کار در لهستان

2 آذر 1399 2 نظر

کار در لهستان

کشور لهستان از جمله کشورهای اروپاییست که ممکن است که افرادی برای کاریابی در آن و استخدام در لهستان اقدام نمایند. متقاضیان اقامت کاری لهستان می توانند پس از چند سال زندگی و کار در لهستان، اقامت دائم این کشور را به دست آورده و سپس درخواست تابعیت دهند. برای متقاضیان کار در لهستان قابل توجه است که نرخ بیکاری در این کشور پایین است؛ اما اخذ ویزای کاری آن منوط به دریافت پیشنهاد کاری متناسب با رشته تحصیلی متقاضی از سوی کارفرمای لهستانی می باشد. اطلاعات کامل در خصوص درآمد در لهستان، مشاغل مورد نیاز لهستان در سال 2020 و... در ادامه مقاله ارائه شده است. شما می توانید از طریق مطالعه ادامه مقاله و یا ارتباط با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) اطلاعات بیشتری در این زمینه دریافت نمایید. در صورت تماس تلفنی یا تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان ارائه می گردد. عناوین بررسی شده عبارتند از:

 • شرایط عمومی کار در لهستان
 • شرایط و قوانین ویزای کار لهستان
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار لهستان
 • کار در لهستان و نرخ بیکاری در لهستان
 • مشاغل مورد نیاز لهستان در سال 2020
 • میزان حقوق و درآمد در لهستان
 • چگونگی کاریابی و مؤسسات کاریابی لهستان
 • بررسی ویزای همراه برای کار در لهستان
 • اقامت کاری لهستان و اخذ تابعیت از طریق کار
 • سئوالات متداول راجع به کار در لهستان
 • کار در لهستان و سخن پایانی

کار در لهستانشرایط عمومی کار در لهستان

کشور لهستان در لیست کشورهای اروپایی قرار دارد و مهاجرت از طریق کار را برای متقاضیان فراهم نموده است. اما کار در لهستان، ملزم به اطلاع از شرایط و قوانین آن می باشد. قبل از بررسی شرایط اخذ ویزای کار لهستان لازم است که شرایط کلی کار در این کشور و نرخ بیکاری لهستان را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می نمایید نرخ بیکاری لهستان در سال 2019، کمتر از 4 درصد بوده است؛ این رقم حاکی از شرایط مناسب بازار کار این کشور برای متقاضیان و افراد فعال می باشد. بدین معنی که از هر 100 نفر نیروی آماده به کار در لهستان، 96 نفر مشغول به کار می باشند. بنابراین احتمال کاریابی در لهستان بالا خواهد بود. اما این امر کافی نیست و بایستی از شرایط اخذ ویزای کار لهستان توسط نیروی های بین المللی، مدارک مورد نیاز و مراحل آن که توسط کارفرما و نیروی جویای کار طی می شود اطلاع یافت. با مطالعه ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کار در لهستان

شرایط و قوانین ویزای کار لهستان

کار در لهستان و اخذ ویزای کار در این کشور همانند دیگر کشورهای اروپایی، دارای شرایط و قوانین خاص خود می باشد که ما در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم. بر اساس قوانین کشور لهستان، افراد متقاضی که قصد ورود به بازار کار این کشور را دارند باید از سوی کارفرمایی در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشند. داشتن پیشنهاد شغلی مستلزم به ارائه رزومه کاری و تحصیلی مناسب می باشد؛ یعنی حداقل مدرک تحصیلی فرد باید لیسانس یا فوق لیسانس باشد، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی فرد باید حداقل سه سال باشد و متقاضی از شرایط سنی مناسبی برخوردار باشد. در صورتی که متقاضی این شرایط را داشته باشد می تواند رزومه کاری خود را برای کارفرما در این کشور ارسال کند تا در صورت تأیید رزومه از سوی کارفرما، دعوت نامه برای وی صادر شود. بر اساس قوانین کشور لهستان، کارفرما پیش از ارسال دعوتنامه ملزم است که در ابتدا در این کشور آگهی استخدام نیروی بومی را منتشر کند؛ در صورتی که نیروی کار مورد نظر در این کشور پیدا نشد، می تواند دعوتنامه کاری مورد نظر را برای متقاضی ارسال کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار لهستان

