پاسپورت هلند

26 تیر 1399 1 نظر

پاسپورت هلند

پاسپورت هلند، روش های اخذ پاسپورت هلند، مهاجرت از روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی، بررسی نکات مهم در باب اخذ پاسپورت هلند، از جمله مسائلی می باشد که ما در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. هلند کشوری واقع در شمال غربی اروپا می باشد. این کشور به واسطه سطح بالای کیفیت آموزشی محل بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود، همچنین به دلیل نرخ بیکاری پایین در این کشور، وضعیت کسب و کار دارای شرایط مناسبی می باشد که همین مساله باعث گردیده تا افراد زیادی خواهان مهاجرت از طریق کار به این کشور باشند، همچنین متقاضیان از روش های دیگری مانند سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی برای مهاجرت به این کشور زیبا اقدام می نمایند که ما در این مقاله به صورت کامل به بررسی اخذ پاسپورت هلند از روش های نام برده می پردازیم. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه درخشان در امر مهاجرت می تواند شما عزیزان را در راه اخذ پاسپورت هلند و دیگر روش های مهاجرت راهنمایی کند و در این راه همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقراری تماس با مؤسسه و یا پر کردن فرم تماس، در یک مشاوره تلفنی رایگان، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه مؤسسه در میان بگذارید تا آن ها با بررسی شرایط شما بهترین روش برای مهاجرت را به شما پیشنهاد دهند.

 • اعتبار پاسپورت هلند
 • روش های اخذ تابعیت و پاسپورت هلند
 • اخذ پاسپورت هلند از روش کار
 • اخذ پاسپورت هلند از روش تحصیل
 • اخذ پاسپورت هلند از روش سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت هلند از روش تولد
 • اخذ پاسپورت هلند از روش ازدواج
 • اخذ پاسپورت هلند از روش پناهندگی
 • بررسی هزینه های زندگی در هلند
 • پاسپورت هلند و نکات مهم آن
 • سئوالات متداول راجع به پاسپورت هلند
 • سخن پایانی در باب پاسپورت هلند

پاسپورت هلنداعتبار پاسپورت هلند

یکی از مواردی که افراد متقاضی برای مهاجرت به آن توجه بسیاری دارند و باعث می شود افراد انتخاب بهتری برای مهاجرت داشته باشند میزان اعتبار و رتبه پاسپورت یک کشور می باشد. مقیاس اندازه گیری قدرت و اعتبار یک پاسپورت تعداد کشور هایی می باشد که با آن پاسپورت بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد و هر چه تعداد کشور های قابل مهاجرت با آن پاسپورت بیشتر باشد نشان دهنده قدرت پاسپورت آن کشور است. پاسپورت هلند در جدیدترین رتبه بندی جهانی در میان قدرتمند ترین پاسپورت های جهان به صورت مشترک در رتبه 3 قرار دارد و در جدید ترین رتبه بندی انفرادی در رتبه 19 قوی ترین پاسپورت های جهان قرار دارد. افرادی که تابعیت و پاسپورت هلند را دارند می توانند به 83 کشور جهان بدون ویزا و تنها با پاسپورت هلند سفر نمایند و در 31 کشور در حین ورود در فرودگاه ویزا را اخذ می نمایند.

روش های اخذ تابعیت و پاسپورت هلند

روش های گوناگونی برای اخذ تابعیت و پاسپورت هلند وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. به رابطه عاطفی، حقوقی و سیاسی یک شخص به کشورش تابعیت گفته می شود. متقاضیانی که تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور هلند را دارند می توانند بسته به شرایط خود از روش های مختلفی مانند ازدواج، تولد، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت هلند اقدام نمایند. متقاضیان در قدم اول باید بسته به شرایطتشان راه و روش مناسب برای مهاجرت به هلند را انتخاب نمایند. پس از ورود به هلند متقاضی باید برای اخذ اقامت دائم این کشور قدم بردارد که اخذ اقامت دائم هلند تنها در صورت ممکن می باشد که شخص در این کشور به سرمایه گذاری و یا کار بپردازد و با رعایت کردن قوانین و مقررات کشور هلند و پرداخت به موقع مالیات، پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور اقامت دائم خود را اخذ نمایند. متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت دائم کشور هلند شده اند بعد از گذشت 5 سال می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت هلند اقدام نمایند.

پاسپورت هلند

اقامت هلند

اخذ پاسپورت هلند از روش کار

یکی از اصلی ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت هلند، روش کار می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا(بعلاوه سوئیس لیختن اشتاین، ایسلند و نروژ) برای کار در کشور هلند نیازی به اخذ ویزا و اجازه کار ندارند. اما متقاضیانی که شهروندان کشور های خارج از اتحادیه اروپا می باشند برای کار در هلند، نیاز به اخذ ویزا و اجازه کار در این کشور دارند. کارفرمایان و شرکت های معتبر در هلند در صورتی که نیروی کار مورد نیاز خود را از خارج از اتحادیه اروپا انتخاب نمایند می توانند دعوت نامه کاری یا job offer را برای نیروی کار مورد نظر ارسال نمایند. افراد خارجی که تمایل به کار در هلند دارند برای اخذ job offer از سمت کارفرما باید شرایط مناسبی داشته باشند که از جمله آن ها می توان به مهارت و تجربه های کاری که نسبتاً کم یاب هستند، داشتن سطح تحصیلات عالی که حداقل آن داشتن مدرک کارشناسی می باشد، داشتن چندین سال سابقه کار و سن مناسب می باشد. متقاضیان پس از اخذ دعوت نامه کاری می توانند برای دریافت ویزای کاری هلند اقدام نمایند. افراد با 3 الی 5 سال کار در کشور هلند و رعایت قوانین و مقررات کشور هلند و پرداخت مالیات کاری خود می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند و با گذشت 1 سال از اقامت دائم می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت هلند اقدام نمایند.

پاسپورت هلند

اخذ پاسپورت هلند از روش تحصیل

از دیگر روش های اصلی و بسیار محبوب برای مهاجرت به هلند و اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلند روش تحصیل می باشد. البته شایان به ذکر است که تحصیل در هلند به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم و اخذ پاسپورت هلند نمی شود و دانشجویان پس از اتمام تحصیل در صورتی که بتوانند وارد بازار کار شوند و یا به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند می توانند برای اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت هلند اقدام نمایند. کشور هلند با داشتن دانشگاه های با رتبه های بالا و روند اخذ ویزای دانشجویی ساده و واضح، یک مقصد در حال رشد برای دانشجویان بین المللی می باشد. مانند بسیار از کشور های اتحادیه اروپا، روند اخذ ویزای دانشجویی هلند بسته به این که کشور شما جزیی از اتحادیه اروپا باشد یا خیر متفاوت است. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در هلند را دارند می توانند در مقاتع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور تحصیل نمایند. دانشجویان با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. دانشگاه ها در هلند به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز است دانشجو به زبان هلندی مسلط باشد، اما دانشجویان در دانشگاه های خصوصی می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی دانشجویان مقطع کارشناسی باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید مدرک آیلتس با نمره حداقل را6.5 ارائه نمایند. دانشجویانی که موفق به فارغ التحصیلی از دانشگاه های هلند می شوند یک سال فرصت دارند تا در کار مرتبط به رشته تحصیلی خود وارد بازار کار این کشور شوند. در صورتی که بتوانند در کار مورد نظر خود مشغول شوند می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و با گذشت 3 الی 5 سال کار و زندگی در هلند با رعایت کردن قوانیم و مقررات کشور هلند و پرداخت مالیات های خود برای خذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند و با گذشت 1 سال از اقامت دائم می توانند برای اخذ پاسپورت هلند اقدام نمایند.

اخذ پاسپورت هلند از روش سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور هلند روش سرمایه گذاری می باشد. هلند یکی از کشور های سطح اول در جذب سرمایه دار در جهان محسوب می شود. روش های سرمایه گذاری مختلفی در این کشور وجود دارد. روش های همچون سرمایه گذاری در ثبت شرکت، برنامه های سرمایه گذاری در استارت اپ و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات که در ادامه به هر کدام جداگانه می پردازیم:

 • ثبت شرکت:

کشور هلند همانند بسیاری از کشور های اروپایی مجوز اقامت را برای سرمایه گذاران خارجی که تمایل دارند یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو را در یک تجارت در هلند سرمایه گذاری کنند قرار داده است. در این نوع سرمایه گذاری شخص سرمایه دار با سرمایه گذاری مبلغ فوق و راه اندازی و ثبت شرکت باید برای شهروندان هلندی ایجاد اشتغال نماید. این برنامه بر خلافه دیگر برنامه های سرمایه گذاری در اروپا بر اساس امتیاز می باشد که افراد بر اساس پارامتر هایی همچون مدرک تحصیل، سن، بیزینس پلن و مبلغ سرمایه گذاری امتیاز می آورند.

 • خرید ملک:

از دیگر روش های سرمایه گذاری در هلند خرید املاک و مستغلات می باشد که متاسفانه در حال حاضر برای برای مردم ایران موجبات اقامتی در بر نخواهد داشت. به همین دلیل به توضیح در مورد این روش سرمایه گذاری نمی پردازیم.

 • استارت آپ:

متقاضیانی که تمایل به اخذ اقامت دائم و تابعیت هلند دارند می توانند از طریق برنامه استارتاپ برای اخذ اقامت هلند اقدام نمایند. در این روش شخص متقاضی می تواند با ارائه ایده های نو و خلاقانه و نو آورانه برای اخذ اقامت هلند اقدام نماید. متقاضی در صورتی که بتواند ایده و طرحی را ارائه نماید و این طرح و ایده موجب رشد اقتصادی کشور هلند باشد و همچنین مورد تایید دولت باشد می تواند اقامت هلند را کسب کند. با اخذ اقامت هلند و با گذشت 5 سال کار و زندگی در این کشور و پرداخت مالیات متقاضی می تواند در سال ششم برای کسب تابعیت و پاسپورت هلند اقدام نماید.

پاسپورت هلند

سرمایه گذاری در هلند

اخذ پاسپورت هلند از روش تولد

تولد، دیگر راه اصلی برای مهاجرت محسوب می شود. به طور کلی کشور ها از 2 روش به نوزادان متولد شده در خاک خود اقامت اعطا می کنند. سیستم خاک و سیسم خون. در سیستم خاک نوزادانی که در خاک کشور هایی نظیر آمریکا، کانادا، و برزیل متولد می شوند، بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، تابعیت آن کشور را به نوزاد اعطا می کنند. در سیستم اعطای تابعیت از طریق خون، که اکثر کشور ها از این روش اعطا تابعیت را انجام می دهند، نوزاد تابعیت کشوری را می گیرد که پدر یا مادرش تابعیت آنجا را داشته باشد. در کشور هلند نیز از این روش به نوزاد متولد شده تابعیت می دهند. نوزاد متولد شده در صورتی که پدر یا مادرش تابعیت یا اقامت دائم هلند را به دست آورده باشند، به صورت اتوماتیک تابعیت این کشور را دریافت می کند. این مقاله توسط مؤسسه مهاجرتی ملک پور تهیه گردیده است و هر گونه استفاده از آن بدون ذکر نام منبع شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد.

پاسپورت هلند

اخذ پاسپورت هلند از روش ازدواج

ازدواج يكي از ٦ روش اصلي مهاجرت به شمار مي رود. افرادي كه متقاضي اخذ پاسپورت هلند مي باشند مي توانند در صورتي كه مداركي مبني بر اثبات رابطه خود با شهروند هلندي را ارائه نمايند مي توانند براي اخذ پاسپورت هلند اقدام نمايند. كشور هلند يكي از معدود كشورهايي است كه در آن ازدواج با جنس موافق هم منعي ندارد و مي تواند موجب اخذ پاسپورت این کشور گردد. می توان گفت روش ازدواج از سريعترين روش هاي اخذ پاسپورت در هلند مي باشد.افراد پس از ازدواج و با گذشت 3 سال در صورتی که اثبات شود در این مدت ازدواج آن ها صوری نبوده است می توانند برای اخذ پاسپورت کشور هلند اقدام نمایند.در ادامه مدارك مورد نياز براي اخذ پاسپورت هلند از طريق ازدواج را براي شما عزيزان قرار داده ايم:

 • ارائه گذر نامه
 • ارائه اسناد و مدارك جهت اثبات رابطه (سند ازدواج)
 • ارائه نامه تمكن مالي
 • ارائه مدارک هویتی
 • اثبات محل اسکان متقاضی و همراه

پاسپورت هلند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت هلند از روش پناهندگی

