هزینه های تحصیل در کانادا

9 آذر 1399 3 نظر

هزینه های تحصیل در کاناداهزینه های تحصیل در کانادا، روش های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط و هزینه های ویزای تحصیلی کانادا در این کشور به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آیا کشور کانادا بهترین مقصد برای مهاجرت تحصیلی است؟ هزینه های تحصیل در کانادا چه مقدار است؟ به طور کلی شرایط تحصیل در کانادا به چه صورت است؟ یکی از مهمترین سئوالات و دغدغه های ذهنی افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا، بحث هزینه ها می باشد. هزینه شهریه ها و زندگی در کانادا چه مقدار می باشد؟ چگونه می توان برای پرداخت هزینه های تحصیل در کانادا، بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟ مؤسسه حقوقی ملک پور در راستای پاسخ به سئوالات فوق، اقدام به تهیه و نگارش مقاله پیش رو کرده است. امید است که در پایان این مقاله بتوانید تصوری صحیح از چگونگی هزینه های تحصیل در کانادا داشته باشید. در صورت برقراری تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، مشاوره تلفنی رایگان را از مشاورین این مؤسسه دریافت می نمایید. چنانچه فرم تماس را تکمیل نمایید، مشاورین مؤسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان خدمت شما بزرگواران ارائه می نمایند. در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت.

 • درباره کشور کانادا
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
 • هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دکتری
 • معرفی دانشگاه های ارزان کانادا برای تحصیل
 • معرفی دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل
 • هزینه های تحصیل در کانادا در شهرهای مختلف
 • هزینه های زندگی در کانادا
 • تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی
 • سئولات متداول در زمینه هزینه های تحصیل در کانادا
 • سخن پایانی دربارههزینه های تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادادرباره کشور کانادا

کشور کانادا جزو مهاجرپذیرترین کشورهای جهان در چند سال اخیر بوده است. این کشور که در آمریکای شمالی واقع شده است، دربردارنده دانشگاه و مؤسسات آموزشی برتر جهان در سطوح مختلف آموزشی می باشد. از این رو همواره مورد توجه و استقبال دانشجویان بسیاری از سراسر جهان قرار می گیرد. علاوه بر این، شرایط کاری و فرصت های شغلی که در این کشور وجود دارد، بسیاری از دانشجویان را ترغیب به حضور در این کشور و اشتغال در کانادا در حین تحصیل و یا پس از تحصیل می کند. نرخ بیکاری در کشور کانادا 5.5 درصد می باشد. از طرفی دولت کانادا نیز، حضور مهاجرین متخصص در رشته های گوناگون را در کشور خود لازم و ضروری می داند. چرا که جمعیت 37 میلیونی این کشور، نسبت به مساحت حدود 10 کیلومتر مربعی آن، کم می باشد. از این رو بستری مناسبی برای تحصیل متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فراهم نموده است. پایتخت کشور کانادا شهر اوتاوا می باشد و مراکز آموزشی معتبر و متعدد در شهرها و ایالت های متعدد کانادا پراکنده اند. نظام آموزشی کشور کانادا متکی بر زبان انگلیسی می باشد، اما در برخی ایالات مانند کبک، به زبان فرانسوی نیز تدریس می شود.

هزینه های تحصیل در کانادا

به طور کلی بررسی هزینه های تحصیل در کانادا شامل چند عامل می شود. اول از همه باید به هزینه های شهریه و دانشگاه پرداخت. این هزینه ها عموما قبل از ورود به کانادا باید پرداخت شود. به عنوان مثال، برای دریافت پذیرش تحصیلی در کالج ها و دانشگاه های کانادا، عموما افراد باید حدود یک سوم شهریه را پرداخت نمایند. در یک نمونه مثال دیگر، متقاضیان مهاجرت به کانادا برای بالا بردن احتمال ویزای تحصیلی خود، کل هزینه و شهریه یک سال دانشگاه یا کالج خود را پرداخت می نمایند.

از دیگر مواردی که برای هزینه های تحصیل در کانادا بررسی می شود، هزینه های زندگی در کانادا می باشد. می توان گفت بررسی و مدیریت هزینه های زندگی دانشجویی، از مهم ترین عواملیست که توسط هر شخص متقاضی مهاحرت تحصیلی به کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور در خصوص بررسی هزینه های تحصیل در کانادا نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. در ادامه این مقاله به صورت اختصاصی به بررسی هزینه های تحصیل در کانادا و زندگی دانشجویی در این کشور خواهیم پرداخت. یکی از نکات قابل توجه و مرتبط با هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا، موضوع کار حین تحصیل می باشد. کشور کانادا برای دانشجویان این کشور، شغل دانشجویی و غیر تخصصی در حین تحصیل تعریف کرده است. افراد بالای 18 سال در حین تحصیل در کشور کانادا، می توانند از 10 ساعت تا 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. این مدت زمان، بستگی به مقطع تحصیلی افراد دارد. در ادامه به این موضوع بیشتر پرداخته خواهد شد.

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس

هزینه های تحصیل در کانادااصلی ترین نکته ای که برای هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس این کشور باید در نظر گرفت، موضوع قیومیت افراد زیر 18 سال می باشد. افراد کمتر از 18 سال، جهت تحصیل در مدارس این کشور باید دارای قیم و سرپرست باشند. حال اگر پدر، مادر و یا اقوام این افراد در کشور کانادا حضور نداشته باشند و این افراد فاقد سرپرست باشند، چه باید کرد؟ در این مواقع می توان از دو طریق، برای دانش آموزان بین المللی سرپرست تعیین کرد. بدین ترتیب که خانواده های مورد تأیید دولت کانادا در ازای دریافت مبلغی، سرپرستی فرد را بر عهده می گیرند. در روش دیگر، مدرسه با تأیید صلاحیت خود می تواند به عنوان قیم قانونی دانش آموزان بین المللی ایفای نقش کند و این افراد را تحت سرپرستی و حمایت خود قرار دهد. عموما در این حالت، مدارس هزینه های کلی خود را دریافت می کنند. این هزینه ها شامل هزینه سرپرستی، هزینه ارائه امکانات، هزینه ارائه خدمات و دیگر مسائل مهم می شود. مدارس در کانادا به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و در واقع اصلی ترین تفاوت در این نوع مدارس، مربوط به هزینه های تحصیل می باشد. هزینه های مدارس دولتی عموماً رایگان بوده و ممکن است تا 4000 دلار کانادا نیز برسد. این در حالیست که هزینه های تحصیل در کانادا برای مدارس خصوصی، از 4000 دلار کانادا تا 26000 دلار کانادا متغیر می باشد. در این قسمت، لیستی از هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس خصوصی تهیه شده و خدمت شما سروران گرامی تقدیم می شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع در زمینه تحصیل در مدارس کانادا و شرایط و هزینه های آن، پیشنهاد می شود به مقاله تحصیل در مدارس کانادا مراجعه فرمایید.

 

 دبیرستان های خصوصی کانادا

هزینه تحصیل

Edmonton public schools
دبیرستان دولتی ادمونتون

از 8000 تا 12000 دلار کانادا

Bodwell high school

دبیرستان بادوول

از 22500 دلار کانادا

Braemar collage
کالج بریمار

از 13200 دلار کانادا

Thompson rivers college
کالج تامسون ریور

از 18000 دلار کانادا

Westwood high school
دبیرستان وستوود

از 18000 دلار کانادا

 

هزینه های تحصیل در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی، بسیار متغیر است. چرا که شهریه های دانشگاه در کانادا بر اساس رشته و دانشگاه مورد نظر، متفاوت می باشد. هر شخصی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد، قطعاً در اندیشه هزینه های تحصیل در کانادا نیز خواهد بود. به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا می تواند بر اساس شرایط، متغیر و متنوع باشد. یکی از مهم ترین عوامل تفاوت در هزینه ها و شهریه های دانشگاه های کانادا، رشته تحصیلی می باشد. عموما رشته های تخصصی نظیر پزشکی، حقوق و هنر در کانادا دارای هزینه های متفاوتی می باشند. از این رو دقت در انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر، در تعیین هزینه های تحصیل شما در کانادا بسیار مؤثر است. دانشگاه های کشور کانادا رشته های متنوعی را در دوره لیسانس ارائه می دهند. در جدول زیر، هزینه رشته های مختلف دانشگاهی در این کشور نشان داده شده است.

