کار در کانادا

14 شهریور 1399 10 نظر

کار در کانادا

کار در کانادا، شرایط اقدام جهت اسکیل ورکر کانادا و برنامه اکسپرس اینتری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. سؤالات متداولی در خصوص کار در کشور کانادا و روش اسکیل ورکر کانادا (Skilled worker) ایجاد می شود. اینکه اکسپرس اینتری (Express Entry) چگونه اقدام به جذب مهاجر می نماید؟ آیا از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2020 و یا میزان حقوق در کانادا آگاه هستید؟ کاریابی در کانادا چگونه است؟ اقدامات خاص ویزای کار کانادا به چه شکلی است؟ ما در این مقاله سعی نمودیم که اهم موارد مربوط به کار در کشور کانادا را به صورت ساده و مدون بیان نماییم. شما سروران گرامی می توانید با همکاران ما در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق تکمیل فرم تماس، جهت ثبت درخواست تماس ما با شما و استفاده از مشاوره تلفنی رایگان اقدام فرمایید. موارد مورد بررسی در این مقاله را به اختصار مرور می نماییم. 

 • کار در کانادا و مقدمه ای بر آن
 • کار در کانادا و شرایط عمومی آن
 • کار در کانادا و نرخ بیکاری در کانادا
 • ویزای کار در کانادا (اسکیل ورکر)
  • کار در کانادا و حداقل شرایط لازم اکسپرس اینتری
  • کار در کانادا و سیستم امتیازبندی در مرحله اول
  • کار در کانادا و سیستم امتیازبندی در مرحله دوم
 • کار در کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا
 • کار در کانادا و میزان حقوق در کانادا
 • کار در کانادا و نحوه کاریابی در کانادا
 • کار در کانادا و مؤسسات کاریابی در کانادا
 • کار در کانادا و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در کاریابی
 • کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز 2020 کانادا
 • کار در کانادا و بررسی وضعیت ویزای همراه
 • کار در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا
 • پاسخ به سوالات رایج درباره کار در کانادا
 • کار در کانادا و سخن پایانی

کار در کانادا

کار در کانادا و شرایط عمومی آن

کار در کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی صورت می گیرد و افراد برای کار در کانادا باید امتیاز لازم را کسب نمایند. لازم به ذکر است روش اسکیل ورکر یا همان جذب نیروی ماهر از طریق ورود سریع (اکسپرس اینتری) صورت می گیرد.

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق کار در کانادا را دارند، بهتر است که ابتدا نسبت به شرایط عمومی این کشور، اطلاعاتی را بدست آورند. کانادا کشوری مهاجر پذیر است که در شمال قاره آمریکا قرار دارد. دومین کشور پهناور جهان فقط حدود 37 میلیون جمعیت دارد. مردم این کشور به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می نمایند. کانادا به دلیل اقتصاد پایدار، رفاه اجتماعی و شرایط کاری مناسب، مورد توجه افراد بسیاری در سرتاسر جهان قرار گرفته است. این مقاله توسط کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

 

کار در کانادا

کار در کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

قطعاً یکی از مهم ترین مواردی که افراد جویای کار به ویژه متقاضیان مهاجرت از طریق کار در کانادا، مورد بررسی و مطالعه قرار می دهند، وضعیت کار در این کشور می باشد. کار در کانادا دارای شرایط بسیار مطلوبی می باشد. برای بررسی شرایط کار در هر کشور، نرخ بیکاری آن کشور مورد توجه است. بر اساس آخرین آمار و ارقام گزارش شده، نرخ بیکاری در کانادا 5.7% اعلام گردیده است. درواقع در کانادا از هر 100 نفر، حدود 95 نفر مشغول به کار می باشند. این آمار، نشان دهنده شرایط مطلوب کار در این کشور می باشد و باعث جذب متقاضیان کار از سرتاسر جهان شده است. برنامه اکسپرس اینتری برنامه ای می باشد که دولت طی آن، اقدام به سازماندهی جذب مهاجرین نموده است. در ادامه به روش های دریافت ویزای کار کانادا می پردازیم. به شما پیشنهاد می نماییم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کار در کانادا

ویزای کار در کانادا

کشور کانادا که از اقتصاد پیشرفته ای برخوردار است، با توجه به جمعیت خود با کمبود نیروی کار ماهر مواجه شده و به همین دلیل اقدام به جذب نیروی کار متخصص تحت سیستم اکسپرس اینتری کرده است. این سیستم که به اختصار با نام EE شناخته می شود، یک سیستم امتیازبندی است که بر اساس آن، گزینش متقاضیان کار در کانادا صورت می گیرد. این سیستم از سال 2015 برای بررسی پرونده متقاضیان و جذب نیروی کار مورد استفاده قرار گرفت. این برنامه در چهار گروه دسته بندی و تنظیم شده است که عبارتند از: نیروی تجربی فدرال، نیروی متخصص فدرال، نیروی تجربی کانادایی و برنامه های پذیرش استان های این کشور.

کار در کانادا

فرآیند بررسی مدارک هر متقاضی و رد یا پذیرش درخواست وی برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، شش ماه به طول می انجامد. در روش اکسپرس اینتری انتخاب نیروی کار ماهر بر اساس امتیازبندی صورت می گیرد و افراد برای کار در کانادا باید امتیاز لازم را کسب نمایند. در کل دریافت این ویزا شامل 2 مرحله می باشد. شما خود می توانید دریابید که آیا واجد شرایط کار در کانادا و اقدام از طریق اکسپرس اینتری می باشید یا خیر؟ مراحل اقدام جهت اسکیل ورکر کانادا به این صورت می باشد که شخص نسبت به ایجاد یک پروفایل اقدام می نماید و در صورتی که واجد شرایط باشد و امتیاز لازم را کسب نماید، می تواند وارد مرحله دوم به نام استخر شود. به عبارتی فرد برای کار در کانادا اقدام نموده و وارد مرحله دوم می شود. برای بررسی و محاسبه امتیاز می توان از ابزار رایگان موجود در وبسایت رسمی مهاجرتی کانادا استفاده کرد. شما می توانید با مراجعه به صفحه فاکتورهای انتخاب در وبسایت رسمی مهاجرتی کانادا، اطلاعات بیشتری درمورد نحوه امتیازدهی در این سیستم به دست آورید. در صورتی که فرد متقاضی بتواند ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کل مورد نیاز در این روش را که FSW نامیده می شود کسب نماید، می تواند وارد مرحله ی بعدی (استخر) شود. در ادامه فایل های صوتی و تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا جهت مشاهده شما عزیزان آورده شده است.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد ویزای کار کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد ویزای کار کانادا

