نامه تمکن مالی

21 دی 1399 1 نظر

نامه تمکن مالی

در مقوله مهاجرت از روش های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، زمانی که متقاضی می خواهد ویزای کشور مقصد را اخذ نماید می بایست مدارک مشخصی را ارائه دهد. نامه تمکن مالی یکی از مدارک مهم در پروسه اخذ ویزای کشور های مختلف است. یکی از سوالات متداول برای اشخاصی که قصد مهاجرت دارند آن است که نامه تمکن مالی چیست؟ این نامه که از سوی بانک صادر می شود میزان توانایی مالی شخص متقاضی را مشخص می کند. میزان تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای هر کشور مبلغ مشخصی خواهد بود که با توجه به هزینه های سکونت و زندگی یک شخص در آن کشور مشخص می شود. در این نوشتار قصد داریم نامه تمکن مالی روش های مختلف مهاجرتی، گواهی تمکن مالی و استعلام توسط سفارت را بررسی نماییم. خوانندگان گرامی شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و یا با تکمیل فرم تماس، پاسخ سوالات مورد نظرتان را در مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

 •  نامه تمکن مالی چیست؟
 •  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی
 •  تمکن مالی برای ویزای کاری
 •  تمکن مالی برای ویزای سرمایه گذاری
 •  تمکن مالی برای ویزای ازدواج
 •  سؤالات متداول راجع به تمکن مالی
 •  سخن پایانی در زمینه تمکن مالی

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکنامه تمکن مالی چیست؟

نامه تمکن مالی یک سند رسمی می باشد که از سوی بانک صادر می شود و جزئیات آن با توجه به مواردی که سفارتخانه اعلام می کند مشخص خواهد شد. نامه تمکن مالی می تواند شامل گردش حساب، میزان دارایی فرد متقاضی و زمان سپرده و برداشت دارایی ها باشد لذا توجه به این امر ضروری است که گواهی تمکن مالی با گواهی گردش حساب تفاوت دارد. اولین مرحله برای اخذ این نامه، تکمیل فرم درخواست نامه تمکن مالی می باشد. علاوه بر آن ارائه مدارک هویتی نیز الزامی می باشد. مواردی که می بایست در زمینه دریافت نامه تمکن مالی رعایت شود، به شرح زیر می باشد:

 • نامه تمکن مالی حتماً در سربرگ بانک مورد نظر صادر شود.
 • دارای مهر برجسته باشد.
 • موجودی حساب متقاضی حتماً ذکر شود و ترجیحاً میزان دارایی به دلار آورده شود.
 • تمامی اطلاعات هویتی شخص متقاضی از جمله کد ملی، شماره حساب و آدرس محل سکونت در این نامه آورده شود.
 • نامه تمکن مالی می بایست مطابق با موارد ذکر شده از سوی سفارتخانه باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزا

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

اشخاصی که به قصد تحصیل در کشورهای خارجی اقدام به مهاجرت می نمایند می بایست ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را اخذ نمایند. سفارت خانه ها برای اعطای ویزای تحصیلی موارد مهمی از جمله مدارک تحصیلی، مدارک هویتی، مدرک زبان، نامه پذیرش از دانشگاه خارجی و نامه تمکن مالی متقاضی را بررسی می کنند. بنابراین یکی از مهم ترین مراحل در پروسه اخذ ویزای تحصیلی، ارائه نامه تمکن مالی می باشد. توجه داشته باشید که تمکن مالی لازم برای دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های یک سال تحصیل و زندگی دانشجو را در کشور مقصد پوشش دهد. برای مثال اگر شهریه یک سال تحصیل در کشوری 10 هزار دلار باشد و هزینه سکونت و مخارج زندگی برای یک سال نیز 10 هزار دلار باشد، دانشجو می بایست نامه تمکن مالی با ارزش 20 هزار دلار ارائه دهد. اگر شخصی برای اخذ نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام به پرداخت شهریه نماید، برای نامه تمکن مالی تنها ارائه حسابی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه های زندگی کفایت می کند.

تمکن مالی برای ویزای کاری

یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت، اخذ ویزای کاری است. ویزای کاری به دو صورت جاب آفر (داشتن پیشنهاد شغلی) و جاب سیکر (جستجوی کار) صادر می شود. اشخاصی که پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در کشور مقصد داشته باشند، می توانند برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایند. برای دریافت ویزای جاب سیکر نیز مواردی مانند مدرک تحصیلی، سوابق شغلی مرتبط با تحصیل و دانش زبان حائز اهمیت است. برای دریافت ویزای کاری نیز متقاضیان می بایست نامه تمکن مالی ارائه دهند و اثبات نمایند توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده را خواهند داشت. عموماً افرادی که اقامت کاری یک کشور را اخذ می نمایند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز درخواست ویزای همراه نمایند. توجه داشته باشید که تمکن مالی می بایست متناسب با تعداد افراد خانواده ارائه شود. میانگین تمکن مالی لازم برای کشورهای اروپایی سطح بالا به ازای هر شخص 12 هزار یورو می باشد. سروران گرامی برای آشنایی با روند کاریابی در کشورهای مختلف، محصول بینظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور را مشاهده نمایید.

کار در جمهوری چک

تمکن مالی برای ویزای سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت، سرمایه گذاری خارجی می باشد. سروران گرامی توجه داشته باشید در مقوله سرمایه گذاری خارجی توجه به استانداردها و شاخص های اقتصادی کشور مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است. کشورهایی که امکان سرمایه گذاری را برای اتباع خارجی فراهم آورده اند، قوانین مشخصی را برای انواع روش های سرمایه گذاری در نظر می گیرند. برای مثال اخذ ویزای سرمایه گذاری یک کشور می تواند با هدف خرید ملک، کارآفرینی یا خرید سهام باشد. با توجه به نوع سرمایه گذاری میزان تمکن مالی نیز متفاوت است و بصورت کلی برای اشخاصی که از تمکن مالی بالا برخوردار هستند قابل انجام است. بنابراین ارائه نامه تمکن مالی در روش سرمایه گذاری شرایط خاصی دارد و می بایست علاوه بر هزینه های زندگی، سرمایه مورد نیاز نیز ارائه شود. استعلام تمکن مالی توسط سفارت برای ویزای سرمایه گذاری می تواند بصورت نقد و غیر نقد باشد اما میزان سرمایه فعال مورد نیاز می بایست در دسترس باشد.

تمکن مالی برای ویزای ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرتی ازدواج متقاضی با شخص شهروند خارجی می باشد که مستلزم رعایت قوانین مستحکم در این زمینه است. اگر این ازدواج واقعی باشد و اسناد رسمی برای ارائه موجود باشد، متقاضی می تواند اقامت موقت کشور مورد نظر را بدست آورد، بطور معمول در صورتیکه این ازدواج بیشتر از 3 سال دوام داشته باشد منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد. نامه تمکن مالی لازم برای ویزای ازدواج بدین صورت است که شهروند خارجی می بایست اثبات نماید توانایی تأمین هزینه های زندگی همسر خود را دارد و سند ملکی یا اجاره نامه جهت سکونت همسر را نیز ارائه دهد. علاوه بر آن عموماً لازم است که متقاضی تمکن مالی نقد در حساب شخصی خود نیز ارائه دهد. خوانندگان گرامی توجه داشته باشید که این نوشتار توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور جهت استفاده شما عزیزان گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ایراد شرعی داشته و حرام است.


سوالات متداول راجع به نامه تمکن مالی

✅ نامه تمکن مالی چیست؟

نامه تمکن مالی یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزا بوده و با هدف اثبات توانایی مالی متقاضی تدوین می شود، این نامه شامل مشخصات حساب و میزان دارایی های متقاضی است.

✅ اگر شخصی قادر به ارائه نامه تمکن مالی نباشد، موفق به اخذ ویزای تحصیلی خواهد شد؟

شخصی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارد می بایست توان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود را داشته باشد. بنابراین ارائه نامه تمکن مالی الزامی است.

✅ تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی چقدر است؟

مبلغ مورد نیاز برای گواهی تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد و با توجه به نوع کارآفرینی متفاوت خواهد بود.

✅ نامه تمکن مالی باید به چه زبانی نوشته شود؟

عموماً می بایست به زبان انگلیسی و زبان بومی آن کشور ترجمه شود.


_____________سخن پایانی در زمینه نامه تمکن مالی____________

همانطور که ذکر شد در پروسه مهاجرت به کشورهای مختلف، برای اخذ ویزای هر کشور لازم است که متقاضی نامه تمکن مالی در سفارت خانه ارائه دهد. اگر شخصی نامه تمکن مالی جعلی ارائه دهد با استعلام تمکن مالی توسط سفارت از بانک متوجه این موضوع خواهند شد و شخص متخلف را در لیست سیاه قرار می دهند. توصیه ما به شما عزیزان این است که برای پایین آوردن ریسک ریجکت ویزا از طریق وکیل متخصص در زمینه مهاجرت اقدام به اخذ ویزا کنید و تمامی مدارک اعلام شده از سمت سفارت خانه را بصورت کامل ارائه نمایید. امیدواریم که با مطالعه این نوشتار اطلاعات شما در زمینه نامه تمکن مالی بیشتر شده باشد. خوانندگان گرامی شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص نامه تمکن مالی کشورهای مختلف، گواهی تمکن مالی و استعلام توسط سفارت با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس تلفنی برقرار کرده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. علاوه بر آن با ثبت سوالاتتان در قسمت "ثبت پرسش" به شما پاسخ داده خواهد شد.

امتیاز 3.73 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
پريسا
سلام و خسته نباشيد بابت مطالب خوبتون.من يک سوال داشتم و نى خواستم بدونم کمترين ميزان تمکن مالى براى سفر توريستى به اروپا و ويزاى تحصيلى چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت برای حوزه اتحادیه اروپا شما بسته به کشور بین 12 تا 15 هزار یورو معمولا به مدت 3 ماه لازمه که تمکن مالی نشون بدید. توصیه می کنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و بررسی شرایط خود و خانواده محترمتان با موسسه تماس تلفنی داشته باشید و از راهنمایی کارشناسان مجرب مجموعه بهره ببرید.
مشاوره رایگان