 

رشته تحصیلی

هزینه تحصیلی مقطع لیسانس

آموزش

$19,461

هنر های بصری و اجرایی، فناوری ارتباطات

$22,950

انسانی

$26,175

علوم رفتاری و اجتماعی

$24,808

حقوق و مطالعات قانونی

$29,756

مدیریت تجاری و مدیریت عمومی

$26,395

مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد

در دسترس نیست

علوم فیزیکی و زندگی

$29,067

ریاضی و علوم کامپیوتری

$30,187

مهندسی

$30,742

معماری

$24,654

کشاورزی و منابع طبیعی

$24,101

دندان پزشکی

$55,802

پزشکی

$29,905

پرستاری

$20,354

داروسازی

$34,726

دامپزشکی

$60,458

 

داوطلبان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، برای محاسبه هزینه های تحصیل در کانادا باید طول دوره تحصیلی خود را در نظر داشته باشند. مقطع لیسانس در کشور کانادا به مدت 3 تا 4 سال به طول می انجامد. همچنین در طی این مدت، این امکان در اختیار دانشجویان است که به مدت 20 ساعت در هفته به یک کار پاره وقت مشغول باشند. همچنین در این مقطع به تعداد کمی از دانشجویان برتر، بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه های تحصیل در کاناداهزینه های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد هم می تواند بر اساس شرایط جغرافیایی، رشته ای و نوع دانشگاه بسیار متغیر باشد. اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا را دارند، می توانند در این بخش، اطلاعات مفیدی در زمینه هزینه های تحصیل در کانادا به دست آورند. هزینه های تحصیل  در مقطع کارشناسی ارشد کاناد متناسب با رشته های تحصیلی، متفاوت می باشد. برخی از دانشگاه های کانادا، دارای دوره های کارآموزی همراه تحصیل می باشند. دانشجویان در طی دوره کارآموزی می توانند علاوه بر کار دانشجویی، از کارفرمای کانادایی که تحت نظر وی مشغول به کارآموزی هستند نیز حقوق دریافت نمایند. دوره های کارآموزی می تواند کمک شایانی به افرادی نماید که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند. در جدول زیر، هزینه برخی رشته های کارشناسی ارشد در کانادا ارائه گردیده است.

 

 

رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیلی فوق لیسانس

آموزش

$15,236

هنر های بصری و اجرایی، فناوری ارتباطات

$14,144

انسانی

$13,520

علوم رفتاری و اجتماعی

$14,304

حقوق و مطالعات قانونی

$15,941

مدیریت تجاری و مدیریت عمومی

$22,442

مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد

$56,282

علوم فیزیکی و زندگی

$14,664

ریاضی و علوم کامپیوتری

$15,553

مهندسی

$17,753

معماری

$24,178

کشاورزی و منابع طبیعی

$14,016

دندان پزشکی

$21,635

پزشکی

غیر قابل دسترس

پرستاری

$13,713

داروسازی

$11,642

دامپزشکی

$9,088

 

طول دوره تحصیلی فوق لیسانس 1 تا 2 سال است و دانشجویان اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته دارند. بورسیه تحصیلی در کانادا که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود، نسبت به دوره کارشناسی دارای تعدد و تنوع بیشتری است.

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

هزینه های تحصیل در کاناداهزینه های تحصیل در کانادا در مقطع دکتری در رشته های مختلف، کمی متغیر می باشد. اما به علت آن که اکثر دانشجویان در مقطع دکتری دارای شغل هستند، بخشی از هزینه های دانشجویی خود را از این طریق تأمین می نمایند. علاوه بر این، تحصیل دکتری در کانادا می تواند همراه با دریافت بورسیه باشد. در اینجا لازمست به این نکته اشاره شود که بهتر است قبل از ورود به کشور کانادا، اخذ بورسیه تحصیلی را درخواست ننمایید. چرا که ممکن است با سخت گیری هایی در مراحل صدور ویزا و یا دریافت پذیرش، مثل یافتن استاد راهنما (سوپر وایزور) مواجه شوید. اما برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا باید هزینه های تحصیل و زندگی را در نظر گرفت. بدین منظور مؤسسه حقوقی ملک پور، جدولی از اطلاعات کلی تحصیل دکتری در کانادا را تهیه کرده است تا شما عزیزان به بهترین شکل ممکن و با آگاهی کامل در این مسیر مهاجرتی قدم بردارید. توجه شما را به جدول زیر جلب می کنیم.

