اقامت کانادا از طریق تحصیل

30 آذر 1399 2 نظر

اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیل، شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا، امکان سنجی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در کشور کانادا و شرایط سنی تحصیل در کانادا را در این مقاله مورد تحلیل و آنالیز تخصصی قرار می دهیم. سوالاتی که در این زمینه مطرح می شوند عبارتند از: آیا مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا امکان پذیر است؟ آیا اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور، مناسب است؟ شرایط و مدارک لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل چیست؟ هزینه های اقدام جهت اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل به چه میزان است؟ آیا اخذ تابعیت کانادا از طریق تحصیل در این کشور ممکن است؟ کشور کانادا با برخورداری از مدارس، دانشگاه ها و مؤسسات معتبر علمی در سطح جهان، یکی از بهترین سیستم های آموزشی را دارا می باشد. از این رو همواره دانش آموزان و دانشجویان بسیاری، متقاضی اقامت کانادا از طریق تحصیل و استفاده از سیستم آموزشی آن می باشند. هدف از نگارش این مقاله، پاسخگویی به سوالات فوق، بررسی شرایط تحصیل در کشور کانادا در تمامی مقاطع و مدارک لازم اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل می باشد. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع و بررسی شرایط خویش جهت اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل، با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، تماس حاصل فرموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین با تکمیل فرم تماس، می توانید درخواست خود را جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان اعلام فرمایید.

 • زندگی در کانادا و شرایط اقامت کانادا از طریق تحصیل
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مدارس
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل به همراه بورس تحصیلی
 • هزینه های تحصیلی و زندگی در کانادا
 • شرایط کار دانشجویی در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • شرایط کار پس از تحصیل در کانادا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا با تحصیل
 • سوالات متداول در زمینه اقامت کانادا از طریق تحصیل
 • سخن پایانی درباره اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقامت کانادا از طریق تحصیلزندگی در کانادا و شرایط اقامت کانادا از طریق تحصیل

زندگی در کانادا و شرایط اقامت کانادا از طریق تحصیل در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. قبل از هر گونه اقدام جهت دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل، بهتر است ابتدا از شرایط عمومی این کشور اطلاع یابید. کشور کانادا از نظر جغرافیایی در شمال قاره آمریکا قرار دارد. مرکز این کشور شهر اتاوا است. مساحت زیادی از این کشور به علت برخوردار بودن از آب و هوای قطبی، کاملا سرد بوده و در نتیجه خالی از جمعیت می باشد. با توجه به خلق و خوی ایرانیان، درصد زیادی از آن ها تحمل سرمای شدید کانادا را ندارند و به همین علت از شهرهای شمالی این کشور استقبال نمی شود. کشور کانادا از نظر مسافت، فاصله بسیار طولانی با کشور ایران دارد. به طوری که حدود دو روز به طول می انجامد تا از ایران به کانادا سفر داشته باشید.

اسکیل ورکر کانادا

کانادا از جمله کشورهایست که درب های کشورش را به روی مهاجرین باز گذاشته است. هم اکنون این کشور دارای تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی از سرتاسر جهان می باشد. کشور کانادا از این جهت برای مهاجرت انتخاب می گردد که هم دارای کیفیت بالای زندگی می باشد و هم دانشگاه های این کشور، از نظر علمی دارای جایگاه قابل قبولی در بین دانشگاه های مطرح دنیا هستند.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اقامت کانادا از طریق تحصیل

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در کانادا 

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در کانادا 

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به اقامت پس از تحصیل (PGWP)

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به اقامت پس از تحصیل (PGWP)

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به اقامت پس از تحصیل (PGWP)

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد هزینه های تحصیل در کانادا

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مدارس

از جمله نکاتی که در امر مهاجرت های تحصیلی باید به آن توجه داشت، این نکته می باشد که اخذ اقامت یک کشور، صرفاً از طریق تحصیل در آن کشور امکان پذیر نیست. ازجمله مزایایی که در کشور کانادا موجود است، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور می باشد. البته تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی دایر است.  افراد زیر ۱۸ سال جهت ادامه تحصیل در این مقطع، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند. طبق قوانین کانادا، تحصیلات از سن ۶ سالگی الی ۱۸ سالگی در کانادا اجباری می باشد. سال تحصیلی در این کشور، تقریباً از اوایل ماه سپتامبر میلادی شروع و تا ماه ژوئن میلادی دایر است. دانش آموزان در این کشور دو ماه تعطیلات تابستانی دارند و در حدود ده روز هم تعطیلات سال جدید میلادی در ماه های دسامبر و مارچ به تعطیلات آن ها اضافه می گردد. مدرسه ها در کانادا از پایه تحصیلی پیش دبستانی الی سال ششم دایر هستند. متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل از سال هفتم الی سال دوازدهم تحصیلی، در کالج ها حضور خواهند داشت.

مدارس کانادا به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی برای افراد مقیم و دارای تابعیت کانادا رایگان است. دانش آموزان بین المللی جهت حضور در مدارس کانادا باید مبلغ 7 هزار تا 14 هزار دلار کانادا پرداخت نمایند. امکان و شرایط تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس خصوصی، بیشتر فراهم می باشد. برخی از مدارس، امکانات ویژه ای نظیر خوابگاه و برنامه های فوق برنامه در اختیار دانش آموزان بین المللی قرار می دهند. آنچه که در انتخاب مدرسه فرزندانتان دارای اهمیت می باشد، تأیید آن مدرسه توسط دولت کانادا و ثبت آن در لیست مدارس مورد تأیید جهت پذیرش دانش آموزان بین المللی می باشد. در جدول زیر به معرفی و هزینه برخی از مدارس دارای خوابگاه که در ایالات مختلف کانادا واقع گردیده اند، اشاره شده است.

 

ایالت

مدرسه

نوع سکونت

زبان

شهریه سالیانه

بریتیش کلمبیا

کالج برنت وود

با خوابگاه

انگلیسی

74770 دلار کانادا

بریتیش کلمبیا

بروکس شائنیگان

با خوابگاه

انگلیسی

47500 دلار کانادا

بریتیش کلمبیا

مدرسه بادول

با خوابگاه

انگلیسی

38600 دلار کانادا

اونتاریو

مدرسه ترافاگل

باخوابگاه

انگلیسی

59515 دلار کانادا

اونتاریو

کالج بین المللی کلمبیا

باخوابگاه

انگلیسی

31491 دلار کانادا

 

پس از اخذ پذیرش از مدارس مورد تأیید دولت کانادا، می توان ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمود. برای دانش آموزان کمتر از 18 سال، ویزای همراه در همان ابتدای مهاجرت فرد اصلی صادر نمی شود. یکی از والدین می توانند با فاصله زمانی، از طریق اخذ ویزای توریستی وارد خاک کانادا شوند و تا پایان دوره تحصیل فرزند خود در این کشور اقامت موقت نمایند. شرایط کاری و تحصیلی برای همراه متقاضیان این مقطع تحصیلی، محدود می باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به لینک زیر و مطالعه مقاله تحصیل در مدارس کانادا، اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه دریافت نمایید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در مدارس کانادا

 اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیلات در مقطع کارشناسی کشور کانادا، به زبان انگلیسی می باشد. اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی، حدود 4 سال به طول می انجامد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید سن دانشجویان ایرانی مقطع کارشناسی در کانادا، عموماً زیر 21 سال می باشد. دانشجویان متقاضی اقامت کانادا از طریق تحصیل در طی زمان تحصیل خود، اجازه 20 ساعت کار به صورت نیمه وقت را خواهند داشت. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به صورت همراه، با خود وارد کشور کانادا نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز و حیاتی جهت پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور کانادا، می توان به مدرک دیپلم به همراه پیش دانشگاهی با ریز نمرات اشاره داشت. حداقل نمره زبانی که متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی می بایست ارائه نماید آیلتس 6.5 است. در اینجا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند یک سطح اولیه از زبان انگلیسی را نشان داده و سپس در دوره های زبان قبل از شروع ترم، شرکت نمایند و به حد نصاب ذکر شده دست یابند. هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی، از 10هزار دلار کانادا در سال آغاز می گردد و با توجه به نوع دانشگاه و کد رشته تحصیلی، امکان دارد به 30 هزار دلار کانادا در سال برسد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل رایگان در کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل، از جمله روش هاییست که مهاجران بسیاری را جذب این کشور کرده است. متقاضیانی که تمایل دارند در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نمایند، می بایست در ابتدای امر از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در این مقطع اطلاعات کافی کسب نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز برای این مقطع تحصیلی، مدرک کارشناسی با حداقل معدل میانگین +B و مدرک آیلتس 6.5 می باشد. متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند در صورت نیاز در دوره های آموزش زبان شرکت نموده و پس از کسب نمره زبان لازم، وارد دوره کارشناسی ارشد شوند. طول دوره تحصیل متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، حدود 1 الی 2 سال می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا، به صورت تقریبی سالیانه 10 هزار تا 30 هزار دلار کانادا می باشد. مبالغ مذکور، وابسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متقاضیان، متغیر می باشد. متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، طی دوره تحصیل خود می توانند اجازه کار نیمه وقت (حدود 20 ساعت در هفته) را از اداره کار کانادا کسب نمایند. میزان ساعت ذکر شده جهت کار دانشجویی در این کشور تقریباً می تواند یک سوم هزینه های شخص را ساپورت کند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور عمدتاً شامل یک پایان نامه پژوهشی می باشد و به همراه مجموعه ای از واحدهای درسی برای دانشجویان ارائه می گردد. دانشجویان می توانند در کنار خود، اقامت همسر و فرزندان خویش را به عنوان همراه، درخواست نمایند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا

متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا می بایست نکاتی را جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا مد نظر داشته باشند. از جمله مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است:

اقامت کانادا از طریق تحصیل

 

 • ارائه نمره زبان آیلتس (حداقل 7 به بالا)
 • ارائه مقاله ISI ، مقالات معتبر و پژوهش های علمی مرتبط با رشته تحصیلی خویش
 • انتخاب استاد راهنمای مناسب در حیطه فعالیت های پژوهشی خود قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه

ارائه مدارک ذیل جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا الزامی می باشد:

 • رزومه یا CV
 • حداقل 2 توصیه نامه از دانشگاه ها و اساتید معتبر
 • مقلات علمی با اعتبار بالای جهانی
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به همراه ترجمه ریز نمرات
 • ارائه مدارکی نظیر GRE برای برخی رشته ها و دانشگاه ها

یکی از قسمت های مهم اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در کانادا، مصاحبه ای می باشد که سوپروایزر (استاد راهنما) با دانشجوی متقاضی، قبل از تأیید همکاری با وی انجام می دهد. هدف اصلی از این مصاحبه، بررسی هدف دانشجویان از تحصیل در کشور کانادا می باشد. در برخی از دانشگاه ها هزینه تحصیل را در همان ابتدا از دانشجو دریافت می نمایند. در نهایت در صورتی که شخص متقاضی اقامت کانادا از طریق تحصیل، رزومه کافی خود را ارائه دهد، دانشگاه در جهت اخذ پذیرش وی اقدام به تصمیم گیری می نماید.

طول دوره تحصیل در مقطع دکترا بین 3 تا 6 سال، همراه با تحقیق تمام وقت می باشد و هزینه 13 تا 25 هزار دلار کانادا را شامل می شود. به متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری، انواعی از بورسیه های تحصیلی تعلق می گیرد و اجازه کار پاره وقت نیز خواهند داشت. بنابراین از این طریق، بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در این دوره تأمین خواهد شد. در مقاله تحصیل در کانادا، اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه گردیده است. متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل می توانند مقاله ذیل را مطالعه کرده و به پاسخ بسیاری از سوالات خود دست یابند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل به همراه بورس تحصیلی

کشور کانادا برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را نیز فراهم کرده است. متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می بایست رزومه تحصیلی قوی، جهت اخذ بورسیه ارائه نمایند. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که بورسیه ها عمدتاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و برای اروپاییان و کشورهای خاص ارائه می گردد. با وجود این شرایط، شانس متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مذکور نسبت به مقطع دکترا بسیار کمتر می باشد. اعطای بورسیه در مقطع دکترا نیازمند شرایطی از قبیل ارائه سابقه کار در امور پژوهشی و تحقیقاتی مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی می باشد. به طور کلی در دانشگاه های کانادا، چهار نوع بورسیه به دانشجویان مقاطع مختلف ارائه شود، از قبیل:

 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد فول فاند و نیمه فاند
 • بورسیه تحصیلی مطالعات کوتاه مدت (فرصت مطالعاتی)

در روش اقامت کانادا از طریق تحصیل، اخذ بورسیه تحصیلی امری قابل ضمانت نیست و کاملاً وابسته به رزومه شخص و نیاز استاد و دانشگاه های مربوطه است. این نوع بورسیه ها از نظر تعداد، بسیار کم هستند و به کسانی تعلق می گیرند که شرایط مذکور را داشته باشند. در کل می توان گفت که اعطای بورسیه هم می تواند از طریق خود دانشگاه ها صورت پذیرد و هم از طریق دولت و اساتید صورت پذیرد. متقاضی می تواند هزینه تحصیل و یا حتی زندگی خود را نیز از این طریق تأمین نماید. از جمله دانشگاه هایی که به متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری کانادا، بورسیه اعطا می نمایند می توان به دانشگاه واترلوو، ونیر، یورک و کلگری اشاره داشت. به عنوان مثال نام برخی از این بورسیه های تحصیلی در ذیل آورده شده است:

 • بورسیه تحصیلی ترودو (نخست وزیر حال حاضر کانادا)
 • بورسیه تحصیلی UBS
 • بورس پست دکتری بنتینگ
 • بورس وزارت امور خارج کانادا

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه های تحصیلی کشور کانادا، مقاله ذیل را مطالعه فرمایید. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر به دریافت تعداد زیادی بورسیه های مختلف برای دانشجویان و متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل می باشد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

بورسیه تحصیلی در کانادا

هزینه های تحصیلی و زندگی در کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل، شامل هزینه های مختلف زندگی و تحصیل در این کشور می شود. با توجه به شرایط حال حاضر، هزینه های تحصیل در کانادا و زندگی در این کشور به نسبت اکثر کشورهای اروپایی بالاتر است. هزینه زندگی در کشور کانادا برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل، تا حد زیادی وابسته به سبک و چگونگی زندگی کردن افراد است و بر این اساس، حدوداً از مبلغ 12 هزار دلار کانادا در سال آغاز می شود. محل زندگی شما و موقعیت قرارگیری آن نسبت به مرکز شهر، و به طور کلی شهر و ایالتی که در آن سکونت دارید تأثیر چشمگیری بر هزینه زندگی شما از جمله هزینه اجاره و یا خرید واحد مسکونی و هزینه حمل و نقل دارد. هزینه تحصیل نیز وابسته به مقاطع تحصیلی و نوع دانشگاه و رشته پذیرش شده است. هزینه های تحصیل در کانادا از سالی ۱۰ هزار دلار کانادا آغاز و تقریباً تا ۳۵ هزار دلار کانادا در سال می رسد. با توجه به قیمت انواع خدمات و کالا در کشور کانادا، جدولی از هزینه های زندگی در کانادا تهیه نموده ایم که در ذیل این مطلب، قابل مشاهده می باشد. شما عزیزان با مطالعه این جدول، اطلاعات فراوانی از هزینه های زندگی در کانادا کسب خواهید نمود.

 

قیمت (دلار کانادا)

اجاره ماهانه

1.263.45 C $

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

1،026.61 C $

آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز

2.034.66 C $

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

1،654.55 C $

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز

 

قیمت (دلار کانادا)

خرید ملک

6.120.54 C $

هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

4.026.26 C $

هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

 

قیمت (دلار کانادا)

خورد و خوراک

16.00 C $

غذا، رستوران ارزان قیمت

65.00 C $

یک وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط

1.76 C $

آب (بطری 1.5 لیتر)

13.18 C $

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

4.03 C $

برنج سفید (1 کیلوگرم)

2.34 C $

شیر (1 لیتر)

3.31  C $

تخم مرغ (12 عدد)

3.95 C $

سیب (1 کیلوگرم)

اقامت کانادا از طریق تحصیل

هزینه زندگی در کانادا

لازم به ذکر است که افرادی که برای اقامت کانادا از طریق تحصیل در دوره های کوآپ کانادا اقدام می فرمایند، می توانند همزمان با تحصیل خود در کالج، مشغول به کار با حقوق مناسب شوند و از این طریق، تقریباً تمامی هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا را تأمین نمایند. اطلاعات بیشتر در خصوص کوآپ کانادا در مقاله زیر قابل دستیابی می باشد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

کوآپ (CO-OP) کانادا

 شرایط کار دانشجویی در کانادا

طی سالهای اخیر، اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل از جمله مواردیست که مورد استقبال اشخاص فراوانی قرار گرفته است. این روزها اشخاص فراوانی به منظور ورود به خاک کانادا از ویزای تحصیلی استفاده می نمایند. اقامت کانادا از طریق تحصیل تحصیل در مقاطع مختلف، دربردارنده هزینه های مختلفی می باشد. از این رو بسیاری از متقاضیان اقامت کانادا از طریق تحصیل، خواستار کار دانشجویی و امکان اشتغال در زمان تحصیل می باشند. در این باره باید گفت که متقاضیان تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف، دارای اجازه کار پاره وقت می باشند و میزان ساعت کار پاره وقت، بستگی به سطح و مقطع تحصیلی دانشجویان دارد. اشخاصی که در مقطع لیسانس تحصیل می نمایند، اجازه کار نیمه وقت به مدت10 الی 15 ساعت در هفته دارند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس نیز اجازه کار نیمه وقت دارند، با این تفاوت که میزان ساعت کاری برای این اشخاص، اندکی بیشتر می باشد. ساعت کار پاره وقت برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حدود 15 الی 20 ساعت در هفته است. دوره دکترا با سایر مقاطع و دوره هایی که در دانشگاه ها برگزار می گردد متفاوت است. اجازه کار در این دوره ها تا 30 ساعت در هفته نیز وجود دارد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

کار ضمن تحصیل در کانادا

 شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

در روش اقامت کانادا از طریق تحصیل، امکان اقامت همسر و اعضای خانواده نیز فراهم است. مطابق با قوانین روز کانادا، همراه شخص اصلی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شوند. توجه به این نکته ضروری می باشد که پدر و مادر شخص اصلی، جزو همراهان شخص متقاضی اقامت کانادا از طریق تحصیل محسوب نمی گردند. چنانچه پدر و مادر افراد بالای 18 سال، قصد همراهی فرزند خود را در دوران تحصیل وی در کشور کانادا داشته باشند، باید پس از مدتی با ویزای توریستی وارد خاک کانادا گردند. پس به طور کلی افرادی که کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می نمایند، اجازه دارند که همراه نیز با خود داشته باشند.

طبق قوانین کانادا فرزندان زیر ۱۸ سال که قصد اقامت کانادا از طریق تحصیل دارند، اجازه ندارند که والدین خود را با هم به همراه داشته باشند. این افراد می توانند یک نفر از والدین، یعنی پدر یا مادر را به عنوان قیم به همراه خویش داشته باشند. در اینجا ذکر این نکته الزامی است که قیم شخص، اجازه کار یا تحصیل ندارد و می بایست نوع ویزای خویش را جهت کسب اجازه کار تغییر دهد. همسر افرادی که ویزای تحصیلی دریافت می نمایند، می توانند اجازه کار تمام وقت داشته باشند. همچنین هزینه تحصیل برای فرزندان ایشان نیز تا حدود زیادی رایگان می باشد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت همراه به کانادا

معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا دارای برترین مؤسسات علمی و دانشگاه های معتبر جهان می باشد و همین امر، تعداد متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل را افزایش داده است. سیستم آموزش در این کشور در کلیه مقاطع و به ویژه در سطوح تحصیلات عالیه، در رتبه های برتر جهانی قرار دارد. کشور کانادا دارای مراکز علمی و دانشگاهی متعددی می باشد که در شهرها و ایالت های مختلف آن و حتی برخی در شهرهایی مانند لندن واقع گردیده اند. داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه های این کشور و اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل دارند، می بایست از شرایط تحصیل در این کشور و دانشگاه های آن اطلاع کامل داشته باشند. یکی از مهم ترین نکات، آشنایی دانشجو با دانشگاه های کشور کانادا و رتبه علمی آنها در دنیا می باشد. در این بخش تعدادی از دانشگاه های مطرح کانادا ذکر شده اند.

 

رتبه کشوری

رتبه بین المللی

نام دانشگاه

1

23

دانشگاه AIU  تورنتو

2

35

دانشگاه بریتیش کلمبیا

3

69

دانشگاه مک گیل

4

76

دانشگاه واترلو

5

77

دانشگاه سیمون فراسر

6

102

دانشگاه البرتا

7

133

دانشگاه کلگری

8

145

دانشگاه یورک

9

149

دانشگاه کویین

10

155

دانشگاه وسترن

 

اقامت کانادا از طریق تحصیل

دانشگاه های کانادا

 مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقدام به اقامت کانادا از طریق تحصیل مستلزم برخورداری از شرایط و ارائه مدارکی می باشد که وجود نقص در هر یک، می تواند موجب رد ویزای تحصیلی افراد و متقاضیان تحصیل در کشور کانادا شود. تهیه مدارک و نحوه چیدمان آن ها جهت ارائه به افسر بررسی پرونده، یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل مهاجرت می باشد. هرگونه ریسک و کم توجهی می تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد. بنابراین توصیه می شود تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل را به وکلای مجرب و مؤسسات حقوقی معتبر بسپارید. حضور مشاوران رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت (ICCRC) در موسسه حقوقی ملک پور و تسلط آن ها بر قوانین به روز مهاجرتی، بهترین راهنمای شما در این پروسه خطیر می باشند. متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل، به مدارکی جهت اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • پذیرش معتبر از کالج و دانشگاه معتبر
 • داشتن پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار و ۳ صفحه خالی داشته باشد.
 • ۶ قطعه عکس
 • نشان دادن علقه قوی و تمکن مالی
 • قبولی در آزمون های مورد نیاز مانند Gmat و GRE برای برخی از رشته ها
 • بیمه درمانی
 • نسخه ای از فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده
 • آخرین بیانیه از وضعیت مالی در بانک
 • محل اقامت یا رزرو هتل
 • مدارک پزشکی و بیمه بهداشتی معتبر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • سلامت روانی
 • پرداخت هزینه وقت سفارت که حدودا ۱۵۰ دلار کانادا می باشد.

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا

موقعیت کار در کانادا برای اشخاصی که تقاضای دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل را دارند وجود دارد. اشخاصی که فارغ التحصیل کشور کانادا می باشند، کاندیدای اول نیروی کار در این کشور هستند. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که اولویت استخدام با افرادیست که در این کشور تحصیلات خود را به اتمام رسانیده اند. نرخ بیکاری کانادا 5.7 درصد است. با توجه به نرخ کم بیکاری در این کشور، دانشجویان فارغ التحصیل می توانند جهت کار پس از پایان دوره تحصیل خود به راحتی اقدام نمایند.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

 طبق قوانین PGWP (post-graduation work permit) کانادا، اشخاصی که دوره تحصیل آنها بیش از هشت ماه به طول انجامیده باشد، پس از به پایان رساندن تحصیل خویش، اجازه اقامت موقت را در این کشور خواهند داشت. طبق این قانون، اشخاص می توانند پس از پایان تحصیل، در کانادا حضور داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند. مدت زمان حضور این افراد در کشور کانادا، بر اساس طول دوره تحصیل آنان می باشد. بدین گونه که اشخاص با دوره تحصیلی کمتر از 8 ماه در کانادا، شامل این قانون نمی شوند. اشخاصی که کمتر از دو سال در کانادا تحصیل کرده باشند، درست به میزان مدت تحصیلشان اجازه اقامت موقت پس از تحصیل در کانادا خواهند داشت. اشخاصی که سابقه بیش از دو سال تحصیل در کشور کانادا را دارند نیز تا سه سال اجازه اقامت موقت داشته و می توانند به جستجوی کار بپردازند. به طور کلی اخذ دائمی اقامت کانادا از طریق تحصیل امکان پذیر نیست و اشخاص می بایست پس از سه سال کار در این کشور و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم این کشور را درخواست نمایند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به لینک زیر از شرایط کلی کار در کانادا و روش اقامت کاری اسکیل ورکر مطلع گردید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل و اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دریافت دائمی اقامت کانادا از طریق تحصیل، به تنهایی امکان پذیر نیست. باید در اینجا به این نکته اشاره داشت که پس از پایان تحصیل، اجازه اقامت موقت به دانشجو اعطا می گردد تا وی فرصت جستجوی کار داشته باشد (PGWP). متقاضیان در صورت یافتن کار با حقوق حداقل 2.248 دلار کانادا در ماه و دریافت اجازه کار از دولت کانادا، ویزای خود را به نوع اقامتی تغییر داده و پس از چند سال پرداخت مالیات، می توانند درخواست اقامت دائم نمایند.

در اروپا افراد بعد از ۵ سال می توانند درخواست اقامت دائم نمایند، اما در کانادا شرایط متفاوت می باشد. افراد فارغ التحصیل در کانادا می توانند بعد از 3 سال حضور و کار متوالی در این کشور و پرداخت مالیات به دولت کانادا، می توانند درخواست خود جهت اخذ اقامت دائم کانادا را اعلام نمایند. بنابراین اخذ دائمی اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقاطع مختلف این کشور، به صورت مستقیم ممکن نمی باشد. متقاضیان اقامت دائم کانادا پس از سه سال متوالی، اجازه تقاضای پاسپورت و تابعیت این کشور را خواهند داشت. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که اخذ پاسپورت کانادا تحت شرایط خاصی نظیر سازگاری با محیط کانادا و ادغام در فرهنگ این کشور امکان پذیر است. در صورتی که شما نیز قصد دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل را  دارید و در جستجوی کسب اطلاعات در خصوص پاسپورت و تابعیت این کشور می باشید، مشاهده لینک زیر را به شما عزیزان توصیه می نماییم.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

پاسپورت کانادا


مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام ۱۷ ساله هستم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایطی باید داشته باشم و ایا بهتر از کانادا گزینه ای هست؟

پاسخ:


پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت کانادا از طریق تحصیل

پرسش:آیا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟

پاسخ: دانشگاه های کشور کانادا، از جمله برترین دانشگاه های جهان می باشند که در کشورهای مختلف نیز دارای شعبه می باشند.

پرسش:آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

پاسخ: تحصیل در کانادا دارای هزینه می باشد که مقدار آن بسته به مقطع آموزشی، محل تحصیل، رشته و طول دوره تحصیل، متفاوت می باشد.

پرسش:آیا برای تحصیل در کانادا می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

پاسخ: دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی امکان پذیر است. گرچه اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می شود.

پرسش:آیا تحصیل در کانادا دارای شرط سنی است؟

پاسخ: تحصیل در کانادا و صدور ویزا، به سن، گپ تحصیلی و مدرک زبان دانشجو بستگی دارد.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت کانادا از طریق تحصیل _____________________

اقامت کانادا از طریق تحصیل، شرایط اخذ بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی، هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا و شرایط سنی تحصیل در کانادا به طور مفصل در این مقاله مورد آنالیز و تحلیل تخصصی قرار گرفت. کشور کانادا با برخورداری از دانشگاه های بسیار معتبر و مطرح جهانی و با جذب متقاضیان تحصیل در سطح بین الملل، توانسته است به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان تبدیل گردد. اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل، مستقیماً امکان پذیر نیست. در صورتی که شما عزیزان نیز تقاضای اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل دارید، توصیه می شود که قبل از هر اقدام، با مشاورین برجسته و متخصص در زمینه مهاجرت مشورت نمایید. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره تلفنی رایگان این مجموعه بهره مند گردید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، درخواست شما جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت خواهد گردید. چنانچه در پایان این مقاله با سوالات و ابهاماتی در زمینه اقامت کانادا از طریق تحصیل مواجه بودید، لطفاً سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح فرمایید تا پاسخ را از مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور دریافت نمایید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شیما
سلام ممنون از مقاله خوبتون من 28 ساله هستم و لیسانس آزمایشگاه دارم می تونم برای ادامه تحصیل برای کانادا اقدام کنم ؟ و چقدر شانس دارم که اقامت بگیرم ؟ سطح زبانم خوبه اما هنوز آیلتس ندادم و 5 سال هم سابقه کار دارم ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با اوجه به سن و مدرک زبانتان شانس اخذ پذیرش بالایی دارید و می توانید برای اینکه سریع تر به کار و اقامت برسید با دوره های یک تا دو ساله کانادا که همراه با کار هستند اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
احمد اکبری
سلام وقت بخیر، برای اقامت کانادا از طریق تحصیل میشه برای فوق لیسانس رشته کامپیوتر اقدام کرد؟ و این که هزینه اش چقدر میشه؟ سرمایه من در کل 100 میلیون تومنه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادی دوست عزیز با توجه به سرمایه ای که می فرمایید مهاجر شما به کشور کانادا با ریسک بسیار بالای همراه است چون فقط هزینه های دانشگاه شما سالیانه 12 تا 20 هزار دلار کانادا و در برخی از دانشگاه ها 25 هزار دلار هم می باشد. مگر اینکه رزومه علمی قوی داشته باشید و برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا اقدام نمایید که پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات تکمیلی به مقاله تخصصی ذیل که مختص اخذ بورسیه در کانادا مراجعه نمایید. https://officialmalekpour.com/Services/172/%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7
مشاوره رایگان