مهاجرت به یونان

1 آبان 1399 3 نظر

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان، چگونگی اخذ اقامت سریع یونان و شرایط دریافت تابعیت یونان و روش های آن در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت. شرایط اصلی مهاجرت به یونان کدامند؟ چگونه می توان به تابعیت و پاسپورت یونان دست یافت؟ هزینه های زندگی و شرایط کاری در کشور یونان چگونه است؟ در این مقاله سعی شده است به سئوالات ذکر شده و بسیاری سئوالات دیگر در موضوع مهاجرت به یونان پاسخ علمی داده شود و به طور کلی انواع روش های مهاجرت به کشور یونان مورد تحلیل قرار گیرد. روش های مختلف مهاجرتی شامل؛ کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و... در این نوشته صحبت شده و نکات و الزامات هریک بیان می شود. همواره به سادگی قادر خواهید بود با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور در تمامی نقاط جهان ارتباط برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین کار آزموده این مؤسسه بهره مند گردید. همچنین می توانید با تکمیل فرم تماس، از کارشناسان ما درخواست تماس داشته باشید. در ادامه این مقاله مهاجرت به یونان زیر عنوان های به شرح زیر مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت:

 • شرایط مهاجرت به یونان
 • مهاجرت به یونان از طریق کار
 • مهاجرت به یونان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به یونان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی
 • هزینه های زندگی در یونان
 • شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت یونان
 • سئولات متداول در زمینه مهاجرت به یونان
 • سخن پایانی در زمینه مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

شرایط مهاجرت به یونان

کشور یونان در بخش جنوب شرقی اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. یونان با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه هم مرز است. کشور یونان از جنوب و شرق به وسیله دریا احاطه گردیده است. این کشور به لحاظ اقتصادی و منابع فسیلی یکی از کشورهای نسبتاً فقیر بوده و رکود اقتصادی بالایی در آن حکم فرماست که این موضوع شرایط کاری و اقتصادی این کشور را تحت الشعاع قرار داده است. پایتخت کشور یونان شهر آتن بوده و واحد پول رایج این کشور یورو می باشد. جمعیت این کشور طبق آخرین آمار سال 2018 تعداد 11،127،907 نفر اعلام گردیده است. کشور یونان در حدود 6000 جزیره دارد که تنها 227 تعداد از این جزایر قابل سکونت می باشند. تولید ناخاض داخلی در کشور یونان با 1% افزایش در سال 2018، رشد اندکی را مشاهده کرد اما در سال 2019 در حدود 1% کاهش داشت. برخی از آمار و اطلاعات مهم در خصوص کشور یونان را می توانید در جدول زیر مشاهده بفرمایید:

 

ردیف

شرح

توضیح

1

زبان رسمی

یونانی

2

مساحت

131957 km2

3

پایتخت

آتن

4

دین

مسیحی ارتودوکس

5

واحد پول

یورو

6

جمعیت

11 میلیون نفر

 

انتخاب بهترین مقصد مهاجرت که از تمامی جهات مناسب شرایط فرد متقاضی و خانواده وی باشد، نیاز به اطلاعات کافی و جامع و بررسی تخصصی دارد. مؤسسه حقوقی ملک پور ویدئوهای کاملی را با عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت متشکل از چندین ساعت ویدئو آموزشی از انواع روش های مهاجرتی است، تهیه نموده و در دسترس علاقه مندان قرار داده است. برای تهیه این ویدئو و کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص آن می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به یونان از طریق کار


مهاجرت به یونان از طریق کار در این زیر عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت کشور یونان از نظر شرایط اقتصادی و اوضاع کار نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شرایط مناسبی نداشته و نرخ بیکاری بالایی دارد. جهت اخذ ویزای کار در این کشور فرد باید به وسیله یک ویزای کوتاه مدت سی روزه وارد این کشور شود و با یک کارفرمای یونانی ارتباط برقرار نموده و یک تاییدیه اولیه از این کارفرما دریافت نماید. سپس به کشور مبدأ بازگشته و کارفرما پروسه مورد نیاز جهت استخدام وی را انجام دهد. کار فرما باید نشان دهد که از اتباع این کشور و کسانی که اقامت دائم یونان را دارند شخص مناسب برای موقعیت شغلی مورد نظرش وجود ندارد که البته فرایندی بسیار دشوار است. پس از انجام این مراحل کارفرما پیشنهاد شغلی را برای متقاضی ارسال نموده و فرد متقاضی با داشتن این پیشنهاد شغلی اقدام به مهاجرت به یونان از طریق ویزای کار می نماید که کل این پروسه ممکن است نزدیک به یک سال به طول بیانجامد. پس از انجام این مراحل، فرد اقامت یک ساله دریافت می نماید که البته قابل تمدید می باشد.

 

گام به گام تا کار در خارج از کشور

فرد پس از پنج سال زندگی و کار در کشور یونان می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در نمودار زیر نرخ بیکاری یونان در مقایسه با نرخ بیکاری اسپانیا و اتریش در بازه بین سال های 1998 تا سال 2019 نمایش داده شده است.

 

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل در این بخش به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل در مدارس در کشور یونان اجباری بوده و کودکان از سن شش سالگی باید به مدرسه رفته و تا مقطع دبیرستان تحصیل را ادامه دهند. بیش از ۹۰% از مدارس یونان دولتی و رایگان بوده و تنها ده درصد از کل مدارس را مدارس خصوصی تشکیل می دهند. به صورت کلی حتی برای فرزندان مهاجرین نیز تحصیل و کتب آموزشی به صورت رایگان می باشد. نکته حائز اهمیت این است که اگر مسیر منزل آنان تا مدرسه دانش آموزی فاصله داشته باشد، سرویس حمل و نقل رایگان در اختیار آنان قرار خواهد گرفت و برای محصلینی که خانواده آنها وضعیت مالی مناسبی ندارند و در آمد خانواده آنها کمتر از ۳۰۰۰ یورو می باشد، به ازای هر کودکی که در مدرسه دولتی تحصیل می کند، سالانه ۳۰۰ یورو کمک هزینه تحصیل اعطا می شود. دانش آموزانی که مقطع شش ساله ابتدایی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند یک گواهی پایان دوره اعطا می شود و می توانند در دوره متوسطه ثبت نام نمایند. نکته قابل توجه این است که برای دانش آموزان در ۵ کلاس اول ابتدایی یک گزارش پیشرفت ارائه می گردد که بعد از سال ششم تحصیل با توجه به این گزارش ها دانش آموزان به صورت اجباری باید در یک دوره سه ساله به نام GYMNASIO ثبت نام و تحصیل نمایند. پس از پایان این دوره سه ساله دانش آموزان در مقطع دبیرستان ثبت نام می نمایند. دانش آموزان در این مقطع می توانند جهت تحصیل دوره 4 ساله ثبت نام کرده و آماده تحصیلات آکادمیک می شوند و یا در دوره های 3 ساله فنی ثبت نام نموده و آموزش های فنی دریافت نمایند.

دانش آموزان خارجی که قصد مهاجرت به یونان از طریق تحصیل در مقاطع دانشگاهی را دارند و خارج از اتحادیه اروپا زندگی می نمایند باید ویزای نوع D یعنی اقامت بلند مدت تحصیلی اخذ نمایند. طول دوره لیسانس در این کشور 4 تا 5 سال بوده و طول دوره فوق لیسانس و دکترا به ترتیب در حدود 3 و 6 سال می باشد. انجام پروسه پذیرش در دانشگاه ها با توجه به نمرات دانش آموز در امتحانات کلاس سوم دبیرستان انجام می گیرد. شهریه برای دانشجویان یونانی در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و اگر دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باشند باید مبلغ ۵۰۰/۱ یورو جهت تحصیل پرداخت نمایند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور باید گواهی دبیرستان و تسلط به زبان یونانی داشته باشید و ثابت نماییدکه به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و یا آلمانی تسلط دارید. در جدول زیر 9 دانشگاه برتر یونان به همراه رنک جهانی آنها در آمارهای تهیه شده توسط منابع مختلف جهانی را مشاهده می فرمایید که می تواند در انتخاب دانشگاه مقصد تحصیل برای مهاجرت به یونان بسیار مفید و حائز اهمیت باشد.

