تحصیل در ایرلند

27 مرداد 1399 1 نظر

تحصیل در ایرلند

ایرلند یکی از کشورهاییست که به واسطه همسایگی با انگلستان از سیستم آموزش بسیار پیشرفته ای برخوردار است. از این رو هر ساله دانشجویان زیادی تمایل دارند که جهت ادامه تحصیل، به این کشور زیبا مهاجرت نموده و به تحصیل در ایرلند بپردازند. در این مقاله قصد داریم که به بررسی موضوعات متعددی حول موضوع تحصیل در ایرلند بپردازیم که برخی از آنها عبارتند از: تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ایرلند، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، شرایط دریافت ویزای تحصیل در ایرلند، مزایای تحصیل در ایرلند و سایر موضوعاتی که در این زمینه مطرح می شوند. تحصیل در ایرلند به زبان انگلیسی امکان پذیر است. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) نگاشته شده است تا نتیجه تحقیقات صورت گرفته در خصوص تحصیل در ایرلند را در خدمت شما عزیزان قرار دهد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله، سوالی در خصوص تحصیل در ایرلند برای شما به وجود آمد می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین و کارشناسان موسسه استفاده کرده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. برای این منظور کافیست که با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت موسسه کامل کنید. در این مقاله، موضوعات زیر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

 • شرایط عمومی تحصیل در ایرلند
 • تحصیل در مدارس ایرلند
 • تحصیل در ایرلند در مقطع لیسانس
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند
 • تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند
 • بورسیه تحصیلی ایرلند
 • هزینه های زندگی و تحصیل در ایرلند
 • کار دانشجویی در ایرلند
 • بررسی ویزای همراه ایرلند
 • معرفی دانشگاه های برتر ایرلند
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند
 • موقعیت کار پس از تحصیل در ایرلند
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در ایرلند
 • تحصیل در ایرلند و سخن پایانی

تحصیل در ایرلندشرایط عمومی تحصیل در ایرلند

ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان عضو اتحادیه اروپاست که به واسطه این موضوع، دانشجویان زیادی تمایل دارند تا با تحصیل در ایرلند، مسیر خود برای ورود به کشور انگلستان یا سایر کشورهای انگلیسی زبان هموار نمایند. از دیگر عوامل مهمی که دانشجویان را جذب تحصیل در ایرلند می کند، نظام آموزشی این کشور و مورد تأیید بودن مدرک تحصیلی کسب شده از مدارس و دانشگاه های آن در کشورهای دیگر می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایرلند

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایرلند

متقاضیان بین المللی تحصیل در این کشور می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی، مشغول به تحصیل شوند. نظام تحصیلی این کشور برنامه های آموزشی خود را از سن 5 سالگی برای دانش آموزان آغاز کرده و کمک می کند تا دانش آموزان در رشته هایی که به آن علاقه دارند به ادامه تحصیل بپردازند. این کشور هر ساله بودجه قابل توجهی را به تحقیقات و علوم تخصیص می دهد. دانشگاه های معتبری در ایرلند وجود دارد که در همه آنها دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

تحصیل در مدارس ایرلند

آموزش کودکان از سنین پایین در ایرلند آغاز شده و کودکان از 5 سالگی وارد مدارس این کشور می شوند. دانش آموزان در مقطع مدارس می توانند در مدارس دولتی به صورت رایگان و یا در مدارس خصوصی با پرداخت شهریه تحصیل نمایند. البته این مختص کودکانیست که تابعیت این کشور را دارند و می توانند از نظام آموزشی رایگان آن استفاده کنند. دانش آموزان بین المللی تنها در صورتی می توانند در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند که یا یک قیم قانونی در این کشور داشته باشند و یا در یک مدرسه شبانه روزی، پذیرش دریافت کرده و عملاً مدرسه نقش قیم دانش آموز را ایفا کند. هزینه تحصیل برای دانش آموزان در این کشور به صورت میانگین بین 15 الی 27 هزار یورو می باشد. اگرچه تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است؛ اما دانش آموزان بین المللی نیازی به ارائه مدرک زبان برای ورود به مدارس این کشور ندارند. همچنین آموزش زبان نیز در بین دروس برای دانش آموزان گنجانده شده است. البته غیر از زبان انگلیسیف دروس دیگری همچون ریاضی، زبان ایرلندی، هنر، زیست شناسی، شیمی و... از مباحث درسی این دوره می باشند. دانش آموزان پس از پشت سر گذاشتن دوره ابتدایی، وارد دوره متوسطه می شوند و با پایان آن، مدرک دیپلم خود را کسب می نمایند. در لیست زیر می توانید تعدادی از بهترین مدارس شبانه روزی این کشور را مشاهده نمایید.

 

برترین مدارس شبانه روزی ایرلند

Blackrock College

Griffith College

Villiers School

Midleton College School Cork

The Royal Cavan School

Monaghan Collegiate School

Rockwell College

Brookfield College

Wesley College

St. Columbas College

تحصیل در ایرلند در مقطع لیسانس

با اخذ مدرک دیپلم 12 ساله می توان برای تحصیل در ایرلند در مقطع لیسانس آماده شد. به طور کلی طول دوره تحصیل مقطع لیسانس در ایرلند را می توان 4 سال برآورد کرد؛ اما در صورت شرایطی نیز می توان این مدت را به 3 سال کاهش داد. تحصیل در ایرلند در مقطع لیسانس دارای مقدمات و نیازمندی هایی مانند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی است. برای دریافت پذیرش تحصیلی در ایرلند لازم است که مدرک زبان مورد نیاز را (آیلتس 6 برای تحصیل به زبان انگلیسی) ارائه دهید. همچنین برای اخذ پذیرش در برخی رشته های تحصیلی نیز بایستی در آزمون ورودی اولیه شرکت کرده و پذیرفته شد. هزینه های تحصیل در ایرلند در مقطع لیسانس برای دانشجویان غیراتحادیه اروپا سالیانه 9 هزار یورو یا بیشتر می باشد؛ البته که این مقدار هزینه، بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. جالب است که بدانید تحصیل در ایرلند برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا رایگان می باشد. 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

متقاضیان عزیزی که مدرک لیسانس خود را دریافت کرده اند این امکان را دارند که به تحصیل در ایرلند در مقطع فوق لیسانس بپردازند. دوره های کارشناسی ارشد بسته به رشته ای که دانشجویان در آن به تحصیل می پردازند، ممکن است 1 ساله و یا 2 ساله باشد. دانشجویان بین المللی باید مدرک IELTS 6.5 ارائه نمایند تا بتوانند به دانشگاه ورود پیدا کنند. هزینه شهریه ای که بایستی بابت تحصیل به دانشگاه پرداخت شود، حداقل 9،000 یورو است که برای برخی رشته ها از جمله رشته پزشکی به حدود 30,000 یورو در سال هم می رسد. با این شرایط، اگر دانشجویی نتواند مدرک زبان مورد نظر را ارائه نموده و یا تمام شرایط ورود به دوره فوق لیسانس را نداشته باشد، می تواند در دوره Pre master شرکت نماید و با پرداخت شهریه ای در حدود 15 هزار یورو، این دوره 6 تا 9 ماهه را سپری کرده و بستر ورود خود برای ورود به دوره کارشناسی ارشد را فراهم نماید. در این دوره، علاوه بر زبان به دانشجویان روش تحقیق و برخی دروس برای آماده سازی دوره ارشد نیز آموزش داده می شود. لازم به ذکر است که دانشجو برای شرکت در این دوره باید بتواند حداقل مدرک زبان IELTS 5 الی 5.5 را ارائه نماید.

