خودحمایتی اتریش چیست؟

7 مهر 1399 2 نظر

خودحمایتی اتریش چیست؟

اتریش یکی از کشورهای زیبا و دیدنی اروپا می باشد، پایتخت این کشور شهر وین می باشد که طبیعت و منظره چشم گیری دارد. زبان مردم آلمانی می باشد، مهمترین رود این کشور دانوب است که 40 درصد خاک اتریش را دربرگرفته. واحد پول در اتریش یورو می باشد و این کشور اقتصاد قوی و پیشرفته ای دارد، یکی از محبوب ترین روشهای اقامتی خودحمایتی اتریش می باشد. خودحمایتی اتریش چیست؟ اقامت اتریش بدون سرمایه گذاری چگونه است و روش تمکن مالی اتریش چه مزایا و معایبی دارد آیا اقامت اتریش با خودحمایتی امکانپذیر است؟ و سئوالات از این قبیل در این مقاله که با کوشش کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) برای شما عزیزان تهیه شده، تمام جزئیات و نکات مهم در خصوص سئوالات خود می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان متخصص مؤسسه بهره مند شوید. علاوه بر این در صورتی که با مراجعه به وب سایت، فرم تماس را کامل نمایید؛ همکاران مشاور ما در مؤسسه حقوقی ملک پور برای ارائه مشاوره تلفنی رایگان با شما تماس خواهند گرفت.

عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛

  • شرایط عمومی درخواست خودحمایتی اتریش
  • اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش با خودحمایتی
  • امنیت سرمایه گذاری در اتریش
  • هزینه های خودحمایتی اتریش
  • نحوه درخواست برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
  • ویزای همراه اتریش
  • هزینه زندگی در اتریش
  • مزایای روش خودحمایتی اتریش
  • سئوالات متداول راجع به خودحمایتی اتریش
  • سخن پایانی

خودحمایتی اتریش چیست؟شرایط عمومی درخواست خودحمایتی اتریش

به طور کلی خودحمایتی اتریش یا تمکن مالی اتریش یک نوع اقامت برای بازنشستگان می باشد؛ زیرا شما تا 5 سال در این روش اجازه کار نخواهید داشت. البته می توانید بیزینس راه اندازی کرده یا ملک خریداری کنید تا با اجاره دادن ملک بتوانید درآمد کسب کنید یا با راه اندازی رستوران و یا.... درآمد داشته باشید ولی خودتان نمی توانید کار کنید و حقوق داشته باشید فقط می توانید صاحب بیزینس باشید.

 

فایل تصویری جدید مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد خودحمایتی اتریش

فایل صوتی جدید مؤسسه حقوقی ملک پور درمورد خودحمایتی اتریش

 

خودحمایتی اتریش در ابتدا به شما اقامت یک ساله داده و این اقامت منجر به اقامت دائم و پاسپورت می شود که 6 ماه در سال هم شرط حضور نیاز دارد که در این اینجا مفصل به شما توضیح داده می شود. در واقع اقامت اتریش بدون سرمایه گذاری یا همان اقامت اتریش با خودحمایتی یک نوع اقامتی است که طرفداران زیادی دارد. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور نوشته شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع و کسب اجازه، از لحاظ شرعی و قانونی خلاف قوانین می باشد.

اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش با خودحمایتی

دریافت اقامت بدون سرمایه گذاری در این کشور امکانپذیر است، شما فقط کافیست نشان دهید فرد متمولی هستید و می توانید از پس هزینه های خود برآیید. در این روش بدون اینکه سرمایه گذاری کنید همراه خانواده اقامت گرفته و فرزندانتان می توانند تحصیل رایگان در این کشور داشته باشند، فقط کافیست به دولت اثبات کنید خودتان می توانید از پس هزینه های خود برآیید و ماهانه حدود 2000 تا 2500 یورو هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید بدون اینکه در این کشور کار کنید.روش خودحمایتی یا تمکن مالی کشورهایی نظیر سوییس، اسپانیا، یونان، فرانسه، پرتغال و اتریش ارائه می دهند که ایرانی ها هم به راحتی می توانند اقامت کشورهای اروپایی را داشته باشند. اگر 5 سال در این کشور حضور داشته باشید سال ششم می توانید درخواست پاسپورت کنید، البته مستلزم این می باشد زبان این کشور را یاد گرفته و هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشید و شش ماه شرط حضور خود را رعایت، زیرا هر سال شش ماه شرط حضور دارد البته نیازی نیست پشت سر هم باشد اما باید 6 ماه را در سال پر کنید.

خودحمایتی اتریش چیست؟

امنیت سرمایه گذاری در اتریش

روشهای سرمایه گذاری در اتریش تنوع زیادی دارد، این کشور یکی از کشورهای ثروتمند می باشد و ثبات اقتصادی و سیاسی دارد و از امنیت بالایی برخوردار است. شما با خرید ملک یا ثبت شرکت و یا روشهای دیگر می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید، اتریش شرایط بسیار خوبی را برای شرکت های خارجی و داخلی فراهم می کند و خدمات اجتماعی مانند حداقل درآمد و همچنین بیمه های اجتماعی و مزایای بازنشستگی را در بر دارد. فضای کسب و کار در این کشور بسیار جذاب و رقابتی است و همین امر باعث رشد و توسعه روزافزون اقتصادی در این کشور می باشد، حضور شرکتهای چند ملیتی برای سالیان متمادی در این کشور از نشانه های ثبات اقتصادی می باشد. یکی از استانداردهای سرمایه گذاری که در بحث امنیت سرمایه گذاری بررسی میشه، نرخ ریسک مصادره اموال هست، این شاخص بین 1 تا 7 درجه بندی شده، هر چی به شماره یک نزدیکتر شود کشور از نظر سرمایه گذاری امنیت بیشتری دارد و در صورت بروز مشکل و حوادث، امکان سلب اموال توسط کشور مقصد کمتر می باشد. نمودار زیر نشان می دهد چقدر کشور اتریش از نظر سرمایه گذاری امنیت و ثبات زیادی دارد.

خودحمایتی اتریش چیست؟

از دیگر استانداردهای مهم که امنیت سرمایه گذاری در اتریش را تضمین می کند، استانداردهای کنترل فساد و کیفیت نظارتی است. این استانداردها به میزان توانایی دولت و قوه قضاییه اتریش در کنترل نرخ فساد اداری و اقتصادی این کشور دلالت دارد و توانایی دولت در نظارت بر بخش های اقتصادی کشور را ارزیابی می کند. در ادامه به نمودار این شاخص ها اشاره شده است. هر دو نمودار با اعداد منفی 2.5 تا مثبت 2.5 نمایش داده می شود و مثبت بودن این شاخص، نشان از امنیت بالای سرمایه گذاری در کشور اتریش می باشد.

خودحمایتی اتریش چیست؟

نمودار نرخ کنترل فساد در اتریش

 

خودحمایتی اتریش چیست؟نمودار کیفیت نظارتی در اتریش

هزینه های خودحمایتی اتریش

ممکن است برای شما سئوال پیش آید هزینه های روش خودحمایتی اتریش چه میزان است؟ چقدر باید در حساب پول نقد نشان دهیم ؟ آیا سند ملکی مورد نیاز است؟ و... در اینجا به هزینه های این روش اشاره خواهد شد. هزینه به این صورت می باشد که شما باید در نظر داشته باشید نفر اصلی 22 هزار یورو و هر نفر همراه 20 هزار یورو در حساب خودتان نشان دهید. از دیگر هزینه ها اجاره نامه می باشد شما باید نشان دهید یک محل سکونت برای اقامت خود در نظر دارید و از آنجایی که پروسه شما ممکن است زمانبر باشد. می توانید با اجاره کردن ملک های کوچک در حومه و روستاها هزینه های خود را به حداکثر برسانید و نکته دیگر که حائز اهمیت می باشد. فرد باید نشان دهد ماهانه بین 2000 تا 2500 یورو درآمد ثابتی دارد و می تواند از پس هزینه های خود و خانواده برآید و یک مبلغی هم بابت بیمه ماهانه باید پرداخت نمایید که تمام خدمات درمانی شما رایگان می باشد.

اقامت اتریش با خرید ملک

خودحمایتی اتریش

نحوه درخواست برای اخذ اقامت خودحمایتی اتریش

کشور اتریش محدودیت ثبت نام برای روش خودحمایتی دارد در این روش سالانه حدود 500 نفر پذیرش دارد که فقط در موقع خاصی از سال می بایست برای آن اقدام کرد. ارائه به موقع درخواست و مدارک مورد نیاز، از نکات مهم در خصوص دریافت اقامت خودحمایتی اتریش است. با بهره گیری از راهنمایی های وکلای مجرب و متخصص در این زمینه می توانید درصد موفقیت خود در دریافت ویزای خودحمایتی اتریش را افزایش دهید. با مراجعه به گالری ویزاهای مؤسسه حقوقی ملک پور و مشاهده صفحه مصاحبه موکلین در وب سایت مؤسسه می توانید از اعتبار و سابقه درخشان این مؤسسه در زمینه اقدام از طرق قانونی مهاجرت از جمله سرمایه گذاری و خودحمایتی اطمینان یابید.

خودحمایتی اتریش چیست؟

گالری ویزاها

خودحمایتی اتریش چیست؟

نظرات موکلین

ویزای همراه اتریش

خود حمایتی اتریش ویزا همراه ندارد و برای هر شخص جداگانه ویزا صادر می شود و ویزا همراه به معنای عرفی آن در این روش معنا ندارد و برای اینکه بتوانید اقامت خود و خانواده را تمدید کنید حتماً باید 6 ماه در اتریش حضور داشته باشید.ولی به طور کلی ویزا همراه اتریش برای روشهای دیگر اقامتی که شامل همسر و فرزند می باشد حداقل بین 3 تا 4 ماه زمان خواهد برد.

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه ها در کشور اتریش نسبت به کشورهای نزدیک به آن مانند چک و مجارستان و... تقریباً کمی گرانتر و از سوییس و لیختن اشتاین ارزانتر می باشد. میانگین هزینه های زندگی برای یک خانواده بین 1500 تا 2000 یورو در ماه می باشد، البته این میزان باز هم به شرایط زندگی و اجاره ملک و خورد و خوراک و... متفاوت است. در جدول زیر بخشی از محاسبه هزینه های زندگی و هزینه های مرتبط با مسکن در اتریش را مشاهده خواهید کرد.، همچنین اگر می خواهید در خصوص هزینه ها و شرایط کشورهای دیگر و راههای مهاجرت اطلاعات مفید کسب کنید با تهیه ویدیو گام به گام تا اخذ اقامت پاسخ سئوالات خود را دریافت کرده و مسیر خود را پیدا کنید.

 

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

12 یورو

هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی)

50 یورو

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

4.52 یورو

سیستم (گرمایش-برق- خنک کننده- آب-زباله) برای آپارتمان

40.193 یورو

بنزین 1 لیتر

4.68 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

736.81 یورو

متوسط حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)

2017.95 یورو

آب (یک و نیم لیتر)

0.62 یورو

 مزایای روش خودحمایتی اتریش

مزایای روش خودحمایتی اتریش چیست؟ این سئوالی است که برای افرادی که از طریق تمکن مالی اقدام می کنند پیش می آید، اتریش کشور بسیار پیشرفته ای می باشد و رفاه اجتماعی و سطح بالای زندگی و نظام آموزشی قوی که دارد می تواند نکته قابل توجهی باشد علی الخصوص شهر وین که ده سال متوالی بهترین شهر دنیا شناخته می شود و همین امر باعث شده افراد زیادی اتریش را برای مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. از دیگر مزایای این روش این می باشد که فرد نیاز به سرمایه گذاری ندارد تا اقامت بگیرد و با نشان دادن پول در حساب خود که اثبات کند سرمایه دار می باشد می تواند اقامت یکی از بهترین کشورهای اروپایی را بگیرد بدون نیاز به سرمایه گذاری و از دیگر مزایا می توان به این نکته اشاره کرد که فرد می تواند ملک خریداری کند یا صاحب بیزینس برای خودش شود، در این روش تحصیل فرزندان رایگان می باشد و از خدمات درمانی رایگان هم می توانید استفاده کنید.

سئوالات متداول راجع به خودحمایتی اتریش چیست؟

✅ آیا مدرک تحصیلی و مدرک زبان در مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی تأثیرگذار است؟

خیر در این روش شما نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت؛ البته که به نفع شما خواهد بود که برای زندگی در یک کشور اروپایی، زبان آن کشور را بیاموزید.

✅ آیا پزشکان می توانند از روش خودحمایتی اتریش اقدام کرده و در این کشور مشغول به کار شوند؟

در روش خودحمایتی اتریش، فرد تا 5 سال اجازه کار نخواهد داشت؛ اما با اخذ ویزای خودحمایتی اتریش می توانید مدرک تحصیلی خود را در خاک این کشور معادلسازی کرده و سپس ویزای خود را به کاری تغییر دهید.

✅ آیا فرزندان بالای 18 سال هم می توانند در روش خودحمایتی اتریش اقامت بگیرند؟

در روش خودحمایتی اتریش فرزندان کمتر از 18 سال، اقامت خواهند گرفت؛ اما اگر فرزندان بالای 18 سال در صورتی که بتوانند وابستگی خود به خانواده را اثبات نمایند می توانند اقامت اتریش را از روش خودحمایتی دریافت کنند.

✅ تا چه مدت پس از دریافت ویزای خودحمایتی اتریش بایستی مبلغ اثبات تمکن مالی را در حساب خود نگه داشت؟

برای تمدید اقامت خودحمایتی اتریش بایستی مبلغ مورد نظر را سالیانه برای اثبات تمکن مالی نشان داد.

 

_____________سخن پایانی_____________

همانطور که ملاحظه فرمودید تمام نکات مربوط به اقامت خودحمایتی اتریش و هزینه های زندگی در این کشور مورد تحلیل و بررسی شما عزیزان قرار گرفت هزینه ها در این کشور تقریباً مناسب می باشد اما این نکته را فراموش نکنید که شما تا 5 سال اجازه کار کردن در این کشور را نخواهید داشت و باید بتوانید از پس هزینه های خود برآیید اما پس از دریافت اقامت دائم می توانید هم کار کنید و هم درخواست پاسپورت دهید که نکته مهم اینکه پاسپورت این کشور دارای اعتبار بالایی می باشد. در آخر شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص شرایط و هزینه های تحصیل و زندگی در جمهوری چک و سایر کشور با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ارشد مجموعه بهره مند گردید. این امکان با تکمیل فرم تماس نیز در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. در صورتی که در پایان مقاله نیز سئوالات خود را مطرح نمایید، در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد حاجتی
سلام و وقت بخیر خیلی عالیه کارتون، من حتی به برخی موسسات در تهران که مراجعه میکنم میگن که برای اتریش با شما تماس بگیرم و آقای دکتر ملک پور استادشون هستن. شرایطم رو قبلا با یکی از مشاورینتون چک کردم و گفتن که شرایط دارم، خواستم بدونم الان اقدام کنم به ژانویه امسال میرسه پرونده من؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای خود حمایتی اتریش باید مدارک زیادی جمع آوری بشه و سفارت اتریش براساس مدارک اعلامی شما تصمیم می گیرد و کاملاً بستگی به این دارد که شما چطور مدارک را می رسانید. پیشنهاد می کنم حتما با استاد ملکپور با هماهنگی مشاورتان وقت بگیرید و با تایید ایشان پرونده تان را پیش ببرید. موفق باشید.
ایدین صالحی
سلام عرض ادب. ایا در خود حمایتی اتریش شرط حضور اجباره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی مخصوصاً در سال های اول مهاجرت و اقامتتان بهتر است که 6 ماه شرط حضور را رعایت نمایید. اگر اقامت بدون شرط حضور مد نظرتان است خودحمایتی کشور فرانسه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. موفق باشید.
مشاوره رایگان