همانطور که در فایل های بالا اشاره شد، در مرحله دوم شرایط فرد با سایر متقاضیان کار در کانادا مقایسه شده و بر اساس دیگر افراد حاضر در استخر (POOL) با بالاترین امتیاز، ممکن است فرد انتخاب گردد و یا رد شود. ماهیانه یک یا دو بار دولت کانادا اقدام به ارسال دعوتنامه برای افرادی می نماید که حدنصاب امتیاز را به دست آورده اند. کف امتیاز قابل قبول در اکسپرس اینتری در هر مرحله متفاوت بوده و در حال حاضر 464 امتیاز می باشد. افراد گزینش شده به مدت 90 روز فرصت دارند مدارک خود را برای دولت کانادا جهت بررسی ارسال نمایند. پس ار ارسال مدارک به طور متوسط حدود 6 ماه اعلام نتیجه زمان می برد. قبلاً مدت زمان انجام پروسه به دلیل انجام فرایند اسکیل ورکر به صورت کاغذی، بسیار بیشتر بود که با روش اکسپرس اینتری به صورت آنلاین، مدت زمان انجام فرایند به صورت قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

کار در کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال

◊ کار در کانادا و حداقل شرایط لازم

چنانچه در بالا اشاره شد دریافت مجوز کار در کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی می باشد و افرادی قادر به کسب مجوز کار در کانادا و ویزای کاری این کشور می شوند که امتیاز لازم را از سیستم اکسپرس اینتری به دست آورده باشند. بنابراین جهت اقدام برای روش اسکیل ورکر کانادا از طریق اکسپرس اینتری و اخذ ویزای کار در کانادا، شخص متقاضی باید یک سری حداقل نیازمندی ها (minimum requirements) را داشته باشد. پس از آن که پروفایل خود را تشکیل داده و اطلاعات خود را وارد نمودید، شرایط شما بررسی و امتیاز مورد نظر به آن تعلق می گیرد. شرایطی که اطلاعات فرد بر اساس آن ها امتیازبندی می شود، شامل موارد زیر می باشد:

  • سابقه کاری
  • دانش زبان (انگلیسی یا فرانسه)
  • سطح تحصیلات
  • تمکن کافی
  • سن و سال
  • سازگارپذیری با محیط
  • پیشنهاد کاری کانادا (استخدام هماهنگ شده در کانادا)(Job Offer)

♦ کار در کانادا و سابقه کاری:

از الزامات اسکیل ورکر کانادا جهت ایجاد پروفایل و ورود به مرحله اول سیستم امتیازبندی کار در کانادا، داشتن سابقه کاری با ویژگی های زیر می باشد:

  • حداقل یکسال کار ماهرانه در 10 سال گذشته (minimum 1 year)
  • تمام وقت (Full time) (30 ساعت در هفته)
  • به صورت پیوسته (continuous work)
  • همراه با دریافت حقوق (payed work)
  • شغل دارای کد NOC
  • جزو مشاغل با skilled level 0, A, B
  • بدون سابقه کیفری

♦ کار در کانادا و دانش زبان

حداقل مدرک زبان قابل قبول جهت اقدام برای اکسپرس اینتری،CLB 7  می باشد. CLB معادل (Canadian Language Benchmark) معیاری برای سطح زبان در کانادا تعریف می شود که سطح 7 با سطح 6 و بالاتر از 6 آزمون آیلتس در هر چهار مهارت برابری می کند. لازم به ذکر است مبنا آزمون آیلتس جنرال می باشد و آزمون های دیگر همچون سلپیپ که امکان معادل سازی با معیار زبان کانادایی دارند، در کشور ایران برگزار نمی شود.

 

سطح زبان

گفتار

شنیدار

خواندن

نوشتار

CLB 9

6

6

6

6

CLB 8

5

5

5

5

CLB 7

4

4

4

4

CLB 6 یا پایین تر

قابل قبول نیست

قابل قبول نیست

قابل قبول نیست

قابل قبول نیست

 

در جدول زیر معادل سازی نمرات آیلتس در هر مهارت با سطوح مختلف معیار زبان کانادایی آورده شده است:

 

سطح CLB

IELTS Reading

IELTS Writing

IELTS Listening

IELTS Speaking

10

8.0

7.5

8.5

7.5

9

7.0

7.0

8.0

7.0

8

6.5

6.5

7.5

6.5

7

6.0

6.0

6.0

6.0

6

5.0

5.5

5.5

5.5

5

4.0

5.0

5.0

5.0

4

3.5

4.0

4.5

4.0

 

نکته حائز اهمیت این می باشد که ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی الزامیست. این بدین معناست که بدون ارائه مدرک زبان حتی درصورت کسب امتیازات زبان در 4 مهارت فوق، واجد شرایط نخواهید بود. در صورت تمایل به ارائه هر دو مدرک، باید همزمان مدارک آن ها را تحویل دهید.

♦ کار در کانادا و تحصیلات:

برای کار در کانادا از روش اکسپرس اینتری باید مدرک تحصیلی کانادایی یا معادل سازی شده توسط سازمان مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا داشته باشید. لازمه اقدام جهت کار در کانادا از این طریق، داشتن دیپلم 12 ساله یا پایان تحصیلات دبیرستان می باشد. (Secondary school)

♦ کار در کانادا و تمکن کافی:

اثبات تمکن مالی به میزانی که فرد بتواند خود و خانواده اش را در 6 ماه ابتدایی ورود به کانادا حمایت کند الزامیست و مبلغ آن با توجه به تعداد افراد پیوست، متفاوت می باشد.

 • یک نفر: 12669 دلار کانادا
 • دو نفر: 15772 دلار کانادا
 • سه نفر: 19390 دلار کانادا

به همین روال، با افزایش تعداد نفرات پیوست، مبلغی به مبلغ پایه افزوده می شود.

در روش اسکیل ورکر نیازی به نشان دادن تمکن مالی بالا مشابه ویزاهای تحصیلی یا توریستی نمی باشد، چرا که دولت نسبت به این قضیه که این افراد جهت کار در کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نموده اند، آگاهی دارد.

کار در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

◊ کار در کانادا و سیستم امتیازبندی در مرحله اول

افرادی که متقاضی اخذ ویزای کار در کانادا و اقامت در کشور کانادا از این طریق هستند، ابتدا باید شرایط خود، وضعیت کار در کشور کانادا و مشاغل مورد نیاز این کشور را در حال حاضر بررسی نماید. پس از بررسی شرایط، در صورتی که شخص حداقل نیازمندی های اقدام جهت کار در کانادا را داشته باشد، می تواند پروفایل خود را تشکیل داده و امتیازات مرحله اول را بر اساس اطلاعات وارد شده، شخصاً چک نماید تا شانس موفقیت خود را مورد ارزیابی قرار دهد. در روش اسکیل ورکر کانادا امتیازات در 6 قسمت اصلی، طبقه بندی شده و مجموعاً دارای 100 امتیاز می باشد. افراد برای رفتن به مرحله دوم اکسپرس اینتری باید 67 امتیاز را کسب نمایند. 6 فاکتور اصلی عبارتند از: سن، تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان، داشتن پیشنهاد کاری و انطباق پذیری که خود شامل مجموعه ای از عوامل امتیازآور مانند سابقه تحصیل یا کار در کاندا، وضعیت زبان، تحصیل و کار همراه و همچنین حضور اقوام درجه یک در کانادا می باشد. این مقاله توسط تیم متخصصین و مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی از آن بدون ذکر منبع، غیر قانونی می باشد و پیگرد قانونی دارد. لازم به ذکر است که منظور از اقوام درجه یک از این جا، فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر و فرزندان بالای 18 سال آنان، پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان آنان است که شهرونده کانادا بوده و یا اقامت دائم این کشور را دارند. در ادامه به شرح ریز سیستم امتیازبندی کار در کانادا با ذکر جزئیات و امتیازات مربوط به هر بخش می پردازیم.

♦ سن:

در برنامه اکسپرس اینتری حداکثر امتیاز سن 12و برای سنین 35-18 سال می باشد. امتیاز سن در سیستم امتیازبندی کار در کانادا برای سنین مختلف به شرح ذیل می باشد:

 

سن

امتیاز

از سن 18 الی 35

12

36 سال

11

37 سال

10

38 سال

9

39 سال

8

40 سال

7

41 سال

6

42 سال

5

43 سال

4

44 سال

3

45 سال

2

46 سال

1

47 سال به بالا

0

 

♦ مدرک زبان های خارجی:

سطح زبان انگلیسی و فرانسوی در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا حداکثر شامل 28 امتیاز می باشد که در جدول زیر تشریح شده است. امتیازات زبان بر اساس ۴ مهارت writing ،speaking reading  و listening ارزیابی می شود. شخص از زبان اول خود حداکثر 24 امتیاز کسب می نماید و در صورتی که مدرک CLB 5  نیز در زبان دوم در تمامی مهارت ها داشته باشد، 4 امتیاز اضافی کسب می نماید.

 

مدرک زبان

نمره

امتیاز

نوشتاری

گفتاری

شنیداری

خواندن

CLB7

4

4

4

4

16

CLB8

5

5

5

5

20

CLB9

6

6

6

6

24


♦ مدرک تحصیلی:

سطح تحصیلات در سیستم امتیازبندی کار در کانادا شامل حداکثر 25 امتیاز می باشد. مدارک تحصیلی باید توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی و تأیید گردد. در جدول زیر به بررسی امتیازات مدرک تحصیلی در روش اسکیل ورکر کانادا می پردازیم.

 

مدرک تحصیلی

امتیاز

مدرک دکتری

25

مدرک فوق لیسانس

23

مدرک لیسانس

21

مدرک فوق دیپلم دو ساله

19

مدرک فوق دیپلم یک ساله

15

مدرک دیپلم

5

♦ سابقه کار:

سابقه کار در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا حداکثر شامل 15 امتیاز می باشد. امتیاز سابقه کار در سیستم امتیازبندی کار در کانادا به شرح ذیل می باشد.

 

سابقه کار

امتیاز

یک سال سابقه کار

9

2 تا 3 سال سابقه کار

11

4 تا 5 سال سابقه کار

13

بالاتر از 6 سال سابقه کار

15

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد سابقه کار در اکسپرس اینتری

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سابقه کار در اکسپرس اینتری

♦ انطباق پذیری:

انطباق پذیری دارای 10 امتیاز در سیستم امتیازبندی کار در کانادا می باشد که به شرح ذیل است. درصورت تأهل، همسر شما می تواند 10 امتیاز کسب نماید.

 

انطباق پذیری

10 امتیاز

همسر دارای مدرک حداقل CLB 4

5

سابقه تحصیل در کانادا

5

همسر متقاضی دارای سابقه تحصیل در کانادا

5

سابقه کار در کانادا

10

همسر متقاضی دارای سابقه کار در کانادا

10

پیشنهاد کاری برای همسر

5

حضور اقوام درجه یک

5

 

تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا

♦ پیشنهاد کار:

برای داشتن پیشنهاد کار از کانادا، در سیستم اکسپرس اینتری 10 امتیاز در نظر گرفته شده است. در صورت داشتن پیشنهاد کار دائم و تمام وقت، ممکن است پیش از اقدام برای اسکیل ورکر امتیاز کسب نمایید.

◊ کار در کانادا و سیستم امتیازبندی در مرحله دوم

افراد برای اینکه واجد شرایط ورود به مرحله استخر (مرحله دوم) باشند باید 67 امتیاز را از مرحله اول کسب نمایند. مرحله دوم دارای 1200 امتیاز می باشد. 600 امتیاز اولیه موارد اصلی و 600 امتیاز دوم شامل موارد جانبی است. در این سیستم امتیازی که CSR نامیده می شود، تمامی شرایط متقاضیان کار در کانادا بررسی می شود و افرادی که دارای شرایط بهتری از مابقی متقاضیان باشند و امتیاز بالاتری کسب نمایند، شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه از طرف دولت جهت اخذ اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری و ویزای کار در کانادا خواهند داشت. گزینش افراد جهت خروج از استخر 25 مرتبه در سال اتفاق می افتد و افراد به مدت یکسال در استخر خواهند ماند تا شانس خود را جهت ورود از طریق اکسپرس اینتری بسنجند، پس از آن باید مجدداً پروفایل تشکیل داده و از ابتدا مراحل را طی نمایند. CSR مخفف Comprehensive System Ranking و به معنای سیستم امتیازبندی جامع می باشد که در ادامه موارد آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

♦ عوامل انسانی:

حداکثر امتیاز در سیستم امتیازبندی کار در کانادا، عوامل انسانی با 500 امتیاز و به شرح ذیل می باشد.

 

کل امتیازات عوامل انسانی

عوامل

امتیازات با همسر

امتیازات بدون همسر

سن

100

110

تحصیلات

140

150

مهارت زبان

150

160

سابقه کار در کانادا

70

80

 

سطح و نمره زبان در این مرحله جهت کسب امتیاز و خروج از استخر، بسیار تأثیرگذار می باشد. متقاضیان کار در کانادا می توانند با تهیه بسته آموزش فوق فشرده زبان که محصولی بی نظیر از مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد، شانس افزایش امتیاز خود را در سیستم اکسپرس اینتری افزایش دهند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این محصول آموزشی می توانید لینک را مطالعه نمایید.

کار در کانادا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

♦ امتیازات همسر:

امتیازات همسر که در واقع از امتیازات عوامل انسانی محسوب می شود، می تواند حداکثر 40 امتیاز را به مجموع امتیازات متقاضی اضافه نماید.

 

عوامل

امتیازات (حداکثر 40 امتیاز)

تحصیلات

10

مهارت های زبان

20

سابقه کار در کانادا

10

♦ عوامل تطابق مهارت:

این عامل حداکثر دارای 100 امتیاز است و به شرح ذیل می باشد:

 

تحصیلات

امتیاز (حداکثر 50 امتیاز)

مهارت های زبانی خوب clb7و فوق لیسانس

50

سابقه کار در کانادا و فوق لیسانس

50

 

تجربه کار خارجی

امتیاز (حداکثر 50 امتیاز)

مهارت های زبان خوب clb7 و تجربه کاری خارجی

50

تجربه کار کانادایی و تجربه کار خارجی

50

 

مدارک تحصیلی برای افراد با مشاغل تجاری  

امتیاز (حداکثر 50 امتیاز)

سطح زبان خوب و مدارک تحصیلی

50

♦ امتیازات اضافی:

حداکثر امتیاز این عامل 600 می باشد و به شرح ذیل است:

 

عوامل

امتیازات (حداکثر 600 امتیاز)

برادر و یا خواهر با اقامت دائم کانادا

15

مهارت های زبان فرانسوی

30

اخذ فوق لیسانس در کانادا

30

پیشنهاد شغلی

50

سابقه کار در سطوح بالای مدیریتی

200

نامزدی PN: داشتن دعوتنامه از استان های مختلف

600

 

مجموع امتیازات این عوامل 1200 امتیاز می باشد. در این مرحله می توان گفت در صورتی که افراد از 1200 امتیاز کل، کف امتیاز را که در حال حاضر 464 می باشد کسب نمایند، شانس موفقیت و دریافت اقامت از طریق کار در کانادا را خواهند داشت. در لینک زیر، اطلاعات جامعی پیرامون امتیازبندی مهاجرت به کانادا در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

تحصیل در کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

کار در کانادا و مدارک مورد نیاز ویزا

در روش اکسپرس اینتری کاملاً درخواست به صورت آنلاین انجام می شود و تمام مدارک و فرم ها باید یکجا تکمیل و آپلود گردد. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • پاسپورت
 • شناسنامه+ ترجمه
 • مدارک تحصیلی+ ترجمه     
 • اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • سابقه کاری (عنوان شغل+ حقوق و دستمزد باید ذکر شود)
 • عدم سوء سابقه                                         
 • تست پزشکی
 • فرم اطلاعات تکمیل شده متقاضی و همراهتان (توسط متقاضی و همراهان پر شود. درصورت اقدام توسط نماینده قانونی، فرم مخصوص این کار را تکمیل نمایید)
 • 2 قطعه عکس از متقاضی اصلی و همراهتان
 • مدارک اثباتی رابطه شما با همراهتان (گواهی ازدواج، گواهی فرزندخواندگی)
 • فرم تکمیل شده درخواست مجوز کار (IMM 1295)
 • نامه پیشنهاد شغلی از کارفرما
 • گواهی نامه استانی یا ارضی

تهیه مدارک و چیدمان آن ها جهت تحویل به افسر بازرسی پرونده، یکی از مراحل مهم در پروسه مهاجرت به کانادا می باشد. چرا که در صورت نقص در ارائه مدارک، ممکن است منجر به رد درخواست ویزای شما شود و بدین ترتیب پرونده مهاجرتی شما دچار سابقه بد می گردد. لذا توصیه می شود پروسه اخذ ویزای کار در کانادا را به مؤسسات معتبر و وکلای کارآزموده بسپارید. مشاورین رسمی عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در مؤسسه حقوقی ملک پور حضور داشته و تسلط آنها بر قوانین مهاجرتی، تضمینی بر موفقیت شما در پروسه مهاجرت به کانادا می باشد.

 

کار در کانادا

کار در کانادا و میزان حقوق در کانادا

کار در کانادا و میزان حقوق در کانادا بر اساس طبقه بندی کاری برای همه مشاغل تعیین شده است. میزان حقوق کار در کانادا به ازای هر یک ساعت به شرح ذیل می باشد:

 

شغل

حقوق به ازای هر ساعت

شغل

حقوق به ازای هر ساعت

برنامه نویس

37 دلار

مهندس IT

34 دلار

فیزیوتراپی

35 دلار

معلم

33 دلار

نرم افزار

34 دلار

پرستار

33 دلار

معمار

28 دلار

لوله کش

23 دلار

راننده ماشین سنگین

20 دلار

آریشگر

16 دلار

فروشندگی

12 دلار

داندان پزشک

59 دلار

حسابداری و دفترداری

18 دلار

وکیل

37 دلار

نجار

23 دلار

برق کار

26 دلار

مهندس

44 دلار

نقاش ساختمان

21 دلار

 

حداقل دستمزد در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است. جدول زیر، حداقل حقوق در ایالات مختلف کانادا را نمایش می دهد:

 

ایالت

حداقل دستمزد (دلار کانادا در ساعت)

آلبرتا

15 دلار در ساعت

انتاریو

14 دلار در ساعت

بریتیش کلمبیا

85/13 دلار در ساعت

جزیره پرنس ادوارد

55/12 دلار در ساعت

کبک

12 دلار در ساعت

ساسکاچوان

6/11 دلار در ساعت

مانیتوبا

35/11 دلار در ساعت

نوا اسکوشیا

11 دلار در ساعت

کار در کانادا و نحوه کاریابی در کانادا

کار در کانادا

جهت کار در کشور کانادا و کاریابی در آن، نیاز به آشنایی با فرهنگ کار در این کشور می باشد. کافیست بدانید که چه مواردی برای کار فرمای کانادایی در اولویت می باشد و دارای اهمیت است. برای کار در کانادا و کاریابی در این کشور، شما نیاز به مجوز کار (work permit) و مصاحبه با کارفرما دارید. ارائه کد تأمین اجتماعی  SIN(social Insurance Number ) به کارفرما الزامی می باشد. بنابراین باید پس از ورود به خاک کانادا، کد تأمین اجتماعی را دریافت نمایید. از دیگر موارد مهم برای کارفرمایان، روزمه (curriculum) قوی شماست که حاوی دانش، تجربیات کاری، مهارت ها و توانایی های شما است. شما می توانید روزمه خود را بری شرکت ها و مؤسسات و یا Cover Letter خود را برای مدیران شرکت ها و مؤسسات ارسال کرده و در صورت تأیید آن ها، برای مصاحبه اقدام کنید. همچنین روش دیگری به نام Cold Calling وجود دارد که در آن با تهیه لیست شرکت ها و مؤسسات مرتبط با تخصص و رشته تحصیلی خود، با آن ها تماس گرفته و طی یک تماس تلفنی چند دقیقه ای رزومه خود را معرفی می نمایید. در صورت تأیید، باید روزمه خود را در مصاحبه حضوری تقدیم فرمایید. تسلط بر زبان انگلیسی، یک مهارت تأثیرگذار در کیفیت مصاحبه شما می باشد. برای جستجوی کار و شرکت ها و مؤسسات های نیازمند نیروی کار در کانادا، راه های مختلفی وجود دارد. جهت سهولت کاریابی برای مهاجران، مراکز گوناگونی وجود دارد که شما را برای یافتن شغل و کاریابی آموزش می دهند. در ادامه، نحوه کار برخی از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • Immigrant Serving Organizations سازمان خدمات مهاجران که برگزارکننده دوره های آموزشی جهت کمک به مهاجران برای نوشتن رزومه و جلسات آموزشی یافتن شغل و خدمات دیگر می باشد.
 • Job bank یا بانک مشاغل دولت کانادا مرجعی برای یافتن شغل و همچنین دریافت اطلاعات کافی از بازار کار در این کشور می باشد. این وب سایت اطلاعات لازم در خصوص جزئیات هر شغل شامل الزامات تحصیلی، شرح وظایف، میزان حقوق و اطلاعات دیگر را جهت آگاهی جویندگان کار ارائه می دهد تا آسان تر بتوانند مشاغل در دسترس را از طریق این سایت پیدا نمایند.
 •  Service Canada یا خدمات کانادا که اطلاعات ویژه ای در خصوص کاریابی در کانادا ارائه می دهد.
 • وب سایت مختص هر استان یا ایالت که فرد در آنجا ساکن می باشد و افراد تازه وارد به این استان، از طریق آن می توانند به جست و جوی شغل بپردازند.

اگر شما نیز از متقاضیان کار در کانادا می باشید، از طریق مطالعه دقیق وب سایت های کاریابی می توانید برای کار مورد نظر خود که منطبق با معیارها و شرایط شما باشد درخواست نمایید.

 

کار در کانادا

کار در کانادا و مؤسسات کاریابی در کانادا

کار در کانادا و جستجوی کار در این کشور یکی از مواردی می باشد که برای افرادی که به تازگی وارد این کشور می شوند بسیار نگران کننده و با اهمیت می باشد. اما با توجه به وجود بیش از ده ها سایت کاریابی، جستجوی کار در کانادا دیگر چندان نگران نماینده به نظر نمی آید. سایت های کاریابی با ارائه مشاغل در دسترس به همراه جزئیات آن، شما را برای دریافت شغل مورد نظرتان یاری می نمایند. در ادامه جهت سهولت جستجوی کار در کانادا آدرس سایت های کاریابی معتبر را خدمت شما ارائه می دهیم:

 

مراجع کاریابی در فدرال کانادا

https://www.indeed.ca /

https://www.workopolis.com/en/

/https://www.monster.ca

مراجع دولت مرکزی در کشور کانادا

http://www.working.com /

https://www.jobboom.com/

مراجع کاریابی در ایالت کبک

https://www.jobboom.com/

مرجع کاریابی در ایالت آلبرتا

https://www.albertajobcentre.ca /

مرجع کاریابی در ایالت بریتیش کلمبیا

https://www.bcjobs.ca /

مرجع کاریابی در ایالت ساسکا چوآن

http://www.saskjobs.com /

مرجع کاریابی در ایالت منیتوبا

https://www.gov.mb.ca/govjobs /

مرجع کاریابی برای رشته های پزشکی در ایالت منیتوبا

https://healthcareersmanitoba.mua.hrdepartment.com/hr/ats/JobSearch/index

مرجع کاریابی در ایالت اونتاریو

https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx/

 

علاوه بر سایت هایی که ارائه گردید شما می توانید از طریق آژانس های کاری معتبر در این کشور نیز اقدام به کاریابی در کشور کانادا نمایید. در اینجا نام چند آژانس کاری معتبر خدمت شما ارائه می شود.

             کار در کانادا             کار در کانادا             کار در کانادا             کار در کانادا               کار در کانادا                   کار در کانادا                  

کار در کانادا و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در کاریابی

مؤسسه حقوقی ملک پور در اقدامی جدید، با توجه به ظرفیت و تعداد زیاد متقاضیان، در مدتی کوتاه با راه اندازی کمپین کار در خارج از کشور، اقدام به کاریابی در خارج از کشور و کشور کانادا کرده است. در این پروسه، مؤسسه حقوقی ملک پور با بررسی مشاغل مورد نیاز کشور کانادا، به معرفی متقاضیان کار در این کشور به مراکز کاریابی و کارفرمایان کانادایی پرداخته و هزینه اندکی را تا مرحله تنظیم جلسه مصاحبه با کارفرما دریافت می نماید. در صورت تأیید CV و روزمه کاری توسط کارفرما، پروسه اخذ ویزای کاری برای متقاضی آغاز شده و پس از موفقیت در هر یک از مراحل تا زمان اخذ اقامت دائم، هزینه آن به صورت تدریجی و مرحله به مرحله دریافت می شود. این خدمات برای کلیه مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال 2020 انجام می شود و متقاضیان می توانند در صورت واجد شرایط بودن و برخورداری از دانش و مهارت کافی در زمینه شغلی خود، آمادگی خود را جهت اقدام برای اخذ ویزای کاری کانادا منتج به اقامت دائم این کشور که توسط مؤسسه حقوقی ملک پور انجام می شود، اعلام نمایند. دقت داشته باشید که موفقیت در مصاحبه، منوط به رزومه کاری شما و صداقت در ارائه سوابق و CV می باشد. همانطور که گفته شد، هزینه این امر به صورت مرحله به مرحله و تدریجی از متقاضی دریافت می شود. همچنین این مؤسسه با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، کلیه نکات مربوط به چگونگی کاریابی در خارج از کشور، ارائه رزومه و اخذ ویزای کار در کشورهای مختلف را آموزش داده است. شما می توانید با مشاهده فایل های زیر و یا مراجعه به لینک کار در خارج از کشور، اطلاعات بیشتری را در این زمینه دریافت نمایید.

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد کاریابی در خارج از کشور

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد کاریابی در خارج از کشور

کار در کانادا و وضعیت ویزای همراه

یکی از بزرگترین دلمشغولی های متقاضیان مهاجرت به کانادا به ویژه افراد متأهل، پیوستن خانواده به آن هاست. از مزیت های ویزای کار در کانادا، همراهی خانواده با شماست که شامل همسر، پارتنر (حداقل یک سال زندگی مشترک)، فرزندان وابسته زیر 18 سال و یا بالای 18 سال و دارای وابستگی مالی به والدین می باشد.

روش اکسپرس انتری یکی از روش های مهاجرت کاری به کاناداست که فرد می تواند همزمان با همراه خود ویزای کانادا را دریافت نماید. چنانچه قبلاً گفته شد در برنامه اکسپرس اینتری برای همسر شخص متقاضی، امتیازات جداگانه ای در نظر گرفته شده است. به همسر شخص متقاضی به جز سن، مشابه شخص اصلی در صورت داشتن دانش زبان، تحصیل و سابقه کار امتیاز تعلق می گیرد که امتیازات مربوطه در جداول بالا ذکر شد. فرزندان شخص نیز می توانند با اقدام از طریق اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. فرزندان وابسته، در صورتی که ازدواج نکرده باشند، فرزندان زیر 18 سال در نظر گرفته می شوند.

نکته قابل توجه آنست که ویزای همراه برای پدر، مادر، خواهر و برادر صادر نمی شود. ارائه درخواست همراه باید همزمان با ارائه درخواست مدارک متقای اصلی باشد و در غیر این صورت امکان اضافه شدن همراهان میسر نمی باشد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه در کانادا عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • محل اقامت
 • تمکن مالی
 

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد همراه در کار در کانادا

کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز در سال 2020

دولت کانادا لیست مشاغل مورد نیاز خود را هر ساله اعلام می نماید تا مشخص شود به چه نیروهایی برای کار در کانادا نیاز دارند. مشاغل مورد نیاز برای کار در کانادا که در سال 2020 با کمبود آنها روبرو هستند در لیست زیر اعلام شده است. این مشاغل طبق فهرست NOC جزو گروه های مختلفی می باشند که با کدهای 0، A، B، C و D شناخته می شوند. گروه 0 مربوط به مشاغل مدیریتی است که کشور کانادا بیشترین تقاضا و احتیاج را برای این رشته ها دارد. در صورتی که شما سابقه کاری مرتبط در هر یک از مشاغل زیر را داشته باشید می توانید برای کار در کانادا درخواست دهید. البته لازم به ذکر است حداقل 1 سال سابقه کار مرتبط در این زمینه را باید داشته باشید. شرایط و سوابق کاری مورد نیاز هر یک از ایالات متقاوت می باشد. فهرست مشاغل مورد نیاز در برخی از ایالت های کشور کانادا در جدول زیر نمایش داده شده است.

مشاغل مورد نیاز در ایالت Brandon

تکنسین خودرو

برنامه نویس کامپیوتر

برش گوشت صنعتی

دبیر پزشکی

کمک داروساز

تکنسین تولید گوشت خوک

مددکار تربیت دینی

آشپز رستوران

پزشک طب سوزنی و طب چینی

 

مشاغل مورد نیاز در ایالت Altona, Rhineland

آشپز

ماشین کار CNC

جوشکار

نقاش

مدیر خرید

اپراتور ماشین صحافی

اپراتور ماشین آلات و تجهیزات صحافی 

اپراتور چاخانه سطح 2

مسئول اداری

راننده کامیون

مشاغل مورد نیاز در ایالت Vernon

Customized Employment advisor

Carpenter Apprentice

Registered Veterinary Technologist

Estate/Civil Litigation associate

Case Manager

 

علاوه بر موارد فوق، مشاغل مورد نیاز در برخی دیگر از ایالت های کانادا نیز استخراج شده است که در جدول زیر به تفکیک هر ایالت، به آن ها اشاره شده است.

مشاغل مورد نیاز در ایالت Thunder Bay

تکنسین داروخانه

پرستار رجیستر شده

پرستار کمکی رجیستر شده

آشپز

مکانیک

کارگر پشتیبانی شخص

راننده کامیون بین المللی

راننده کامیون و وسایل حمل و نقل

اپراتور ماشین های سنگین

اپراتور بتن، خاک رس و سنگ

تاجر ساخت و ساز

مشاغل مورد نیاز در ایالت Sault Ste. Marie

راننده

پرستار رجیستر شده

تکنسین تعمیر و نگهداری

کمک مکانیک / جوشکار

آجرچین

هماهنگ کننده منابع انسانی

تکنسین هواپیمایی

مکانیک تهویه هوا

مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما

مهندس ارشد 

نصاب HVAC

کارشناس سلامت، ایمنی محیط

پروفسور هواپیمایی

کار در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت کانادا

کار در کانادا

یکی از مزایای کار در کانادا از طریق اکسپرس اینتری، دریافت اقامت دائم کاناداست. با ورود از طریق سیستم اکسپری اینتری، از همان ابتدا اقامتی به مدت 5 سال به شخص داده می شود، با دریافت این اقامت، به شخص فرصت داده می شود که برای کار در کانادا به این کشور وارد شده و جهت جست و جوی کار اقدام نماید. زمانی که شخص در کشور کانادا حضور دارد، باید کار مورد نظر خود را بیابد، زیرا فقط در صورتی می تواند اقامت خود را تمدید نماید که در طول 5 سال اقامت دائم اولیه خود، حداقل حدود 3 سال را در کشور کانادا کار نموده و به دولت کانادا مالیات داده باشد، تنها در این صورت است که می تواند اقامت خود را تمدید نموده و پس از آن برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا درخواست دهد.

کار در کانادا

اقامت کانادا

 

پاسخ به سوالات رایج درباره کار در کانادا

روش های اخذ ویزای کار کانادا کدامند؟

خیر. علاوه بر برنامه اسکیل ورکر در صورتی که بتوانید از کانادا پیشنهاد کار قابل قبول دریافت کنید نیز می توانید ویزای کار کانادا را اخذ نمایید.

✅ بهترین مشاغل مورد نیاز جهت کار کانادا کدامند؟

شهرها و ایالات مختلف در کانادا، به صورت مرتب مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کنند. در صورتی که در هر کدام از مشاغل کانادا تخصص دارید، شانس بالاتری جهت یافتن کار در کانادا خواهید داشت.

✅ چطور می توان از کشور کانادا جاب آفر اخذ نمود؟

برخی از شهر های کانادا برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به متخصصین در رشته های اعلام شده جاب آفر می دهند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) لیست جاب آفر های کانادا را به طور مرتب ترجمه و روز رسانی می کند و خدمات اخذ پیشنهاد کار تا زمان اخذ اقامت کانادا را ارائه می نماید.

✅ آیا می توان بدون مدرک دانشگاهی اقامت کاری کانادا را اخذ نمود؟

اغلب رشته هایی که در برنامه اسکیل ورکر اعلام می گردند به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، اما در لیست جاب آفر های کانادا برخی از رشته ها نیز وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند.

 

_____________________ کار در کانادا و سخن پایانی _____________________

کار در کانادا، اسکیل ورکر کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری، شرایط و امتیازات لازم در این مقاله بررسی گردید. با توجه به اینکه دریافت ویزای کار کانادا از طریق پروسه اکسپرس اینتری و خروج از استخر زمان بر بوده و نیاز است که شخص شرایط ایده آلی در هر یک از زمینه های بحث شده داشته باشد، می توان گفت رسیدن به اقامت کانادا برای تمامی افراد از طریق اکسپرس اینتری آسان نمی باشد. از این رو پیشنهاد می شود جهت آسان تر شدن مسیر و دستیابی به کار در کانادا از راه های جایگزین نظیر تحصیل در این کشور استفاده نمایید. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) شما را در این مسیر راهنمایی نموده و شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاوران مجرب این مؤسسه در مورد کار در کانادا و تمامی راه های مهاجرت به کانادا و سایر کشورها مطلع گردید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، درخواست شما مبنی بر تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت می شود. شما سروران گرامی می توانید در ذیل همین مقاله نظرات، دیدگاه ها و پرسش های خود را در بخش "ثبت پرسش"مطرح نمایید تا کارشناسان مجرب ما در اسرع وقت درصدد پاسخگویی به آن برآیند.

امتیاز 5 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Ehsan
ممنون چه اطلاعات مفیدی خیلی وقت بود دنبال این اطلاعات بصورت خلاصه و یکجا بودم????????
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
مهسا ربانی
واقعا اطلاعاتی که دادین بی نظیر بود مخصوصا جدول درامد ها بر اساس ساعت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
مینا میرزایی
سلام. خواستم بپرسم تو چه بازه های زمانی دولت کانادا برای خروج از استخر و صدور دعوتنامه اقدام می کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، بازه زمانی مشخصی وجود ندارد ولی عموماً دو مرتبه در یک ماه یا به عبارت دیگر 25 مرتبه در هر سال امتیاز افراد درون استخر محاسبه و افراد با امتیاز بالاتر کاندید دریافت دعوتنامه می شوند. * مانا باشید *
فرهاد مجیدی
سلام وقت بخیر مرسی از مقاله خوبتون پیرامون کار در کانادا ، ببخشید یک سوال این هست که آیا شخص که برای کار در کانادا اقدام میکنه به همراه خانواده اقدام بکنه شرایط بهتری رو به دست خواهد آورد یا به صورت مجردی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از همراهی شما دوست عزیز، امتیازبندی در مراحل اول و دوم متفاوت بوده و همسر شخص با توجه به رزومه خود می تواند در دستیابی به امتیازات بالاتر کمک کننده باشد یا بالعکس. شما می توانید با ارتباط با مشاورین جزئیات بیشتری در باب کار در کانادا و امتیازات روش اسکیلدورکر دریافت نمایید. * مانا باشید *
عباس قلی زاده
با سلام و احترام اگر برای روش اسکیل ورکر در کانادا اقدام نمایم چه میزان تمکن مالی باید در حساب نشان داده شود. از سوی دیگر آیا با داشتن پیشنهاد شغلی از کانادا می توان با ویزای کار وارد شد و سپس برای اسکیل ورکر یا دیگر روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری اقدام نمود.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، به منظور کار در کانادا، در روش اسکیلدورکر مبلغی که به عنوان تمکن نشان داده می شود برای یک نفر: 12669 دلار کانادا، دو نفر: 15772 دلار کانادا و به همین نسبت با افزایش تعداد اعضای همراه مبلغ تمکن افزایش می باید. امکان اخذ ویزای کار کانادا در صورت داشتن دعوتنامه کاری امکان پذیر است. * مانا باشید *
Hossein.mohammadi
سلام وقت بخیر. من لیسانس مخابرات دارم الان هم در ایران مشغول کار هستم مخابرات بخش IT و مبلغ ۴۰۰۰۰۰هزار دلار هم دارم . آیا با این شرایط من میتوانم اقامت کشور کانادا را بگیرم یا نه .مچکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید شرایط عمومی شما بطور کامل بررسی شود اگر امتیازات اولیه را کسب نمایید اقدام برای اسکیلدورکر کانادا گزینه ی خوبی است. با توجه به میزان سرمایه 400 هزاردلاری برای برنامه های کارآفرینی کانادا هم شانس دارید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بطور کامل بررسی شود. موفق باشید
محسن تاج زاده
سلام خیییلی عالی بود مقاله کاریابی در کانادا ، من ۳۳ ساله هستم و مجرد ایا می تونم برای ویزای اسکیل ورکر اقدام کنم ؟ زبانم ایلتس ۶/۵
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر و درست راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما شرایط عمومی شما خوب است و می توانید به راحتی اقدام کنید حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان رزومه و شرایط عمومی شما را بررسی نمایند. موفق باشید
سارا نظری
سلام وقت شما بخیر در مورد کار در کانادا سوال داشت. می خواستم بدونم برای رشته پرستاری شرایط به چه صورته؟ من 29 سالمه و 3 سال سابقه کار پرستاری در بیمارستان دارم. اما حتما می خوام در زمینه رشته خودم برای کار اقدام کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما خوب است و اگر بتوانید مدرک زبان قوی ارائه بدهید شانس اقدام برای اسکیلدورکر یا همان اقامت کاری کانادا برای شما افزایش می یابد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی قربانی
سلام اطلاعاتی که ارائه فرمودین بسیار عالی و درجه 1 بود. راهنمای بسیار خوبی برای کار در کانادا بود. من در شرف ازدواج هستم، خودم آیلتس 7.5 دارم و برق خوندم و سابقه کار دارم با 30 سال سن. همسرم اما زبانش ضعیفه و تحصیلاتش در حد دیپلم. خواستم بدونم که بهتره مجرد اقدام بکنم یا اینکه متاهل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان با توجه به شرایطی که می فرمایید رزومه عمومی شما خوب است و اگر شما نفر اصلی باشید از شانس بالایی برخوردارید درمورد اقدام به صورت مجرد یا متاهلی هم یم تصمیم شخصی است اما متاهل بودن باعث کاهش امتیازات شما در این پروسه نمی شود. اما اگر همسرتان زبانشان را قوی کنند می توانند در این پروسه به شما کمک کنند. موفق باشید.
نادر عباسی
سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون در خصو کار در کانادا من دوست دارم اقدام کنم آیا جاب آفر گرفتنش آسان است اشاره ای نکردید؟ من دوست دارم فقط برم مهندس مکانیک هستم با ۱ سال سابقه کار آیلتس ۵ ۲۹ سالم است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در خصوص جاب آفر اگر شخصی به شما پیشنهاد شغلی دهد میتوانید از این طریق اقدام نمایید در غیر این صورت بای از طریق اسکیل ورکر برای کار اقدام نمایید که حداقل نمره زبان 7 نیاز است به علاوه سابقه کار هم باید داشته باشید سیستم امتیاز بندی می باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مشاوره رایگان