تحصیل در ایرلند

تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند

تحصیل در مقطع دکتری در ایرلند در اغلب رشته ها به صورت تحقیقاتی و پروژه ای می باشد و دانشجویان باید بیشترین زمان خود را برای تحقیق صرف کنند. مانند بسیاری از کشورهای دیگر، دانشجویان برای این کشور نیز نیاز دارند که با یک سوپروایزر (استاد راهنما) ارتباط گرفته و با نشان دادن رزومه، مقالات، نمرات و توانایی های خود به وی، پذیرش دانشگاه مربوطه را اخذ نمایند. دانشجویان برای حضور در دوره دکتری می بایست مدرک IELTS 7 و یا مدارک زبان معادل آن ارائه نمایند و از سطح زبان بالایی برخوردار باشند. دوره دکتری در ایرلند به طور معمول بین 3 تا 4 سال به طول انجامد. هزینه های تحصیل در ایرلند در این مقطع نیز از حدود 6 هزار یورو آغاز شده و برای برخی رشته تا مبالغی بیش از 30 هزار یورو در سال افزایش می یابد. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش می شوند باید در پایان دوره از پایان نامه خود دفاع کرده و بتوانند مدرک خود را اخذ نمایند.

بورسیه تحصیلی ایرلند

یکی از روش های تحصیل ارزان برای دانشجویان بین المللی، بهره گیری از بورسیه های تحصیلی است که به دانشجویان مستعد و توانمند جهت کمک در هزینه های تحصیل و یا زندگی اعطا می شود. برای تحصیل در ایرلند نیز دانشجویانی که از سوابق تحصیلی عالی برخوردار بوده و یا شرایط خاصی دارند می توانند از انواع بورسیه ها استفاده نمایند. انواع بورسیه های تحصیلی توسط نهادها و ارگان های مختلف ارائه می شود که دولت، دانشگاه ها و برخی مؤسسات، از اصلی ترین آن ها می باشند. طبق بررسی های انجام شده، دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری می توانند از بورسیه های متنوع تری استفاده نمایند که در ادامه، فهرست برخی از آنها را مشاهده می نمایید.

 • DCU International Student Scholarships
 • Opportunities in Ireland for Ontario College Graduates
 • Claddagh Scholarship Programme
 • Galway Mayo Institute of Technology scholarships
 • DIT Centenary Scholarship Programme

تحصیل در ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلند

هزینه های زندگی و تحصیل در ایرلند

برای تمام افرادی که قصد مهاجرت دارند، بررسی هزینه های زندگی نقش بسیار مهمی دارد؛ چرا که بایستی بودجه بندی خود را برای این امر تنظیم نمایند. علاوه بر هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل نیز باید برای متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل در نظر گرفته شود. در قسمت های قبل، حدودی از هزینه های تحصیل در ایرلند را در مقاطع مختلف خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم که بسته به شرایط خود می توانید از آن بهره برداری لازم را داشته باشید. به دلیل جلوگیری از گزافه گویی، در این قسمت بیشتر به بررسی هزینه های زندگی می پردازیم که این هزینه ها می تواند شامل هزینه اجاره، ایاب و ذهاب، غذا، تفریحات و موارد مختلف دیگری باشد. با بررسی و تحلیل سایت های معتبر آماری دنیا در خصوص هزینه های زندگی، به آمار جالبی از هزینه های زندگی در کشور ایرلند دست یافتیم که برخی از موارد آن را جهت استحضار شما عزیزان در قالب یک جدول ارائه کرده ایم. لازم به ذکر است که هزینه ها بسته به سبک زندگی افراد می تواند بیشتر یا کمتر باشد و قیمت ها در جدول زیر به صورت میانگین ارائه شده است.

 

میانگین هزینه های زندگی در ایرلند

شرح

هزینه (یورو)

 

شرح

هزینه (یورو)

غذا در رستوران معمولی

15

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

2.55

آب معدنی (0.33 لیتر)

1.43

تاکسی (1 کیلومتر)

1.50

شیر (1 لیتری)

0.96

گازوئیل (1 لیتر)

1.44

برنج (1 کیلو)

1.54

هزینه باشگاه (ماهیانه)

43.38

نان سفید (500 گرم)

1.48

هزینه انرژی (آب، برق و...)

146.78

تخم مرغ (12 عدد)

2.72

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1221.35

سیب (1 کیلو)

2.16

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

1041.92

سیب زمینی (1 کیلو)

1.61

اینترنت

51.06

مک دونالد

8

سینما

11

کاپوچینو

3.15

شهریه مهدکودک خصوصی

929.68

کار دانشجویی در ایرلند

دانشجویانی که قصد مهاجرت به ایرلند برای تحصیل دارند، تمایل دارند که بخشی از هزینه های خود را در این کشور جبران نمایند؛ زیرا با توجه به اختلاف بالای ارزش ریال و یورو، دانشجویان متحمل هزینه های زیادی می شوند که البته این هزینه ها برای یک ایرلندی بسیار عادی و روتین است. یکی از راه های پیش روی دانشجویان، داشتن شغل و درآمد یورویی است تا هزینه های خود را کاهش دهند. دانشجویان در این کشور اجازه دارند تا 20 ساعت به کار در مشاغل مورد تأیید و قانونی این کشور بپردازند و به ازای آن حقوق دریافت نمایند. البته این زمان مربوط به ایام غیرتعطیل است و در ایام تعطیل، محدودیتی برای افراد وجود ندارد. اغلب دانشگاه ها نیز به دانشجویان کمک می کنند تا شغل داشته باشند و علاوه بر کسب درآمد بتوانند روابط خود را تقویت نموده و زندگی راحت تری در محیط جدید برای خود فراهم نمایند.

بررسی ویزای همراه ایرلند

در بسیاری از مواقع افرادی که مهاجرت می کنند به دنبال این هستند که خانواده خود را نیز به همراه خود به کشور مقصد برده و در کنار آنها باشند. متقاضیان تحصیل در ایرلند باید توجه داشته باشند که می توانند اعضای خانواده خود اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه به کشور ایرلند ببرند. بسیاری بر این باورند که می توانند فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور فرستاده و سپس به واسطه تحصیل فرزندانشان به این کشور ورود کرده و اقامت ایرلند را بدست آورند. طبق تعریفی که در خصوص همراه خدمت شما ارائه شد پی می بریم که این امر امکان پذیر نیست و تحصیل فرزند منجر به دریافت اقامت والدین نمی شود. جالب است بدانید که همسر و فرزند شخص دانشجو می توانند در این کشور به تحصیل بپردازند و حتی همسر می تواند اجازه کار بدست آورده و به کسب درآمد بپردازد. نفرات همراه باید مدارکی را جهت الحاق به نفر اصلی داشته باشند که عبارتند از:

تحصیل در ایرلند

 • پاسپورت معتبر تمامی همراهان
 • نامه درخواست ویزا
 • کپی پاسپورت دانشجو
 • کپی کارت اقامت نفر اصلی
 • مدارک اثبات تحصیل شخص اصلی در کشور مقصد
 • مدارک هویتی
 • مدارک ازدواج
 • نامه تمکن مالی

معرفی دانشگاه های برتر ایرلند

یکی از مزایای تحصیل در ایرلند، وجود دانشگاه هاییست که با کیفیت خوب خود، دانشجویان زیادی را سالانه به سمت خود جذب کرده و آنها را برای کار در محیط و یا تحقیق و پژوهش آماده می نمایند. اگرچه نمی توان سطح علمی دانشگاه های این کشور را با دانشگاه های درجه 1 کشورهایی همچون انگلستان، کانادا، اتریش، سوئیس، هلند، اسپانیا و... مقایسه کرد؛ اما اینکه مدرک تحصیلی این دانشگاه ها در تمام کشورها معتبر می باشد، از نکات مثبتی است که می توان به آن اشاره نمود. مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون اجازه و ذکر منبعف شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. موسسه حقوقی ملک پور برای اینکه ذهنیت درستی از سطح دانشگاه های این کشور برای شما متقاضیان گرامی ایجاد نماید، به آمار سایت های معتبر مراجعه کرده و رتبه برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی این کشور را بدست آورده است که می توانید آنها را در جدول زیر مشاهده نمایید:

 

رتبه در ایرلند

رتبه جهانی

نام دانشگاه

1

224

Trinity College Dublin

2

252

University College Dublin

3

367

University College Cork

4

503

National University of Ireland NUI Galway

5

620

Dublin City University

6

624

University of Limerick

7

1892

Maynooth University

8

2040

Royal College of Surgeons of Ireland

9

2211

Waterford Institute of Technology

10

2265

Cork Institute of Technology

11

2291

Dublin Institute For Advanced Studies DIAS

12

3170

Galway Mayo Institute of Technology GMIT

13

3371

Dundalk Institute of Technology

14

3512

National College of Ireland NCI

15

4121

Institute of Technology Sligo

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

یکی از مهم ترین مراحل جهت دریافت ویزای تحصیل در ایرلند، پروسه تهیه و ارائه مدارک به سفارت است. شاید برخی حساسیت این مرحله را درک نکنند؛ اما همواره افراد زیادی به دلیل عدم ارائه مدارک کافی، صحیح و درست، با اخلال در روند پیشرفت پروند مهاجرتی خود مواجه شده و یا حتی رد می شوند و بدین ترتیب، تمام وقت و هزینه ای که در این مسیر انجام داده اند از بین می رود. پس بهتر است جهت انجام پروسه ویزا با وکیل مهاجرتی معتبر مشاوره نموده و جهت کاهش ریسک کار، در این پروسه به رهنمودهای وی عمل نمایید. دانشجویانی که به منظور دریافت ویزای تحصیلی، قصد مراجعه به سفارت ایرلند را دارند، بایستی مدارک مهمی از جمله نامه پذیرش، مدارک هویتی، پاسپورت و موارد دیگری را به همراه داشته باشند. هر گونه کوتاهی در ارائه مدارک، کار شما را سخت نموده و حتی ممکن است موجب ریجکت شدن ویزای شما شود. برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی ایرلند عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست
 • رسید پرداخت هزینه دانشگاه
 • مدرک زبان
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک هویتی از قبیل کارت ملی و شناسنامه
 • عکس پاسپورتی

موقعیت کار پس از تحصیل در ایرلند

تحصیل در ایرلند

یکی دیگر از مواردی که متقاضیان قبل از اقدام برای دریافت پذیرش برای تحصیل خود انجام می دهند این است که وضعیت کار در کشور مقصد خود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. اگرچه برخی افراد تنها با هدف تحصیل به کشور ایرلند رفته و پس از تحصیل به کشور خود باز می گردند؛ اما درصد بالایی از دانشجویانی که به این کشور مهاجرت می کنند تمایل دارند که در این کشور شغلی بدست آورده و ادامه زندگی خود را در آن سپری نمایند. دانشجویان اغلب شرایط بازار کار این کشور در رشته تحصیلی خود را بررسی می نمایند. اما این پرسش مطرح است که چه فاکتورهایی را برای بررسی بازار کار کشور مورد نظر باید در نظر گرفت؟ یکی از بهترین پارامترهایی که می تواند به شخص کمک کند، نرخ بیکاری و بررسی روند تغییرات آن در کشور مورد نظر است. شخص با بررسی آن می تواند ذهنیت درستی از وضعیتی کلی اقتصاد و بازار کار این کشور بدست آورد. به منظور بررسی نرخ بیکاری در کشور ایرلند، نموداری را تهیه کرده ایم که نرخ بیکاری ایرلند در 10 سال گذشته را نمایش می دهد. مطابق این نمودار، نرخ بیکاری در چند سال اخیر کشور ایرلند همواره روند کاهشی داشته و می تواند فاکتور مناسبی برای کار در این کشور محسوب شود. ضمناً شما عزیزان می توانید برای کاریابی در ایرلند یا کشورهای دیگر، از محصول بی نظیر گام به گام تا کار در خارج از کشور که به همت استاد استاد ملک پور تهیه شده است استفاده کرده و مسیر راحت تری را برای کار در ایرلند طی نمایید.

تحصیل در ایرلند

 

سوالات متداول راجع به تحصیل در ایرلند

پرسش: ✅ آیا امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟

پاسخ: خیر؛ دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ایرلند بایستی شهریه پرداخت نمایند؛ اما به منظور کاهش هزینه ها، امکان دریافت بورسیه وجود دارد.

 

پرسش: ✅ آیا تحصیل فرزند در ایرلند، موجب دریافت اقامت برای والدین می شود؟

پاسخ: خیر؛ تنها همسر و فرزندان دانشجویان می توانند به عنوان همراه و پس از تأیید سفارت، به این کشور مهاجرت کنند.

 

پرسش: ✅ آیا می توان با مدرک زبان آیلتس کمتر از 6.5 در مقطع فوق لیسانس کشور ایرلند پذیرش گرفت؟

پاسخ: این امکان برای شما وجود دارد که برای دوره های pre master پذیرش گرفته و پس از آن به دوره های ارشد ایرلند ورود پیدا کنید.

 

پرسش: ✅ آیا دانش آموزان دبستانی نیز در ایرلند می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند؟

پاسخ: بورسیه اغلب در مقاطع بالاتر تحصیلی به دانشجویان تعلق می گیرد و شانس دریافت بورسیه برای دانش آموزان، بسیار پایین است.

 

پرسش: ✅ هزینه های زندگی و تحصیل در ایرلند بیشتر است یا انگلستان؟

پاسخ: هزینه های تحصیل در ایرلند کمتر از انگلستان است و با در نظر گرفتن سبک زندگی یکسان، هزینه زندگی در ایرلند پایین تر از هزینه زندگی در انگلستان می باشد. تحصیل در ایرلند در مقاطع مختلف دارای هزینه های متفاوتی است که بازه سالیانه 6 تا 30 هزار یورو را شامل می شود.

 

_____________ تحصیل در ایرلند و سخن پایانی_____________

تحصیل در ایرلند، شرایط دریافت ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف و بسیاری دیگر از موارد پیرامون آن را در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار دادیم. برخی از مزایای تحصیل در ایرلند عبارتند از: تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین با شهریه ای کمتر نسبت به برخی کشورهای دیگر، حتی با داشتن نمره زبان پایین تر از حداقل نمره پذیرش دانشگاه نیز می توان برای برخی دوره ها مانند pre master در این کشور اقدام کرد و.... دانشجویان می توانند با تحصیل در ایرلند، راه ورود به دانشگاه های برتر انگلستان و سایر کشورهای دنیا را برای خود هموار کرده و از مزایای آن استفاده نمایند. این مقاله به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به منظور ارائه اطلاعات لازم به شما عزیزان در مسیر مهاجرت تهیه شده و به نگارش در آمده است. در صورتی که پس از مطالعه دقیق آن پرسشی در خصوص تحصیل در ایرلند داشتید، می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی این موسسه بهره مند گردید. علاوه بر این می توانید پرسش های خود را در مورد تحصیل در ایرلند در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" یادداشت نمایید و پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شادیار
سلام و وقت بخیر میخواستم بدونم آیا من با 24 سال سن و داشتن لیسانس زیست شناسی می تونم برای دوره های فاندیشن اقدام کنم و بعد از تحصیل در ایرلند برای تحصیل پزشکی به دانشگاه های انگلیس برم؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب اگر دیپلم 12 ساله داشته باشید می توانید برای ایرلند 1 سال فاندیشن پزشکی بخونید و بعد اگر نمرات تاپ و بالایی داشته باشید میتوانید برای ادامه تحصیل به دانشگاه های انگلیس برای ادامه تحصیل بروید.
مشاوره رایگان