افراد متقاضی و واجد شرایط می بایست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار لهستان را آماده و تهیه کرده و آن ها را به سفارت این کشور برای بررسی و تأیید نهایی ارائه دهند. مدارک مورد نیاز ویزای کار لهستان شامل موارد زیر می شود:

 • متقاضی باید گذرنامه معتبر خود را ارائه دهد.
 • مدارک تحصیلی فرد متقاضی باید ترجمه و ارائه شود.
 • مدارک و سوابق کاری فرد متقاضی باید ترجمه و ارائه شود.
 • در صورت داشتن مدرک زبان، متقاضی باید آن را به سفارت لهستان ارائه دهد.
 • دعوت نامه کاری کارفرما باید ارائه شود.
 • فرم های مربوط به ویزا تکمیل و ارائه شود.
 • در صورت داشتن مدارک فنی و حرفه ای، گواهی آن ها ارائه شود.
 • دو قطعه عکس پاسپورتی

مشاغل مورد نیاز لهستان در سال 2020

بسیاری از مشاغل مورد نیاز کشور لهستان، مربوط به کار فنی می باشند؛ اما ساکنان محلی تمایلی به تکمیل چنین موقعیت هایی ندارند. در بین مهاجران، این بخش محبوب ترین است. جابجایی های اثاثیه، کارگران غیرمتخصص و آشپزها دستمزد کاملاً مناسبی دریافت می کنند. در ساخت و ساز، کمبود زیاد تکنسین های لایه های بتونی، فیکس کننده های فولادی، تکنسین لایه های کاشی، نصب سازه های مهندسی، آجرپزی و پلاسترها، اپراتورها و مکانیک تجهیزات خاکبرداری دیده می شود. متخصصان کار در صنعت، در زمینه های صنعتی ممکن است فردی به عنوان اپراتور ماشین های سنگین، اپراتور جوشکاری، خیاط یا متخصص خیاطی لباس، متخصص چوب، قفل ساز، تکنسین و مهندس برق کار می تواند شرایط مناسبی برای کار در لهستان داشته باشد. لهستان همچنین در زمینه کشاورزی به نیروی کار احتیاج دارد. کشاورزان استان ها به طور پیوسته بیگانگان را برای انجام کارهای فصلی دعوت می کنند. چندی از رشته های مورد نیاز در کشور لهستان را در ادامه معرفی کرده ایم:

 • مشاغل مربوط به تجارت
 • راننده
 • تکنسین های فنی
 • مهندسین
 • رشته های فناوری اطلاعات
 • اقتصاد دان و حسابدار
 • مسئول نیروی انسانی
 • صنعت خوراکی و غذایی
 • مسئول لوجستیک و پشتیبانی

میزان حقوق و درآمد در لهستان

یکی از موارد مهم در خصوص کار در لهستان، میزان درآمد و حقوق دریافتی افراد متقاضی در مشاغل و فعالیت های مختلف کاری در این کشور است. ما در این بخش به بررسی حداقل و حداکثر حقوق دریافتی مشاغل مختلف در کشور لهستان می‌پردازیم. بر اساس قوانین کار لهستان، حداقل حقوق تعیین شده در سال ۲۰۱۸ به 2100 PLN است. این مبلغ، حداقل حقوق تعیین شده برای یک کارمند تمام وقت در طول یک ماه است. حداکثر حقوق تعیین شده در این کشور مربوط به بخش علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات است که در حدود 8400 PLN در ماه می باشد. در جدول زیر تعدادی از مشاغل و حقوق دریافتی آنها را خدمت شما ارائه می دهیم.

