اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

26 مرداد 1399 9 نظر

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، شرایط دریافت ویزای کار کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، اخذ اقامت کاری در کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری و همچنین مشاغل 2020 کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. چگونه می توان اقامت دائم کانادا را از طریق برنامه استانی ساسکاچوان دریافت کرد؟ شرایط اخذ ویزای کار کانادا چیست؟ برنامه های مهاجرتی ایالت های مختلف کانادا، چه شرایط و مزایایی دارد؟ نحوه کسب امتیاز در برنامه اکسپرس اینتری کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا چگونه است؟ ساسکاچوان، یکی از استان های کانادا می باشد که از طریق برنامه مهاجرتی آن، می توان اقامت دائم کانادا را اخذ نمود. دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، برای افرادی امکان پذیر است که دارای مهارت و تخصص های لازم و مورد نیاز ایالت ساسکاچوان می باشند. در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری آن را دارید، درصورت همراهی با ما تا پایان مقاله، اطلاعات مفید و کاربرد بسیاری بدست خواهید آورد. مقاله حاضر، توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با ما در سراسر دنیا، از مشاوران متخصص و برجسته ما در  مؤسسه ملک پور، مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید درخواست خود جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را از طریق تکمیل فرم تماس اعلام فرمایید.

 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و شرایط عمومی
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و شرایط زندگی در ساسکاچوان
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و نحوه امتیازبندی
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مشاغل مورد نیاز
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و هزینه های زندگی
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و نرخ بیکاری
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مؤسسات کاریابی
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و الحاق خانواده
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مزایای آن
 • سوالات رایج در زمینه اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان 
 • اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و سخن پایانی

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و شرایط عمومی

ساسکاچوان یکی از ایالت های سرسبز و مهاجرپذیر کانادا می باشد. اقتصاد رو به رشد، خاک حاصلخیز و برنامه های مهاجرتی متنوع این استان، موجب افزایش مهاجرت و جذب نیروهای ماهر کار به ساسکاچوان گردیده است. مرکز این ایالت، شهر رجاینا و پایتخت آن، شهر ساسکاتون است. طی سال های اخیر، داوطلبان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان (SNIP) رو به افزایش بوده است. برنامه مهاجرتی ساسکاچوان، یکی از بهترین روش های اخذ ویزای کاری کانادا و یکی از سریعترین روش های دریافت اقامت دائم این کشور می باشد. اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، مناسب افراد ماهر و متخصصی می باشد که امکان فعالیت در مشاغلی را داشته باشند که ایالت ساسکاچوان به آن ها نیاز دارد. افراد ماهری که مهارت های آن ها مورد نیاز این استان می باشد، درصورت کسب امتیاز در سیستم امتیاز دهی برنامه مهاجرتی ساسکاچوان، مجوز کار در ساسکاچوان را دریافت می نمایند. افراد دارای این مجوز، سریع تر از دیگران موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می گردند.

به منظور دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، از دو روش می توان اقدام نمود:

 • سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری (Express Entry)

این روش، مناسب برای افرادیست که در مرحله دوم اکسپرس اینتری (استخر) قرار داشته و قصد زندگی در ایالت ساسکاچوان را دارند. در صورتی که شغل انتخابی فرد متقاضی، در لیست مشاغل مورد نیاز این ایالت باشد و از کلیه شرایط لازم دیگر نیز برخوردار باشد، می تواند درخواست خود برای برنامه استانی ساسکاچوان را اعلام نماید. در صورت موافقت با درخواست وی، 600 امتیاز در استخر بدست آورده و پس از دریافت دعوتنامه در ماه بعد، از استخر بیرون می آید. سپس می تواند درخواست خود را جهت اخذ اقامت دائم کانادا به دولت فدرال ارسال نماید.

 • فرصت های شغلی مورد نیاز در ایالت ساسکاچوان (OID) Occupations In Demand

در این روش، فرد مدارک خود را برای دولت ایالتی ساسکاچوان ارسال نموده و پس از دریافت تأییدیه، می تواند جهت اخذ اقامت دائم کانادا، به دولت فدرال درخواست نماید. بنابراین جهت اقامت کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، لازم است ابتدا در سایت ایالت ساسکاچوان ثبت نام کرده و پروفایل خود را تشکیل دهید. پروفایل شما شامل اطلاعاتی نظیر سن، مدرک تحصیلی، نمره زبان، مهارت، شغل و سابقه کاری مرتبط با آن، وضعیت اقوام و خویشان در ساسکاچوان و... می باشد. همانطور که قبلاً گفته شد، تنها پرونده افرادی بررسی می شود که شغل و مهارت آن ها مرتبط با مشاغل مورد نیاز ایالت ساسکاچوان باشد. پس از بررسی اطلاعات پروفایل ها، از سیستم امتیازبندی برای رده بندی متقاضیان و صدور مجوز کار در ایالت ساسکاچوان استفاده می شود. افرادی که موفق به کسب 60 امتیاز از 100 امتیاز کل شوند، وارد مرحله دوم (استخر) شده و به رقابت با یکدیگر می پردازند. در این مرحله، داشتن پیشنهاد کاری از ایالت ساسکاچوان، ارتباط فامیلی یا تحصیلی و کاری با ایالت ساسکاچوان و نمره زبان، تأثیر زیادی در خروج از استخر و دریافت دعوتنامه از سوی دولت دارد. در ادامه مقاله، به طور مفصل به سیستم امتیازبندی برنامه استانی ساسکاچوان، خواهیم پرداخت.

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و شرایط زندگی در ساسکاچوان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان با استقبال گسترده ای از مردم روبرو شده است. این امر می تواند ناشی از مزایای مختلف این برنامه باشد. شرایط و کیفیت زندگی در استان ساسکاچوان را می توان یکی از دلایل تقاضای زیاد و استقبال گسترده از برنامه مهاجرتی این استان دانست. ساسکاچوان، ایالتی زیبا با شرایط مطلوب زندگی می باشد. کیفیت بالای زندگی، فرصت های فراوان شغلی، خدمات برتر بهداشتی و پزشکی رایگان، سیستم آموزشی مقرون به صرفه و ارائه کمک هزینه تحصیلی، امکانات تفریحی و ورزشی فراوان و رشد اقتصادی، شرایطی می باشد که در ایالت ساسکاچوان فراهم گردیده است. اقتصاد این استان در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات، گسترده می باشد و بخش مهمی از بازارهای کانادا، آمریکای شمالی و حتی جهان را در اختیار گرفته است. در جدول ذیل، شاخص کیفیت زندگی در مرکز ساسکاچوان و معیارهای آن، مشخص شده است.

 

شاخص کیفیت زندگی به تفکیک

درصد

سطح کیفیت

شاخص قدرت خرید

97.40

بالا

شاخص ایمنی

44.34

متوسط

فهرست خدمات بهداشتی و درمانی

67.86

بالا

شاخص آب و هوا

14.28

کم

شاخص هزینه زندگی

70.86

متوسط

قیمت ملک نسبت به درآمد

5.00

کم

زمان ترافیک رفت و آمد

17.27

بسیار کم

آلودگی

41.21

متوسط

 شاخص کیفیت زندگی در مجموع

144.83

بالا

 

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و نحوه امتیازبندی

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، همانند اقامت کاری کانادا دارای سیستم امتیازبندی می باشد. افرادی که متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان هستند، باید در ابتدا 60 امتیاز از 100 امتیاز کل را بدست آورند تا بتوانند از طریق این برنامه، اقدام نمایند. امتیازبندی افراد بر اساس اطلاعات ثبت شده در پروفایل آن ها می باشد. این اطلاعات شامل سن، تحصیلات، مدرک زبان، شغل، سابقه کار و نحوه اتصال آن ها به ایالت ساسکاچوان می شود. پس از اینکه امتیاز لازم را کسب نمودید، نیاز به دریافت تأییدیه ایالت می باشد. از میان افرادی که موفق به کسب امتیاز می شوند، برای افراد دارای امتیاز بیشتر، دعوتنامه ارسال می گردد. در صورت پذیرش، می توانید مستقیماً اقامت دائم کانادا را از دولت فدرال درخواست نمایید. چنانچه اکنون در مرحله دوم اکسپرس اینتری حضور داشته باشید و امتیاز لازم را کسب نمایید، 600 امتیاز به دست می آورید. با بدست آوردن این امتیاز، شما قادر خواهید بود در ماه بعد، از استخر خارج گردید. سپس می توانید اقامت دائم کانادا را درخواست نمایید. مدارک شما بر اساس جداول امتیازات که در ذیل این مطلب قرار گرفته است، ارزیابی می شود. در هر یک از بخش ها، تنها یکی از این امتیازها قابل کسب می باشد.

 

فاکتور 1: موفقیت در بازار کار

بخش اول: تحصیلات و آموزش

مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری (معادل کانادایی)

23

مدرک لیسانس و یا تحصیل سه ساله یا بیشتر در دانشگاه یا کالج

20

گواهی تجاری معادل وضعیت فرد در ساسکاچوان

20

دیپلم معادل کانادایی یا کاردانی

(نیاز به حداقل دو و کمتر از سه سال تحصیل در دانشگاه، کالج، دانشکده تجارت یا فنی و یا سایر مؤسسات رسمی دیگر پس از دوره دبیرستان)

15

دیپلم معادل کانادایی یا گواهی 1 ساله

(حداقل دو ترم اما کمتر از دو سال تحصیل در دانشگاه، کالج، دانشکده تجارت، دانشکده فنی یا مؤسسات رسمی دیگر پس از متوسطه)

12

 

 

فاکتور 1: موفقیت در بازار کار

بخش دوم: تجربه کار حرفه ای (مرتبط با مشاغلی که در برنامه خود انتخاب نموده اید)

تذکر: سابقه کار به معنای 12 ماه تمام تجربه کار می باشد.

الف) سابقه کاری در 5 سال اخیر

5 سال

10

4 سال

8

3 سال

6

2 سال

4

1 سال

2

ب) سابقه کاری در 6 تا 10 سال اخیر

5 سال

5

4 سال

4

3 سال

3

2 سال

2

کمتر از 1 سال

0

 

 

فاکتور 1: موفقیت در بازار کار

بخش سوم: مهارت های زبان (معیار زبان کانادایی یا CLB)

CLB 8 و بالاتر

20

CLB 7 و بالاتر

18

CLB 6 و بالاتر

16

CLB 5 و بالاتر

14

CLB 4 و بالاتر

12

انگلیسی و فرانسوی زبانان بدون نمره آزمون زبان

0

 

مدرک زبان و نمره کسب شده در آزمون زبان، تأثیر زیادی در کسب امتیاز در سیستم امتیازدهی و اخذ اقامت دائم از طریق برنامه استانی ساسکاچوان دارد. همانطور که در توضیحات جدول بالا نیز گفته شد، شهروندان کشورهای انگلیسی و فرانسوی زبان و یا کسانی که اقامت دائم این کشورها را دارند، جهت شرکت در برنامه مهاجرتی ایالت ساسکاچوان، نیازی به مدرک زبان ندارند. اما در سیستم امتیازبندی این برنامه، نمره زبان به این افراد تعلق نمی گیرد. مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش، اقدام به تولید بسته آموزشی دوره فوق فشرده زبان نموده است. شما عزیزان می توانید با تهیه این محصول، از محتوای مطلوب آن بهره برده و آمادگی خود را جهت اخذ اقامت دائم در کانادا از این روش افزایش دهید. برای تهیه محصول دوره فوق فشرده زبان، می توانید به لینک زیر مراجعه نموده و اقدامات لازم را انجام دهید:

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

 

فاکتور 1: موفقیت در بازار کار

بخش چهارم: سن

زیر 18 سال

0

18-21 سال

8

22-34 سال

12

35 تا 45 سال

10

46-50 سال

8

بالای 50 سال

0

 

70 امتیاز از 100 امتیاز کل در برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان، مربوط به عوامل سن، سطح زبان، شغل و سابقه کاری افراد بود. ذکر این نکته ضروریست که صرفاً مشاغلی که مورد نیاز ایالت ساسکاچوان باشند، مورد بررسی و امتیازدهی قرار می گیرد. 30 امتیاز باقیمانده از کل، متعلق به افرادیست که به نحوی (فامیلی، تحصیلی یا کاری) با ایالت ساسکاچوان، در ارتباط بوده اند.

 

فاکتور 2: اتصال به بازار کار ساسکاچوان و تطبیق پذیری (نشان دهنده توانایی سکونت و اقتصاد موفق در ساسکاچوان به عنوان یک مقیم دائم)

امتیاز مخصوص افراد دارای پیشنهاد کار در ساسکاچوان

پیشنهاد کار به عنوان نیروی کار ماهر از یک کارفرما در ساسکاچوان

30

امتیاز مخصوص افراد دارای مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان و اکسپرس اینتری

بستگان خانوادگی در ساسکاچوان، شامل: پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادربزرگ، عمه، عمو، خواهرزاده، برادرزاده، پسرعمو و...

20

سابقه کار در ساسکاچوان (حداقل 1 سال کامل در 5 سال گذشته تحت مجوز قانونی)

5

سابقه تحصیل در ساسکاچوان (حداقل یک سال تحصیلی کامل در یک مؤسسه آموزش عالی معتبر در ساسکاچوان پس از دوره متوسطه)

5

 

همانطور که می دانید برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان نیز مانند ویزای کاری کانادا، دارای سیستم امتیازدهی تحت برنامه اکسپرس اینتری می باشد. چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط سیستم امتیازدهی کشور کانادا و چگونگی آن می باشید، مطالعه لینک های زیر را به شما پیشنهاد می نماییم:

 

 

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مشاغل مورد نیاز

افرادی که درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان را دارند، شغل و مهارت انتخابی آن ها باید از جمله مشاغل مورد نیاز این ایالت باشد. یکی از اطلاعاتی که در پروفایل خود ثبت می نمایید، مربوط به شغل و مهارت انتخابی شما می باشد که سابقه کار مرتبط با آن را نیز، ثبت سیستم می نمایید. در بررسی اطلاعات، تنها پروفایل افرادی مورد بررسی قرار می گیرد که شغل آن ها، مورد نیاز ایالت ساسکاچوان در سال 2020 باشد. ارائه مدارک تحصیلی و گواهی که نشان دهنده تخصص و مهارت شما باشد، الزامیست. چگونگی تهیه مدارک لازم و نحوه ارائه آن ها در اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، اهمیت زیادی دارد. حضور مشاوران و وکلای مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور در فرآیند تهیه و ارائه مدارک، موفقیت شما را در اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، تضمین می نماید. مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان در سال 2020 به شرح زیر می باشد:

 

مشاغل مورد نیاز

کد طبقه بندی شغلی

(NOC)

مشاغل مورد نیاز

کد طبقه بندی شغلی

(NOC)

مدیران خدمات اجتماعی

0423

تکنسین های پرتودرمانی پزشکی

3215

تکنسین حسابداری

1311

سونوگرافی پزشکی

3216

برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی

2174

پیراپزشکان

3234

تکنسین های معماری

2251

روانشناسان

4151

تکنسین های آزمایشگاه پزشکی

3211

کارگران خدمات اجتماعی

4212

مربیان کودک

4214

برش گوشت

6331

مربیان معلولین

4215

نانوا

6332

مدیر و مربیان تفریحی، ورزشی و بدنسازی

5254

شیشه بر

7292

تکنسین خدمات خودرو، تعمیرکار مکانیکی و مکانیک کامیون و اتوبوس

7321

مکانیک تجهیزات سنگین

7312

تعمیرکار بدنه موتور

7322

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در پاسخ به سوال مخاطبین در زمینه کار فارغ التحصیلان دندانپزشکی در استان ساسکچوان

 اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و هزینه های زندگی

یکی از نکات قابل توجه برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، بررسی هزینه زندگی در کشور کانادا و در ایالت ساسکاچوان می باشد. هزینه زندگی در ایالت ساسکاچوان، نسبت به بسیاری از شهرهای کانادا کمتر است. قیمت مسکن جهت خرید و اجاره، هزینه رفت و آمد، نرخ مالیات، هزینه های درمانی و بهداشتی و هزینه تحصیل در این ایالت پایین می باشد. در این ایالت، خدمات مراقبت پزشکی به صورت رایگان ارائه می گردد. به طوری که به محض ورود به ایالت ساسکاچوان، بدون نیاز به پراخت حق بیمه، قادر به درخواست بیمه درمانی خواهید بود. همچنین هزینه تحصیل در مدارس دولتی این ایالت نیز، رایگان می باشد و در صورت ادامه تحصیل در دوره های تکمیلی، به شما مبلغ 20 هزار دلار کانادا به عنوان کمک هزینه، تعلق می گیرد. در جدول زیر بخشی از هزینه های زندگی در شهر رجاینا، مرکز ایالت ساسکاچوان، به نمایش درآمده است.

 

خدمات و کالا

قیمت (دلار کانادا)

یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

15.00 C$

شیر (1 لیتر)

2.25 C$

نان سفید (500 گرم)

2.50 C$

برنج سفید (1 کیلوگرم)

3.64 C$

تخم مرغ (12 عدد)

2.94 C$

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

9.67 C$

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

11.81 C$

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

13.14 C$

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

3.47 C$

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

4.39 C$

آب (1.5 لیتر)

2.63 C$

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3.25 C$

 

بخش مهمی از هزینه های زندگی در ایالت ساسکاچوان، دربرگیرنده هزینه های خرید و یا اجاره واحد مسکونی می باشد. با توجه به نوع و متراژ واحد مسکونی و همچنین محل قرارگیری آن نسبت به مرکز شهر، قیمت خرید یا اجاره بها در ایالت ساسکاچوان متفاوت می باشد. در جدول زیر، شما عزیزان می توانید هزینه های اجاره و خرید انواع مسکن، در نقاط مختلف شهر رجاینا را مشاهده نمایید.

 

خرید و اجاره واحد مسکونی

قیمت (دلار کانادا)

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1,115.13 C$

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز

994.21 C$

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

2,123.00 C$

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز

1,754.17 C$

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

3,692.95 C$

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز

2,676.39 C$

 

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و نرخ بیکاری

با توجه به اینکه اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، یک روش اقامتی از طریق کار می باشد، مخاطب آن، نیروهای متخصص و ماهر کار می باشند. بنابراین برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان، بر اساس کار در این کشور می باشد. درصورتی که تمایل به شرکت در این برنامه و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان را دارید، لازم است که وضعیت کار در این کشور را بررسی نمایید. آیا شرایط کار در ساسکاچوان، برای مهارت و تخصص شما مطلوب می باشد؟ وضعیت اشتغال شما پس از ورود به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان چگونه است؟ بررسی نرخ بیکاری در کشور کانادا، می تواند تصویر روشن تری از آینده کاری در ایالت ساسکاچوان را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، نرخ بیکاری در کانادا 5.7 درصد است. با توجه به گسترش مشاغل و ظرفیت های کشاورزی و صنعتی ایالت ساسکاچوان، پیش بینی می شود نرخ بیکاری در ایالت ساسکاچوان، سیر نزولی داشته باشد.

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی سایکاچوان

متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار می توانند با مطالعه محتویات لینک زیر، اطلاعات خود را در زمینه کار در کانادا افزایش داده و با آگاهی بیشتری، در این مسیر مهاجرتی گام بردارند:

خودحمایتی اتریش

کار در کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مؤسسات کاریابی

همانطور که پیش از این گفته شد، اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، بر پایه کار در ایالت ساسکاچوان کانادا استوار است. داشتن پیشنهاد کاری از ایالت ساسکاچوان، امتیاز شما را در مرحله ارزیابی و امتیازبندی متقاضیان افزایش می دهد و خروج شما را از استخر، محتمل تر می سازد. از این رو یافتن شغل متناسب با مهارت و تخصص خود و نیازهای شغلی ایالت ساسکاچوان، اهمیت دارد. به منظور یافتن شغل مناسب خود و دریافت پیشنهاد کاری از ایالت ساسکاچوان، می توانید از وبسایت های کاریابی استفاده نمایید. وبسایت های کاریابی معتبر، با شرکت ها و مؤسسات مختلف، در ارتباط بوده و از موقعیت های شغلی مختلف و نیروهای کار مورد نیاز آن ها، مطلع می باشند. با مراجعه به وبسایت های معتبر و بر اساس مدارک و رزومه خود، می توانید پیشنهادات و موقعیت های شغلی موجود را دریافت نمایید. مؤسسات کاریابی، زمینه مصاحبه کاری شما با کارفرما را به صورت آنلاین یا حضوری فراهم می نمایند. قبل از مراجعه به مؤسسات و وبسایت های کاریابی، به این نکته توجه داشته باشید که تهیه یک رزومه قوی و شرح توانایی ها، مهارت ها و تحصیلات شما در آن، موفقیت شما را در جستجوی کار مناسب افزایش می دهد. در ادامه، تعدادی از وبسایت های مؤسسات کاریابی کانادا را به شما همراهان عزیز معرفی می نماییم:

 • ca.indeed.com
 • cip-icu.ca
 • linkedin.com
 • ca.jobrapido.com

 

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و الحاق خانواده

در اقامت دائم کانادا از روش برنامه استانی ساسکاچوان، ویزای همراه و الحاق خانواده نیز در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب که در صورت اخذ اقامت دائم کانادا از روش برنامه استانی ساسکاچوان، می توانید اقامت همسر و فرزندان مجرد و زیر 22 سال خود را نیز دریافت نمایید. جهت استفاده از ویزای همراه، شما باید مدارک همراهان خود را به پیوست مدارک خود ارسال نمایید. یادآوری می شود که درخواست ویزای همراه باید همزمان با ارائه درخواست خودتان باشد. چرا که در غیر اینصورت، همراهان نمی توانند برای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان اقدام نمایند. نکته قابل توجه دیگر، توجه به تعریف همراه در این نوع ویزا می باشد. ویزای همراه در اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، شامل افراد زیر می شود:

 • همسر یا پارتنر (حداقل یک سال زندگی مشترک)
 • فرزندان وابسته:
  • مجرد و کمتر از 22 سال
  • بالای 22 سال و دارای وابستگی مالی
  • عدم استقلال مالی به دلیل شرایط جسمی یا ذهنی

توجه داشته باشید که ویزای همراه و الحاق خانواده، شامل پدر، مادر، خواهر و برادر نمی شود. در صورتی که فردی از اعضای خانواده، قصد مهاجرت به کانادا را نداشته باشد؛ باید علت عدم همراهی وی را با دلایل دقیق و اسناد حمایتی، شرح داد. چرا که در غیر این صورت، ممکن است درخواست ویزای شما توسط SINP (برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان) رد صلاحیت شود. دلایلی که برای SINP ، قابل پذیرش هستند شامل جدایی قانونی و حکم حضانت می شوند.

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مزایای آن

جهت اخذ اقامت دائم کانادا می توان از طریق برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان اقدام نمود. از مزایای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، می توان از پروسه زمانی کوتاه آن، جهت اخذ اقامت دائم کانادا نام برد. ایالت ساسکاچوان کانادا با فعالیت های گسترده کشاورزی و موقعیت های شغلی فراوان در زمینه صنعت، تکنولوژی و سایر نیازهای شغلی، فرصت مناسبی را جهت پذیرش نیروهای کار و متخصص خارجی و اخذ اقامت دائم کانادا برای آن ها، فراهم نموده است. مقاله ای که در حال حاضر مطالعه می نمایید توسط مؤسسه حقوقی ملک پور، نوشته و تنظیم گردیده است. لذا کپی برداری از آن بدون اشاره به منبع، به لحاظ شرعی و قانونی، امری ناشایست و غیرقانونی می باشد. نرخ پایین بیکاری در ایالت ساسکاچوان، دال بر فراوانی فرصت های شغلی در این ایالت است و این خود، یکی از برترین مزیت های برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان می باشد. جهت اقامت دائم در کانادا، روش های متعددی وجود دارد. چنانچه قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، ارتباط با وکلای مجرب و مشاوران رسمی اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) را به شما سروران گرامی پیشنهاد می نماییم. تسلط این مشاوران بر قوانین مهاجرتی کشور کانادا، می تواند راهگشای شما در مسیر اخذ اقامت دائم کانادا یا سایر اهداف مهاجرتی شما باشد. پس از اخذ اقامت دائم کانادا، می توانید درخواست خود مبنی بر دریافت پاسپورت را به دولت اعلام نمایید. در صورت تمایل می توانید با رجوع به لینک زیر و مطالعه محتویات آن، اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید.

 

اقامت کانادا از طریق کار

پاسپورت کانادا

اقامت کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

 

 • سئوال شما عزیزان روی سایت: من 34 سال سن دارم، لیسانس الکترونیک خواندم و 10 سال سابقه کار دارم و میتونم نمره بالای زبان در حد 8 آیلتس یا clb8 ارائه بدم. با فرض اینکه تمام مراحل برنامه استانی را طی بکنم و ویزا بگیرم، آیا حتماً باید در ساسکاچوان کار کنم و نمیتونم برم ایالت دیگری؟ و اگر پاسخ بله هست، چه مدت باید در این ایالت کار کنم؟

 

فایل تصویری مشاور رسمی مهاجرت به کانادا مؤسسه ملک پور در پاسخ به شما

فایل صوتی مشاور رسمی مهاجرت به کانادا مؤسسه ملک پور در پاسخ به شما

زمانی که شما ویزای اقامت دائم کانادا را از طریق برنامه اسکیل ورکر مانند برنامه استانی ساسکاچوان دریافت می کنید، به شما تأییدیه اقامت دائم داده می شود و معمولاً پس از دو تا سه ماه، کارت اقامت دائم خود را دریافت می کنید. فردی که در کانادا دارای اقامت دائم می باشد، بر اساس قانون، ممنوعیتی برای جابجایی به استان های دیگر نخواهد داشت و ملزم به حضور و ماندن در استانی نمی باشد. با این حال با توجه به اینکه صدور اقامت و قصد اولیه شما از دید اداره مهاجرت، سکونت در استان ساسکاچوان بوده است؛ قطعاً بهتر است که چند ماه در این استان زندگی کرده، امور اداری خود را در این استان انجام داده و پس از چند ماه، در صورت نارضایتی از شرایط زندگی در این استان، به استان دیگر نقل مکان کنید. قطعاً این امر، بهتر از عدم سکونت در استان ساسکاچوان و نقل مکان در بدو ورود می باشد.

 

پاسخ به سایر سوالات رایج در زمینه اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان

آیا دریافت ویزا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، برابر با دریافت اقامت دائم یا PR کانادا است؟ 

دریافت ویزا برای سفر به کاناداست. در صورت دریافت ویزا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، شما در واقع ویزای سفر به کشور کانادا برای زندگی دائم را به دست آورده اید. ویزا برابر با اقامت دائم نمی باشد، اما شما با توجه به دریافت ویزای PR از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، می توانید به کشور کانادا سفر نمایید. گفتنی است که در بدو ورود، تأییدیه اقامت دائم شما در سیستم اداره مهاجرت این کشور ثبت می شود و پس از چند ماه، کارت اقامت دائم شما صادر می شود که مرجع اصلی شما به عنوان مقیم دائم کانادا و استفاده از خدمات این کشور می باشد. بنابراین به طور کلی، ویزا برابر با PR نمی باشد، اما این برنامه به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم یا PR می شود.

✅ آیا محدودیت زمانی بعد از دریافت ویزا از راه های بالا وجود دارد؟ آیا محدودیت زمانی بعد از ورود به ساسکاچوان برای یافتن کار وجود دارد؟

در نظر داشته باشید که با ورود به کانادا به عنوان مقیم دائم، هیچ اجبار و محدودیتی برای شما در زمان یافتن شغل مناسب وجود ندارد. بنابراین شما می توانید پس از ورود به کانادا از طریق برنامه استانی ساکاچوان، به تحصیل و کار پرداخته و یا به هیچ کاری مشغول نگردید. بنابراین هیچ محدودیتی برای شما به عنوان مقیم دائم کانادا وجود ندارد.

✅ مشاغل مورد نیاز ایالت ساسکاچوان کانادا کدامند؟

از جمله مشاغل مورد نیاز این استان می توان به تعمیرکار، تکنسین، نانوا، شیشه بر و روانشناس اشاره نمود.

 

_____________________ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان سخن پایانی _____________________

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در ایالت ساسکاچوان کانادا و سیستم امتیازبندی برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان جهت اخذ اقامت دائم کانادا و همچنین مشاغل 2020 کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان نیز تحت سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود. افرادی 60 امتیاز از 100 امتیاز کل را بدست می آورند، وارد استخر شده و در رقابت با یکدیگر، افرادی که دارای بیشترین امتیاز باشند، از سوی دولت فدرال دعوتنامه دریافت می نمایند. حضور مشاورین و وکلای متخصص و مجرب در پروسه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان، موفقیت شما را تضمین می نماید. شما متقاضیان گرامی می توانید از طریق تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب نموده و از مشاوره تلفنی رایگان این مؤسسه، بهره مند گردید. همچنین می توانید درخواست خود جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را از طریق تکمیل فرم تماس ثبت نمایید. در صورت وجود هر گونه سئوال و ابهام، با ثبت سئوالات خود در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله، پاسخ خود را از مشاوران برجسته ما دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
دریا تابش
سلام و وقت بخیر.من ۴۳ ساله و ارشد مشاوره هستم و ۱۰سال سابقه کار رسمی در آموزش و پرورش و ۲۰سال بیمه.مربی کودک هم سابقه دارم و تالیف کتاب روشهای تربیتی کودک و نوجوان دارم.و سابقه کار در مرکز مشاوره و ترک اعتیاد . برای ساسکاچوان میتونم اقدام کنم؟ تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیاز به اطلاعات بیشتری داریم اما بصورت کلی شما خیلی دیر دارید برای مهاجرت اقدام می کنید و اقامت کاری کانادا کاملا یک پروسه امتیازی است و سابقه کار یک بخشی از امتیازات را پوشش می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان برای کشورهای اروپایی بررسی نمایند. موفق باشید.
علی رحیمی
سلام ممنونم مقاله کاملی بود فقط سوالی که هست اینه که ایا واقعا ساسکاچوان شرایط راحت تری نسبت به فدرال داره یا نه بستگی به رشته داره ؟ ساسکاچوان انگار امتیازات راحت تری داره و سطح زبان کمتری هم میشه اقدام کرد این درسته ایا ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی بصورت کلی شرایط ساسکاچوان به نسبت راحتر است و با داشتن شرایط اولیه اسکلیدورکر شانس خوبی برای برنامه های استانی پیدا می کنید. پیشنهاد می کنم حتما با مؤسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
امیرحسین مهرتاش
با عرض سلام کسی که رشته ژنتیک خوانده باشد و 6 سال سوپروایزر آزمایشگاه مولکولی باشد ، امکان اقدام برای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان را دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اقامت کاری کانادا چه برنامه استانی و چه فدرال از طریق اسکیلدورکر بوده و تماماً امتیازی است برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. پیشنهاد میکنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
رضا حسینی
سلام و عرض ادب، ممنون از مقاله خوبتون. یک سوالی داشتم آیا پس از اخذ اقامت ساسکاچوان می توان در سالهای بعد به دیگر ایالت ها مهاجرت نمود؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما با اخذ اقامت دائم ساسکاچوآن بدون محدودیت در هر ایالت از کانادا که بخواهید میتوانید بدون محدویت کار و زندگی کنید. موفق باشید.
مسعود مقدس زاده
با سلام. اگر من از طریق برنامه استانی ساسکاچوان (Occupation In-Demand) وارد کانادا شوم، هزینه تحصیل فرزندان من در دبیرستان و دانشگاه چگونه است؟ آیا شهریه دانشجویان بین المللی را باید پرداخت کنند؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر شما با اخذ اقامت کشور کانادا اگر در مدارس و کالج های خصوصی فرزندتان را ثبت نام نمایید دارای هزینه می باشد چون برای کانادایی ها هم این کالج ها دارای هزینه است. اگر در مدارس فدرال ثبت نام نمایید هزینه های شما هم مثل یک شهروند کانادایی خواهد بود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. موفق باشید.
سینا شعبانی
سلام و عرض ادب من 38 ساله هستم و فوق لیسانس مدیریت دارم و 13 سال سابقه کار دارم میخواستن برای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان اقدام کنم امکان پذیر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با توجه به رزومه ای که می فرمایید این امکان برای شما وجود دارد برای برنامه استانی ساسکاچوآن افرادی که دارای فوق لیسانس باشند، سابقه کاری، مدرک زبان و سن زیر 45 سال داشته باشند شانس خوبی دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت دقیق تر بررسی شود. موفق باشید.
علیرضا هدایتی
من آیلتس آکادمیک ۶ دارم برای این مورد باید آیلتس جنرال داشته باشم؟ رایتینگ ۶ ریدینگ ۶ لیستنینگ ۶ اسپیکینگ ۶/۵
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی برای پروسه های کاری نمره آیلتس جنرال کفایت می کند. البته چون شما آیلتس آکادمیک 6 دارید و تخصصی تره در آزمون جنرال نمرات بالاتری می توانید کسب کنید که تاثیر مثبتی در امتیاز شما می تواند داشته باشد. موفق باشید
damoon parnaz
سلام و عرض ادب از زمانی که در سیستم پروفایل تشکیل بشه تا زمانی که معلوم بشه دعوتنامه میگیریم یا نه چه مدت زمانی طول میکشه؟ و اگر دعوتنامه دریافت نکنیم از کجا بفهمیم که واجد شرایط نبودیم؟ چه زمانی مجوز اقدام دوباره رو داریم؟ ممنون از پاسخگوییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در پروسه های اسکیلدورکر کانادا وقتی شما در سیستم، پروفایل تشکیل می دهید و شروع کارتان انجام میشود در سال 25 بار برای بررسی پرونده ها اقدام می شود. اگر شما در طول یک سال نتیجه ای نگیرید دوباره باید پروفایل جدیدی تشکیل بدهید. موفق باشید.
سهراب ملک
درود بر شما. من ۳۸ سالمه و متاهل هستم با مدرک فوق لیسانس مهندسی عمران و ۱۰ سال سابقه‌ی کار. آیا با فرض کسب نمره‌ی لازم آیلتس در چند ماه آینده، می‌تونم برای مهاجرت کاری به استان ساسکاچوان اقدام کنم؟ آیا لازمه که به تنهایی اقدام کنم و بعد از اخد ویزا و ورود به کانادا، جهت ملحق شدن همسر و فرزندم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما سخته و پرونده تان ریسک بالایی دارد. اقامت های کاری از همان ابتدا همراه دارند و می توانید با خانواده اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان