تحصیل دکترا در اتریش

12 آبان 1399 4 نظر

تحصیل دکترا در اتریشتحصیل دکترا در اتریش، شرایط سنی و مزایای تحصیل دکترا، نحوه اپلای دکترا اتریش و اقامت اتریش از طریق تحصیل دکترا در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. آیا از طریق تحصیل دکترا در اتریش می توان به این کشور مهاجرت کرد؟ آیا با تحصیل دکترا در اتریش می توان اقامت بلند مدت و یا تابعیت این کشور را دریافت کرد؟ شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکترا در اتریش چیست؟ بسیاری از محصلان و دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد را پشت سر گذاشته اند، شاید در اندیشه انتخاب کشور اتریش به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود در مقطع دکترا باشند. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل و دیگر روش ها،‌ می تواند بهترین راهنما و کمک رسان برای شما عزیزان باشد. از این رو می توانید از طریق تماس تلفنی با مؤسسه حقوقی ملک پور و یا پر کردن فرم تماس بر روی وب سایت مؤسسه، از مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را در خصوص تحصیل دکترا در اتریش کسب نمایید. در ادامه به مباحث زیر خواهیم پرداخت.

 • شرایط کلی تحصیل دکترا در اتریش
 • تحصیل دکترا در اتریش PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • معرفی دانشگاه های برتر اتریش
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • نحوه پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما برایPHD)
 • وضعیت ویزای همراه اتریش
 • مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش
 • کار بعد از تحصیل در اتریش
 • اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور در زمینه تحصیل دکترا در اتریش
 • سئوالات رایج درباره تحصیل دکترا در اتریش
 • سخن پایانی

تحصیل در مدارس اتریششرایط کلی تحصیل دکترا در اتریش

اتریش، کشوریست با جمعیت 9 میلیون نفر در قلب اروپا که می تواند به جرأت بهترین مقصد برای مهاجرین تحصیلی به اروپا باشد. این کشور با عضویت در اتحادیه اروپا، حوزه شنگن و همچنین ناحیه اقتصادی اروپا از سردمداران صنعت و توسعه اقتصادی در اروپا می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اپلای دکترا در اتریش

فایل اول تصویری مؤسسه ملک پور درمورد اپلای دکترا در اتریش

فایل اول تصویری مؤسسه ملک پور درمورد اپلای دکترا در اتریش

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل دکترا در اتریش

فایل اول تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل دکترا در اتریش

فایل اول تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل دکترا در اتریش

فایل دوم صوتی مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل دکترا در اتریش

فایل دوم تصویری مؤسسه ملک پور درمورد تحصیل دکترا در اتریش

 

واحد پولی آن یورو و زبان رسمی آن آلمانی است.

تحصیل در مدارس اتریش

اما آیا با تحصیل دکترا در اتریش می توان اقامت تحصیلی و یا اقامت دائم اتریش را دریافت کرد؟ بسیاری از متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل، در تلاش هستند تا از طریق تحصیل دکترا در اتریش، اقامت تحصیلی این کشور را به دست آورند. عموماً تحصیل دکترا در اتریش همراه با ارائه بورسیه است. اگر چه که دانشجویان متقاضی مقطع دکترا می توانند با داشتن اجازه کار در این مقطع، بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی خود را مدیریت کنند. به طور کلی 4 نوع مؤسسه آموزشی در اتریش وجود دارد که با رویکردهایی متفاوت در زمینه آموزش، تحقیق و تامین بودجه امکان تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده اند. البته تمام این مؤسسات دوره های دکترا ارائه نمی کنند. سیستم آموزش عالی اتریش موارد زیر را شامل می شود:

 • دانشگاه های دولتی
 • دانشگاه های خصوصی
 • دانشگاه های علوم کاربردی
 • دانشگاه های آموزش معلمان (تربیت معلم)

 در جدول زیر مختصری از اطلاعات در خصوص تحصیل دکترا در اتریش برای شما عزیزان درج شده است.

 

شرایط عمومی تحصیل دکترا در اتریش

تعداد دانشگاه ها

70

جوایز نوبل

21

قدیمی ترین دانشگاه

دانشگاه ملی وین (سال 1365 میلادی)

تعداد دانشجویان بین المللی

70,484

طول مدت تحصیل

3 الی 4 سال

هزینه های عمومی

رایگان (بستگی به شرایط تحصیل دارد)

طول سال تحصیلی

اکتبر تا سپتامبر

 

تحصیل دکترا در اتریش PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

امکان تحصیل رایگان در اتریش و در دانشگاه های دولتی این کشور فراهم است. البته افراد برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش باید به زبان آلمانی مشغول به تحصیل شوند. هزینه های تحصیل دکترا در اتریش، با توجه به ملیت، نوع دانشگاه و مدت زمانی که برای تحصیل اقدام می کنند متفاوت است. دانشجویان سایر کشورهای اتحادیه اروپا و ناحیه اقتصادی اروپا هیچ هزینه ای برای برنامه های دکترا در دانشگاه های دولتی نمی پردازند؛ مشروط بر اینکه دوره خود را به موقع بگذرانند. در عمل این بدان معناست که شما برای اتمام دوره دکترای خود، حداکثر هشت ترم (چهار سال) فرصت دارید. هر مطالعه اضافی، هزینه 363 یورو در هر ترم متحمل می شود.

در عوض، دانشجویان بین المللی غیر اروپایی برای تحصیل دکترا در اتریش در دانشگاه های دولتی، نیاز است تا هزینه ای در حدود ترمی 350 یورو تا 700 یورو برای رشته های شاخه علوم انسانی و حدود 750 یورو برای رشته های شاخه فنی به دانشگاه محل تحصیل خود بپردازند.

تمام دانشجویان برای برنامه های دکترا در دانشگاه های خصوصی باید هزینه پرداخت کنند. مؤسسات و دانشگاه های خصوصی برای تعیین هزینه های خود، مختار هستند؛ اما میانگین هزینه تقریباً 5000 یورو در هر ترم است. دانشگاه های علوم کاربردی همچنین مجاز به دریافت هزینه برای همه دانشجویان هستند. هزینه های تحصیل در این مؤسسات، متفاوت است و همه مؤسسات برنامه های دکترا را ارائه نمی دهند.

در خصوص بورسیه های تحصیلی در اتریش در مقطع دکترا می توان گفت که هیچ برنامه بورسیه ملی برای دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در اتریش وجود ندارد. در عوض دانشگاه ها و سازمان های دیگر تمایل دارند برای برنامه های خاص، بودجه ارائه دهند. در ادامه برخی از برنامه های بورسیه اتریش در مقطع دکترا را معرفی خواهیم کرد:

تحصیل دکترا در اتریش

 • One World Scholarship-Afro-Asian Institute Salzburg Grants Austria 2019

برنامه بورسیه دانشگاه سالزبورگ و دانشگاه اینسبروک که در مقاطع ارشد و دکترا به دانشجویانی که از کشورهای توسعه یافته اقدام می کنند، اعطا می شود.

 • CoQus PhD Fellowships at University of Vienna in Austria

این بورسیه توسط دانشگاه وین برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و با توجه به دستاوردهای علمی و پتانسیل های فردی دانشجویان، پس از بررسی اعضای هیئت علمی دانشگاه اعطا می گردد.

 • MODUL University Next Generation Scholarships in Austria:

این بورسیه در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه MODUL وین تحصیل می کنند فرصتی فراهم می سازد. افرادی که موفق به اخذ این بورسیه شوند، نهایتاً تا سقف 50% از شهریه 45000 هزار یورویی خود را می توانند تخفیف بگیرند.

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

برای تحصیل دکترا در اتریش، اولین گامی که یک شخص باید بردارد، انتخاب دانشگاه مورد نظر است. این موضوع به قدری مهم و حیاتی است که ممکن است در سرنوشت شخص دانشجو بسیار تاثیرگذار باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور در این راستا، برای شما عزیزان دو لیست مجزا از دانشگاه های برتر اتریش تهیه کرده است. در این لیست ابتدا به بررسی لیست دانشگاه های برتر دولتی و عمومی کشور اتریش خواهیم پرداخت و سپس به بررسی دانشگاه های خصوصی در اتریش خواهیم پرداخت. لطفا قبل از هر گونه اقدام برای انتخاب دانشگاه خود برای تحصیل دکترا در اتریش، این موضوع را بررسی کنید که آیا دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مورد نظر، مقطع دکترا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد یا خیر. چرا که برخی از مؤسسات و دانشگاه ها به افراد و متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش، این برنامه تحصیلی را ارائه نمی دهند. جداول زیر بیانگر لیست دانشگاه های برتر عمومی و خصوصی در کشور اتریش می باشد.

 

رتبه ملی

شهر

دانشگاه عمومی در اتریش

1

Vienna

Universität Wien

2

Vienna

Technische Universität Wien

3

Innsbruck

Universität Innsbruck

4

Graz

Technische Universität Graz

5

Graz

Karl-Franzens-Universität Graz

6

Vienna

Wirtschaftsuniversität Wien

7

Linz

Johannes Kepler Universität Linz

8

 Vienna

Universität für Bodenkultur Wien

9

Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

 Klagenfurt

10

Medizinische Universität Wien

Vienna

 

همان طور که گفته شد، علاوه بر دانشگاه های دولتی، برخی دانشگاه های خصوصی نیز آماده پذیرش دانشجو جهت تحصیل دکترا در اتریش می باشند. اسامی برترین دانشگاه های خصوصی کشور اتریش، در جدول ذیل لیست شده است:

 

رتبه ملی

شهر

دانشگاه های خصوصی در اتریش

27

Innsbruck

MCI Management Center Innsbruck

30

Spittal an der Drau

Fachhochschule Kärnten

33

Vienna

FHWien der WKW

34

Wiener Neustadt

Fachhochschule Wiener Neustadt

35

Krems an der Donau

IMC Fachhochschule Krems

38

Vienna

MODUL University Vienna

39

Vienna

Webster Vienna Private University

40

Salzburg

Paracelsus Medizinische Privatuniversität

43

Linz

Private Pädagogische Hochschule der Diözese Linz

44

Linz

Anton Bruckner Privatuniversität

ویزای تحصیلی اتریش

دانشگاه های اتریش

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اقدام و همچنین چگونگی اپلای دکترا و ویزای اتریش، می توانید از لینک زیر استفاده کرده و در این راستا اقدام نمایید. در این ویدئو تمامی شرایط و چگونگی انجام کار برای شما عزیزان توضیح داده شده است و حتی می توان گفت که با تماشای این ویدئو، دیگر نیازی به وکیل مهاجرتی نخواهید داشت.

 

تحصیل دکترا در اتریش

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل دکترا در اتریش، اغلب باعث ایجاد یک رقابت خاص بین دانشجویان بین المللی شده است. اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش جهت تحصیل در مقطع دکتری، نیازمند به طی پروسه و تهیه مدارکی می باشد. به این صورت که در اولین قدم، شخص متقاضی باید برای استاد راهنمای خود، رزومه و شرایط خود را ارسال کند. روزمه شخص شامل سطح زبان مناسب آلمانی یا انگلیسی، معدل و سطح علمی خوب، مقالات و تحقیقات پژوهشی بین المللی منتشر شده می باشد. همچنین نگارش پروپوزال قوی و مرتبط نیز دیگر فاکتور بسیار مهم برای اپلای دکترا در اتریش محسوب می گردد. مؤسسه حقوقی ملک پور در ادامه به بررسی مدارک کلی و مایحتاج اصلی برای درخواست پذیرش تحصیلی جهت تحصیل دکترا در اتریش پرداخته شده است.

تحصیل دکترا در اتریش

 

 • ارائه اصل پاسپورت معتبر با شش ماه اعتبار
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • اجاره نامه خوابگاه یا مکانی که شخص قصد اقامت در آن را دارد.
 • بیمه درمانی برای دانشجو
 • ارائه انگیزه نامه و قصد از تحصیل
 • ارائه نامه عدم وجود منع تحصیل در کشور مقصد

این مدارک باید قبل از ارائه و تحویل به سفارت، زیر نظر یک وکیل و یا مؤسسه معتبر بررسی شود و ترتیب ارائه و همچنین کل پرونده، مطابق با نظر وکیل صورت گیرد.

 

تحصیل مهندسی در اتریش

تحصیل در اتریش

نحوه پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما برای PHD)

تحصیل دکترا در اتریش

همان طور که پیش تر گفته شد، داشتن سوپروایزور یا استاد راهنما برای دریافت پذیرش تحصیل دکترا در اتریش از عوامل و عناصر اصلی این موضوع می باشد، چرا که برنامه های پژوهشی دکترا باید به تأیید یک استاد راهنما در کشور مقصد برسد. از این رو افراد با در نظر گرفتن نکات اصلی برای یافتن استاد راهنما می توانند در سایت ها و یا مؤسسات آموزشی عالی، اقدام به یافتن سوپروایزور یا استاد راهنما کنند. این شخص با در نظر گرفتن شرایط و رزومه فرد متقاضی تحصیل دکترا در اتریش، از طریق ایمیل به دانشجو اعلام می کند که قصد همکاری و انجام امور پذیرشی شخص متقاضی را در دانشگاه خاص دارد یا خیر. از این رو افراد برای جلب نظر استاد راهنمای خود، باید بتوانند از این شخص پذیرش اولیه تحصیلی را دریافت کنند. با داشتن این پذیرش اولیه از طرف استاد راهنما، شخص می تواند سایر موارد لازم جهت انجام امور مربوط به تحصیل دکترا در اتریش را پیگیری نماید.

در این خصوص می توانید یا خود شخصاً نسبت به نگارش پروپوزال قوی و متبط با زمینه تحقیقاتی استاد راهنما و ارائه به وی جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید، محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش را تهیه و طبق نکات گفته شده در آن عمل نمایید و یا اینکه کار را به ما بسپارید تا بتوانیم با کمک خود شما، برای شما پذیرش دکترای دانشگاه های دولتی و غیر دولتی اتریش را اخذ نماییم.

وضعیت ویزای همراه اتریش

گاهاً ممکن است شخصی که برای تحصیل دکترا در اتریش اقدام می کند، دارای همراهانی نیز باشد. این همراهان در صورتی قانونی هستند و می توانند شخص اصلی را برای تحصیل وی همراهی کنند که از اعضای خانواده وی باشند. این اعضا شامل همسر قانونی وی و فرزندان زیر 18 سال مجرد شخص هستند. البته گاهاً دیده شده است که در صورت داشتن پدر و مادر بالای 65 سال و اثبات وابستگی به آنان، بتوان ایشان را به عنوان همراه شخص اصلی معرفی کرد. نکته قابل توجه در خصوص ویزای همراه جهت تحصیل دکترا در اتریش، این می باشد که همراهان نمی توانند به محض ورود فرد اصلی به کشور اتریش، وی را همراهی نمایند. بدین معنی که بلافاصله بعد از ورود شخص اصلی به کشور اتریش که جهت تحصیل در مقطع دکترای این کشور اقدام کرده است، همراهان وی نمی توانند وارد کشور اتریش شوند. باید مدتی حدود 1 الی 3 ماه بگذرد تا بتوانند همراهان شخص اصلی به متقاضی مهاجرت تحصیلی در این کشور ملحق شوند. همراهان شخص از همان امتیازی برخوردار هستند که شخص اصلی برخوردار است. البته این موضوع نیز می تواند شامل اجازه کار تمام وقت برای شخص همراه در صورت وجود پیشنهاد شغلی باشد. همچنین فرزندان می توانند از امتیاز تحصیل رایگان در مدارس اتریش بهره مند گردند.

مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش

 

عموم افرادی که برای تحصیل دکترا در اتریش می خواهند اقدام کنند، این موضوع را در نظر می گیرند که برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور اتریش، چه مدت زمانی باید در این کشور درس بخوانند. به عبارت دیگر طول مدت زمان و دوره تحصیل دکترا در اتریش، چه مقدار است. اما نکته اساسی که باید اینجا به آن بپردازیم این است که بر اساس رشته و دانشگاه مورد نظر در کشور اتریش، مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش متفاوت می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور به طور تخمینی، طول دوره تحصیل دکترا در اتریش را بین 3 الی 4 سال اندازه گیری کرده است. با توجه به امکان کار در حین تحصیل و یا سایر مواردی نظیر این، ممکن است که ابهاماتی در خصوص طول دوره دکترا و یا مواردی این چنین پیش آید که در بخش های بعدی مقاله یه طور مفصل به تشریح هر یک خواهیم پرداخت.

تحصیل مهندسی در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش

اصلی ترین نکته جهت تحصیل دکترا در اتریش، یافتن استاد راهنما می باشد. این موضوع به قدری حساس است که در صورت مغایرت با استانداردهای کلی مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا، می تواند بسیار آسیب زننده به پرونده شخص باشد. از این رو برای یافتن استاد راهنما، باید شخص و دانشگاهی را انتخاب کرد که همسو و هم رشته با تخصص فرد متقاضی و دانشجو باشد. به بیان دیگر، جلب نظر استاد راهنما از طریق پژوهش های تخصصی و مقالات بین المللی منتشر شده یا به اصطلاح ISI می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

نکته دیگر برای تحصیل دکترا در اتریش، دانستن زبان در سطح حرفه ای می باشد. دانشگاه با توجه به مدارک لازم و شرایط موجود برای پذیرش دانشجو می تواند درخواست مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی را از شما داشته باشد. این مقاله در خصوص تحصیل دکترا در اتریش توسط گروه حقوقی مجموعه ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی و رو نوشت از آن، غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. این موضوع یکی از چالش های موجود برای متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش می باشد. به عبارتی داشتن مدرک آیلتس با نمره 7 یا بالاتر و یا نمره زبان آلمانی A2 و یا بالاتر، از جمله مهم ترین موارد مورد نیاز جهت مهاجرت از طریق تحصیل دکترا در اتریش می باشد. البته قابل ذکر است که بسیاری از دانشگاه ها تنها از دانشجویان تسلط بر زبان در سطح بیان شده را طلب خواهند نمود و ارائه مدرک زبان را به چندین ماه پس از ورود به اتریش و تحصیل دکترا در این کشور موکول می نمایند.

نکته نهاییدر خصوص نکات مهم در اخذ پذیر دکترا در اتریش این است که متاسفانه چند سالی است که بنا بر دلایلی، اکثر دانشگاه های رایگان اتریش مدارک صادره از دانشگاه آزاد را برای پذیرش قبول نمی کنند و فارغ التصحیلان این دانشگاه ها می بایست برای اخذ پذیرش دکترا به معدود دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی در اتریش بسنده کنند. در ادامه به مبحث کار پس از تحصیل دکترا در اتریش خواهیم پرداخت.

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل دکتری ریاضی

کار بعد از تحصیل در اتریش

دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در اتریش باید این موضوع مهم را در نظر بگیرند که اکثر کشورهای جهان، اجازه کار در حین تحصیل این مقطع و اقامت پس از تحصیل را ارائه می نمایند. فارغ التحصیلان مقطع دکترا می توانند تا یک سال پس از پایان تحصیلات خود، در کشور اتریش حضور داشته و مشغول به جست و جوی کار شوند. از این رو اگر در شرکتی که در اتریش استخدام شده است، بر اساس سابقه بیمه و مالیاتی که پرداخت می کند، می تواند درخواست اقامت بلند مدت دو ساله و دریافت کارت قرمز سفید قرمز را داشته باشد. با توجه به سطح زبان، سابقه کاری خود و همچنین پروژه های پژوهشی که در زمان تحصیل دکترا در اتریش انجام داده اید، می توانید شغلی مناسب مربوط به تحصیلات و تخصص خود پیدا کنید. یکی از دیگر مسائلی که متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش، پس از تحصیل خود، هنگام یافتن شغل مورد نظر خود باید به آن توجه نمایند آن است که کارفرما ها علاوه بر مدرک تحصیلی و معدل نهایی آن، به مدت زمانی که طول دوره تحصیلی شخص زمان برده است نیز توجه دارند. در ادامه به بررسی نرخ بیکاری کشور اتریش خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس اتریش

همانطور که مشاهده می نمایید نرخ بیکاری در کشور اتریش حدود 4 درصد می باشد و این به معنای کمبود نیروی کار در این کشور است. کمبود نیروی کار برای رشته های فنی مهندسی بیشتر می باشد. به همین دلیل می توان گفت که فرصت های شغلی بسیاری برای متقاضیان تحصیل دکتری در اتریش به ویژه در رشته های فنی مهندسی وجود دارد.

کار در جمهوری چک

در تکمیل این اطلاعات، می توانید از لینک های زیر در خصوص نحوه دریافت اقامت اتریش و همچنین کار در اتریش، اطلاعات مربوط به خود را دریافت کنید و از سطح آگاهی کافی در این خصوص برخوردار شوید.

اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور در زمینه تحصیل دکترا در اتریش

به منظور اقدام جهت ادامه تحصیل دکترا در اتریش و یا تحصیل در دیگر مقاطع تحصیلی این کشور، باید پس از دریافت نامه پذیرش، برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. از جمله مواردی که در پروسه ویزا اهمیت ویژه ای دارد، توجه به قوانین و مسائل حقوقی است که قطعاً در حین این پروسه با آن روبرو خواهید شد. شرایط اخذ ویزا در هر کشوری متفاوت با سایر کشورهاست و در صورت عدم آشنایی با روند پرونده و نداشتن اطلاعات کافی در زمینه مدارک مورد نیاز سفارت، امکان نقصی پرونده و یا ریجکتی شما وجود خواهد داشت. مؤسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای کشورهای مختلف جهان و همچنین همکاری با وکلا و کارشناسان متخصص از اقصی نقاط جهان، این افتخار را دارد که در این مسیر یاری رسان شما سروران گرامی بوده و تا زمان اخذ اقامت اتریش با شما همراه باشد. در جدیدترین اقدام مؤسسه حقوقی ملک پور، شرایط و مدارک متقاضیان به ویژه رشته های فنی- مهندسی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه های اتریش با هزینه بسیار اندک بررسی می شود و با کمک یکی از اساتید برجسته و مطرح این کشور، پروسه انتخاب سوپروایزر و فرآیندهای آن مانند چگونگی نگارش پروپوزال، ایمیل به استاد و... آموزش داده می شود. بنابراین با کمک مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) می توانید فرآیند انتخاب استاد راهنما، دریافت تأیید وی و در نتیجه پذیرش در دانشگاه های اتریش را طی کنید. همانطور که می دانید هزینه تحصیل دکترا در اتریش بسیار اندک بوده و تقریباً رایگان می باشد. ضمن اینکه با توجه به اجازه ساعت کار بیشتر نسبت به سایر دوره های دانشگاهی و حتی تأیید استاد راهنما، امکان دریافت حقوق و دستمزد برای دانشجویان دکتری نیز وجود دارد. برای استفاده از این خدمات ارزنده مؤسسه MIE، دانشجویان دانشگاه های سراسری، پیام نور و غیرانتفاعی می توانند اقدام نمایند و دانشجویان دانشگاه های آزاد نیز نیاز به بررسی شرایط دارند. لازم به ذکر است که برخورداری از تمکن مالی مناسب و پشتوانه مالی کافی و قوی، حتی در صورت پذیرش و تحصیل رایگان دکتری، از شروط اصلی مؤسسه حقوقی ملک پور برای اقدام به اخذ پذیرش و ویزای تحصیل دکتری برای دانشجویان می باشد. شما می توانید با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت، اطلاعات کاملی در سطح یک وکیل مهاجرتی در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف به دست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سئوالات رایج درباره تحصیل دکترا در اتریش

آیا تحصیل رایگان دکتری در اتریش امکان پذیر است؟

بله، ولی با داشتن شرایط خاصی.  از جمله شرایط تحصیل رایگان دکترا در اتریش می توان به داشتن مدرک زبان آلمانی، داشتن تاییدیه از سوپروایزر (استاد راهنما)، رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی و همچنین داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی در اتریش اشاره نمود.

✅آیا تحصیل رایگان دکترا در تمامی دانشگاه های اتریش امکان پذیر است؟

خیر. تمام دانشجویان برای برنامه های دکترا در دانشگاه های خصوصی باید هزینه پرداخت کنند. مؤسسات و دانشگاه های خصوصی برای تعیین هزینه های خود، مختار هستند؛ اما میانگین هزینه تقریباً 5.000 یورو در هر ترم است.

✅مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش چقدر است؟

به طور تخمینی، طول دوره تحصیل دکترا در اتریش را بین 3 الی 4 سال می باشد.

✅آیا تحصیل دکترا در اتریش شامل ویزای همراه می شود؟

بله. البته همراهان نمی توانند بلافاصله بعد از ورود شخص اصلی به کشور اتریش که جهت تحصیل در مقطع دکترای این کشور اقدام کرده است، وارد کشور اتریش شوند، بلکه باید مدتی حدود 1 الی 3 ماه بگذرد تا بتوانند همراهان شخص اصلی به متقاضی مهاجرت تحصیلی در این کشور ملحق شوند.


____________ سخن پایانی  در زمینه تحصیل دکترا در اتریش___________

تحصیل دکترا در اتریش، نحوه اپلای دکترا اتریش و شرایط سنی و مزایای تحصیل دکترا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. اتریش از جمله بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی می باشد. وجود اساتید برجسته در این کشور جهت انتخاب به عنوان سوپروازیزر، یکی از گزینه های برتر تحصیل دکترا در اتریش می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور با استقرار دفتر مرکزی خود در پایتخت اتریش و همکاری با برترین تیم وکلای اتریشی، آماده کمک رسانی و ارائه بهترین خدمات در زمینه مهاجرت و دریافت اقامت تحصیلی به شما متقاضیان گرامی می باشد. به طور کلی تحصیل دکترا در اتریش می تواند برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی، بهترین گزینه باشد. وجود دانشگاه های برتر و خدمات رفاهی بسیار در اتریش، این کشور را به یکی بهترین مقاصد تحصیل دکترا تبدیل کرده است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دکترا در اتریش و یا کسب راهنمایی جهت اقدام از این طریق، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را تکمیل نمایید تا از طریق تماس تلفنی، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید سئوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" نمایید تا مشاورین متخصص مؤسسه به آن ها پاسخگو باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی حمیدی
سلام خوبید ؟ خیلی خوب بود مقاله من کامل خوندم ویدئو اقای دکتر ملک پور در خصوص تحصیل دکترا در اتریش رو هم دیدم این برای رشته های انسانی هم میشه با انگلیسی فاند گرفت یا حتما باید آلمانی خوند؟ بعد رشته های تو زمینه های محیط زیست تو اتریش برای دکترا بیشتر جای رشد داره یا مثلا کشورهایی مثل هلند و نروژ ؟خیلی حرف اقای دکتر درست بود کسی که پشتوانه مناسب مهاجرت نداره اذیت میشه ازشون تشکر کنید که این قدر صادقانه صحبت میکنن من دوستام چند تاشون بدون بودجه مناسب مهاجرت کردن پدرشون درومد و پشیمون شدن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیار سپاسگزاریم از الطافتان برای تحصیل در مقطع دکتری شما به زبان انگلیسی هم می توانید تحصیل کنید و اکثر کورس های دکتری به زبان انگلیسی است. محیط زیست بحث روز دنیاست و اکثر کشورهای دنیا برنامه های جدی دراین زمینه دارند و هر دو کشور اتریش و هلند و نروژ عالی هستند و می توانید در این رشته موفق باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید
بهناز شمس
سلام و ممنون از سایت خوبتون من 33 ساله هستم و فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم گرایش ترموسینیتیک و کاتالیست میتونم برای دکترا اتریش اقدام کنم ؟ امکان دریافت فاند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری یا گرفتن فاند معمولاً محدودیت سنی یا رشته ای وجود ندارد این رزومه علمی و کاری شماست که تعیین کننده است و کاملاً رقابتی است. عموماً برای پذیرش دکتری داشتن مدرک زبان قوی، نمرات بالا، مقالات علمی چاپ شده و از همه مهمتر یک استاد راهنما یا سوپر وایزر نیاز است که شما را تایید کند. موفق باشید.
محمد آشتیانی
با سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوبتون. من ۳۸ ساله هستم فوق لیسانس رشته مهندسی مواد از دانشگاه تهران با معدل ۱۷.۶۷ و نمره زبان آیلتس ۶.۵. آیا مهاجرت از طریق تحصیل دکترا در اتریش با توجه به شرایط من امکان پذیر است؟ امکان دریافت فاند هم وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز پذیرش دکتری به همراه فاند نیازمند شرایطی چون: ارائه یک تا دو مقاله چاپ شده دشتن نمره زبان قوی که شما دارید معدل بالا اگر دانشگاه مد نظرتان معدل محور است. و از همه مهمتر داشتن یک سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. شرایط عمومی شما خوب است و این شانس را برای پذیرش در مقطع دکتری دارید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
هدی محمدی
سلام ممنون از ویدئو عالیتون در خصوص تحصیل دکترا در اتریش واقعا عالی هستید. چقدر عااالی من الان ارشد مکانیک هستم ۲۸ ساله هستم و از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم رزومه ام را باید کجا ارسال کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز لطفا از یکی از طرق زیر با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایی عمومی شما را بررسی و راهنمایی تان کنند. موفق باشید. https://officialmalekpour.com/contact
مشاوره رایگان