 

No

Universities

Times Higher Education Ranking 2019

TopUniversities Ranking 2019

U.S. News & World Report Ranking 2018

1

University of Crete

351

651

452

2

National and Kapodistrian University of Athens

501

651

279

3

Aristotle University of Thessaloniki

601

561

347

4

Athens University of Economics and Business

601

801

-

5

University of Ioannina

601

-

601

6

University of the Aegean

601

-

-

7

University of Patras

801

701

713

8

National Technical University of Athens

-

446

414

9

University of Thessaly

-

-

981

 

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در این زیر عنوان به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می توانند اقامت یونان را دریافت نمایند. سرمایه گذاری می تواند خرید و یا توافق نامه با دوره زمانی حداقل 10 ساله در املاک و مستغلات باشد و یا اجاره نامه ای برای تسهیلات هتل یا خانه های مبله در زیر مجموعه امکانات گردشگری با دوره زمانی حداقل 10 سال باشد. به طور کلی این که ملک تجاری یا مسکونی باشد اهمیتی در گرفتن اقامت ندارد. حداقل سرمایه گذاری باید 250 هزار یورو باشد و با این سرمایه گذاری یک اقامت 5 ساله قابل تمدید به متقاضی، همسر وی و فرزندان زیر 21 سال آنها تعلق می گیرد. متقاضی همچنین می تواند برای پدر و مادر خود و همسرش نیز این اقامت را دریافت نماید و این ویزا تا زمانی که شما صاحب ملک باشد قابلیت تمدید دارد. نکته بسیار حائز اهمیت در این روش اقامتی، به عنوان مسیر مهاجرت به یونان، این است تمام سال هایی که شما به واسطه این نوع اقامت در کشور یونان حضور دارید جزو سال هایی که برای رسیدن به پاسپورت یونان نیاز است، محاسبه نمی گردد.

شما با اخذ اقامت یونان قادر خواهید بود در تمام کشورهای عضو شنگن به سادگی رفت و آمد داشته باشید. هزینه های دولتی برای انجام پروسه برای هریک از افراد از جمله فرد اصلی و همراهان بالاتر از سن 13 سال مبلغ 500 یورو می باشد. در ادامه نمودار سرانه شاخص تولید ناخالص ملی که یکی از مهمترین شاخصه ها در بررسی شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی یک کشور است را مشاهده می فرمایید.

 

مهاجرت به یونان


روش دیگری از سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که به روش خود حمایتی یا اقامت بدون اجازه کار معروف می باشد. در این روش اقامتی که زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری قرار می گیرد افراد باید مبلغی را به عنوان تمکن و پشتوانه مالی در حدود 20 الی 22 هزار یورو در حساب خود نشان دهند که حداقل در سالانه 26 هزار یورو درآمد دارند و اثبات نمایند که شرایط تامین هزینه های زندگی خود را در کشور یونان را به صورت کامل دارند. در روش خود حمایتی افراد اجازه کار ندارند و تنها قادر خواهند بود در این کشور مانند دیگر شهروندان اروپایی زندگی نمایند. در این روش الزاماً نیاز به حضور بلند مدت در این کشور وجود ندارد و افرادی که صرفا به دنبال اخذ اقامت یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی و اخذ پاسپورت یک کشور اروپایی می باشند خود حمایتی یونان با توجه به این که نیاز به انتقال سرمایه ندارد می تواند یکی از برترین گزینه ها باشد. متقاضیان در ابتدا یک اقامت دو ساله اخذ نموده و سپس با حفظ شرایط مورد نیاز اقامت خود را برای 3 سال دیگر تمدید می نمایند و پس از گذشت پنج سال اقامت دائم اروپا را اخذ می نمایند. این روش اقامتی یکی از مناسب ترین و سریع ترین روشهای اخذ اقامت کشور یونان بوده و که نیاز به ارائه مدرک زبان و پرداخت مالیات نداشته و افراد به راحتی در کشورهای عضو شنگن می توانند آزادانه رفت و آمد داشته و حتی زندگی یا تحصیل نمایند و مانند یک فرد اروپایی در تمام نقاط اروپا زندگی نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش می توانید به لینک زیر در خصوص مهاجرت به یونان از طریق روش خودحمایتی مراجعه فرمایید. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن دارید می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

 

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج یکی از 6 طرق مهاجرت به یونان می باشد. کشورهای مختلف، قوانین و مقررات خاصی را برای ازدواج افراد خارجی با شهروندانشان اعمال می نمایند. به صورت کلی دو نوع ازدواج در کشور یونان مورد قبول می باشد: ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی. اگر فرد خارجی بخواهد با یک تبعه یونان ازدواج نماید باید برگه ای تحت عنوان برگه تجرد ارائه نماید و اثبات نماید که شخص قبلا ازدواج نکرده است. اتباع دیگر کشورها در یونان می توانند با یک شهروند یونانی در یک مراسم ازدواج مدنی توسط یک نفر شهردار و یا کشیش ازدواج نمایند اما ازدواج مذهبی در کشور یونان حتماً توسط کشیش و در کلیساها برگزار می گردد. بر اساس قانون کشور یونان هر شخص خارجی که با یک شهروند یونانی ازدواج نماید با احراز شرایط خاصی می تواند تابعیت کشور یونان را بدست بیاورد. متقاضی باید برای اخذ تابعیت، حداقل به مدت سه سال در کشور یونان اقامت داشته باشد و همچنین نکته حائز اهمیت این است که هنگامی که فرد با تبعه یونان ازدواج نماید در صورتی که به مدت سه سال در یونان زندگی نموده باشد، بعد از گذشت دو سال شهروند این کشور خواهد شد، اما اگر فرد در همان ابتدای ورود به یونان ازدواج نموده باشد فرایند اخذ تابعیت طولانی خواهد بود.

مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به یونان و شرایط اعطای تابعیت از طریق تولد در این کشور در این زیر عنوان بررسی می گردد. به صورت کلی دو اصل خون و خاک جهت اعطای تابعیت کشورها وجود دارد و قانون یونان بر مبنای خون می باشد، بدین معنی که اگر یکی از والدین فرزند متولد شده در یونان، تابعیت یونان داشته باشند فرزند بلافاصله و به صورت قطعی پاسپورت این کشور را دریافت می نماید. البته موارد خاصی وجود دارد که فرزند متولد شده می تواند صرف تولد در یونان، پاسپورت دریافت نماید. به طور مثال، اگر تابعیت والدین فرزند نامشخص باشد، فرزند به ناچار تبعه یونان می گردد چرا که بی تابعیتی در دنیا مورد قبول نبوده و جزو حقوق اولیه انسانی شمرده می شود. در بررسی مهاجرت به یونان صرف تولد در این کشور منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت برای فرزند نمی گردد، و البته به هر حال این امکان برای والدین وی نیز وجود نخواهد داشت که از طریق فرزند به اقامت و تابعیت کشور برسند.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی متاسفانه با وجود تمامی وضعیت تاسف بار و سختی هایی که در کمپ ها، محل های اقامتی و مرزها و حتی داخل شهر آتن وجود دارد، همواره مورد استقبال عده ای از مردم قرار می گیرد. در این بخش به بررسی مراحل پیش رو در پروسه مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی و خطرات و مشکلات این روش می پردازیم. در روش های غیر قانونی مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی، پناهجویان به طور غیر قانونی و مخفیانه و در اکثر مواقع از طریق مرزهای زمینی و و یا دریایی بدون مجوز و به صورت قاچاق وارد این کشور می گردند. . تعداد بالای پناهندگان در این کشور سبب مشکلات فراوان در اسکان و تقسیم تجهیزات و امکانات شده است. در نمودار زیر شاخص افراد پناهنده و بی خانمان در یونان را مشاهده می نماییم. این شاخص در سال 2015 معادل 1.6 بوده که در سال 2017 به میزان 6.5 افزایش یافته و نشان از حجم بالای پناهندگی در این کشور به نسبت دیگر کشورها می باشد.

یونان

 در مهاجرت به یونان از روش پناهندگی فرد باید پس از ورود به کشور درخواست پناهندگی خود را ثبت نماید. در پیامکی اطلاعات زمان و مکان جلسه پناهجو با آفیسر برای وی ارسال می گردد. سپس پناهجو ثبت نام خود را در این جلسه حضوری تکمیل می نماید. در گام بعدی متقاضی در دفتر خدمات پناهندگی مصاحبه انجام داده و علل درخواست پناهندگی و کیس خود را مطرح می نماید. زمانی که درخواست فرد پناهجو مورد قبول واقع شود ابتدا یک اقامت یکساله به وی اعطا می گردد که می تواند به طور خودکار به اقامت سه ساله تمدید شود و پناهجو بعد از چهار سال می تواند جهت اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی اگر درخواست پناهندگی فرد مورد تایید دفتر خدمات پناهندگی قرار نگیرد، اجازه تحصیل، کار و همچنین حق استفاده از خدمات درمانی و سایر تسهیلاتی که شهروندان این کشور دارند به متقاضی داده نخواهد شد.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

هزینه های زندگی در یونان

در پروسه مهاجرت به یونان داشتن اطلاعات در خصوص هزینه های زندگی و درآمد در این کشور می تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد. به صورت کلی میزان حداقل حقوق در کشور یونان ماهانه مبلغی در حدود 385 یورو تعیین گردیده و بر اساس آمار و اطلاعات منتشر شده، میانگین حقوق و دستمزد مبلغ 2،788 یورو در ماه می باشد. هزینه های زندگی در کشور یونان در شهرهای مختلف متفاوت می باشد اما به صورت میانگین می توان هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن اجاره ملک یک خانواده 4 نفره در شهر آتن را در حدود 2035 یورو تخمین زد. در جدول زیر قیمت برخی از اصلی ترین هزینه های روزمره را مشاهده می فرمایید.

 

ردیف

شرح

قیمت (دلار آمریکا)

1

یک وعده غذا به همراه نوشیدنی در رستوران

14

2

یک وعده غذای فست فود (بیگ مک کومبو)

7

3

1 لیتر شیر

1.23

4

12 عدد تخم مرغ

4.17

5

سیب 1 کیلوگرم

1.56

6

نان برای دو نفر در یک وعده

0.74

7

اجاره آپارتمان 85 متری در منطقه گران قیمت

655

8

اجاره آپارتمان 85 متری در منطقه معمولی

475

9

اجاره آپارتمان 45 متری در منطقه گران قیمت

433

10

اجاره آپارتمان 45 متری در منطقه معمولی

301

11

تلوزیون 40 اینچ

340

12

یک بسته سیگار مارلبرو

4.45

مهاجرت به یونان

هزینه های تحصیل و زندگی در یونان

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت یونان

یکی از اصلی ترین اهداف در مهاجرت به یونان و دیگر کشورها اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت آن کشور می باشد تا با استفاده از آن امکان سفر به دیگر کشورها بدون نیاز به ویزا و استفاده از امکانات شهروندی در آن کشور است. طبق آمار سال 2018 سایت پاسپورت ایندکس پاسپورت یونان در رتبه پنجم دنیا قرارداشت که در سال 2019 با یک پله صعود به همراه کشورهای معتبری چون اتریش، بلژیک، بریتانیا، ژاپن، ایرلند، کانادا و سویس در جایگاه چهارم دنیا قرار گرفت. بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان دو تابعیتی در کشور یونان مورد پذیرش می باشد و فرد می تواند هر دو تابعیت خود را حفظ نماید. فردی که دارای اقامت دائم یونان بوده و حداقل هفت سال در این کشور زندگی نموده است، می تواند واجد شرایط اخذ پاسپورت این کشور شود. این مقاله توسط مؤسسه توسط تیم مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است و هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون اجازه و بدون ذکر منبع خلاف قوانین بوده و قابل پیگیری می باشد.

مهاجرت به یونان

پاسپورت یونان


سئولات متداول در زمینه مهاجرت به یونان

بهترین روش های مهاجرت به یونان کدامند؟

خرید ملک و خودحمایتی یونان بهترین روش های اخذ اقامت یونان هستند.

مهم ترین مزیت مهاجرت به یونان چیست؟

عضویت در اتحادیه اروپا و عضو بودن در معاهده شنگن و در نتیجه امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به این کشورها.

هزینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان چقدر است؟

 حداقل 250000 یورو.