 

مشاغل در لهستان

میزان حقوق ماهیانه

بخش کسب و کار

4600 PLN

صنعت ساخت و ساز 

4480 PLN

بخش فناوری اطلاعات

8400 PLN

صنعت تجارت

4400 PLN

مهماندار

3400 PLN

بخش اداری

3300 PLN

چگونگی کاریابی و مؤسسات کاریابی لهستان

در خصوص کار در لهستان و فرآیند ورود به بازار کار این کشور موردی که برای افراد متقاضی می تواند مثمر ثمر باشد، نحوه کاریابی لهستان است. معمولاً در اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی فرآیند کاریابی از طریق مؤسسات و شرکتهای کاریابی در این کشورها انجام می شود. بدین صورت که فرد می تواند به سایت های مؤسسات کاریابی مراجعه نموده و با ارسال رزومه کاری خود برای آن ها، درخواست کاریابی ارائه دهد. این مقاله توسط گروهی حقوقی مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی و رو نوشت از این مقاله، غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. درصورتی که رزومه کاری فرد پس از بررسی های اولیه در این مؤسسات قابلیت ارسال برای کارفرما را داشته باشد، مؤسسات کاریابی اقدام به ارسال رزومه فرد به شرکتهای مختلف و کارفرما ها می نمایند. بر این اساس، مؤسسات کاریابی شرایط ورود فرد متقاضی را به بازار کار این کشور مهیا می نمایند. مؤسسات کاریابی لهستان به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین و در بسیاری از مواقع نیز به هر دو صورت فعال هستند. مؤسسات کاریابی لهستان که به صورت آنلاین و غیر حضوری فعالیت دارند، از طریق وب سایت ها و صفحات معتبر خود، خدمات دهی می کنند. به این شکل که آگهی های استخدام را در صفحات خود منتشر کرده و به متقاضی کار این امکان را می دهند که با مؤسسه خواهان نیرو ارتباط بگیرند. در ادامه به معرفی تعدادی از مؤسسات کاریابی لهستان خواهیم پرداخت.

 

فهرست مؤسسات کاریابی لهستان

https://www.careersinpoland.com/

https://www.glassdoor.com/Job/poland-english-speaking-jobs-SRCH_IL.0,6_IN193_KO7,23.htm

https://www.indeed.com/l-Poland,-ME-jobs.html

https://job-poland.com/

 

شما می توانید با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، با اصول و ضروریات کاریابی در خارج از کشور آشنا شده و بهترین مؤسسات و کشورها برای کاریابی و اخذ ویزای کار را شناسایی کنید.

کار در لهستان

بررسی ویزای همراه برای کار در لهستان

یکی دیگر از موارد مهم و اساسی در خصوص کار در لهستان که برای افراد متقاضی حائز اهمیت است، بحث بررسی ویزای همراه و صدور ویزا برای همراهان متقاضی می باشد. براساس قوانین حقوق بین الملل، افرادی که به واسطه ویزای کار و با داشتن پیشنهاد شغلی و دعوت نامه از طرف کارفرما موفق به اخذ ویزای کار کشور مقصد شدند، می‌توانند همزمان به همراه خانواده خود که شامل همسر قانونی و فرزندان زیر سن ۱۸ سال است وارد کشور مقصد شود. کشور لهستان نیز در زمره این کشورها می باشد. در صورتی که فرد متقاضی بتوانند اثبات کند که شغل مورد نظر، قابلیت تحت پوشش قرار دادن هزینه های زندگی در لهستان را دارد، متقاضی می‌تواند با ارائه مدارک به سفارت کشور لهستان، به همراه خانواده خود وارد این کشور شود. بنابراین شرایط مهاجرت به لهستان از طریق کار برای فرد متقاضی و خانواده وی فراهم است.

اقامت کاری لهستان و اخذ تابعیت از طریق کار

لهستان تابعیت دو گانه را نپذیرفته است؛ اما کارت اقامت دائم کشور لهستان، به مدت 10 سال اعتبار دارد که پس از مدت 5 سال به شخص اعطا می شود. اولین کارت اقامت کاری لهستان به مدت 1 تا 3 سال معتبر است. شخص با به کارگیری شرایط کار در لهستان همانند استخدام نیروی لهستانی در شرکت خود، ایجاد حساب و شماره مالیاتی و پرداخت آن می تواند برای دریافت کارت اقامت دائم کشور لهستان اقدام کند.