از دیگر روش های اخذ اقامت هلند و پاسپورت هلند روش غیر قانونی پناهندگی می باشد. در قانون پناهجو به اشخاصی گفته می شود که در مملکت و کشور خودشان به علت هایی نظیر، عضویت در گروه های اجتماعی و سیاسی خاص، ملیت، دین و نژاد مورد تهدید و آزار و اذیت قرار می گیرند و یا ممکن است به کشته شدن و مرگ آن ها منجر شود پناهنده می گویند، افراد پناهجویان در هلند در ابتدا باید درخواست خودشان را مبنی بر پناهندگی به اداره امور مهاجرت این کشور اعلام نمایند و کیس مورد نظر خود را ارائه کنند، پس از بررسی کیس ارائه شده و در صورتی که اداره مهاجرت هلند با درخواست فرد متقاضی موافقت نمایند عنوان پناهندگی به او داده می شود. این افراد با قبول شدن به عنوان پناهنده می توانند با گذشت 5 سال زندگی در هلند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند و در صورتی که قوانین و مقررات حاکم در هلند را رعایت نمایند می توانند در سال ششم برای اخذ تابعیت و پاسپورت هلند اقدام نمایند. شایان به ذکر است که مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور هیچ گونه خدماتی درامر پناهندگی نداشته و این روش به علت خطراتی نظیر خطرات جانی و مالی که ممکن است در راه این نوع مهاجرت اتفاق بیافتد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

بررسی هزینه های زندگی در هلند

در مطالب بالا روش ها و راه های اصلی اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلند توضیح داده شد. پس از انتخاب راه مهاجرت، از اصلی ترین موارد برای مهاجرت و اخذ اقامت در هر کشور بررسی هزینه های اصلی زندگی در آن کشور می باشد. هزینه های زندگی در هلند مانند تمامی کشور ها بستگی به سبک و نوع زندگی شما دارد. عواملی مانند شهر و محله نیز از عوامل تاثیر گذار در میزان هزینه های زندگی هر شخص می باشد. مسلماً هزینه های زندگی در شهر های بزرگ هلند مانند آمستردام که پایتخت این کشور نیز می باشد و آمستردام به مراتب بالا تر از دیگر شهر های هلند می باشد. در ادامه به بررسی هزینه ی برخی از اقلام زندگی در آمستردام پایتخت هلند خواهیم داشت:

 

کالا

مقدار

قیمت

گوشت

1 کیلو

14.36 یورو

مرغ

1 کیلو

8.41 یورو

پنیر

1 کیلو

13.38 یورو

تخم مرغ

12 عدد

3.12 یورو

برنج

1 کیلو

2.04 یورو

نان

500 گرم

1.56 یورو

شیر

1 لیتر

1.02 یورو

سیب

1 کیلو

2.34 یورو

موز

1 کیلو

1.80 یورو

پرتغال

1 کیلو

1.98 یورو

گوجه

1 کیلو

2.52 یورو

سیب زمینی

1 کیلو

1.62 یورو

پیاز

1 کیلو

1.27 یورو

کاهو

1 کیلو

1.05 یورو

آب معدنی

1.5 لیتر

0.94 یورو

سیگار

20 عدد

7.20 یورو

هزینه های قبوض آپارتمان 80 متری

1 ماه

172.58 یورو

 

هزینه های مربوط به مسکن که شامل خرید و اجاره منزل در نقاط مختلف شهر مادرید می شود، در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

قیمت اجاره و خرید آپارتمان در شهر مادرید

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1.605 یورو

اجاره آپارتمان 3خوابه در مرکز شهر

2.844 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج مرکز شهر

1.261 یورو

اجاره آپارتمان 3خوابه درخارج از مرکز شهر

2.060 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

7.556 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

5.176 یورو

پاسپورت هلند و نکات مهم آن

همان طور که در مطالب بالا گفته شد اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلند از راه ها و روش های مختلف ممکن می باشد. روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، تولد و ازدواج ار روش های اصلی اقامت دائم و پاسپورت هلند می باشد.یقیناً برای هر شخص راه و روش اخذ اقامت و تابعیت هلند با توجه به شرایط سنی، تحصیلی و مالی که فرد متقاضی دارد متغیر می باشد. کشور هلند از کشور های مهاجر پذیر در اروپا به شمار می رود و افرادی که تمایل به اخذ اقامت و تابعیت این کشور دارند می توانند با 5 سال زندگی و رعایت مقررات برای اخذ اقامت دائم و در نهایت اسپورت هلند اقدام نماید. با توجه به این مورد که هلند جز کشور های عضو معاهده شنگن می باشد افرادی که اقامت هلند را دارند می توانند در دیگر کشور های این حوزه به طرز آزادانه رفت و آمد داشته باشند. شما دوستان می توانید با خرید محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به تدریس استاد ملک پور و مشاهده این محصول، از بهترین و ارزان ترین روش های مهاجرت اطلاع پیدا کنید و در راه مهاجرت وکیل خودتان باشید.

پاسپورت هلند

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

سئوالات متداول راجع به پاسپورت هلند

✅ آیا اخذ اقامت تحصیلی درهلند منجر به اخذ اقامت دائم می شود؟

تحصیل در هلند به تنهایی منجر به اخذ اقامت نمی گردد اما متقاضیان بعد از اتمام تحصیل فرصت دارند در کار مرتبط با رشته خود مشغول به کار شوند و اقامت تحصیلی را به کاری تبدیل نمایند.

✅ مدت زمان اخذ تابعیت هلند چه مقدار می باشد؟

افراد با گذشت 5 سال از زندگی در هلند می توانند بعد از سال ششم برای اخذ پاسپورت هلند اقدام نمایند.

✅ آیا خرید ملک در هلند منجر به اخذ اقامت این کشور می گردد؟

خیر؛ خرید ملک در هلند برای ایرانی ها آثار اقامتی نخواهد داشت.

✅ ایرانی ها از چه طریق می توانند برای کار در هلند اقدام نمایند؟

متقاضیان ایرانی تنها در صورتی که بتوانند از سوی کارفرما و یا شرکت معتبر پیشنهاد کاری دریافت نمایند می توانند برای کار در کشور اقدام نمایند.

✅ پاسپورت هلند در میان برترین پاسپورت های جهان در چه رتبه ای قرار دارد و مزایای اخذ پاسپورت هلند چیست؟

پاسپورت هلند در میان معتبرترین پاسپورت های جهان به صورت مشترک با 6 کشور دیگر در رتبه سوم قرار دارد و به صورت تکی در رتبه 19 قرار دارد. از اصلی ترین مزایای اخذ پاسپورت هلند می توان به امکان سفر به 83 کشور جهان بدون ویزا و سفر به 31 کشور با ویزای حین ورود در فرودگاه اشاره نمود.

 

_____________سخن پایانی در باب پاسپورت هلند_____________

پاسپورت هلند، و تمامی مسیر هایی که منتج به دستیابی به اقامت دائم و تابعیت کشور هلند و در نهایت پاسپورت این کشور می شود را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. هلند کشوری بسیار مدرن و سطح بالا است که با داشتن نرخ بیکاری بسیار پایین، داشتن سطح علمی بالا در سیستم آموزشی، قوی بودن سیستم اقتصادی و داشتن امنیت و رفاه اجتماعی بالا، مقصد بسیاری از افراد از اقصی نقاط جهان است. همانطور که در متن مقاله هم توضیح داده شد، پاسپورت هلند از روش هایی مانند، تولد، ازدواج، پناهندگی، کار و سرمایه گذاری به دست می آید. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. مؤسسه مهاجرتی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن سال ها تجربه تخصصی در زمینه های مهاجرتی، و با بهره گیری از کادری مجرب و حرفه ای و وکلای مطرح اروپایی، می تواند شما را در راه رسیدن به مقصد مورد نظرتان یاری کند. شما می توانید از طریق ارتباط تلفنی با مؤسسه و یا پر کردن فرم تماس، شرایط خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان مورد بررسی قرار دهید تا بهترین و راحت ترین مسیر مهاجرت برای شما بیان شود. ضمناً می تواند سئوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" درمورد پاسپورت هلند بیان کنید تا در کمترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مهسا اسماعیلی
سلام و عرض ادب این درسته که دانشجو و همراهش حین تحصیل توی هلند اجازه ی کار ندارن؟ واین که بعد از تحصیل دانشجو چقدر زمان داره تا بتونه دنبال کار بگرده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و عرض ادب دانشجو اجازه کار پاره وقت دارد و همراه هم اگر پیشنهاد شغلی داشته باشد می تواند کار کند. هلند 1 سال بعد از تحصیل هم به فرد اجازه می دهد در کشور بماند. برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مشاوره رایگان