آیا امکان اخذ اقامت برای خانواده در یونان وجود دارد؟

در روش های اقامتی خرید ملک خودحمایتی یونان افراد می توانند به همراه خانواده به این کشور مهاجرت نمایند.


______________ سخن پایانی در باب مهاجرت به یونان ______________

مهاجرت به یونان، چگونگی اخذ اقامت سریع یونان و شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت یونان در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی تخصصی قرار گرفت و تلاش گردید تمامی سئوالات مطرح گردیده در ابتدای مقاله در باب مهاجرت به یونان پاسخ علمی داده شود و تمامی روش های مهاجرت به یونان به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. مؤسسه حقوقی ملک پور با استفاده هوشمندانه از بستر فضای مجازی و تکنولوژی و نرم افزار های روز دنیا و همچنین برخورداری از مشاورین متخصص و کارآزموده و وکلای بین المللی در سرتاسر جهان، با کمال افتخار آمادگی خود را در ارائه انواع خدمات مهاجرتی اعلام می نماید. گواه کیفیت عملکرد مؤسسه ما رضایت مشتریان از خدمات این مؤسسه بوده و این پیشگامی و سابقه طولانی مدت پانزده ساله مهر اثباتی بر این ادعا می باشد. شما مخاطبین گزانقدر همواره می توانید با تماس با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور در سرتاسر جهان از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این مؤسسه بهره مند شده و اطلاعات مختلفی از انواع روش های مهاجرتی مناسب خود کسب نموده و از تمامی مسیر های مهاجرتی پیش روی خود آگاهی لازم را بدست آورید. اگر سئوال یا ابهامی طی مطالعه مقاله مهاجرت به یونان برای شما پیش آمده است به راحتی می توانید در بخش پرسش و پاسخ در انتهای همین مقاله آن را مطرح نموده تا متخصصین مهاجرتی این مؤسسه در اسرع وقت پاسخگوی آنها باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد بیات
سلام ممنون از مقاله عالی و کاملتون در خصوص مهاجرت به یونان سوالاتی واسمون به وجود امد که خدمتتان مطرح میکنم امیدوارم پاسخگو باشید. من میخواهم از طریق خرید ملک یونان، مهاجرت به یونان را داشته باشم آیا میتوانم با توجه به عدم شرط حضور در کشورهای حوزه شنگن تحصیل و کار کنم؟ ملکی را که خریداری میکنم را چقدر اجاره میکنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای خرید ملک در یونان شما حداقل باید 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنید و باتوجه قانون شنگن بلی می توانید در کشورهای دیگر حوزه شنگن و اتحادیه مشغول به تحصیل باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهشید کریمی
با سلام ممنون از مطالب کامل و مفیدتون. میخواستم بپرسم آیا مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک منجر به اخذ پاسپورت هم می شود؟ و اینکه آیا می تونم برای پدر مادرم هم از این طریق اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی شما می توانید با خرید ملک در یونان به پاسپورت این کشور هم دست پیدا کنید، البته این بدین معنی نیست که همان روز اول به شما پاسپورت داده می شود، شما ابتدا اقامت بلند مدت می گیرید و بعد از 5 سال می توانید درخواست پاسپورت نمایید. و این امکان را هم دارید که برای پدر مادر و فرزندان تا 21 سال هم می توانند در پرونده شما باشند. موفق باشید
مرضیه توکلی
وقت بخیر آیا در حال حاضر از طریق ثبت شرکت در یونان میشه اقامت این کشور رو گرفت؟ این اقامت برای اعضای خانواده تا چند سال هست؟ شرایطش به چه صورته ؟چند ساله صادر میشه؟ آیا کسانی که قبلا از طریق ثبت شرکت اقدام کردند تونستند اقامت یونان رو بگیرند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان فراهم است ولی باید دارای یک طرح تجاری قوی باشید که مورد تایید دولت قرار بگیرد. بنابراین به صرف ثبت شرکت اقامتی داده نمی شود و باید منافع اقتصادی برای جامعه یونان داشته باشید و اقامت به خانواده و فرزندان زیر 18 سال اهدا میشود. البته اقامت های سرمایه گذاری پیچیدگی های خاص خود را دارد پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان