خودحمایتی فرانسه

10 دی 1399 8 نظر

خودحمایتی فرانسهخودحمایتی فرانسه، اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی و شرایط اقدام از طریق خودحمایتی برای کشور فرانسه در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما چرا خودحمایتی فرانسه؟ آیا فرانسه کشوری مناسب جهت اقدام از طریق خودحمایتی می باشد؟ چگونه می توان برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی فرانسه اقدام نمود؟ شرایط و معیارهای خودحمایتی فرانسه چیست؟ مزایای اقدام به مهاجرت از روش خودحمایتی فرانسه چه می باشد؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا با پاسخ به سئوالات فوق، مفیدترین و به روزترین اطلاعات را پیرامون مهاجرت به فرانسه از طریق خودحمایتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. خودحمایتی یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به فرانسه می باشد که محدودیت سنی و تحصیلی ندارد. آنچه که شرط اصلی جهت اقدام به خودحمایتی فرانسه است، شرط تمکن مالی بالا و توانایی اداره زندگی بدون اجازه کار برای کارفرما می باشد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده تا بتواند چراغ راهی در مسیر مهاجرت شما باشد. شما بزرگواران می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران تخصصی ما در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق تکمیل فرم تماس، تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را درخواست فرمایید. در ادامه به مباحث زیر در این مقاله خواهیم پرداخت:

 • شرایط عمومی اقامت خودحمایتی فرانسه
 • اخذ اقامت و تابعیت از طریق اقامت تمکن مالی فرانسه
 • امنیت سرمایه گذاری در فرانسه
 • شاخص های اقتصادی در فرانسه
 • بررسی افراد واجد شرایط اقامت خودحمایتی فرانسه
 • فلسفه اقامت خودحمایتی فرانسه
 • وضعیت همراهان دارنده اقامت خودحمایتی فرانسه
 • مدارک مورد نیاز اقامت خودحمایتی فرانسه
 • هزینه های زندگی در فرانسه
 • مزایای اقامت خودحمایتی فرانسه
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خودحمایتی فرانسه
 • پاسخ به سئولات متداول در زمینه خودحمایتی فرانسه
 • سخن پایانی درباره خودحمایتی فرانسهخودحمایتی فرانسه

شرایط عمومی اقامت خودحمایتی فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی و دارای 67 میلیون نفر جمعیت می باشد. پایتخت آن –شهر زیبای پاریس- هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می نماید. فرانسه با وجود جاذبه های زیاد فرهنگی، هنری، طبیعی و فعالیت پویا در حوزه اقتصاد به عنوان کشوری مطلوب جهت مهاجرت و اقامت شناخته می شود. واحد پول رسمی این کشور یورو می باشد.

 

 • پادکست موسسه ملک پور در زمینه خودحمایتی فرانسه

 

 • ویدئوهای موسسه ملک پور با موضوع خودحمایتی فرانسه

فایل صوتی اول مؤسسه ملک پور درمورد خودحمایتی فرانسه

فایل تصویری اول مؤسسه ملک پور درمورد خودحمایتی فرانسه

فایل صوتی دوم مؤسسه ملک پور درمورد خودحمایتی فرانسه

فایل تصویری دوم مؤسسه ملک پور درمورد خودحمایتی فرانسه

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد خودحمایتی فرانسه و پرتغال

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد مقایسه خودحمایتی فرانسه و پرتغال

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد اقامت اروپا و فرانسه از طریق خودحمایتی

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد اقامت اروپا و فرانسه از طریق خودحمایتی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد نکات مهم خودحمایتی فرانسه

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد نکات مهم خودحمایتی فرانسه

 

مهاجرت از طریق خودحمایتی فرانسه، مناسب برای افرادیست که استقلال مالی و درآمد کافی برای زندگی دارند و بر این اساس، از مزایا و قابلیت های مهاجرتی این کشور با روش خودحمایتی فرانسه برخوردار شوند. شرط اصلی و اولیه در این روش، اثبات تمکن مالی مناسب می باشد. نکته قابل توجه اینست که نیاز به انتقال سرمایه به حساب هیچ کس نمی باشد. بلکه صرفاً با نشان دادن سرمایه لازم در حساب خود طی چند ماه، می توانید گواهی مورد نیاز را تهیه نمایید. فرانسه نیز مانند برخی کشورهای دیگر نظیر اسپانیا، زمینه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و روش خودحمایتی را فراهم نموده است. مؤسسه حقوقی ملک پور، مقاله کنونی را تهیه و منتشر کرده است. هرگونه تقلید، رو نوشت و یا کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیر قانونی می باشد و به لحاظ شرعی حرام است. این روش سرمایه گذاری در کشور فرانسه دارای آثار اقامتی می باشد و افرادی که از این طریق اقدام می نمایند، پس از مدتی و در صورت وجود شرایط لازم، قادر به اخذ اقامت دائم کشور فرانسه خواهند بود. خودحمایتی فرانسه دارای شرط حضور نمی باشد و همین، یکی از انواع تفاوت های آن با روش خودحمایتی در برخی کشورهای دیگر مانند اتریش می باشد. در ادامه به موضوع خودحمایتی فرانسه و شرایط آن بیشتر خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق اقامت تمکن مالی فرانسه

خودحمایتی فرانسه

خودحمایتی فرانسه یک روش مهاجرتی برای افرادیست که از تمکن مالی مناسبی برخوردار بوده و درآمد بالای آن ها، هزینه زندگی ایشان را در فرانسه تأمین می نماید. در روش خودحمایتی فرانسه نیازی به سرمایه گذاری در کشور فرانسه و یا انتقال دارایی به بانک های این کشور نمی باشد؛ بلکه اثبات دارایی و موجودی شما در حساب های بانکی ایران کفایت می کند. به منظور مهاجرت از طریق خودحمایتی فرانسه، شرایطی لازم می باشد که در ذیل به آن ها اشاره شده است:

 

 

 

اثبات تمکن مالی از طریق:

 • مبلغ 40 هزار یورو در حساب بانکی شخص اصلی در ایران
 • مبلغ 20 هزار یورو در حساب بانکی همسر در ایران
 • مبلغ 10 هزار یورو در حساب بانکی هر فرزند در ایران

(توجه: مبلغ اولیه به ازای فرد اصلی و همراهان می تواند فقط در حساب بانکی فرد متقاضی باشد)

 • اجاره ملک در فرانسه با متراژ متناسب با تعداد افراد خانواده و ارائه اسناد مربوط به اجاره یا مالکیت اموال در فرانسه
 • حداقل یک بار سفر توریستی فرد اصلی به فرانسه یا سفر به اروپا و کشورهای عضو شنگن
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • عدم نیاز به حضور و زندگی در فرانسه
 • عدم اهمیت سن متقاضی
 • عدم صدور مجوز کار در فرانسه
 • امکان ثبت شرکت و خرید ملک و مستغلات در فرانسه جهت درآمدزایی

همانطور که گفته شد، خودحمایتی فرانسه شامل مجوز کار در فرانسه نمی شود و افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت می فرمایند، باید دارایی کافی برای تأمین هزینه های زندگی داشته باشند. این افراد صرفاً می توانند با خرید املاک و مستغلات در فرانسه درآمدزایی نمایند. مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه اجاره ملک و سرمایه گذاری در فرانسه خدمات دارد و شما عزیزان می توانید قبل از هرگونه اقدام در این زمینه، نسبت به دریافت راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در مؤسسه ملک پور اقدام فرمایید. شما می توانید از طرق مختلف در فضای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام و یا بر روی وبسایت های مؤسسه ملک پور، ویدئوها و مقالات مختلف آموزشی در حیطه خودحمایتی فرانسه مشاهده فرمایید. سپس از طریق اسکایپ، با مشاورین ارشد و وکلای برجسته این شرکت، مشاوره آنلاین دریافت کرده و شرایط خود را جهت اقدام از این روش بسنجید.

خودحمایتی فرانسه

اقامت فرانسه

اخذ اقامت برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند اتریش و اسپانیا نیز از طریق خودحمایتی امکان پذیر است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر درمورد خودحمایتی اتریش و اسپانیا و شرایط آن، مراجعه به لینک زیر و مطالعه محتویات آن را به شما همراهان سروران عزیز پیشنهاد می نماییم. با مطالعهاین مقالات می توانید به مقایسه خودحمایتی اتریش و فرانسه و یا کشورهای دیگر بپردازید.

خودکفایی فرانسه شامل اقامت یک ساله می شود که قابلیت تمدید سالیانه دارد. جهت دریافت اقامت دائم فرانسه ابتدا باید ویزای این کشور را تهیه نمایید که پروسه آن 4 تا 7 ماه به طول می انجامد. پس از اخذ ویزای فرانسه و تمدید آن به مدت 5 سال، شما می توانید به منظور اخذ اقامت دائم اقدام فرمایید و پس از صدور مجوز اقامت دائم، بلافاصله درخواست تابعیت فرانسه را اعلام نمایید. شرایط لازم برای دریافت تابعیت فرانسه عبارتند از:

 • مجوز اقامت دائم فرانسه
 • شناخت فرهنگ و تاریخ کشور فرانسه و ادغام در جامعه
 • حفظ فعالیت های اجتماعی در فرانسه
 • تسلط بر زبان رسمی فرانسه

امنیت سرمایه گذاری در فرانسه

خودحمایتی فرانسه یکی از روش های سرمایه گذاری کم هزینه در فرانسه محسوب می شود. خودحمایتی فرانسه منوط به شرایطیست که از مهمترین آن، تمکن مالی فرد و عدم اجازه کار وی در این کشور می باشد و از سویی انتقال سرمایه و دارایی به فرانسه ضرورت ندارد. با این حال عده ای تمایل به انتقال سرمایه و سرمایه گذاری در فرانسه به ویژه پس از اخذ اقامت و تابعیت از طریق خودحمایتی دارند تا بدین وسیله، سرمایه خود را افزایش دهند. همچنین افراد دارای مجوز خودحمایتی فرانسه که در این کشور اقامت ندارند نیز خواستار سرمایه گذاری در املاک فرانسه هستند. بنابراین آگاهی از شرایط فرانسه و امنیت سرمایه گذاری در آن، تأثیر بسزایی در تصمیم گیری این افراد خواهد داشت. در ادامه برخی از مهمترین شاخص های امنیت را در سرمایه گذاری فرانسه بررسی می نماییم.

خودحمایتی فرانسه

 

ریسک مصادره اموال در فرانسه:

یکی از مهمترین نکاتی که جهت سرمایه گذاری در کشورهای برتر دنیا باید در نظر گرفت، سیستم قضایی و اقتصادی این کشور برای اتباع خارج از اتحادیه اروپاست. از مهمترین عوامل سنجش این مهم، میزان ریسک مصادر اموال در کشور فرانسه می باشد. کشور فرانسه از نظر نرخ مصادر اموال که طیف عددی 1 (کمترین ریسک) تا 7 (بیشترین ریسک) را شامل می شود، دارای نرخ عددی 1 می باشد. بر اساس این شاخص، فرانسه می تواند یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری خارجیان باشد. در ادامه نموداری نرخ مصادره اموال در کشور فرانسه قابل مشاهده می باشد.

خودحمایتی فرانسه

 

کنترل فساد در فرانسه:

عامل دیگری که جهت بررسی امنیت سرمایه گذاری در فرانسه مهم می باشد، نرخ کنترل فساد است. در نمودار زیر، میزان کنترل فساد در کشور فرانسه طی سال های 1996 تا 2017 نمایش داده شده است. کنترل فساد مالی در این کشور در سطح بالایی از میزان استاندارد جهانی قرار دارد و اگرچه طی سال های اخیر رو به کاهش بوده، اما همچنان قوی می باشد.

خودحمایتی فرانسه

 

کیفیت نظارتی در فرانسه:

عامل مهم بعدی که تأثیر زیادی در سرمایه گذاری در کشورها دارد، کیفیت نظارتی می باشد. این شاخص که توانایی دولت را در اجرای صحیح قوانین و توسعه بخش خصوصی اقتصاد نشان می دهد، با عددی در بازه 2/5- تا 2/5+ مشخص می شود. در نمودار زیر، تغییرات این شاخص را طی سال های گذشته در کشور فرانسه مشاهده می فرمایید.

 

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در فرانسه

مطالعه و بررسی شاخص های اقتصادی کشور مقصد، یکی از مقدماتی ترین اقدامات در خصوص تصمیم به سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. بنابراین افرادی که قصد سرمایه گذاری در فرانسه و اخذ خودحمایتی فرانسه را دارند، لازمست شاخص های اقتصادی کشور فرانسه از جمله میزان رشد اقتصادی این کشور طی سال های اخیر، تورم و مالیات بر درآمد را در فرانسه بررسی نمایند.

خودحمایتی فرانسه

 

مالیات در فرانسه:

یکی از عوامل تاثیرگذار در روند سرمایه گذاری در فرانسه، میزان ارزش اقتصادی کشور می باشد. این ارزش اقتصادی بر اساس درآمد، مالیات بر درآمد، سود و مبلغ بازدهی سود اقتصادی تعیین می شود. در نمودار زیر، میزان مالیات بر در آمد کشور فرانسه طی سالیان اخیر قابل مشاهده می باشد. بر اساس این نمودار می توانید ارزش سرمایه اقتصادی خود را در این کشور مورد ارزیابی قرار دهید.

خودحمایتی فرانسه

 

تورم در فرانسه:

عامل مهم دیگر در امنیت سرمایه گذاری در فرانسه، تورم است. اگر میزان تورم در کشوری پایین باشد، قطعاً کشوری مناسب جهت سرمایه گذاری می باشد. نرخ تورم در فرانسه از سال 1986 کاهش چشمگیری داشته و این روند نزولی در سال های بعد ادامه پیدا کرده است. در ادامه نمودار میزان تورم فرانسه در سال های متمادی ضمیمه شده است.

خودحمایتی فرانسه

 

تولید ناخالص داخلی در فرانسه:

تولید ناخالص داخلی، عامل مؤثر دیگری بر سرمایه گذاری در فرانسه است. این عامل، نشان دهنده رشد اقتصادی کشور و افزایش سود ناشی از سرمایه گذاری در فرانسه می باشد. نمودار زیر، افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی فرانسه را به خوبی نمایش می دهد.

 

 

خودحمایتی فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

بررسی افراد واجد شرایط اقامت خودحمایتی فرانسه

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، افرادی که از خودحمایتی فرانسه اقدام می فرمایند، تا زمانی که کارت اقامت دائم خود را دریافت نکرده اند، مجاز به کار برای کارفرما در کشور فرانسه نمی باشند. توجه به این نکته ضروریست که متقاضیان خودحمایتی فرانسه، می توانند اقدام به خرید ملک در فرانسه و کسب درآمد از طریق اجاره آن نمایند. اما تا مدت زمان مشخص شده و تا زمان صدور کارت اقامت دائم خود، قادر به کار برای کارفرمای فرانسوی نخواهند بود. این افراد می توانند با ویزای خودحمایتی اقدام به خرید و فروش ملک نمایند و از این طریق کسب درآمد کنند. از این رو، خودحمایتی فرانسه مشمول افرادی می شود که از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و در صورت عدم اجازه کار، قادر به تأمین هزینه های زندگی خود خواهند بود. نمایش پشتوانه مالی و هزینه لازم برای خود حمایتی فرانسه در حساب بانکی فرد متقاضی ضروری می باشد. افرادی که در کشور خود دارای اموال غیرمنقول همچون ملک های مسکونی و تجاری هستند و سند ثبتی به نام خود دارند، صاحب امتیاز ویژه ای جهت اخذ خودحمایتی فرانسه می باشند. برای واجدین شرایط خودحمایتی فرانسه نمی توان محدودیت های سنی و اجتماعی لحاظ شد. بدین معنی که عموم افرادی که از امتیاز تمکن مالی برخوردارند، می توانند از این روش جهت اخذ اقامت بلند مدت فرانسه اقدام نمایند. برای اقدام از روش خودحمایتی فرانسه، نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد؛ اما از آنجایی که زبان رایج در این کشور، فرانسوی بوده و عمده مردم به این زبان صحبت می کنند، توانایی مکالمه به این زبان برای برقراری ارتباط با افراد جامعه الزامیست. شما سروران گرامی می توانید با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، با تمامی روش های مهاجرت از جمله خودحمایتی آشنا شده و با توجه به شرایط خود، بهترین روش مهاجرتی را جهت اقدام انتخاب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

فلسفه اقامت خودحمایتی فرانسه

سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی فرانسه، یکی از کم خطرترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه و برخی کشورهای دیگر نظیر اتریش و اسپانیا می باشد. آنچه که در روش مهاجرتی خودحمایتی فرانسه ضرورت دارد، تمکن مالی بالا و توانایی شما در پرداخت هزینه های زندگی در این کشور، بدون اجازه کار است. چنانچه قصد زندگی در کشوری برتر دارید و در جستجوی روشی با ریسک پایین هستید، می توانید از امتیاز تمکن مالی بالای خود استفاده نموده و اقامت فرانسه را دریافت فرمایید. این روش مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت دائم فرانسه نیز می شود، عموماً برای افراد بازنشسته و سرمایه دار در نظر گرفته شده است. این روش به طور ویژه، شرایط افراد سرمایه داری را لحاظ کرده است که ضمن کار و سکونت در کشور خود، قصد گسترش تجارت خود در اروپا را دارند. راحتی و بدون ریسک بودن این روش، موجب استقبال جوانان و بسیاری از افراد گردیده است که دارای فرصت های دیگری جهت مهاجرت می باشند.

