مهاجرت به اسپانیا

11 شهریور 1399 3 نظر

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا، روش های مهاجرت به کشور اسپانیا و شرایط مهاجرت به اسپانیا از طرق مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا با روش های مهاجرت به اسپانیا آشنایی دارید؟ آیا می دانید از چه روش هایی می توان به اقامت و تابعیت اسپانیا دست یافت؟ آیا از قوانین مهاجرتی کشور اسپانیا اطلاع دارید؟ اسپانیا یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن می باشد که اشخاص متقاضی می توانند برای مهاجرت به کشور اسپانیا از طرق مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و روش نهی شده پناهندگی اقدام نمایند. اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند باید با توجه به شرایط خود بهترین و قانونی ترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند تا بتوانند مهاجرتی مطمئن و درست داشته باشند و همچنین بتوانند به اقامت و تابعیت اسپانیا نیز دست یابند. مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله به شرایط مهاجرت به اسپانیا می پردازد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اسپانیا و مهاجرت به آن یا دیگر کشورها می توانید با مؤسسه تماس حاصل نموده یا نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان بهره مند گردید.

 • مهاجرت به اسپانیا و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در پرتغال
 • مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا
 • سئولات متداول در زمینه مهاجرت به اسپانیا
 • مهاجرت به اسپانیا و سخن پایانی

مهاجرت به یونان

مهاجرت به اسپانیا و شرایط عمومی آن

همانطور که می دانید، برای مهاجرت به اسپانیا روش های متعددی وجود دارد که اشخاص می توانند اقدام نمایند، اما بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به اسپانیا از شرایط عمومی این کشور اطلاع داشته باشید تا بتوانید روشی درست برای خود و خانواده خویش انتخاب نمایید. اسپانیا کشوری از اعضای اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد. اسپانیا در شبه جزیره ایبری و در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است. اسپانیا از شمال و شمال شرق با کشور فرانسه، خلیج بیسکای و آندورا و همچنین از سمت جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق و همچنین از سمت غرب و شمال غرب با کشور پرتغال و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای آن با تغییر کوچکی در کلمات شرعاً و قانوناً حرام می باشد. جالب است که بدانید مرز اسپانیا و کشور پرتغال یکی از طولانی ترین مرزهای یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد. زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیایی می باشد اما جالب است که بدانید زبان اسپانیایی زبان 358 میلیون نفر از مردم جهان شناخته شده است. مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا می باشد. 

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یکی از انواع روش های مهاجرت می باشد که البته طرفداران بسیاری نیز دارد و اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند معمولاًتمایل دارند که بهترین روش برای مهاجرت خود انتخاب نمایند. در مورد اخذ ویزای کار در اسپانیا باید گفت مطابق با قوانینی که در اتحادیه اروپا وجود دارد، اشخاصی که قصد کار در این کشور را دارند باید در ابتدا یک کارفرما داشته باشند تا با دریافت اجازه کار بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. شخص متقاضی کار در اسپانیا باید در ابتدا بتواند فرد کارفرمای خود را پیدا کند تا بتواند برای ویزای کار اقدام داشته باشد. شخص کارفرما مطابق با قوانین کار موظف است در ابتدا اثبات نماید نیروی کار مورد نظر خود را در اسپانیا و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیافته است در این صورت می‌تواند برای شخص متقاضی کار دعوت نامه کاری ارسال کند و شخص متقاضی با دریافت اجازه کار و اخذ ویزای کار می‌تواند در این کشور مشغول به کار شود. نکته ای که باید بدانید این است که اگر شخصی موفق به یافتن کارفرما شود باید تمامی مدارک خود را به اداره کار اسپانیا تحویل نماید تا بتواند در شرکت مزبور استخدام و مشغول به کار گردد. تمامی اسناد و مدارک شخص متقاضی باید ظرف مدت 90 روز از تاریخ صدور به کنسولگری مربوطه ارسال شود. گاهی ممکن است بررسی مدارک شخص متقاضی 30 روز یا بیشتر زمان ببرد تا شخص متقاضی بتواند برای ورود خود ویزای کار را دریافت نماید تا بتواند در این کشور مشغول به کار گردد.

 

پناهندگی اتریش

کار در اسپانیا

اگر قصد کار در اتحادیه اروپا را دارید می توانید کشوری را انتخاب نمایید که بتوانید به راحتی ویزای کار را دریافت کنید در حال حاضر کشوری مانند آلمان و اتریش با توجه به نیاز خود به نیروی کار ویزای جستجوی کار را صادر می نماید که می توانید به راحتی و با اخذ این نوع ویزا در این کشورها در جستجوی کار مورد نظر خود باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

پناهندگی اتریش

کاریابی در اتریش

 

نمودار زیر نرخ بیکاری در اسپانیا از سال 2005 تا 2018 را نشان می دهد. چنانچه ملاحظه می فرمایید میزان این شاخص در حدود 18 می باشد و حاکی از آن است که جهت کاریابی گزینه مناسبی نمی باشد.

مهاجرت به اسپانیا

 

کار در جمهوری چک

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل در مقاطعی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است. دانشجویانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند می توانند در دانشگاههای خصوصی و دولتی به تحصیل بپردازند. تحصیل در دانشگاههای دولتی اسپانیا به زبان اسپانیایی امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

تحصیل در مقطع لیسانس:

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا را دارند می توانند در بسیاری از رشته ها مانند مدیریت، ریاضی، کسب و کار، انواع رشته های مهندسی و... به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا مانند اکثر کشورها 4 سال می باشد. بهتر است بدانید که هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و در دانشگاههای دولتی و خصوصی بسیار متغیر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی از سالی 5000 یورو تا 18000 یورو متغیر خواهد بود همچنین تحصیل در دانشگاههای دولتی اسپانیا در حدود سالی 600 تا 1500 یورو نیز متغیر خواهد بود. در مورد متغیر بودن هزینه تحصیل باید گفت رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل شخص دانشجو بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس:

تحصیل در مقطع فوق لیسانس مانند بسیاری از کشورها 2 سال به طول می انجامد.همچنین دانشجویان می توانند در اکثر رشته ها در این کشور تحصیل نمایند. بهتر است بدانید که تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا به زبان انگلیسی می باشد بنابراین دانشجویان می توانند در این مقطع تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا از سالی 6000 یورو آغاز خواهد شد که با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه شخص متقاضی می تواند تا 20000 یورو نیز متغیر باشد. دانشجویان با تحصیل در مقطع فوق لیسانس می توانند در حدود 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند تا بتوانند بخشی از هزینه های خود را نیز تامین نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری:

بسیاری از دانشجویان قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند که در این باره باید گفت برای تحصیل در مقطع دکترا شخص دانشجو باید بتواند در ابتدا یک سوپروایزر ( استاد راهنما ) پیدا کند چرا که تحصیل در این مقطع نیاز به استاد راهنما دارد تا شخص دانشجو بتواند پروپوزال خود را با کمک استاد راهنما ارائه نماید. تحصیل در مقطع دکترا در اکثر کشورها از جمله اسپانیا به عنوان شغل محسوب می شود و شخص دانشجو می تواند در کنار تحصیل خود را درآمد لازم را بدست آورد همچنین تحصیل در مقطع دکترا در حدود 3 تا 5 سال می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا بر خلاف دیگر مقاطع تحصیلی بسیار مناسب می باشد، چرا که دانشجویان می توانند با دریافت بورس تحصیلی در این مقطع هزینه تحصیل خود را نیز تامین نمایند. دانشجویانی که در مقطع دکترا به تحصیل می پردازند امکان کار در حدود 30 ساعت در هفته را خواهند داشت که در این صورت امکان تامین هزینه های تحصیل و زندگی برای شخص دانشجو وجود خواهد داشت.

پناهندگی اتریش

تحصیل در اسپانیا

همانطور که می دانید، تحصیل در اسپانیا از هزینه های بالایی برخوردار است و شخص دانشجو باید بتواند هزینه تحصیل و زندگی خود را در این کشور تامین نماید. اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید می توانید در کشورهایی مانند آلمان و اتریش به صورت رایگان تحصیل نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

پناهندگی اتریش

تحصیل در اتریش

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به اسپانیا می باشد که اشخاص متقاضی می توانند اقدام نمایند. در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا باید گفت که روش های بسیاری برای سرمایه گذاری وجود دارد، مانند ثبت شرکت، خود حمایتی، خرید ملک و... اما اشخاصی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق را دارند باید روشی را انتخاب نمایند تا بتوانند به اقامت و تابعیت نیز دست یابند.