 

شرایط کلی تحصیل دکتری در کانادا

تعداد دانشگاه های موجود

96

جوایز نوبل

25

قدیمی ترین دانشگاه

Universite Laval (1663)

تعداد دانشجویان بین المللی

189,573

طول دوره تحصیل دکتری در کانادا

3 الی 6 سال

هزینه های دانشجویان

CAD $20,000-20,500

(USD $9,930-16,430)

شروع ترم تحصیلی

سپتامبر تا آوریل

 

طول دوره تحصیلی کشور کانادا در مقطع دکتری، 3 تا 6 سال می باشد. دانشجویان دکتری مجاز به 30 ساعت کار پاره وقت در طول هفته می باشند. علاوه بر این فرصت های تحقیق یا تدریس در اختیار آنان قرار می گیرد که به ازای من مبلغی دریافت می نمایند. انواع مختلفی بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به دانشجویان اعطا می شود. چنانچه تمایل به مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا و بررسی همه جانبه شرایط آن هستید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ذیل مراجعه فرمایید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

دوره های کوآپ کانادا

معرفی دانشگاه های ارزان کانادا برای تحصیل

هزینه های تحصیل در کانادا یکی از مهمترین مباحثی می باشد که برای انتخاب دانشگاه، مد نظر قرار داده می شود. در این قسمت به مطالب جالب و مفیدی خواهیم پرداخت که مورد استقبال عموم افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار می گیرد.

دانشگاه های مقرون به صرفه، عموماً دانشگاه های دولتی هستند که برای دانشجویان کانادایی، برنامه های آموزشی خود را سالیانه و با هزینه های بسیار کم ارائه می دهند. اما ممکن است تحصیل در همان دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی، شامل هزینه های بیشتری شود. ضمنا برخی از ایالت ها همانند ایالت کبک، در دانشگاه های دولتی خود، آموزش به زبان فرانسوی را در پیش گرفته اند و دانشجویان بین المللی باید انتظار این موضوع را داشته باشند که سطح زبان فرانسوی خود را به این دانشگاه ها اثبات نمایند. مؤسسه حقوقی ملک پور جدولی از کم هزینه ترین دانشگاه های کانادا تهیه کرده است که با مراجعه به آن می توانید از هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مطلع شوید.

 

دانشگاه ها در مقطع لیسانس

هزینه شهریه سالیانه

Brandon University

$7,203

Université de Saint-Boniface

$7,482

University of Guelph

$9,730

Canadian Mennonite University

$10,003

Memorial University of Newfoundland

$11,460

دانشگاه ها در مقطع فوق لیسانس

هزینه شهریه سالیانه

Memorial University of New foundland

$3,222

University of Northern British Columbia

$3,297

University of Calgary

$3,693

Simon Fraser University

$3,743

University of Saskatchewan

$4,358

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

معرفی دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل

هزینه های تحصیل در کانادا

تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا، می تواند دربردارنده هزینه های تحصیل در کانادا باشد. از این رو شاید انتخاب نوع دانشگاه از نظر رتبه و یا درجه اعتبار، بتواند تاثیر زیادی روی موضوع هزینه های تحصیل در کانادا داشته باشد. امکان تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی، کمی دشوار می باشد و انتخاب این دانشگاه ها به متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند، توصیه نمی شود. اما هزینه های تحصیل در کانادا در این دانشگاه های برتر، عموما رایگان بوده و شامل هزینه نخواهد شد. بسیاری از افراد و دانشجویان بین المللی، بعد از ورود به خاک کشور کانادا می توانند از این دانشگاه ها پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. اکثر این دانشگاه ها دارای آزمون ورودی می باشند. شما عزیزان می توانید در جدول زیر، لیستی از برترین دانشگاه های کشور کانادا را مشاهده فرمایید.

 

دانشگاه

رتبه کشوری

رتبه جهانی

University of Toronto

1

28

McGill University

2

33

University of British Columbia

3

47

University of Alberta

4

109

McMaster University

5

146

Université de Montréal

6

149

University of Waterloo

7

163

Western University

8

214

University of Calgary

9

229

Queen's University

10

239

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

دانشگاه های کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا در شهرهای مختلف

ممکن است که هزینه های تحصیل در کانادا در شهرهای مختلف، بسیار متفاوت باشد. این هزینه ها بر اساس هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا تخمین زده شده می شود. برخی از شهر های کانادا به عنوان پرخرج ترین و گران ترین شهر های این کشور شناخته می شوند. شهر هایی نظیر تورنتو، ونکوور، اتاوا، مونترال و ویکتوریا در کشور کانادا از گران قیمت ترین شهرها در کانادا هستند که هزینه های زندگی در آن ها در مقایسه با شهر های دیگر، بیشتر می باشد. اما شهرهایی مثل کاتارینز، مونکتون، لاوال و... از شهرهای ارزان کشور کانادا به شمار می آیند. تحصیل در دانشگاه های برخی از شهرهای کانادا، رایگان می باشد، اما هزینه های زندگی در این شهرها بالاست. این شهر ها از ویژگی های بهتری نسبت به بقیه شهرها برخوردار هستند. یکی از اصلی ترین این ویژگی ها، احتمال یافتن شغل پاره وقت و در حین تحصیل و به دست آوردن کار پس از تحصیل می باشد. در جدول ذیل می توانید میانگین هزینه زندگی در تعدادی از شهرهای کانادا را مشاهده فرمایید.

 

شهر های کشور کانادا

هزینه زندگی

تورنتو

1300 دلار

ونکوور

1200 دلار

لندن کانادا

900 دلار

وینیپگ

900 دلار

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا باید به همراه هزینه های زندگی در این کشور بررسی شود. معمولا هزینه های زندگی هر شخص به میزان سطح کیفیت زندگی مردم، نرخ تورم، میزان رونق اقتصادی کشور و... بستگی دارد. اما معمولا برخی از کشورهای مهاجرپذیر، شرایطی را در برخی از شهرهای خود فراهم می آورند که هزینه زندگی و تحصیل در این شهرها، نسبتا کمتر باشد. بیشتر هزینه های یک دانشجو مربوط به هزینه محل اقامت و سکونت فرد می شود. افرادی که در خوابگاه های دانشجویی زندگی می نمایند، هزینه نسبتا کمتری پرداخت بابت سکونت پرداخت خواهند کرد. در صورت اشتغال به کار دانشجویی و نیمه وقت در حین تحصیل، افراد می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. به طور کلی، سبک زندگی و رویه زندگی کردن افراد، بسیار با یکدیگر متفاوت است و همین امر موجب تفاوت در هزینه های تحصیل در کانادا و زندگی در این کشور می شود. این تفاوت باعث شده است که هر کس، روشی را برای اداره زندگی خود در پیش گیرد. در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات و آموزش در حیطه مدیریت زندگی و طی مسیر موفقیت باشید، می توانید از محصول مؤسسه حقوقی ملک پور در این خصوص بهره جویید. مؤسسه حقوقی ملک پور با ارائه و تهیه محصول هنر زندگی، افراد را به بهترین روش ادراه زندگی اصلاح بینش نسبت به زندگی دعوت می نماید.

هزینه های تحصیل در کانادا

هنر زندگی کردن

مؤسسه حقوقی ملک پور، جدولی از هزینه های زندگی در کشور کانادا را تهیه کرده است که شامل هزینه بخشی از اقلام و خدمات در کشور کانادا می شود.

 

غذا در رستوران ها

هزینه ها بر حسب دلار کانادا

غذا در رستوران ارزان قیمت

15

غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

65

یک وعده در مک دونالد

10

فروشگاه ها

هزینه ها/دلار کانادا

برنج 1 کیلو گرم

3.95

پنیر محلی 1 کیلو گرم

12.69

گوشت گاو معادل 1 کیلوگرم

14.67

سینه مرغ 1 کیلو گرم

13.18

حمل و نقل

هزینه ها/ دلار کانادا

بلیط یک طرفه

3

تاکسی 1 کیلومتر

1.86

بنزین 1لیتر

1.24

خدمات شهری

هزینه ها/ دلار کانادا

هزینه آب، برق، گاز

48.17

اینترنت

74.14

پوشاک و کفش

هزینه ها/ دلار کانادا

شلوار جین

62.4

1 جفت کفش مردانه

123.84

 

بخش دیگری از هزینه های زندگی مربوط به اسکان و محل اقامت در کانادا می باشد که بسیار مهم و حائز اهمیت است. چرا که نسبتاً بودجه زیادی را به خود اختصاص می دهد. از این رو در جدولی جداگانه به بررسی اجازه واحد مسکونی و هزینه خرید آن در کانادا پرداخته ایم. لازم به ذکر است که قیمت خرید یا اجاره مسکن در بخش های مختلف شهر، بنا به فاصله آن با مرکز شهر متفاوت می باشد.

 

اجاره واحد مسکونی

هزینه ها/ دلار کانادا

آپارتمان 1خوابه مرکزشهر

1233.6

آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

1,002

آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

1,993

اپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

1,624

خرید آپارتمان

هزینه ها/دلار کانادا

قیمت هر متر مربع در مرکز شهر

5846

قیمت هر متر مربع در خارج از مرکز شهر

3,877

حقوق و تأمین مالی

درآمد

متوسط درآمد خالص ماهیانه

3,215

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه زندگی در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا ممکن است با بورسیه تحصیلی جبران شود. بورسیه های تحصیلی عموماً به افراد نخبه اعطا می شود. این گونه افراد، دارای سطح علمی بالایی بوده و برای تحصیل خود در این کشور، پول دریافت می نمایند. چرا که حضور این گونه افراد خارجی در کشور کانادا، برای این کشور دارای سود و منعفت می باشد. بورسیه های تحصیلی عموما به دانشجویان محصل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. به طور کلی بورسیه های تحصیلی به دو نوع تقسیم می شوند. بورسیه هایی که دانشگاه با صلاح دید خود به افراد خاص اعطا می کند و یا آن دسته از بورسیه هایی که دولت، به دانشجویان ارائه می دهد. برخی از بورسیه ها به طور کامل هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و زندگی فرد در این کشور را پوشش می دهند. مؤسسه حقوقی ملک پور با توجه به تجربیات و سوابق گذشته خود در این خصوص، به شما عزیزان پیشنهاد می کند در صورتی که از سطح علمی و آموزشی بالایی برخوردار بوده و در زمره نخبگان محسوب می شوید، ازطریق برنامه های اعطای بورسیه در کانادا اقدام نمایید. در ادامه به معرفی برخی از بورسیه های تحصیلی کشور کانادا خواهیم پرداخت.

هزینه های تحصیل در کانادا

 • بورسیه تحصیلی UBC
 • بورسیه تحصیلی ترودو (Trudeau)
 • بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • بورسیه تحصیلی فیرلیگ دیکینسون (Fairleigh Dickinson)

مؤسسه حقوقی ملک پور مفتخر به سابقه درخشان خود در تمام امور مهاجرتی از جمله اخذ بورسیه تحصیلی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد. حضور مشاورین برجسته و وکلای رسمی اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) در مجموعه MIE، موفقیت در پرونده های مهاجرتی را تضمین می نماید. شما می توانید از طریق تنظیم وقت مشاوره با این اساتید برجسته، راهنمایی های لازم در زمینه اخذ بورسیه را دریافت نمایید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

به منظور ارزیابی شرایط خود جهت برخورداری از بورسیه تحصیلی در کانادا، می توانید به لینک زیر مراجعه نموده و شرایط خود را ارزیابی کنید.

هزینه های تحصیل در کانادا

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه 


سئولات متداول در زمینه هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل ارتباط کامل به دانشگاه و رشته تحصیلی شما دارد اما به طور میانگین هزینه تحصیل در کانادا 17،000 دلار کانادا می باشد.

✅هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

هزینه زندگی در کانادا برای یک نفر به طور میانگین 12،000 دلار کانادا در سال می باشد. در صورت تاهل برای همسر 4،000 دلار و برای هر فرزند 3،000 دلار کانادا مورد نیاز است.

✅آیا می توان برای تامین هزینه زندگی در کانادا کار دانشجویی داشت؟

بله. به دانشجویان اجازه کار پاره وقت داده می شود.

✅آیا همسر دانشجو در کانادا اجازه کار دارد؟

تحت شرایط خاصی در صورتی که همسر دانشجو با ویزای W1 وارد شود، اجازه کار تمام وقت خواهد داشت.


_____________________ سخن پایانی دربارههزینه های تحصیل در کانادا _____________________

هزینه های تحصیل در کانادا، شرایط کلی تحصیل در کانادا و هزینه های ویزای تحصیلی کانادا در این مقاله به صورت اختصاصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به برخی از کشور های دیگر نظیر آمریکا، استرالیا، نیوزلند و دیگر کشورهای گران قیمت، پایین تر است. هزینه هایی که یک شخص برای تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرد، عموماً شامل هزینه های زندگی و شهریه های دانشگاهی می شود. بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا با کار دانشجویی و غیرتخصصی نیمه وقت، قابل پوشش خواهد بود. با این تفاسیر می توان گفت که کانادا از جمله بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت تحصیلی می باشد. چنانچه در خصوص هزینه های تحصیل در کانادا با سئوالات بی پاسخی روبرو شده اید، می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان استفاده نمایید. علاوه بر این در صورتی که فرم تماس را کامل نمایید، درخواست شما جهت تماس ما با شما ثبت می شود. در انتهای این مقاله، بخش "ثبت پرسش" فرصتی برای مطرح کردن سئوالات شما و پاسخگویی مشاورین مؤسسه بدان ها می باشد.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی امامی
سلام خیلی متشکرم از مقاله کامل شما. من یک سوال داشتم به نظر شما کدام شهر کانادا از نظر هزینه های زندگی و البته داشتن دانشگاه ها ی مناسب شهر بهتری می باشد. بین مونترال، ونکوور، اوتاوا و تورنتو
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، کیفیت دانشگاه های کانادا به لحاظ سطح آموزشی در سطح مطلوبی قرار داشته و در رده دانشگاه های ممتاز سراسر دنیا می باشند. به لحاظ هزینه، شهر مونترآل و بعد از آن اوتاوا مقرون به صرفه می باشد. * مانا باشید *
صالح شمس
سلام ممنون از مقاله خوبتون پیرامون هزینه تحصیل در کانادا . سوالی که دارم این هست که ایا برای مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در کانادا با اخذ بورسیه تحصیلی امکان پذیر است یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ بورسیه تحصیلی باید شرایط ویژه ای داشته باشید، اعم از سطح زبان خوب حداقل ایلتس 6.5، داشتن دو تا سه مقاله چاپ شده اگر دانشگاه شما تحقیق محور است به همراه نمرات بالا اگر معدل محور باشد و از همه مهمتر داشتن یک استاد راهنما یا سوپروایزر است اگر همچین شرایط عمومی داشته باشید قطعاً می توانید در امر اخذ بورسیه موفق باشید. پیشنهاد می کنم حتماً با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان برای بورسیه و همچین دوره های یک تا دوساله تحصیلی که همراه با کار هستند بررسی شود. موفق باشید.
علی رضا کیانی
سلام و عرض احترام و ممنون از مقاله خوبتان آیا برای تحصیل در مدارس کانادا برای فرزند اجازه حضور والدین وجود دارد ؟ آیا فرد همراه اجازه کار خواهد داشت؟ هزینه های زندگی برای یک خانواده سه نفره در چه حدود می باشد؟ بسیار سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایط حاضر و تغییراتی که هر ساله کشورهای مهاجر پذیر در قوانین مهاجرتی خود اعمال می کنند. برای ایرانی ها بواسطه تحصیل فرزند ویزای گاردین یا همراه که پدر مادر باهم اقدام کنند به همراه فرزند را نمی دهند. برای کشور کانادا پدر یا مادر بعنوان همراه می تواند اقدام نماید و روی این ویا اجازه کار داده نمی شود برای تحصیل هم دوره های زیر 3 ماه می توانند ثبت نام نمایند. موفق باشید.
مشاوره رایگان