خودحمایتی مکزیک

14 اردیبهشت 1400 2 نظر

خودحمایتی مکزیک

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت، روش خودحمایتی است که بستر قانونی آن در کشورهای مختلفی از جمله مکزیک فراهم شده است. این روش که روش سرمایه داری می باشد، متکی بر تمکن مالی فرد است و تنها با نشان دادن میزان دارایی خود و بدون آنکه نیاز به انتقال سرمایه به خارج از کشور باشد، قابل اقدام است. دریافت اقامت و تابعیت از طریق خودحمایتی مکزیک امکان پذیر است و با استفاده از آن می توان شرایط اقامت و تابعیت همسر و فرزندان را نیز فراهم کرده و از مزایای اقامت و شهروندی این کشور بهره مند شد. جزئیات بیشتر پیرامون اخذ اقامت مکزیک از طریق تمکن مالی، در مقاله زیر ارائه شده است. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

  • اقامت دائم مکزیک از طریق خودحمایتی
  • شرایط مالی لازم برای روش خودحمایتی مکزیک
  • شرط حضور در روش خودحمایتی مکزیک
  • اجازه کار در روش خودحمایتی مکزیک
  • شرایط همراهان در روش خودحمایتی مکزیک
  • هزینه های زندگی در مکزیک
  • شرایط اخذ تابعیت مکزیک از طریق خودحمایتی
  • جمع بندی نهایی خودحمایتی مکزیک

تحصیل در مدارس کانادااقامت دائم مکزیک از طریق خودحمایتی

متقاضیان روش خودحمایتی مکزیک می توانند اقامت دائم یا موقت این کشور را از طریق خودحمایتی دریافت نمایند که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. روش های دریافت اقامت دائم مکزیک از طریق نشان دادن تمکن مالی به شرح زیر است:

حالت اول: فرد با نشان دادن 130 هزار دلار سرمایه در حساب بانکی خود به مدت یک سال می تواند اقامت دائم مکزیک را در روش خودحمایتی دریافت کند.

حالت دوم: فرد با نشان دادن میزان درآمد ماهیانه خود به مدت شش ماه که مبلغ آن بایستی حداقل 3200 دلار در ماه باشد، اقامت دائم مکزیک را از طریق خودحمایتی دریافت می کند.

لازم به ذکر است که دریافت اقامت دائم از طریق خودحمایتی مکزیک که در حالات فوق بررسی شد، بدون شرط حضور و نیاز به تمدید می باشد و همین موارد، این روش را به یکی از برترین روش های مهاجرت تبدیل کرده است.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد خودحمایتی مکزیک

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد خودحمایتی مکزیک

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد خودحمایتی مکزیک

 

همانطور که در ابتدای این بخش گفته شد، امکان اخذ اقامت دائم و همچنین اقامت موقت از طریق خودحمایتی مکزیک وجود دارد. پس از بررسی شرایط اقامت دائم، زمان آن است که به شرح و بررسی شرایط اقامت موقت مکزیک از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی بپردازیم:

در حالت اول، فرد مبلغ 32 هزار دلار را به مدت یک سال در حساب بانکی خود نگه می دارد.

در حالت دوم، فرد درآمد ماهیانه 2000 دلار خود را به مدت شش ماه نشان می دهد.

در حالات فوق، ابتدا اقامت یک ساله به فرد از طریق خودحمایتی تعلق می گیرد و پس از آن، این اقامت به مدت سه سال تمدید می شود. با گذشت چهارسال از ابتدای اقامت موقت می توان برای دریافت اقامت دائم مکزیک از طریق خودحمایتی اقدام کرد.

شرایط مالی لازم برای روش خودحمایتی مکزیک

همان طور که می دانید روش خودحمایتی، به نوعی روش سرمایه داری محسوب می شود و در این روش، نیازی به سرمایه گذاری در خارج از کشور نمی باشد. اما باید توجه داشت که فرد بایستی از سرمایه کافی و لازم برخوردار باشند که درواقع نشان دهنده توانایی مالی وی برای تأمین هزینه های زندگی خود در مکزیک می باشد. خودحمایتی مکزیک فاقد اجازه کار است و به همین دلیل فرد بایستی از منبع درآمد ماهیانه خود در کشور مبدأ مطمئن باشد تا بتواند از پس هزینه های زندگی خود در مکزیک برآید. بنابراین هر چه توانایی مالی فرد بیشتر باشد، با نگرانی ها و دغدغه های مالی و جانبی کمتری برای این روش مهاجرتی و زندگی در مکزیک مواجه خواهد شد.

شرط حضور در روش خودحمایتی مکزیک

یکی از وجوه تمایز روش خودحمایتی یا تمکن مالی در کشورهای مختلف، شرط حضور است. نکته قابل توجه در خودحمایتی مکزیک آن است که این روش، شرط حضور ندارد و درواقع متقاضیان بدون نیاز به حضور در این کشور می توانند اقامت دائم مکزیک را دریافت نمایند. این در حالی است که اکثر کشورهایی که روش خودحمایتی را ارائه می دهند، دارای شرط حضور حداقل 6 ماهه می باشند. از دیگر وجوه تمایز این روش با سایر خودحمایتی ها، عدم نیاز به تمدید اقامت خودحمایتی مکزیک می باشد. در حالی که در در خودحمایتی کشورهای اروپایی شما بایستی نسبت به تمدید اقامت خود اقدام نمایید.

اجازه کار در روش خودحمایتی مکزیک

یکی دیگر از موارد مهم و قابل بررسی در روش خودحمایتی، اجازه کار است که همین موضوع نیز تفاوت هایی را در شرایط خودحمایتی در کشورهای مختلف به وجود آورده است. مانند اکثر کشورهایی که اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی را ارائه می دهند، کشور مکزیک نیز به متقاضیان خودحمایتی اجازه کار نمی دهد. بنا بر همین شرایط است که توصیه می شود افراد متمکن که منبع مشخصی برای کسب درآمد ماهیانه دارند، برای این روش مهاجرتی در مکزیک اقدام نمایند. در صورت تمایل برای مهاجرت به مکزیک با اجازه کار می توانید از سایر روش های مهاجرتی مانند مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری در مکزیک از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.

شرایط همراهان در روش خودحمایتی مکزیک

اقامت خودحمایتی مکزیک علاوه بر این که به فرد اصلی تعلق می گیرد، اقامت مکزیک را برای همسر و فرزندان نیز به همراه دارد. از مزایای خودحمایتی مکزیک آن است که فرزندان متقاضی می توانند از سیستم آموزشی این کشور به صورت تقریباً رایگان و با هزینه اندک بهره مند گردند. چرا که نظام آموزشی مکزیک در مدارس و دانشگاه های دولتی این کشور تقریباً رایگان است و به برای مثال با هزینه سالیانه 300 تا 800 دلار آمریکا می توان به تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک پرداخت.

هزینه های زندگی در مکزیک

گفته شد که متقاضیان خودحمایتی مکزیک دارای اجازه کار در این کشور نیستند و بایستی بتوانند هزینه های زندگی خود را در این کشور تأمین نمایند. بنابراین موضوع هزینه های زندگی در مکزیک از اهمیت فوق العاده ای در این روش برخوردار است. کشور مکزیک از نظر میزان هزینه ها و گرانترین کشورها برای زندگی، در رتبه 104 جهان قرار گرفته است. به طور میانگین هزینه زندگی در مکزیک برای یک خانواده چهارنفره، حدود 1630 دلار در ماه تخمین زده شده است. البته این مبلغ، فارغ از احتساب هزینه مسکن می باشد. هزینه اجاره ملک در مکزیک نیز حدود 230 تا 700 دلار در ماه خواهد بود که بسته به موقعیت و شرایط ملک متفاوت است.

شرایط اخذ تابعیت مکزیک از طریق خودحمایتی

در خصوص شرایط اخذ اقامت مکزیک به صورت دائم و موقت، در بخش های قبل صحبت شد. اکنون به این موضوع خواهیم پرداخت که شرایط اخذ پاسپورت مکزیک از طریق خودحمایتی چیست و چه مدت پس از اقامت دائم می توان برای دریافت تابعیت مکزیک درخواست داد؟ افرادی که برای روش خودحمایتی اقدام می نمایند، پس از پنج سال اجازه درخواست پاسپورت این کشور را دارند. اما از نکات جالب توجه برای اخذ پاسپورت مکزیک آن است که در این روش نیازی نیست که در سال های اولیه اقامت خود، در مکزیک حضور داشته باشید. بر این اساس کافی است که در سال آخر اقامت خود، حداقل 6 ماه را در آن کشور سکونت داشته باشید تا بتوانید درخواست پاسپورت مکزیک دهید. این شرایط نیز از مزیت های روش خودحمایتی مکزیک نسبت به دیگر روش های خودحمایتی در کشورهای اروپایی یا حتی دیگر روش ها در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا می باشد. دریافت اطلاعات کامل در خصوص انواع روش های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف از جمله کشورهای آمریکایی و اروپایی، از طریق تهیه و مشاهده محصول گام به گام اخذ اقامت امکان پذیر است.

گام به گام تا اخذ اقامت


_____________جمع بندی نهایی خودحمایتی مکزیک__________

مهاجرت به مکزیک از طریق خودحمایتی در مقاله فوق مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت. کشور مکزیک امکان اخذ اقامت دائم و همچنین موقت این کشور را از طریق خودحمایتی فراهم نموده است. از نکات مهم خودحمایتی در مکزیک، عدم شرط حضور در این کشور می باشد. همچنین متقاضیان می توانند با حضور شش ماه در سال آخر اقامت خود در مکزیک، درخواست پاسپورت و دریافت تابعیت این کشور را ارائه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت مکزیک از طریق تمکن مالی و بررسی شرایط خود می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین شرایط طرح سوالات شما در پایان مقاله نیز فراهم شده است.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ایلیا
سلام وقت بخیر همه جای از جمله کانادا برای فرزندان زیر ۲۱ سال هم اقامت میدهند یا امکان ش هست با چه روشی یا پولی میشود فرزندان زیر ۲۱ سال هم اقامت بگیرد ایا روشی هست برای این کار یا نشان داد که فرزند زیر ۲۱ تحت پوشش و حمایت مالی سرپرست اصلی هسبا تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز برخی برنامه های مهاجرتی در کشورهای مختلف هستند که فرزندان تا سن 22 سال می توانند به عنوان همراه در کنار شما باشند اما اثبات وابستگی فرزندان برای دریافت اقامت جزو شروط مهمی است که شما باید ارائه نمایید.
مشاوره رایگان