وضعیت همراهان دارنده اقامت خودحمایتی فرانسه

خودحمایتی فرانسهخودحمایتی فرانسه شامل صدور ویزای همراه نیز می باشد. بر اساس ویزای همراه یا الحاق، افراد متقاضی خودحمایتی فرانسه و اقامت در این کشور می توانند به همراه خانواده خود اقدام نمایند. در اینجا لازمست ابتدا افرادی را که طبق قانون مهاجرتی کشور فرانسه، به عنوان همراه شناخته می شوند معرفی نماییم. بر اساس قوانین مهاجرتی کشور فرانسه همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال مجرد می شود. بر این اساس در صورت صدور ویزای خودحمایتی فرانسه برای سرپرست خانوار، چنانچه فرد توانایی مالی کافی در پرداخت هزینه های زندگی خانوادگی را داشته باشد و موجودی حساب بانکی هر یک از همراهان به میزان تعیین شده باشد، ویزای همراه صادر می گردد. یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که الزامی به بررسی جداگانه حساب هر یک از اعضای خانواده جهت تأیید تمکن مالی و شرایط خودحمایتی فرانسه نیست. بلکه مبلغ مورد نیاز به ازای هر یک از اعضای خانواده جهت اثبات تمکن مالی، می تواند در حساب بانکی سرپرست خانوار وجود داشته باشد. افراد دارای ویزای همراه خودحمایتی قادر به تحصیل رایگان در مدارس دولتی فرانسه خواهند بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در فرانسه می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

خودحمایتی فرانسه

تحصیل در فرانسه

مدارک مورد نیاز اقامت خودحمایتی فرانسه

ارائه مدارک برای دریافت هر نوع ویزا از جمله اقدام از طریق خودحمایتی فرانسه الزامیست. بر اساس قوانین مهاجرتی به منظور دریافت اقامت از طریق خودحمایتی فرانسه، مدارک مشخصی نیاز می باشد. تهیه و تنظیم این مدارک و نحوه چیدمان آن ها در هنگام تحویل به سفارت، تأثیر بسزایی در پذیرش یا رد درخواست شما مبنی بر اقامت خودحمایتی دارد. مدارک لازم شامل موارد زیر می شوند:

 • ارائه پاسپورت
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • عکس پاسپورتی جدید
 • ارائه مدارک هویتی فرد متقاضی و همراهان
 • ارائه سند ازدواج افراد متأهل
 • اثبات تمکن مالی کافی برای زندگی در فرانسه تا زمان اخذ اقامت دائم
 • ارائه نامه عدم سوء سابقه کیفری توسط پلیس
 • اثبات اقامت و سکونت در فرانسه (همانند ارائه اجاره نامه)
 • ارائه مدارک ثبت نام مدرسه برای کودکان سنین 6 تا 16 سال
 • بیمه پزشکی معتبر برای افراد خانواده در طول اقامت در این کشور و پوشش تمام هزینه های پزشکی با حداقل پوشش 30000 یورو
 • اظهارنامه عدم اشتغال در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه، مستلزم توانایی پرداخت هزینه های زندگی در فرانسه می باشد. چرا که در این روش مهاجرتی، فرد متقاضی سرمایه گذاری خودحمایتی فرانسه، مجاز به کار برای کارفرمای فرانسوی نمی باشد. لذا توانایی پرداخت هزینه های زندگی تا مدت معین شده، ضروری می باشد. پس از 5 سال و اخذ اقامت دائم فرانسه پس از تأیید دولت و برخورداری از شرایط لازم، به افرادی که از طریق خودحمایتی فرانسه اقدام کرده اند مجوز کار برای کارفرمایان صادر می شود. بنابراین آگاهی از هزینه های اسکان و زندگی در کشور فرانسه می تواند در تصمیم گیری شما و انتخاب روش مهاجرتی، مؤثر باشد. هزینه های زندگی در کشور فرانسه به سبک زندگی افراد، بسیار وابسته می باشد. طرز زندگی، محل اسکان و مسافت آن نسبت به مرکز شهر، همگی در میزان هزینه های زندگی در فرانسه تأثیر بسیار دارد. به طور کلی هزینه های زندگی در فرانسه 77/57 درصد نسبت به ایران بیشتر است. جدولی که در ذیل این مطلب مشاهده می فرمایید، هزینه بخشی از کالاها و خدمات رایج در فرانسه را به نمایش می گذارد.

 

کالا و خدمات

هزینه ها

غذا در رستوران ارزان (1 نفر)

13.00 یورو

شیر (1 لیتر)

0.98 یورو

کاپوچینو

2.64 یورو

نان (500 گرم)

1.31 یورو

برنج (1 کیلوگرم)

1.61 یورو

تخم مرغ (12 عدد)

2.67 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

15 یورو

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

10.54 یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

15.66 یورو

سیب (1 کیلوگرم)

2.47 یورو

آب (بطری 1.5 لیتری)

0.60 یورو

بلیط یک طرفه مترو

1.60 یورو

بنزین (1 لیتر)

1.47 یورو

 

هزینه زندگی در فرانسه نسبت به ایران و حتی نسبت به کشورهای همسایه خود مانند هلند و اسپانیا، بالاست. بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی در فرانسه مربوط به خرید و یا اجاره واحد مسکونی می شود. گرچه هزینه زندگی در فرانسه بالا می باشد، اما به همان میزان نیز دارای رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی می باشد. در جدول زیر، هزینه اجاره و خرید واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر را مشاهده می نمایید.

 

اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر پاریس

ماهیانه 660 یورو

اجاره خانه یک خوابه در خارج از شهر پاریس

ماهیانه 520 یورو

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

6400 یورو

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر

3400 یورو

اجاره خانه سه خوابه در مرکز شهر پاریس

ماهیانه 2,510.78 یورو

اجاره خانه سه خوابه در خارج از شهر پاریس

ماهیانه 1,684.39 یورو

خودحمایتی فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

مزایای اقامت خودحمایتی فرانسه

به طور کلی زندگی در فرانسه، مورد علاقه بسیاری از هنرمندان،‌ پیشه وران، طراحان صنعت مد و دیگر حرفه ها می باشد. ویزای خودحمایتی فرانسه دارای نکات مثبت و برجسته ای می باشد که اطلاع از آن ها، شما را در تصمیم گیری آگاهانه تر یاری می نماید. با توجه به اینکه طرح خودحمایتی فرانسه دارای شرط حضور نمی باشد، این طرح یکی از برترین روش های سرمایه گذاری به شمار می آید. بسیاری از افراد که در داخل کشور دارای بیزنس می باشند، در جستجوی روشی برای اخذ اقامت کشورهای شنگن می باشند که نیاز به حضور دائم در کشور مقصد نداشته و بتوانند ضمن آن به تجارت و بیزنس خود در داخل کشور نیز بپردازند. بدین ترتیب شما می توانید با حضور کمتر از یک ماه در این کشور، اقامت بلند مدت دریافت کرده و از امکاناتی که در اختیار خانواده شما قرار می گیرد بهره مند گردید. تحصیل در مدارس با کمترین هزینه و یا تحصیل رایگان با زبان فرانسوی، از جمله مزایای خودحمایتی فرانسه برای فرزندان فرد متقاضی می باشد. از دیگر مزایای برجسته این روش، عدم نیاز به انتقال سرمایه هنگفت به کشور دیگر است. از مزایای این روش اقامتی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

خودحمایتی فرانسه

 • ورود بدون ویزا به کشورهای شنگن
 • امکان دریافت سریع ویزای آمریکا، کانادا، استرالیا یا نیوزلند
 • دارای بهترین مراقبت های بهداشتی در سطح جهان
 • اقامت در کشوری با آب و هوای مطلوب و چهار فصل
 • دارای بهترین زیرساخت ها در سطح جهان؛ شامل بهترین جاده ها، سطح عالی خدمات حمل و نقل عمومی، سرعت بالای اینترنت و...
 • سیستم آموزشی بسیار مناسب
 • بدون نیاز به حضور در فرانسه جهت حفظ مجوز اقامت
 • امکان سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه
 • دریافت وام های بانکی در فرانسه
 • بدون هیچ گونه محدودیت سنی
 • بدون نیاز به ارائه هرگونه مدرک زبان
 • بدون نیاز به مدرک تحصیلی خاص
 • کم ریسک ترین روش مهاجرتی و سرمایه گذاری در اروپا
 • بدون ظرفیت و محدودیت
 • نداشتن محدودیت سنی و موقعیت اجتماعی
 • صدور ویزای همراه
 • اخذ پاسپورت در فرانسه در شش سال
 • کسب درآمد به یورو از طریق خرید ملک و اجاره آن

بنرهای مورد نیاز

پرسش: من میخواهم ایران اقامتم رو حفظ کنم ولی میخوام یه اقامت اروپا داشته باشم که صادقانه اگر اتفاقی افتاد ما یک اقامتی داشته باشیم که خانمم و بچه هام راحت بتونن تو اروپا زندگی کنن و بچه ها تحصیل رایگان داشته باشن و قصدم هم سرمایه گذاری نیست. آیا راهکاری دارید؟

پاسخ:

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بررسی شرایط یکی از اعضای سایت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بررسی شرایط یکی از اعضای سایت


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: اگه ما بخوایم خودحمایتی فرانسه رو اقدام کنیم و نخوایم در فرانسه حضور داشته باشیم حتما باید ملک اجاره کنیم؟! خونه اجاره کنیم و خالی بمونه تموم سال؟! امکان داره ملک بخریم جای اجاره کردن؟و اگه سر سال کلا فرانسه نباشیم تمدید سال بعدش به چه صورته؟

پاسخ:


سئوالات متداول راجع به خودحمایتی فرانسه

پرسش: چه افرادی واجد شرایط اقدام از طریق خودحمایتی فرانسه هستند؟

پاسخ: برای اقدام از طریق خودحمایتی فرانسه، هیچ شرط سنی و محدودیت اجتماعی وجود ندارد. افراد دارای تمکن مالی لازم می توانند برای روش خودحمایتی فرانسه اقدام نمایند. با توجه به عدم اجازه کار متقاضی (به جز خرید و فروش ملک و کسب درآمد از این طریق) به مدت 5 سال، اثبات پشتوانه مالی کافی و توانایی تأمین هزینه های زندگی در این کشور الزامیست. در این روش نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی نیست؛ اما توانایی مکالمه با این زبان برای برقراری ارتباط در کشور فرانسه ضروری است.

پرسش: میزان تمکن مالی لازم برای اخذ اقامت از طریق خودحمایتی فرانسه چه مقدار است؟

پاسخ: برای اثبات تمکن مالی باید موجودی مبلغ 40 هزار یورو به ازای فرد اصلی، 20 هزار یورو به ازای همسر و 10 هزار یورو به ازای هر همراه در حساب بانکی هر یک و یا فرد متقاضی نمایش داده شود.

پرسش: آیا خودحمایتی فرانسه دارای شرط حضور است؟

پاسخ: خیر؛ طرح خودحمایتی فرانسه دارای شرط حضور نیست و این امر در مقایسه با خودحمایتی اتریش و سرمایه گذاری در کانادا، یک مزیت محسوب می شود.

پرسش: اخذ اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی یا خوداتکایی چگونه است؟

پاسخ: متقاضی می تواند پس از گذشت 5 سال از اقدام برای خودحمایتی فرانسه، اقامت دائم این کشور را دریافت کند. حتی در صورت تسلط بر زبان فرانسوی و ادغام با جامعه می توان پس از 5 سال برای دریافت پاسپورت فرانسه اقدام کرد که دارای اعتباری بالایی نیز می باشد.


____________________ سخن پایانی درباره خودحمایتی فرانسه _____________________

خودحمایتی فرانسه، اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی و مهاجرت به فرانسه و دریافت اقامت آن با استفاده از روش خودحمایتی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی و تخصصی قرار گرفت. خودحمایتی فرانسه یکی از راحت ترین روش های مهاجرتی به فرانسه می باشد که فاقد محدودیت سنی و تحصیلی می باشد. افرادی که خواستار اقدام به مهاجرت از طریق خودحمایتی فرانسه می باشند، باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند. به گونه ای که تا چند سال، نیاز به کار جهت تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده نداشته باشند. در این مقاله به طور مفصل به شرایط و مدارک لازم جهت اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق خودحمایتی و مزایای روش مهاجرتی خودحمایتی فرانسه پرداخته شد. در صورتی که پس از مطالعه، سئوالات و دغدغه های جدیدی در ذهن شما شکل گرفت و پاسخی برای آن ها نیافتید، می توانید سئوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله مطرح نمایید. مشاوران برجسته ما در مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، با افتخار آماده پاسخگویی به شما و ارائه خدمات مشاوره ای می باشند. بدین منظور شما عزیزان می توانید از طریق تماس با ما، از خدمات مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه بهره مند شده و یا با تکمیل فرم تماس، درخواست خود را جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان اعلام فرمایید.

امتیاز 4.88 از 5 ( 35 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سارا
پدرو مادر من 60 ساله هستند و ماهیانه 30 میلیون درامد دارن در ایران کل دارایی هاشون 5 میلیارد هست ایا می تونم از این طریق برای اقامت اونها اقدام کنم؟ خودم 20 ساله هستم و دیپلم ایا می تونم با اونها برم یا باید پذیرش تحصیلی بگیر م؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی باتوجه به رزومه ای که می فرمایید شرایط خود حمایتی فرانسه را دارا می باشید. باتوجه به اینکه شما بالای 18 سال هستید ولی می توانید از طریق خودحمایتی اقدام نمایید و مانعی وجود ندارد، در خودحمایتی هر شخص پرونده جدا دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
عماد قائمی
سلام و عرض ادب ، قائمی هستم و بازنشسته ادارات دولتی - دارای یک ملک و یک مغازه کوچک هستم. همسر و 2 فرزند دارم. آیا شرایط خودحمایتی فرانسه برای بنده مناسب است؟ آیا در آنجا به بنده اجازه کار داده می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً اقامت خودحمایتی افراد اجازه کار ندارند البته در خودحمایتی کشور پرتغال می توان مشغول کار هم شد، اگر دارایی شما بصورت میانگین بالای 150 تا 200 هزار یورو باشد برای کشورهایی چون فرانسه، پرتغال، اتریش می توانید خودحمایتی اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی علیپور
سلام و عرض ادب برای خود حمایتی فرانسه امکانش هست از این طریق اقدام کنیم و بعدش برای تحصیل رایگان اونجا درخواست بدیم ؟ یا مثلا با خرید رستوران کسب درآمد هم داشته باشیم؟ گویا با خود حمایتی امکان خرید ملک وجود داره میشه از این طریق ملک تجاری رو با کسب و کار فعالش خریداری کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با دریافت اقامت خودحمایتی کشور فرانسه می توانید از تحصیلات رایگان بهره مند شوید اما با خودحمایتی شما فقط در خرید و فروش یا اجاره ملک سرمایه گذاری کنید. پیشنهاد می قبل از هر اقدامی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمد حیدرپور
با سلام و عرض ادب ممنون از مقاله عالی شما. من دانشجو هستم و در فرانسه مشغول به تحصیل هستم. آیا میتونم پدر و مادرم رو از طریق خودحمایتی فرانسه بیارم اینجا؟ از نظر مالی مشکلی ندارن و از تمکن مالی خوبی برخوردار هستن.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان اگر شرایط دریافت کارت خود حمایتی فرانسه را داشته باشند بلی این امکان میسر است و مانعی وجود ندارد. پیشنهاد می کنم برای راهنمایی بیشتر حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
لیلا
سلام ، در خود حمایتی فرانسه بعد از ۵ سال و اخذ اقامت دایم اجازه کار هست یا خیر ؟ و اینکه باید حتما در پاریس اقامت داشت یا شهر های دیگه فرانسه هم میشه بود ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله بعد از 5 سال اجازه کار خواهید داشت، و حتما نیازی نیست در پاریس باشید شهرهای دیگر هم امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
سارا باقرپور
با سلام ممنون از مقاله خوب شما آیا اقدام برای اخذ اقامت خودحمایتی فرانسه به فرد امکان سرمایه گذاری در بیزنس و سودآوری در این کشور را می دهد؟ امکان سرمایه گذاری در فرانچایز ها و یا املاک وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله شما می توانید از طریق خودحمایتی اقامت این کشور را اخذ کنید و می توانید در زمینه فرانچایز و خرید ملک سرمایه گذاری کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
هلن قاضی زاده
سلام من دو سال پیش برای ویزای کشور سوییس اقدام کردم و ریجکت شدم.الان قصد دارم از طریق خودحمایتی فرانسه اقدام کنم.ایا خللی به روند انجام کار وارد نمیشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام ریسک دارد اما وکیل باید بررسی کند با مشاورین تماس بگیرید
مشاوره رایگان