در صورتی که دو سال از دریافت کارت اقامت دائم کشور لهستان از زندگی شخص بگذرد و به کار و زندگی در لهستان به طور مستمر بپردازد، می تواند برای دریافت تابعیت کشور لهستان اقدام کند (در صورت لغو تابعیت اول). اما بهتر است قبل از هر گونه اقدام در جهت کار در لهستان، با مشاورین و کارشناسان ارشد مهاجرتی مؤسسه حقوقی ملک پور مشورت کنید. چرا که ممکن است شرایط کاری بهتری برای شما در نظر گرفته شود.


سئوالات متداول راجع به کار در لهستان

✅ شرایط کار در لهستان چگونه است؟

کشور لهستان از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است و بر این اساس، احتمال یافتن شغل مناسب و ورود به بازار کار این کشور بالاست. افراد خارج از این کشور در صورت اخذ پیشنهاد شغلی و دعوتنامه کاری می توانند ویزای کار لهستان را دریافت نمایند.

✅ مدارک لازم برای اخذ ویزای کار لهستان کدامند؟

یکی از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار لهستان، دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای لهستانی است. برای این امر لازم است که متقاضی از تحصیلات دانشگاهی حداقل لیسانس و سابقه کاری حداقل سه ساله مرتبط با رشته تحصیلی خود برخوردار باشد.

✅ آیا امکان بردن همراه برای متقاضی کار در لهستان وجود دارد؟

بله؛ متقاضیان کار در لهستان می توانند در صورت توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده، به طور همزمان برای اخذ ویزای همراه اقدام نمایند. هر چند به علت جلوگیری از اخلال در پروسه اخذ ویزا توصیه می شود که خانواده با فاصله زمانی وارد این کشور شوند.

✅ آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت لهستان از طریق کار فراهم است؟

بله؛ متقاضیان کار در لهستان می توانند در صورت اشتغال به کار و پرداخت بیمه و مالیات، پس از 5 سال، اقامت دائم لهستان را دریافت کرده و دو سال بعد برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایند.


_____________________ کار در لهستان و سخن پایانی _____________________

کار در لهستان، شرایط مهاجرت کاری به لهستان، مشاغل مورد نیاز لهستان در سال 2020 و شرایط ویزای کار لهستان در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با توجه به محدودیت هایی که از بابت ویزای کاری در کشور لهستان وجود دارد، شرایط کار در لهستان تنها برای افرادی فراهم است که پیشنهاد شغلی مناسب از این کشور دریافت کرده اند. کشور لهستان کشوری تأثیرگذار در اقتصاد اروپای شرقیست؛ اما به طور قطع نمی توان گفت کشوری مناسب برای مهاجرت کاری می باشد. بر این اساس به متقاضیان کار در لهستان توصیه می شود که برای کار در کشورهای دیگری همچون اتریش، آلمان، کانادا و استرالیا اقدام نمایند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار در لهستان می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه بهره مند گردید. در انتهای این بخش نیز می توانید در قسمت "ثبت پرسش"، سئوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن ها را دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
کریم چاله کن
مدرک زبان برای کار در لهستان لازمه؟ میزان سطح آشنایی به زبان چقدر باید باشه؟ زبان لهستانی باید یاد بگیریم یا انگلیسی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای کار در لهستان باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت معتبر داشته باشید در خصوص زبان هم باید شرایط شما بررسی شود لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
حامد نظری
سلام ممنون بابت مقاله عالیتان در خصوص کار در لهستان اکثر سوالاتم را پاسخ گرفتم من والیبالیست هستم و دوس دارم از طریق ورزش مهاجرت کنم به نظر شما از کجا شروع کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای لهستان از طریق تحصیلی و یا سرمایه گذاری می توانید اقدام کنید ولی برای راهنمایی بهتر نیاز به اخذ اطلاعات کامل در مورد سن، تحصیلات، وضعیت تاهل و سرمایه شما می باشد. در صورت تمایل با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
مشاوره رایگان