خرید ملک در ترکیه

19 اسفند 1399 7 نظر

خرید ملک در ترکیهخرید ملک در ترکیه، شرایط سرمایه گذاری در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. شرایط خرید ملک در ترکیه چیست؟ هزینه لازم جهت اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور ترکیه چه مقدار است؟ آیا خرید ملک در ترکیه منجر به گرفتن اقامت دائم و پاسپورت این کشور می شود؟ وضعیت استانداردهای سرمایه گذاری در کشور ترکیه چگونه است؟ خرید ملک در ترکیه، یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. کشور ترکیه نیز جهت اخذ اقامت و مهاجرت 6 روش دارد که شامل تولد، ازدواج، سرمایه گذاری، تحصیل، کار و پناهندگی می شود. خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری می باشد. خرید ملک در کشور ترکیه به دو صورت امکان پذیر است و منجر به اخذ اقامت می شود که در این مقاله به طور کامل به آن ها پرداخته می شود. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با بیش از 16 سال سابقه فعالیت درخشان در امر حقوق بین الملل و مهاجرت، آماده کمک به شما عزیزان در تمامی مراحل خرید ملک در ترکیه، مشاوره و قبولی پرونده می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی توصیه می شود که با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل کنید.

 • شرایط خرید ملک در ترکیه
 • اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه
 • خرید خانه ارزان در ترکیه
 • اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه
 • استانداردهای سرمایه گذاری مرتبط با خرید ملک در ترکیه
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر خرید ملک در ترکیه
 • واجدین شرایط خرید ملک در ترکیه
 • مراحل قانونی خرید ملک در ترکیه
 • هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در اتریش
 • وکیل امور ملکی برای خرید ملک در ترکیه
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور برای خرید ملک در ترکیه
 • توصیه های حقوقی برای متقاضیان خرید ملک در ترکیه
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در ترکیه
 • سخن پایانی در زمینه خرید ملک در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکشرایط خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و از کشورهای پر جمعیت و بزرگ آسیا می باشد. پایتخت کشور ترکیه آنکارا است ولی پر جمعیت ترین شهر این کشور، شهر استانبول است که مرکز توریستی ترکیه نیز می باشد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اخذ پاسپورت ترکیه با مبلغ کمتر از 250000 دلار

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اخذ پاسپورت ترکیه با مبلغ کمتر از 250000 دلار

 

جمعیت ترکیه در حدود 80 میلیون نفر است و زبان رسمی مردمان آن، ترکی می باشد.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

کشور ترکیه به علت نزدیکی به ایران، آب و هوای مناسب و اروپایی بودن و هزینه های بسیار پایین برای مهاجرت، جزو مقاصد بسیاری از افراد برای مهاجرت می باشد. برخی این کشور را برای زندگی انتخاب کرده و برخی دیگر کشور ترکیه را پل ورود به اتحادیه اروپا می دانند و با تحصیل و یا کار در این کشور، پس از چند سال برای اتحادیه اروپا اقدام می نمایند. هزینه های زندگی در کشور ترکیه تفاوت زیادی با ایران ندارد و به همین علت، برخی متقاضیان این کشور را جهت کار، زندگی و تحصیل انتخاب می کنند.

روش های مهاجرت به ترکیه متعدد است و از جمله این روش ها، سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه می باشد. سرمایه گذاری در ترکیه انواع مختلفی نظیر ثبت شرکت، اجاره ملک، خرید ملک و... دارد که در این مقاله به طور اختصاصی به موضوع خرید ملک در ترکیه پرداخته می شود.

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

خرید ملک یکی از روش های مناسب اخذ اقامت و تابعیت می باشد. خرید ملک در ترکیه به دو روش امکان پذیر است که منجر به اخذ اقامت ترکیه خواهد شد. در روش اول شخص با خرید ملک در ترکیه به ارزش 250 هزار دلار می تواند درخواست پاسپورت این کشور را بدهد و شهروند ترکیه شود. روش خرید پاسپورت، روش مطمئن و مناسبی می باشد و با دریافت پاسپورت ترکیه می توان در سایر کشورها نیز پس از مدتی درخواست اقامت داد. در کشور ترکیه متقاضیان سرمایه گذاری در خرید ملک می توانند با ورود به این کشور و افتتاح حساب بانکی، انتخاب مسکن و خرید آن مسکن به ارزش 250 هزار دلار، درخواست اخذ پاسپورت بدهند. پاسپورت ترکیه در مجموع چه برای افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند و چه برای افرادی که قصد دریافت پاسپورت کشور دیگری برای امور مسافرتی، گردشگری و بازرگانی دارند مناسب است.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه شرایط ویژه اقامت ترکیه با خرید ملک

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه شرایط ویژه اقامت ترکیه با خرید ملک

 

از دیگر روش های خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت در این کشور، خرید ملک به رقم 500 هزار لیر ترکیه (معادل 85 هزار دلار آمریکا) می باشد. با خرید ملک به این ارزش، شخص می تواند اقامت 1 ساله دریافت کند که این اقامت نیز امکان تمدید دارد. این روش نیز یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت در یک کشور دیگر می باشد که با استفاده از آن می توان در سریع ترین زمان ممکن به اقامت کشوری دیگر دست یافت. البته خرید ملک ممکن است مدتی زمان بر باشد و تا صدور کارت اقامت چند ماه بطول انجامد. در مقاله ذیل، به موضوع اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک پرداخته شده است.

همچنین شما با خرید ملک به ارزش حداقل 60،000 دلار نیز می توانید اقامت ترکیه را کسب کنید. در این روش اقامت 3 ساله اعطا می شود که از نوع توریستی می باشد؛ بدین معنا که شما اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته در صورتی که بتوانید در این کشور استخدام شوید و بیمه بپردازید، یا اینکه شرکتی تاسیس کنید و 5 نفر از شهروندان این کشور را استخدام کنید، اجازه کار در این کشور به شما اعطا می شود. این اقامت 3 ساله توریستی تا 10 سال قابل تمدید است. 

خرید ملک در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید خانه ارزان در ترکیه

پیشتر گفته می شد بجای خرید ملک در کشور ترکیه بهتر است همان سرمایه را برای خرید ملک در کشور عضو اتحادیه اروپا مانند قبرس، یونان و اسپانیا هزینه کنید تا به نوعی اقامت اروپا را داشته باشید ولی اخیراً جذابیت های سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه دست کمی از کشورهای ذکر شده ندارد.

همانطور که مطالعه فرمودید، قبلاً از دو راه خرید ملک 250 هزار دلاری و 60 هزار دلاری امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک وجود داشت، ولی اخیراً روشی جذاب و خواندنی برای خرید ملک در ترکیه به وجود آمده است. به این طریق که متقاضی با پرداخت 150 هزار دلار به جای 250 هزار دلار، اقدام به خرید ملک در بخش های توریستی و ساحلی کشور ترکیه می نماید و 100 هزار دلار مابقی را شرکت های سرمایه گذاری در ترکیه بجای خریدار پرداخت می نمایند. خریدار بعد گذشت 4 سال از تاریخ خرید ملک امکان فروش آن را خواهد داشت و همچنین می تواند بجای فروش ملک خود در ترکیه، آن را اجاره داده و درآمد ماهیانه ارزی داشته باشد. همچنین خریدار می تواند از دو طریق از ملک خود سود ببرد، یا اینکه هر سال یک ماه را به کشور ترکیه آمده واز ملک خود بازدید نموده و به تفریح و گشت و گذار بپردازد یا اینکه سود حاصله از اجاره ملک را که معادل آن یک ماه تفریح و گشت و گذار را به صورت ارزی دریافت نماید. در نتیجه خریدار عملاً هیچ ضرر اقتصادی از بابت سرمایه گذاری در کشور ترکیه نخواهد داشت و حتی می تواند به کسب درآمد ارزی نیز بپردازد.

خرید ملک در ترکیه

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت ترکیه، اقامت ترکیه با اجاره خانه است. این اقامت از نوع توریستی می باشد، به این معنا که فرد اجازه کار یا تحصیل در کشور ترکیه ندارد و برای کار و تحصیل در ترکیه باید مجوز دریافت کند و نوع اقامت خود را تغییر دهد. پیش از سال 2020 اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک به صورت دو ساله اعطا می شد که قابلیت تمدید نیز داشت. اما در قوانین جدید که از ابتدای سال 2020 و در سال 2021 نیز اجرا شده است، این اقامت به صورت یک ساله اعطا می شود و پس از پایان یک سال قابلیت تمدید ندارد. برای تمدید این نوع اقامت باید حداقل یک سال از پایان اقامت قبلی گذشته باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری مرتبط با خرید ملک در ترکیه

افرادی که قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را دارند باید به استانداردهای سرمایه‌گذاری در این کشور توجه بسیاری داشته باشند. استانداردهای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف عبارتند از کیفیت نظارتی، کنترل فساد، نرخ مصادره اموال که در این بخش تمامی آن ها را بررسی خواهیم کرد:

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • نرخ مصادره اموال ترکیه:

منظور از نرخ مصادره اموال، مصادره املاک و مالکین خارجی توسط سیستم قضایی و حکومتی آن کشور است. در صورتی که افراد خارجی از نظر امنیت اموالشان در کشور ترکیه، امنیت و اطمینان خاطر کافی نداشته باشند، سرمایه گذاری خارجی بسیار پر خطر خواهد بود. معمولاً افرادی که تحقیق کافی در خصوص سرمایه گذاری خارجی انجام می دهند، مواردی نظیر مصادره اموال را بررسی می نمایند تا با اطمینان از امنیت سرمایه گذاری در این کشورها، به انتقال سرمایه خود بپردازند. نرخ مصادره اموال در کشورهای مختلف بین 1 الی 7 متغیر است که عدد 1 به پایین ترین میزان ریسک مصادره اموال و عدد 7 به بالاترین میزان ریسک مصادره اموال اطلاق می شود. کشور ترکیه رتبه 5 را در نمودار میزان ریسک مصادره اموال به خود اختصاص داده است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • کیفیت نظارتی ترکیه:

از دیگر عواملی که جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه باید به آن توجه کرد، استاندارد کیفیت نظارتی در این کشور است. منظور از این استاندارد، توانایی دولت در قدرتمندسازی و حمایت از بخش خصوصی در این کشور می باشد که در ادامه نمودار آن را می توانید مشاهده نمایید. البته این مورد برای متقاضیانی می باشد که بیشتر هدف آنها راه اندازی کسب و کار در این کشور است:

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • کنترل فساد ترکیه:

از مهمترین مواردی که در خصوص استانداردهای سرمایه گذاری باید بررسی شود، نرخ کنترل فساد است. در نمودار ذیل، این شاخص مورد بررسی قرار گرفته است:

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر خرید ملک در ترکیه

علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری، نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت شاخص های سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. قطعاً بررسی شاخص های سرمایه گذاری برای متقاضیان خرید ملک در ترکیه بسیار حائز اهمیت است. منظور از شاخص های اقتصادی، نرخ مالیات، نرخ تورم و میزان رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی در کشور ترکیه است که در این بخش بررسی می شوند.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • نرخ مالیات ترکیه:

قبل از انجام سرمایه گذاری خارجی در کشورهای دیگر، باید نرخ مالیات در این کشورها مورد بررسی قرار گیرد. به خصوص برای افرادی که از طریق خرید ملک، قصد انجام کسب و کار و یا راه اندازی فعالیت تجاری دارند این امر بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به نمودار زیر می توان میزان مالیات در سال های اخیر کشور ترکیه را بررسی کرده و تغییرات آن را مطالعه نمود.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 • نرخ تولید ناخالص داخلی ترکیه:

از دیگر شاخص های اقتصادی مهم جهت بررسی شرایط سرمایه گذاری در یک کشور، نرخ رشد اقتصادی یا میزان تولید ناخالص داخلی می باشد. نرخ تولید ناخالصی داخلی، میزان تولید یک کشور نسبت به درآمد آن می باشد و کشوری که نرخ رشد اقتصادی آن نسبت به جمعیتش مناسب باشد، از رشد اقتصادی قابل قبولی برخوردار است.

 

 • نرخ تورم ترکیه:اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

نرخ تورم در یک کشور برای زندگی و سرمایه گذاری باید بررسی شود. سرمایه گذاری خارجی در کشوری که نرخ تورم غیر قابل پیش بینی دارد، دارای ریسک بالایی می باشد و شخص سرمایه گذار از ارزش سرمایه و حفظ ارزش سرمایه خود اطمینان ندارد. البته با افزایش تورم، میزان قیمت ملک نیز معمولاً به همان نسبت بالا می رود.

 

 

خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

واجدین شرایط خرید ملک در ترکیه

در برخی کشورها خرید ملک توسط اشخاص خارجی ممنوع می باشد. در کشوری مثل استرالیا و نیوزلند، اشخاص خارجی اجازه خرید ملک را در این کشور ندارد و جهت خرید ملک باید از مقامات مسئول آن کشور تأیید و مجوز دریافت نمایند. در برخی کشورها نیز نظیر اتریش، خارجیان اجازه خرید ملک ندارند ولی به علت معاهده های قدیمی که بین ایران و برخی کشورهای اروپا بوده است (معاهده بزرگ پارس) ایرانیان اجازه خرید ملک را در این کشور دارند. در کشور ترکیه، خارجیان اجازه خرید ملک را دارند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام می باشد. برای خرید ملک در ترکیه، متقاضیان باید 18 سال به بالا داشته باشند و اهلیت حقوقی برای خرید ملک را داشته باشند. همچنین اشخاص از نظر ملیت برای خرید ملک در ترکیه محدودیتی ندارند.

خرید ملک در ترکیه

مراحل قانونی خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه نیاز به گذراندن مراحل حقوقی خاص و گاهی پیچیده دارد و توصیه می شود قبل از این کار با متخصصان این امر مشورت بفرمایید. روند خرید ملک در ترکیه در مرحله اول نیازمند ورود فرد متقاضی به این کشور می باشد. پس از ورود و افتتاح حساب بانکی، شخص از طریق بنگاه های املاک معتبر و وکیل خود املاک مختلف را مشاهده کرده و پس از یافتن ملک مورد نظر، با مالک جهت عقد قرارداد مذاکره می نماید. پس از تنظیم قرارداد، اشخاص در دفترخانه اسناد رسمی حاضر می شوند و اسناد رسمی قرارداد را امضا می کنند. بدین ترتیب مالکیت جابجا می شود. پس از این مراحل، شخص باید سند رسمی را برای خود تنظیم کند و پس از تنظیم سند با مراجعه به اداره مالیات و ارائه حساب بانکی، میزان سه درصد هزینه مالیات و عوارض را به اداره مالیات پرداخت نماید. پس از خرید ملک و پرداخت مالیات های قانونی، شخص با تمامی مدارک و سند ملکی خود به اداره مهاجرت مراجعه کرده و درخواست اقامت و یا پاسپورت خود را ارائه می دهد.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

 

به منظور سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه، می بایست از میزان هزینه های لازم جهت خرید و یا اجاره ملک در این کشور اطلاع داشت. خرید ملک در ترکیه جزو کشورهای ارزان جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد و با خرید ملک به ارزش 500 هزار لیر ترکیه (85 هزار دلار آمریکا) به بالا امکان اخذ اقامت ترکیه وجود دارد. گران ترین شهر ترکیه جهت خرید ملک، استانبول است و شهر بعدی در این کشور آنکارا می باشد. هزینه خرید ملک در ترکیه در شهر های استانبول و آنکارا بالاتر از سایر نقاط است. همچنین قیمت املاک در نقاط مختلف این شهرها نیز متفاوت می باشد.

 

هزینه های اجاره ملک

قیمت ها به دلار

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

230

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

398

آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر

145

آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

248

 

هزینه های مربوط به خرید ملک در ترکیه در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

 

هزینه های خرید ملک

قیمت ها به دلار

هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

889

هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

521

وکیل امور ملکی برای خرید ملک در ترکیه

متقاضیان خرید ملک در ترکیه می توانند بدون نیاز به وکیل، مراحل خرید ملک در ترکیه را انجام دهند و با انتخاب و خرید ملک، اقامت خود را نیز دریافت نمایند. کشور ترکیه به ویزا نیاز ندارد و بدون ویزا متقاضیان می توانند در این کشور ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از آن مراحل حقوقی را نیز سپری کنند. برخی مراحل کار نیاز به بررسی تخصصی بیشتر دارد و دریافت کمک و راهنمایی از مشاوران و وکلای برجسته می تواند شخص را از پیچیدگی های حقوقی و فرم ها نجات دهد. توصیه می شود که قبل از خرید ملک و اقدام جهت خرید ملک، با متخصص امور مهاجرت و سرمایه گذاری مشاوره انجام شود زیرا ممکن است شخص در صورت انتخاب مسیر اشتباه، ضرر های بسیاری را متوجه خود کند و با دریافت مشاوره از مشاوران معتبر می توان مانع ضرر و زیان شد. خرید ملک پیچیدگی های حقوقی خود را دارد و حتی بهتر است که انتخاب املاک که از نظر قیمت و سلامت مشکل نداشته باشند با مشورت متخصص امور املاک و وکیل املاک صورت گیرد. لازم به ذکر است که موسسه MIE اتریش با دریافت حق الوکاله به میزان 5 هزار دلار تمامی امور اداری خرید ملک در ترکیه را از جمله هزینه های مورد نیاز برای پرداخت به کشور ترکیه از طرف شما عزیزان به انجام خواهد رسانید.

به منظور انتخاب کشور درست جهت خرید ملک و سرمایه گذاری، توصیه می شود که ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه کرده و آن را به طور کامل مشاهده فرمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

خدمات موسسه حقوقی ملک پور برای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

همانطور که اشاره شد با دریافت کمک از وکیل و مشاوره متخصصین، روند خرید ملک در ترکیه با اطمینان بیشتری طی می شود. با توجه به اینکه بسیاری از مؤسسات با دریافت هزینه مسکن از متقاضیان، به این افراد وعده خرید ملک در ترکیه به نازل ترین قیمت ممکن را می دهند، باید خاطر نشان کرد که هرگز جهت خرید ملک در ترکیه، هزینه مسکن را به وکیل و یا هیچ موسسه مشاوره ای تحویل ندهید. چرا که این امر ممکن است منجر به کلاهبرداری و ضرر مالی برای متقاضیان شود. پرداخت هزینه خرید ملک در ترکیه پس از انتخاب ملک و در دفتر اسناد رسمی همزمان با انتقال سند انجام می گیرد. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ای درخشان و اثبات شده در تمامی کشورهای دنیا به شما عزیزان خدمات کامل و تخصصی در خصوص سرمایه گذاری و خرید ملک ارائه می دهد. شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه و سپس تعیین وقت مشاوره با مشاورین ارشد و وکلای متخصص این مجموعه، از به روزترین قوانین خرید ملک در ترکیه آگاه شده و با اطمینان خاطر نسبت به آن اقدام نمایید. در لینک های زیر می توانید ویزاهای اخذ شده توسط موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) را مشاهده نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها 

انتخاب دفتر مهاجرتی

نظرات موکلین

توصیه های حقوقی برای متقاضیان خرید ملک در ترکیه

افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه و اقامت و یا اخذ پاسپورت از این طریق را دارند باید قبل از پرداخت هر گونه هزینه، تحقیقات کامل را انجام دهند. خرید ملک و سرمایه گذاری امری پر هزینه و زمان بر می باشد و باید در نهایت دقت انجام شود. در خصوص خرید ملک در ترکیه توصیه می شود حتماً با وکیل معتبر بین المللی همکاری شود و قبل از خرید ملک، به همراه کارشناس مربوطه از ملک بازدید شود تا تمامی موارد و ضعف های ملک کارشناسی شده و از بروز مشکلات و اختلاف نظر احتمالی بین خریدار و صاحب ملک جلوگیری شود. همینطور باید قبل از اقدام به خرید ملک در ترکیه، تمامی مالیات های ملک و نقل و انتقالات قانونی که داشته است و سایر موارد حقوقی لازم توسط وکیل ترکیه بررسی شود. عدم بررسی این موارد، ممکن است در آینده فرد سرمایه گذار را با مشکلاتی روبرو سازد.


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام من خانواده ۴ نفری دارم.همسرم، ۲فرزند ۲ قلو ۱۷ سال با خرید یک ملک ۲۵۰.۰۰۰ دلاری میشه همگی پاسپورت بگیریم؟

 

پاسخ:


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: تفاوت خرید ملک در کشور ترکیه و‌ کشور پرتغال چی هست؟ از نظر آثار اقامتی به نظرتون ترکیه ‌که ملک ارزون تره رو اقدام کنیم یا د‌ر پرتغال این سرمایه گذاری رو انجام بدیم؟

پاسخ:


سوالات متداول در زمینه خرید ملک در ترکیه

آیا با خرید ملک در ترکیه منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟
در صورت خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250،000 دلار آمریکا می توانید اقامت این کشور را اخذ نمائید.

حداقل مبلغ ممکن برای خرید ملک در ترکیه به منظور اخذ اقامت چقدر است؟
با خرید ملک به ارزش حداقل 250،000 دلار آمریکا می توان اقامت دائم ترکیه و با خرید ملک به ارزش 60 هزار دلار، اقامت 3 ساله توریستی ترکیه را اخذ نمود.

✅ آیا اقامت ترکیه با اجاره منزل امکان پذیر است؟
در صورت اجاره خانه در ترکیه اقامت توریستی 1 ساله به شما تعلق می گیرد که قابل تمدید نیست.

✅ آیا مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک کار درستی است؟
این موضوع به هدف و تعریف و انتظارات شما از مهاجرت بستگی دارد.


_____________________ سخن پایانی در زمینه خرید ملک در ترکیه _____________________

خرید ملک در ترکیه، شرایط خرید ملک در کشور ترکیه، اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک و حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفت. خرید ملک در ترکیه علاوه بر مزایای متعدد آن، دارای معایبی نیز می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. در خصوص مزایای آن می توان به نزدیکی به ایران، پروسه سریع طی کردن پرونده و امکان رجوع بدون نیاز به ویزا و بررسی ملک اشاره کرد. از معایب خرید ملک در ترکیه نیز باید مواردی نظیر سطح زندگی و رفاه بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی، جهان سومی بودن کشور ترکیه، امنیت پایین و عدم رعایت استاندارد های سرمایه گذاری و... را نام برد. در مجموع افرادی که قصد دریافت پاسپورت کشوری دیگر را دارند می توانند از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام به اخذ پاسپورت نمایند. اما چنانچه قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک دارید، بهتر است که شرایط خرید ملک در کشورهایی نظیر اسپانیا و یونان را نیز مد نظر داشته باشید؛ چرا که امکان اخذ اقامت این کشورهای معتبر اروپایی از طریق خرید ملک و حتی با صرف هزینه کمتر نیز فراهم است. در خصوص دریافت مشاوره برای خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت آن و یا بررسی شرایط مهاجرتی سایر کشورهای جهان، پیشنهاد می شود که با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و طی یک مشاوره رایگان تلفنی، شرایط خود را بررسی نمایید. همچنین با تکمیل فرم تماس نیز از سوی مشاورین موسسه با شما تماس گرفته می شود. در پایان این مقاله نیز در بخش "ثبت پرسش" فرصتی برای طرح سوالات شما در زمینه خرید ملک در ترکیه فراهم است که در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده می شود.

امتیاز 4.71 از 5 ( 33 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
امیر خاکپور
سلام ممنون از شما بابت مقاله خیلی عالیتون در مورد خرید ملک در ترکیه. من هدفم اینه که ملک بخرم و از ایران برم و در این بین ضرر هم نکنم. اما ترکیه جای آرومی نیست به نظرم، فقط واسه یه مدت تفریح مناسبه شاید. تو کشورهای اروپایی جایی هست که بشه با خرید ملک تابعیت گرفت؟ چقدر سرمایه نیاز داره؟ بعد اینکه برای انتقال سرمایه مشکلی به وجود نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیامند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما اگر هدف شما اقامت می باشد با مبالغی نزدیک به مبالغ ترکیه در حوزه شنگن کشورهایی چون یونان، اسپانیا و پرتغال می توانید با 250 تا 500 هزار یورو ملک خریداری نمایید.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
نيلوفر دست يافته
با سلام ممنون از مقاله كامل و خوب شما ما يك خانواده چهار نفره هستيد فرزند بزرگ من ٣١ سالشه و مجرد ايا پاسپورت به ايشان هم تعلق ميگيرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. در صورت تایید وکیل می توان با یک پرونده اقدام کرد. در غیر اینصورت باید با پرونده جدا اقدام کرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان در این زمینه دریافت کنید. سپاس
نیایش نبوی
سلام وقت بخیر من متوجه نشدم فرق حالت سرمایه گذاری در ملک به ارزش 60 هزار دلار و حالت 500 هزار لیر(85 هزار دلار) در چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خرید ملک در ترکیه از 70 هزار دلار منجر به اقامت شما خواهد شد و بالای 250 هزار دلار منجر به پاسپورت می شود.
عماد
با سلام ضمن تشکر. در خصوص خرید ملک در سایر کشورها ک منجر به اقامت و درنهایت پاسپورت گردد لطفا توضیح دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خرید ملک در یونان،پرتغال، اسپانیا، دومینیکا و برزیل در حال حاضر منجر به دریافت اقامت خواهد شد. توصیه می کنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و بررسی شرایط خود با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید. موفق باشید
نگين
سلام با تشکر از اطلاعات عالى که دادين من مى خواستم بپرسم براى خريد ملک ترکيه فرزندان تا چه سنى در پرونده قرار مى گيرند؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از همراهی شما فرزندان زیر 18 سال در پروسه های مهاجرتی ترکیه در پرونده خانواده قرار می گیرند و می توانند به همراه آنها اقامت یا پاسپورت دریافت نمایند.
چکامه
سلام و ارادت. آیا با خرید ملک در ترکیه اجازه کار و تحصیل در این کشور را خواهیم داشت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در صورتی که ملکی با قیمت بیش از 250 هزار دلار خریداری نمایید شهروند این کشور خواهید بود و از تمام امکانات شهروندی از جمله کار و تحصیل برخوردار خواهید بود.
مشاوره رایگان