بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

16 آبان 1399 28 نظر

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

در مقاله بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق به بررسی شرایط بهترین کشور برای رشته حقوق، شرایط مهاجرت برای فارغ التحصیلان حقوق و بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور پرداخته شده است. رشته حقوق یکی از پر طرفدار ترین و پر درآمد ترین رشته های تحصیلی و کاری در جهان می باشد و وکلای حقوقی در جهان همواره از منزلت اجتماعی بالا و سطح زندگی بسیار مناسبی برخوردارند. به همین دلیل تحصیل و کار در این رشته همواره افراد بسیاری را به خود جذب می نماید. به صورت کلی نظام حقوقی در اکثر کشورهای جهان با یکدیگر تفاوت هایی دارند و لذا تقریباً در اکثر کشورها فارغ التحصیلان و یا وکلای دیگر کشورها برای ورود به بازار کار نیاز به معادل سازی دارند. در این مقاله به بررسی روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری برای فارغ التحصیلان و علاقه مندان به رشته حقوق پرداخته شده است و بهترین مسیر مهاجرت برای افراد مختلف با رزومه های مختلف معرفی گردیده است. در این مقاله تیم پژوهشی مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با سابقه فعالیت پانزده ساله در مهاجرت و سرمایه گذاری بین الملی سعی کرده است که تجربیات خود و اطلاعات به روز در خصوص تحصیل و کار در خصوص رشته حقوق و دیگر پروسه های تحصیل و مهاجرت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد و تلاش نموده است که بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق و دیگر رشته ها را همواره به علاقمندان معرفی نماید. در صورت تمایل پس از مطالعه این مقاله می توانید در موضوع مقاله و دیگر برنامه های مهاجرتی با مشاورین مؤسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا مشاورین برای ارائه مشاوره تلفنی رایگان با شما تماس حاصل نمایند.

 

فایل تصویری مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت برای رشته حقوق

فایل صوتی مؤسسه ملک پور درمورد مهاجرت برای رشته حقوق

 

در مقاله بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق زیر عنوان هایی به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 • مهاجرت برای رشته حقوق از طریق تحصیل
 • مهاجرت برای رشته حقوق از طریق کار و بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور
 • مهاجرت برای رشته حقوق از طریق سرمایه گذاری
 • بهترین گرایش رشته حقوق برای مهاجرت با مدرک وکالت
 • سئوالات متداول راجع به بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق
 • سخن پایانی پیرامون بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوقمهاجرت برای رشته حقوق از طریق تحصیل

در این زیر عنوان به بررسی برخی از برترین مقاصد اپلای رشته حقوق و مهاجرت از طریق ادامه تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور خواهیم پرداخت. برخی از برترین مقاصد جهت ادامه تحصیل رشته حقوق در خارج از کشور، کشورهای آمریکا، انگلستان، سوئیس، نروژ، کانادا، نروژ و دیگر کشورها می باشند که شرایط هر یک را بررسی خواهیم کرد. بسیاری از افراد این سئوال را مطرح می سازند که چگونه در رشته حقوق بورسیه شویم؟ در پاسخ به این سئوال و دیگر سئوالات مطرح شده در زمینه انتخاب بهترین کشور برای رشته حقوق باید گفت که در کشورهای مختلف نظام حقوقی کشورها با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت ها تاثیر بسیاری در مسیر تحصیل حقوق و دروس و قواعد در رشته حقوق آن کشور خواهد بود. به صورت کلی چهار نظام حقوقی در جهان وجود دارد. نظام حقوقی حقوقی سیویل لا (Civil law) که به عنوان رومی–ژرمنی نیز شناخته می‌شود و نظام حقوقی دوم نظام کامن لا (common law). دو نظام حقوقی دیگر که استفاده کمتری دارند قانون مجلس یا قانون مصوبه (statutory law) (توسط نمایندگان انتخاب شده) و آخرین نظام حقوقی احکام دینی می باشد. با این حال، سیستم حقوقی هر کشور با تاریخ منحصر به فرد خود شکل می‌گیرد و تغییراتی را در بر می‌گیرد. از این چهار نظام حقوقی، نظام حقوقی کامن لا و سیویل لا رایج‌ترین نظام‌های حقوقی در جهان می باشند. در نظام حقوقی سیویل لا منشاء قواعد حقوقی، مقررات تصویب شده توسط مراجعی است که قانون اساسی یا سایر قوانین به آنها صلاحیت وضع مقررات الزام آور را داده اند؛ این در حالیست که در نظام حقوقی کامن لا نوعی نظام حقوقی است که از سال ۱۰۶۶ میلادی به بعد توسط دادگاه‌های شاهی انگلستان ایجاد شد و اساساً حقوق، ساختهٔ دست قضات و دادگاه‌ها است تا قوانین مصوب قوه مقننه و اقدامات اجرایی قوه مجریه. در ادامه این زیر عنوان به جزییات برخی از کشورهای برتر دنیا جهت تحصیل در رشته حقوق و اپلای رشته حقوق خواهیم پرداخت.

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

 • کشور آمریکا

کشور آمریکا جزو کشورهایی می باشد که از نظام حقوقی کامن لا (Common law) پیروی می نماید و در قانون اساسی این کشور هر ایالت می تواند قوه قانون گذاری خود را داشته باشد. کانون های وکلا در ایالات متحده آمریکا از دادگاه های فدرال و دولت این کشور استقلال کامل دارند. کانون های وکلا در کشور آمریکا در انتخاب وکلای جوان و اعطا پروانه وکالت به وکلای جدید آزمونی را برگزار می نمایند که متقاضیان را هم از نظر علمی و اطلاعات حقوقی و هم از لحاظ شخصیتی مورد سنجش قرار می دهند. در اکثر ایالت های آمریکا این آزمون برای انتخاب وکلای جدید وجود دارد اما در برخی از ایالت ها طریقه انتخاب به شکل دیگری است و نیاز به دادن آزمون نبوده و کانون وکلای این ایالت ها مانند ایالت ویسکانزین وکلای مورد نظر خود را از افرادی انتخاب می نماید که فارغ التحصیل حقوق از دانشگاه های همان ایالت هستند و نمرات بالایی را در حین تحصیل در دانشگاه کسب نموده اند. رشته حقوق یکی از برترین و پر درآمد ترین رشته ها در کشور آمریکا می باشد و فارغ التحصیلان آن از منزلت اجتماعی بالایی برخوردار هستند لذا تقاضا برای تحصیل در این رشته بسیار زیاد بوده و بسیار رقابتی می باشد. برای اپلای رشته حقوق در آمریکا فرد متقاضی باید در ازمون LSAT (Law school admission test) شرکت نماید. در این ازمون قوه ادراک و قوه استدلال منطقی و کلامی و همچنین درک مطلب فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد. این آزمون 7 بار در سال در زمان های مختلف و در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می گردد و با قبولی در این آزمون می توان یکی از ملزومات ورود به دانشگاه های حقوق آمریکا را به دست می آورند.

 • کشور انگلستان

انگلستان یکی از محبوب ترین کشورها و مقاصد تحصیلی برای رشته حقوق می باشد. در کشور انگلستان رشته حقوق از برترین و پر رقابت ترین رشته های تحصیلی می باشد و برای ورود به دانشگاه های این کشور که دارای رنک جهانی بسیار فوق العاده ای می باشند مانند دانشگاه کمبریج، آکسفورد، دانشگاه اقتصاد لندن و غیره نیاز به نمرات بالا در دوره A-level و سطح زبان بسیار مناسب است.

 • کشور فرانسه

کشور فرانسه به دلیل شباهت بسیار حقوق ایران و حقوق در این کشور یکی از برترین و مورد علاقه ترین مقاصد برای حقوق دان ها و فارغ التحصیلان حقوق در ایران می باشد. بسیاری از قوانین مدنی در ایران برگرفته از پایه های حقوق کشور فرانسه می باشد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته حقوق در فرانسه باید مدرک C1 زبان فرانسوی مورد نیاز است. اخذ پذیرش مستقیم از دانشگاه های فرانسه از خارج از این کشور شرایط بسیار دشواری دارد. یکی از برترین مسیر های مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در رشته حقوق در این کشور ثبت نام در دوره های فاندیشن در این کشور می باشد که علاوه بر تقویت زبان به شما کمک می نماید تا از داخل خاک این کشور و مانند دانشجویان فرانسوی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی و رایگان این کشور اقدام نمایید.

 • کشور نروژ

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی رایگان می باشد. شما در کشور نروژ می توانید در رشته هایی مانند حقوق نفت، حقوق مالکیت فکری، حقوق IT و فناوری اطلاعات که از برترین رشته های مرتبط با حقوق برای ورود به بازار کار می باشد، اقدام به تحصیل نمایید و به صورت رایگان در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به رایگان تحصیل نمایید و پس از اتمام تحصیل در کمپانی های مختلف به عنوان مشاور حقوقی و کارشناس حقوقی مشغول به کار شوید و اقامت کاری دریافت نمایید.

 • کشور کانادا

کانادا یکی مورد علاقه ترین مقاصد مهاجرت و یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای جهان می باشد و به تبع، مهاجرت به کانادا از طریق رشته حقوق نیز دارای تقاضای بسیاریست. نظام حقوقی دولت فدرال کانادا، نظام حقوقی کامن لا (common law) می باشد. کانادا دارای 13 ایالت است که 12 عدد از این ایالت ها دارای نظام حقوقی کامن لا هستند و تنها ایالت کبک دارای نظام قانونی سیویل لا (Civil law) می باشد. پس بسیار پر اهمیت خواهد بود که برای مهاجرت به کانادا از طریق رشته حقوق، در کدامیک از ایالت ها می خواهید درس بخوانید و در کدام ایالت ها می خواهید وارد بازار کار شوید. افرادی که تمایل دارند مثلاً در ایالت کبک وکیل شوند باید تحصیلات آنها در دانشکده های حقوقی در کانادا باشد که بر اساس نظام حقوقی سیویل لا تدریس می نمایند. در کانادا برخی از دانشگاه ها و دانشکده های حقوق بر اساس نظام قانونی سیویل لا و برخی بر اساس نظام قانونی کامن لا هستند.

 • کشور استرالیا

برای مهاجرت حقوقی ها به کشور استرالیا روش های مختلفی وجود دارد. یکی از اصلی ترین و محبوب ترین روش ها استفاده از برنامه اسکیل سلکت یا همان اسکیل ورکر می باشد. در این برنامه که به افراد با سطح زبان بالا، تحصیلات آکادمیک و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیشان هستند اجازه می دهد که با اخذ امتیازات لازم بتوانند با اخذ اقامت دائم استرالیا وارد این کشور شوند. افراد پس از ورود توسط این روش و اخذ اقامت دائم می توانند کار حقوقی انجام دهند. انجام کار حقوقی و کار به عنوان وکیل متفاوت است. برای ورود به کانون وکلای کشور استرالیا هر ایالت قوانین و ملزومات و امتحان مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال در ایالت محبوب ویکتوریا فرد باید اجازه کار به عنوان وکیل را در کشور خود داشته باشد و سپس مدارک خود را برای سازمان خاصی در این ایالت ارسال نماید و سپس خود کانون وکلای این ایالت با توجه به شرایط فرد و دوره ها و مدارکی که دارد برای فرد دوره هایی را تعیین می نماید. این دوره ها ممکن است 6 ماهه یا یکساله باشد و پس از گذراندن این دوره ها و قبولی در آزمون نهایی می توانند به عنوان وکیل در آن استان شروع به فعالیت نماید.

 • کشور ایرلند

کشور ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان در اتحادیه اروپا می باشد. دانشگاه های حقوق ایرلند بسیار معتبر و برجسته هستند و رنک بسیار مناسبی در میان دانشگاه های جهان دارند و قبولی مستقیم در آنها بسیار سخت خواهد بود. علاقه مندان به تحصیل در کشور ایرلند در رشته های مختلف از جمله حقوق می توانند در دوره های فاندیشن خاصی که توسط برترین دانشگاه های انگلستان و ایرلند طراحی شده شرکت نمایند و پس از گذراندن دوره فاندیشن تخصصی در رشته حقوق و مدیریت برای برترین دانشگاه های ایرلند، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی و کانادا و استرالیا جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ها و دانشکده های حقوق اقدام نمایند. جذابیت این دوره های فاندیشن این است که با اینکه به صورت نه ماها و یا به صورت فشرده شش ماهه برگزار می شوند ولی مدارک آنها با دوره های A-level دو ساله انگلستان برابری می کنند و در اکثر دانشگاه های برتر جهان مورد قبول می باشد. هزینه های این دوره های فاندیشن بسیار مناسب تر از دوره های موجود در انگلستان می باشد و سالانه در حدود 16 هزار یورو هزینه دارد.

 • کشور نیوزلند

در کشور نیوزلند برای علاقه مندان به رشته حقوق که سن پایین دارند و به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند ورود به دوره های لیسانس حقوق یا LLB (Bachelor of law) می تواند بهترین گزینه ممکن باشد. افرادی که سن بالا تری دارند و مدرک لیسانس خود را از دانشگاه اخذ نموده اند بهترین مسیر ورودشان ورود از طریق تحصیل در دوره های فوق لیسانس حقوق LLM (Master of law) می باشد که در حین تحصیل در این مقطع می توانند معادل سازی مدرک لیسانس خود را نیز انجام دهند.

مهاجرت برای رشته حقوق از طریق کار و بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور

یکی از انواع روش های ممکن مهاجرت برای فارغ التحصیلان حقوق، روش کاری است و برای این منظور لازم است که بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. در این زیر عنوان به اصلی ترین نکات و مراحل ورود به بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور پرداخته شده و شرایط وکالت و ورود به بازار کار در برخی از برترین کشورهای جهان با یکدیگر مقایسه شده و شرایط آنها بررسی شده است. بدون شک، بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور و در کشورهای مختلف، متفاوت از یکدیگر است؛ اما به طور کلی، وکالت در زمره رشته های کاری تاپ و با درآمد بالا قرار دارد و همچنین از شأن اجتماعی بالایی برخودار است.

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

 • کشور آمریکا

برای کار در فیلد حقوقی در کشور آمریکا نیاز نیست که الزاماً فرد آزمون وکلات را قبول شده باشد. مهاجرت برای فارغ التحصیلان حقوق و حقوقدان ها با اشتغال در شرکت های حقوقی(Law firm) امکان پذیر می گردد و این افراد به نمایندگی از آن کمپانی حقوقی، از موکلشان دفاع می نمایند. در این کشور هر ایالت دارای کانون وکلای مستقل می باشد که برای جذب وکلای جدید مراحل و ملزومات خاص خود را دارند. به عنوان مثال در ایالت نیو یورک (New York) به وکلا و حقوق دان ها از سر تا سر جهان اجازه می دهد که وارد این ایالت شوند و دروس و مطالب حقوقی که طی تحصیلات خود در خارج از آمریکا فرا گرفته اند را در این کشور تطبیق دهند و پس از آن برای آزمون وکلای این ایالت اقدام نمایند و در صورت قبولی بتوانند ابتدا به عنوان کار آموز در شرکت های مختلف حقوقی شروع به فعالیت نموده و سپس به عنوان وکیل در این کشور فعالیت نمایند.

 • کشور فرانسه

کانون های وکلا در فرانسه از دولت و دادگاه های این کشور کاملاً مستقل هستند و فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه های فرانسه و حقوق فرانسه می توانند در آزمون کانون وکلای این کشور شرکت نمایند و در صورت قبولی در دوره های 18 ماهه کار آموزی را پشت سر گذاشته و سپس برای آزمون دوم و نهایی کانون وکلا شرکت کرده و پس از قبولی می توانند به عنوان وکیل مستقل در این کشور فعالیت نمایند. در کشور فرانسه برای ورود به بازار کار وکالت نیاز دارد که فرد حتما مقطع فوق لیسانس حقوق را پشت سر گذاشته باشد. مؤسسه MIE این فرصت را برای علاقه مندان به وکالت و تحصیل لیسانس و فوق لیسانس حقوق فراهم نموده است که وارد خاک کشور فرانسه شوند و در خود کشور فرانسه با کمترین هزینه ها به تحصیل دوره زبان پرداخته و پس از اخذ نمره C1 وارد دانشگاه های رایگان این کشور شوند و سپس بتوانند در امتحانات کانون وکلا شرکت نمایند. این دوره های زبان که از سطح آموزشی بالایی برخوردار هستند به متقاضیان این رشته بسیار کمک می نماید که بسیار ساده تر بتوانند در دانشگاه پذیرش گرفته و با سطح زبان مناسب بسیار راحت تر به تحصیل رشته حقوق بپردازند.

 • کشور انگلستان

به صورت کلی در کشور انگلستان 2 نوع وکیل وجود دارد نوع اول باریستر ها (Barrister) می باشند. سالیسیتر (Solicitor) باریستر ها به صورت کلی وظیفه دفاع از مردم و پرونده ها را در دادگاه بر عهده دارند و کاملاً درگیر پرونده های حقوقی می گردند اما سالیسیتر ها معمولاً کار های حقوقی خارج از دادگاه ها را انجام می دهند و در پرونده های حقوقی بیشتر نقش مشاور را ایفا می نماید. برای کار در کشور انگلستان معمولاً وکلای فارغ التحصیل از خارج از این کشور معمولاً به عنوان سالیسیتر مشغول به فعالیت می گردند و کمتر به سمت باریستر شدن می روند. در کشور انگلستان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر پروسه وکیل شدن نیاز به گذراندن دوره کار آموزی دارد و برای اینکه بتوانید زیر نظر دادگاه های این کشور وارد کارآموزی شوید نیاز است که فرد مدرک لیسانس حقوق داشته باشد و علاوه بر آن یک دوره یکساله را در دانشگاه های حقوق این کشور بگذرانید. از اصلی ترین مزایای کار وکالت در کشور انگلستان این است که حتماً نیاز به داشتن مدرک لیسانس از خود کشور انگلستان ندارد و با داشتن مدرک لیسانس حقوق از دیگر کشورها نیز می توانند در دوره های یکساله شرکت نموده و واجد شرایط کارآموزی شوند. نام دوره یکساله ای که فرد باید برای تبدیل شدن به باریستر باید در این دوره ها اقدام نماید (BPC) می باشد که مخفف Bar practice course می باشد. دوره یکساله برای تبدیل شدن به سالیستر در کشور انگلستان LPC می باشد که مخفف (Legal practice course) است. به صورت میانگین هزینه های شرکت در این دو دوره در حدود 12 – 14 هزار پوند می باشد. شایان ذکر است که مؤسسه MIE اتریش برای شما شرایطی را فراهم نموده است که پس از فارغ التحصیلی از دوره لیسانس یا فوق لیسانس در رشته حقوق بتوانید دوره LPC را در یکی از برترین دانشکده های حقوق در کشور انگلستان ثبت نام و شرکت نمایید و بتوانید تبدیل به سالیسیتر در کشور انگلستان شوید. این دانشکده حقوق شرایطی را فراهم نموده است که اگر فرد پس از قبولی و گذراندن دوره یکساله طی 9 ماه نتواند کار پیدا نماید می تواند برای بازگشت پول خود از دانشکده اقدام نموده و یا به صورت رایگان در یک دوره حقوقی دیگر در همان دانشکده اقدام نماید.

 • کشور نروژ

به صورت کلی و با شرایط فعلی دو مسیر اصلی برای مهاجرت به نروژ برای حقوقی ها و فارغ التحصیلان حقوق وجود دارد. مسیر اول برای اقدام برای ویزای کار مستقیم می باشد. در قانون مهاجرت کشور نروژ ویزایی وجود دارد که به افرادی که رشته آنها نیاز به معادل سازی دارد و فرد باید زبان نروژی یاد بگیرد و یا کار آموزی های مرتبط به معدل سازیش را انجام دهد، ویزایی اعطا می شود که فرد وارد این کشور شود و بتواند اقدامات مورد نیاز را انجام دهد. البته این پروسه معادل سازی در رشته حقوق بسیار مشکل است انجام پروسه معادل سازی با مدرک لیسانس حقوق خارج از نروژ ممکن است چندین سال زمان ببرد. مسیر دوم از اقدام از طریق تحصیل در این کشور می باشد که در بخش تحصیل مورد بررسی قرار گرفت. شایان ذکر است که برای اقدام برای وکالت در کشور نروژ سطح زبان بسیار بالا در زبان نروژی و چند سال سابقه کار حقوقی نیاز دارد لذا توصیه می شود که پس از فارغ التحصیلی از دانشکده های حقوقی نروژ ابتدا به عنوان مشاور حقوقی و یا کارشناس حقوقی مشغول به کار شوید و پس از کسب تجربه و داشتن سابقه کار و تسلط به زبان نروژی جهت ورود به بازار وکالت اقدام نمایید.

 • کشور کانادا

پس از فارغ التحصیلی از رشته های حقوق در کشور کانادا گزینه های مختلف کاری پیش روی شما خواهد بود. فارغ التحصیلان می توانند وارد شغل قضاوت، دفتر اسناد رسمی، در کمپانی های حقوقی (Law firm) و به عنوان وکیل فعالیت نمایید. دو روش از بهترین مسیر هایی که علاقه مندان به حقوق می توانند در نظام حقوقی کانادا طی نمایند به شرح زیر می باشد:

 • وکیل در کانادا: به صورت کلی کانون های وکلا در کانادا دارای آزمون می باشند و فرد برای وکیل شدن در هر ایالت باید آزمون وکلای مرتبط با آن ایالت را شرکت نموده و در آن قبول شوند تا بتوانند وارد دوره کار آموزی شوند. دوره های کار آموزی بسته به هر ایالت متفاوت است و می تواند 2-4 سال به طول بیانجامد. پس از گذراندن این دوره کارآموزی فرد میتواند به عنوان یک وکیل مستقل وارد بازار کار گردد.
 • مشاورین رسمی مهاجرتی کانادا: برای ورود به سازمان ICCRC (Immigration consultant of Canada regulatory council) فرد متقاضی باید اقامت دائم کانادا یا پاسپورت کانادایی داشته باشد و سطح زبان بسیار مناسبی داشته باشد همچنین فرد متقاضی باید در دوره های این سازمان شرکت نماید و بتوانند نمره قبولی از آزمون را بدست بیاورند. پس از قبولی در این آزمون فرد کد اقتصادی بدست می آورد و می تواند به عنوان مشاور رسمی مهاجرتی کانادا در این کشور فعالیت نماید.

فارغ التحصیلان ایرانی که بر اساس قانون سیویل لا و قوانین فقهی تحصیل نموده اند برای معادل سازی مدرک خود و ورود به بازار کار وکالت در کشور کانادا باید در دوره هایی به نام JD (juris doctor) که مخصوص دکترا رشته حقوق می باشد، شرکت نمایند. فارغ التحصیلان حقوق با فوق لیسانس و حتی با داشتن لیسانس می توانند وارد این دوره ها شوند و مستقیماً دکتری بخوانند. این دوره ها حداقل سه ساله هستند و به سطح بالایی از زبان نیاز دارند. بعد از گذراندن این دوره ها شما این اجازه را دارید که حتی وارد کانون وکلای ایالتی کشور کانادا شوید. برای بررسی دقیق تر دیگر انواع روش های مهاجرت به کانادا و مشاهده مدارک و شرایط مورد نیاز تمامی روش های مهاجرت به این کشور می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

مهاجرت به کانادا

 • کشور نیوزلند

کشور نیوزلند از لحاظ قوانین شباهت بسیار زیادی به کشور استرالیا دارد. به عنوان مثال بر اساس معاهده ای بین این دو کشور افرادی که اجازه وکالت در کشور استرالیا را دارند می توانند در کشور نیوزلند فعالیت حقوقی انجام دهند. در کشور نیوزلند هم مانند کشورهای استرالیا و کانادا برای ورود و اخذ اقامت دائم می توان از برنامه های اسکیل ورکر استفاده نمود. شرایط وکالت در کشور نیوزلند بسیار مشابه به کشور انگلستان می باشد. در این کشور فارغ التحصیلان حقوق به دو صورت باریستر و سالیسیتر که در بخش انگلستان بیشتر توضیح داده شد، مشغول به کار شوند. در کشور نیوزلند نمی توان از ابتدا برای باریستر شدن اقدام نمود و فرد متقاضی باید ابتدا سالیسیتر شود و پس از چند سال فعالیت در این شغل به عنوان باریستر مشغول به کار شوند. برای وکیل شدن در کشور نیوزلند فرد باید حتماً لیسانس خود را از کشور نیوزلند دریافت نموده باشد و لیسانس حقوق از دیگر کشورها مورد قبول نمی باشد. اگر متقاضیان وکالت در کشور نیوزلند مدرک خود را از دانشگاه های خارج از نیوزلند دریافت کرده باشند باید مدارک تحصیلی خود را برای سازمان خاصی در این کشور ارسال نمایند و بعد از بررسی این سازمان به افراد اعلام می نماید که چند واحدشان معادل سازی می شود و چه مدت نیاز است که مجدداً تحصیل (معمولاً به صورت حدودی یک سال از تحصیلشان مورد قبول قرار می گیرد) نمایند. معمولاً برای مورد تایید قرار گرفتن متقاضیان باید دو تا سه سال درس حقوق را زیر نظرکالج یا دانشگاه خاصی تحصیل نمایند تا بتوانند مجوز کار آموزی را دریافت نمایند.

 • کشور ایرلند

کشور ایرلند نظام حقوقی خود را با اقتباس از نظام حقوقی کشور انگلستان کامن لا اتخاذ نموده است اما در نظام حقوقی این کشور کامن لا صرف نمی باشد و در برخی از مسائل از قوانین مدون استفاده می نماید. کانون وکلای این کشور به فارغ التحصیلان حقوق در کشور ایرلند اجازه می دهد که در آزمونی به نام FE1 شرکت نمایند و در صورت قبولی دو سال کارآموزی نمایند و پس از گذراندن دوره کار آموزی بتوانند وارد ازمون نهایی شده و در نهایت بتوانند یک وکیل مستقل باشند. یکی از جذاب ترین نکات در خصوص نظام حقوقی کشور ایرلند این است که به وکلای خارج از این کشور و حتی خارج از اتحادیه اروپا اجازه می دهد که وارد این کشور شوند و در آزمون منطبق سازی حقوق را در این کشور انجام دهند. این آزمون به نام QLTT شناخته می شود و افراد پس از قبولی در این آزمون می توانند بدون گذراندن دوره تحصیلی به عنوان وکیل فعالیت نمایید. شایان ذکر است شرکت در این آزمون نیاز به داشتن اقامت دارد.

 • کشور استرالیا

به صورت کلی گذراندن دوره های معادل سازی در هریک از ایالت های استرالیا نیاز به اقامت استرالیا و حضور در خاک این کشور دارد متقاضیان مهاجرت دو مسیر پیش رویشان دارند. یکی از روش های ورود به این کشور تحصیل می باشد که می تواند دوره های یکساله، دوساله و یا حتی دوره های مستقیم دکتری JD (Juris doctor) باشد. متقاضیان می توانند به این بهانه وارد این کشور شوند و دوره تحصیلی خود را بگذرانند و سپس کار های معادل سازی مدرکشان را انجام دهند. برای علاقه مندان به تحصیل در رشته حقوق در کشور استرالیا در برترین دانشگاه های این کشور مثل ملبورن و سیدنی که رنک بالایی دارند ممکن است پذیرش مستقیم به دلیل سطح زبان و معدل عالی و قبولی در امتحان ورودی مشکل باشد لذا برای این کار در دوره های فاندیشن زیر نظر خود دانشگاه شرکت نمایید و سپس پذیرش برترین دانشگاه های استرالیا را از درون خاک استرالیا با کمک کالج های برگزار کننده دوره های فاندیشن اقدام نمایید.

مهاجرت برای رشته حقوق از طریق سرمایه گذاری

در بررسی بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق همواره باید به این نکته توجه داشت که وکلا در کشورهای مختلف معمولاً از درآمد بالایی برخوردار هستند و شرایط مالی نسبتاً مناسبی دارند. در بسیاری از کشورهای جهان برنامه های مهاجرتی مختلفی برای افراد دارای تمکن مالی وجود دارد که توسط این روش ها متقاضیان می توانند اقامت کشور مقصد را اخذ نموده و در داخل خاک آن کشور در صورت تمایل برای انجام پروسه معادل سازی مدرک خود اقدام نمایند. از اصلی ترین برنامه های تمکن مالی و سرمایه گذاری می توان به پروسه های سرمایه گذاری در املاک، روش های اهداء پول به دولت کشورها برای اخذ پاسپورت و اقامت دائم، برنامه های کارآفرینی و روش های خودحمایتی اشاره نمود برنامه های خودحمایتی در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد و این شرایط را به متقاضیان می دهد که تنها با نشان دادن شرایط مالی مناسب اقامت کشورهای را بدون سرمایه گذاری دریافت نمایند. از برترین مقاصد خودحمایتی می توان به خودحمایتی سوئیس، اتریش، فرانسه و پرتغال اشاره نمود. البته اسپانیا و یونان نیز برنامه خودحمایتی دارند. در مقالات زیر می توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص خودحمایتی پرتغال و سوئیس و اتریش و فرانسه را در مقالات زیر مشاهده نمایید.

وکلای رسمی در ایران و دیگر نقاط جهان با توجه به شرایط مالی مناسبی که دارند می توانند از برنامه های سرمایه گذاری وارد این کشور شوند و سپس خود را برای آزمون OLTT اماده نمایند و با قبولی در این آزمون به عنوان وکیل در این کشور اقدام به فعالیت نمایند. مؤسسه MIE این شرایط را برای شما فراهم نموده است که بتوانید از طریق برنامه سرمایه گذاری در کشور ایرلند اقدام نموده و بدون از دست دادن سرمایه خود و تنها با قرض دادن آن به دولت ایرلند اقامت این کشور را اخذ نمایید و سپس پروسه انطباق سازی مدرک حقوق خود را انجام داده و به عنوان وکیل اقدام به فعالیت نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این روش و دیگر روش های مهاجرت به این کشور می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

اقامت ایرلند

از دیگر مسیر های مناسب برای وکلا روش هایی می باشد که از برنامه های کارآفرینی برای اخذ اقامت اقدام نمایند. این روش زمانی بهترین شرایط را دارد که فرد حداقل چند سال سابقه کار مدیریتی و یا مدیریت در سطوح بالا داشته باشند. یکی روش بسیار مناسب دیگر هم استفاده از روش های کار شرکت می باشد. در روش کار شرکت شرایط تحصیلی و کاری همسر فرد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. در این برنامه های مهاجرتی که در کشورهایی چون سوئیس، اتریش و کانادا امکان پذیر است فرد اقدام به ثبت شرکت می نماید و با توجه به نیروی کار مورد نیاز کشور مقصد برای استخدام خود فرد و یا همسرش اقدام می نماید. نوع اقامت در روش کار شرکت از نوع اقامت کاری می باشد و بهترین نوع اقامت است. مزایا و شرایط این روش به تمامی روش های مهاجرتی برتری دارد و در روش های اقامت کاری فرد و همراه وی اجازه کار تمام وقت دارند و فرزندان از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد و حتی در کشورهای اروپایی در حین تحصیل حقوق دریافت می نمایند. برای بررسی جزییات دقیق تر و مزایای این برنامه اقامتی می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید. پروسه مهاجرتی بر اساس خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک کشورهای اروپایی نیز در برخی از کشورها مانند پرتغال، اسپانیا، قبرس و یونان می تواند هم از جهت اخذ درآمد یورویی و همچنین اخذ اقامت و پاسپورت اروپا مسیر های بسیار مناسبی باشد. جزییات خرید ملک در کشور پرتغال را می توانید در مقاله زیر بررسی نمایید.

بهترین گرایش رشته حقوق برای مهاجرت با مدرک وکالت

در بررسی مقاصد مختلف و شرایط مهاجرت فارغ التحصیلان رشته حقوق، شرایط ورود و شرایط کاری و همچنین شرایط ویزا و پروسه معادل سازی بسیار پراهمیت است. به صورت کلی می توان گفت بهترین گرایش حقوق برای مهاجرت با مدرک وکالت، رشته حقوق بین الملل می باشد. تحصیل در این گرایش می تواند در برخی از مسیرهای تحصیلی، مسیر فرد را هموار تر نماید. به صورت کلی تمامی کشورهای نام برده شده در بخش های قبل همچون آمریکا، انگلستان، فرانسه، نروژ، اتریش و دیگر کشورها، دارای معایب و مزایای خاصی برای متقاضیان مهاجرت با مدرک وکالت هستند. اما به صورت کلی کشورهای آمریکا و انگلستان در زمینه حقوق و علوم مرتبط با حقوق، کشورهای برجسته و بسیار معتبر می باشند، مدارک تحصیلی آنها اعتبار بسیار بالایی دارند و در اکثر کشورهای جهان مورد قبول می باشند. از سوی دیگر کشورهایی چون نروژ و فرانسه، دارای تحصیل رایگان می باشند و برای ورود به بازار کار در این کشورها به خصوص برای دارندگان مدرک وکالت باید به سطح بالایی از زبان رسمی این کشورها تسلط داشته باشید. به صورت کلی شرایط فرد، تحصیلات، سوابق، وضعیت تاهل، میزان دارایی همه در تصمیم گیری در خصوص مقصد مهاجرت و انتخاب بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق و دیگر رشته ها بسیار حائز اهمیت است و یک پاسخ کلی برای تمامی افراد وجود نخواهد داشت. تمامی کشورهای مقایسه شده در بالا دارای بالاترین کیفیت های زندگی و نظام های آموزشی هستند و هریک می توانند برای افراد خاصی مناسب باشند. لذا برای تصمیم گیری بهتر در خصوص انتخاب بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق و دیگر رشته ها حتماً با متخصصان و کارشناسان حقوقی مشورت نمایید و قبل از تصمیم گیری نهایی شرایط مهاجرت برای فارغ التحصیلان رشته حقوق و دیگر رشته ها را برای رزومه خود در تمامی کشورها مورد بررسی قرار دهید. برای بررسی کامل و علمی و مقایسه انواع مسیرهای مرتبط به تمکن مالی و سرمایه گذاری و تحصیل و تمامی 7 دسته بندی روش های مهاجرت می توانید سری ویدئویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت جناب استاد ملک پور را تهیه نموده و شرایط خود و خانواده تان را برای انواع روش های مهاجرت بررسی نموده و خود وکیل خود باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق


سئوالات متداول راجع به بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق

✅ آیا بدون معادل سازی می توان در رشته حقوق کار کرد؟

به صورت کلی خیر؛ در تمامی کشورها برای کار در رشته های مرتبط به حقوق و وکالت نیاز به انجام معادل سازی می باشد.

✅ تحصیل در رشته حقوق در کشور فرانسه به چه زبانی است؟

تحصیل حقوق در کشور فرانسه فقط به زبان فرانسوی امکان پذیر است.

✅ آیا امتحان وکالت در ایالت های آمریکا با هم متفاوت است؟

بله؛ در هر ایالت آمریکا کانون وکلا مستقل می باشد و امتحان و پروسه مجزا دارند.

✅ آیا تمامی ایالت های کانادا نظام قانونی کامن لا می باشد؟

خیر؛ تمامی ایالت های کانادا به غیر از ایالت کبک دارای نظام قانونی کامن لا هستند، ولی نظام قانونی ایالت کبک سیویل لا می باشد.


_____________سخن پایانی پیرامون بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق_____________

در مقاله بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق به بررسی شرایط مهاجرت برای فارغ التحصیلان حقوق و بازار کار رشته حقوق در خارج از کشور در زیر عنوان های مرتبط به تحصیل، سرمایه گذاری و اخذ اقامت کاری پرداخته شد. به صورت کلی نظام حقوقی کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و به غیر از تعداد محدودی از کشورها که معاهدات و شباهت بسیاری در نظام حقوقی با یکدیگر دارند. برای شروع به کار وکالت نیاز به معادل سازی مدرک و در اکثر مواقع گذراندن دوره می باشد. متقاضیان جوان تر که به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند توصیه می شود که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های با اعتبار بالا ابتدا در دوره های فاندیشن در خود آن کشور و یا دوره های فاندیشنی مانند ایرلند و انگلستان که در بسیاری از کشورهای جهان مورد قبول می باشد، اقدام به تحصیل نمایند. در اکثر کشورها برای تحصیل و قبولی در آزمون وکالت نیاز به سطح زبان بالایی از زبان رسمی کشور مقصد می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور طی 15 سال سابقه فعالیت خود در زمینه انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری اکثر کشورهای جهان می تواند شما را در خصوص بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق در کشورهای مختلف از جمله ایرلند، کانادا، آمریکا و غیره راهنمایی نماید. اگر در حین مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سئوال یا نکته مبهمی پیش آمد به سادگی قادر خواهید بود در بخش ثبت پرسش در انتهای مقاله آن را مطرح نمایید تا مشاورین مؤسسه در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص بررسی انواع شرایط مهاجرت برای خود و خانوادتان می توانید با شماره تلفن های این مؤسسه تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را در وب سایت های این مؤسسه پر نمایید تا مشاورین کارآزموده این مؤسسه شما را در رسیدن به اهدافتان راهنمایی نمایند.

امتیاز 4.8 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
زمانی
سلام. خسته نباشید. برای اینکه بخوایم در کشور آمریکا در رشته حقوق به کار یا تحصیل بپردازیم، چه مدتی طول میکشه تا بتونیم معادلسازی مدرک رو انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر در ایران رشته حقوق خوانده باشید اخذ پذیرش برای شما چندان کار اسانی نیست و باید در رشته های مشابه به حقوق مثل حقوق تجارت بین الملل اقدام کرد. بهتر است برای این رشته از سال آخر دبیرستان یا حتی زودتر اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
رستمی
سلام ممنون از اطلاعات بسیار مفید شما. من دارای لیسانس حقوق هستم و میخوام برای دوره فوق لیسانس در گرایش حقوق تجارت و بین‌الملل در انگلیس تحصیل کنم آیا میشه بعد از اینکه در انگلیس وکیل شدم برای کار چون رشتم حقوق بین الملل هست در سایر کشور ها کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درحوزه کسب و کار بلی این امکان را دارید و کشورهایی که حقوق آنها متاثر از انگلستان است شانس کار خوبی دارید. ولی باید مد نظر داشته باشید که حقوق هر کشوری با کشور دیگر تفاوت هایی دارد. موفق باشید.
رسول الهی
سلام ممنونم بابت اطلاعات عالیتان سیویلا و کامنلا چی مفاهیمی هستند؟ حقوق بین الملل را بخواهم ادامه بدهم بچه ترتیب است؟ من ۳۰ سالمه و لیسانس حقوق قضایی دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب اگر کسی بخواهد رشته حقوق بخواند میشه برای پذیرش انگلیس در ابتدا اقدام کرد برای فوق لیسانس بین الملل پذیرش گرفت و اگر بخواهید بعنوان وکیل مشغول به کار شوید باید آزمون بدهید.
محیا الویریان
وکلا ایرانی میتوانند در کانادا به شغل وکالت بپردازند ؟ اگرنه با چه شرایطی این امر امکانپذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر مگر اینکه ازمون وکالت یا مشاورین رسمی مهاجرت را بدهند و قبول شوند
الهام هاشمی
سلام و وقت بخیر در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا یا حقوق کیفری اطفال در کدام کشور ها امکان ادامه تحصیل وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای رشته حقوق بهترن کشور انگلیس می باشد که پس از تحصیل و گذراندن کارآموزی می توانید بعنوان وکیل مشغول به کار شوید. لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
رضا فرشید
سلام در کشورهای سویس اتریش و آمریکا بعد از گذراندن دوره معادل سازی امکان ورود به شغل قضاوت وجود داره یا اول باید تابعیت اون کشور اخذ شه؟ کلا مثل ایران قاضی باید ایرانی الاصل باشه اونجا مهمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله باید تابعیت داشته باشید . برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان ما به صورت رایگان تماس حاصل فرمایید .
رضا
سلام لطف میکنید فایل صوتی مهاجرت کاری حقوق اتریش و سویس رو قرار بدید در فایل صوتی بالا از قلم افتادن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حتما این موضوع بررسی خواهد شد.
علوی
برای وکالت تو فرانسه حتما باید مدرک فوق لیسانس از داخل فرانسه داشته باشیم ؟ و سئوال دوم اینکه با مدرک لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی هم میشه از دانشگاه های خارج پذیرش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله لیسانس شما باید از فرانسه باشد . بله با این مدرک هم میتوانید پذیرش بگیرید.
ارمین
سلام.من دانشجوی سال اخر کارشناسی وکالت هستم. ایا درسم تمام شد میتونم برای انگلستان دوره باریستر شرکت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب باید پرونده شما بررسی شود باید آزمون ورودی بدهید برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
محسن
سلام ممنون بابت اطلاعات خوبتون هیچ کجا نتونستم اطلاعات به این جامعی پیدا کنم ،فقط سوالی که داشتم اینه ،نمیتونیم گرایش هایی مثل حقوق جزا یا حقوق خصوصی بخونیم و مشغول به کار وکالت بشیم ،اگر حقوق بین الملل یا تجارت بین الملل بخونیم و پروانه وکالت بگیریم فقط در همون حوزه گرایش میتونیم فعالیت کنیم یا مثلا پرونده های کیفری و حقوقی هم میشه گرفت و انجام داد ، و درمورد وکلای مهاجرتی باید حقوق بین الملل بخونن بعد از سازمان مهاجرتی اون کشور مجوز دریافت کنن ،فقط میتونن روی اون کشور کار کنند یا بقیه کشورها میتونن و باید از سایر اداره مهاجرت کشور های دیگه اجازه مجوز بگیرند؟! و اینکه با لیسانس علوم قضایی دانشگاه آزاد ،میشه پذیرش گرفت یا حتما باید حقوق باشه ؟!،اخه هیچ فرقی باهم نمیکنه فقط علوم قضایی هدفش تربیت قاضی هست ممنون میشم راهنمایی کنید ،لطف بسیار بزرگی میکنید کمک کنید و پاسخ بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در کشورهایی مثل کانادا و امریکا ما سازمان مهاجرتی و مشاورین مهاجرتی داریم که الزاما نباید تحصیلات حقوقی داشته باشند. اما در اکثر کشورهای اروپایی وکلای رسمی دادگستری تمام کارهای مربوط به پروسه مهاجرت رو انجام میدن و مشاورین رسمی مهاجرت مثل کانادا وجود نداره برای دریافت اطلاعات کاملتر و دقیقتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده فرمایید .
محسن
خب در رابطه با گرایش هایی مثل جزا و حقوق خصوصی میتونیم به کار وکالت بپردازیم یعنی ارشد و دکترا در یکی از این گرایش بخونیم و پروسه وکالت و بعد به کار بپردازیم ؟!؟ و مورد دیگه اینکه اگر گرایش بین الملل یا تجارت بین‌الملل بخونیم فقط و فقط میتونیم در این دو زمینه به کار وکالت بپردازیم یا مثل ایران کسی که وکیل هست هر پرونده ای را میتونه قبول کنه ،؟؟ ممنون میشم این دو سوال هم پاسخ بدید . در رابطه با تماس با موسسه که فرمودید یک بار تماس گرفتم و نتونستن کامل راهنمایی کنند و به سوالتی که دارم پاسخ بدن اینجا بهتر پاسخ سوال را دریافت میکنم ، خیلی تشکر میکنم از موسسه خوب شما و آقای ملک‌پور بزرگوار ،
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر این امکان وجود ندارد و هر پرونده ای را نمی توانید قبول کنید.
محسن
خب در رابطه با گرایش هایی مثل جزا و حقوق خصوصی میتونیم به کار وکالت بپردازیم یعنی ارشد و دکترا در یکی از این گرایش بخونیم و پروسه وکالت و بعد به کار بپردازیم ؟!؟ و مورد دیگه اینکه اگر گرایش بین الملل یا تجارت بین‌الملل بخونیم فقط و فقط میتونیم در این دو زمینه به کار وکالت بپردازیم یا مثل ایران کسی که وکیل هست هر پرونده ای را میتونه قبول کنه ،؟؟ ممنون میشم این دو سوال هم پاسخ بدید . در رابطه با تماس با موسسه که فرمودید یک بار تماس گرفتم و نتونستن کامل راهنمایی کنند و به سوالتی که دارم پاسخ بدن اینجا بهتر پاسخ سوال را دریافت میکنم ، خیلی تشکر میکنم از موسسه خوب شما و آقای ملک‌پور بزرگوار ،
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر این امکان وجود ندارد و هر پرونده ای را نمی توانید قبول کنید.
دانیال
سلام می‌خوام بدونم اگر کسی در دانشگاه آزاد مدرک لیسانس حقوق با معدل بالا بگیره و تافل ۱۰۰ هم داشته باشه می‌تونه برای دوره LL.M اقدام کنه و پذیرش بگیره در دانشگاه های امریکا؟ایا دانشگاه های آمریکا مدرک دانشگاه آزاد رو قبول دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله مدارک دانشگاه آزاد مورد قبول می باشد و می توانید برای این مقطع اقدام نمایید.با توجه به اینکه سن خود را نفرمودید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
زهرا
سلام ممنون ازشما بابت اطلاعات مفیدتون.ببخشید همسرمن دانشجوی سال آخر دکترای حقوق بین الملل هست ۳تا مقاله isiو۵تا مقاله isc ویک کتاب درمورد حقوق بشر نوشته من میخواستم بدونم با این رزومه تو کدوم کشور سریعتروراحتر ویزای کار بهش میدن ؟واینکه بااین مدرک باز نیاز به معادل سازی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در رشته حقوق ابتدا باید مدرک تحصیلی معادلسازی شود تا اجازه کار داشته باشبد. ولی شما می توانید از روشهای دیگر نظیر تحصیل و سرمایه گذاری اقدام بفرمایید و بعد از حضور در محیط مدرک را معادلسازی بفرمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
Javad izadi
سلام ، وقت بخیر شرایط بورسیه در امریکا چیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما خیلی کلی می باشد ولی متقاضیان بیشتر برای مقطع دکتری می توانند پذیرش با فاند اخذ کنند. که باید رزومه قوی، مدرک ایلتس حداقل ۷ و مقاله isiداشته باشید. و همچنین قبل از اپلای سوپروایزر داشته باشید. سپاس
سیاوش رزاقی
سلام . من ۳۲ سالمه . و لیسانس حقوق سال ۹۰ از دانشگاه ازاد گرفتم و الان کار مرتبط دارم با ۷ سال سابقه بیمه و الان متاهلم . مدرک زبان ندارم ولی در حد ایلس ۵.۵ فکر میکنم هستم . واسه مقطع ارشد کدوم کشور میتونم اقدام کنم ؟ کدوم کشور سریعتر ویزای تحصیلی میده و چقدر زمان میبره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما می توانید برای کشورهای مختلفی مانند هلند، اتریش و برخی کشورهای دیگر اقدام کنید. برای راهنمایی بیشتر باید اطلاعات کامل در مورد شرایط مالی، تحصیلات همسر و همچنین سطح زبان همسر داشته باشیم. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید. سپاس
Akbari
سلام با مدرك مهندسي عمران در ايران ميشود براي فوق ليسانس حقوق در استراليا اقدام كرد و وكيل شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خیر باید از ابتدا حقوق بخونید یا برای ارشد عمران اقدام کنید
محمد
سلام وقت بخیر ببخشید بنده دانشجوی لیسانس رشته ی حقوق از پیام نور هستم و سوالم اینه که مدرک لیسانس حقوق پیام نور معتبر هست و دانشگاه برای تحصیل در کارشناسی ارشد حقوق در کدوم کشور رایگان هست؟ حد اقل معدل و نمره ی زبان باید چقدر باشه؟ و همچنیم بنده 22 سالمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام ابتدا باید مدرک معادل سازی شود برای دریافت مشاوره باتوجه به شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
امیرحسین
سلام خسته نباشید من امسال رشته ی فقه و مبانی حقوق تو یکی از دانشگاهای دولتی قبول شدم سوالم اینه که با مدرک این رشته هم میشه برای ارشد یا دکترا تو دانشگاه های کشور هایی که گفتید پذیرش شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر ابتدا باید مدرک معادل سازی شود
محمد
سلام وقت بخیر کدام کشور برای تحصیل رایگان در کارشناسی ارشد حقوق مناسب هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ابتدا باید مدرک لیسانس معادل سازی شود برای دریافت مشاوره باتوجه به شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
رضایی
سلام وقتتون بخیر. ضمن تشکر بابت مطالب مفیدی که ارائه دادید. بنده در حال حاضر دانشجوی ترم سه حقوق در دانشگاه آزاد هستم .میخواستم با استفاده از راهنمایی های شما و کارشناسانتون برنامه ریزی برای مهاجرت داشته باشم.سوالاتی داشتم از خدمتتون اول اینکه برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان کدام کشور ها بهتر هستند از نظر دانشگاه و هزینه ها و راحتی پذیرش؟معدل لیسانس باید از چه نمره ای بالاتر باشه؟ برای رزومه تحصیلی دقیقا باید چه کارهایی انجام بدیم؟آیا بهتره که آزمون وکلا را در خود ایران شرکت کنم و پس از اخذ مدرک کار شناسی ارشد از دانشگاه سراسری اقدام به بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری کنم یا اینکه با همان مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد برای ارشد اقدام به اخذ بورسیه کنم؟ سوال دیگری که داشتم در رابطه با شرایط محیطی کشور هاست از نظر حجاب و دانشجوی ایرانی بودن مثلا تا جایی که اطلاع دارم کشور فرانسه با این که در رشته حقوق کشور بسیار خوبی برای مهاجرت است اما در زمینه حجاب دانشجو مشکل دارد. و سوال دیگر اینکه آیا کشور ایتالیا هم به اندازه کشور هایی که ذکر کردید دارای کیفیت خوبی برای رشته حقوق هست؟ و بورسیه تحصیلی رایگان داره آیا؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و پاسخ گوی سوالات بنده هم باشید. سپاس فراوان از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مدرک حقوق ایران مورد قبول دیگر کشورها نیست و نیاز به معادل سازی دارد. برای دریافت مشاوره رایگان با توجه به شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
mehdi mohamadi
با سلام .من و همسرم هردو فوق لیسانس حقوق جزا و خصوصی هستیم.برای پذیرش دکتری دانشگاه های فرانسه .امکانش هست ؟اگر مدرک c1 زبان فرانسه رو بگیریم تحصیل رایگان میشه؟تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در دوره های رایگان دکترا در فرانسه امکانپذیر هست یا نه؟ آیا مدرک دانشگاه آزاد مورد پذیرش اونجا هست یا نه؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورت داشتن مدرک زبان بله امکان پذیرش و تحصیل رایگان هست مدرک باید بررسی شود لطفا برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
سپیده سفری
سلام . من ابتدا مقاله بهترین روش مهاجرتی برای رشته حقوق رو در سایت شما مطالعه کردم وضیحات خوبی ارائه شده. ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین. من فارغ التحصیل کارشناسی رشته حقوق با معدل 16 از دانشگاه آزاد هستم آیا امکانش هست برای تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در کشور نروژ اقدام کنم؟ دوره زبان هم دارن؟ آیا من میتونم زبان نروژی رو در کشور نروژ بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای خیلی از کشورها امکان اقدام هست. لطفا برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
محسن مردانی
با سلام ممنون از مقاله خوبتون. باتوجه به نکاتی که ذکر شد آیا می توان گفت بهترین روش مهاجرت برای رشته حقوق در صورت داشتن شرایط و سن مناسب تحصیل در رشته هلی مرتبط هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله می توان در رشته های مرتبط ادامه تحصیل داد یا دوره های معادل سازی را گذراند
Shsh
باسلام و عرض ادب خدمت تیم مجرب شما. من 19 سال دارم و الان در مقطع کارشناسی رشته حقوق در دانشگاه دولتی درحال تحصیل هستم، برای گرفتن بورسیه از آمریکا و یا فرانسه چه مراحلی را باید پشت سر بگذارم؟ و به نظر شما بعد از قبولی در ارشد و سایر ازمون ها وکلا اقدام به مهاجرت کنم یا قبل از آن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام ابتدا باید مدرکتان معادل سازی شود برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
سپهر ریاحی
سلام.من ترم ۴لیسانس حقوق هستم ۲۰سالمه و میتونم تا فارغ التحصیلیم به مدارک b2زبان المانی و c1زبان فرانسه برسم چون چند وقته شروع کردم معدلم ۱۸.۴۰است تا الان میخواستم بدونم اگر برای ارشد اقدام کنم برای فرانسه یا المان پس از اتمام درس ایا میتوانم شغلی پیداکنم یا خیر ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله اگر مدرکتون معادل سازی بشه برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
یکی
سلام اگه مدرک حقوق لیسانس دانشگاه تهران داشته باشیم چجوری می تونیم در استرالیا وکیل بشیم؟ جوانم سنم کمه به چه صورت هستش؟ تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مدرک شما نیاز به معادلسازی دارد می توانید برای مقطع ارشد اقدام کنید و پس از معادلسازی اجازه کار خواهید داشت برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
لیلا
سلام وقت شما بخیر .بنده مدرک لیسانس و فوق لیسانس فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه تهران دارم میخواستم بدونم برای کار حقوقی یا وکالت در یکی از کشور های اروپاییه به نام باید چیکار کنم؟ و آیا با این مدارک میتونم در مقطع دکترای حقوق هم تحصیل کنم؟ و اینکه منظورتان از معادل سازی مدرک دقیقاتحصیلی چیه و چقدر طول میکشه؟ 23 سالمه و معدل کارشناسیم 17ونیم و معدل ارشدم 18 هستش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مدرک شما در کشورهای اروپایی نیست برای اطلاع از مراحل معادلسازی با مشاورین تماس بگیرید
عباسی
سلام وقت بخیر من دانشجویی20 ساله ترم دوم حقوق از پیام نور هستم. میتونم بوسیله دوره های فاندیشن بورس تحصیلی فرانسه رو بگیرم؟ اگه بشه، چطور باید این کارو انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام معمولا برای مقطع لیسانس بورسیه به افراد خاص و نخبه تعلق میگیرد. اما میتوانید برای کالج اقدام کنید و بعد بصورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنید. البته محدودیت سنی هم هست و باید زودتر اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
مشاوره رایگان