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی:

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی یکی از محبوب ترین روش ها در بین متقاضیان می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و سپس تابعیت از طریق خود حمایتی را دارند باید بتوانند اثبات نمایند که از تمکن مالی مناسب و درآمد کافی برخوردار هستند. اشخاصی که قصد اقدام از این روش را دارند باید بدانند که با اخذ اقامت از این روش امکان کار در اسپانیا را ندارند ( یعنی نمی توانند استخدام شوند) اما می توانند بیزینس مرتبط با خود را راه اندازی نمایند و مشغول کسب درآمد شوند. اشخاصی که قصد اقدام از این روش را دارند می توانند برای فرزندان بالای 18 سال خود در صورتی که مستقل نباشند اقدام نمایند و اقامت خود را نیز دریافت کنند. در حال حاضر روش خودحمایتی در بسیاری از کشورها از جمله اتریش، اسپانیا، فرانسه و یونان وجود دارد که اشخاص می توانند اقدام نمایند. اگر به دنبال خودحمایتی در اسپانیا و اخذ اقامت از این روش هستید می توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

پناهندگی اتریش

خودحمایتی اسپانیا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک:

یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در اسپانیا خرید ملک در این کشور می باشد. اشخاصی که قصد خرید ملک و اخذ اقامت از این روش را دارند باید ملکی به ارزش 100000 تا 500000 یورو را خریداری نمایند تا بتوانند اقامت اسپانیا را از این طریق بدست آورند. با خرید ملک در اسپانیا در ابتدا یک اقامت 1 ساله اخذ خواهد شد که پس از آن به 2 اقامت 2 ساله قابل تمدید می باشد همچنین در سال 5 شخص متقاضی می تواند با رعایت قوانین اقامت دائم اسپانیا را بدست آورد و سپس به پاسپورت این کشور دست یابد. نکته مهمی که در مورد خرید ملک در اسپانیا وجود دارد شاخص اقتصادی نابسامان و ناپایداری است که در این کشور وجود دارد که ممکن است خطرات و ریسک های فراوانی برای شخص متقاضی داشته باشد بنابراین توصیه مؤسسه حقوقی ملک پور به اشخاصی که قصد خرید ملک را دارند این است که کشوری را انتخاب نمایند که از ریسک کمتر و شاخص اقتصادی مطمئن تری برخوردار باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک اسپانیا می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

پناهندگی اتریش

خرید ملک اسپانیا

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت:

یکی از روش هایی که منجر به اخذ اقامت اسپانیا خواهد شد ثبت شرکت و انجام بیزینس پر سود و خلاقانه می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارند باید در ابتدا یک بیزینس پلن قوی و خلاقانه ارائه نمایند که بیانگر یک بیزینس پر سود و نوآورانه باشد و سپس با تایید بیزینس پلن می توانند شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانند. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارند باید سرمایه ای بیش از 1 میلیون یورو را دارا باشند تا بتوانند در این کشور به کار و فعالیت بپردازند. اشخاص متقاضی می توانند با گذشت 5 سال از فعالیت و اقامت موقت خود در این کشور اقامت دائم اسپانیا را بدست آورند.

پناهندگی اتریش

سرمایه گذاری در اسپانیا

برای اطلاعات کامل تر در مورد روش های سرمایه گذاری می توانید ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده نمایید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج یکی از روش های مهاجرت می باشد که در صورت داشتن فرد مورد نظر و تبعه کشور اسپانیا می توانید از این طریق برای مهاجرت خود استفاده نمایید. اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج را دارند باید مطابق با قوانین عمل نمایند تا بتوانند به اقامت و تابعیت اسپانیا دست یابند. شخص متقاضی باید در ابتدا با فرد تبعه اسپانیا ازدواج نماید اما برای اخذ اقامت باید اثبات نماید که ازدواج وی صوری نبوده است. همچنین شخص تبعه باید بتواند اثبات نماید که دارای درآمد کافی می باشد و می تواند شخص مقابل را تامین کند. همچنین برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج شخص متقاضی باید به مدت 5 سال با فرد تبعه زندگی مشترک داشته باشد در این صورت می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را از طریق ازدواج بدست آورد.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد یکی از روش هایی مهاجرت می باشد که این روزها طرفداران بسیاری هم دارد. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد را دارید باید از قوانین اخذ تابعیت نیز اطلاع کافی داشته باشید. همانطور که می دانید 2 نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد که 1: سیستم خون و 2: سیستم خاک می باشد. کشور اسپانیا جز کشورهایی است که از سیستم خون تبعیت می کند و فرزندی که در این کشور و از والدین اسپانیایی متولد شود می تواند اقامت وتابعیت اسپانیا را اخذ نماید. اگر یکی از والدین تابعیت اسپانیا را داشته باشد و دیگری تابعیت کشور غیر را فرزند می تواند تابعیت کشور اسپانیا را نیز اخذ نماید. نکته ای که در مورد اخذ تابعیت وجود دارد این است که همانطور که اسپانیا سیستم خون را می پذیرد سیستم خاک را نیز به صورت فرعی پذیرفته است و این بدین معنا است که اگر فرزندی از والدین بدون تابعیت متولد شود و یا فرزندی در خاک اسپانیا متولد شود و والدین وی معلوم نباشند فرزند می تواند اقامت و تابعیت اسپانیا را اخذ نماید. در صورتی که قصد تولد فرزند در کشورهای دیگر را دارید می توانید کشوری را انتخاب کنید که دارای سیستم خاک باشد تا با تولد فرزند خود در خاک کشور مقصد بتوانید اقامت و تابعیت فرزند خود را اخذ نمایید. در حال حاضر کانادا ار سیستم خاک پیروی می کند و می تواند یک گزینه مناسب برای این موضوع باشد.

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به قواعد تولد

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

همانطور که می دانید پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا شناخته شده است، اما در این باره باید گفت که پناهندگی روشی درست و قانونی برای مهاجرت نمی باشد و اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند بهتر است روشی درست و قانونی را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند تا بتوانند به اقامت و تابعیت نیز دست یابند. قبل از اقدام برای پناهندگی و اخذ اقامت از این طریق بهتر است در مورد خطرات و مواردی که برای پناهندگی وجود دارد اطلاعات داشته باشید تا بتوانید تصمیمی درست در این باره اتخاذ نمایید. اشخاصی که قصد پناهندگی را دارند بهتر است بدانند که با انجام این روش امکان کار و یا تحصیل به صورت قانونی در کشور مقصد را از خود می گیرند و امکان کار قانونی برای آنها وجود نخواهد داشت.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به پناهندگی

همچنین در راه پناهندگی خطرات بسیاری متوجه شخص متقاضی می‌شود چرا که می‌تواند باعث از بین رفتن جان و حتی مال شخص متقاضی گردد. درگیری با قاچاقچی انسان و درگیری با پلیس های مرزی از جمله خطراتی است که ممکن است برای اشخاص متقاضی به وجود بیاید. که گاهی این خطرات غیر قابل جبران می باشد.

مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره MIE اتریش به هیچ عنوان روش پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نمی نمی نماید و هیچگونه خدماتی در این باره نیز ندارد و این بخش صرفاً برای اطلاعات شما نگاشته شده است.

پناهندگی اتریش

پناهندگی اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، یکی از سئوالات متداول در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور می‌باشد که اشخاص متقاضی باید از هزینه‌های زندگی خود در این کشور اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند برای اقامت این کشور اقدام نمایند. ما در این بخش قصد داریم تا به هزینه های زندگی در اسپانیا به صورت جزئی بپردازیم تا بتوانید اطلاعاتی از هزینه های زندگی در این کشور را نیز داشته باشید.

 

موارد

هزینه ها به یورو

رستوران ارزان قیمت

10.00

کاپوچینو

1.57

1 لیتر شیر

0.76

1 کیلو گرم برنج

0.95

12 عدد تخم مرغ

1.62

1 کیلوگرم پنیر محلی

9.21

1 کیلو گرم پیاز

1.05

شروع تاکسی

3.33

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

633.21

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

482.84

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1.006.96

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

740.35

 

پناهندگی اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند قطعاً در اندیشه اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز هستند. برای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا قوانین خاص و ویژای وجود دارد که هر شخص متقاضی باید آن را رعایت نماید تا بتواند اقامت اسپانیا را دریافت کند. اشخاصی که به اسپانیا مهاجرت می نمایند با گذشت 5 سال از اقامت موقت خود می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا شخص متقاضی نباید در طول 1 سال بیش از 6 ماه در خارج از خاک اسپانیا حضور داشته باشد در این صورت می توان اقامت دائم اسپانیا را اخذ کرد. برای اخذ پاسپورت اسپانیا شخص متقاضی می تواند پس از گذشته 5 سال از اقامت دائم این کشور درخواست پاسپورت را نماید یعنی در پس از 10 سال می توان پاسپورت اسپانیا را مطابق با قوانین اخذ کرد. نکته مهمی که برای اخذ پاسپورت اسپانیا وجود دارد این است که اشخاص متقاضی در صورتی می توانند پاسپورت اسپانیا را اخذ نمایند که بتوانند اثبات کنند که مرتکب جنایت و یا کار خلاف قانون نشده اند. همچنین دارای سابقه کیفری در این کشور نیستند در این صورت می توانند پاسپورت اسپانیا را اخذ نمایند. همچنین برای اخذ پاسپورت این کشور شخص متقاضی باید به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشد و از تاریخ اسپانیا نیز مطلع باشد در این صورت می توان پاسپورت این کشور را بدست آورد.

 

پناهندگی اتریش

پاسپورت اسپانیا

 

سئولات متداول در زمینه مهاجرت به اسپانیا

✅ بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا کدامند؟
روشهایی مانند تولد، ازدواج، کار و تحصیل ارزان ترین روش های مهاجرت محسوب می شوند و پس از آن مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پر هزینه ترین روش مهاجرتی محسوب می شود.


✅ مهمترین مزایای مهاجرت به اسپانیا چیست؟
کشور اسپانیا در بین کشور هایی با هزینه زندگی پایین است، تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است و مزایایی مانند بیمه درمانی بسیار خوب، آب و هوایی مناسب از دیگر مزایا این کشور است.


✅ شرایط کار در اسپانیا چگونه است؟
برای کار در کشور اسپانیا باید از سوی کارفرمایان این کشور پیشنهاد شغلی داشت. علاوه براین تسلط بر زبان اسپانیایی نیز از دیگر شرایط برای ورود به بازار کار این کشور است. البته کشور اسپانیا در چند سال گذشته با بحران بیکاری رو به رو بوده است.


✅ هزینه ماهانه زندگی در کشور اسپانیا چقدر است؟
بین 600 تا 1،000 یورو.

 

______________ سخن پایانی در باب مهاجرت به اسپانیا ______________

مهاجرت به اسپانیا از طرق متفاوتی امکان پذیر است و افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، می توانند از روش هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و... اقدام نمایند. در صورتی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل دارید، می بایست از شرایط مهاجرت به اسپانیا باخبر باشید. به همین دلیل، با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در این کشور به نسبت کشورهای سطح اول اروپا، می توانید کشورهای دیگر همچون اتریش، دانمارک، هلند و... را انتخاب نمایید که کیفیت بالای آموزشی را ارائه می دهند. اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق کار صرفاً از طریق دریافت پیشنهاد کاری امکان پذیر است. سرمایه گذاری در اسپانیا نیز از طریق خرید ملک و خودحمایتی امکان پذیر است که منجر به اخذ اقامت اسپانیا می گردد. جهت مهاجرت، بررسی شرایط و انتخاب بهترین روش مناسب شرایط هر شخص از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که کشوری انتخاب گردد که با کمترین هزینه و همچنین کمترین ریسک، شخص را به اقامت و تابعیت مطلوب خود برساند. تیم مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله بر آن شد تا روش های مهاجرت به اسپانیا را بررسی نماید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید یا با تکمیل فرم تماس، از همکاران ما درخواست تماس داشته باشید. همچنین می توانید سئوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" سایت مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ سئوالات خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Rajabali Ghandhari
salam, chegooneh mitavan dar maghta doctora adabiat e englisi paziresh va boorsieh gereft? .How a person may get a Ph.D. admission in English Literature and also scholarship? Thanks
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت پذیرش در مقطع دکتری و بورسه تحصیلی باید شما فاکتورهایی چون مدرک زبان قوی، معدل بالا اگر دانشگاه شما معدل محور است، داشتن مقاله های ISI و یک استاد راهنما یا سوپر وایزر. اگر دارای همچین شرایطی هستید می توانید اقدام نمایید و رزومه تان را ارسال کنید تا همکاران بررسی کنند. موفق باشید
محبوبه محبی
با سلام و عرض ادب خدمت شما میخواستم بپرسم آیا مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک منجر به اخذ پاسپورت هم می شود؟ و اینکه آیا می تونم با خرید ملک در این کشور برای والدینم هم اقامت بگیرم یا خیر.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی کشور اسپانیا با خرید ملک اقامت می دهد، البته این بدان معنا نیست که با خرید ملک همان ابتدا مثل خرید ملک در قبرس جنوبی پاسپورت بدهند ولی اسپانیا ابتدا اقامت می دهد و پس از 5 سال می توانید درخواست پاسپورت نمایید. درخصوص اخذ اقامت پدر مادر هم وابستگی به شما داشته باشند و ارزش ملک خریداری شده حئاقل 500 هزار یورو باشد مقدور می باشد. موفق باشید.
آراد مافی
سلام و وقت بخیر خواستم بدونم که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خودحمایتی شخص باید مدت خاصی رو در کشور اسپانیا حضور داشته باشه تا اقامتش تمدید بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور اسپانیا در خودحمایتی شرط حضور خاصی مبنی بر اینکه حتما در داخل خاک اسپانیا باشید قرار نداده است و حضور 180 روز در سال در حوزه شنگن کفایت می کند. موفق باشید.
مشاوره رایگان