تحصیل پزشکی در ایرلند

12 آذر 1399 3 نظر

تحصیل پزشکی در ایرلند

تحصیل پزشکی در ایرلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد و جزییات ورود به دانشگاه ها و کیفیت نظام آموزشی و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان پزشکی ایرانی در ایرلند به صورت تخصصی بررسی خواهد گردید. کشور ایرلند با توجه به نظام آموزشی قوی خود که در بسیاری از بخش ها برگرفته از نظام آموزشی انگلستان می باشد مقصد تحصیلی بسیاری از متقاضیان از سرتاسر جهان می باشد. در شرایط فعلی کشور ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان اتحادیه اروپا می باشد که می تواند مقصد بسیار مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی در یک کشور انگلیسی زبان را دارند، باشد. از جمله اصلی دغدغه های دانش آموزان علاقه مند به تحصیل پزشکی در این کشور شناسایی برترین دانشگاه های پزشکی ایرلند، شرایط آزمون ورودی پزشکی و همچنین زمانبندی آزمون ورودی پزشکی در این کشور می باشد که دغدغه کاملاً به جایی است و بسیار توصیه می شود برای انتخاب مناسب ترین مقصد تحصیلی فرد باید تحقیقات کامل و جامعی در خصوص شرایط کشور مقصد تحصیل خود داشته باشد. در این مقاله تیم پژوهشی موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه فعالیت پانزده ساله در مهاجرت و سرمایه گذاری بین الملی سعی کرده است که تجربیات خود و اطلاعات به روز در خصوص تحصیل پزشکی در ایرلند را در اختیار علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی قرار دهد. همچنین در صورت تمایل پس از مطالعه این مقاله می توانید در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا مشاورین برای مشاوره تلفنی رایگان با شما تماس حاصل نمایند. در مقاله تحصیل پزشکی در ایرلند زیر عنوان هایی به شرح زیر بررسی خواهد شد:

 • شرایط عمومی تحصیل پزشکی در ایرلند
 • شرایط ورود به رشته پزشکی
 • دانشگاه های پزشکی در ایرلند
 • دوره های فاندیشن در ایرلند
 • مدارک لازم برای پذیرش رشته پزشکی در ایرلند
 • هزینه های تحصیل رشته پزشکی در ایرلند
 • هزینه زندگی در ایرلند
 • دریافت ویزای تحصیلی ایرلند
 • کار پس از تحصیل در ایرلند
 • مزایای تحصیل پزشکی در ایرلند
 • سوالات متداول راجع به تحصیل پزشکی در ایرلند
 • سخن پایانی در زمینه تحصیل پزشکی در ایرلند

تحصیل پزشکی در ایرلندشرایط عمومی تحصیل پزشکی در ایرلند

بسیاری از مردم به دلایل مختلف کشور ایرلند را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی انتخاب می نمایند، تمامی دانشگاه های کشور ایرلند که جزیره ای نزدیک به کشور انگلستان می باشد در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها (QS) در رتبه زیر 700 قرار دارند که نشان از کیفیت آموزشی بالای مؤسسات آموزش عالی این کشور می باشد. این کشور یک سنت دیرینه در آموزش به دانش آموزان از سراسر جهان در رشته هایی نظیر علوم، هنر، پزشکی دارد. کشور ایرلند همواره به علت پرورش پزشکان مطرح و عالی معروف می باشد و مدارک پزشکی این کشور در بسیاری از کشور ها مورد قبول می باشد. پزشکان تحصیل کرده در دانشگاه های ایرلند بالاترین مقام ها را در انستیتوهای برتر پزشکی جهان را دارند.

 

فایل تصویری موسسه درمورد تحصیل پزشکی در ایرلند

فایل صوتی موسسه درمورد تحصیل پزشکی در ایرلند

شرایط تحصیل پزشکی در ایرلند برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که در این کشور حضور دارند بسیار مناسب است و هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور نسبت به کیفیت آموزشی بسیار مناسب می باشد. متقاضیان تحصیل در ایرلند باید بدانند که تقریباً تمامی دانشگاه های پزشکی این کشور نیاز به نتیجه مناسب در آزمون HPAT دارند. دانش آموزانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته پزشکی هستند باید در امتحان، میانگین نمره HPAT 170 را بدست آورند. HPAT مخفف آزمون پذیرش حرفه ای بهداشت می باشد. این آزمونی است که توسط ACER طراحی و تهیه شده است و برای کمک به انتخاب دانشجویان در رشته های پزشکی و برخی دوره های دیگر علوم بهداشتی در دانشگاه استفاده می شود. HPAT از سؤالاتی در سه بخش تشکیل شده است: بخش 1: استدلال منطقی و حل مسئله. بخش 2: درک متقابل و بخش سوم استدلال غیر کلامی. به صورت میانگین دانشگاه های پزشکی در کشور ایرلند هر ساله در حدود ۴۰۰ فارغ التحصیل پزشکی و را وارد بازار کار می نمایند.دیگر نکته حائز اهمیت این است که هزینه های تحصیل پزشکی در ایرلند نسبت به کشور همسایه خود انگلستان بسیار مناسب تر است.

شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در ایرلند بدون آزمون ورودی امکان پذیر نخواهد بود. دانشجویان برای ورود به دوره پزشکی ایرلند باید آزمون ورودی پزشکی در ایرلند می باشد نمره قبولی که ۴۸۰ می باشد را کسب نمایند که این آزمون هر ساله ۲۵ فوریه برگزار می گردد. تحصیل در دوره فاندیشن (Foundation) برای کسب آمادگی برای ازمون ورودی پزشکی و اخذ یک کارنامه پیش دانشگاهی معتبر برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تقریباً الزامی خواهد بود. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی ایرلند علاوه بر نمرات بالا و آزمون ورودی نیاز به مدرک آیلتس حداقل 6.5 می باشد. به صورت میانگین تحصیل پزشکی در ایرلند در حدود 4-6 سال به طول می انجامد که در اکثر دانشگاه ها این دوره 5.5 ساله است. به صورت کلی دانشگاه های پزشکی در کشور ایرلند دارای الزامات خاصی هستند و هر دانشگاه با توجه به شرایط و ضوابط خود حداقل نمره ای را در دروس مشخص تعیین نموده است. برای شروع تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی در این کشور تقاضا پذیرش فرد متقاضی توسط سازمانی CAO بررسی می گردد که این بررسی اولیه ۴۰ یورو هزینه دارد. برای شروع پروسه فرد متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید در سامانه CAO ثبت نام نموده و تمامی اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند و پس از اینکه آپلود مدارک و تکمیل مدارک کد کاربری خود را دریافت نموده و بعد از آن رشته های مورد نظر خود را انتخاب نمایند و در نهایت منتظر پاسخ بررسی بمانند. دانشجویان پزشکی در دوسال ابتدایی پروسه تحصیل خود به مطالعه دروس علوم پایه می پردازند و پس از تکمیل دروس علوم پایه با نمرات مناسب وارد مباحث تخصصی علوم پزشکی می گردند. برای تکمیل دوره و انجام تمرین های کاربردی دانشجویان باید یک سال دوره کارآموزی از آموزش های عملی پزشکی و جراحی شرکت نماید.

دانشگاه های پزشکی در ایرلند

دانشگاه های پزشکی به حالت کلی دانشگاه های در کشور ایرلند از رنکینگ بسیار بالایی دارند این سطح کیفی بالای دانشگاه ها سبب شده که متقاضیان بسیاری برای تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند. دانشگاه های رنک بالای این کشور اکثراً مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند و اکثر دانشگاه های کشور ایرلند در دنیا مورد تایید می باشند. شایان ذکر است که به دلیل شرایط مساعد کاری برای پزشکان در کشور ایرلند، اکثر فارغ التحصیلان پزشکی در این کشور ترجیح می دهند که در ایرلند بمانند و مشغول به کار شوند. در جدول زیر اسامی برترین دانشگاه های پزشکی کشور ایرلند و رنک جهانی آنها نمایش داده شده است.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

رنک در کشور ایرلند

دانشگاه ترینتی دوبلین

۷۸

1

دانشگاه دوبلین

۱۵۴

2

کالج سلطنتی جراحان در ایرلند

۲۰۱

3

دانشگاه کورک

۲۳۳

4

دانشگاه ملی ایرلند،گالوی

۲۷۱

5

دانشگاه دوبلین سیتی

۳۵۳

6

دانشگاه لیمریک

۵۰۱

7

دوره های فاندیشن در ایرلند

در کشور ایرلند دوره های فاندیشن بسیار زیادی وجود دارد که شرایط مناسبی را برای دانشجویان جهت ورود به دانشگاه های این کشور و دیگر کشور های برتر جهان فراهم می سازد. در این کشور دوره های فاندیشنی وجود دارد که توسط برخی از دانشگاه های برتر انگلستان و اتحادیه اروپا طراحی شده و برای افراد متقاضی تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی به صورت تخصصی دروس مورد نیاز آن رشته را طراحی و برگزار می نمایند. این دوره ها به صورت یکساله (حالت عادی) و به صورت شش ماهه (دوره های فشرده) برگزار می گردند. این دوره ها با اینکه 1 ساله می باشند دارای ارزشی معادل دوره های A-level دارند و مدارک آنها در برترین دانشگاه های دنیا اعتبار دارند. این دوره های فاندیشن برای تمامی رشته های دانشگاهی به صورت مجزا طراحی شده اند و با بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان از جمله دانشگاه های انگلستان، ایرلند، آلمان، کانادا، استرالیا و آمریکا پارتنر می باشد و مدارکشان در دیگر دانشگاه ها نیز معتبر است. هزینه های تحصیل در دوره های فاندیشن در حدود 15-17 هزار یورو در سال می باشد. برای ورود به دوره های فاندیشن آیلتس 5.5-5 کفایت می نماید. برای مقایسه بهتر این دوره های فاندیشن و مدارس انگلستان می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

تحصیل پزشکی در ایرلند

تحصیل در مدارس انگلستان

مدارک لازم برای پذیرش رشته پزشکی در ایرلند

جهت تحصیل پزشکی در ایرلند متقاضی باید در ابتدا یک پذیرش از دانشگاه های پزشکی این کشور اخذ نماید. اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور قبولی در آزمون ورودی پزشکی در این کشور می باشد. بهترین مسیر برای آماده سازی دانشجو برای آزمون ورودی دانشگاه های ایرلند گذراندن دوره های فاندیشن در این کشور می باشد. دانش آموزان پس از اخذ دیپلم می توانند دوره های فاندیشن ثبت نام نمایند و با گذراندن دروس مورد نیاز برای آزمون و تقویت زبان و اخذ نمرات نهایی از مدارک اخذ شده از این دوره ها و نتیجه امتحان خود برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی در این کشور از داخل خاک این کشور اقدام نمایند. اصلی ترین مدارک برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی کشور ایرلند برای متقاضیان اینترنشنال به مدارک زیر اشاره نمود:

 • نمره آیلتس 6.5 که هیچ بندی زیر نمره 6 نباشد.
 • حداقل نمره 480 از آزمون HPAT
 • نمرات مناسب در برخی از دروس علوم پایه مانند شیمی و ریاضی و... (در هر دانشگاه در بخش مدارک مورد نیاز اشاره شده است)
 • اصل دیپلم ۱۲ ساله به همراه تمامی ریز نمرات با ترجمه رسمی
 • انگیزه نامه برای ارائه به دانشگاه

برای مقایسه بهتر شرایط تحصیل پزشکی در کشور ایرلند و دیگر کشورها مانند انگلستان و اتریش می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید.

هزینه های تحصیل رشته پزشکی در ایرلند

در تمامی کشور ها رشته پزشکی نسبت به دیگر رشته ها هزینه تحصیل بالاتری دارد اما معمولاً در اتحادیه اروپا هزینه های تحصیل پزشکی برای شهروندان هر کشور در دانشگاه های دولتی تقریباً رایگان می باشد. هزینه های تحصیل پزشکی برای دانشجویان شهروند تقریباً کاملاً توسط دولت پرداخت می شود ولی معمولاً دانشگاه ها درخواست کمک هزینه ای از دانشجویان می نمایند که در دانشگاه های مختلف متفاوت است و همواره کمتر از 3000 یورو می باشد. به صورت کلی هزینه تحصیل پزشکی در این کشور برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در بازه ۹ الی 5۵ هزار یورو می باشد، به صورت کلی تحصیل پزشکی در ایرلند دارای هزینه های به نسبت بالایی است چرا که دانشجویان بین المللی از این شانس برخوردار هستند که در بهترین دانشگاه پزشکی در ایرلند که شهرت جهانی دارند مشغول به تحصیل گردند. لازم به ذکر است که دانشگاه های علوم پزشکی در ایرلند از رنک بالایی در دنیا برخوردار هستند و این کیفیت بالا یکی از عوامل تاثیر گذار در بالا بودن هزینه های تحصیل پزشکی در ایرلند می باشد.

تحصیل پزشکی در ایرلند

شما عزیزان برای بررسی بهتر شرایط مهاجرتی خود و بررسی شرایط تحصیل و دیگر روش های مهاجرتی می توانید محصول گام به گام اخذ اقامت را تهیه نموده و با تمامی روش های مهاجرتی و شرایط آن ها آشنا شوید و خود وکیل خود باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول فوق العاده می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

هزینه زندگی در ایرلند

در انتخاب مقصد مهاجرت یکی از اصلی ترین عوامل که همواره مد نظر قرار می گیرد و می تواند در انتخاب مقصد مهاجرت بسیار تاثیر گذار باشد هزینه های زندگی و اجاره مسکن می باشد. میانگین هزینه های زندگی برای دانشجویان در بازه تحصیلی سالانه در حدود 7000 الی 12000 یورو می باشد. هزینه های زندگی در ایرلند با توجه به لایف استایل افراد و محل زندگی می تواند بسیار متفاوت باشد میانگین هزینه های زندگی برای خانواده های 4 نفره در ایرلند در حدود 4780 یورو در ماه می باشد. در جدول زیر آخرین میانگین برخی قیمت برخی از اصلی ترین مخارج زندگی در کشور ایرلند نمایش داده شده است.

 

هزینه (یورو)

عنوان

۱۵

غذا، رستوران ارزان قیمت

۶۰

غذا برای ۲ نفر، رستوران میان رده

۰٫۹7

شیر (۱ لیتر)

۱٫۵۴

برنج (یک کیلوگرم)

۲٫۶۷

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۷٫۸۶

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)

۸٫۴۰

فیله مرغ (۱ کیلوگرم)

۹٫۰۶

گوشت گاو

۲٫۱۹

سیب (۱ کیلوگرم)

۱٫۷۹

موز (۱ کیلوگرم)

۲٫۲۷

پرتغال (۱ کیلوگرم)

۲٫۵۷

گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم)

۱٫۵۵

سیب زمینی

۱٫۲۱

پیاز (۱ کیلوگرم)

۱٫۵۵

بلیط یک طرفه

۲٫۰۱

تاکسی (۱ کیلومتر)

 

در ادامه برخی از هزینه های اجاره و خرید مسکن و شارژ ماهیانه منازل نمایش داده شده است.

 

هزینه (یورو)

عنوان

۱۴۶

شارژ ماهیانه برای یک آپارتمان ۸۵ متری

۱٫۲۲۰

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1035

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر

2073

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

۱۶۶۲

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر

4056

قیمت خرید برای هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

۲۹۴۷

قیمت خرید برای هر متر مربع آپارتمان در خارج شهر

 

در نمودار زیر نرخ تورم از سال 2013 تا سال 2020 در نمودار زیر نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید نرخ تورم در این کشور همواره در بازه مثبت 2 تا منفی 1 متغیر بوده است. در آخرین آمار ارائه شده در سال 2020 نرخ تورم در این کشور کمتر از 1 درصد بوده است.

تحصیل پزشکی در ایرلند

دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

اصلی ترین گام پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی ایرلند اقدامات مورد نیاز جهت اخذ ویزا می باشد. ارائه مدارک صحیح و کامل در پروسه اخد ویزای این کشور بسیار پر اهمیت می باشد. برای انجام پروسه ویزا بسیار توصیه می شود که با وکلای با تجربه مشورت نمایید و اطلاعات کاملی در خصوص مدارک مورد نیاز و نحوه اقدام اخذ نمایید. برخی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز در انجام پروسه ویزای کشور ایرلند به شرح زیر می باشد.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ایرلند
 • عکس
 • پاسپورت
 • ارائه نامه تکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • اصل مدارک و همچنین ترجمه رسمی آنها
 • رسید پرداختی شهریه دانشگاه
 • مدرک زبان متناسب با هر مقطع
 • بیمه نامه مسافرتی
 • رسید فیش پرداختی فرم درخواست ویزا

با رجوع به مقاله زیر می توانید اطلاعات کاملی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی ایرلند و شرایط آن به دست آورید.

تحصیل پزشکی در ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند

کار پس از تحصیل در ایرلند

یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب مقصد مهاجرت شرایط کار پس از تحصیل می باشد. به صورت کلی شرایط کار پزشکی در ایرلند از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است و فارغ التحصیلان دانشگاه های پزشکی ایرلند به سبب کمبود نیروی پزشکی در این کشور قادر هستند به اداره مهاجرت ایرلند مراجعه نموده و کارت اقامت ۱ الی ۲ ساله دریافت نمایند این در حالی است که دانشجویان سایر رشته ها در ایرلند پس از فارغ التحصیلی ابتدای امر با بررسی شرایط کاری کشور ایرلند و همچنین اولویت نیروی کار شهروند ایرلندی روبرو خواهند بود که در صورت وجود نیروی کاری ایرلند برای اخذ اقامت موقت پس از فارغ التحصیلی با مشکل مواجه می گردند، به صورت کلی دانشجویان رشته های غیر پزشکی تنها می توانند یک سال اقامت خود را تمدید نموده و در این کشور به دنبال کار بگردند. تمامی افرادی که در ایرلند مشغول به کار شده و اقامت کاری دریافت می نمایند

تحصیل پزشکی در ایرلند

کار در ایرلند

پس از ۵ سال کار و زندگی در ایرلند می توانند به اقامت دائم دست یابند. متقاضیان حدود ۴ الی ۵ سال پس از اخذ کارت اقامت دائم می توانند با قبول شدن در آزمون شهروندی این کشور که شامل زبان و دانش کامل نسبت به تاریخ و فرهنگ این کشور می باشد و همچنین اثبات کار و زندگی در این کشور به پاسپورت ایرلند دست یابند.

تحصیل پزشکی در ایرلند

اقامت ایرلند

در نمودار زیر می توانید تغییرات نرخ بیکاری را در سال های اخیر در کشور ایرلند مشاهده نمایید.

تحصیل پزشکی در ایرلند

مزایای تحصیل پزشکی در ایرلند

در این بخش از مقاله به این سوال پاسخ می دهمی که، چرا در ایرلند پزشکی بخوانیم؟

 •  شناخته شده بودن دانشگاه های این کشور در سطح بین المللی
 •  تحصیل دانشجویان با بیش از ۵۰ ملیت مختلف در دانشگاه های پزشکی این کشور
 •  امکان تماس با بیماران و آشنایی با مهارت های بالینی در همان مراحل اولیه تحصیل
 •  تحصیل به زبان انگلیسی
 •  تایید برخی دانشگاه های این کشور توسط سازمان بهداشت جهانی

   طول دوره تحصیل پزشکی بین ۴-۶ سال است که اغلب یک سال کارآموزی را شامل می شود
 •  الزامات دیگر
 •  دانش زبانی خوب (ارائه مدرک آیلتس و یا تافل) یا گذراندن دوره های پیش نیاز
 •  داشتن نمرات بالا در دروس زیست، فیزیک، شیمی و ریاضی

سوالات متداول راجع به تحصیل پزشکی در ایرلند

✅ آیا برای تحصیل پزشکی در ایرلند نیاز به شرکت در آزمون ورودی است؟

بلی، برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی ایرلند نیاز به قبولی در امتحان ورودی می باشد.

✅ آیا گرفتن آیلتس برای تحصیل در ایرلند اجباری است؟

بلی، دانشجویانی که از کشورهای غیرانگلیسی زبان وارد می شوند نیاز به مدرک آیلتس حداقل 6.5 دارند.

✅ به فارغ التحصیلان پزشکی ایرلند چند سال اجازه داده می شود که در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردند؟

به فارغ التحصیلان پزشکی ایرلند تا 2 سال اجازه داده می شود که در این کشور حضور داشته و به دنبال کار بگردند.

✅ آیا پس از تحصیل در ایرلند می توان به کشور انگلستان انتقالی گرفت؟

بلی، در بسیاری از دانشگاه های این کشور این امر قابل اجرا می باشد.

✅ هزینه تحصیل پزشکی در ایرلند سالانه چقدر است؟        

هزینه تحصیل پزشکی در این کشور برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در بازه 9 الی 55 هزار یورو می باشد.


___________سخن پایانی در زمینه تحصیل پزشکی در ایرلند___________

مقاله تحصیل پزشکی در ایرلند سعی گردید که شرایط کلی تحصیل و پذیرش دانشجویان پزشکی ایرانی در ایرلند به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش نام برده شد. دانشگاه های پزشکی در ایرلند از رنکینگ بسیار بالایی در جهان برخوردارند و اساتید بسیار مطرحی در زمینه پزشکی در این کشور تدریس می نمایند. مدارک فارغ التحصیلان پزشکی در ایرلند در اکثر کشور های جهان اعتبار دارد و شرایط کاری بسیار مناسبی برای فارغ التحصیلان در این کشور وجود دارد. دوره های فاندیشن بسیار قدرتمند و معتبری در کشور ایرلند وجود دارند که بستر را برای تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی و همچنین دیگر رشته های غیر پزشکی فراهم می نمایند و مدرک آنها در تمامی جهان اعتبار دارد. هزینه های تحصیل پزشکی در کش.ر ایرلند با توجه به دانشگاه بسیار متغیر می باشد و برای دانشجوبان خارجی می تواند در بازه بین 9 – 55 هزار یورو قرار گیرد. موسسه حقوقی ملک پور طی 15 سال سابقه فعالیت خود در زمینه انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری اکثر کشور های جهان می تواند شما را در خصوص تحصیل در کشور های مختلف از جمله ایرلند راهنمایی نماید. اگر در حین مطالعه مقاله تحصیل پزشکی در ایرلند برای شما بزرگواران سوال یا نکته مبهمی پیش آمد به سادگی می توانید در بخش ثبت پرسش در انتهای مقاله آن را مطرح نمایید تا مشاورین موسسه در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص بررسی انواع شرایط مهاجرت برای خود و خانوادتان می توانید با شماره تلفن های این موسسه تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را در وب سایت های این موسسه پر نمایید تا مشاورین کار آزموده این موسسه شما را در رسیدن به اهدافتان راهنمایی نمایند.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
خادمی
سلام خسته نباشید. برای تحصیل پزشکی در ایرلند لازم هست که در کنکور ایران قبول شده باشیم و آیا امکان تحصیل رایگان این رشته در ایرلند وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل رایگان در ایرلند امکان پذیر نیست و از انجایی رشته های پزشکی ازمون ورودی دارند و قبل از آن باید دوره های پیش پزشکی در این کشور گذرانده شود، قبولی یا عدم قبولی در کنکور ایران تاثیر مستقیمی ندارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
غلامی
سلام. کشور ایرلند هم برای تحصیل پزشکی آزمون ورودی و کنکور برگزار می کنه؟ چه دروسی رو باید برای این آزمون خوند و فقط به زبان انگلیسی برگزار میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی تحصیل پزشکی در کشور ایرلند نیازمند به قبولی در آزمون ورودی می باشد، که بهتر است دانشجو یک سال در این کشور مشغول به تحصیل پیش پزشگی شود. عموماً دروسی مثل زیست، ریاضی، شیمی و زبان از دروس پایه رشته پزشکی هستند. موفق با شید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 18 ساله هستم و دیپلم تجربی میخواستم برای رشته پزشکی به کشور ایرلند برم هزینه تحصیل چقدر هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب شهریه بین 16 تا 19 هزار یورو سالانه می باشد.
مشاوره رایگان