمامی کشورهای جهان قرار دارد. یکی از روش های مهاجرت قانونی به کشور آمریکا، تحصیل در دانشگاه های آمریکا است. اما افرادی که به تحصیل در آمریکا مشغول می باشند با دغدغه کار پس از تحصیل روبه رو هستند. مردم آمریکا از رفاه اجتماعی سطح بالایی برخوردار بوده و هزینه زندگی در این کشور بالا است، لذا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید با کار پس از تحصیل در آمریکا بتوانند هزینه زندگی خود را تامین نموده و موفق به دریافت اقامت آمریکا شوند. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله با سوالاتی درخصوص کار پس از تحصیل در آمریکا مواجه بودید، با موسسه حقوقی ملک پور(MIE) ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید. در ادامه این مقاله همراه با شما عزیزان به بررسی موارد موجود در زیر خواهیم پرداخت:

 • قوانین کار پس از تحصیل در آمریکا
 • بازار کار آمریکا
 • مشاغل مورد نیاز آمریکا 2020
 • نحوه کاریابی پس از تحصیل در آمریکا و معرفی موسسات کاریابی
 • وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در آمریکا
 • سوالات متداول در زمینه کار پس از تحصیل در آمریکا
 • سخن پایانی در باب کار پس از تحصیل در آمریکا

کار پس از تحصیل در آلمان

قوانین کار پس از تحصیل در آمریکا

از آن جایی که اقتصاد کشور آمریکا بسیار پر رونق و در سطح جهان مطرح می باشد، متقاضیان بین المللی بسیاری به دنبال کسب اقامت و گرین کارت کشور آمریکا از طریق کار پس از تحصیل در آمریکا می باشند. ویزای کار پس از تحصیل در کشور آمریکا دارای انواع مختلفی می باشد که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند. افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های کشور آمریکا می باشند با شانس بیشتری جهت یافتن شغل در این کشور روبه رو هستند. کشور آمریکا در ابتدا مهارت ها و تخصص فرد متقاضی کار پس از تحصیل در آمریکا را بررسی نموده و سپس بر اساس مهارت و تحصیلات، ویزای کاری اعطا می نماید. اشتغال در کارهای نیمه وقت و پایه غیر مرتبط با تخصص و مهارت فرد که توسط هر فردی قابل اجراست، ممکن است اقامت و گرین کارت آمریکا را به همراه نداشته باشد. بلکه اشتغال به کار تمام وقت و مرتبط با تخصص متقاضی، که دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد کشور آمریکا است، می تواند منجر به اقامت آمریکا شود. ساعت کاری در آمریکا همانند سایر کشورهای جهان به صورت پاره وقت و تمام وقت است و کار پاره وقت به معنای سی ساعت کار در هفته و تمام وقت به معنای چهل ساعت کار در هفته است. میزان حقوق در کشور آمریکا با توجه به هزینه بالای زندگی در این کشور بالا است و حداقل حقوق برای هر ساعت 7 الی 12 دلار است و با توجه به هر شغلی این رقم متفاوت است. انواع ویزای کاری در کشور آمریکا همراه با توضیحات در جدول زیر ارائه گردیده اند:

توضیحات

نوع ویزا

این ویزا برای افراد ماهر در زمینه هنر، تجارت، ورزش و همچنین محققان و پژوهشگران برجسته و مدیران ارشد صادر می گردد.

EB-1ویزای

این ویزا برای افرادمتخصص دارای تحصیلات عالی که بتوانند در راستای منافع ملی کشور کار نمایند، تعیین شده است.

EB-2ویزای

 این ویزا برای کارگران ماهر، کارکنان و یا متخصصانی که اتباع کشورهای دیگر می باشند، صادر می گردد. افرادی  دارای 2 سال سابقه کاری و مدرک تحصیلی معتبر در اولویت دریافت این نوع ویزا هستند.

EB-3ویزای

این نوع ویزا برای مهاجران تحت عنوان مبلغین دین، کارمندان جی 4 سازمان بین الملل و پزشکان صادر می گردد.

EB-4ویزای

این نوع ویزا برای سرمایه گذاران خارجی با هدف ایجاد کسب و کار در آمریکا مشخص شده است، حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این نوع کسب و کار یک میلیون دلار بوده و متقاضی حداقل باید برای ده نفر تبعه آمریکایی ایجاد اشتغال نماید.

EB-5ویزای

توسط این ویزا شرکت های آمریکایی مجاز به استخدام  نیروهای متخصص می گردند، البته لازمه پذیرش اتباع خارجی نبود هیچ شهروند آمریکایی با این مهارت است. این ویزا در ابتدا دارای اعتبار سه سال است و تا شش سال با تمدید قرارداد کاری، قابل تمدید است.

H1-Bویزای

این نوع ویزا برای کارگران و کشاورزان برخی از کشورها جهت انجام امور کشاورزی به صورت فصلی در آمریکا صادر می گردد. لیست این کشورها از اداره مهاجرت آمریکا قابل دریافت است و ایران در فهرست این کشورها قرار ندارد.

H2-Aویزای

این ویزا برای مشاغل غیر از کشاورزی نظیر هتل داری، تعمیر و نگهداری، ساخت و ساز، کار در رستوران ها و کار در زمین گلف صادر می گردد.

H2-Bویزای

کار پس از تحصیل در آلمان

اقامت آمریکا

بازار کار آمریکا

آمریکا یکی از اعضای سازمان ملل متحد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است. واحد پول کشور آمریکا دلار است که یکی از قدرتمندترین ارزهای جهان محسوب می گردد. این کشور یک کشور بسیار مدرن، پیشرفته و فوق اقتصادی است و به عنوان بزرگترین و قدرتمند ترین اقتصاد جهان تلقی می گردد. بر خلاف بسیاری از باورها کشور آمریکا دارای هیچ نوع بازار کاری برای افراد غیر ماهر و کارگران معمولی ندارد و بازار کار این کشور در دست افراد قدرتمند و ثروتمند و یا افراد دارای مهارت و تخصص های خاص است. می توان گفت در حال حاضر بازار کار آمریکا برای افراد خارجی چندان مناسب نیست. یکی از مشکلاتی که متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا با آن رو به رو می باشند، یافتن شغل و کار مورد نظر نیست، بلکه مشکل اصلی دریافت ویزای کاری این کشور است. کشور آمریکا یکی از کشورهایی می باشد که در صدور ویزاهای کاری و اقامتی برای افراد بین المللی دارای سخت گیری های بسیاری است. نرخ بیکاری در کشور آمریکا با توجه به جمعیت این کشور اندک است. نرخ بیکاری در هر کشوری نشان دهنده افرادی است که به دنبال کار می باشند اما هنوز موفق به یافتن شغل نشده اند. نمودار موجود در زیر نرخ بیکاری در کشور آمریکا را نشان می دهد:

 

کار پس از تحصیل در آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا 2020

یکی از موضوعات بسیار دارای اهمیت که باید قبل از اقدام به کاریابی در کشور آمریکا توسط متقاضیان اقامت آمریکا و کار پس از تحصیل در آمریکا مورد بررسی قرار گیرد، لیست مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا است. این لیست بدین دلیل باید چک شود که متقاضیان متوجه گردند که آیا تخصص و مهارت آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و یا خیر. با توجه به افزایش جمعیت در کشور ایالات متحده و با توجه به آمارهای ارسالی از طریق سایت های کاریابی، رشته هایی نظیر پزشکی ، مراقبت های پزشکی و پیرا پزشکی در صدر لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2020 قرار دارند. میزان حقوق و دستمزد در کشور آمریکا با توجه به رشته و نوع تخصص و مهارت متفاوت می باشد، اما در کل حقوق دریافتی کاملا متناسب با هزینه بالای زندگی در این کشور است. برخی از مشاغل و تخصص های مورد نیاز در کشور آمریکا در جدول موجود در زیر ارائه گردیده اند:

 

عنوان شغل و تخصص

مهندس کامپیوتر

متخصص آی تی

حسابداری

مدیر امور مالی

پرستار

دندانپزشک

تحلیلگر بازار

روانشناسی

انسان شناسی

متخصص صنایع

باستان شناسی

معماری

هواشناسی و علوم جوی

بانکداری

علوم اجتماعی

علوم زیستی

شیمی

جرم شناسی

علوم تغذیه

اقتصاد

مهندسی الکتریک

مهندسی الکترونیک

حشره شناسی

همه گیر شناسی(اپیدمیولوژی)

مدیریت تجارت جهانی

هتلداری

علوم ارتباطات

متالوژی

میکروبیولوژی

مکانیک

موزیک درمانی

مدیریت منابع طبیعی

مهندسی مخابرات

جامعه شناسی

علوم فیزیک

تولید تصاویر متحرک

بازاریابی

 

کار پس از تحصیل در آمریکا

نحوه کاریابی پس از تحصیل در آمریکا و معرفی موسسات کاریابی

متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا با مراجعه به سایت های موسسات کاریابی می توانند مشاغل مورد نظر خود را بررسی نمایند و رزومه کاری و تحصیلی خود را در بخش USA JOBS قرار دهند. امکان دسترسی کارفرمایان و صاحبین مشاغل به این بخش وجود داشته و آن ها می توانند رزومه متقاضیان را مشاهده نمایند و در صورت تایید، متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا و اقامت آمریکا  باید درخواست خود را به دولت ارائه نمایند. خوشبختانه موسسات کاریابی بسیاری در سرتاسر آمریکا قرار دارند که به شما در یافتن شغل مورد نظرتان کمک می نمایند. متقاضیان در ابتدا باید یک حساب کاربری در بخش USA JOBS ایجاد نموده و رزومه خود را در آن قرار دهند و بدین طریق این رزومه به صورت خودکار در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد. متقاضیان کار و اقامت آمریکا باید توجه داشته باشند که مدت زمان آگهی شغلی به اعلام نیاز از سمت صاحب کار و شرایط شرکت بستگی دارد. در صورت تایید رزومه توسط کارفرما، افرادی که به دنبال جستجوی کار می باشند یک نامه الکترونیکی تاییدیه از جانب موسسه کاریابی دریافت می نمایند و در صورت پذیرفته شدن از جانب کارفرما باید برای دریافت ویزای کاری آمریکا اقادام نمایند.برخی از موسسات کاریابی در کشور آمریکا عبارتند از:

 • موسسه کاریابی APPLEONEدر شهر لوس آنجلس
 • موسسه کاریابی APPLEONE در آمریکا(appleone.com)
 • موسسه کاریابی jobspring partner
 • موسسه کاریابی national event staffing

عزیزانی که تمایل به کاریابی در خارج از کشور دارند می توانند محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور را که توسط استاد ملکپور تهیه گردیده مشاهده نمایند تا بتوانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و پیدا کردن کار را آموزش ببینند.

 

کار پس از تحصیل در اتریش

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در آمریکا

همانگونه که بیان نمودیم کشور آمریکا دارای انواع ویزاهای کاری می باشد که امکان اشتغال و فعالیت در آمریکا را برای متقاضیان پس از تحصیل در آمریکا فراهم می نماید. اما بسیاری از افراد تمایل دارند که به کمک ویزای کاری و تمدید آن در نهایت بتوانند به اقامت دائم و تابعیت آمریکا دست پیدا نمایند. متقاضیان تحصیل در آمریکا و اقامت آمریکا باید قبل از اقدام به هر کاری در این زمینه با توجه به پیچیدگی های این فرایند، از مشاوره وکلای مهاجرتی مجرب موسسات مهاجرتی معتبر بهره مند گردند. افرادی که از طرق ویزای نوع EB، EB-1، EB-5، EB-4، EB-2&3 اقدام به مهاجرت و کار پس از تحصیل در آمریکا می نمایند، از واجدین شرایط دریافت اقامت این کشور می باشند. افراد علاقه مند به دریافت تابعیت آمریکا، باید حداقل یک سال در این کشور دارای اقامت دائم باشند تا بتوانند درخواست خود را مبنی بر دریافت تابعیت و پاسپورت امریکا به اداره مهاجرت این کشور ارسال  نمایند. اخذ اقامت دائم نیز پس از گذشت 5 سال امکان پذیر است. اما نکته بسیار حایز اهمیت این است که در حال حاضر کشور آمریکا برای ایرانیان فقط ویزای تحصیلی صادر می نماید و در حال حاضر امکان دریافت ویزای دیگری در این کشور برای ایرانیان وجود ندارد.

کار پس از تحصیل در آلمان

پاسپورت آمریکا


سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در آمریکا

✅آیا در حال حاضر امکان دریافت ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان وجود دارد؟

خیر در حال حاضر کشور آمریکا برای ایرانیان فقط ویزای تحصیلی صادر می نماید.

✅افراد دارای اقامت دائم امریکا چه زمانی می توانند جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایند؟

افرادی که 5 سال از اقامت دائم آن ها در کشور آمریکا گذشته باشد می توانند جهت دریافت تابعیت آمریکا اقدام نمایند.

✅بهترین روش کاریابی در کشور آمریکا کدام است؟

بهترین روش کاریابی در آمریکا استفاده از سایتها و موسسات کاریابی است.

✅مشاغل مورد نیاز آمریکا در حال حاضر کدام مشاغل هستند؟

برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور آمریکا عبارتند از: مدیریت تولید، مدیریت امور مالی، مدیریت امور اجرایی، پرستاری، مهندسی مکانیک، مهندسی نرم افزار و کامپیوتر. 


_____________سخن پایانی در باب کار پس از تحصیل در آمریکا____________

کار پس از تحصیل در آمریکا، نحوه کاریابی در آمریکا و تابعیت  و تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بیان نمودیم بازار کار آمریکا بر روی افراد ماهر و متخصص و یا افراد سرمایه دار و پولدار باز است و شانسی برای اشتغال به کار در مشاغل پایه وجود ندارد. متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا باید در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا را بررسی و سپس از طریق موسسات کاریابی و با ارسال رزومه کاری و تحصیلی به این موسسات به جستجوی کار بپردازند و در صورت دریافت تاییدیه از جانب موسسه کاریابی و کارفرما جهت طی نمودن مراحل قانونی ویزای کاری اقدام نمایند. افرادی که موفق به کار در کشور آمریکا می شوند پس از پنج سال و دریافت اقامت دائم این کشور می توانند جهت دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا اقدام نمایند. در صورت نیاز به هرگونه توضیحات بیشتر درخصوص کار پس از تحصیل در آمریکا از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید و یا این که سوالات خود را در بخش انتهایی همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما سروران گرامی باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش