خودحمایتی اسپانیا

26 آبان 1399 2 نظر

خودحمایتی اسپانیاخودحمایتی اسپانیا، تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا با 27000 یورو از طریق خودحمایتی در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط این روش چگونه است؟ آیا از طریق اقامت خودحمایتی اسپانیا می توان به پاسپورت اسپانیا دست یافت؟ چه کسانی واجد شرایط اخذ اقامت اسپانیا از این روش می باشند؟ در این مقاله به پاسخ این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر پرداخته شده است و سعی شده است که اطلاعات کامل و جامعی در خصوص خودحمایتی اسپانیا و شرایط سرمایه گذاری در این کشور پس از کسب اقامت این کشور در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. همچنین مؤسسه حقوقی ملک پور همواره می تواند چراغ راه شما در پروسه مهاجرت و مسائل مربوط به حقوق بین الملل باشد تا با کسب اطلاعات کامل و معتبر قادر باشید جهت رسیدن به اهداف آینده خود برنامه ریزی نموده و به درستی تصمیم گیری نمایید. شما همواره می توانید با تماس با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین مجرب این مؤسسه استفاده نموده و به تکمیل اطلاعات خود بپردازید. در ادامه این مقاله موارد زیر در خصوص خودحمایتی اسپانیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • شرایط خودحمایتی اسپانیا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا از روش خودحمایتی
 • امنیت سرمایه گذاری در اسپانیا
 • بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا
 • افراد واجد شرایط خودحمایتی اسپانیا
 • فلسفه خودحمایتی اسپانیا
 • شرایط اخذ ویزای همراه در روش خودحمایتی اسپانیا
 • هزینه های زندگی در اسپانیا
 • مدارک مورد نیاز خودحمایتی اسپانیا
 • مزایای اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خودحمایتی اسپانیا
 • سئولات متداول در زمینه خودحمایتی اسپانیا
 • سخن پایانی در زمینه خودحمایتی اسپانیا

 خودحمایتی اسپانیا

شرایط خودحمایتی اسپانیا

کشور اسپانیا در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور از جنوب و شرق با دریای مدیترانه از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز کشور اسپانیا با کشور پرتغال به طول ۱۲۱۴ کیلومتر طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و دارای جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر می باشد. همچنین اقتصاد کشور اسپانیا به طور کلی وابسته به صادرات است. کشور اسپانیا امروزه کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. کشور اسپانیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان، پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه در منطقه یورو می‌باشد.

شرایط اقلیمی مناسب، آثار تاریخی فراوان و فرهنگ غنی این کشور در کنار موقعیت جغرافیایی عالی و امکانات رفاهی مناسب اسپانیا باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان برای بازدید از این کشور اقدام نمایند که موجب شده گردشگری به یکی از اصلی ترین صنایع و منبع درآمد در این کشور تبدیل شود. این ویژگی ها باعث شده سالانه افراد بسیاری برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نموده و این کشور زیبا و تاریخی را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کنند. در این مقاله سعی شده است به معرفی کشور اسپانیا، اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی اسپانیا و همچنین شاخص های مختلف اقتصادی این کشور جهت سرمایه گذاری پرداخته شود. امیدواریم که این مقاله بتواند کمکی هر چند کوچک در انتخاب مسیر صحیح مهاجرت برای علاقه مندان باشد.

 

 • توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در زمینه خودحمایتی اسپانیا

 

 • ویدئوی جدید موسسه ملک پور در زمینه خودحمایتی اسپانیا

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد خودحمایتی اسپانیا

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد خودحمایتی اسپانیا

 

 • ویدئوی دیگر موسسه ملک پور در زمینه خودحمایتی اسپانیا

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد خودحمایتی اسپانیا

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد خودحمایتی اسپانیا

 

خودحمایتی اسپانیا یا همان اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا یکی از روش های اخذ اقامت کشور اسپانیا می باشد و در اصل زیر مجموعه روش های سرمایه گذاری از هفت دسته بندی اصلی مهاجرت می باشد. به طور کلی در روش های خودحمایتی، انتقال پول به کشور مقصد الزامی نبوده و تنها نیاز است که شخص اثبات نماید که در کشور خود فرد متمولی است. این نوع روش کسب اقامت که در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارد برای اولین بار توسط مؤسسه حقوقی ملک پور، تمکن مالی و سپس روش خودحمایتی نام گذاری گردید. بسیاری از افراد، روش خودحمایتی را به نام اقامت بازنشستگی می شناسند؛ اما این بدان معنا نیست که صرفاً افراد بازنشسته قادر به اقدام از این روش خواهند بود. تنها کشور سوئیس با تعیین محدودیت سنی، این روش را برای بازنشستگان تعریف کرده است؛ اما در کشورهایی نظیر اسپانیا، اتریش، فرانسه، ایتالیا، پرتغال و یونان افراد در سنین کمتر از بازنشستگی نیز امکان اقدام از طریق خودحمایتی را خواهند داشت. در روش خودحمایتی اسپانیا، اجازه کار برای شخص و خانواده وی وجود ندارد. در این مقاله سعی شده است که روش خودحمایتی اسپانیا به عنوان یکی از طرق اخذ اقامت اسپانیا به صورت کامل بررسی گردد و مزایا و معایب آن مورد تحلیل قرار گیرد تا بتواند کمکی هرچند کوچک در انتخاب مسیر درست مهاجرت برای علاقه مندان باشد.

 اخذ اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا از روش خودحمایتی

از جذابیت های روش خودحمایتی اسپانیا این است که می توان اقامت این کشور را بدون سرمایه گذاری در ابتدای ورود به دست آورد. در این روش، فرد می تواند تنها با نمایش میزان دارایی خود، بدون نیاز به سرمایه گذاری در بدو ورود، اقامت اسپانیا را به دست آورده و سپس با ورود به این کشور، آشنایی با فرهنگ محیط و شرایط کلی زندگی در این کشور، برای سرمایه گذاری و ادامه زندگی خود تصمیم گیری نمایید. با توجه به اینکه در این روش اقامتی، اجازه کار برای کارفرمای دیگری وجود ندارد؛ فرد تنها می تواند خود برای سرمایه گذاری اقدام نموده و از این طریق کسب درآمد نماید.

با استفاده از روش خودحمایتی اسپانیا برای کسب اقامت در این کشور، متقاضیان در ابتدا یک اقامت یکساله اخذ می نمایند که اگر حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا حضور داشته و از قوانین کشور تخطی ننمایید، این اقامت به صورت اقامت 2 ساله تمدید می گردد؛ پس از آن نیز مجدداً 2 به مدت سال تمدید شده، پس از گذشت 5 سال به اقامت دائم تبدیل می شود و از آن پس حق کار خواهید داشت. البته می توان پس از گذشت 3 تا 5 ماه از اقامت در اسپانیا نسبت به مجوز کار در اسپانیا و ثبت شرکت اقدام نمود. لازم به ذکر است که پس از 10 سال اقامت در اسپانیا نیز می توانید تقاضای دریافت تابعیت اسپانیا نموده و پاسپورت دریافت نمایید. البته باید نشان دهید که در این بازه زمانی شهروند مناسبی بوده اید، شرایط مالی مطلوبی داشته، سابقه کیفری ندارید و به خوبی در دانش زبان اسپانیایی موفق به دریافت نمره 7 شده اید؛ یعنی به زبان اسپانیایی به خوبی صحبت کرده و روابط اجتماعی برقرار می نمایید.

پاسپورت اسپانیا از لحاظ اعتبار و اجازه سفر به دیگر کشورها بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای آنی در کشور مقصد از نظر سایت مرجع پاسپورت ایندکس، به همراه سه کشور آلمان، فنلاند و لوکزامبورگ در رتبه سوم قرار دارد و صاحبان این پاسپورت می توانند به 125 کشور بدون ویزا و 25 کشور با ویزای آنی در مقصد سفر نمایند. نقشخ زیر گویای این مسئله است:

خودحمایتی اسپانیا

امنیت سرمایه گذاری در اسپانیا

در صورتی که اقامت خودحمایتی اسپانیا را اخذ نمایید، مجوز انجام کار در این کشور را نخواهید داشت. اما قادر به خرید ملک، سرمایه گذاری و راه اندازی یک بیزینس یا فرنچایز کردن یک برند معتبر در این کشور خواهید بود. در این بخش سعی گردیده است که استانداردها و امنیت سرمایه گذاری در کشور اسپانیا مورد بررسی قرار گیرد تا دید بهتری از این فرآیند در مسیر مهاجرت و سرمایه گذاری خود پیدا نمایید لازم به ذکر است در روش خودحمایتی اسپانیا برای گرفتن اقامت نیاز به سرمایه گذاری نمی باشد و در اینجا اطلاعات در خصوص اقتصاد اسپانیا را صرفاً برای افرادی که پس از اخذ اقامت اسپانیا از روش خودحمایتی اسپانیا قصد انتقال سرمایه و سرمایه گذاری و یا خرید ملک در این کشور را دارند ارائه می نماییم و در صورتی که نیاز به سرمایه گذاری نباشد، بررسی این شاخص ها نیاز نمی باشد.

 • خطر مصادره اموال در اسپانیا

خرید ملک اسپانیایکی از عوامل بسیار حیاتی در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی در نظر گرفتن خطر مصادره اموال در آن کشور است. شاخص مصادره اموال شاخصی پر اهمیت می باشد که بیانگر احتمال تغییر رفتار دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی، نقض قراردادهای دو جانبه و مصادره اموال این سرمایه گذاران خارجی می باشد. این شاخصه در بانک اقتصاد جهانی در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی شده که عدد 1 بیانگر کمترین میزان خطر و بیشترین میزان امنیت از لحاظ شرایط سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. افرادی که از طریق خودحمایتی اسپانیا وارد این کشور می شوند و در نظر دارند در ادامه در این کشور سرمایه گذاری نمایند، باید همواره نگاهی به این شاخص داشته باشند. در نمودار زیر شاخص خطر مصادره اموال از سال 2014 تا سال 2018 در کشور اسپانیا نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید این شاخص همواره روی کمترین مقدار خود یعنی عدد یک بوده است.

 • خرید ملک اسپانیا

  شاخص کیفیت نظارتی

شاخص کیفیت نظارتی (Regulatory quality index) به توانایی تشخیص و درک دولت در تدوین و اجرای سیاست های صحیح و مقرراتی که امکان توسعه بخش خصوصی را فراهم می آورد، می پردازد و از میزان منفی 2.5 به عنوان ضعیف ترین تا مثبت 2.5 به عنوان قوی ترین دسته بندی شده است. در نمودار زیر مقادیر این شاخص کیفیت نظارتی در اسپانیا طی سال های 2007 تا 2017 نمایش داده شده است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید آخرین مقدار برآورد شده برای این شاخص در اسپانیا 0.94 بوده است.

خرید ملک اسپانیا

 • شاخص کنترل فساد در اسپانیا

یکی از عوامل اصلی که در یک کشور ارتباط مستقیمی با امنیت سرمایه گذاری دارد، میزان فساد و تلاش های دولت برای مبارزه با آن می باشد. دولت اسپانیا همواره در مبارزه با فساد تلاش های قابل توجهی انجام داده است. در نمودار زیر شاخصه کنترل فساد در کشور اسپانیا در سال های بین 2007 تا 2017 نمایش داده شده است. مقادیر این شاخص از منفی 2.5 به عنوان ضعیف ترین عملکرد تا مثبت 2.5 به عنوان بهترین عملکرد دسته بندی می شوند که اسپانیا در این شاخص عدد 0.49 را به خود اختصاص داده است.

 

بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا

با اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا شما قادر خواهید بود که در این کشور سرمایه گذاری و خرید ملک نمایید و صاحب یک بیزینس باشید. برخی از شاخص های اقتصادی تأثیر گذار که برای سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار حائز اهمیت می باشند، در ادامه مورد بررسی قرارگرفته اند. به طور کلی بررسی شاخص های اقتصادی شاید برای اشخاصی که فقط قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی اسپانیا را دارند، آنچنان پراهمیت نباشد ولی بسیاری از متقاضیان روش های خودحمایتی جهت تأمین مخارج در کشور مقصد، به عنوان کارفرما به دنبال راه اندازی بیزنسی هستند و نیاز است برآوردی از سوددهی سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. این اطلاعات جهت راهنمایی و افزایش اطلاعات این افراد ارائه شده است.

خرید ملک اسپانیا

 • سرانه تولید ناخالص داخلی

سرانه تولید ناخالص داخلی در اسپانیا و سایر کشورهای جهان در اصل تولید ناخالص داخلی GDP)) آن کشور تقسیم بر جمعیت آن است که در آن دیگر اثر جمعیت کشور وجود ندارد و نشان دهنده رشد اقتصادی آن کشور است. در نمودار زیر سرانه تولید ناخالص داخلی در اسپانیا نمایش داده شده است. همانطور که می بینید در طی سال های اخیر این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی رو به رشد بوده است.

 • نرخ تورم در اسپانیا

خرید ملک اسپانیایکی از شاخص های بررسی ثبات اقتصادی یک کشور که بسیار مورد توجه سرمایه گذاران می باشد نرخ تورم است که از اهمیت ویژه ای نزد سرمایه گذاران خارجی برخوردار است تورم در اسپانیا و سایر کشورها معمولا به صورت درصد تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده از یک سال به سال بعد محاسبه می گردد. اکثر کشورها سعی می کنند که تورم در حدود 2-3 درصد در سال باشد. این مقدار نه آنقدر کم است که باعث ایجاد مشکلات برای کسب و کارها شود و در عین حال، آن را به راحتی دور از تورم منفی نگاه می دارد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط بانک جهانی اقتصاد در سال 2019، میزان تورم در اسپانیا به حدود یک درصد رسیده است .این رقم نشان دهنده ثبات نسبتاً مناسب در قیمت محصولات و هزینه های زندگی در اسپانیا دارد. در نمودار زیر تغییرات نرخ تورم در اسپانیا در سال های اخیر نمایش داده شده است. نرخ تورم بر روی شرایط متقاضیان خودحمایتی اسپانیا تاثیر غیر مستقیم دارد.

خرید ملک اسپانیا

 • مالیات بر درآمد در اسپانیا

بررسی مالیات در کشورها می تواند با تعاریف متفاوتی صورت گیرد به صورت کلی مالیات بر درآمد، سود و سرمایه بر درآمد خالص افراد، یکی از معیارهای اصلی برای سرمایه گذاران می باشد و دولت ها سعی می کنند جهت جذب سرمایه گذاران خارجی مالیات ها را کاهش دهند.

لازم به تاکید مجدد است که اطلاعات بیان شده در بالا در خصوص شاخصه های اقتصادی کشور اسپانیا صرفاً برای متقاضیانی از خودحمایتی اسپانیا می تواند پر اهمیت باشد که علاوه بر کسب اقامت خودحمایتی اسپانیا در ادامه قصد سرمایه گذاری ارزی در این کشور دارند.

افراد واجد شرایط خودحمایتی اسپانیا

خودحمایتی اسپانیا که به ویزای بازنشستگی معروف می باشد در اصل روشی است که فرد متقاضی باید بتواند نشان دهد که حداقل مبلغ 30 هزار یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر 6500 یورو می باشد. در روش خودحمایتی در کشور اسپانیا، بسیار بااهمیت است که میزان دارایی خود را تا حد ممکن بالا نمایش دهید و به همین دلیل توصیه می شود مبلغ تمکن مالی را به مدت زمان بیشتری در حساب بانکی خود نگه دارید و سایر مدارک دال بر دارایی خود مانند سند ملکی و... را نمایش دهید. در این صورت فرد می تواند از این طریق، اقامت کشور اسپانیا را بدست آورد و با اقامت بیش از شش ماه در این کشور، اقامت خود را تمدید نماید. بنابراین روش خودحمایتی اسپانیا، دارای شرط حضور به مدت حداقل 6 ماه می باشد؛ در حالی که در روش خودحمایتی فرانسه، شرط حضور وجود ندارد. مبلغ ذکرشده حدودی است که با توجه به شهری که می خواهند در آن اقامت داشته باشند کمی می تواند تغییر نماید. با توجه به شرایط ایرانیان توصیه می شود که بیشتر از این مقدار درآمد را نشان دهند که شانس بیشتری در اخذ ویزا داشته باشند. به طور کلی در خودحمایتی اسپانیا فرد نشان می دهد که نیازی به کار کردن در این کشور ندارد. در این روش و دیگر روش های خودحمایتی فرد باید بتواند نشان دهد که در کشور خود فرد متمولی است و به طور کلی شرایط خوبی دارد و نیازی به کار در این کشور ندارد.

نشان دادن درآمد سالانه جهت اخذ خودحمایتی اسپانیا می تواند شامل درآمد حاصل از حقوق، سهام و یا اجاره املاک شما باشد. پروسه اخذ ویزای خودحمایتی اسپانیا حداقل بین 6 تا 9 ماه بعد از زمان تکمیل مدارک به طول می انجامد. با توجه به این که این روش ظرفیت تعدادی ندارد، تمامی اشخاصی که بتوانند با توجه به موارد ذکر شده نشان دهند که شرایط مالی مناسبی دارند می توانند جهت اخذ اقامت از طریق خودحمایتی اسپانیا اقدام نمایند. در صورتی که موضوع اجازه کار برای شما حائز اهمیت است، پیشنهاد می کنیم که مقاله خودحمایتی پرتغال را مطالعه نمایید. زیرا در روش خودحمایتی پرتغال، به متقاضی مجوز کار در این کشور داده می شود.

اقامت ترکیه

خودحمایتی پرتغال

فلسفه خودحمایتی اسپانیا

روش خودحمایتی اسپانیا و یا خودحمایتی دیگر کشورها به طور کلی بر مبنای نوعی شکر گذاری از نعمت ها بوده و سعی دارند به عنوان شکرگزاری بهره مندی از کشوری خوب، این شانس را در اختیار دیگر مردمان جهان نیز بگذارند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند و به نوعی از طرف دولت کشور اسپانیا به عنوان روشی برای شکرگزاری از نعمات می باشد .همچنین روش های خودحمایتی و تمکن مالی که به نوعی زیر مجموعه روش سرمایه گذاری و تمکن از شش دسته بندی اصلی مهاجرت می باشد، موجب وارد نمودن سرمایه به کشور و ایجاد رونق اقتصادی هستند. در این روش فرد متقاضی جهت تامین نیازهای اصلی خود باید در کشور مقصد هزینه کرده و پول از کشور خود وارد این کشور نماید. در روش خودحمایتی اسپانیا متقاضیان شرایط مناسبی را برای ورود به اروپا و دیدن شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا داشته و این امکان نیز وجود دارد که پس از سنجیدن شرایط، اقدام به سرمایه گذاری در اسپانیا نمایند.

روش های خود حمایتی در کشورهای دیگری از جمله اتریش، یونان و فرانسه، پرتغال و ایتالیا نیز وجود دارند که تفاوت هایی با خودحمایتی اسپانیا داشته و مزایا و معایب خاص خود را دارند. در لینک های زیر می توانید به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خودحمایتی در این کشورها بپردازید.


شرایط اخذ ویزای همراه در روش خودحمایتی اسپانیا

همراهان به طور کلی در روش های مختلف مهاجرت به همسر و فرزندان گفته می شود. در کشورهای مختلف و روش های مهاجرتی مختلف سن فرزندانی که به عنوان همراه (depend) خانواده محسوب می شوند متفاوت است در روش خودحمایتی اسپانیا همسر و فرزندان کوچکتر از 16 سال در پرونده خودحمایتی فرد اصلی (main applicant) قرار می گیرند و اقامت اسپانیا را دریافت می نمایند. اگر فرزندی بزرگتر از 16 سال باشد برای الحاق آن به خانواده معمولاً از روش های تحصیلی استفاده می نمایند. فرزندان زیر 16 سال می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی کشور اسپانیا استفاده نمایند. لازم به ذکر است برای همراهان و خانواده بیمه رایگان بوده و خدمات دولتی مشابه شهروندان اسپانیا دریافت می نمایند. در روش خودحمایتی اسپانیا همراهان به تبع شخص اصلی اقامت دریافت می نمایند این در حالی است که در روش خودحمایتی اتریش برای افراد خانواده باید به طور جداگانه اقدام نمود.در لینک زیر جزئیات خودحمایتی اتریش قابل ملاحظه می باشد:

اقامت ترکیه

خودحمایتی اتریش

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا می تواند برای متقاضیان خودحمایتی اسپانیا بسیار پر اهمیت باشد. می توان گفت در اسپانیا به طور میانگین هزینه ها برای یک زوج در حدود 20 هزار یورو در سال می باشد. در جدول زیر به صورت خلاصه هزینه های برخی از اقلام ضروری در کشور اسپانیا ارائه شده است.

 

ردیف

شرح مخارج

مبلغ به یورو

1

یک وعده غذای اصلی به همراه نوشیدنی

10.00

2

یک وعده غذای فست فود به همراه نوشیدنی

7.00

3

یک لیتر شیر

0.77

4

12 عدد تخم مرغ

1.63

5

500 گرم نان

0.95

6

اجاره یک خانه یک خوابه با وسیله در مرکز شهر

624.91

7

اجاره یک خانه یک خوابه با وسیله در حاشیه شهر

473.89

8

یک جفت کفش ورزشی

68.80

9

هزینه حمل و نقل عمومی در یک ماه

42.00

10

بلیط سینما

8.00

11

یک ماه عضویت در باشگاه ورزشی

36.39

12

یک بسته سیگار مارلبرو

5.00

 

به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی کمتر است و می تواند شرایط مناسبی را برای کسانی که از طریق خودحمایتی اسپانیا قصد مهاجرت دارند فراهم آورد.

مدارک مورد نیاز خودحمایتی اسپانیا

مدارک مورد نیاز در روش خودحمایتی اسپانیا به شرح زیر می باشد:

 • اصل و کپی پاسپورت معتبر
 • مدارک سلامت پزشکی
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • مدارک اثبات تمکن مالی از قبیل اسناد ملکی و درآمدهای سالانه مورد نظر
 • رسید های پرداخت های مورد نیاز برای درخواست
 • اسناد رسمی در مورد هدف اقامت

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی

خودحمایتی اسپانیااز مهم ترین مزایای اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روش خودحمایتی اسپانیا دارای محدودیت تعداد درخواست در سال نمی باشد.
 • پروسه آن در حدود 3 ماه به طول می انجامد.
 • نیاز به انتقال سرمایه در کشور مقصد ندارد.
 • امکان سرمایه گذاری در این روش اقامتی وجود دارد.
 • اسپانیا دارای شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی می باشد.
 • اسپانیا دارای زیبایی های طبیعی و تاریخی بسیار زیاد است.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خودحمایتی اسپانیا

مؤسسه حقوقی ملک پور به عنوان یکی از قدیمی ترین مؤسسات حقوقی در زمینه حقوق بین الملل و امور مهاجرت با تیم وکلای معتبر و مجرب خود می تواند راهنمای شما عزیزان در انجام پروسه های اخذ اقامت از طریق خودحمایتی اسپانیا و دیگر روش های مهاجرتی باشد. به طور کلی روش های خودحمایتی روش های بسیار پیچیده از لحاظ چینش مدارک و اقناع سفارت می باشند که دارای نکات و ریزه کاری های فراوان می باشد. این مؤسسه با وکلای کارآزموده خود در اسپانیا با سابقه روشن و نمونه های موفق بسیار زیادی در خودحمایتی اسپانیا که در سال های گذشته داشته است، تجربه لازم را در این خصوص داشته و توانسته است که رضایت موکلین خود را کسب نموده و آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری نماید. از طرفی مؤسسه حقوقی ملک پور در سال جاری این امکان را برای موکلین خود فراهم نموده است که به آنها در امر سرمایه گذاری پس از اقامت خودحمایتی اسپانیا و یا دیگر روش های سرمایه گذاری ارزی در سرتاسر دنیا یاری رسانده و بهترین پیشنهادهای سرمایه گذاری را برای آنها فراهم نماید.

به متقاضیان مهاجرت پیشنهاد می شود که ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را به تدریس استاد ملک پور تهیه فرمایید که ویدئو کامل و جامع در خصوص انواع روش های مهاجرتی می باشد و طور علمی و تخصصی به بررسی همه روش های مهاجرتی پرداخته است. برای تهیه این ویدئو می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سئوالات متداول راجع به خودحمایتی اسپانیا

✅ شرایط متقاضیان واجد شرایط روش خودحمایتی اسپانیا چیست؟

متقاضیان خودحمایتی اسپانیا بایستی مبلغ 30 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته و مدارک دال بر تمکن مالی مانند سند ملکی و... را ارائه نمایند.

✅ آیا متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی، اجازه کار دارند؟

خیر؛ برخلاف روش خودحمایتی پرتغال، در روش خودحمایتی اسپانیا اجازه کار به متقاضیان داده نمی شود. 

✅ شرط حضور در روش خودحمایتی اسپانیا چگونه است؟

متقاضیان بایستی حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا حضور داشته باشند.

✅ مدت زمان لازم برای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق خودحمایتی چقدر است؟

با اقدام از طریق خودحمایتی اسپانیا می توان پس از 5 سال، اقامت دائم و 10 سال، تابعیت اسپانیا را دریافت کرد.


_____________________ سخن پایانی در زمینه خودحمایتی اسپانیا _____________________

خودحمایتی اسپانیا، تمکن مالی اسپانیا و قوانین اقامت اسپانیا با 30000 یورو در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و سعی گردید به تمامی مسائل مطرح شده توسط عزیزان و دیگر سئوالات احتمالی پاسخ داده شود. به دلیل اینکه در روش خودحمایتی اسپانیا و دیگر روش های تمکن مالی نیازی نیست که در همان ابتدا سرمایه و دارایی خود را وارد کشور مقصد نمایید، این روش بسیار مطمئن و بدون ریسک می باشد و به متقاضیانی نیز که در اروپا قصد سرمایه گذاری دارند پیشنهاد می شود تا با خودحمایتی اسپانیا و یا دیگر کشورها وارد اروپا و حوضه شنگن شده و شرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپا را بررسی نمایند تا بهتر برای سرمایه گذاری های آتی خود گام بردارند. لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور با سابقه موفق در روش های مختلف مهاجرتی و سرمایه گذاری خارجی همواره پاسخگوی سئوالات شما عزیزان بوده و می تواند راهنمای شما عزیران در پروسه های اخذ اقامت و سرمایه گذاری باشد. همواره می توانید با تماس با دفتر این مؤسسه از مشاوره تلفنی رایگان استفاده نموده و تصمیم مناسب در خصوص شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی خود اتخاذ نمایید. شما همچنین می توانید سئوالات خود را در خصوص خودحمایتی اسپانیا در انتهای مقاله در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید، وکلای مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور در اسرع وقت به سئوالاتتان پاسخ خواهند داد.

امتیاز 5 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آرش محمدی
سلام و ارادت این خیلی مقاله خوبی بود من درآمدم تو ایران در حد مالی 6 7 میلیون تومن هست و سرمایه نزدیک 4 میلیاردی تو املاک دارم ولی خب میدونید که املاک تو ایران همیشه سود ندارند بخشی از سرمایه ام هم تو زمین دارم که فعلا عملاً ازش سودی نمیاد. به نظرتون برای خود حمایتی اسپانیا اقدام کنم بهتره یا ثبت شرکت ؟ میشه با یه سرمایه اولیه مناسب یه کسب و کاری مثل رستوران اقامت گرفت که نه سرمایه خیلی زیاد بخواد نه ریسک و ضرر خیلی زیاد داشته باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه می خواهید وارد پروسه سرمایه گذاری شوید ابتدا با خود حمایتی اقدام کنید بهتر است. چون در این روش شما سرمایه گذاری نمی کنید و به صرف نشان دادن سرمایه اقامت می گیرید. بعد که اقامت دریافت کردید بعد از تحقیق سرمایه گذاری کنید. این حالت منطقی تر است تا اینکه از ابتدا سرمایه زیادی را بدون آشنایی با قواعد حقوق تجارت بین الملل درگیر نمایید. موفق باشید.
میرحیدری
سلام می خواستم بدونم که آیا در خودحمایتی اسپانیا می تونیم پدر و مادر رو هم به شرط نشون دادن وابستگی با خودمون ببریم و براشون اقامت بگیریم؟ یا اصلا کشوری هست همچین شرایطی داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر اسپانیا این امکان وجود ندارد ولی در روش خودحمایتی یا خرید ملک پرتغال این امکان وجود دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مشاوره رایگان