تحصیل دکترا در آمریکا

25 دی 1399 بدون نظر

تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا، نحوه اپلای برای دکترا در آمریکا و کار و اقامت پس از تحصیل دکترا در کشور آمریکا در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته است. همچنین در این نوشتار سعی شده است به سئوالاتی از این قبیل پاسخ داده شود؛ اصلی ترین رکن تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا چیست؟ آیا تحصیل دکترا در آمریکا با بورسیه همراه است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترا در آمریکا چیست؟ تحصیلات در کشور آمریکا به ویژه در مقطع دکترا خواست و هدف بسیاری از دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در برترین دانشگاه های علمی و طراز اول دنیا هستند. اگر شما عزیزان نیز متقاضی تحصیل دکترا در آمریکا هستید و مانند بسیاری از متقاضیان گمان می کنید اخذ ویزای تحصیل دکترا در آمریکا با توجه به شرایط موجود غیر ممکن است در وهله نخست خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم و همچنین شما عزیزان می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه تحصیل دکترا در آمریکا با مشاوران ما در مؤسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین با پر کردن فرم تماس می توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه بهره مند گردید. در این مقاله موضوعات زیر بررسی شده است:

 • شرایط تحصیل دکترا در آمریکا
 • تحصیل دکترا در آمریکا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • دانشگاه های برتر آمریکا جهت تحصیل دکترا
 • مدارک لازم تحصیل دکترا در آمریکا
 • پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما) برای تحصیل دکترا در آمریکا
 • مدت زمان تحصیل دکترا در آمریکا
 • شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا برای خانواده دانشجویان مقطع دکترا
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در آمریکا
 • کار پس از تحصیل دکترا در آمریکا
 • سئوالات متداول در زمینه تحصیل دکترا در آمریکا
 • سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکاشرایط تحصیل دکترا در آمریکا

شرایط تحصیل دکترا در آمریکا آن را در این قسمت بازگو می کنیم. تحصیل در کشور آمریکا درهمه مقاطع از جمله در مقطع دکترا همواره مورد توجه متقاضیان تحصیلات در این کشور محسوب می شود. کشور آمریکا یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا محسوب می شود و به لحاظ نظام آموزشی همواره یکی از برترین و عالی ترین سیستم های آموزش و پرورش را در مقاطع مختلف تحصیلی داراست. تحصیل دکترا در آمریکا نیز یکی از مقاطع تحصیلی منحصر بفرد و جذاب برای متقاضیان تحصیل در این کشور پیشرفته به حساب می آید. با توجه به اینکه در سال های اخیر بیشتر ویزاهای کشور آمریکا برای ایرانیان لغو شده است، اما همچنان اخذ ویزای تحصیلی امکان پذیر می باشد.

تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

تحصیل دکترا در آمریکا PHD با فاند (بورس کامل) مسئله بسیار مهمی است که در این قسمت جزییات آن را بیان می کنیم. هزینه های تحصیل دکترا در آمریکا بر خلاف برخی کشورها مثل اتریش یا مجارستان، بسیار بالاست و تآمین آن از عهده هر شخصی برنمی آید. نکته مهم این است که بودجه قابل توجهی دراختیار دانشگاه های آمریکا برای تآمین بورسیه تحصیلی دانشجویان قرار داده شده است. بنابراین اکثر دانشجویان با استفاده از فرصت فاند تحصیلی(بورسیه کامل)هزینه تحصیل خود را فراهم می کنند. فاند تحصیلی در مقطع دکترا به دو صورت در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می گیرد. یا به صورت فول فاند است که هم هزینه های تحصیل و هم هزینه های زندگی را شامل می شود و یا یکی از این دو هزینه را پرداخت می کنند و مابقی را خود دانشجو باید تهیه کند. در ادامه چند نمونه از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ذکر می شود.

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه اورگان

این بورسیه برای پرداخت شهریه دانشگاه به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد داده می شود.

بورسیه کالج فولبرایت

این بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتراست. این بورسیه به 4000 دانشجو ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کلارک

این بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که حداقل چهار سال در خارج از کشور زندگی کرده اند و یا از شهروندان بین المللی که در ایالت متحده مشغول تحصیل هستند.مبلغ این بورسیه 15000 تا 25000 دلار در سال است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه هوبرت   هامفبری

این بورسیه تحصیلی برای کشورهای آفریقایی و آسیایی و کشورهای فقیر درنظر گرفته شده است و فقط به 200 دانشجو پرداخت می شود.

 

در مقاله زیر به بررسی انواع بورسیه تحصیلی آمریکا در مقاطع مختلف و شرایط دریافت آن پرداخته شده است:

تحصیل دکترا در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا

 دانشگاه های برتر آمریکا جهت تحصیل دکترا

تحصیل دکترا در آمریکا و دانشگاه های برتر این کشور را در این قسمت بررسی می کنیم. عموماَ دانشگاه های آمریکا در سطح بالایی قرار دارند. در جدول زیر رتبه بندی دانشگاه های آمریکا را در سال 2020 مشاهده می کنید.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

 رتبه داخلی

دانشگاه تکنولوژی کایفرنیا MIT

2

1

دانشگاه استنفورد

4

2

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

5

3

دانشگاه پرینستون

6

4

دانشگاه هاروارد

7

5

دانشگاه Yale

8

6

دانشگاه شیکاگو

9  

7

دانشگاه پنسیلوانیا

11

8

دانشگاه Johns Hopkins

12

9

دانشگاه کالیفرنیا Berkeley

13

10

تحصیل دکترا در آمریکا

دانشگاه های آمریکا

مدارک لازم برای تحصیل دکترا در آمریکا 

تحصیل دکترا در آمریکا و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور را در این قسمت مقاله می خوانید. برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، در گام نخست شما باید نامه پذیرش یکی دانشگاه های آمریکا یا مؤسسات آموزشی این کشور را دریافت نمایید. پس از دریافت پذیرش شما می توانید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. توجه داشته باشید که اخذ ویزای ورود به آمریکا معمولاَ سخت تر از دریافت نامه پذیرش دانشگاهی می باشد. لذا ارائه مدارک به صورت کامل و نحوه ارائه مدارک بسیار مهم است. اگر مدارک شما کامل و بی نقص باشد و طبق ضوابط سفارت آمریکا تنظیم شده باشد، شما می توانید شانس دریافت ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. شایان ذکر است که ویزای تحصیلی کشور آمریکا به دو نوع ویزای F و ویزای M تقسیم بندی می شوند که با توجه به دوره تحصیل باید از طرف متقاضی انتخاب شوند. ویزای F برای دانشگاه یا کالج، دبیرستان، مدارس ابتدایی خصوصی، سمینارها، مؤسسات و آموزشگاه های هنری و آموزشگاه های زبان صادر می شود. ویزای M مختص مؤسسات غیر آکادمیک می باشد.

 

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا:

ارائه مدارک هویتی شامل: پاسپورت و شناسنامه

ارائه مدرک زبان آیلتس 7

ارائه مدرکGMAT یا GRE (بر اساس رشته متقاضی متفاوت است)

ارائه انگیزه نامه برای تحصیل در مقطع دکترا SOP

ارائه رزومه تحصیلی و کاری (CV)

ارائه ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع فوق لیسانس و لیسانس

ارائه توصیه نامه از طرف دانشگاه مقصد

ارائه نامه تمکن مالی برای تآمین هزینه زندگی در کشور آمریکا

داشتن رزومه علمی مانند مقالات ISI برای کسانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی هستند.

پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما) برای تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا و پیدا کردن سوپروایزر(استاد راهنما برایPHD) برای متقاضیان تحصیل در این کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است. شرایط تحصیل دکترا در آمریکا با سایر مقاطع تحصیلی تفاوت عمده دارد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید سوپروایزر یا استاد راهنما داشته باشند. در واقع داشتن سوپروایزر اصلی ترین شرط در مقطع دکترا محسوب می شود. برای یافتن استاد راهنما دانشجوی متقاضی تحصیل دکترا در آمریکا باید از طریق ایمیل با اساتید دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن جا را دارد، مکاتبه کرده و موضوعات مورد نظر و رزومه علمی و کاری خود را برای بررسی توسط اساتید دانشگاه مورد نظر ارسال کند و تآییدیه آن ها جلب کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما در مؤسسه حقوقی ملک پور(مؤسسه mie اتریش)تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مدت زمان تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا و مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا بسته به رشته تحصیلی بین 3 الی 6 سال زمان می برد. مقطع دکترا یک مقطع پژوهشی محسوب می شود که بالاترین مدرک اعطایی از سوی دانشگاه های آمریکا به این مقطع اختصاص یافته است. دانشگاه های آمریکا را می توان به دو دسته دانشگاه های ایالتی و دانشگاه های خصوصی تقسیم بندی کرد. دانشگاه های ایالتی در واقع دانشگاه های دولتی هستند که هزینه تحصیل در آن ها کمتر است و در عین حال ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی کمتری نیز دارند. دانشگاه ها همچنین بر اساس اینکه مرکز تحقیقاتی هستند یا خیر به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول دانشگاه هایی که علاوه بر آموزش و تدریس نوعی مرکز تحقیقاتی هم محسوب می شوند و دسته دوم دانشگاه هایی که فقط به آموزش و تدریس می پردازند و دوره تحصیلی شان بین 2 تا 4 سال است. مدارک این گروه از دانشگاه ها تا مقطع لیسانس می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا برای خانواده دانشجویان مقطع دکترا

شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا برای خانواده دانشجویان مقطع دکترا برای متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند، مسئله بسیار مهمی تلقی می شود. نکته مهم و قابل توجه برای متقاضیانی که قصد دارند با همراه خود برای ادامه تحصیل دکترا در آمریکا به این کشور سفر کنند، این است که دانشجویان می توانند همراه داشته باشند. این امتیاز فقط مختص کشور امریکا نبوده و در همه کشورها دانشجویان دکتری می توانند همراه که شامل افراد خانواده می شود را با خود الحاق کنند. افراد خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می شوند. در مدت اقامت تحصیلی شخص متقاضی اعضای خانواده او نیز از تمام حقوق و مزایای سایر شهروندان بهره مند می شوند و فرزندان نیز امکان تحصیل در مدارس آمریکا را دارند. ویزای همراه می تواند به طور همزمان با شخص متقاضی و یا با کمی تآخیر صادر شود. برای دریافت ویزای همراه شخص باید ثابت کند تمکن مالی کافی برای تآمین هزینه های زندگی خانواده اش را برای زندگی در امریکا دارا می باشد.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا و نکات مهم در اخذ پذیرش دکتری این کشور را در این بخش بیان می کنیم. پس از گذراندن دوره فوق لیسانس دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیلات خود وارد مقطع دکترا شوند. از آنجایی که تحصیل در مقطع دکترا بسیار حائز اهمیت است، لذا دانشجویان سعی می کنند این دوره را در دانشگاه های معتبر طی کنند. برای تحصیل دکترا در آمریکا دانشجو باید سوپروایزر یا استاد راهنما داشته باشد که او را در طول دوران تحصیل و ارائه پایان نامه راهنمایی کند. برای این منظور شما باید اساتید را شناسایی کنید و علائق تحقیقاتی خود را مشخص کنید تا بتوانید در آن حوزه با استاد راهنما ارتباط بگیرید. فراموش نکنید که هر دانشگاه و مؤسسه فرآیند درخواست خود را دارد، برای گرفتن نتیجه مطلوب در پروسه اخذ پذیرش اطمینان حاصل کنید که به دقت دستور العمل های هر دانشگاه را به طور دقیق انجام داده اید. همچنین داشتن چند توصیه نامه عالی از اساتید تحصیلات تکمیلی، شانس شما را برای پذیرش در مقطع دکترا بالا می برد. حتماَ از اساتیدی که به دانش و توانایی شما اشراف دارند، نامه دریافت نمایید تا بتوانید توانایی خود را برای مقطع دکترا نشان دهید. با توجه به اهمیت تسلط بر زبان انگلیسی در پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا، توصیه می کنیم که محصول آموزش زبان انگلیسی مؤسسه حقوقی ملک پور را تهیه و مشاهده نمایید.

تحصیل دکترا در آمریکا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

کار پس از تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا و کار بعد از تحصیل مسئله بسیار مهمی است که باید به طور دقیق سنجیده شود. از آن جا که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به تنهایی منجر به کسب اقامت دائم این کشور نمی شود، بنابراین باید مسئله کار پس از تحصیل از طرف دانشجویان به دقت بررسی شود. برای کسب اقامت شما باید بعد از تحصیل وارد بازار کار شوید، البته این نکته حائز اهمیت است که دانشجویان در زمان تحصیل اجازه کار دانشجویی به صورت فول تایم (40 ساعت در هفته)را دارند و می توانند بعد از تحصیل کار نیمه وقت خود را تبدیل به کار تمام وقت کنند. با این وجود دولت آمریکا به تمام افرادی که در این کشور تحصیل می کنند این اجازه را می دهد که به مدت 1 سال در امریکا بمانند و کار مناسب خود را بیابند. متقاضیان تحصیل دکترا در آمریکا می توانند پس از ورود به بازار کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و سپس با گذشت چند سال تقاضای اخذ اقامت دائم و پاسپورت آمریکا را داشته باشند. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع مغایر با قانون و شرع و اخلاق می باشد.

تحصیل دکترا در آمریکا

تحصیل دکترا در آمریکا

کار در آمریکا


سئوالات متداول در زمینه تحصیل دکترا در آمریکا

✅مهم ترین پیش نیاز تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا چیست؟

یافتن سوپروایزر و کسب نظر موافق او اصلی ترین پیش نیاز اخذ پذیرش دکترا از دانشگاه های آمریکاست.

✅آیا تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا به همراه بورسیه امکان پذیر است؟

بله. این بورسیه ها به صورت اسکولارشیپ و فاند در دسترس دانشجویان واجد شرایط هستند.

✅مدارک مورد نیاز اپلای دکترا در آمریکا چیست؟

پر کردن فرم درخواست پذیرش، پرداخت مبالغ اعلامی دانشگاه، نامه پذیرش از طرف استاد راهنما، نامه تمکن مالی، مدارک مقاطع تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات، مدرک زبان انگلیسی با نمره اعلام شده توسط دانشگاه، انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی، مدارک هویتی.

✅برترین دانشگاه های آمریکا جهت تحصیل در مقطع دکترا کدامند؟

دانشگاه های ماساچوست، استنفورد، هاروارد.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در آمریکا_____________

تحصیل دکترا در آمریکا و نحوه اپلای برای دکترا در آمریکا در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی و همه جانبه قرار گرفت. آمریکا کشوری مدرن، پیشرفته و ثروتمند است. دانشگاه های آمریکا دارای سطح بالایی در زمینه آموزش و امکانات علمی و تحقیقی قرار دارند. وجود دانشگاه های مختلف، مراکز و مؤسسات آموزشی فوق العاده و انواع بورسیه های تحصیلی باعث شده دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی تمایل زیادی به ادامه تحصیل در این کشور فوق العاده داشته باشند. امروزه می بینیم دانشجویان زیادی هر ساله برای تحصیل دکترا در آمریکا اقدام می کنند. مؤسسه حقوقی ملک پور(مؤسسه MIE اتریش)در زمینه تحصیل دکترا در آمریکا بهترین و کارآمدترین پیشنهادات را برای شما دارد و شما را تا رسیدن به هدفتان یاری می کند. با وجود شرایط فعلی و سختگیری دولت آمریکا برای جلوگیری از ورود ایرانیان به خاک این کشور، مؤسسه حقوقی ملک پور این افتخار را دارد که اعلام می کند در زمینه اعزام دانشجو برای تحصیل دکترا در آمریکا و سایر کشورهای پیشرفته مانند انگلیس، اتریش و... همچنان سابقه و پرونده درخشانی دارد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با مؤسسه حقوقی ملک پور(مؤسسه MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید پرسش های خود را در ذیل همین مقاله و یا در وب سایت رسمی مؤسسه وارد نمایید تا در اولین فرصت به طور رایگان به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان